Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Δημητρουλα μου τι γλυκια που εισαι!!!

Μακαρι να μην ερθει γιατι εχω αρχισει και τα παραταω λιγο..

Κοντεύουμε 6 μηνες προσπαθειών και αρχιζω και απογοητεύομαι.

Παντα ειχα θεμα με την περιοδο..

Την μισούσα απο μικρη ηταν παντα το χειροτερο μου.

Ειμαι απο τις κοπελες που σπαραζα  στον πονο, ρυθμιζα τις απουσιες μου στο σχολειο ωστε τις πρωτες 3 μερες οταν αδιαθετουσα να μην πηγαινω.

Ποναγα μεχρι λιποθυμίας.

Τα μεζουλιτ ηταν τα ντεπον μου....καραμελες.

Οποτε τωρα που προσπαθουμε για μωρο την μισω 100000 φορες παραπανω.

Το ΜΟΝΟ καλο της υποθεσης ειναι οτι απο τοτε που προσπαθουμε για μωρο και ο αντρας μου ολοκληρωνει μεσα μου δεν ποναω καθολου.

Δεν καταλαβαινω τιποτα..

Κατι ενοχλησουλες την πρωτη μερα και μετα τιποτα.

Ουτε ντεπον δεν παιρνω πλεον.

Κατι ειναι και αυτο 😏      

Σαν να προσπαθει να με παρηγορήσει ενα πραγμα..

 

Σε καταλαβαινω κοριτσι με τους πονους,παντα ετσι ημουν κι εγω με την περιοδο.Με τη διαφορα οτι και με τις ελευθερες επαφες παλι ποναω οπως κ πριν.Νομιζω οτι εισαι πιο τυχερη απο μενα σε αυτο το κομματι.Εμεις προσπαθουμε απο το Νοεμβριο.Ειμαι 36 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Δημητρουλα μου τι γλυκια που εισαι!!!

Μακαρι να μην ερθει γιατι εχω αρχισει και τα παραταω λιγο..

Κοντεύουμε 6 μηνες προσπαθειών και αρχιζω και απογοητεύομαι.

Παντα ειχα θεμα με την περιοδο..

Την μισούσα απο μικρη ηταν παντα το χειροτερο μου.

Ειμαι απο τις κοπελες που σπαραζα  στον πονο, ρυθμιζα τις απουσιες μου στο σχολειο ωστε τις πρωτες 3 μερες οταν αδιαθετουσα να μην πηγαινω.

Ποναγα μεχρι λιποθυμίας.

Τα μεζουλιτ ηταν τα ντεπον μου....καραμελες.

Οποτε τωρα που προσπαθουμε για μωρο την μισω 100000 φορες παραπανω.

Το ΜΟΝΟ καλο της υποθεσης ειναι οτι απο τοτε που προσπαθουμε για μωρο και ο αντρας μου ολοκληρωνει μεσα μου δεν ποναω καθολου.

Δεν καταλαβαινω τιποτα..

Κατι ενοχλησουλες την πρωτη μερα και μετα τιποτα.

Ουτε ντεπον δεν παιρνω πλεον.

Κατι ειναι και αυτο 😏      

Σαν να προσπαθει να με παρηγορήσει ενα πραγμα..

 

σους καλέ που τα παρατάς από τώρα!!!τίποτα δεν είναι 6 μήνες, θα κάνεις τις προσπάθειες σου , νέο κορίτσι είσαι , ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!! 

με την περίοδο και εγω έτσι όπως τα λές έπινα τα nurofen σαν καραμέλες, δεν θα συζητήσω καν για την ποσότητα του αίματος που λερωνόμουν συνέχεια,ποσές φορές έφυγα από το γραφείο και πήγα σπίτι(ευτυχως είναι κοντά) να αλλάξω αστο!! και δεν άλλαξε απολυτως τίποτα ούτε μετά την λαπαροσκόπηση που έκανα, ούτε με τις ελεύθερες επαφές!

ΟΜΩΣ θέλω να είσαι αισιόδοξη , να μην σκέφτεσαι τους μήνες που πέρασαν αλλά αυτούς που θα έρθουν!![smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Ωωωωω σε μια βδομαδουλα ,τίποτα αέρας θα περάσει ο καιρός ,δεν θέλω αγχη γιατί το μπιζελακι καταλαβαίνει, θα του μιλάς κ θα του λες όπως του λέω κ εγώ, κρατήσου γερά μπιζελακι μουουου!!Εγώ αύριο θα πάω , δεν το κόβω να δούμε κάτι μου φαίνεται νωρίς αλλά ήθελε να με δει η γιατρούλα μου!

