Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια σήμερα έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό μου 22/01. Είπα να αφήσω και τον επόμενο κύκλο να περάσει κυρίως λόγο των γιορτών και με τον νέο χρόνο να αρχίσω να ψάχνομαι..10 μήνες μπορεί να μην ακούγετε πολλης καιρός όμως θεωρώ ότι ίσως να υπάρχει κάτι που δεν το ξέρω και καλύτερα να ξεκινήσω εξετάσεις ετσι ώστε να μην σκέφτομαι μετά ότι έχασα τόσο καιρό για το τίποτα...

Και πολύ καλά θα κάνεις. Εγώ πηγαίνοντας για ένα προληπτικό έλεγχο πριν τις προσπάθειες ανακάλυψα ότι το ινωμυωμα που μου είχαν πει ότι ήταν μικρούλη είχε φτάσει 13 εκατοστά. Αν δεν είχα πάει απλά θα προσπαθούσα  τσάμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια σήμερα έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό μου 22/01. Είπα να αφήσω και τον επόμενο κύκλο να περάσει κυρίως λόγο των γιορτών και με τον νέο χρόνο να αρχίσω να ψάχνομαι..10 μήνες μπορεί να μην ακούγετε πολλης καιρός όμως θεωρώ ότι ίσως να υπάρχει κάτι που δεν το ξέρω και καλύτερα να ξεκινήσω εξετάσεις ετσι ώστε να μην σκέφτομαι μετά ότι έχασα τόσο καιρό για το τίποτα...

Καλά θα κάνεις ...Έτσι θα σιγουρευτείς ότι δεν έχετε θέμα κ θα σου φύγει το άγχος....Εμείς αυτό το καναμε λίγο νωρίτερα από 10μηνο...Εγώ είχα θέμα με την προλακτινη κ ο άντρας μου με το σπέρμα έχει....Θα προσπαθούσαμε τόσο καιρό χωρίς αποτέλεσμα...Όχι ότι τώρα έχουμε αποτέλεσμα,απλά μου έχει βγει η ιδέα του μωρού(επί του παρόντος τουλάχιστον) κ είμαστε σε φάση κάποιων εξετάσεων κ εγχείρηση κυρσοκηλης...Ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά,κάποιοι δεν θέλουν εξετάσεις κ περιμενουν...Μια φίλη μου προσπαθούσε από 36,5 και έμεινε στα 39...Έκανε τις εξετάσεις όλες το μήνα πριν μείνει έγκυος κ μόλις είδε ότι δεν έχει θέμα ούτε εκείνη ούτε ο άντρας της πιάσανε μετά τη σαλπιγγογραφια!!!Τυχαίο που προσπαθούσαν 2.5, σχεδόν 3 χρόνια κ δεν έπιανε(χωρίς να έχουν κάνει εξετάσεις)κ μόλις τις έκανε κ είδε ότι είναι όλα καλά,έμεινε έγκυος;;;Ίσως κ τυχαίο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα αγαπες!Να σας πω κ εγω τη δικη μου εμπειρια που ισως βοηθησει τις κοπελες που προσπαθουν καιρο.Πριν απο 5 χρονια χρειαστηκε να κανω υστεροσκοπηση,δηλαδη μπαινει μια καμερα στη μητρα της γυναικας για να δουν την εικονα της μητρας.Μου βρηκαν λοιπον συμφυσεις που ουτε ηξερα οτι εχω.Οι συμφυσεις κυριως προκαλουνται απο χειρουργεια (που δεν εχω κανει ποτε) κ απο διαφορους αλλους λογους οπως πχ καρκινο κλπ.Τωρα πώς ακριβως ειχα συμφυσεις χωρις να εχω κανει ποτε χειρουργειο δεν το καταλαβα κ στη φαση που ημουν τοτε δεν το εψαξα κιολας.Απλα μου τις αφαιρεσαν κ συνηθως οταν υπαρχουν συμφυσεις στη μητρα ειναι δυσκολο να μεινεις εγκυος.Αυτες βεβαια αναγεννωνται οποτε επειδη τις εβγαλα τοτε δε σημαινει οτι δεν εχουν βγει αλλες καινουριες.Τις πιο πολλες φορες βεβαια ο κυριοτερος λογος υπογονιμοτητας ειναι το αγχος που μας κατατρωει απλα αναφερω την περιπτωση μου γιατι ισως δε γνωριζουν κ αυτο τον παραγοντα καποιες κοπελες οπως ουτε εγω τον γνωριζα τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια σήμερα έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό μου 22/01. Είπα να αφήσω και τον επόμενο κύκλο να περάσει κυρίως λόγο των γιορτών και με τον νέο χρόνο να αρχίσω να ψάχνομαι..10 μήνες μπορεί να μην ακούγετε πολλης καιρός όμως θεωρώ ότι ίσως να υπάρχει κάτι που δεν το ξέρω και καλύτερα να ξεκινήσω εξετάσεις ετσι ώστε να μην σκέφτομαι μετά ότι έχασα τόσο καιρό για το τίποτα...

