Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!

@tzina819 Μη χανεις την ελπιδα σου και ευχομαι συντομα να εχουμε ευχαριστα!

@Elenikon Πως εισαι σημερα κοριτσι μου; 

Εγω προς το παρον ειμαι καθαρη !

Ναιιιιι!!! Το είδα και στη συζήτηση με το χουχούλι και στο σχολίασα εκεί!!! χεχχεε

Ετσιιιιι!!!!!!!!!![smilie=icon_cheers:[smilie=icon_flower:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Και εγώ το ίδιο!! 

Πωπω.... λες να κανουμε τεστ η να περιμενουμε μεχρι Κυριακη;;; Θα με φαει η αγωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Και εγώ το ίδιο!! 

?[smilie=icon_flower:[smilie=icon_cheers:? Ναιιιι… Μα κορίτσια αυτό είναι πολύ θετικό που είστε καθαρές, καθώς διάβαζα ότι τις ημέρες που περιμένεις περίοδο ίσως και 2-3 πριν μπορεί να παρατήρησεις λίγα ροζ ή καφέ υγρά..είναι σημάδι εμφύτευσης.. το στήθος μια χαρά @Elenikon και αυτό στα φυσιολογικότατα συμπτώματα είναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το τεστάκι δε θέλετε να περιμένετε 2-3 μερούλες ακόμη, καθυστέρησης? Εγώ πάντως έτσι θα έκανα..

Μπορούν να μας πουν φυσικά και οι πιο έμπειρες κοπέλες εδώ τι προτείνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Πωπω.... λες να κανουμε τεστ η να περιμενουμε μεχρι Κυριακη;;; Θα με φαει η αγωνια!

Άστα να πάνε! Δεν ξέρω από τη μια λέω είμαι υπερβολική να κάνω τεστ από τώρα γιατί ακόμα δεν έχω ούτε μια μέρα καθυστέρηση και υπάρχουν φορές που μπορεί να μου καθυστερήσει η περίοδος αλλά από την άλλη άμα είμαστε λογικά θα δείξει.......χμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

Βέβαια υπάρχουν και τα τεστ που ανιχνεύουν και πριν την καθυστέρηση ...σωστα?

Ναι αλλα δεν ξερω κατα ποσο το αππτελεσμα θα ειιναι αξιοπιστο, ολοι λενε μετα την καθυστερηση να κάνεις τεστ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

?[smilie=icon_flower:[smilie=icon_cheers:? Ναιιιι… Μα κορίτσια αυτό είναι πολύ θετικό που είστε καθαρές, καθώς διάβαζα ότι τις ημέρες που περιμένεις περίοδο ίσως και 2-3 πριν μπορεί να παρατήρησεις λίγα ροζ ή καφέ υγρά..είναι σημάδι εμφύτευσης.. το στήθος μια χαρά @Elenikon και αυτό στα φυσιολογικότατα συμπτώματα είναι ?

Ναι και εγώ το έχω διαβάσει αλλά λέω να κρατάω μικρό καλάθι.χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι αλλα δεν ξερω κατα ποσο το αππτελεσμα θα ειιναι αξιοπιστο, ολοι λενε μετα την καθυστερηση να κάνεις τεστ.... 

..Ε μήπως λιγάκι υπομονή  μέχρι τότε, τι λετε? ?.. 2 + 1 σήμερα μερούλες μένουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

..Ε μήπως λιγάκι υπομονή  μέχρι τότε, τι λετε? ?

Ε ναι λίγο υπομονή γιατί ακόμα και μια μέρα μπορεί να μετράει. Επίσης ναι μεν ανιχνεύουν 5 μέρες πριν την καθυστερήσει αλλά άμα δεν έχει και απόλυτα σταθερό κύκλο δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς .Ωστόσο μου αρέσει που έλεγα να κάνω αμέσως χοριακη αν έχω καθυστερηση δεν ξέρω αν αντέξω.ειμαστε και κλειστά τη Δευτέρα εμείς εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Ε ναι λίγο υπομονή γιατί ακόμα και μια μέρα μπορεί να μετράει. Επίσης ναι μεν ανιχνεύουν 5 μέρες πριν την καθυστερήσει αλλά άμα δεν έχει και απόλυτα σταθερό κύκλο δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς .Ωστόσο μου αρέσει που έλεγα να κάνω αμέσως χοριακη αν έχω καθυστερηση δεν ξέρω αν αντέξω.ειμαστε και κλειστά τη Δευτέρα εμείς εδώ.

