Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι δεν με πρήζουν οι γονείς μου αλλά μας πρήζει η πεθερά χαχαχαχα αλλά μπαινάκης βγαινάκης. Της έχω ξεκαθαρίσει ότι ο γάμος θα γίνει το 2021 όταν το αποφασίσουμε εμείς. Οπότε θέλει δε θέλει πλέον δε λέει τίποτα σε μας γιατί και ο αρραβωνιαστικός μου την βάζει στη θέση της.

Κορίτσι μου καθόλου άσχετο! Μακάρι να μην σου έρθει!!!!!! Γενικά όμως, να είσαι χαλαρή και χωρίς άγχος!!!! Σου στέλνω πολύ πο

😂😂 Ε οι πεθερές είναι πεθερές κ όπως κ να το κάνουμε ξέρουμε την υπερβολική αγάπη που έχουν στο μονακριβο γιο τους κ ανυπομονούν να αποκτήσουν ένα εγγονάκι από αυτόν! Η μέθοδος μπαινακης-βγαινακης είναι αλάνθαστη! Μπράβο σου που ενώ εφαρμόζεις γιατί θα σε βοηθήσει αρκετά γενικά αλλά μπράβο κ στον αρραβωνιαστικου σου που τη βάζει στη θέση της! Λίγοι άντρες το κάνουν ευτυχώς κ ο δικός μου έτσι είναι ! 😆 ήμουν χαλαρή στις γόνιμες μέρες μου κ λέω εντάξει τώρα εχει γινει ότι ήταν να γίνει οπότε ας εχω άγχος μέχρι να μάθω το αποτελεσμα! 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😂😂 Ε οι πεθερές είναι πεθερές κ όπως κ να το κάνουμε ξέρουμε την υπερβολική αγάπη που έχουν στο μονακριβο γιο τους κ ανυπομονούν να αποκτήσουν ένα εγγονάκι από αυτόν! Η μέθοδος μπαινακης-βγαινακης είναι αλάνθαστη! Μπράβο σου που ενώ εφαρμόζεις γιατί θα σε βοηθήσει αρκετά γενικά αλλά μπράβο κ στον αρραβωνιαστικου σου που τη βάζει στη θέση της! Λίγοι άντρες το κάνουν ευτυχώς κ ο δικός μου έτσι είναι ! 😆 ήμουν χαλαρή στις γόνιμες μέρες μου κ λέω εντάξει τώρα εχει γινει ότι ήταν να γίνει οπότε ας εχω άγχος μέχρι να μάθω το αποτελεσμα! 😂😂 

Ναι αλλά δεν είναι μονάκριβος έχει αδερφό μεγαλύτερο και μάλιστα έχει γίνει ήδη 2 φορές γιαγιά! Ενω για τους δικούς μου (είναι και μικροι ακόμα δλδ 50 κ 52) θα είναι το πρώτο τους εγγόνι!!!!

Ναι δεν γίνεται αλλιώς και στο κάτω κάτω οι δικοί μου δεν ανακατεύονται οπότε απαιτώ και απο τους άλλους το ίδιο! Αλλά εντάξει ολα καλά δεν έχω παράπονο!  

Χαχαχα όχι να μην έχεις κανένα άγχος! Και θα στο ξαναπώ κι ας γίνομαι κουραστική! Να έχεις ελεύθερες επαφές όλο τον μήνα οχι μόνο στις γόνιμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι αλλά δεν είναι μονάκριβος έχει αδερφό μεγαλύτερο και μάλιστα έχει γίνει ήδη 2 φορές γιαγιά! Ενω για τους δικούς μου (είναι και μικροι ακόμα δλδ 50 κ 52) θα είναι το πρώτο τους εγγόνι!!!!

Ναι δεν γίνεται αλλιώς και στο κάτω κάτω οι δικοί μου δεν ανακατεύονται οπότε απαιτώ και απο τους άλλους το ίδιο! Αλλά εντάξει ολα καλά δεν έχω παράπονο!  

Χαχαχα όχι να μην έχεις κανένα άγχος! Και θα στο ξαναπώ κι ας γίνομαι κουραστική! Να έχεις ελεύθερες επαφές όλο τον μήνα οχι μόνο στις γόνιμες!

