Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Κουκλίτσα μου καλησπέρα...νιώθω την λαχτάρα σου...και εγώ 26 είμαι και προσπαθούμε 4 μήνες.περιμενω σε λίγες μέρες να μην αδιαθετήσω!!!

και εγώ έχω κουραστεί και έχω απογοητευτεί παράλληλα αλλά επειδή το θέλουνε πολύ θα το προσπαθούμε κάθε μήνα με τον ίδιο ενθουσιασμό..

Τα μωρά δεν έρχονται κατά παραγγελία δυστυχώς κάνε λίγο υπομονή και εσυ και εγώ και είμαι σίγουρη πως θα έρθει και σε εμάς!!!

να σε ρωτήσω τι εξετάσεις έχεις κάνει ;και πως και μπήκες σε αυτή τη διαδικασία τόση μικρή και με λίγους μήνες μόνο προσπαθειών ;;

 

εγω είπα 3-4 μήνες να περιμένω και μετά εξετάσεις 

Καλησπέρα κ σε σένα κορίτσι μ! Το ξέρω ότι ίσως είμαι λίγο υπερβολική αλλά είναι αυτή η απογοήτευση π με καταβάλλει! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει κ σε μας απλά ακούω άλλες γυναίκες που προσπαθούν πάνω από χρόνο κ πραγματικά φοβάμαι μη συμβεί κ σε μένα.. δεν έχω την υπομονή! Εξετάσεις κάνω κάθε χρόνο γενικές κ φυσικά τεστ Παπ κ γυναικολογικό έλεγχο. Έχω ένα πολύ μικρό ινομυωμα χιλιοστών το οποίο το χαρακτήρισαν άνευ κλινικης σημασίας. Τσεκάρω το θυρεοειδή μ επίσης γτ μου είχαν πει ότι εχω Hashimoto, ο οποίος είναι σε φυσιολογικές τιμές. Είπα στη γυναικολόγο μ ότι προσπαθούμε για παιδί κ έκανα κ προγενετικο έλεγχο κ ορμονολογικο! Ειναι πολυ καλές οι εξετάσεις μ απλα εχω οριακό σίδηρο κ b12 γι'αυτο κ ξεκίνησα τα pregnacare conception που είναι ένα σύμπλεγμα βιταμινών. Γενικά τα ψάχνω όλα ώστε να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα σε ολες!!καλη τσικνοπεμπτη!! @Sofia0294 ολες αγχωνομαστε οταν ειναι να ερθει η περιοδος ...εδω αγχωθηκα εγω που ημουν στο 1ο μηνα προσπαθειών κ ηξερα οτι δεν παιζει να γινει τοσο ευκολα..αλλα πραγματικα ξερω πολλες κοπελες που εμειναν εγκυος γιατι δεν το σκεφτονταν καν...απλα ξεκιναγαν τις επαφες κ επειδη ήταν σιγουρες αρα κ χαλαρες οτι δεν θα πιάσουν εύκολα τους τυχαινε...εισαι πολυ νεα κ θα σου ερθει κ εσενα ...στο ευχομαι συντομα απο καρδιας😊!!!

