Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κ απο μενα!!!αυτο παντως με το να σε ρωτανε ποτε θα κανεις παιδι εμενα ξεκινησε 2 μερες μετα το γαμο κ απο συγγενεις κ απο γνωστους κ το πήγαιναν ακομη πιο περα οτι λογω ηλικιας επρεπε να το εχω κανει ηδη!!για αυτο δεν λεμε σε κανεναν με τον αντρα μου οτι ξεκινησαμε προσπαθειες για να μην μας αγχωνουν!!!οποτε χαιρομαι που εχω εσας να τα συζηταμε αυτα τα θεματα!!

Καλέ τα ίδια κ με εμένα ,μου έλεγαν ε δεν είσαι κ μικρή!! 😂Αυτό που ο καθενας μπαίνει στηζωη σου κ στην κρεβατοκάμαρα σου κ σου κάνει κουμάντο πράγματικα δεν μπορώ να το καταλάβω!!Μην δίνετε σημασία σε κανέναν ,κ να μην δίνετε κ λογαριασμό σε κανένα!!!!μόνο εσείς κ ο αντρουλης σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2020 at 3:44 ΜΜ, ο/η st3llina είπε:

Σε καταλαβαινω κοριτσι με τους πονους,παντα ετσι ημουν κι εγω με την περιοδο.Με τη διαφορα οτι και με τις ελευθερες επαφες παλι ποναω οπως κ πριν.Νομιζω οτι εισαι πιο τυχερη απο μενα σε αυτο το κομματι.Εμεις προσπαθουμε απο το Νοεμβριο.Ειμαι 36 😁

Καλημερα κοριτσι μου!!!

Σου ευχομαι συντομα μια φουσκωμένη κοιλιτσα!!!!!!!!! 

στις On 5/2/2020 at 4:07 ΜΜ, ο/η toulipa8 είπε:

σους καλέ που τα παρατάς από τώρα!!!τίποτα δεν είναι 6 μήνες, θα κάνεις τις προσπάθειες σου , νέο κορίτσι είσαι , ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!! 

με την περίοδο και εγω έτσι όπως τα λές έπινα τα nurofen σαν καραμέλες, δεν θα συζητήσω καν για την ποσότητα του αίματος που λερωνόμουν συνέχεια,ποσές φορές έφυγα από το γραφείο και πήγα σπίτι(ευτυχως είναι κοντά) να αλλάξω αστο!! και δεν άλλαξε απολυτως τίποτα ούτε μετά την λαπαροσκόπηση που έκανα, ούτε με τις ελεύθερες επαφές!

ΟΜΩΣ θέλω να είσαι αισιόδοξη , να μην σκέφτεσαι τους μήνες που πέρασαν αλλά αυτούς που θα έρθουν!![smilie=love7.gif]

Κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου!!!!

Εχω εσας και σας διαβαζω και με βοηθατε πολυ!!!!!

στις On 5/2/2020 at 4:55 ΜΜ, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια μου και εγώ πονούσα στη περίοδο ΑΛΛΑΑΑΑ! Το ξέρετε ότι τα nurofen mesulid κτλ δεν κάνουν αν θέλετε να μείνετε έγκυος? Επηρεάζει τον κύκλο πόσο παχαινει ο ενδομήτριο κτλ κτλ! Δεν το ήξερα, μου το είπε ο γιατρός μου και τα έκοψα φυσικά! Κοιτάξτε τις οδηγίες χρήσης να δείτε αν το λέει! 

Ασε κοριτσι μου καραμελες τα εχω κανει τα συγκεκριμένα χαπια...το ενα πισω απο το αλλο ειδικα τα μεζουλιτ τα παίρνω εδω και 20 χρονια... 

στις On 5/2/2020 at 5:34 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

@Mari84 Δεν θέλω να σε ακούω απαισιόδοξη! Ξέρω ότι είναι απογοητευτικό να περιμένεις και να λαχταράς κάτι πολύ, αλλά, θέλω να είσαι χαλαρή! Εφόσον είστε υγιείς , θα έρθει το μωράκι εκεί που δεν θα το περιμένετε! Αρκεί να αφεθείς , να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι θετικά!  [smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif]

Δημητρουλα μου γλυκια σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα σου λογια!!!