Λοιπόν κοίτα να δεις που έχουμε κοινά! Κ πι δικοί μου γονείς είναι μικροί 46 κ 51 κ εγώ έχω 3 μικρότερα αδέρφια κ η δικιά τ μαμά έχει γίνει  2 φορές γιαγιά από τον μεγαλύτερο αδερφό τ! 😜 γενικά έχουμε όλο το μήνα επαφές δεν έχω παράπονο! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Λοιπόν κοίτα να δεις που έχουμε κοινά! Κ πι δικοί μου γονείς είναι μικροί 46 κ 51 κ εγώ έχω 3 μικρότερα αδέρφια κ η δικιά τ μαμά έχει γίνει  2 φορές γιαγιά από τον μεγαλύτερο αδερφό τ! 😜 γενικά έχουμε όλο το μήνα επαφές δεν έχω παράπονο! 🤗

Χαχχαχαχαχ τέλειο!!! Πόσες συμπτώσεις πια!!!! 

Α εντάξει τότε μια χαρά! Εμείς τώρα που δενννν επιτρέπονται οι επαφές τα 'εχουμε βρει σκούρα χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαχχαχαχαχ τέλειο!!! Πόσες συμπτώσεις πια!!!! 

Α εντάξει τότε μια χαρά! Εμείς τώρα που δενννν επιτρέπονται οι επαφές τα 'εχουμε βρει σκούρα χαχαχαχαχα

Ε εντάξει τουλάχιστον ο "στόχος" επιτεύχθηκε !! Τωρα θελει λίγη υπομονή! Σε ποιον μήνα είσαι ? Αν δεν κάνω λάθος εσύ έπιασες σύντομα μωρακι ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε εντάξει τουλάχιστον ο "στόχος" επιτεύχθηκε !! Τωρα θελει λίγη υπομονή! Σε ποιον μήνα είσαι ? Αν δεν κάνω λάθος εσύ έπιασες σύντομα μωρακι ετσι?

Ε ναι οπότε υπομονη που λες κι εσυ! Την τριτη θα ειμαι 2 μηνών. 8 εβδομαδων  δηλαδη. Τωρα ειμαι 7 εβδ. κ 3 ημερων. Στην ουσια ναι σχεδον  αμεσως αφου μονο τον Δεκέμβριο προσπαθησαμε κανονικα. Οκτωβρη κ Νοεμβρη ειχαμε μονο απο 1 ελευθερη επαφή. Πιστευω με βοηθησαν και τα ινοφερτ που επινα για τις πολυκυστικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ε ναι οπότε υπομονη που λες κι εσυ! Την τριτη θα ειμαι 2 μηνών. 8 εβδομαδων  δηλαδη. Τωρα ειμαι 7 εβδ. κ 3 ημερων. Στην ουσια ναι σχεδον  αμεσως αφου μονο τον Δεκέμβριο προσπαθησαμε κανονικα. Οκτωβρη κ Νοεμβρη ειχαμε μονο απο 1 ελευθερη επαφή. Πιστευω με βοηθησαν και τα ινοφερτ που επινα για τις πολυκυστικες!

Ε είναι και θέμα τύχης λίγο πιστεύω!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τί κάνετε?? Εγώ πήγα σήμερα στον γυναικολόγο μου έκανε υπέρηχο είναι όλα καλά ευτυχώς απλά είναι πολύ μικρό ακόμα βασικά υπολόγισε ότι είμαι 30 ημερών 35 κάπου εκεί απλά μου είπε να πάω σε δύο εβδομάδες από τώρα έτσι ώστε να μπορεί να το δει καλύτερα και να μου δώσει και ασβέστιο σίδηρο κτλ. Μου είπε να μην τρώω απέξω έτοιμα φαγητά μου έδωσε δηλαδή οδηγίες για τα μικρόβια και τέτοια. Πιστεύω ότι θα πάνε ολα καλά💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

κορίτσια τί κάνετε?? Εγώ πήγα σήμερα στον γυναικολόγο μου έκανε υπέρηχο είναι όλα καλά ευτυχώς απλά είναι πολύ μικρό ακόμα βασικά υπολόγισε ότι είμαι 30 ημερών 35 κάπου εκεί απλά μου είπε να πάω σε δύο εβδομάδες από τώρα έτσι ώστε να μπορεί να το δει καλύτερα και να μου δώσει και ασβέστιο σίδηρο κτλ. Μου είπε να μην τρώω απέξω έτοιμα φαγητά μου έδωσε δηλαδή οδηγίες για τα μικρόβια και τέτοια. Πιστεύω ότι θα πάνε ολα καλά💗

Μπράβο κορίτσι μου!!! Είσαι μεταξύ 4ης και 5ης εβδομάδας!!! Είδατε σάκο;;; Δεν σου έδωσε αμέσως φυλλικό;; Ναι αυτα μου τα είπε κι εμένα! Όλα καλά θα πάνε εννοείται!!! Σε 2 εβδομάδες που θα πας μπορεί να ακούσεις καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Είσαι μεταξύ 4ης και 5ης εβδομάδας!!! Είδατε σάκο;;; Δεν σου έδωσε αμέσως φυλλικό;; Ναι αυτα μου τα είπε κι εμένα! Όλα καλά θα πάνε εννοείται!!! Σε 2 εβδομάδες που θα πας μπορεί να ακούσεις καρδούλα!