Ελενάκι, εγώ στις 3 μέρες καθυστέρησης πήγα και εκανα τη Β-Χοριακή το Σεπτέμβρη.. το πρώτο πράγμα που με ρώτησε η μικροβιολόγος ήταν αν είχα κανει τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν είχα κάνει , τεσπα την ίδια μέρα που πήγα αδιαθέτησα.. μετά ''έκλαψα'' λίγο τα 30 ευρώ που έδωσα..χχαχ.. παντως ορκίστηκα πρώτα τεστ την επόμενη φορά και έπειτα χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ε ναι λίγο υπομονή γιατί ακόμα και μια μέρα μπορεί να μετράει. Επίσης ναι μεν ανιχνεύουν 5 μέρες πριν την καθυστερήσει αλλά άμα δεν έχει και απόλυτα σταθερό κύκλο δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς .Ωστόσο μου αρέσει που έλεγα να κάνω αμέσως χοριακη αν έχω καθυστερηση δεν ξέρω αν αντέξω.ειμαστε και κλειστά τη Δευτέρα εμείς εδώ.

Ναι κι εγω αυτο σκεφτομαι ?? Υπομονη τοτε... Θα κανω Κυριακη ή Δευτερα ενα τεστακι κ βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

Ελενάκι, εγώ στις 3 μέρες καθυστέρησης πήγα και εκανα τη Β-Χοριακή το Σεπτέμβρη.. το πρώτο πράγμα που με ρώτησε η μικροβιολόγος ήταν αν είχα κανει τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν είχα κάνει , τεσπα την ίδια μέρα που πήγα αδιαθέτησα.. μετά ''έκλαψα'' λίγο τα 30 ευρώ που έδωσα..χχαχ.. παντως ορκίστηκα πρώτα τεστ την επόμενη φορά και έπειτα χοριακή..

Ναι ισως εχεις δικιο.... Αν υπαρχει εγκυμοσυνη την χοριακη  θα την κανεις ετσι κι αλλιως! Βεβαια αν βγει αρνητικό το τεστ αλλα δεν φαινεται περιοδος τοτε ναι κανεις χοριακη αμεσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ισως εχεις δικιο.... Αν υπαρχει εγκυμοσυνη την χοριακη  θα την κανεις ετσι κι αλλιως! Βεβαια αν βγει αρνητικό το τεστ αλλα δεν φαινεται περιοδος τοτε ναι κανεις χοριακη αμεσως!

Ισχύει!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Ελενάκι, εγώ στις 3 μέρες καθυστέρησης πήγα και εκανα τη Β-Χοριακή το Σεπτέμβρη.. το πρώτο πράγμα που με ρώτησε η μικροβιολόγος ήταν αν είχα κανει τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν είχα κάνει , τεσπα την ίδια μέρα που πήγα αδιαθέτησα.. μετά ''έκλαψα'' λίγο τα 30 ευρώ που έδωσα..χχαχ.. παντως ορκίστηκα πρώτα τεστ την επόμενη φορά και έπειτα χοριακή..

Ναι έχεις δίκιο! Δεν ξέρω πόσο κάνει και ένα τεστ από το φαρμακείο. Απλά θεώρησα ότι είναι πιο αξιόπιστη η χοριακη με τη λογική ότι το τεστ μπορεί να βγει αρνητικό καιι να είσαι έγκυος.Επισης πάντα δεν τη ζητάνε τη χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι έχεις δίκιο! Δεν ξέρω πόσο κάνει και ένα τεστ από το φαρμακείο. Απλά θεώρησα ότι είναι πιο αξιόπιστη η χοριακη με τη λογική ότι το τεστ μπορεί να βγει αρνητικό καιι να είσαι έγκυος.Επισης πάντα δεν τη ζητάνε τη χοριακη;;;

Ναι παντα την ζητανε για να βλεπουν πως αυξάνεται η τιμή της.... Εγω εχω στο σπιτι τεστ γι αυτο με "καιει" ?