Nαι κάτι τέτοια λέω κι εγώ :D:D!!! Πήγες γιατρό τι έγινε; Φάνηκε τίποτα;;;

στις πριν 20 ώρες, ο/η St33 είπε:

Καλά είμαι γενικά...αποφάσισα λίγο να απέχω απ' ολα. Παράτησα τεστ κτλ, κ ίσως κανουμε κ ένα διάλειμμα από τις εντατικές προσπάθειες θα πάω χαλαρά κ ότι γίνει. Δεν είμαι πολύ ενεργή και στο φόρουμ. Σας εύχομαι σε όλες καλη εγκυμοσύνη και καλή τύχη σε όσες προσπαθούν! 

Χαλαρά κορίτσι μου! Έχεις δίκιο! Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ! Να έχεις τις επαφές σου γενικά και θα έρθει το μωρούλι! Τα καλύτερα σου εύχομαι! Ευχαριστούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου και εγώ πονούσα στη περίοδο ΑΛΛΑΑΑΑ! Το ξέρετε ότι τα nurofen mesulid κτλ δεν κάνουν αν θέλετε να μείνετε έγκυος? Επηρεάζει τον κύκλο πόσο παχαινει ο ενδομήτριο κτλ κτλ! Δεν το ήξερα, μου το είπε ο γιατρός μου και τα έκοψα φυσικά! Κοιτάξτε τις οδηγίες χρήσης να δείτε αν το λέει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Dimitra24: 16/2

@ntinaki83 : 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Nαι κάτι τέτοια λέω κι εγώ :D:D!!! Πήγες γιατρό τι έγινε; Φάνηκε τίποτα;;;

Χαλαρά κορίτσι μου! Έχεις δίκιο! Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ! Να έχεις τις επαφές σου γενικά και θα έρθει το μωρούλι! Τα καλύτερα σου εύχομαι! Ευχαριστούμε!!!

Όχι ακομαααα 8.30 η ώρα είναι το ραντεβού , με έβαλε σφήνα γιατί μετά θα πήγαινε για την άλλη εβδομάδα κ ήθελε να με δει!Αναμένουμε λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα σε ολες!!ειμαι καινουρια στην ομαδα!ξεκινησα κ εγω προσφατα τις προσπαθειες με τον αντρα μου..να σας πω κ λιγα πραγματα για εμενα σε λίγες μερες γίνομαι 37 κ ειμαι παντρεμενη με τον αντρα μου εδω κ 6 μηνες κ είμαστε μαζι σχεδον 2 χρονια! βασικα εχω παρατηρησει οτι απο τη μερα που ξεκινησαμε τις ελεύθερες επαφες την επομένη κ μεθεπομενη μερα εχω πονους σαν να περιμενω περιοδο ενω ειναι να αδιαθετησω στις 16/2..ειναι φυσιολογικο??

Kαλησπέρα και καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!!!! Εύχομαι σύντομα να είσαι εγκυούλα! Ναι είναι  εντελώς φυσιολογικό, το σώμα αντιδρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια μου και εγώ πονούσα στη περίοδο ΑΛΛΑΑΑΑ! Το ξέρετε ότι τα nurofen mesulid κτλ δεν κάνουν αν θέλετε να μείνετε έγκυος? Επηρεάζει τον κύκλο πόσο παχαινει ο ενδομήτριο κτλ κτλ! Δεν το ήξερα, μου το είπε ο γιατρός μου και τα έκοψα φυσικά! Κοιτάξτε τις οδηγίες χρήσης να δείτε αν το λέει! 

Ναι ναι κι εγώ υπέφερα για την ακρίβεια! Γενικά τα Nurofen εχουν κι άλλα συστατικά μέσα. Εγώ που έχω έλλειψη ενζύμου G6PD, σε κάποια φάση απίστευτου πόνου περιόδου όπου το μόνο που υπήρχε στο χώρο που ήμουν ήταν Nurofen, ήπια απερίσκεπτα..... Τι το ήθελα;;; Την άλλη μέρα έπαθα αιμολυτικό επεισόδιο, παραλίγο να δω τα ραδίκια ανάποδα!!!

Γενικά να διαβάζετε πάντα τις οδηγίες κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mari84 Δεν θέλω να σε ακούω απαισιόδοξη! Ξέρω ότι είναι απογοητευτικό να περιμένεις και να λαχταράς κάτι πολύ, αλλά, θέλω να είσαι χαλαρή! Εφόσον είστε υγιείς , θα έρθει το μωράκι εκεί που δεν θα το περιμένετε! Αρκεί να αφεθείς , να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι θετικά!  [smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι κι εγώ υπέφερα για την ακρίβεια! Γενικά τα Nurofen εχουν κι άλλα συστατικά μέσα. Εγώ που έχω έλλειψη ενζύμου G6PD, σε κάποια φάση απίστευτου πόνου περιόδου όπου το μόνο που υπήρχε στο χώρο που ήμουν ήταν Nurofen, ήπια απερίσκεπτα..... Τι το ήθελα;;; Την άλλη μέρα έπαθα αιμολυτικό επεισόδιο, παραλίγο να δω τα ραδίκια ανάποδα!!!