Ναι κάναμε υπέρηχο και είδαμε τον σάκο αλλά είναι πολύ μικρούλι και μου είπε και αυτός ότι σε δύο εβδομάδες μπορεί να ακούσουμε και την καρδιά 💗😘 Φάρμακα δεν μου έδωσε ακόμα μου είπα σε δύο εβδομάδες όταν πάω θα μου δώσει 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Ναι κάναμε υπέρηχο και είδαμε τον σάκο αλλά είναι πολύ μικρούλι και μου είπε και αυτός ότι σε δύο εβδομάδες μπορεί να ακούσουμε και την καρδιά 💗😘 Φάρμακα δεν μου έδωσε ακόμα μου είπα σε δύο εβδομάδες όταν πάω θα μου δώσει 💗

Υπέροχα!!!!!! Εγώ θα πάω στις 27 να δούμε την εξέλιξη και μετά αν όλα είναι καλά (το ελπίζω) θα ξαναπάω όταν είναι να κάνω αυχενική! Αλλά ποιος περιμένει μέχρι τότε;;; Εσυ δεν ανυπομονείς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Υπέροχα!!!!!! Εγώ θα πάω στις 27 να δούμε την εξέλιξη και μετά αν όλα είναι καλά (το ελπίζω) θα ξαναπάω όταν είναι να κάνω αυχενική! Αλλά ποιος περιμένει μέχρι τότε;;; Εσυ δεν ανυπομονείς;;;;

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου💗 Καλά κι εγώ ανυπομονώ και γενικά έχω πολύ άγχος θέλω να είναι όλα καλά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση? Τώρα είμαι 1 μηνου και ο γιατρός μου είπε επαφή προσεκτική αλλά από άλλες που έχω ακούσει λένε ότι δεν κάνει να έρθεις σε επαφή μέχρι να πας 3 μηνών Εσείς τι λέτε τι σας είπε ο γιατρός σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση? Τώρα είμαι 1 μηνου και ο γιατρός μου είπε επαφή προσεκτική αλλά από άλλες που έχω ακούσει λένε ότι δεν κάνει να έρθεις σε επαφή μέχρι να πας 3 μηνών Εσείς τι λέτε τι σας είπε ο γιατρός σας?

Εμένα ο γιατρός χτες που πήγα και και είμαι 5 εβδομάδες είπε όχι σεξ μέχρι νεοτέρας. Δεν είπε δηλαδή για όλο το τρίμηνο όχι άλλα ούτε και ναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βροχερή αλλά κατά τ'  άλλα όμορφη καλημέρα σας στέλνω κορίτσια!!!

@Sofia0294 @Denizz @Dimitra91 Εμένα πάλι η γυναικολόγος μου τα filicine μου έδωσε 1 την ημέρα.. Μόλις διάβασα αυτά που μου γράψατε απογοητεύτηκα και τη ρώτησα για τα inofert plus πχ που τη ρώτησα αν μπορώ να πάρω μου είπε , όχι.. Τι να πω.. Βέβαια εγώ παίρνω ήδη βιταμίνη d και ενέσεις κανω Β12 έχω χρόνια έλλειψη.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Εμένα ο γιατρός χτες που πήγα και και είμαι 5 εβδομάδες είπε όχι σεξ μέχρι νεοτέρας. Δεν είπε δηλαδή για όλο το τρίμηνο όχι άλλα ούτε και ναι .

:) Eγώ κατάλαβα όχι σεξ μέχρι την επόμενη επίσκεψη σου πάλι, όπου και θα σου πει νέοτερα σχετικά με αυτό!!!

Μεταξύ μας..και τι πειράζει>???!!! Μπροστά στο θαυματάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου,.. Πάντως υπάρχουν τρόποι διάφοροι που κατόπιν συζήτησης  με το σύντροφο..  όλα τακτοποιούνται 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

:) Eγώ κατάλαβα όχι σεξ μέχρι την επόμενη επίσκεψη σου πάλι, όπου και θα σου πει νέοτερα σχετικά με αυτό!!!

