Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αυτο με την αντισυλληψη το ελεγα κ εγω προχθες!! Παντως ναι να κανουν κ αυτοι κατι μα εχουν ισο μεριδιο!! Εγω θα τον βαλω να κανει ετσι κ αλλιως τι τωρα τι μετα, αν δεν μεινω δλδ αλλους 6 μηνες δεν θα αναηκαστει να κανει; γτ να εχουμε χασει τοσο χρονο αν συμβαινει κατι!!

Αυτό τ είπα κ εγώ όταν μ είπε ότι σε άλλους πήρε μέχρι κ 2 χρόνια. Ε να περιμένουμε μωρέ καμμία 5ετια κ βλέπουμε Ε? 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ευτυχως κ για την περίπτωση που λεγαμε αν χρειαστει να κανει εξετασεις ειναι πολυ θετικος κ μου λεει αν εχω κατι οργανικο κ μπορω να το φτιαξω φυσικα θα κανω τα παντα...αυτο με τα τεστ το εχω ξανακουσει οτι πολλες κοπελες αγχωθηκαν περισσοτερο με αυτα..

Εμένα τα τεστ δε με αγχωνουν... με βοήθησαν να καταλάβω πως λειτουργεί ο κύκλος μ κ είμαι σίγουρη ότι το σπέρμα συνάντησε το ωάριο.. τώρα γτ δεν έγινε η γονιμοποίηση ένας Θεός το ξέρει.. το γιατι δεν μενω εγκυος είναι π αναρωτιέμαι κ με αγχώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Αυτό τ είπα κ εγώ όταν μ είπε ότι σε άλλους πήρε μέχρι κ 2 χρόνια. Ε να περιμένουμε μωρέ καμμία 5ετια κ βλέπουμε Ε? 

Εμένα τα τεστ δε με αγχωνουν... με βοήθησαν να καταλάβω πως λειτουργεί ο κύκλος μ κ είμαι σίγουρη ότι το σπέρμα συνάντησε το ωάριο.. τώρα γτ δεν έγινε η γονιμοποίηση ένας Θεός το ξέρει.. το γιατι δεν μενω εγκυος είναι π αναρωτιέμαι κ με αγχώνει 

Ναι σιγα μην περιμενουμε 2 χρονια πες του!! Να κανει τις εξετασεις μα ουτε ο πρωτος θα ειναι ουτε ο τελευταιος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

θα γινει σλόγκαν ο κορονοιος ενωνει 😂😂😂😂επισης ο κορονοιος παχαίνει...πειναω συνεχεια ολο τριγυριζω στη κουζινα σαν γερακι που τριγυρνάει το θηραμα🤣🤣🤣🤣

Όπως τα λες 🤣🤣🤣και να ντονατ και να τα ψωμιά και να οι σοκολατοπιτα σ και οι πίτσες.., το θετικό είναι ότι τα κάνουμε μαζί και περναμε πολύ ωραία και δημιουργικά.,, το αρνητικό ότι σε λίγο δεν θα μας κάνει τίποτα!!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι σιγα μην περιμενουμε 2 χρονια πες του!! Να κανει τις εξετασεις μα ουτε ο πρωτος θα ειναι ουτε ο τελευταιος!!

Κάποια στιγμή θα αναγκαστεί να κάνει! Εγώ πάντως τα έχω εξαντλήσει ολα.. μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Αυτό τ είπα κ εγώ όταν μ είπε ότι σε άλλους πήρε μέχρι κ 2 χρόνια. Ε να περιμένουμε μωρέ καμμία 5ετια κ βλέπουμε Ε? 

Εμένα τα τεστ δε με αγχωνουν... με βοήθησαν να καταλάβω πως λειτουργεί ο κύκλος μ κ είμαι σίγουρη ότι το σπέρμα συνάντησε το ωάριο.. τώρα γτ δεν έγινε η γονιμοποίηση ένας Θεός το ξέρει.. το γιατι δεν μενω εγκυος είναι π αναρωτιέμαι κ με αγχώνει 

αλλοι λενε οτι φταιει γενικα το αγχος, αλλοι οτι το σωμα πρεπει να συνηθισει το σπερμα...τι να πω δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

αλλοι λενε οτι φταιει γενικα το αγχος, αλλοι οτι το σωμα πρεπει να συνηθισει το σπερμα...τι να πω δεν ξερω..