Υπαρχουν διαφορες τιμες, και οικονομικα κ πιο ακριβα!Ειχα παρει τα one step τα 5 (ειναι σαν ταινιες στην ουσια) 6ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Ναι έχεις δίκιο! Δεν ξέρω πόσο κάνει και ένα τεστ από το φαρμακείο. Απλά θεώρησα ότι είναι πιο αξιόπιστη η χοριακη με τη λογική ότι το τεστ μπορεί να βγει αρνητικό καιι να είσαι έγκυος.Επισης πάντα δεν τη ζητάνε τη χοριακη;;;

Αν αγορασεις τεστ από on line φαρμακείο πχ είναι πολύ φθηνότερα από το φαρμακείο της γειτονιάς.. νομίζω πάνω από 10 ευρώ δε θα κοστίζει...Ασε που μέσω ιντερνετ μπορείς να βρεις πετυχεις και καλή προσφορά πχ 3 τεστ 15 ευρω..

Ο γυναικολόγος αφού κάνεις και το τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό, ναι πάντα ζητάει έπειτα να κάνεις χοριακή.Ετσι το ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι παντα την ζητανε για να βλεπουν πως αυξάνεται η τιμή της.... Εγω εχω στο σπιτι τεστ γι αυτο με "καιει" ?

Υπαρχουν διαφορες τιμες, και οικονομικα κ πιο ακριβα!Ειχα παρει τα one step τα 5 (ειναι σαν ταινιες στην ουσια) 6ευρω.

αχαχαχα.. Κορίτσι μου γλυκό, εσύ ήδη που τα έχεις σπίτι που να κρατηθείς!!! Αλλά εγώ θα σου πρότεινα λίιγη υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι παντα την ζητανε για να βλεπουν πως αυξάνεται η τιμή της.... Εγω εχω στο σπιτι τεστ γι αυτο με "καιει" ?

Υπαρχουν διαφορες τιμες, και οικονομικα κ πιο ακριβα!Ειχα παρει τα one step τα 5 (ειναι σαν ταινιες στην ουσια) 6ευρω.

Α ναι μόνο τόσο; Από το ίντερνετ τα πήρες ή από το φαρμακείο αμέσως;αλήθεια έχεις σπίτι σου;;;πώς αντέχεις; Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Αν αγορασεις τεστ από on line φαρμακείο πχ είναι πολύ φθηνότερα από το φαρμακείο της γειτονιάς.. νομίζω πάνω από 10 ευρώ δε θα κοστίζει...Ασε που μέσω ιντερνετ μπορείς να βρεις πετυχεις και καλή προσφορά πχ 3 τεστ 15 ευρω..

Ο γυναικολόγος αφού κάνεις και το τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό, ναι πάντα ζητάει έπειτα να κάνεις χοριακή.Ετσι το ξέρω.

Έχεις δίκιο....Τώρα δεν προλαβαίνω να τα πάρω από το ιντερνετ γιατί δεν ξέρω πότε θα τα έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 @Elenikon

Ε ναι γι αυτο τρώγομαι να κανω ..... χαχα Θα περιμενω ομως.

Τα πηρα online μπορεις να βρεις προσφορες! Αλλα επειδη και απο φαρμακειο ειχα ξαναπαρει παλαιοτερα 6ευρω ειχα δωσει στο 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Έχεις δίκιο....Τώρα δεν προλαβαίνω να τα πάρω από το ιντερνετ γιατί δεν ξέρω πότε θα τα έχω.

Ναι ισχυει Τριτη ή Τεταρτη θα τα εχεις ! Μπορεις να περιμενεις τοοσο?!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

@tzina819 @Elenikon

Ε ναι γι αυτο τρώγομαι να κανω ..... χαχα Θα περιμενω ομως.

Τα πηρα online μπορεις να βρεις προσφορες! Αλλα επειδη και απο φαρμακειο ειχα ξαναπαρει παλαιοτερα 6ευρω ειχα δωσει στο 1.

Τι να κάνουμε....υπομονή...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

@tzina819 @Elenikon

Ε ναι γι αυτο τρώγομαι να κανω ..... χαχα Θα περιμενω ομως.

Τα πηρα online μπορεις να βρεις προσφορες! Αλλα επειδη και απο φαρμακειο ειχα ξαναπαρει παλαιοτερα 6ευρω ειχα δωσει στο 1.

Super!!! 

Εγώ πάντως θα παραγγείλω μαζί με τις βιταμίνες μου on line, να βρίσκονται...? για τον άλλο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ισχυει Τριτη ή Τεταρτη θα τα εχεις ! Μπορεις να περιμενεις τοοσο?!??

Την απάντηση την ξέρεις ήδη!! Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...