Μεταξύ μας..και τι πειράζει>???!!! Μπροστά στο θαυματάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου,.. Πάντως υπάρχουν τρόποι διάφοροι που κατόπιν συζήτησης  με το σύντροφο..  όλα τακτοποιούνται 🙃

Χαχαχαχ θέα καλά αυτά εννοούνται! Ναι ναι αυτό κατάλαβα και εγώ απλά το ούτε ναι ούτε όχι πήγε σε όλο το πρώτο τριμηνο διότι ακόμα δεν μου έχει δώσει ξεκάθαρη απάντηση! Ίσως θέλει να δει λίγο τη θέση του τραχήλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Βροχερή αλλά κατά τ'  άλλα όμορφη καλημέρα σας στέλνω κορίτσια!!!

@Sofia0294 @Denizz @Dimitra91 Εμένα πάλι η γυναικολόγος μου τα filicine μου έδωσε 1 την ημέρα.. Μόλις διάβασα αυτά που μου γράψατε απογοητεύτηκα και τη ρώτησα για τα inofert plus πχ που τη ρώτησα αν μπορώ να πάρω μου είπε , όχι.. Τι να πω.. Βέβαια εγώ παίρνω ήδη βιταμίνη d και ενέσεις κανω Β12 έχω χρόνια έλλειψη.. 

 

Καλημέρα κορίτσια μου από τα βροχερα Χανιά!! Εμένα αυτός ο καιρός μ αρέσει πάρα πολύ είναι έτσι χουχουλιαρικος! 🤗 να σας πω κ εγώ ότι μετά από διάφορα π διάβασα παράγγειλα το βιταμινουχο σκεύασμα pregnacare conception! Διάβασα στο ίντερνετ γι'αυτό κ για τα οφέλη που έχει Όχι μόνο στο ότι βοηθάει στη σύλληψη αλλά κ στον οργανισμό! Έχω μια άλλη απορία.. παρακολουθούσα τις πρόσφατες εξετάσεις που είχα κάνει κ καθώς πιο παλιά μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι εχω Hashimoto αλλά δεν χρειαζόμουν χάπι παρά κάτι βιταμίνες μόνο στις τελευταίες εξετάσεις λοιπόν η tsh μου είχε τιμή 0.83.. άρα δεν έχω θέμα σωστά? Το πρόβλημα ήταν στην τιμή της φερριτινης ορου η οποία ήταν 9.8.. Μήπως ξέρετε λοιπόν με τι σχετίζεται αυτό κ αν επηρεάζει τη σύλληψη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2020 at 6:53 ΜΜ, ο/η tzina819 είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση: Ξεκινησε καποια απο εσας φυλλικο οξυ ,οσες ειστε ηδη εγκυουλες, πριν απο τη συλληψη? Και αν ναι, ποσο καιρο πριν?

Καλησπέρα! Εγώ ξεκίνησα 1μιση μήνα πριν μείνω έγκυος περίπου..έπαιρνα τις pregnacare conception που έχουν μέσα τη συνιστώμενη ποσότητα δηλαδή 400μg..και από όταν έμεινα έγκυος ο γιατρός μου έδωσε και filicine..οπότε τώρα παίρνω τα 400μg από τις pregnacare original(που είναι για εγκυμοσύνη) συν 5mg(δηλ 5000μg) από το filicine..αλλά είχα και έλλειψη φυλλικού οξέος εγώ παλαιότερα. Καλό είναι να παίρνεις πάντως, είτε σκέτο φυλλικό είτε αυτές τις βιταμίνες, εγώ πιστεύω αυτές με βοήθησαν πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2020 at 5:10 ΜΜ, ο/η Denizz είπε:

Εγώ που δουλεύω σε φαρμακείο μια γενική  οδηγία είναι να ξεκινησει 2-3 μήνες πιο πριν....η συνισταμένη δόση είναι 400μg ή αλλιως 0,4 mg προσοχή όμως ποιο θα παρεις...μην παρεις το filicine γιατί έχει πολύ περισσότερη δόση και το δίνουν εύκολα στα φαρμακεία....

(Οι γιατροί πολλές φορές δίνουν σε γυναίκες που είχαν ιστορικό και γενικά όταν υπάρχουν προβλήματα)

 

Καλησπέρα κορίτσι! Γιατί λες ότι δεν κάνει το filicine; Εμένα αυτό μου έδωσε ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2020 at 6:57 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαχχαχαχαχ τέλειο!!! Πόσες συμπτώσεις πια!!!! 