Και εγώ έτσι είχα κάνει. Γύρω στους 9 μήνες πήγα στο γιατρό μου κ με κατάλαβε ο άνθρωπος ότι έτσι θα ησυχάσω.... Κάναμε τις βασικές εξετάσεις εγώ ορμονολογικες κ σαλπιγκογραφια και σπερματοδιαγραμμα ο σύζυγος.... Δεν ξέρω αν ήταν το άγχος που έφυγε λιγο η αν βοήθησε η σαλπιγκογραφια η όλα μαζί πάντως τον κύκλο που έκανα σαλπιγκογραφια έμεινα έγκυος άσχετα από την κατάληξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Να έχουμε μια υπέροχη Παρασκευή ! Έρχεται Σαββατοκύριακο ? Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Νομίζω θα με βοηθήσει και εμένα ψυχολογικά το ότι έκλεισα ραντεβού στη γιατρό μου και σίγουρα θα με χαλαρώσει αν ξέρω ότι εάν έχω κάτι θα το αντιμετωπίσουμε! Εύχομαι σύντομα να έχουμε ένα νινακι και να μην προλάβουμε να κάνουμε τίποτα χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου πως μου είστε??ετοιμαζόμαστε για  Χριστούγεννα??ποια κορίτσια μας είναι που περιμένουν?? @Σαμανη τι κάνεις εσύ κοριτσαρα μου ξαναπηγες γιατρό η έκανες χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Συγνώμη επειδή κάπου χάθηκα νομίζω αντισυλληπτικα με ποια λογική σου είπε να πάρεις;;; ο δικός μου γιατρός μου είπε να πάρω για να μην πιάσω παιδί στο 6μηνο μετά το χειρουργείο. Σε σένα όμως αντισυλληπτικα για ποιο λόγο;; 

γιατι λεει οτι καποιες φορες βοηθάει μόλις τα σταματάμε να είμαστε πιο γόνιμες γιατι γίνεται επανακκινηση στο συστημα.. καπως ετσι δε τα πηρα εννοειται ομως.. μ το πε  κ ο γιατρος μου τωρα που παω στο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις. Εγώ πηγαίνοντας για ένα προληπτικό έλεγχο πριν τις προσπάθειες ανακάλυψα ότι το ινωμυωμα που μου είχαν πει ότι ήταν μικρούλη είχε φτάσει 13 εκατοστά. Αν δεν είχα πάει απλά θα προσπαθούσα  τσάμπα 

κ εγώ φιλη μου ανακάλυψα θηροειδη κ ενδομητριωση.. ειμαι υπερ να το ψαχνουμε κ πριν κλεισουμε χρόνο ργώ αυτό έκανα κ δε το μετανιωσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Γεια σας κοριτσαρες μου πως μου είστε??ετοιμαζόμαστε για  Χριστούγεννα??ποια κορίτσια μας είναι που περιμένουν?? @Σαμανη τι κάνεις εσύ κοριτσαρα μου ξαναπηγες γιατρό η έκανες χοριακη??

Γειά σου frogel μου! Να σου πω την αλήθεια ήδη σκέφτομαι τι φαγητά και τι γλυκά θα φτιάξω εκείνη την ημέρα?. Ξέρω είμαι ένας πειναλας αλλά δεν μπορώ να κανω διαφορετικά ?! Εγώ αργώ ακόμη. Από την Τετάρτη περιμένω αλλά δεν είμαι αισιόδοξη. Μακάρι να κάνω λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου frogel μου! Να σου πω την αλήθεια ήδη σκέφτομαι τι φαγητά και τι γλυκά θα φτιάξω εκείνη την ημέρα?. Ξέρω είμαι ένας πειναλας αλλά δεν μπορώ να κανω διαφορετικά ?! Εγώ αργώ ακόμη. Από την Τετάρτη περιμένω αλλά δεν είμαι αισιόδοξη. Μακάρι να κάνω λάθος!