Γενικά να διαβάζετε πάντα τις οδηγίες κορίτσια!!! 

Την εχει κ ο άντρας μου αυτή την έλλειψη κ του έχω δώσει nurofen σε κάτι πυρετούς!! Χριστουλη μου πως δεν τον σκότωσα τον άνθρωπο!!! Δεν έπαθε τίποτα, κ του λέω μια χαρά τα nurofen ξέρουμε ότι δεν σε πειράζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Την εχει κ ο άντρας μου αυτή την έλλειψη κ του έχω δώσει nurofen σε κάτι πυρετούς!! Χριστουλη μου πως δεν τον σκότωσα τον άνθρωπο!!! Δεν έπαθε τίποτα, κ του λέω μια χαρά τα nurofen ξέρουμε ότι δεν σε πειράζουν!

Παναγία μουυυ!!!! Προσεχε κορίτσι μου!!! Δυστυχώς δεν ξέρω συγκεκριμένα ποιο Nurofen μου είχαν δώσει για να σου πω και δεν ξέρω και αν συντρέχουν κι αλλοι παράγοντες για να σε πειράξει ένα φάρμακο αλλά όπως και να έχει πάντα να ρωτάς τον φαρμακοποιό ή τον γιατρό και ψάξε στο νετ  τις ουσίες που απαγορεύονται σε άτομα με έλλειψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!!! Τί κάνετε σήμερα; Πως είστε;;

@toulipa8 Τι έγινε εχθές τελικά;;;;

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο και μου έγραψε εξετάσεις,! Πρέπει να ελέγχω ζάχαρο και θυρεοειδή (ειδικά ζάχαρο γιατί έχω κληρονομιά) και συν του ότι έχω λίγα "παραπάνω" κιλάκια πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω την διατροφή μου! Κατά τα άλλα αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις και βλέπουμε. Ευτυχώς την Τρίτη θα πάω και στους δύο γιατρούς γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί με το παρκάρισμα στο Ηράκλειο! Σήμερα έκανα μισή ώρα σβούρες για να βρω να παρκάρω και τελικά περπάτησα και 2 χλμ! Δηλαδή καλύτερα να το άφηνα στο σπίτι και να κατέβαινα με τα ποδια!

Και καλά τώρα, είμαι και αρχή, όταν βαρύνω με το μωρό τι θα γίνει; Θα πρέπει υποχρεωτικά να το βάζω σε πάρκινγκ; Για μισή ώρα δουλειά δηλαδή να δίνω 5ευρω; Τραγική κατάσταση! Έξαλλη!<_<

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!! Τί κάνετε σήμερα; Πως είστε;;

@toulipa8 Τι έγινε εχθές τελικά;;;;

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο και μου έγραψε εξετάσεις,! Πρέπει να ελέγχω ζάχαρο και θυρεοειδή (ειδικά ζάχαρο γιατί έχω κληρονομιά) και συν του ότι έχω λίγα "παραπάνω" κιλάκια πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω την διατροφή μου! Κατά τα άλλα αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις και βλέπουμε. Ευτυχώς την Τρίτη θα πάω και στους δύο γιατρούς γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί με το παρκάρισμα στο Ηράκλειο! Σήμερα έκανα μισή ώρα σβούρες για να βρω να παρκάρω και τελικά περπάτησα και 2 χλμ! Δηλαδή καλύτερα να το άφηνα στο σπίτι και να κατέβαινα με τα ποδια!

Και καλά τώρα, είμαι και αρχή, όταν βαρύνω με το μωρό τι θα γίνει; Θα πρέπει υποχρεωτικά να το βάζω σε πάρκινγκ; Για μισή ώρα δουλειά δηλαδή να δίνω 5ευρω; Τραγική κατάσταση! Έξαλλη!<_<

καλησπερα!εγω ειμαι στη δουλεια!με το καλο το μωρακι σου!!!να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα!εγω ειμαι στη δουλεια!με το καλο το μωρακι σου!!!να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

Γεια σου!!! Κι εγώ δουλειά είμαι!!! Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό και στα δικά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!! Τί κάνετε σήμερα; Πως είστε;;

