Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρούχα εγκυμοσύνης και απογοήτευση


Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Μπορείτε να αναφέρετε, απο που ψωνίσατε/ψωνίζετε ρούχα εγκυμοσύνης; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα να αναφέρουμε επωνυμίες φυσικά. Μένω Θεσσαλονίκη και έχω πάει σε 7 καταστήματα όπου με το ζόρι βρήκα κάποια βασικά κομμάτια ώστε να εξυπηρετούμαι. Π.χ μπουφάν ή πιτζάμες δεν έχει σχεδόν πουθενά. Σε όλα μα όλα τα καταστήματα τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι τοποθετημένα σε μια γωνιά, δεν έχει την ποικιλία που διαφημίζουν στο internet και φυσικά ούτε και νούμερα. Έχει κάτι τελευταία κομμάτια συνήθως σε XS και κάποια κομμάτια είναι σκισμένα κλπ. Μια άθλια κατάσταση αν σκεφτείτε πως δεν έχω το κουράγιο να γυρίζω και πολύ στα μαγαζιά γιατί κουράζομαι απίστευτα... :(:(:( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Εγω στην εγκυμοσύνη τα περισσότερα ρούχα τα ειχα παραγγείλει από ASOS. Έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ καλές τιμές, με 300€ είχα πάρει 10 φορέματα, ένα μπουφάν και ένα ζευγάρι παπούτσια, αξιοπρεπέστατα. Εσώρουχα, κολάν εγκυμοσύνης και 5-6 πουλόβερ είχα πάρει από h&m και πυτζαμες από orchestra. 

Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι στα μαγαζιά, online υπάρχει όντως πολύ μεγάλη ποικιλία.

Με το καλό το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγώ ρούχα απο orchestra μαγαζί  αλλά περισσότερο  το online,  που έχει φοβερες τιιμές και ποικιλια,σουτιεν φανταστικά απο prenatal (καταευχαριστημένη με το μαγαζί εκεί στο ΙΚΕΑ), κολάν κ καλσόν εγκυμοσύνης h&m  και πυζάμες πολυ ωραίες για το μαιευτηριο Online apo to kapetanis (ελληνική εταιρεία). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Δυστυχώς οnline αποφεύγω να ψωνίζω ρούχα γιατί δεν μπορώ να πετυχω το νουμερο μου με τίποτα. Εκτός απο το νούμερο αν δεν δω τα ρούχα απο κοντα δεν ξερω αν θα μου στρώνουν αλλά και ποια είναι η ποιότητα τους. Αν τα πάρω απο ιντερνετ θα πρέπει να τα επιστρεψω μετα... Ίσως το δοκιμάσω όμως γιατι δεν βλέπω άλλη λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης κάτι μπλουζάκια πολυ βολικά με κουμπακια για θηλασμό που μου έδωσ ε μια φίλη μου ,μου είπε τα είχε πάρει απο τα jumbo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,εγώ ειχα παρει από τα h&m κάποια παντελόνια εγκυμοσύνης μπλούζες δεν μου χρειάστηκαν γιατί πήρα μονο 6 κιλά αλλα ειχε απο οτι θυμάμαι αρκετά σχέδια σε ρούχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, και εγώ απο h&m πήρα 3 παντελόνια, 2 μπλουζίτσες και σουτιέν θηλασμού. Τα βολέυτηκα πάρα πολύ!! Βέβαια τα πήρα ιντερνετικά γιατί στο μαγαζί δυστυχώς τα νούμερα ήταν πολύ σπασμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι από τα h&m πήρα 2 τζιν και 2 σουτιεν και εγώ και με βόλεψαν πολύ μέχρι στιγμής.Έχουν και καλές τιμές! Τα νούμερα όμως αλλά και η ποικιλία καμία σχέση με αυτά του ιντερνετ! Δεν βασίζομαι για παραγγελία μέσω ιντερνετ όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AnaKok δεν ξέρω σε ποια hm πηγές στο κόσμος πάντως έχει μεγάλη ποικιλία. Επίσης από τ ίδιο κατάστημα μπορείς να πάρεις φορεματάκια από τη σειρά για γυναίκες με καμπύλες, δ θυμάμαι πως τη λένε, έχει μεγάλα μεγέθη κ από κάτω κολάν κ καλσόν σε πιο μεγάλα νούμερα, δ χρειάζεται να είναι εγκυμοσύνης. Είχα πάρει από εκεί φορέματα καλοκαιρινά (από τη σειρά που σ λεω) κ μετά μπορείς απλά να τα μεταποιησεις κ να τα φορέσεις κ αφού γεννήσεις. Επίσης έχει τ νου σου τα Λιντλ βγάζουν ανά διαστήματα ρούχα εγκυμοσύνης. Είναι πολύ καλά ποιοτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@AnaKok δεν ξέρω σε ποια hm πηγές στο κόσμος πάντως έχει μεγάλη ποικιλία. Επίσης από τ ίδιο κατάστημα μπορείς να πάρεις φορεματάκια από τη σειρά για γυναίκες με καμπύλες, δ θυμάμαι πως τη λένε, έχει μεγάλα μεγέθη κ από κάτω κολάν κ καλσόν σε πιο μεγάλα νούμερα, δ χρειάζεται να είναι εγκυμοσύνης. Είχα πάρει από εκεί φορέματα καλοκαιρινά (από τη σειρά που σ λεω) κ μετά μπορείς απλά να τα μεταποιησεις κ να τα φορέσεις κ αφού γεννήσεις. Επίσης έχει τ νου σου τα Λιντλ βγάζουν ανά διαστήματα ρούχα εγκυμοσύνης. Είναι πολύ καλά ποιοτικά. 