Ντινακι μου έχεις απόλυτο δίκιο τα γνωρίζω αυτά που λες απλά όταν ελπίζεις για κάτι π δεν έρχεται όπως κ όποτε το θες σε παίρνει από κάτω! Κ φυσικά δεν έρχεται κατά παραγγελία! Αυτό που με αγχώνει είναι ο χρόνος κ τίποτα άλλο κ πιο πολύ για τον σύντροφό μου που πατάει τα 39 γνωρίζοντας βέβαια ότι η ηλικία δεν επηρεάζει έναν άντρα όσο τη γυναίκα έτσι δεν είναι? Συνεχίζω να ελπίζω βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα κ σε σένα κορίτσι μ! Το ξέρω ότι ίσως είναι λίγο υπερβολική αλλά είναι αυτή η απογοήτευση π με καταβάλλει! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει κ σε μας απλά ακούω άλλες γυναίκες που προσπαθούν πάνω από χρόνο κ πραγματικά φοβάμαι μη συμβεί κ σε μένα.. δεν έχω την υπομονή! Εξετάσεις κάνω κάθε χρόνο γενικές κ φυσικά τεστ Παπ κ γυναικολογικό έλεγχο. Έχω ένα πολύ μικρό ινομυωμα χιλιοστών το οποίο το χαρακτήρισαν άνευ κλινικης σημασίας. Τσεκάρω το θυρεοειδή μ επίσης γτ μου είχαν πει ότι εχω Hashimoto, ο οποίος είναι σε φυσιολογικές τιμές. Είπα στη γυναικολόγο μ ότι προσπαθούμε για παιδί κ έκανα κ προγενετικο έλεγχο κ ορμονολογικο! Ειναι πολυ καλές οι εξετάσεις μ απλα εχω οριακό σίδηρο κ b12 γι'αυτο κ ξεκίνησα τα pregnacare conception που είναι ένα σύμπλεγμα βιταμινών. Γενικά τα ψάχνω όλα ώστε να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο. 

Και εγώ απογοητεύομαι όταν νου έρχεται!!!Αυτόν τον μήνα ήμουν τελείως χαλαρή και δεν το πολύ σκεφτόμουν...πήγα και μια εκδρομή  με τον αγόρι μου και στις γόνιμες μέρες γύρισα ήρεμη και ξεκούραστη...γιατί δε δοκιμάζεις και εσυ μια εκδρομουλα να χαλαρώσετε λίγο;

Αφου όλα είναι εντάξει δεν έχεις κανέναν λόγο να αγχώνεσαι!!

θυμασαι ποσό έκαναν οι ορμονολογικές εξετάσεις ; Και αν μπορεί να τις γράψει άλλος γιατρός ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα θα σου πω...πατα στο Ίντερνετ ποσό  χρόνων έγινε ο Βουτσας ξανά πατερας;; Στα 85!!!!

φστ μποιγκ λοιπόν και όλα θα γίνουν 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ένα θα σου πω...πατα στο Ίντερνετ ποσό  χρόνων έγινε ο Βουτσας ξανά πατερας;; Στα 85!!!!

φστ μποιγκ λοιπόν και όλα θα γίνουν 😂😂😂

😂😂😂😂 ε καλα είπαμενα γίνει μπαμπάς Όχι προπάππους! 😂 λες να περιμένω να πάει 85? Κ πάει στο καλό αυτός θα μπορεί να τεκνοποιήσει τότε, εγώ π θα είμαι 72 Θα μπορώ?? Εκτός κ αν ειμαι η Σάρα του Αβραάμ! 😂 ορμονολογικες Εκτός το γυναικολόγο πέρισυ μου είχε γράψει κ ο Ενδοκρινολογος οι οποίες κόστισαν γύρω στα 17€ απο 100€ μέσω ΕΟΠΥY. Αλλά μ εγραψαν πολλές εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Δήμητρα μου πίστεψε με δεν έχω κάνει τίποτα λάθος όλους αυτούς τους μηνες! Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες ήταν τέλειες, εχω επαφές όλο το μήνα Όχι μόνο τις γόνιμες, μετά την επαφή παραμένω ξαπλωμένη, προσέχω τη διατροφή μου, γυμνάζονται σχεδόν 4 φορές τη βδομάδα, δεν αγχώνομαι απλά παρακολουθώ τις γόνιμες μέρες, επίσης νιωθω ποτε εχω ωορρηξία, κ ειμαι 26 χρονών υποτίθεται ότι η γονιμότητα είναι στο ανώτατο σε αυτή την ηλικια! Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να πηγαίνει λάθος.. τι να πω.. Τέλος πάντων τυχερά είναι όλα σε αυτή τη ζωη! Αν έρθει κάποια στιγμή φυσιολογικά  καλως αν όχι υπάρχουν κ άλλοι τρόποι.  😊 εσύ πως είσαι?? 