Εσυ πως εισαι;;;

Το σπορακι σου;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η toulipa8 είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες κ από εμένα, έτσι όπως τα λες είναι,  εννοείται ότι όλες από την στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες το σκέφτομαστε όλη την ώρα!! Όταν σου λένε μην το σκέφτεσαι υποθέτω εννοουν μην αγχώνεσαι κ μην απογοητεύεσαι! Είσαι πολύ νέο κορίτσι δεν έχεις το χρόνο να σε πιέζει, σκέψου εμένα που είμαι κ 2 χρόνια παντρεμένη κ με ρωτούσαν συνέχεια ποτέ θα κάνω παιδί κ το χειρότερο ήταν ότι με ρωτούσαν ξένοι, κ όχι συγγενείς!!Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες είχα κ εγώ στο μυαλό μου την αδερφή μου η οποία ταλαιπωρήθηκε πααααρα πολύ για να έχει το ζουζούνι της (το οποίο είναι 9 χρόνων τερατακι πλέον) κ έλεγα είμαστε καλά , θα έρθει όταν είναι η σωστή στιγμή!Εμένα τα τεστ ωορρηξίας με βοηθήσανε λόγω του ότι έχουμε δύσκολα ωράρια με τον σύζυγό οπότε οι επαφές μας δεν μπορούν να είναι καθημερινές όλο τον μήνα!Να μην απογοητεύεσαι κ να είσαι σίγουρη ότι θα έρθει!! εύχομαι σύντομα να μας ανεβάσεις ένα θετικότατο τεστακι !!

Ναι το γνωρίζω ότι ειμαι αρκετά νέα απλά είναι όλο αυτό που όταν θες κάτι δε σου έρχεται! Τώρα βέβαια το έχω πάρει πιο ζεστά το θέμα γιατί η αλήθεια είναι ότι με είχε πάρει από κάτω κ με έπιαναν τα κλάματα.. έκανα κ όλες τις γυναικολογικες εξετάσεις κ επίσης προγενετικο έλεγχο κ όλα τέλεια απλά έχω λίγο ελλειψη σιδήρου κ χαμηλή B12 νομίζω δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει την όλη κατάσταση..  πάντως χαίρομαι πολύ που μπορώ επιτελους να συζητήσω με εσας αυτά τα θέματα χωρίς να ντρέπομαι! Με βοηθάει αρκετά! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2020 at 12:03 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!!

Σου ευχομαι συντομα μια φουσκωμένη κοιλιτσα!!!!!!!!! 

Κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου!!!!

Εχω εσας και σας διαβαζω και με βοηθατε πολυ!!!!!

Ασε κοριτσι μου καραμελες τα εχω κανει τα συγκεκριμένα χαπια...το ενα πισω απο το αλλο ειδικα τα μεζουλιτ τα παίρνω εδω και 20 χρονια... 

Δημητρουλα μου γλυκια σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα σου λογια!!!

Εσυ πως εισαι;;;

Το σπορακι σου;;;

 

Αχ δεν κάνει κορίτσι το ξέρω ότι δεν γίνεται αλλιώς αλλά δεν κάνει όταν προσπαθούμε για μπεμπέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ..τ κανετε; Είμαι και εγώ καινούρια εδώ...διάβασα την συζητισισας και έχουμε κάποια κοινά με την μία κοπέλα...είμαι 28στα 29 ,  ο άντρας Μ έχει στηγμα κ το καλοκαίρι παντρεύτηκα και εγώ και από τον Νοέμβρι έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες....εμένα τ πρόβλημα Μ είναι αν ξέρετε ν Μ πείτε...από τότε που έχω ξεκινήσει προσπάθησες την 1 φορά που ήταν ν αδιαθετισω πήγα στο νοσοκομείο με πάρα πολλούς δυνατούς πόνους χαμιλα στην κοιλιά ήταν σαν τους πόνους περιόδου..και τελικά Μ είπαν ότι πέρναγα ωορρηξία...αυτό να σημειώσω ότι δεν το είχα πάθει ποτέ ξανά...αδιαθετισα με μια 1 καθηστερισει....τον άλλον μήνα είχα ζαλάδες τάση για εμετό...και λέω ωραία περιμένουμε ν δούμε αν έρθουν και αν δεν έρθουν θα πάμε ν κάνουμε ένα τεστ....απογοήτευση με 2 μέρες καθηστερισει ήρθαν.....αυτόν τον μήνα που είχα επαφή στης γονημες μέρες( σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό)είχα πάλι της πρωινές ώρες (δλδ την ώρα που ξυπναγα)ζαλάδες τάση εμετού δεν ήθελα ν φάω καθόλου κλεας και ήθελα ν κοιμάμαι πολύκαι πόνους χαμηλα...πάλι 2 μέρες καθηστερισει και πάω στην τουαλέτα και βλέπω ροζ...μετά ξανά πάω και βλέπω στην σ.......(καταλάβατε τ λέω) ν Μ έχει έρθει αλλά όχι κανονικά όπως πάντα....τ λετε και εσείς ; Λέτε να είναι ψευδοπεριιδος που λένε; Να σημειώσω ότι ξέρω ότι έχω μια πολυκιστικη ωοδιθη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Chris28 καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω...γιατί εγώ πάντα είχα σταθερό κύκλο...!!

