Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άλλος ένας λόγος να κάνεις να μάθεις πιο γρήγορα αν μπορείς να την πάρεις ή υπάρχει σοβαρός λόγος να μην...😜 

Αύριο περιμένω!! Πώς νιώθεις εσύ; 

Εχω κτ πονακια κ παω συχνα πυκβα τπυαλετα ν δω αν ηρθε😂 παρανοικη

Αλλα οκ...οχι κτ ιδιαιτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Ηρθε η κυρια πρωι πρωι... δεν απογοητευτηκα το περιμενα αυτον τ μηνα ... 

Καλημερα κοριτσι μου.... Δεν πειράζει τον αλλο μηνα ξεκινα δυναμικά κ ολα θα πανε τελειαααααααααα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Ηρθε η κυρια πρωι πρωι... δεν απογοητευτηκα το περιμενα αυτον τ μηνα ... 

Καλημερα κουκλα μου.Δεν πειραζει παμε για τον επομενο μηνα !Εμενα ακομη να ερθει ενω ποναω φουλ.Οτι θα παρακαλουσα να μου ερθει δεν το περιμενα...Θελω ομως να ερθει να ηρεμησω απο τον πονο.Καλη Κυριακη σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κουκλα μου.Δεν πειραζει παμε για τον επομενο μηνα !Εμενα ακομη να ερθει ενω ποναω φουλ.Οτι θα παρακαλουσα να μου ερθει δεν το περιμενα...Θελω ομως να ερθει να ηρεμησω απο τον πονο.Καλη Κυριακη σε ολες.

Ωωωχ τοσοοο πολυ πονας ρεεε... υπομονηηηη ρε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.... Δεν πειράζει τον αλλο μηνα ξεκινα δυναμικά κ ολα θα πανε τελειαααααααααα 🥰🥰

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου... αυυο θα κανω δυναμικα τον επομενο μηναα ... δε χάθηκε ο κόσμος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ωωωχ τοσοοο πολυ πονας ρεεε... υπομονηηηη ρε.. 

Αστα...Ο,τι κ να πω ειναι λιγο...Ελπιζω μετα απο γεννα να γινει πιο ηπιος ο πονος οπως μου εχει πει ο γυναικολογος μου.Δεν παλευεται καθε μηνα ολο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η st3llina είπε:

Αστα...Ο,τι κ να πω ειναι λιγο...Ελπιζω μετα απο γεννα να γινει πιο ηπιος ο πονος οπως μου εχει πει ο γυναικολογος μου.Δεν παλευεται καθε μηνα ολο αυτο.

Περιοδοσ ομωσ δε σ εχει ερθει ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Περιοδοσ ομωσ δε σ εχει ερθει ε??

Οχι δεν εχει ερθει ακομα.Ομως νιωθω πως θα μου ερθει,εχω πονους στην κοιλια κ τη μεση κ το στηθος μου ποναει υπερβολικα.Απλα με παιδευει...Ποσο ζηλευω οσες περνανε ανωδυνα την περιοδο τους ή εστω ανεκτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Αστα...Ο,τι κ να πω ειναι λιγο...Ελπιζω μετα απο γεννα να γινει πιο ηπιος ο πονος οπως μου εχει πει ο γυναικολογος μου.Δεν παλευεται καθε μηνα ολο αυτο.

Καλημέρα κορίτσι μου! Να ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω! Όταν ήμουν μικρή πονούσα τόσο πολυ που ονειρευόμουν την στιγμή που θα είμαι έγκυος και δεν θα έχω. Βέβαια όταν έφτασα στα 30 άρχισα να μην πονάω τόσο κάθε φορά. Μετά την γέννα όντως άλλαξαν τα πράγματα. Δεν το πίστευα αλλά σε εμένα ισχύει. Αφού μου φάνηκε τόσο περίεργο να μην καταλαβαίνω κάτι που ρώτησα τον γιατρό. Δεν μου συμβαίνει φυσικά όλες τις φορές αλλά κι όταν έχω ενοχλήσεις είναι τουλάχιστον υποφερτες😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Οχι δεν εχει ερθει ακομα.Ομως νιωθω πως θα μου ερθει,εχω πονους στην κοιλια κ τη μεση κ το στηθος μου ποναει υπερβολικα.Απλα με παιδευει...Ποσο ζηλευω οσες περνανε ανωδυνα την περιοδο τους ή εστω ανεκτα.