Τίποτε δεν πάει λάθος κορίτσι μου! Απλά άστο φλου βρε παιδί μου! Ισως να μην το καταλαβαίνεις αλλά  ένα άγχος υπάρχει! Άστο φλου και θα δεις που θα γίνει σύντομα!!!!! Ναι όλα είναι τυχερά και όταν είναι να έρθει θα έρθει με οποιονδήποτε τρόπο! Απλα εσύ αδειασε το μυαλό σου και ολα καλά!!!!

Εγώ είμαι πολύ καλά και αυτό με αγχώνει ιδιαιτέρως! Δηλαδή αν γινόταν να έχω ένα μηχάνημα για υπέρηχους στο σπίτι θα το αγοραζα :lol::lol::lol::lol::lol:

Ανυπομονώ να πάω την άλλη Πέμπτη! Μακάρι να είναι όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ένα θα σου πω...πατα στο Ίντερνετ ποσό  χρόνων έγινε ο Βουτσας ξανά πατερας;; Στα 85!!!!

φστ μποιγκ λοιπόν και όλα θα γίνουν 😂😂😂

Χαχαχαχαχαχα έκλαψα κορίτσι μου!!! Αν είναι δικό του το μωράκι, σίγουρα δεν έγινε με τον γνωστό τρόπο αλλά με κάποια άλλη μέθοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Ντινακι μου έχεις απόλυτο δίκιο τα γνωρίζω αυτά που λες απλά όταν ελπίζεις για κάτι π δεν έρχεται όπως κ όποτε το θες σε παίρνει από κάτω! Κ φυσικά δεν έρχεται κατά παραγγελία! Αυτό που με αγχώνει είναι ο χρόνος κ τίποτα άλλο κ πιο πολύ για τον σύντροφό μου που πατάει τα 39 γνωρίζοντας βέβαια ότι η ηλικία δεν επηρεάζει έναν άντρα όσο τη γυναίκα έτσι δεν είναι? Συνεχίζω να ελπίζω βέβαια! 

Σοφια μου εγω εγινα 37 πριν λιγες μερες κ ο αντρας μου γινεται 39 σε λιγους μηνες...ο.πατερας μου εκανε το αδερφο στα 38 κ εμενα στα 41...εγω δεν αγχωνομαι για τις ηλικιες μας εδω αλλες γυναικες γινονται στα 40 κ παραπανω μανουλες!!!να ελπίζεις κοριτσι μου  κ θα σου ερθει κ ευχομαι σε ολες μας συντομα!!!εδω ειμαστε να δίνουμε ολες η μια στην αλλη δυναμη οταν αγχωνομαστε & ανησυχούμε!!😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε σήμερα? Εγώ όπως ήταν κ αναμενόμενο, αδιαθετησα σήμερα κανονικα 😒 οπότε @Dimitra91 επόμενη (μη) αναμενομενη περιοδος 20/3. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε σήμερα? Εγώ όπως ήταν κ αναμενόμενο, αδιαθετησα σήμερα κανονικα 😒 οπότε @Dimitra91 επόμενη (μη) αναμενομενη περιοδος 20/3. ❤

Καλημέρα και σε εσένα...

 

Εγω είμαι στεναχωρημένη γιατί χθες βγήκαμε με φιλικά ζευγάρια όπου το ένα από αυτά έχει ένα μωράκι κ το άλλο περιμένει το πρώτο μωράκι σε λίγους μήνες 

Καπως μιλήσαμε για εγκυμοσύνες γέννες κτλ και ήταν λίγο ειρωνική προς τα ζευγάρια που το προσπαθούν καιρό.(εμείς δεν τους έχουμε πει ότι προσπαθούμε).