Αυτο που έχω παρατηρήσει εγώ από την μερα που ξεκίνησα τις επαφές είναι ότι έχει αυξηθεί ο πόνος της περιόδου και η ποσότητα....Τον πρώτο μήνα προσπαθειών είχα πάθει κάτι παρόμοιο....είχα λίγες ζαλάδες και ανακατωσούρες και μετά από λίγες μέρες ξυπνάω το πρωί και βλέπω λίγο ροζ αίμα.(Που δεν βγάζω ποτέ)..και μετά τπτ!!!λεω μάλλον δεν είναι περίοδος!!!το βράδυ μου ήρθε κανονικά!!!


εχεις πάει πρόσφατα σε γυναικολόγο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

@Chris28 καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω...γιατί εγώ πάντα είχα σταθερό κύκλο...!!

Αυτο που έχω παρατηρήσει εγώ από την μερα που ξεκίνησα τις επαφές είναι ότι έχει αυξηθεί ο πόνος της περιόδου και η ποσότητα....Τον πρώτο μήνα προσπαθειών είχα πάθει κάτι παρόμοιο....είχα λίγες ζαλάδες και ανακατωσούρες και μετά από λίγες μέρες ξυπνάω το πρωί και βλέπω λίγο ροζ αίμα.(Που δεν βγάζω ποτέ)..και μετά τπτ!!!λεω μάλλον δεν είναι περίοδος!!!το βράδυ μου ήρθε κανονικά!!!


εχεις πάει πρόσφατα σε γυναικολόγο ;

Πήγα όταν έπαθα ωορρηξία δλδ τον Δεκέμβριο....αλλά είπαμε Μ τον άντρα Μ ότι θα πάω γτ τώρα 3 μήνες περίπου ταλαιπωρούσε πάρα πολύ πριν την περίοδο....επίσης έχω πολυκιστικη ωοθήκη είναι δύσκολο ν πιάσεις παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chris28 είπε:

Πήγα όταν έπαθα ωορρηξία δλδ τον Δεκέμβριο....αλλά είπαμε Μ τον άντρα Μ ότι θα πάω γτ τώρα 3 μήνες περίπου ταλαιπωρούσε πάρα πολύ πριν την περίοδο....επίσης έχω πολυκιστικη ωοθήκη είναι δύσκολο ν πιάσεις παιδί;

Εγώ Ιανουάριο πήγα γυναικολόγο...απλα για έλεγχο...!!!εχω και εγώ αρκετό πόνο πριν την περίοδο από τότε που άρχισα τις ελεύθερες επαφές!!!

Νομίζω ότι η δυσκολία σε εσένα που έχεις πολυκιστικη είναι να ρυθμίσεις τον κύκλο σου για να ξέρεις ποτέ έχεις ωορρηξία...είναι σταθερός ο κύκλος σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Εγώ Ιανουάριο πήγα γυναικολόγο...απλα για έλεγχο...!!!εχω και εγώ αρκετό πόνο πριν την περίοδο από τότε που άρχισα τις ελεύθερες επαφές!!!