@toulipa8 Τι έγινε εχθές τελικά;;;;

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο και μου έγραψε εξετάσεις,! Πρέπει να ελέγχω ζάχαρο και θυρεοειδή (ειδικά ζάχαρο γιατί έχω κληρονομιά) και συν του ότι έχω λίγα "παραπάνω" κιλάκια πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω την διατροφή μου! Κατά τα άλλα αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις και βλέπουμε. Ευτυχώς την Τρίτη θα πάω και στους δύο γιατρούς γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί με το παρκάρισμα στο Ηράκλειο! Σήμερα έκανα μισή ώρα σβούρες για να βρω να παρκάρω και τελικά περπάτησα και 2 χλμ! Δηλαδή καλύτερα να το άφηνα στο σπίτι και να κατέβαινα με τα ποδια!

Και καλά τώρα, είμαι και αρχή, όταν βαρύνω με το μωρό τι θα γίνει; Θα πρέπει υποχρεωτικά να το βάζω σε πάρκινγκ; Για μισή ώρα δουλειά δηλαδή να δίνω 5ευρω; Τραγική κατάσταση! Έξαλλη!<_<

Καλώς την....εγώ καλά είμαι ετοιμάζω εκδρομουλα με το αγόρι μου στα Λουτρά Πόζαρ και είμαι πολύ χαρούμενη που θα ξεφύγουμε λίγο!!!

Το παρκάρισμα εμένα είναι καθημερινό πρόβλημα...δουλεύω πρωί απόγευμα οπότε καταλαβαίνεις τι περνάω...

Πιστευω όταν φουσκώσεις 🤰🏻Θα έχεις κάποιον να σε διευκολύνει σε τέτοια θέματα...😋😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!! Τί κάνετε σήμερα; Πως είστε;;

@toulipa8 Τι έγινε εχθές τελικά;;;;

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο και μου έγραψε εξετάσεις,! Πρέπει να ελέγχω ζάχαρο και θυρεοειδή (ειδικά ζάχαρο γιατί έχω κληρονομιά) και συν του ότι έχω λίγα "παραπάνω" κιλάκια πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω την διατροφή μου! Κατά τα άλλα αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις και βλέπουμε. Ευτυχώς την Τρίτη θα πάω και στους δύο γιατρούς γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί με το παρκάρισμα στο Ηράκλειο! Σήμερα έκανα μισή ώρα σβούρες για να βρω να παρκάρω και τελικά περπάτησα και 2 χλμ! Δηλαδή καλύτερα να το άφηνα στο σπίτι και να κατέβαινα με τα ποδια!

Και καλά τώρα, είμαι και αρχή, όταν βαρύνω με το μωρό τι θα γίνει; Θα πρέπει υποχρεωτικά να το βάζω σε πάρκινγκ; Για μισή ώρα δουλειά δηλαδή να δίνω 5ευρω; Τραγική κατάσταση! Έξαλλη!<_<

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Καλά μας τα είπε η γιατρός αλλά είναι νωρίς ακόμα η αλήθεια είναι.με έβγαλε 5+5 κ μου είπε για καρδούλα σε 20 μέρες..εξετάσεις εμένα όχι ακόμα είπε να ακούσουμε καρδούλα πρώτα αλλά διατροφή μου είπε κ εμένα κομμένα γλυκά , πολύ προσοχή σε μακαρόνια κ πατάτες παρόλο που είμαι αδυνατούλα!

Αυτό που λες με το παρκάρισμα είναι μεγάλο θέμα άστα τα ίδια τραβάμε κ εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Καλά μας τα είπε η γιατρός αλλά είναι νωρίς ακόμα η αλήθεια είναι.με έβγαλε 5+5 κ μου είπε για καρδούλα σε 20 μέρες..εξετάσεις εμένα όχι ακόμα είπε να ακούσουμε καρδούλα πρώτα αλλά διατροφή μου είπε κ εμένα κομμένα γλυκά , πολύ προσοχή σε μακαρόνια κ πατάτες παρόλο που είμαι αδυνατούλα!

Αυτό που λες με το παρκάρισμα είναι μεγάλο θέμα άστα τα ίδια τραβάμε κ εμείς!

Αχ μπράβο! Τέλεια που είναι όλα καλά!!!! Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα του μωρού σας!!!!! Εμένα δεν μου είπε συγκεκριμένα πράγματα να προσέχω είναι η αλήθεια αλλά έτσι κι αλλιως θα επισκεφθω την διατροφολόγο που πήγαινα! 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλώς την....εγώ καλά είμαι ετοιμάζω εκδρομουλα με το αγόρι μου στα Λουτρά Πόζαρ και είμαι πολύ χαρούμενη που θα ξεφύγουμε λίγο!!!