Μας έλεγε έχω ρίχνω και φυτρώνει και οι άλλοι τρόμπες παιδεύονται χρόνια!!! Τέτοια έλεγε και αλλά πολλά

Καταλαβαινω την χαρά τους που έπιασαν με την μια παιδί...αλλά στεναχωρήθηκα πολύ που η προσπάθεια για ένα μωρό είναι ταμπού. Εγώ δεν είχα θέμα να πω ότι προσπαθούμε αλλά με τέτοιες αντιδράσεις Καλύτερα όχι

σε 9 μέρες περιμένω να δω τα αποτελεσματα των προσπαθειών μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!να του δωσουμε ενα μεταλλιο του ανθρωπου που ριχνει κ φυτρωνει😂😂😂 ..οι ανθρωποι αυτοι ειναι κομπλεξικοι κ πραγματικα δεν τους μπορω καθολου...μου θυμιζει στο χωριο μου που αμα κανεις αγορι εισαι μαγκας ενω αν κανεις κοριτσι εισαι φλωρος...καλυτερα που δεν ειπες οτι προσπαθειτε..εγω με τον αντρα μου δεν το έχουμε πει ουτε σε φιλους μας κολλητους που φαντασου ειναι ελεύθεροι κ μας λενε να κανουμε παιδακι ...το κραταμε για εμας να μην μας αγχωνουν ..σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!εγω ευτυχως τελειωνει η περίοδος μου σημερα οποτε ενημερωσα το συζυγο οτι απο αυριο μπαινει παλι στη μαχη😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα και σε εσένα...

 

Εγω είμαι στεναχωρημένη γιατί χθες βγήκαμε με φιλικά ζευγάρια όπου το ένα από αυτά έχει ένα μωράκι κ το άλλο περιμένει το πρώτο μωράκι σε λίγους μήνες 

Καπως μιλήσαμε για εγκυμοσύνες γέννες κτλ και ήταν λίγο ειρωνική προς τα ζευγάρια που το προσπαθούν καιρό.(εμείς δεν τους έχουμε πει ότι προσπαθούμε).

Μας έλεγε έχω ρίχνω και φυτρώνει και οι άλλοι τρόμπες παιδεύονται χρόνια!!! Τέτοια έλεγε και αλλά πολλά

Καταλαβαινω την χαρά τους που έπιασαν με την μια παιδί...αλλά στεναχωρήθηκα πολύ που η προσπάθεια για ένα μωρό είναι ταμπού. Εγώ δεν είχα θέμα να πω ότι προσπαθούμε αλλά με τέτοιες αντιδράσεις Καλύτερα όχι

σε 9 μέρες περιμένω να δω τα αποτελεσματα των προσπαθειών μας!

Κοπέλα μου γλυκειά πόσο σε νιώθω δεν μπορείς να καταλάβεις! 😔 μου έχει συμβεί κ μένα ανάλογο περιστατικό κ δεν κρατήθηκα κ είπα αφού είσαι τόσο τυχερός ρίξε κ ένα τζόκερ θα το πιάσεις με τη μια! Αμηχανια επικράτησε μετά.. πρέπει να παίρνουμε δύναμη από κάτι τέτοια κ να πεισμωνουμε! Έχω πιάσει τον εαυτό μ να θυμώνω με το σύντροφό μου σε φάση "μια δουλειά έχεις να κάνεις κατ' τη σωστά!" Μετά καταλαβαίνω το λάθος συλλογισμό μου βέβαια..  πάντως σ εύχομαι να δεις ένα θετικό τεστ αυτό το μήνα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα σε ολες!!να του δωσουμε ενα μεταλλιο του ανθρωπου που ριχνει κ φυτρωνει😂😂😂 ..οι ανθρωποι αυτοι ειναι κομπλεξικοι κ πραγματικα δεν τους μπορω καθολου...μου θυμιζει στο χωριο μου που αμα κανεις αγορι εισαι μαγκας ενω αν κανεις κοριτσι εισαι φλωρος...καλυτερα που δεν ειπες οτι προσπαθειτε..εγω με τον αντρα μου δεν το έχουμε πει ουτε σε φιλους μας κολλητους που φαντασου ειναι ελεύθεροι κ μας λενε να κανουμε παιδακι ...το κραταμε για εμας να μην μας αγχωνουν ..σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!εγω ευτυχως τελειωνει η περίοδος μου σημερα οποτε ενημερωσα το συζυγο οτι απο αυριο μπαινει παλι στη μαχη😂😂😂