Νομίζω ότι η δυσκολία σε εσένα που έχεις πολυκιστικη είναι να ρυθμίσεις τον κύκλο σου για να ξέρεις ποτέ έχεις ωορρηξία...είναι σταθερός ο κύκλος σου ;

Κοίταξε έχω γενικά σταθερό κύκλο μια με 2 μέρες καθηστερισει αν έχω αυτό τπτ αλλο ν σημειώσω ότι παλιά είχα 5 μέρες αλλά αυτό έχει να γίνει 1 χρόνο δλδ ν έχω 5 μέρες καθηστερισει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chris28 είπε:

Κοίταξε έχω γενικά σταθερό κύκλο μια με 2 μέρες καθηστερισει αν έχω αυτό τπτ αλλο ν σημειώσω ότι παλιά είχα 5 μέρες αλλά αυτό έχει να γίνει 1 χρόνο δλδ ν έχω 5 μέρες καθηστερισει....

Αλήθεια δεν ξέρω...και με τόσα που ακούω στο φόρουμ δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει και τι όχι...

Γνωμη μου κάνε λίγο υπομονή ακόμα να δεις αν και σε αυτήν την περίοδο θα έχεις πόνους και μετά πήγαινε στον γυναικολόγο σου....και εγώ τώρα μπαίνω στον 4 μήνα προσπαθειών...θα περιμένω 2 μήνες ακόμα και μετά θα κάνω εξετάσεις αίματος να δω την D διότι παίζει ρόλο στην σύλληψη και ίσως έκανα και ορμονολογικές εξετάσεις...

Εγω το μόνο που παίρνω είναι φυλλικό οξύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Dimitra24: 16/2

@ntinaki83 : 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2020 at 4:33 ΜΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά διαβάζω αρκετό καιρό τις δικές σας εμπειρίες κ μου έχουν λύσει αρκετές απορίες! Λοιπόν, εγώ είμαι 26 χρονών κ προσπαθούμε εδώ κ 5 μήνες με το σύντροφό μου! Να σας πω την αλήθεια στην αρχή πίστευα ότι θα μείνω έγκυος με την πρώτη αλλά καθώς περνούν οι μήνες συνειδητοποίησα ότι δεν είναι τόσο απλό τελικά! 😒 βέβαια συνεχίζουμε τις προσπάθειες ακάθεκτοι αλλά ακόμα τίποτα! Δεν σας κρύβω πως μετά τους 3 μήνες άρχισα να απογοητεύομαι κ να με παίρνει από κάτω καθώς σκεφτόμουν αυτά που μας λέγανε από μικρότερη ηλικία του τύπου "πάντα προφυλάξεις γιατί κ το παραμικρό μπορεί να γομιμοποιήσει κλπ" κ κοίτα να δεις που δεν είναι τελικά τόσο απλό! 🤔 τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες κ το καταλαβαίνω από ένα χαρακτηριστικό πόνο κ του δίνουμε κ καταλαβαίνει! Δεν ξέρω τι λένε για τη συχνότητα εμείς πάντως κάνουμε προσπάθειες σε καθημερινή βάση αυτές τις μέρες! Για να δούμε αυτό το μήνα κορίτσια! 😆

Kαλώς ήρθες κορίτσι μου κι εσύ στην παρέα μας!!!!

Πρώτο και κύριο είναι να μην έχεις άγχος και ανυπομονησία (πράγμα πολύ δύσκολο το ξέρω) αλλά αν έχεις αυτά τα δύο "χαλάει" η ποιότητα  της ζωής σου ! Έχεις ένταση και είσαι στην πρίζα όλη την ώρα (από την μικρή μου εμπειρία τουλάχιστον)! Χαλάρωσε έχε τις επαφές σου, γενικά, όχι μόνο στις γόνιμες και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις! Όλες μας νομίζω είχαμε την "προσδοκία" ότι θα μείνουμε σχεδόν αμέσως έγκυες αλλά αυτά συμβαίνουν όταν είναι η ώρα να συμβούν! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mari84 Αγαπημένη μου καλά είμαι, έχω ταλαιπωρηθεί λίγο αυτές τις μέρες (είχαμε κάτι μνημόσυνα κάτι τέτοια αναπόφευκτα και κουράστηκα! Το Σάββατο χωρίς υπερβολή ήμουν όλη μέρα στον καναπέ πότε netflix πότε ύπνος! Εσύ πως είσαι; Πως περνάς;