Το παρκάρισμα εμένα είναι καθημερινό πρόβλημα...δουλεύω πρωί απόγευμα οπότε καταλαβαίνεις τι περνάω...

Πιστευω όταν φουσκώσεις 🤰🏻Θα έχεις κάποιον να σε διευκολύνει σε τέτοια θέματα...😋😊

Πωπω ναι το σπαστό είναι θάνατος!!!! Τέλεια κορίτσι μου καλά να περάσετε, να γεμίσετε τις μπαταρίες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μουυυυυ! Χαθηκα ενεκα χαλασμενου ιντερνετ! Δουλευω πλεον και απογευματα και γυριζω πτωμα απ τη δουλεια! Πως μου εισαστε;;; Διαβασα εν ταχει τη συζητηση(ειναι και σχεδον 4 το χαραμα)

θα πω τα νεα μου και γω εν ταχει! Ειμαι στην 5εβδ και 1 μερα (συμφωνα με το ημερολογιο μου). Το σαββατο το πρωι θα παω για πρωτη φορα στο γιατρο να δουμε τι θα δουμε!!! Απο συμπτωματα γενικα... κουραζομαι πιο ευκολα, εχω ανακατωσουρες στο στομαχι αν ειμαι νηστικη, τα στηθια ειναι πολυ πολυ ευαισθητα, και ενιοτε εχω κ αυπνιες πραγμα πολυ εκνευριστικο! Επειδη εχω βγαλει το θυρεοειδη, πηρα το ενδοκριν κ μου αλλαξε το χαπι. Εχω πολυ χαμηλη Tsh και μου το μειωσε το χαπι που επαιρνα. Θα δουμε τωρα τον επομενο μηνα τι θα δειξει κ αυτο. 
 

εσεις πως πατεεεεεεεεεε εγκυουλες και μη;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσακια μουυυυυ! Χαθηκα ενεκα χαλασμενου ιντερνετ! Δουλευω πλεον και απογευματα και γυριζω πτωμα απ τη δουλεια! Πως μου εισαστε;;; Διαβασα εν ταχει τη συζητηση(ειναι και σχεδον 4 το χαραμα)

θα πω τα νεα μου και γω εν ταχει! Ειμαι στην 5εβδ και 1 μερα (συμφωνα με το ημερολογιο μου). Το σαββατο το πρωι θα παω για πρωτη φορα στο γιατρο να δουμε τι θα δουμε!!! Απο συμπτωματα γενικα... κουραζομαι πιο ευκολα, εχω ανακατωσουρες στο στομαχι αν ειμαι νηστικη, τα στηθια ειναι πολυ πολυ ευαισθητα, και ενιοτε εχω κ αυπνιες πραγμα πολυ εκνευριστικο! Επειδη εχω βγαλει το θυρεοειδη, πηρα το ενδοκριν κ μου αλλαξε το χαπι. Εχω πολυ χαμηλη Tsh και μου το μειωσε το χαπι που επαιρνα. Θα δουμε τωρα τον επομενο μηνα τι θα δειξει κ αυτο. 
 

εσεις πως πατεεεεεεεεεε εγκυουλες και μη;;;;;;

που είσαι βρε κορίτσι μου και σε χάσαμε??τι εννοείς δουλευεις ΚΑΙ απογευμα ?δουλευεις πρωι+απογευμα?????Την αυπνία την έχω και εγώ και σέρνομαι την υπόλοιπη ημέρα, όλα τέλεια να πάνε αύριο, να δεις ένα σακο τροφαντό και ωραίο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά διαβάζω αρκετό καιρό τις δικές σας εμπειρίες κ μου έχουν λύσει αρκετές απορίες! Λοιπόν, εγώ είμαι 26 χρονών κ προσπαθούμε εδώ κ 5 μήνες με το σύντροφό μου! Να σας πω την αλήθεια στην αρχή πίστευα ότι θα μείνω έγκυος με την πρώτη αλλά καθώς περνούν οι μήνες συνειδητοποίησα ότι δεν είναι τόσο απλό τελικά! 😒 βέβαια συνεχίζουμε τις προσπάθειες ακάθεκτοι αλλά ακόμα τίποτα! Δεν σας κρύβω πως μετά τους 3 μήνες άρχισα να απογοητεύομαι κ να με παίρνει από κάτω καθώς σκεφτόμουν αυτά που μας λέγανε από μικρότερη ηλικία του τύπου "πάντα προφυλάξεις γιατί κ το παραμικρό μπορεί να γομιμοποιήσει κλπ" κ κοίτα να δεις που δεν είναι τελικά τόσο απλό! 🤔 τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες κ το καταλαβαίνω από ένα χαρακτηριστικό πόνο κ του δίνουμε κ καταλαβαίνει! Δεν ξέρω τι λένε για τη συχνότητα εμείς πάντως κάνουμε προσπάθειες σε καθημερινή βάση αυτές τις μέρες! Για να δούμε αυτό το μήνα κορίτσια! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσακια μουυυυυ! Χαθηκα ενεκα χαλασμενου ιντερνετ! Δουλευω πλεον και απογευματα και γυριζω πτωμα απ τη δουλεια! Πως μου εισαστε;;; Διαβασα εν ταχει τη συζητηση(ειναι και σχεδον 4 το χαραμα)