😂 είσαι η καλύτερη! Σε θαυμάζω για την θετική σου ενέργεια! 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😂 είσαι η καλύτερη! Σε θαυμάζω για την θετική σου ενέργεια! 👍

οταν τα ειχαμε πρωτοφτιαξει με τον αντρα μου ειχα ενα θεμα με μια κυστη που εμφανίστηκε στην ωοθηκη μου κ μια γιατρος μου ειπε οτι για να κανω παιδι πρεπει να χειρουργηθω...μου χτυπησε πολυ ασχημα τοτε κ ελεγα στον αντρα μου αν δεν μπορεσω μα σου κανω παιδια? ξερεις τι μου απαντησε? εγω μαζι σου θέλω να κανω οικογενεια κ αν δεν κανουμε παιδι θα εχουμε ο ενας τον αλλον!!!για αυτο εχω θετικη ενεργεια γιατι ημουν τυχερη στη ζωη μου κ βρηκα ενα ανθρωπο διαμαντι που μου εδωσε ολη την αγαπη που ειχα αναγκη...οπότε οταν ακούω τρομπες να λενε βλακειες δεν ασχολουμαι πια...μπραβο σε οσους τα καταφερνουν με τη μια μπραβο κ σε αυτους που προσπαθουν χρονια !!!το ιδιο αγαπανε ολοι τα παιδια τους ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα κ σε σένα κορίτσι μ! Το ξέρω ότι ίσως είμαι λίγο υπερβολική αλλά είναι αυτή η απογοήτευση π με καταβάλλει! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει κ σε μας απλά ακούω άλλες γυναίκες που προσπαθούν πάνω από χρόνο κ πραγματικά φοβάμαι μη συμβεί κ σε μένα.. δεν έχω την υπομονή! Εξετάσεις κάνω κάθε χρόνο γενικές κ φυσικά τεστ Παπ κ γυναικολογικό έλεγχο. Έχω ένα πολύ μικρό ινομυωμα χιλιοστών το οποίο το χαρακτήρισαν άνευ κλινικης σημασίας. Τσεκάρω το θυρεοειδή μ επίσης γτ μου είχαν πει ότι εχω Hashimoto, ο οποίος είναι σε φυσιολογικές τιμές. Είπα στη γυναικολόγο μ ότι προσπαθούμε για παιδί κ έκανα κ προγενετικο έλεγχο κ ορμονολογικο! Ειναι πολυ καλές οι εξετάσεις μ απλα εχω οριακό σίδηρο κ b12 γι'αυτο κ ξεκίνησα τα pregnacare conception που είναι ένα σύμπλεγμα βιταμινών. Γενικά τα ψάχνω όλα ώστε να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο. 

Κοριτσια καλημέρα. Να ξέρατε πόσο σας νιώθω. Εμείς προσπαθούμε 6 μήνες και πραγματικά έχω αρχίσει να απελπιζομαι. Έχω και εγώ hashimoto, και ειχα αυξημένες τιμές tsh, που τελικά με εξέταση που έκανα τον προηγούμενο μήνα, κατάφερα να το ρυθμίσω. Έχω κάνει και ορμονολογικες. Όλα μια χαρά. Ίσως να φταίει το άγχος και ότι το σκέφτομαι συνέχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ πάλι έτσι κι έτσι βασικά είχα έναν καυγά σήμερα με συγγενικό μου πρόσωπο Και φώναζα πολύ και μετά άρχισα να τρέμω. Και τώρα νιώθω από κάτω κάτι σαν τσούξιμο σαν τράβηγμα ένα πράγμα. Φοβάμαι μην έκανα κακό στο μωρό.. Απλά έχω αυξημένα νεύρα και υπάρχουν άνθρωποι που αντί να σέβονται να κάνουν πίσω σου πάνε και κόντρα και σε αγχώνουν τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα και σε εσένα...