@Chris28 Καλώς ήρθες κορίτσι! Με ποια κοπέλα έχεις κοινά;; Οι εμετοί δεν ξεκινούν αμέσως από ότι μου έχει πει η γυναικολόγος συνήθως μετα τις 7 εβδομάδες εμφανίζονται... Θεωρω πως είναι κανονική περίοδος! Όλες μας παρατηρήσαμε αλλαγή μετά τις πρώτες μας ελεύθερες επαφές και είναι απόλυτα φυσιολογικο! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Μόνο ηρέμησε μην απογοητεύεσαι και να έχεις όλο τον μήνα επαφές και όχι μόνο στις γόνιμες! Μην γίνει ρουτίνα δηλαδή! Να το απολαμβάνετε! Σου εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πώς είστε; Πως περνάτε; Έχουμε χαθεί λίγο!!!!

Εγώ είμαι σχετικά καλά! Έχω κάποια πονάκια και πλέον το πρωι εχω παρατηρήσει μόλις σηκώνομαι ότι έχω μια ελαφρά ανακατωσούρα η οποία ευτυχώς περνάει σύντομα! Ελπίζω να μην εξελιχθεί αυτό γιατί δεν αντέχω τον εμετό! Σε όλη μου τη ζωή έχω κάνει 1, 2 φορές!

Αύριο έχω γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις μου οι οποίες ευτυχώς είναι πολύ καλές!!!

Περιμένω νέα σας!!!!

@Dimitra24

@ntinaki83 

Εσείς που περιμένετε στις 16;;;; Έχετε κάποιο σημάδι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Chris28 είπε:

Πήγα όταν έπαθα ωορρηξία δλδ τον Δεκέμβριο....αλλά είπαμε Μ τον άντρα Μ ότι θα πάω γτ τώρα 3 μήνες περίπου ταλαιπωρούσε πάρα πολύ πριν την περίοδο....επίσης έχω πολυκιστικη ωοθήκη είναι δύσκολο ν πιάσεις παιδί;

Όχι αυτό με το παιδί και τις πολυκυστικές δεν ισχύει! Όσες κοπέλες ξέρω με πολυκυστικές στον κύκλο μου, έμειναν έγκυες στο 1ο εξάμηνο ή ακόμα και στον 1ο μήνα! Κι εγώ το ίδιο. Ουσιαστικά ο Δεκέμβριος ήταν ο μήνας που είχαμε πολλές επαφές κι έμεινα έγκυος. Δεν είμαι γιατρός βεβαια και κάθε περίπτωση πολυκυστικών διαφέρει αλλά γενικά το θέμα με τις πολυκυστικές είναι οι γόνιμες ημέρες! Δεν μπορείς να ξέρεις (εκτός κι αν κάνει τεστ ωορρηξίας) ακριβώς πότε κάνεις ωορρηξία και γι αυτό το λόγο πρέπει να έχεις επαφές καθ όλη τη διάρκεια του κύκλου σου ώστε να υπάρχουν πάντα εύκαιρα σπερματοζωάρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πώς είστε; Πως περνάτε; Έχουμε χαθεί λίγο!!!!

Εγώ είμαι σχετικά καλά! Έχω κάποια πονάκια και πλέον το πρωι εχω παρατηρήσει μόλις σηκώνομαι ότι έχω μια ελαφρά ανακατωσούρα η οποία ευτυχώς περνάει σύντομα! Ελπίζω να μην εξελιχθεί αυτό γιατί δεν αντέχω τον εμετό! Σε όλη μου τη ζωή έχω κάνει 1, 2 φορές!

Αύριο έχω γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις μου οι οποίες ευτυχώς είναι πολύ καλές!!!

Περιμένω νέα σας!!!!