θα πω τα νεα μου και γω εν ταχει! Ειμαι στην 5εβδ και 1 μερα (συμφωνα με το ημερολογιο μου). Το σαββατο το πρωι θα παω για πρωτη φορα στο γιατρο να δουμε τι θα δουμε!!! Απο συμπτωματα γενικα... κουραζομαι πιο ευκολα, εχω ανακατωσουρες στο στομαχι αν ειμαι νηστικη, τα στηθια ειναι πολυ πολυ ευαισθητα, και ενιοτε εχω κ αυπνιες πραγμα πολυ εκνευριστικο! Επειδη εχω βγαλει το θυρεοειδη, πηρα το ενδοκριν κ μου αλλαξε το χαπι. Εχω πολυ χαμηλη Tsh και μου το μειωσε το χαπι που επαιρνα. Θα δουμε τωρα τον επομενο μηνα τι θα δειξει κ αυτο. 
 

εσεις πως πατεεεεεεεεεε εγκυουλες και μη;;;;;;

Kαλώς την !!! όλη μέρα δουλεύεις καλε;;;;;; Να προσέχεις μην υπερκουράζεσαι!!!!

Εγώ καλά είμαι σήμερα έκανα τις εξετάσεις που μου εγραψε η γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος και την Τρίτη θα πάω και στου 2 να με δουν... Όσο για συμπτώματα πέρα απο κάποια παροδικά πονάκια δεν έχω τίποτα άλλο!

Αχ τι ωραία!!!! Περιμένουμε να μας πεις νέα το Σάββατο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά διαβάζω αρκετό καιρό τις δικές σας εμπειρίες κ μου έχουν λύσει αρκετές απορίες! Λοιπόν, εγώ είμαι 26 χρονών κ προσπαθούμε εδώ κ 5 μήνες με το σύντροφό μου! Να σας πω την αλήθεια στην αρχή πίστευα ότι θα μείνω έγκυος με την πρώτη αλλά καθώς περνούν οι μήνες συνειδητοποίησα ότι δεν είναι τόσο απλό τελικά! 😒 βέβαια συνεχίζουμε τις προσπάθειες ακάθεκτοι αλλά ακόμα τίποτα! Δεν σας κρύβω πως μετά τους 3 μήνες άρχισα να απογοητεύομαι κ να με παίρνει από κάτω καθώς σκεφτόμουν αυτά που μας λέγανε από μικρότερη ηλικία του τύπου "πάντα προφυλάξεις γιατί κ το παραμικρό μπορεί να γομιμοποιήσει κλπ" κ κοίτα να δεις που δεν είναι τελικά τόσο απλό! 🤔 τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες κ το καταλαβαίνω από ένα χαρακτηριστικό πόνο κ του δίνουμε κ καταλαβαίνει! Δεν ξέρω τι λένε για τη συχνότητα εμείς πάντως κάνουμε προσπάθειες σε καθημερινή βάση αυτές τις μέρες! Για να δούμε αυτό το μήνα κορίτσια! 😆

Καλώς ήρθες και εσυ στην παρέα μας....Λοιπόν εμείς έχουμε αρκετά κοινά....είμαι και εγώ 26 και προσπαθούμε 3 μήνες....!!!

Οπως τα λες...εγώ με την πρώτη φορά ένιωθα λες και έχω μωρό...δεν ήθελα να πιω καθόλου αλκοόλ και σκεφτόμουν πως να το ανακοινώσω στους δικούς μου...((((είχα αυτή την εντύπωση γιατί τα φιλικά κ οικογενειακά ζευγάρια είχαν από τον πρώτο μήνα σύλληψη))))😂😂😂

Τωρα αρχίζω λίγο κει ηρεμώ...νομίζω είχα υπερφορτώσει το μυαλό μου από τον ενθουσιασμό μου...μέχρι και τεστ ωορρηξίας είχα πάρει...!!