 

Εγω είμαι στεναχωρημένη γιατί χθες βγήκαμε με φιλικά ζευγάρια όπου το ένα από αυτά έχει ένα μωράκι κ το άλλο περιμένει το πρώτο μωράκι σε λίγους μήνες 

Καπως μιλήσαμε για εγκυμοσύνες γέννες κτλ και ήταν λίγο ειρωνική προς τα ζευγάρια που το προσπαθούν καιρό.(εμείς δεν τους έχουμε πει ότι προσπαθούμε).

Μας έλεγε έχω ρίχνω και φυτρώνει και οι άλλοι τρόμπες παιδεύονται χρόνια!!! Τέτοια έλεγε και αλλά πολλά

Καταλαβαινω την χαρά τους που έπιασαν με την μια παιδί...αλλά στεναχωρήθηκα πολύ που η προσπάθεια για ένα μωρό είναι ταμπού. Εγώ δεν είχα θέμα να πω ότι προσπαθούμε αλλά με τέτοιες αντιδράσεις Καλύτερα όχι

σε 9 μέρες περιμένω να δω τα αποτελεσματα των προσπαθειών μας!

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά νευριάζω πολύ με τέτοιους ανθρώπους. Εγώ μένω σε χωριό με τον άντρα μου και το τι θα ακούσεις δεν λέγεται μα ποτε θα κάνουν παιδί και τι περιμένουν και μήπως δεν πιάνει ακόμα και συγγενικα πρόσωπα του άντρα μου τα λέγανε αυτά..οποτε ούτε που τους είπαμε ότι προσπαθούσαμε και τώρα που είμαι έγκυος θα το μάθουν πρώτα ο θεός να είναι όλα καλά μετά τον 3ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γωγω 98 είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά νευριάζω πολύ με τέτοιους ανθρώπους. Εγώ μένω σε χωριό με τον άντρα μου και το τι θα ακούσεις δεν λέγεται μα ποτε θα κάνουν παιδί και τι περιμένουν και μήπως δεν πιάνει ακόμα και συγγενικα πρόσωπα του άντρα μου τα λέγανε αυτά..οποτε ούτε που τους είπαμε ότι προσπαθούσαμε και τώρα που είμαι έγκυος θα το μάθουν πρώτα ο θεός να είναι όλα καλά μετά τον 3ο μήνα.

Οπότε απλώς μην δίνεις σημασία γιατί κι εγώ έτσι έκανα και με έπιανε άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Οπότε απλώς μην δίνεις σημασία γιατί κι εγώ έτσι έκανα και με έπιανε άγχος 

Προσπαθώ να μην δίνω σημασία αλλά σκέφτομαι γιατί να μην έρθει και σε έναν εύκολα;;;

και σε όσους ήρθε εύκολα μου φαίνεται ότι δεν εκτιμούν καθόλου την τύχη τους...και πως αισθάνονται ότι είναι ανώτεροι και το παίζουν ότι κάποιοι είναι!!! αντί  να πουν ένα ευχαριστώ στον θεό για την τύχη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

οταν τα ειχαμε πρωτοφτιαξει με τον αντρα μου ειχα ενα θεμα με μια κυστη που εμφανίστηκε στην ωοθηκη μου κ μια γιατρος μου ειπε οτι για να κανω παιδι πρεπει να χειρουργηθω...μου χτυπησε πολυ ασχημα τοτε κ ελεγα στον αντρα μου αν δεν μπορεσω μα σου κανω παιδια? ξερεις τι μου απαντησε? εγω μαζι σου θέλω να κανω οικογενεια κ αν δεν κανουμε παιδι θα εχουμε ο ενας τον αλλον!!!για αυτο εχω θετικη ενεργεια γιατι ημουν τυχερη στη ζωη μου κ βρηκα ενα ανθρωπο διαμαντι που μου εδωσε ολη την αγαπη που ειχα αναγκη...οπότε οταν ακούω τρομπες να λενε βλακειες δεν ασχολουμαι πια...μπραβο σε οσους τα καταφερνουν με τη μια μπραβο κ σε αυτους που προσπαθουν χρονια !!!το ιδιο αγαπανε ολοι τα παιδια τους ...