Δε ξέρω τι φταίει.. ότι κ να φταίει ελπίζω γρήγορα να βρεθεί η λύση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κάποια στιγμή θα αναγκαστεί να κάνει! Εγώ πάντως τα έχω εξαντλήσει ολα.. μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει.

Και εγω το ιδιο μονο αυτο αλλα αν δεν κανει κ εμενα σπερμοδιαγραμμα δεν θα μπω σε αυτη τη διαδικασια γτ ειναι κ επωδυνο λενε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και εγω το ιδιο μονο αυτο αλλα αν δεν κανει κ εμενα σπερμοδιαγραμμα δεν θα μπω σε αυτη τη διαδικασια γτ ειναι κ επωδυνο λενε!

Ναι μα εννοείται πως ούτε εγώ θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.. ωστόσο νιώθω κ ηλίθια π κάθε μήνα νομίζω πως έχω κ συμπτώματα..  Ειδικά αυτό το μήνα ήταν όλα πολύ διαφορετικά λες κ κάποιος το κάνει επίτηδες για να με βασανίζει.. είναι απίστευτο αυτό π συμβαίνει. Ποτε δεν φανταζόμουν ότι θα ταλαιπωρηθω τόσο για κάτι τόσο απλό! Απ'την αλλη δε θελω να γκρινιαζω γτ υπάρχουν κ κοπέλες π προσπαθούν χρόνια κ ταλαιπωρούνται με χίλια-δυο! Αλλά ποιος μ εγγυάται ότι δεν ανήκω κ εγώ σε αυτή την κατηγορία γυναικών.. ίσως αυτό είναι π με τρομάζει περισσότερο.  Τέλος πάντων σμρ θέλω απλά να κλάψω να τα βγάλω από μέσα μ κ αύριο είναι μια καινούρια μέρα! Πάμε για τον 7ο μήνα! Τέλος πάντων θα μαζέψω πάλι δυνάμεις κ θα συνεχίσω μέχρι να τα καταφέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Δεν φταίει το άγχος. Το μόνο π κάνω είναι να παρακολουθώ τις γόνιμες μέρες μ κ την ωορρηξία κ να έχω επαφές... αν αυτό λέγεται άγχος τι να πω.. μετά από 6 μήνες άπειρων κ συνεχών προσπαθειών δεν υπάρχει πια άγχος.. συνήθεια είναι.. να πάω να της πω τι?? Να με βάλει σε διαδικασία εξωσωματικής?? Θα μ πει ότι οι εξετάσεις π εκανα το Δεκέμβρη ήταν άψογες κ απλά να κάνω υπομονή.. Ο μόνος π δεν έχει ψαχτει καθόλου είναι ο σύντροφός μ ο οποίος το έχει πάρει χαλαρά κ λέει ότι κ με φίλους τ π το έχει συζητήσει τ έχουν πει ότι κ οι ίδιοι κανανε μέχρι κ 2 χρόνια να πιάσουν οπότε το θεωρεί φυσιολογικό 6 μήνες ελεύθερων επαφών να μην έχουν αποτέλεσμα.. το μόνο άτομο π επηρεάζει η όλη φάση είμαι εγώ! Εγώ καίγομαι κάθε μήνα να τα κάνω όλα σωστά να εχω κανει τις εξετασεις μ, να πάρω τις βιταμίνες μ, να μετράω με τεστ ωορρηξίας τις μέρες, να εχουμε επαφές όλες τις μέρες, να βάζω το μαξιλάρι κάτω από τη λεκάνη κ μετά να περιμένω 2 εβδομάδες με αγωνία τα αποτελέσματα κ να ψάχνω για συμπτώματα κ τλκ να έρχεται η περιοδος κ να γυρίζει να σ λέει ο αλλος Κάνε υπομονή κ θα έρθει..τόσο απλά..  Λογικό οι άντρες να είναι τόσο χαλαροί! Αυτοί το μόνο π έχουν να κάνουν είναι να συμβάλλουν στην ερωτική πράξη.. όλα τ'άλλα εμείς τα τραβάμε. 