Χθες μου τελείωσε η περίοδος...και αυτή τη φορά δεν νμζ να χρησιμοποιήσω τα τεστ!!!Με έβαζε σε μια διαδικασία άγχους και βιασύνης..!!!Εχουμε και εμείς κάθε μέρα επαφές γενικα,όχι μόνο τις γόνιμες μέρες 

Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!!Εσυ γενικά έχεις άγχος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλώς ήρθες και εσυ στην παρέα μας....Λοιπόν εμείς έχουμε αρκετά κοινά....είμαι και εγώ 26 και προσπαθούμε 3 μήνες....!!!

Οπως τα λες...εγώ με την πρώτη φορά ένιωθα λες και έχω μωρό...δεν ήθελα να πιω καθόλου αλκοόλ και σκεφτόμουν πως να το ανακοινώσω στους δικούς μου...((((είχα αυτή την εντύπωση γιατί τα φιλικά κ οικογενειακά ζευγάρια είχαν από τον πρώτο μήνα σύλληψη))))😂😂😂

Τωρα αρχίζω λίγο κει ηρεμώ...νομίζω είχα υπερφορτώσει το μυαλό μου από τον ενθουσιασμό μου...μέχρι και τεστ ωορρηξίας είχα πάρει...!!

Χθες μου τελείωσε η περίοδος...και αυτή τη φορά δεν νμζ να χρησιμοποιήσω τα τεστ!!!Με έβαζε σε μια διαδικασία άγχους και βιασύνης..!!!Εχουμε και εμείς κάθε μέρα επαφές γενικα,όχι μόνο τις γόνιμες μέρες 

Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!!Εσυ γενικά έχεις άγχος ;

Κοίτα για να λέμε κ το σωστό 3 κ 5 μηνες προσπαθειών δεν είναι τπτ μπροστά σε κάτι περιστατικά που ακούω όπως πχ 2 κ 5 χρόνια! Αλλά δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι μπορεί να πάρει τόσο πολύ κάτι που είναι τόσο φυσιολογικό να γίνει από τη φύση μας! Μου είναι αδιανόητο πραγματικά όπως κ επίσης π λένε "μην το σκέφτεσαι!" Δηλαδη αν είναι να καθορίζεται  αν μείνεις έγκυος ή όχι αναλόγως πόσο κ αν το σκέφτεσαι τι να πω.. Κ είναι κ το άλλο! Ξαφνικά βλέπεις παντού έγκυες, μωρά ακούς για το πως πιάσανε όλες με τη μια κ εκεί αρχίζουν να σε περικλείουν νεύρα άγχος κ πανικός! 😒 το άγχος συμφωνώ ότι παίζει σημαντικό ρόλο.. Στην αρχή κ εγώ είχα πολύ ενθουσιασμό.. μετά ήρθε η απογοήτευση ακόμα κ η άρνηση σε κάποια φάση ωστε να μην θέλω να συνεχίσω τις προσπάθειες! Αλλά όταν διάβασα για κάτι περιστατικά χρόνων εκεί σκέφτηκα πως αν κάνω εγώ έτσι στους 5 μήνες οι άλλες γυναίκες τι πρέπει να κάνουν δλδ? Γενικά τώρα δεν έχω άγχος απλά το σκέφτομαι κ Ανυπομονώ.. λέω ότι θα έρθει κ σε μένα κάποια στιγμή κ απλά ειμαι θετική! Ελπίζω να μην μετράει κ αυτό σαν αρνητικο προς τη σύλληψη! 😆 είχα σκεφτεί να πάρω τεστ ωορρηξίας αλλά όπως είπες θεωρώ ότι προκαλούν άγχος κ πίεση! Καλύτερα όπως κ όποτε θέλει το ζευγάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Κοίτα για να λέμε κ το σωστό 3 κ 5 μηνες προσπαθειών δεν είναι τπτ μπροστά σε κάτι περιστατικά που ακούω όπως πχ 2 κ 5 χρόνια! Αλλά δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι μπορεί να πάρει τόσο πολύ κάτι που είναι τόσο φυσιολογικό να γίνει από τη φύση μας! Μου είναι αδιανόητο πραγματικά όπως κ επίσης π λένε "μην το σκέφτεσαι!" Δηλαδη αν είναι να καθορίζεται  αν μείνεις έγκυος ή όχι αναλόγως πόσο κ αν το σκέφτεσαι τι να πω.. Κ είναι κ το άλλο! Ξαφνικά βλέπεις παντού έγκυες, μωρά ακούς για το πως πιάσανε όλες με τη μια κ εκεί αρχίζουν να σε περικλείουν νεύρα άγχος κ πανικός! 😒 το άγχος συμφωνώ ότι παίζει σημαντικό ρόλο.. Στην αρχή κ εγώ είχα πολύ ενθουσιασμό.. μετά ήρθε η απογοήτευση ακόμα κ η άρνηση σε κάποια φάση ωστε να μην θέλω να συνεχίσω τις προσπάθειες! Αλλά όταν διάβασα για κάτι περιστατικά χρόνων εκεί σκέφτηκα πως αν κάνω εγώ έτσι στους 5 μήνες οι άλλες γυναίκες τι πρέπει να κάνουν δλδ? Γενικά τώρα δεν έχω άγχος απλά το σκέφτομαι κ Ανυπομονώ.. λέω ότι θα έρθει κ σε μένα κάποια στιγμή κ απλά ειμαι θετική! Ελπίζω να μην μετράει κ αυτό σαν αρνητικο προς τη σύλληψη! 😆 είχα σκεφτεί να πάρω τεστ ωορρηξίας αλλά όπως είπες θεωρώ ότι προκαλούν άγχος κ πίεση! Καλύτερα όπως κ όποτε θέλει το ζευγάρι! 