Συγχαρητήρια κ σε σένα για την υπομονή σου αλλά κ στον άντρα σου που είναι δίπλα σ και σε στηρίζει στα πάντα! Αυτό είναι το σημαντικό κορίτσια! Να βρούμε έναν άνθρωπο να μας συμπληρώνει, να στέκεται βράχος δίπλα μας κ να μας στηρίζει! Έχει απόλυτο δίκιο ο άντρας σ! Έτσι λέει κ ο δικός μ! Όταν μ είπε να μην αγχώνομαι γιατί μπορεί να έχει αυτός κάποιο θέμα κ να καθυστερεί να έρθει το μπεμπέ τ είπα ότι κ παιδιά να μην μπορούμε  να κάνουμε θα κάνουμε ταξίδια, θα έχουμε ο ένας τον άλλον 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Να ξέρατε πόσο σας νιώθω. Εμείς προσπαθούμε 6 μήνες και πραγματικά έχω αρχίσει να απελπιζομαι. Έχω και εγώ hashimoto, και ειχα αυξημένες τιμές tsh, που τελικά με εξέταση που έκανα τον προηγούμενο μήνα, κατάφερα να το ρυθμίσω. Έχω κάνει και ορμονολογικες. Όλα μια χαρά. Ίσως να φταίει το άγχος και ότι το σκέφτομαι συνέχεια. 

Κορίτσι μου γεια σου! Ε αφού το ρυθμισες τότε σίγουρα είναι το άγχος! Όπως κ στις περισσότερες! Εμένα η tsh μου είναι μια χαρά δεν παίρνω χάπι απλά μ είχε πει πως όταν κ αν μείνω έγκυος επειδή επηρεάζεται όλο το σύστημα ίσως χρειαστεί τότε ρύθμιση για να μην έχω αποβολές.. Όπως είπα κ σε άλλη κοπέλα αν είναι να μην έρθει μόνο κ μόνο επειδή το σκέφτομαι ας μην έρθει ποτέ! Αυτή είναι δηλαδή η φύση? Ρυθμίζεται αποκλειστικά κ μόνο από μια σκέψη ή ένα άγχος? Δε νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γωγω 98 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ πάλι έτσι κι έτσι βασικά είχα έναν καυγά σήμερα με συγγενικό μου πρόσωπο Και φώναζα πολύ και μετά άρχισα να τρέμω. Και τώρα νιώθω από κάτω κάτι σαν τσούξιμο σαν τράβηγμα ένα πράγμα. Φοβάμαι μην έκανα κακό στο μωρό.. Απλά έχω αυξημένα νεύρα και υπάρχουν άνθρωποι που αντί να σέβονται να κάνουν πίσω σου πάνε και κόντρα και σε αγχώνουν τι να πω..

Αγάπη προσπάθησε να ηρεμήσεις,  ξάπλωσε χαλάρωσε σκέψου το μωράκι που έχεις στη κοιλίτσα σ κ μην αφήσεις κανέναν να στο χαλάσει κ για κανένα λόγο! Περνάς την ομορφότερη φάση της ζωής σου μην το ξεχνάς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Προσπαθώ να μην δίνω σημασία αλλά σκέφτομαι γιατί να μην έρθει και σε έναν εύκολα;;;

και σε όσους ήρθε εύκολα μου φαίνεται ότι δεν εκτιμούν καθόλου την τύχη τους...και πως αισθάνονται ότι είναι ανώτεροι και το παίζουν ότι κάποιοι είναι!!! αντί  να πουν ένα ευχαριστώ στον θεό για την τύχη τους!