Γειά σου κορίτσι μου. Πωωω ειναι σαν να τα γράφω εγώ. Ακριβώς το ίδιο γίνεται με μένα και τον άντρα μου. Πφφφ. Το έχει πάρει πιο χαλαρά σε σχέση με μένα που κάθε μήνα προσπαθώ να τα κανω όλα όπως πρέπει 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love13 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου. Πωωω ειναι σαν να τα γράφω εγώ. Ακριβώς το ίδιο γίνεται με μένα και τον άντρα μου. Πφφφ. Το έχει πάρει πιο χαλαρά σε σχέση με μένα που κάθε μήνα προσπαθώ να τα κανω όλα όπως πρέπει 😟

Ίσως προσπαθούμε πολύ! Ίσως πρέπει να γίνουμε κ εμείς αναίσθητες οπως κ αυτοί. Εγώ να σ πω την αλήθεια εκνευρίζομαι με τον σύντροφό μ που δεν κάνει κάτι γι'αυτό κ το παίρνει τόσο χαλαρά λέγοντάς μ "υπομονή κ χρονο θέλει κ θα γίνει!"  Υπομονη κ χρόνο θέλει η ζύμη για τα τσουρέκια π κάνω.. Η απόκτηση ενός παιδιού θέλει συντονισμό κ ψάξιμο! Τοσο απλα.. τουλάχιστον τα λέω εδώ κ τα βγάζω από μέσα μ γτ θα εσκαγα αν δεν τα έλεγα κάπου κ συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική απλά τα νεύρα μ είναι λίγο τσιτωμενα πάντα την πρώτη μέρα περιόδου κ για να μην ξεσπάσω στο σύντροφό μ τα γράφω εδώ κ ηρεμω! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι μα εννοείται πως ούτε εγώ θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.. ωστόσο νιώθω κ ηλίθια π κάθε μήνα νομίζω πως έχω κ συμπτώματα..  Ειδικά αυτό το μήνα ήταν όλα πολύ διαφορετικά λες κ κάποιος το κάνει επίτηδες για να με βασανίζει.. είναι απίστευτο αυτό π συμβαίνει. Ποτε δεν φανταζόμουν ότι θα ταλαιπωρηθω τόσο για κάτι τόσο απλό! Απ'την αλλη δε θελω να γκρινιαζω γτ υπάρχουν κ κοπέλες π προσπαθούν χρόνια κ ταλαιπωρούνται με χίλια-δυο! Αλλά ποιος μ εγγυάται ότι δεν ανήκω κ εγώ σε αυτή την κατηγορία γυναικών.. ίσως αυτό είναι π με τρομάζει περισσότερο.  Τέλος πάντων σμρ θέλω απλά να κλάψω να τα βγάλω από μέσα μ κ αύριο είναι μια καινούρια μέρα! Πάμε για τον 7ο μήνα! Τέλος πάντων θα μαζέψω πάλι δυνάμεις κ θα συνεχίσω μέχρι να τα καταφέρω.. 

Κ εγω ειδικα τους πρωτους μηνες εβλεπα παντου συμπτωματα και τους υπολοιπους δλδ αλλα τωρα πια λεω συνελθε αν ειναι θα φανει απο την καθυστερηση!! Μην σκεφτεσαι ετσι εγω θα σου ελεγα να μη ξανα κανεις τεστ ουτε να κοιτας μερες!δες πανω κατω που θα εχεις ωορρηξια αφου το νιωθεις καντε ευχαριστηθειτε το και θα ερθει!! Κλαψε να ξαλαφρωσεις!!! Σου ευχομαι απο την καρδια μου ο Απριλης να ειναι ο τυχερος σου μηνας❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω ειδικα τους πρωτους μηνες εβλεπα παντου συμπτωματα και τους υπολοιπους δλδ αλλα τωρα πια λεω συνελθε αν ειναι θα φανει απο την καθυστερηση!! Μην σκεφτεσαι ετσι εγω θα σου ελεγα να μη ξανα κανεις τεστ ουτε να κοιτας μερες!δες πανω κατω που θα εχεις ωορρηξια αφου το νιωθεις καντε ευχαριστηθειτε το και θα ερθει!! Κλαψε να ξαλαφρωσεις!!! Σου ευχομαι απο την καρδια μου ο Απριλης να ειναι ο τυχερος σου μηνας❤