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω κάτι, πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν είναι εγκυμοσύνη; Έχετε κάποιο θέμα ή δε προσπαθήσατε αυτό το μήνα;

Σορρυ αν το έχεις ξαναπεί απλά είναι τόσες οι κοπέλες εδώ..😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2019 at 8:29 ΠΜ, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Ηρθε η κυρια πρωι πρωι... δεν απογοητευτηκα το περιμενα αυτον τ μηνα ... 

Δεν πειράζει...σε λίγες μέρες θα ξαναρχίσεις προσπάθειες και χωρίς να’σαι άρρωστη 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω κάτι, πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν είναι εγκυμοσύνη; Έχετε κάποιο θέμα ή δε προσπαθήσατε αυτό το μήνα;

Σορρυ αν το έχεις ξαναπεί απλά είναι τόσες οι κοπέλες εδώ..😅

Καλημερα,καναμε προσπαθειες στις γονιμες αλλα ειχα λοιμωξη του αναπνευστικου,σχεδον ενα βημα πριν την πνευμονια.Πηρα πολλα φαρμακα που μου εδωσε ο γιατρος μου,αντιβιωση κορτιζονη αντιισταμινικα κλπ.Θεωρω οτι η καθυστερηση ειναι λογω της λοιμωξης γιατι το εχω ξαναπαθει.Εγκυος δεν ειμαι εκανα τεστ τη δευτερη μερα καθυστερησης και ηταν αρνητικοτατο.Επισης εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου δεν ειναι πολυ σταθερος,ενω ειχε φτιαξει τωρα με το κρυωμα μαλλον ξαναχαλασε.Κ επισης πονανε στηθος μεση κ κοιλια οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω απλα ακομη να ερθει.Καποιο θεμα δεν εχουμε,γενικα ειναι ο πρωτος μηνας ουσιαστικων προσπαθειων οποτε δεν απογοητευομαι.Τον προηγουμενο μηνα τον χασαμε γιατι χασαμε τον πεθερο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου :) 

ακομα να δω θετικο τεστακι ωορρηξιας αλλα τις επαφες μου τις κανω !!! Σημερα ειμαι 15η με κυκλο 28-30 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου :) 

ακομα να δω θετικο τεστακι ωορρηξιας αλλα τις επαφες μου τις κανω !!! Σημερα ειμαι 15η με κυκλο 28-30 !!!

Καλημέρα! Κάνε εσύ μέχρι να δεις..! Ίσως θα έλεγα να κάνεις και 2 τη μέρα τώρα που είσαι κοντά στις γόνιμες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.
Δυστυχώς σήμερα μου ήρθε η περίοδος. Σήμερα τη περίμενα. Ακριβώς όμως.
Είχα μια ελπίδα λόγω της υστεροσαλπιγγογραφίας που έκανα τον στην αρχή του μήνα και πολλές γυναίκες αμέσως μετά πιάνουν. 
Δυστυχώς πάμε για τον επόμενο μήνα. Σκέφτομαι αν δεν πιάσω και τον επόμενο να μην αφήνω τον χρόνο να περνάει, να πάω για σπερματέγχυση. Πέσαμε και ακριβώς πάνω στην ωορρηξία με τις επαφές μας, όπως και κάθε μήνα. Νομίζω πως δεν θα μείνω ποτέ. Εϊναι τόσο δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια.
Δυστυχώς σήμερα μου ήρθε η περίοδος. Σήμερα τη περίμενα. Ακριβώς όμως.
Είχα μια ελπίδα λόγω της υστεροσαλπιγγογραφίας που έκανα τον στην αρχή του μήνα και πολλές γυναίκες αμέσως μετά πιάνουν. 
Δυστυχώς πάμε για τον επόμενο μήνα. Σκέφτομαι αν δεν πιάσω και τον επόμενο να μην αφήνω τον χρόνο να περνάει, να πάω για σπερματέγχυση. Πέσαμε και ακριβώς πάνω στην ωορρηξία με τις επαφές μας, όπως και κάθε μήνα. Νομίζω πως δεν θα μείνω ποτέ. Εϊναι τόσο δύσκολο!

