Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών αυτός!άρα εσύ ειπες είσαι 3 μέρες πάνω από εμένα;σωστά καταλαβα;έχεις κάνει υπέρηχο;

Ήθελα να μου πεις από το στόμα, με βολευε καλύτερα! Χιχι θα το πιω σήμερα από το στόμα κ αύριο θα την πάρω τηλέφωνο..

Όοχι..εγώ είμαι στην 9η εβδομάδα..απλά λέω ότι είμαι 3 μέρες πάνω από αυτό που νόμιζα..όταν είχα πάει στο γιατρό στις γιορτές δηλαδή, ήμουν 5εβ κ 5ημ αντί για 5εβ κ 2ημ που νόμιζα..έχω κάνει υπέρηχο τότε στις 5εβ κ 5ημ είχαμε δει αμνιακό σάκο και λεκιθικό σάκο, και ξαναέκανα 7εβ κ 6ημ και ακούσαμε την καρδούλα..τώρα έχω σε 3 εβδομάδες την αυχενική. 

Χαχα, νομίζω από το στόμα έχει και παρενέργειες, δημιουργεί πολύ υπνηλία και τέτοια...πάρε καλύτερα τηλέφωνο την γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Ναι...

Τωρα σκεφτομουν...επειδη παιρνω βιταμινες  pregnacare conception να βγαινουν θετικα τα τεστ;;

Αξιόπιστο ειναι απ'οσο ξερω..

Τι να πω. 🙄

 

Κι εγώ τις έπαιρνα αυτές τις βιταμίνες, δε νομίζω ότι έχουν καμία σχέση με το θετικό τεστ..μπορεί να φταίνε οι βιταμίνες για το θετικό, αν είσαι έγκυος όντως και βοήθησαν αυτές..😜 γιατί εγώ πιστεύω αυτές με βοήθησαν πολύ και έμεινα αμέσως!! Οπότε κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις και τις παίρνεις τις θεωρώ πολύ καλές 😊😊😊 εύχομαι να ήταν λάθος η χοριακή και να έχεις καλά νέα σε λίγες μέρες, αλλά και να μην ήταν εύχομαι να μείνεις έγκυος σύντομα και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!❤️❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ομορφα σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για τα μηνύματα σας και χαίρομαι πολυ που μιλαω μαζι σας πραγματικα με βοηθατε πολυ.

Νομιζω πως η χοριακη μια χαρα σωστη ηταν απλα το κεφαλι μου το κούφιο φταιει για ολα!!!

Το συμπερασμα ειναι οτι δεεεν κανουμε τεστ πριν την αναμενόμενη περιοδο και δεεν ξανα κάνω τα συγκεκριμένα τεστ (εγω προσωπικα)

Ήσαστε ολες υπεροχες και ελπιζω οι ευχές σας να πιασουν τοπο και τελικά να έχει γινει το θαυμα.

Παντως ο πονος δεξια ώρες ωρες γινεται ανυπόφορος και εχω και πολλα νευρα (ξεκαθαρο οτι οπου να ναι ερχεται 😑😑!!)

Εχει διαβασει ολα τα μηνύματα αλλα ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να απαντησω ξεχωριστα!!😘😘😘😘😘😘        

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Όοχι..εγώ είμαι στην 9η εβδομάδα..απλά λέω ότι είμαι 3 μέρες πάνω από αυτό που νόμιζα..όταν είχα πάει στο γιατρό στις γιορτές δηλαδή, ήμουν 5εβ κ 5ημ αντί για 5εβ κ 2ημ που νόμιζα..έχω κάνει υπέρηχο τότε στις 5εβ κ 5ημ είχαμε δει αμνιακό σάκο και λεκιθικό σάκο, και ξαναέκανα 7εβ κ 6ημ και ακούσαμε την καρδούλα..τώρα έχω σε 3 εβδομάδες την αυχενική. 

Χαχα, νομίζω από το στόμα έχει και παρενέργειες, δημιουργεί πολύ υπνηλία και τέτοια...πάρε καλύτερα τηλέφωνο την γιατρό σου!

ααα!! είσαι πιο μεγαλοεγκυούλα, [smilie=love7.gif] όλα τέλεια να σου πάνε!!Να έχεις την πιο ήρεμη εγκυμοσύνη!!!

ναι , μου το είπε ότι έχει υπνηλία , γιατί μου είπε να το παίρνω βράδυ μην με πάρει ο ύπνος στο γραφείο!!χιχι

άρα εγώ είμαι πολύυυυ νωρίς ακόμα για υπέρηχο, την άλλη εβδομάδα θα είμαι 5 εβδομάδων ουουουουφφφ!!ένα ένα τα βηματάκια, προς το παρόν εύχομαι μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα!

ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις![smilie=love7.gif]

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η toulipa8 είπε:

ααα!! είσαι πιο μεγαλοεγκυούλα, [smilie=love7.gif] όλα τέλεια να σου πάνε!!Να έχεις την πιο ήρεμη εγκυμοσύνη!!!

ναι , μου το είπε ότι έχει υπνηλία , γιατί μου είπε να το παίρνω βράδυ μην με πάρει ο ύπνος στο γραφείο!!χιχι

άρα εγώ είμαι πολύυυυ νωρίς ακόμα για υπέρηχο, την άλλη εβδομάδα θα είμαι 5 εβδομάδων ουουουουφφφ!!ένα ένα τα βηματάκια, προς το παρόν εύχομαι μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα!

ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις![smilie=love7.gif]

 

Κοριτσάκι μου εμείς μάλλον έχουμε 1 εβδομάδα διαφορά!!!! Τι καλάαα!!!:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσάκι μου εμείς μάλλον έχουμε 1 εβδομάδα διαφορά!!!! Τι καλάαα!!!:wub:

Αλήθεια?Τι τέλεια!!! [smilie=love7.gif] θα σε παρακολουθώ στενά κυρία μου !!πως είσαι σήμερα??ηρέμησες καθόλου ή θες να σε μαλώσουμε λιγάκι παραπάνω για να κάτσεις ήσυχη?έχεις τίποτα από συμπτώματα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Αλήθεια?Τι τέλεια!!! [smilie=love7.gif] θα σε παρακολουθώ στενά κυρία μου !!πως είσαι σήμερα??ηρέμησες καθόλου ή θες να σε μαλώσουμε λιγάκι παραπάνω για να κάτσεις ήσυχη?έχεις τίποτα από συμπτώματα?

 

Χαχαχαχαχα !!!! Καλά είμαι δόξα το Θεό! Ναι ναι ήρεμη είμαι σε γενικές γραμμές! Απλά έχουν μειωθεί λίγο οι αντοχές μου οπότε κάνω αναγκαστικά λιγότερα πράγματα! Έχω απίστευτη καούρα, ειδικά σήμερα!!! Και δεν περνάει με τίποτα!! Εσύ έχεις συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαχαχαχαχα !!!! Καλά είμαι δόξα το Θεό! Ναι ναι ήρεμη είμαι σε γενικές γραμμές! Απλά έχουν μειωθεί λίγο οι αντοχές μου οπότε κάνω αναγκαστικά λιγότερα πράγματα! Έχω απίστευτη καούρα, ειδικά σήμερα!!! Και δεν περνάει με τίποτα!! Εσύ έχεις συμπτώματα;

Nομίζω είναι πολύ νωρίς για μένα ακόμα, όχι δεν νιώθω τίποτα εκτός από πόνους περιόδου και ειδικά στα αριστερά που μου πατάει κάτι μαχαιριές ξεγυρισμένες!! που κ που νιώθω στο στομάχι μια καούρα αλλά επειδή γενικά έχω ευαίσθητο στομάχι δεν το θεωρώ σύμπτωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Μολις ελαβα τα αποτελεσματα! 206!!! 

Aχχχ υπέροχχααααα είσαι στην πολύ αρχή κι εσυ!!Εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Μίλησες με τον γιατρό σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Μολις ελαβα τα αποτελεσματα! 206!!! 

Τελεια!!! Μπράβο σου Σοφια μου!! Τι σου είπε ο γιατρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ τις έπαιρνα αυτές τις βιταμίνες, δε νομίζω ότι έχουν καμία σχέση με το θετικό τεστ..μπορεί να φταίνε οι βιταμίνες για το θετικό, αν είσαι έγκυος όντως και βοήθησαν αυτές..😜 γιατί εγώ πιστεύω αυτές με βοήθησαν πολύ και έμεινα αμέσως!! Οπότε κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις και τις παίρνεις τις θεωρώ πολύ καλές 😊😊😊 εύχομαι να ήταν λάθος η χοριακή και να έχεις καλά νέα σε λίγες μέρες, αλλά και να μην ήταν εύχομαι να μείνεις έγκυος σύντομα και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!❤️❤️🤗

Για εγκυμοσύνη αν οντως βοηθουν δεν ξερω ακομα...

Αλλα κανουν κατι νυχαρες και ενα μαλλιιι..... τι να σας πω...ονειρο!!!!!