Εδώ δεν πιάνω τώρα που το κάνω τόσο μεθοδικά αν το αφήσω κ τελείως στο φλου δε θα μείνω ποτε έγκυος! Δεν πειράζει ας μη  έρθει ποτέ! Τουλάχιστον θα ξέρω ότι εγώ τις προσπάθειες μ τις έκανα! Περίεργο αλλά ούτε να κλάψω δεν μπορώ. Μόνο νεύρα..  Ευχαριστώ αλλά για μενα δεν υπάρχουν τυχεροί μήνες.. είναι θέλημα Θεού ξεκάθαρα για μενα.. Όχι ότι είμαι καμμία φανατική της εκκλησίας αλλά αφού με την επιστήμη δεν υπάρχει κάποια λογικη αιτία για όλο αυτό π συμβαίνει, τι έχει μείνει? Η πίστη στη θεό..  🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Εδώ δεν πιάνω τώρα που το κάνω τόσο μεθοδικά αν το αφήσω κ τελείως στο φλου δε θα μείνω ποτε έγκυος! Δεν πειράζει ας μη  έρθει ποτέ! Τουλάχιστον θα ξέρω ότι εγώ τις προσπάθειες μ τις έκανα! Περίεργο αλλά ούτε να κλάψω δεν μπορώ. Μόνο νεύρα..  Ευχαριστώ αλλά για μενα δεν υπάρχουν τυχεροί μήνες.. είναι θέλημα Θεού ξεκάθαρα για μενα.. Όχι ότι είμαι καμμία φανατική της εκκλησίας αλλά αφού με την επιστήμη δεν υπάρχει κάποια λογικη αιτία για όλο αυτό π συμβαίνει, τι έχει μείνει? Η πίστη στη θεό..  🤷‍♀️

Δεν ξερω μπορει να εχεις δικιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia0294, @Love13 κορίτσια μου αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή επειδή διάβασα λίγο τα μηνύματα σας. Μην το αφήνετε στην τύχη του. Οι άντρες είναι λίγο στον κόσμο τους. Κι ο δικός μου όλο μου έλεγε να μην έχω άγχος και θα γίνει κι εγώ περίμενα περίμενα περίμενα και τίποτα. Έχασα πάνω από δύο χρόνια έτσι. Για την ψυχολογία μου δεν το συζητώ! Την φαντάζεστε.Εγώ βέβαια είχα ψάξει ότι αφορούσε εμένα ( όπως κάνουμε όλες μας πρώτα λες και μόνο εμείς είμαστε σε όλο αυτό) και τελικά πήγε κι αυτός. Έτσι ανακαλύψαμε το πρόβλημα, το οποίο ευτυχώς για εμάς, ήταν τόσο απλό που έμεινα έγκυος αμέσως. Εντάξει να περιμένεις λίγους μήνες αλλά εγώ έχω την άποψη ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τίποτα στην τύχη του! Συν Αθηνά και χείρα κίνει!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Sofia0294, @Love13 κορίτσια μου αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή επειδή διάβασα λίγο τα μηνύματα σας. Μην το αφήνετε στην τύχη του. Οι άντρες είναι λίγο στον κόσμο τους. Κι ο δικός μου όλο μου έλεγε να μην έχω άγχος και θα γίνει κι εγώ περίμενα περίμενα περίμενα και τίποτα. Έχασα πάνω από δύο χρόνια έτσι. Για την ψυχολογία μου δεν το συζητώ! Την φαντάζεστε.Εγώ βέβαια είχα ψάξει ότι αφορούσε εμένα ( όπως κάνουμε όλες μας πρώτα λες και μόνο εμείς είμαστε σε όλο αυτό) και τελικά πήγε κι αυτός. Έτσι ανακαλύψαμε το πρόβλημα, το οποίο ευτυχώς για εμάς, ήταν τόσο απλό που έμεινα έγκυος αμέσως. Εντάξει να περιμένεις λίγους μήνες αλλά εγώ έχω την άποψη ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τίποτα στην τύχη του! Συν Αθηνά και χείρα κίνει!🥰

Ετσι οπως τα λες κοριτσι μου ειναι!! Ποιο ηταν το προβλημα σας αν επιτρεπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ετσι οπως τα λες κοριτσι μου ειναι!! Ποιο ηταν το προβλημα σας αν επιτρεπεται;;