Καλημέρα και καλώς ήρθες κ από εμένα, έτσι όπως τα λες είναι,  εννοείται ότι όλες από την στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες το σκέφτομαστε όλη την ώρα!! Όταν σου λένε μην το σκέφτεσαι υποθέτω εννοουν μην αγχώνεσαι κ μην απογοητεύεσαι! Είσαι πολύ νέο κορίτσι δεν έχεις το χρόνο να σε πιέζει, σκέψου εμένα που είμαι κ 2 χρόνια παντρεμένη κ με ρωτούσαν συνέχεια ποτέ θα κάνω παιδί κ το χειρότερο ήταν ότι με ρωτούσαν ξένοι, κ όχι συγγενείς!!Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες είχα κ εγώ στο μυαλό μου την αδερφή μου η οποία ταλαιπωρήθηκε πααααρα πολύ για να έχει το ζουζούνι της (το οποίο είναι 9 χρόνων τερατακι πλέον) κ έλεγα είμαστε καλά , θα έρθει όταν είναι η σωστή στιγμή!Εμένα τα τεστ ωορρηξίας με βοηθήσανε λόγω του ότι έχουμε δύσκολα ωράρια με τον σύζυγό οπότε οι επαφές μας δεν μπορούν να είναι καθημερινές όλο τον μήνα!Να μην απογοητεύεσαι κ να είσαι σίγουρη ότι θα έρθει!! εύχομαι σύντομα να μας ανεβάσεις ένα θετικότατο τεστακι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η toulipa8 είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες κ από εμένα, έτσι όπως τα λες είναι,  εννοείται ότι όλες από την στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες το σκέφτομαστε όλη την ώρα!! Όταν σου λένε μην το σκέφτεσαι υποθέτω εννοουν μην αγχώνεσαι κ μην απογοητεύεσαι! Είσαι πολύ νέο κορίτσι δεν έχεις το χρόνο να σε πιέζει, σκέψου εμένα που είμαι κ 2 χρόνια παντρεμένη κ με ρωτούσαν συνέχεια ποτέ θα κάνω παιδί κ το χειρότερο ήταν ότι με ρωτούσαν ξένοι, κ όχι συγγενείς!!Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες είχα κ εγώ στο μυαλό μου την αδερφή μου η οποία ταλαιπωρήθηκε πααααρα πολύ για να έχει το ζουζούνι της (το οποίο είναι 9 χρόνων τερατακι πλέον) κ έλεγα είμαστε καλά , θα έρθει όταν είναι η σωστή στιγμή!Εμένα τα τεστ ωορρηξίας με βοηθήσανε λόγω του ότι έχουμε δύσκολα ωράρια με τον σύζυγό οπότε οι επαφές μας δεν μπορούν να είναι καθημερινές όλο τον μήνα!Να μην απογοητεύεσαι κ να είσαι σίγουρη ότι θα έρθει!! εύχομαι σύντομα να μας ανεβάσεις ένα θετικότατο τεστακι !!

καλημερα κ απο μενα!!!αυτο παντως με το να σε ρωτανε ποτε θα κανεις παιδι εμενα ξεκινησε 2 μερες μετα το γαμο κ απο συγγενεις κ απο γνωστους κ το πήγαιναν ακομη πιο περα οτι λογω ηλικιας επρεπε να το εχω κανει ηδη!!για αυτο δεν λεμε σε κανεναν με τον αντρα μου οτι ξεκινησαμε προσπαθειες για να μην μας αγχωνουν!!!οποτε χαιρομαι που εχω εσας να τα συζηταμε αυτα τα θεματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...