@Dimitra24

@ntinaki83 

Εσείς που περιμένετε στις 16;;;; Έχετε κάποιο σημάδι;;;;

καλημερα!!εγω σημερα ξυπνησα χαλια πονοκεφαλο εμετο πόνο στο στομαχι απορω πως εβγαλα το 9ωρο στη δουλεια!!προς το παρον δεν εχω ουτε πονακια στη κοιλια ουτε το στήθος πονάει σαν να μην περιμενω περιοδο...μονο η μεση μου λιγο με τσιμπισε αλλα μπορει να ειναι λογω δουλειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε; Πέρασα να πω μια καλημέρα, δεν ειμαι πολύ καλά ψυχολογικά αλλά οκ θα επανέλθω :) Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά. Βλέπω μαζευόμαστε μέρα με τη μέρα περισσότερες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2020 at 4:52 ΜΜ, ο/η LadyP είπε:

Αχ δεν κάνει κορίτσι το ξέρω ότι δεν γίνεται αλλιώς αλλά δεν κάνει όταν προσπαθούμε για μπεμπέ!

Το ξερω κοριτσι μου τα εχω κοψει ολα..

Ουτε ντεπον πλεον.

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@Mari84 Αγαπημένη μου καλά είμαι, έχω ταλαιπωρηθεί λίγο αυτές τις μέρες (είχαμε κάτι μνημόσυνα κάτι τέτοια αναπόφευκτα και κουράστηκα! Το Σάββατο χωρίς υπερβολή ήμουν όλη μέρα στον καναπέ πότε netflix πότε ύπνος! Εσύ πως είσαι; Πως περνάς;

@Chris28 Καλώς ήρθες κορίτσι! Με ποια κοπέλα έχεις κοινά;; Οι εμετοί δεν ξεκινούν αμέσως από ότι μου έχει πει η γυναικολόγος συνήθως μετα τις 7 εβδομάδες εμφανίζονται... Θεωρω πως είναι κανονική περίοδος! Όλες μας παρατηρήσαμε αλλαγή μετά τις πρώτες μας ελεύθερες επαφές και είναι απόλυτα φυσιολογικο! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Μόνο ηρέμησε μην απογοητεύεσαι και να έχεις όλο τον μήνα επαφές και όχι μόνο στις γόνιμες! Μην γίνει ρουτίνα δηλαδή! Να το απολαμβάνετε! Σου εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα!!!!

Γεια σου Δημητρουλα μου και εγω το σκ netflix και υπνο!!

Σημερά εχω τρομερό πονοκεφαλο κ πονο στην μεση.

Και πολλα μα παααρα πολλα νευρα!!!

Κατα τ αλλα καλα ειμαι 😆😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2020 at 5:30 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@St33: 19/1

@Sofia33 : 28-31/1

@toulipa8 : 1/2

@Mari84: 1/2

@tzina819 : ?

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

Κορίτσια βάλτε με κ μένα στο πινακακι σας! Υπολογιζω οτι ειχα ωορρηξία γύρω στις 7 του μήνα απ'τα πονακια δηλαδή που ένιωθα αν κ έχω μια απορία.. από τη στιγμή π νιωθεις αυτόν τον πόνο στις ωοθήκες μετά απο πόσο χρονικο διάστημα συμβαίνει η ωορρηξία? Ενιωθα αυτόν τον πόνο από τις 5/2 αλλά στις 7/2 Ήταν πολύ έντονος.. αλλά εμείς είχαμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα από την αρχή τ μήνα. Τέλος πάντων αναμένω περίοδο στις 21/2! Κορίτσια στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Dimitra24: 16/2

@ntinaki83 : 16/2

@Elenikon :  21/2

@Sofia0294 : 21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κορίτσια βάλτε με κ μένα στο πινακακι σας! Υπολογιζω οτι ειχα ωορρηξία γύρω στις 7 του μήνα απ'τα πονακια δηλαδή που ένιωθα αν κ έχω μια απορία.. από τη στιγμή π νιωθεις αυτόν τον πόνο στις ωοθήκες μετά απο πόσο χρονικο διάστημα συμβαίνει η ωορρηξία? Ενιωθα αυτόν τον πόνο από τις 5/2 αλλά στις 7/2 Ήταν πολύ έντονος.. αλλά εμείς είχαμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα από την αρχή τ μήνα. Τέλος πάντων αναμένω περίοδο στις 21/2! Κορίτσια στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια! 😊

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!!!!!! Όσο για την ωορρηξία δεν ξέρω αλλά νομίζω άμεσα! 

@dage Πολύ καλά έκανες και ήρθες να μας μιλήσεις λίγο!!!! Δεν ξέρω γιατί είσαι down αλλά εύχομαι να ανέβει η ψυχολογία σου σύντομα !!!! 