Δεν θέλω να ακούω τέτοια... Την αισιοδοξία μας δεν την χάνουμε και το σποράκι θα έρθει συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

γιατι λεει οτι καποιες φορες βοηθάει μόλις τα σταματάμε να είμαστε πιο γόνιμες γιατι γίνεται επανακκινηση στο συστημα.. καπως ετσι δε τα πηρα εννοειται ομως.. μ το πε  κ ο γιατρος μου τωρα που παω στο νοσοκομειο

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες γιατί δεν είμαι γιατρός μια ξαδέρφη μου που είχε ενδομητριωση θυμάμαι και μου είχε πει ότι πήρε αντισυλληπτικα... Αλλά βέβαια αυτό έγινε πριν 15 χρόνια τουλάχιστον... Τωρα έχει μεγάλα παιδιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες γιατί δεν είμαι γιατρός μια ξαδέρφη μου που είχε ενδομητριωση θυμάμαι και μου είχε πει ότι πήρε αντισυλληπτικα... Αλλά βέβαια αυτό έγινε πριν 15 χρόνια τουλάχιστον... Τωρα έχει μεγάλα παιδιά. 

ναι πήρε αλλά εμένα δεν ειχε καμια σχεση με την θεραπεία της ενδομητριωσης.... τον Μάρτιο την έκανα.. σαν πρόταση μ το πε να το κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου frogel μου! Να σου πω την αλήθεια ήδη σκέφτομαι τι φαγητά και τι γλυκά θα φτιάξω εκείνη την ημέρα?. Ξέρω είμαι ένας πειναλας αλλά δεν μπορώ να κανω διαφορετικά ?! Εγώ αργώ ακόμη. Από την Τετάρτη περιμένω αλλά δεν είμαι αισιόδοξη. Μακάρι να κάνω λάθος!

Εγω λέω φέτος να επιχειρήσω να κάνω κουραμπιέδες... Ίσως να βάλω και ένα κοτόπουλο ολόκληρο στο φούρνο. Μια φίλη μου το κάνει με μπύρα λέω να το δοκιμάσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ναι πήρε αλλά εμένα δεν ειχε καμια σχεση με την θεραπεία της ενδομητριωσης.... τον Μάρτιο την έκανα.. σαν πρόταση μ το πε να το κανω...

Νομίζω η ξαδέρφη μου το έκανε για θεραπεία της ενδομητριωσης... Από αυτά που μου είπε αυτό κατάλαβα... Γιαυτό σου έγραψα ότι ήταν πολλά χρόνια πριν. Μπορεί μετά από τόσο καιρό να αλλάζει η προσέγγιση των γιατρών και τώρα να ισχύουν αλλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Γεια σας κοριτσαρες μου πως μου είστε??ετοιμαζόμαστε για  Χριστούγεννα??ποια κορίτσια μας είναι που περιμένουν?? @Σαμανη τι κάνεις εσύ κοριτσαρα μου ξαναπηγες γιατρό η έκανες χοριακη??

Καλό απόγευμα Frogel μου.. εγώ δεν περιμένω την Κυριακή αλλά δεν ξέρω ούτε ένα σύμπτωμα κατά φαντασία δεν μου έχει έρθει αυτή τη φορά ? μόνο το φούσκωμα το στήθος που το έχω κάθε φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου frogel μου! Να σου πω την αλήθεια ήδη σκέφτομαι τι φαγητά και τι γλυκά θα φτιάξω εκείνη την ημέρα?. Ξέρω είμαι ένας πειναλας αλλά δεν μπορώ να κανω διαφορετικά ?! Εγώ αργώ ακόμη. Από την Τετάρτη περιμένω αλλά δεν είμαι αισιόδοξη. Μακάρι να κάνω λάθος!

Εγώ κορίτσια μου θα ανέβω στην μαμά μου για Χριστούγεννα όποτε θα τα φάω ολα από τα χεράκια της..τσουρέκια κουραμπιέδες μελομακάρονα γιαπρακια κοζανιτικα αχχχχχ περιμένω πως και πως...γιατί καλέ δεν είσαι αισιόδοξη??εσύ κορίτσι μου είσαι πάντα τόσο πρόσχαρη και στον εαυτό σου είσαι απαισιόδοξη??νοοοοοο..:) ❤️

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα Frogel μου.. εγώ δεν περιμένω την Κυριακή αλλά δεν ξέρω ούτε ένα σύμπτωμα κατά φαντασία δεν μου έχει έρθει αυτή τη φορά ? μόνο το φούσκωμα το στήθος που το έχω κάθε φορά..