Ναι από το λιντλ πήρα φανελάκια εγκυμοσύνη ς φανταστικά,δεν τους το χα!!!μακάρι να ξαναβγάλουν κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@AnaKok δεν ξέρω σε ποια hm πηγές στο κόσμος πάντως έχει μεγάλη ποικιλία. Επίσης από τ ίδιο κατάστημα μπορείς να πάρεις φορεματάκια από τη σειρά για γυναίκες με καμπύλες, δ θυμάμαι πως τη λένε, έχει μεγάλα μεγέθη κ από κάτω κολάν κ καλσόν σε πιο μεγάλα νούμερα, δ χρειάζεται να είναι εγκυμοσύνης. Είχα πάρει από εκεί φορέματα καλοκαιρινά (από τη σειρά που σ λεω) κ μετά μπορείς απλά να τα μεταποιησεις κ να τα φορέσεις κ αφού γεννήσεις. Επίσης έχει τ νου σου τα Λιντλ βγάζουν ανά διαστήματα ρούχα εγκυμοσύνης. Είναι πολύ καλά ποιοτικά. 

Πήγα και στο Cosmos, είχε μεγαλύτερη ποικιλία σε σχέση με τα άλλα δεν λέω...αλλά δεν είχε αυτό που ήθελα. Στην συγκεκριμένη φάση έψαχνα μια σαλοπέτα. Τα παντελόνια τζιν τους πάντως τα προτείνω! Μου άρεσαν και κάποιες μπλούζες αλλά τις βρήκα ακριβούτσικες σε σχέση με το γεγονός ότι δεν τις χρειάζομαι ακόμη. Το ζόρι είναι το παντελόνι!

Επεξεργάστηκε από AnaKok
ορθογραφικό λάθος
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω είχε βγάλει σαλοπετα το λιντλ πριν κάνα μήνα σίγουρα,αλλά δεν την πήρα  . Γενικά τσεκαρε τα φυλλάδια του πριν πας στο ίντερνετ,για ευκολία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AnaKok @zouzouna79 πολύ καλή αυτή η σαλοπετα από τα Λιντλ.

@AnaKok Εγώ μπλούζες εγκυμοσύνης δ πήρα ποτέ. Μπορείς να βρεις πολύ καλύτερες κ οικονομικές κανονικές απλά να τις πάρεις σε μεγαλύτερο νούμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@AnaKok @zouzouna79 πολύ καλή αυτή η σαλοπετα από τα Λιντλ.

@AnaKok Εγώ μπλούζες εγκυμοσύνης δ πήρα ποτέ. Μπορείς να βρεις πολύ καλύτερες κ οικονομικές κανονικές απλά να τις πάρεις σε μεγαλύτερο νούμερο.

Κ εγώ μπλούζα καμια!!πήρα λίγο πιο μεγάλα απλά νούμερα από τη μαμά κ την αδερφή μου,που με περνούσαν στα κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό καλό το μωράκι σου!Εγώ πήρα ενα τζιν από orchestra στις εκπτωσεις με 9 ευρω και το καταευχαριστηθηκα!!!!και ένα ακόμα από prenatal με την κάρτα στα 25 ευρώ!Στο h&m πήγα αλλά αυτά που μου ήταν καλά στην κοιλιά δεν μου ήταν στα πόδια και γενικά δε μου έστρωσε κανένα παντελόνι!κολάν και μπλουζοφορεματα όπως είπαν και τα κορίτσια πήρα απλά μεγαλύτερο νούμερο!πιτζάμες δεν πήρα φόραγα στον τελευταίο μήνα του άντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/11/2019 at 10:26 ΠΜ, ο/η AnaKok είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Δυστυχώς οnline αποφεύγω να ψωνίζω ρούχα γιατί δεν μπορώ να πετυχω το νουμερο μου με τίποτα. Εκτός απο το νούμερο αν δεν δω τα ρούχα απο κοντα δεν ξερω αν θα μου στρώνουν αλλά και ποια είναι η ποιότητα τους. Αν τα πάρω απο ιντερνετ θα πρέπει να τα επιστρεψω μετα... Ίσως το δοκιμάσω όμως γιατι δεν βλέπω άλλη λύση!

Γιατί δεν πας σε έναν κινέζο να πάρεις μεγαλύτερα νούμερα αλλά όχι απαραίτητα λοχείας; Και θα τα δοκιμάσεις και δεν θα ξοδέψεις πολλά. Εγώ μπουφάν είχα πάρει ένα 20 ευρώ και δεν το λυπήθηκα καθόλου που μετά πήγε άκλαφτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Γιατί δεν πας σε έναν κινέζο να πάρεις μεγαλύτερα νούμερα αλλά όχι απαραίτητα λοχείας; Και θα τα δοκιμάσεις και δεν θα ξοδέψεις πολλά. Εγώ μπουφάν είχα πάρει ένα 20 ευρώ και δεν το λυπήθηκα καθόλου που μετά πήγε άκλαφτο

Καλά αν είναι να πάω σε μεγαλύτερα νούμερα εννοείται προς τα εκεί θα κατευθυνθώ. Απλά έλεγα να βρω τίποτα που να στρώνει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 26/11/2019 at 1:07 ΜΜ, ο/η AnaKok είπε:

Καλά αν είναι να πάω σε μεγαλύτερα νούμερα εννοείται προς τα εκεί θα κατευθυνθώ. Απλά έλεγα να βρω τίποτα που να στρώνει καλύτερα!

Κοίτα, μοιραία όσο εξελίσσεται η εγκυμοσύνη θα πας σε μεγαλύτερα μεγέθη γιατί δεν θα σε παίρνει στην κοιλιά, θα σε ενοχλούν τα λάστιχα κ.ο.κ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...