@Mari84  Γιατί έχεις νεύρα καλέ;;;; Περαστικάαα!!!! Εγώ να σου πω, γενικά είμαι ένας φαινομενικά ήρεμος άνθρωπος αλλά στην πραγματικότητα είμαι αρκετά νευρική. Τώρα λοιπόν με την εγκυμοσύνη όλο αυτό έχει αλλάξει. Αντί να έχω νεύρα είμαι πιο ήρεμη απο ποτέ! Φαντάσου ότι μου λέει ο αρραβωνιαστικός μου, άμα είναι να είσαι έτσι να κάνουμε 5 - 6 παιδιά, χαχαχαχαχαχαχα

@Elenikon Ελενάκι που χάθηκες; Όλα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα πήγα γυναικολόγο! 

Μου είπε ότι είμαι 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλα! Είναι τόσο απίστευτα περίεργο, ασύλληπτο και φανταστικό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!

Σύντομα να δούμε και άλλα θετικά τεστάκια σε αυτό το θέμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Dimitra24: 16/2

@ntinaki83 : 16/2

@Elenikon :  21/2

@Sofia0294 : 21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@tzina819 : 12/5

Ουάου έχουμε 4 εγκυουλες?? Συγχαρητήρια κ στις 4 άντε να μικραίνει η λίστα κορίτσια!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!!!!!! Όσο για την ωορρηξία δεν ξέρω αλλά νομίζω άμεσα! 

@dage Πολύ καλά έκανες και ήρθες να μας μιλήσεις λίγο!!!! Δεν ξέρω γιατί είσαι down αλλά εύχομαι να ανέβει η ψυχολογία σου σύντομα !!!! 

@Mari84  Γιατί έχεις νεύρα καλέ;;;; Περαστικάαα!!!! Εγώ να σου πω, γενικά είμαι ένας φαινομενικά ήρεμος άνθρωπος αλλά στην πραγματικότητα είμαι αρκετά νευρική. Τώρα λοιπόν με την εγκυμοσύνη όλο αυτό έχει αλλάξει. Αντί να έχω νεύρα είμαι πιο ήρεμη απο ποτέ! Φαντάσου ότι μου λέει ο αρραβωνιαστικός μου, άμα είναι να είσαι έτσι να κάνουμε 5 - 6 παιδιά, χαχαχαχαχαχαχα

@Elenikon Ελενάκι που χάθηκες; Όλα καλα;

Εγώ ειμαι πολυ νευρικη οποτε ελπιζω οταν μεινω εγκυος να ηρεμήσω...αλλιως την βαψανε ολοι 😂😂😂😂  

Σημερα ειναι απο τις μερες που εχω νευρα χωρις να ξερω για ποιον λογο εχω νευρα 🙄🙄😄

Ισως φταιει κ ο πονοκέφαλος που εχω ολη μερα... 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια σήμερα πήγα γυναικολόγο! 

Μου είπε ότι είμαι 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλα! Είναι τόσο απίστευτα περίεργο, ασύλληπτο και φανταστικό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!

Σύντομα να δούμε και άλλα θετικά τεστάκια σε αυτό το θέμα!!!!!

Μπραβο κοπελα μου!!!!!!

Με το καλο να το κρατήσεις το μωρουλι σας στην αγκαλιά σου 😍😍😍  

Πρεπει να ειναι τρομερο συναισθημα να ακους την καρδουλα του!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εγώ ειμαι πολυ νευρικη οποτε ελπιζω οταν μεινω εγκυος να ηρεμήσω...αλλιως την βαψανε ολοι 😂😂😂😂  

Σημερα ειναι απο τις μερες που εχω νευρα χωρις να ξερω για ποιον λογο εχω νευρα 🙄🙄😄

Ισως φταιει κ ο πονοκέφαλος που εχω ολη μερα... 

Μπραβο κοπελα μου!!!!!!

Με το καλο να το κρατήσεις το μωρουλι σας στην αγκαλιά σου 😍😍😍  

Πρεπει να ειναι τρομερο συναισθημα να ακους την καρδουλα του!!!

 

Είναι πολύ περίεργο και ταυτόχρονα μαγικό!

 Σε ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι σύντομα να το ακούσεις κι εσύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...