Άντε κορίτσι μου φτάνει η Κυριακή ελπίζω να έχεις τέλεια νέα να μας πεις..:) και τα συμπτώματα θα αρχίσουν μετά σιγά σιγά..εμένα με έχει τρελάνει το σπορακι τη μια μέρα ζαλάδες την άλλη τίποτα την επόμενη νυστα ανακατωσουρα..κάθε μέρα μου επιφυλάσσει και κάτι διαφορετικό :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Εγώ κορίτσια μου θα ανέβω στην μαμά μου για Χριστούγεννα όποτε θα τα φάω ολα από τα χεράκια της..τσουρέκια κουραμπιέδες μελομακάρονα γιαπρακια κοζανιτικα αχχχχχ περιμένω πως και πως...γιατί καλέ δεν είσαι αισιόδοξη??εσύ κορίτσι μου είσαι πάντα τόσο πρόσχαρη και στον εαυτό σου είσαι απαισιόδοξη??νοοοοοο..:) ❤️

 

Άντε κορίτσι μου φτάνει η Κυριακή ελπίζω να έχεις τέλεια νέα να μας πεις..:) και τα συμπτώματα θα αρχίσουν μετά σιγά σιγά..εμένα με έχει τρελάνει το σπορακι τη μια μέρα ζαλάδες την άλλη τίποτα την επόμενη νυστα ανακατωσουρα..κάθε μέρα μου επιφυλάσσει και κάτι διαφορετικό :))

Δε ξέρω τι είναι αυτά τα γιαπρακια αλλά ωραία ακούγονται!!! Υπομονή εσύ θα περάσει ο πρώτος δύσκολος καιρός! Εγώ θυμάμαι δε μπορούσα να πλύνω τα δόντια μου εύκολα με αναγουλιαζε η οδοντοβουρτσα! Και τα ούλα μου ματωνανε τρομερά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δε ξέρω τι είναι αυτά τα γιαπρακια αλλά ωραία ακούγονται!!! Υπομονή εσύ θα περάσει ο πρώτος δύσκολος καιρός! Εγώ θυμάμαι δε μπορούσα να πλύνω τα δόντια μου εύκολα με αναγουλιαζε η οδοντοβουρτσα! Και τα ούλα μου ματωνανε τρομερά! 

Κι εμένα ματώνουν παρααα πολύ και κάνω και τις αντιπηκτικες και δε σταματάνε..επίσης μου ματώνουν και σε άσχετες φάσεις μέσα στη μερα..χαλια..τα γιαπρακια είναι σαν τα ντολμαδάκια μεγάλα  με άσπρο λάχανο που μέσα έχει ρύζι και κιμά..με λεμονακι είναι μουρλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Κι εμένα ματώνουν παρααα πολύ και κάνω και τις αντιπηκτικες και δε σταματάνε..επίσης μου ματώνουν και σε άσχετες φάσεις μέσα στη μερα..χαλια..τα γιαπρακια είναι σαν τα ντολμαδάκια μεγάλα  με άσπρο λάχανο που μέσα έχει ρύζι και κιμά..με λεμονακι είναι μουρλια..

Πείνασα τώρα μου άνοιξες την  όρεξη δε θέλω κ πολύ εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Εξαφανίστηκα λίγο αυτές τις μέρες. Βγήκαν τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος του άντρα μου κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. Αυτά...συγνώμη για το κατεβατό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εγω λέω φέτος να επιχειρήσω να κάνω κουραμπιέδες... Ίσως να βάλω και ένα κοτόπουλο ολόκληρο στο φούρνο. Μια φίλη μου το κάνει με μπύρα λέω να το δοκιμάσω! 

Εύκολοι είναι οι κουραμπιέδες. Είμαι σίγουρη ότι θα τους πετύχεις! Εγώ τους κάνω μικρούς σαν μπουκιτσες σε διάφορα σχέδια και γίνονται τέλειοι σαν μπισκοτάκια. Με την μπύρα γίνεται πιο ωραία κρούστα γύρω γύρω. Το έχω κάνει κι εγώ! Καλή επιτυχία! Σαν την Βέφα ένιωσα τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Εγώ κορίτσια μου θα ανέβω στην μαμά μου για Χριστούγεννα όποτε θα τα φάω ολα από τα χεράκια της..τσουρέκια κουραμπιέδες μελομακάρονα γιαπρακια κοζανιτικα αχχχχχ περιμένω πως και πως...γιατί καλέ δεν είσαι αισιόδοξη??εσύ κορίτσι μου είσαι πάντα τόσο πρόσχαρη και στον εαυτό σου είσαι απαισιόδοξη??νοοοοοο..:) ❤️