💁‍♀️💇‍♀️💅💅  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Μολις ελαβα τα αποτελεσματα! 206!!! 

Μπράβο κορίτσι μου! Να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Και με το καλό να το πάρετε αγκαλίτσα!!🥰

Άντεεε μαζεύονται οι εγκυούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Μολις ελαβα τα αποτελεσματα! 206!!! 

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!

Να έχεις μια ομορφη εγκυμοσύνη ❤❤❤❤   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

ααα!! είσαι πιο μεγαλοεγκυούλα, [smilie=love7.gif] όλα τέλεια να σου πάνε!!Να έχεις την πιο ήρεμη εγκυμοσύνη!!!

ναι , μου το είπε ότι έχει υπνηλία , γιατί μου είπε να το παίρνω βράδυ μην με πάρει ο ύπνος στο γραφείο!!χιχι

άρα εγώ είμαι πολύυυυ νωρίς ακόμα για υπέρηχο, την άλλη εβδομάδα θα είμαι 5 εβδομάδων ουουουουφφφ!!ένα ένα τα βηματάκια, προς το παρόν εύχομαι μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα!

ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις![smilie=love7.gif]

 

Ναι ναι..είμαι πολύ μεγάλη εγώ 😂🤰 ευχαριστώ ❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! 🥰 ακόμα είμαι αγχωμένη κι εγώ!

Πάντως κ μένα ο γιατρός μου είπε να το παίρνω κολπικά. Υπνηλία έχει αν το παίρνεις απ’το στόμα νομίζω, εγώ που το παίρνω κολπικά δε νιώθω τπτ διαφορετικό..και το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ..

Θα κάνεις πάλι χοριακή τη Δευτέρα; Πόσο ήταν η πρώτη σου; 

Δεν κάνει τίποτα, ό,τι θες και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σε όλες!!!!

Ειμαι νέα στο φόρουμ αλλά έχω διαβάσει τα σχόλια σας...!!! Χαίρομαι πολύ με όσες τα κατάφεραν και εύχομαι να αποκτήσουν ένα υγιές μωράκι.

Στις υπόλοιπες πάλι εύχομαι σύντομα να έχουν ένα θετικό τεστ...!!

Λοιπον να σας πω λίγα πράγματα για μένα. Είμαι 26 χρόνων και εδώ και 3 μήνες προσπαθώ με το αγόρι μου να αποκτήσουμε παιδάκι!

Μετα από τις 3 αποτυχημένες προσπάθησε να μείνω έγκυος επισκέφτηκα την γυναικολόγο μου για το καθιερωμένο έλεγχο( 15/01) και μου είπε ότι σε λίγες ώρες θα έχω ωορρηξία...Τα τεστακια όμως έδειξαν ότι στις 17/01 θα έχω ο ωορρηξία....με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτεί!!!

Φυσικά εμείς προσπαθούσαμε κάθε μέρα και αύριο 02/02 είναι να αδιαθετήσω!!! Δυστυχώς τα τεστακια εγκυμοσύνης (one step) τα τελείωσα γιατί δεν άντεξα κ τα χρησιμοποίησα πολύ νωρίς 24/01 και 27/01όπου βγήκαν αρνητικά!!

Τα έκανα πολύ νωρίς μήπως και για αυτό δεν έδειξαν θετικό αποτέλεσμα ; Ή απλα δεν είμαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι..είμαι πολύ μεγάλη εγώ 😂🤰 ευχαριστώ ❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! 🥰 ακόμα είμαι αγχωμένη κι εγώ!

Πάντως κ μένα ο γιατρός μου είπε να το παίρνω κολπικά. Υπνηλία έχει αν το παίρνεις απ’το στόμα νομίζω, εγώ που το παίρνω κολπικά δε νιώθω τπτ διαφορετικό..και το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ..

Θα κάνεις πάλι χοριακή τη Δευτέρα; Πόσο ήταν η πρώτη σου; 

Δεν κάνει τίποτα, ό,τι θες και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως! ☺️

Ναι ναι Δευτέρα έχω την δεύτερη χοριακη η πρώτη ήταν 289 την Πέμπτη,  κ αποτι μου είπε η γιατρός θα πρέπει να είναι στα 1000 κ λογικά την μεθεπόμενη Δευτέρα θα με δει, για να μπορέσει να δει κ κατι..δεν νομίζω ότι το άγχος θα φύγει ποτέ τουλάχιστον  μέχρι να δούμε εβρυακι ολοκληρωμένο, ο άντρας που από την άλλη είναι τελείως κουλ, μου λέει μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει λόγος κ θέλω απλά να του ορμηξω 🤣 