Κ εγώ ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι! Απ'τη μια χαίρομαι για την επιτυχία τους αλλά από την αλλά σκέφτομαι γιατί να μην είναι κ σε μένα ετσι? Επίσης δεν ξέρω αν το παθαινετε εσείς, εγώ πάντως βλέπω παντού εγκύους, νεογέννητα, καροτσάκια κλπ κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κορίτσι μου γεια σου! Ε αφού το ρυθμισες τότε σίγουρα είναι το άγχος! Όπως κ στις περισσότερες! Εμένα η tsh μου είναι μια χαρά δεν παίρνω χάπι απλά μ είχε πει πως όταν κ αν μείνω έγκυος επειδή επηρεάζεται όλο το σύστημα ίσως χρειαστεί τότε ρύθμιση για να μην έχω αποβολές.. Όπως είπα κ σε άλλη κοπέλα αν είναι να μην έρθει μόνο κ μόνο επειδή το σκέφτομαι ας μην έρθει ποτέ! Αυτή είναι δηλαδή η φύση? Ρυθμίζεται αποκλειστικά κ μόνο από μια σκέψη ή ένα άγχος? Δε νομιζω

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και πως γίνεται να μην το σκέφτομαι?Ειδικά την εβδομάδα πριν την περίοδο, το μόνο π σκέφτομαι είναι αν είμαι έγκυος η όχι. Και δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να το αποβάλλω αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και πως γίνεται να μην το σκέφτομαι?Ειδικά την εβδομάδα πριν την περίοδο, το μόνο π σκέφτομαι είναι αν είμαι έγκυος η όχι. Και δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να το αποβάλλω αυτό. 

Ναι έλα μου ντε πως γίνεται? Κ στις γόνιμες σε κάνει να το σκέφτεσαι θελωντας κ μη οχι μόνο τη βδομάδα πριν την περίοδο.. στα στην ουσία μένει η βδομάδα που έχουμε περίοδο που δεν το σκεφτόμαστε γτ δεν κάνουμε σεξ, εκτός κ αν γίνει το θαύμα με τον κρίνο! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ με συγκινειτε αρκετά θα έλεγα.Να είστε όλες καλά και να γίνει το θαύμα που περιμένουμε.♥️♥️♥️🙏🙏🙏Σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε,με βοηθάει πολύ.
    • Και καλά κάνεις και περτατάς!! Βγήκα κι εγώ τώρα λίγο στον ήλιο, έχει τέλεια μέρα και μου έφτιαξε πολύ η διάθεση!! Ο καλύτερος καιρός είναι για μένα τώρα, στους καύσωνες υποφέρω! Και ευτυχώς έφυγε και αυτή η απαίσια σκόνη, το σπίτι ακόμη το καθαρίζουμε λίγο λίγο, τι κακό ήταν κι αυτό!
    • Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄
    • Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας.Οπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να μιλήσω και με καταλαβαίνετε στον απόλυτο βαθμό.Μακαρι όλα να πάνε καλά.♥️
    • Κορίτσια μου δυνατά, καλησπέρα σε όλες!!! 💪 Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά να έρθει το θετικό της αποτέλεσμα σύντομα και με ευκολία!!!  @marilouuμου εύχομαι αυτή τη φορά να λειτουργήσω εγώ ως το γούρι σου, όπως εσύ για εμένα!!! Χαίρομαι πολύ που ξεκινάς δυναμικά ξανά τη νέα προσπάθεια!!! Σε έχω στο νου μου όλο αυτό το διάστημα, όπως και την @elissavet90!!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα κι όλα θα πάνε κατ' ευχήν 💞💞💞 Για τα κορίτσια που αναμένουν αποτέλεσμα θα σας έλεγα να μην ψάχνετε για συμπτώματα, γιατί πραγματικά είναι τα ίδια με της περιόδου. Τα πέρασα τον Γενάρη που προετοίμαζα τον άντρα μου ότι έρχεται η περίοδος για να μην απογοητευτεί και τελικά με ξεγέλασε. Γεμίστε τον χρόνο σας με πράγματα που σας ευχαριστούν, αλλά να ξεκουράζεστε και να κάνετε τις βόλτες σας στον ήλιο!!! 🌞🌅☀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...