Είχε βλέννη στο σπέρμα ενώ κατά τα άλλα ήταν φυσιολογικό. Η βλέννη εμπόδιζε το σπέρμα να κολυμπήσει. Πήρε αντιβίωση και βιταμίνες και όπως μας είχε πει ο γιατρός τον τρίτο μήνα μετά την θεραπεία ήμουν έγκυος (παλινδρομη). Μετά προσπάθησα γρήγορα κι έμεινα με την πρώτη ( έχω ένα αγοράκι). Αν το άφηνα πάνω του κορίτσι μου ακόμα θα προσπαθούσα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είχε βλέννη στο σπέρμα ενώ κατά τα άλλα ήταν φυσιολογικό. Η βλέννη εμπόδιζε το σπέρμα να κολυμπήσει. Πήρε αντιβίωση και βιταμίνες και όπως μας είχε πει ο γιατρός τον τρίτο μήνα μετά την θεραπεία ήμουν έγκυος (παλινδρομη). Μετά προσπάθησα γρήγορα κι έμεινα με την πρώτη ( έχω ένα αγοράκι). Αν το άφηνα πάνω του κορίτσι μου ακόμα θα προσπαθούσα! 💗

Αααχ για μια ξεροκεφαλια!!! Να το χαιρεσαι το αγορακι σου παντα καλοτυχο να ναι😊 ναι κ εγω ειπα τωρα αν δεν ειμαι θα κανει ενα σπερμοδιαγραμμα δεν μπορω να περιμενω 1 χρονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Sofia0294, @Love13 κορίτσια μου αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή επειδή διάβασα λίγο τα μηνύματα σας. Μην το αφήνετε στην τύχη του. Οι άντρες είναι λίγο στον κόσμο τους. Κι ο δικός μου όλο μου έλεγε να μην έχω άγχος και θα γίνει κι εγώ περίμενα περίμενα περίμενα και τίποτα. Έχασα πάνω από δύο χρόνια έτσι. Για την ψυχολογία μου δεν το συζητώ! Την φαντάζεστε.Εγώ βέβαια είχα ψάξει ότι αφορούσε εμένα ( όπως κάνουμε όλες μας πρώτα λες και μόνο εμείς είμαστε σε όλο αυτό) και τελικά πήγε κι αυτός. Έτσι ανακαλύψαμε το πρόβλημα, το οποίο ευτυχώς για εμάς, ήταν τόσο απλό που έμεινα έγκυος αμέσως. Εντάξει να περιμένεις λίγους μήνες αλλά εγώ έχω την άποψη ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τίποτα στην τύχη του! Συν Αθηνά και χείρα κίνει!🥰

Γεια σου κοπέλα μου ευχαριστούμε για την συμβουλή σου χαρά στο κουράγιο σου π περίμενες τόσο! Κ ευτυχώς π το ψαξατε κ νωρίς! Φαντάζομαι την ψυχολογια γιατί έχω την ίδια κ εγώ τώρα κ αποφάσισα να σταματήσουμε τις προσπαθειες για όλο το καλοκαίρι κ αν είναι να ξεκινήσουμε πάλι από τον ερχόμενο χειμώνα.. να χαίρεσαι το μωράκι σου! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αααχ για μια ξεροκεφαλια!!! Να το χαιρεσαι το αγορακι σου παντα καλοτυχο να ναι😊 ναι κ εγω ειπα τωρα αν δεν ειμαι θα κανει ενα σπερμοδιαγραμμα δεν μπορω να περιμενω 1 χρονο!!

Σε ευχαριστώ πολύ!😘 Εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις κι εσύ μανούλα!Πάντως καλό είναι να το δει κι άντρας σου. Προσπαθείτε καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!😘 Εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις κι εσύ μανούλα!Πάντως καλό είναι να το δει κι άντρας σου. Προσπαθείτε καιρό;

Σε ευχαριστω πολυ😊 τωρα ηταν ο 5ος μηνας και περιμενω να δω τα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια παντως εγω πιστευω οτι καποιες φορες ισως το παιζουν χαλαροι...εμενα ας πουμε σας εχω πει οτι ο αντρας μου είναι χαλαρος κ ηρεμος σε αυτο το θεμα αλλα προχθες που κατι λεγαμε σχετικα με το σπερμα το πεταξε οτι ακομη ομως παιδακι δεν μας εκανε ( και είμαστε μονο στο 3ο μηνα προσπαθειων)..που σημαινει οτι μεσα τους και αυτους τους νοιαζει κ ισως να απορουν αν αργει αλλα δεν το λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

κορίτσια παντως εγω πιστευω οτι καποιες φορες ισως το παιζουν χαλαροι...εμενα ας πουμε σας εχω πει οτι ο αντρας μου είναι χαλαρος κ ηρεμος σε αυτο το θεμα αλλα προχθες που κατι λεγαμε σχετικα με το σπερμα το πεταξε οτι ακομη ομως παιδακι δεν μας εκανε ( και είμαστε μονο στο 3ο μηνα προσπαθειων)..που σημαινει οτι μεσα τους και αυτους τους νοιαζει κ ισως να απορουν αν αργει αλλα δεν το λενε..