Α εντάξει τότε μια χαρά! Εμείς τώρα που δενννν επιτρέπονται οι επαφές τα 'εχουμε βρει σκούρα χαχαχαχαχα

Γιατί δεν επιτρέπονται οι επαφές;; Σας είπε ο γιατρός να μην; Εμείς κάνουμε κανονικά δε μπορούμε 😇😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση? Τώρα είμαι 1 μηνου και ο γιατρός μου είπε επαφή προσεκτική αλλά από άλλες που έχω ακούσει λένε ότι δεν κάνει να έρθεις σε επαφή μέχρι να πας 3 μηνών Εσείς τι λέτε τι σας είπε ο γιατρός σας?

Αφού σου είπε ο γιατρός να έχεις!! Απλά όχι ακροβατικά κ αγριάδες, πιο ήρεμα 😅 μπορείς να έχεις επαφές εκτός αν έχεις κάποιο πρόβλημα πχ κάποια αιμορραγία,ιστορικό αποβολών ή κάτι άλλο, ή σου πει ο γιατρός σου να μην έχεις..κατά τα άλλα απόλαυσε τον άντρα σου καλές ορμόνες εκκρίνονται ούτως ή άλλως χαχα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από τα βροχερα Χανιά!! Εμένα αυτός ο καιρός μ αρέσει πάρα πολύ είναι έτσι χουχουλιαρικος! 🤗 να σας πω κ εγώ ότι μετά από διάφορα π διάβασα παράγγειλα το βιταμινουχο σκεύασμα pregnacare conception! Διάβασα στο ίντερνετ γι'αυτό κ για τα οφέλη που έχει Όχι μόνο στο ότι βοηθάει στη σύλληψη αλλά κ στον οργανισμό! Έχω μια άλλη απορία.. παρακολουθούσα τις πρόσφατες εξετάσεις που είχα κάνει κ καθώς πιο παλιά μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι εχω Hashimoto αλλά δεν χρειαζόμουν χάπι παρά κάτι βιταμίνες μόνο στις τελευταίες εξετάσεις λοιπόν η tsh μου είχε τιμή 0.83.. άρα δεν έχω θέμα σωστά? Το πρόβλημα ήταν στην τιμή της φερριτινης ορου η οποία ήταν 9.8.. Μήπως ξέρετε λοιπόν με τι σχετίζεται αυτό κ αν επηρεάζει τη σύλληψη? 

Καλησπέρα καλά έκανες και τις παρήγγειλες εγώ νομίζω αυτές οι βιταμίνες ήταν ένας από τους λόγους που έμεινα με την πρώτη! Να τις παίρνεις κάθε μέρα, και μετά από ένα μήνα που θα τις παίρνεις θα δεις αποτέλεσμα 😜 

Η tsh 0.83 είναι τέλεια! Και γενικά αλλά και για εγκυμοσύνη. Η φερριτίνη δε νομίζω ότι επηρεάζει τη σύλληψη..απλά κοίτα να την ανεβάσεις! Όλα τα άλλα είναι καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Γιατί δεν επιτρέπονται οι επαφές;; Σας είπε ο γιατρός να μην; Εμείς κάνουμε κανονικά δε μπορούμε 😇😂 

Ναι για 3 μηνες μας το απαγορευσε! Για να ειναι σιγουρη μαλλον!  Ούτε κι εμεις μπορούμε αλλα μπροστα στην υγεία  του μωρου κανουμε υπομονη 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

@Sofia0294 Η TSH σου ειναι τέλεια!  Καλυτερα να επισκευτεις ενδοκρινολογο για τον θυροειδη και oχι μονο τον γυναικολογο σου!  Ο καθε ενας στον τομεα του! Εγω της γυναικολογου μου της ειπα οτι θα παω σε ενδοκρινολογο για τον θυρεοειδή μου (γιατί  ειχα 2.50 που ειναι το μεγιστο οριο για εγκυμοσύνη) και μου  ειπε οτι συμφωνει 100%. Αλλα εν τελη επεσε στο 2.20 και απλα το παρακολουθω καθε μηνα. Οσον αφορα το χασιμονο επισης να συμβουλευτεις ενδοκρινολογο!

Η φεριτινη στην ουσια ειναι η αποθηκη σιδηρου σου! Δεν  νομιζω να επηρεαζει την σύλληψη αλλα σίγουρα  πρεπει να την ανεβασεις αφου μεινεις εγκυος γιατι θα τη χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...