Δεν θέλω να ακούω χαζά. Και φυσικά θα μείνεις με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δεν πειράζει...σε λίγες μέρες θα ξαναρχίσεις προσπάθειες και χωρίς να’σαι άρρωστη 🤗

Ακριβως χθες συνηδειτοποιησα οτι απο την προηγούμενη περιοδο εως τωρα ημουν αρρωστη με διαλλειμα μονο 5 ημερών ενδιαμεσα. Οποτε καλυτερα π δεν ειμαο με τοσα φαρμακα π πηρα . Καλημερα κιολασ...καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν θέλω να ακούω χαζά. Και φυσικά θα μείνεις με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις 

Μακάρι, πάμε για 13ο μήνα προσπαθειών. Όσο δεν μένω η απογοήτευση είναι ακόμη μεγαλύτερη και ο στόχος μοιάζει ακόμα πιο μακρινός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα,καναμε προσπαθειες στις γονιμες αλλα ειχα λοιμωξη του αναπνευστικου,σχεδον ενα βημα πριν την πνευμονια.Πηρα πολλα φαρμακα που μου εδωσε ο γιατρος μου,αντιβιωση κορτιζονη αντιισταμινικα κλπ.Θεωρω οτι η καθυστερηση ειναι λογω της λοιμωξης γιατι το εχω ξαναπαθει.Εγκυος δεν ειμαι εκανα τεστ τη δευτερη μερα καθυστερησης και ηταν αρνητικοτατο.Επισης εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου δεν ειναι πολυ σταθερος,ενω ειχε φτιαξει τωρα με το κρυωμα μαλλον ξαναχαλασε.Κ επισης πονανε στηθος μεση κ κοιλια οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω απλα ακομη να ερθει.Καποιο θεμα δεν εχουμε,γενικα ειναι ο πρωτος μηνας ουσιαστικων προσπαθειων οποτε δεν απογοητευομαι.Τον προηγουμενο μηνα τον χασαμε γιατι χασαμε τον πεθερο μου.

Εγω ειχα παθει βρογχιτιδα στην αρχη κ δε μ εδωσε κορτισζονη ενω της ειπα οτι μονο ετσι θα μ περασει μ εδωσε μονο αντιβιωση. Μοιάζουμε μαζι περιμενουμε περιοδο μαζι αρρωστησαμε 😂. Εγω ποναω πολυ πταν εχω περιοδο 1η 2η μερα ειναι φορες π απλα δε μπορω ν κατσω πουθενα απο τουσ πονους κ σπανιες φορες π θα ειναι ανεκτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Μακάρι, πάμε για 13ο μήνα προσπαθειών. Όσο δεν μένω η απογοήτευση είναι ακόμη μεγαλύτερη και ο στόχος μοιάζει ακόμα πιο μακρινός. 