Ναι νομιζω ετσι ειναι!! Απλως τους ειναι δυσκολο να το διαπιστωσουν με μια εξεταση, το φοβουνται δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Δεν φταίει το άγχος. Το μόνο π κάνω είναι να παρακολουθώ τις γόνιμες μέρες μ κ την ωορρηξία κ να έχω επαφές... αν αυτό λέγεται άγχος τι να πω.. μετά από 6 μήνες άπειρων κ συνεχών προσπαθειών δεν υπάρχει πια άγχος.. συνήθεια είναι.. να πάω να της πω τι?? Να με βάλει σε διαδικασία εξωσωματικής?? Θα μ πει ότι οι εξετάσεις π εκανα το Δεκέμβρη ήταν άψογες κ απλά να κάνω υπομονή.. Ο μόνος π δεν έχει ψαχτει καθόλου είναι ο σύντροφός μ ο οποίος το έχει πάρει χαλαρά κ λέει ότι κ με φίλους τ π το έχει συζητήσει τ έχουν πει ότι κ οι ίδιοι κανανε μέχρι κ 2 χρόνια να πιάσουν οπότε το θεωρεί φυσιολογικό 6 μήνες ελεύθερων επαφών να μην έχουν αποτέλεσμα.. το μόνο άτομο π επηρεάζει η όλη φάση είμαι εγώ! Εγώ καίγομαι κάθε μήνα να τα κάνω όλα σωστά να εχω κανει τις εξετασεις μ, να πάρω τις βιταμίνες μ, να μετράω με τεστ ωορρηξίας τις μέρες, να εχουμε επαφές όλες τις μέρες, να βάζω το μαξιλάρι κάτω από τη λεκάνη κ μετά να περιμένω 2 εβδομάδες με αγωνία τα αποτελέσματα κ να ψάχνω για συμπτώματα κ τλκ να έρχεται η περιοδος κ να γυρίζει να σ λέει ο αλλος Κάνε υπομονή κ θα έρθει..τόσο απλά..  Λογικό οι άντρες να είναι τόσο χαλαροί! Αυτοί το μόνο π έχουν να κάνουν είναι να συμβάλλουν στην ερωτική πράξη.. όλα τ'άλλα εμείς 

Και εγώ έτσι ακριβώς νιώθω καθε μηνα και κουράστηκα πολύ. Ο άντρας μου είναι χαλαρός κ ελα μωρέ θα γίνει. Η αποβολή που είχα θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός πλέον μετά από ένα χρόνο εγω θεωρώ τυχαίο γεγονός το ότι έμεινα έγκυος 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου ευχαριστούμε για την συμβουλή σου χαρά στο κουράγιο σου π περίμενες τόσο! Κ ευτυχώς π το ψαξατε κ νωρίς! Φαντάζομαι την ψυχολογια γιατί έχω την ίδια κ εγώ τώρα κ αποφάσισα να σταματήσουμε τις προσπαθειες για όλο το καλοκαίρι κ αν είναι να ξεκινήσουμε πάλι από τον ερχόμενο χειμώνα.. να χαίρεσαι το μωράκι σου! 😊

Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι κι εσύ ( κι εγώ που θέλω δεύτερο) σύντομα να κρατάς ένα νινακι στην αγκαλιά σου!Αχ η ψυχολογία μου ήταν τόσο χάλια που έκλαιγα κάθε φορά που μου ερχόταν περίοδος. Μετά έπαιρνα πάλι τα πάνω μου κι έλεγα δεν πειράζει θα τα καταφέρω αυτόν τον μήνα. Αλλά πάλι αδιαθετουσα και δως του κλάμα εγώ. Έτσι ωραία πέρασε ο καιρός ώσπου δεν γινόταν άλλο πια και το ψάξαμε.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ😊 τωρα ηταν ο 5ος μηνας και περιμενω να δω τα αποτελεσματα!!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου! Μακάρι να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και το σπορακι ήδη να είναι καθ'οδόν! Πάντως δεν είναι μεγάλο το διάστημα που προσπαθείτε! Θα έρθει πιστεύω πολύ πολύ σύντομα θα δεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...