 

Άντε κορίτσι μου φτάνει η Κυριακή ελπίζω να έχεις τέλεια νέα να μας πεις..:) και τα συμπτώματα θα αρχίσουν μετά σιγά σιγά..εμένα με έχει τρελάνει το σπορακι τη μια μέρα ζαλάδες την άλλη τίποτα την επόμενη νυστα ανακατωσουρα..κάθε μέρα μου επιφυλάσσει και κάτι διαφορετικό :))

Τυχερή! Εμείς συνήθως τρώμε σ' εμένα και ύστερα όπως φαντάζεσαι είμαι πτώμα στην κούραση? Όχι δεν είμαι απαισιόδοξη πάντα ελπίζω μέχρι να την δω απλά αυτήν την φορά μου κόλλησε ότι δεν έκανα ωορρηξία. Έχω συνηθίσει να την καταλαβαίνω από τον πόνο και τα υγρά και αυτήν την φορά δεν είχα τίποτα. Μακάρι να κάνω λάθος! Εγώ πάντως έκανα τις προσπάθειες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εξαφανίστηκα λίγο αυτές τις μέρες. Βγήκαν τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος του άντρα μου κ τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά. Έδειξαν αζωοσπερμια,δλδ έλλειψη σπέρματος. Μιλήσαμε με τον γυναικολόγο,με τον ουρολόγο,με τα καλά μαιευτήρια, μας είπαν όλοι να το επαναλάβουμε αλλά οκ όπως κ να έχει τα πράγματα δεν είναι θετικά. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική αλλά εάν βρεθεί σπερμα στους όρχεις. Θα πρέπει δλδ πρώτα να κάνει βιοψία για να δούμε αν υπάρχουν εκεί κ μετά να προχωρήσουμε. Αυτό ας πούμε ότι είναι η θετική πλευρά του πράγματος. Υπάρχει λοιπόν κ η περίπτωση να μην βρεθεί σπερμα,όποτε δεν υπάρχει λύση. Αυτή τη στιγμή έχω βάλει τελείως πίσω το πως αισθάνομαι εγώ,το πως είμαι εγώ,το τι σκέφτομαι εγώ κ προσπαθώ να τον κάνω να αισθανθεί καλύτερα. Η ψυχολογία στα πατώματα όπως καταλαβαίνετε. Του έχω πει χιλιάδες φορές ότι είμαι εδώ,δίπλα του,ότι θα τον στηρίξω κ ότι θα το αντιμετωπίσουμε μαζί όλο αυτό!! Όμως η ψυχολογία του είναι άσχημη. Δεν είναι σαφώς έτοιμος ακόμα ψυχολογικά να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα. Του είπα κ εγώ να πάρει το χρόνο του κ όταν είναι έτοιμος,θα το επαναλάβουμε κ θα δούμε ένα ένα,βήμα βήμα πως θα προχωρήσουμε. Αυτά...συγνώμη για το κατεβατό.

Κι έπραξες πολύ καλά. Πρέπει να είσαι δίπλα του. Είναι πολύ δύσκολο να το διαχειριστεί όλο αυτό και εσύ το αντιμετωπιζεις πολύ σωστά. Θα ήταν υποκρισία να πούμε ότι τον καταλαβαίνουμε. Κάνεις δεν μπορεί να αισθανθεί τον πόνο που νιώθει. Ο θεός είναι μεγάλος κορίτσι μου. Μην χάνεις τις ελπίδες σου. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε κάποια λύση και θα μας ανακοινώσεις κι εσύ σύντομα την εγκυμοσύνη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι έπραξες πολύ καλά. Πρέπει να είσαι δίπλα του. Είναι πολύ δύσκολο να το διαχειριστεί όλο αυτό και εσύ το αντιμετωπιζεις πολύ σωστά. Θα ήταν υποκρισία να πούμε ότι τον καταλαβαίνουμε. Κάνεις δεν μπορεί να αισθανθεί τον πόνο που νιώθει. Ο θεός είναι μεγάλος κορίτσι μου. Μην χάνεις τις ελπίδες σου. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε κάποια λύση και θα μας ανακοινώσεις κι εσύ σύντομα την εγκυμοσύνη σου?

Μακάρι!!!! ?? σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...