Θα κανεις παιδακι και πιστεψε το οκ? Για αλλες ειναι ευκολο για αλλες πιο δυσκολο . Πιστευω απογοητευόμαστε γτ οσο ειμαστε σε πιο μικρη ηλικια εχπυμε το φοβο μη μείνουμε εγκυος κ θεωρούμε οτι ειμαι απλο κ μετα οταν πραγματικα ερχετε η ωρα π το θελουμε πιστεύουμε θα μεινουμε με τη πρώτη κ μετα αγχωνομαστε  ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγω ειχα παθει βρογχιτιδα στην αρχη κ δε μ εδωσε κορτισζονη ενω της ειπα οτι μονο ετσι θα μ περασει μ εδωσε μονο αντιβιωση. Μοιάζουμε μαζι περιμενουμε περιοδο μαζι αρρωστησαμε 😂. Εγω ποναω πολυ πταν εχω περιοδο 1η 2η μερα ειναι φορες π απλα δε μπορω ν κατσω πουθενα απο τουσ πονους κ σπανιες φορες π θα ειναι ανεκτος.

Μαζι σε ολα εμεις! 😂😂 Εγω την πρωτη μερα απλα χανομαι παλιοτερα ειχα κ εμετους ουτε μια γουλια νερο δεν μπορουσα να πιω για να παρω παυσιπονο κ εκανα εμετο.Τωρα εχω απλα αφορητους πονους.Κ εκλεισα τα 35 οποτε δεν το βλεπω να αλλαζει το σκηνικο.Καθε μηνα θα σφαδαζω δεν το γλιτωνω.Κ μετα απο μεγαλη καθυστερηση ειναι κ πιο εντονος ο πονος.Ωχχχχ τι με περιμενει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Θα κανεις παιδακι και πιστεψε το οκ? Για αλλες ειναι ευκολο για αλλες πιο δυσκολο . Πιστευω απογοητευόμαστε γτ οσο ειμαστε σε πιο μικρη ηλικια εχπυμε το φοβο μη μείνουμε εγκυος κ θεωρούμε οτι ειμαι απλο κ μετα οταν πραγματικα ερχετε η ωρα π το θελουμε πιστεύουμε θα μεινουμε με τη πρώτη κ μετα αγχωνομαστε  ...

Ακριβώς αυτό που γράφεις, είναι αλήθεια, έτσι ένιωθα. Όλα τα χρόνια έλεγα είμαι μικρή, έχω καιρό, όταν το θέλω θα έρθει με τη μια. Νόμιζα ότι θα ήταν εύκολο και όταν θα το έπαιρνα απόφαση θα ερχόταν σχεδόν αμέσως. 
ΆΚουγα απο φίλες ξαδέρφες κλπ ότι μόλις έκαναν προσπάθειες το πολύ τον 4ο μήνα είχαν μείνει. Θεωρούσα ότι κάπως έτσι θα γινόταν και με'μένα.
Τι να πω, σήμερα δεν έκλαψα ακόμα, ίσως να στέρεψαν τα δάκρυα, ίσως να το περίμενα κιόλας ότι δεν θα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Μακάρι, πάμε για 13ο μήνα προσπαθειών. Όσο δεν μένω η απογοήτευση είναι ακόμη μεγαλύτερη και ο στόχος μοιάζει ακόμα πιο μακρινός. 

Κοριτσακι μου εγκυος θα μεινεις,δεν υπαρχει περιπτωση να μη μεινεις.Μη μετρας μηνες μην κοιτας συμπτωματα θα ερθει οταν σταματησεις να το σκεφτεσαι το πιστευω αυτο!Εγω που εχω ολους τους λογους να αγχωνομαι λογω ηλικιας δεν το κανω, ειδα την κουμπαρα μου συνομιληκη κ εμεινε σχεδον αμεσως  αλλα ηταν χαλαρη κ κοπελιτσες κατω των 30 προσπαθουν χρονια...Το αγχος ειναι που κανει ολη τη ζημια το ξερω δυσκολο να το αποβαλλεις οταν θες κατι πολυ.Νομιζω εισαι κ μικρη ηλικιακα αν εχεις κλεισει 13 μηνες εντατικης προσπαθειας τοτε ψαχτειτε με εξετασεις.Εντατικης ομως...οχι σα μια φιλη μου λεει προσπαθω 2 χρονια για παιδι με 3 επαφες ολο το μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...