Μου είπε για το χάπι ότι γενικά παίρνουν ως 3 φορές την ημέρα αλλά εμένα μου είπε μια,δεν ρώτησα γιατί! Είχα τοοοοοσες ερωτήσεις που από το τηλέφωνο είναι αδύνατον αν κ είναι τόσο καλή κ χαλαρή, η γιατρούλα μου,ποτέ δεν βιάζεται να μου το κλείσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Ναι ναι Δευτέρα έχω την δεύτερη χοριακη η πρώτη ήταν 289 την Πέμπτη,  κ αποτι μου είπε η γιατρός θα πρέπει να είναι στα 1000 κ λογικά την μεθεπόμενη Δευτέρα θα με δει, για να μπορέσει να δει κ κατι..δεν νομίζω ότι το άγχος θα φύγει ποτέ τουλάχιστον  μέχρι να δούμε εβρυακι ολοκληρωμένο, ο άντρας που από την άλλη είναι τελείως κουλ, μου λέει μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει λόγος κ θέλω απλά να του ορμηξω 🤣 

Μου είπε για το χάπι ότι γενικά παίρνουν ως 3 φορές την ημέρα αλλά εμένα μου είπε μια,δεν ρώτησα γιατί! Είχα τοοοοοσες ερωτήσεις που από το τηλέφωνο είναι αδύνατον αν κ είναι τόσο καλή κ χαλαρή, η γιατρούλα μου,ποτέ δεν βιάζεται να μου το κλείσει.

Αχ έχεις ακόμα μέλλον!! Τη Δευτέρα πάνω από 1000 θα είναι λογικά, οπότε και Παρασκευή ίσως μπορεί να σε δει...αλλά Δευτέρα καλύτερα! Εγώ ούτε όταν το είδα ολοκληρωμένο δεν ηρέμησα...γιατί είναι νωρίς ακόμα. Δηλαδή την προηγούμενη εβδομάδα τα είδαμε όλα κεφαλάκι χεράκια ποδαράκια...ηρέμησα λίγο που άκουσα την καρδιά μόνο, αλλά και πάλι το άγχος δε μου έχει φύγει γιατί δε ξέρεις τι γίνεται...ειδικά τις πρώτες εβδομάδες...

Τελικά σου είπε να το παίρνεις από το στόμα ή κολπικά;; Η συμβουλή μου πάντως είναι κολπικά, για να μην έχεις και παρενέργειες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ έχεις ακόμα μέλλον!! Τη Δευτέρα πάνω από 1000 θα είναι λογικά, οπότε και Παρασκευή ίσως μπορεί να σε δει...αλλά Δευτέρα καλύτερα! Εγώ ούτε όταν το είδα ολοκληρωμένο δεν ηρέμησα...γιατί είναι νωρίς ακόμα. Δηλαδή την προηγούμενη εβδομάδα τα είδαμε όλα κεφαλάκι χεράκια ποδαράκια...ηρέμησα λίγο που άκουσα την καρδιά μόνο, αλλά και πάλι το άγχος δε μου έχει φύγει γιατί δε ξέρεις τι γίνεται...ειδικά τις πρώτες εβδομάδες...

Τελικά σου είπε να το παίρνεις από το στόμα ή κολπικά;; Η συμβουλή μου πάντως είναι κολπικά, για να μην έχεις και παρενέργειες 😉

Το ξεεερω ότι είμαι πολύ πολύ πολύ αρχή γι'αυτό βάζω μικρούς στόχους, να μην τρελαθώ από το άγχος! Τώρα στόχος μια καλή χοριακη την Δευτέρα ,μετά να δούμε σάκο στο ραντεβού με την γιατρό, ένα ένα τα βήματακια! Δεν την πήρα να την ρωτήσω γιατί δεν θέλω να ενοχλώ από τώρα, Δευτερα που θα μιλήσω για την χοριακη θα την ρωτήσω,έτσι κ αλλιώς πριν κοιμηθώ το παίρνω οπότε δεν κατάλαβαινω διαφορά! Ίσως κολπικά είναι για όταν παίρνουμε 3 χαπακια την ημέρα ώστε όπως λες να μην κοιμόμαστε όρθιες!!παίρνεις κάτι άλλο από βιταμίνες ;εγώ μόνο folidex!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Το ξεεερω ότι είμαι πολύ πολύ πολύ αρχή γι'αυτό βάζω μικρούς στόχους, να μην τρελαθώ από το άγχος! Τώρα στόχος μια καλή χοριακη την Δευτέρα ,μετά να δούμε σάκο στο ραντεβού με την γιατρό, ένα ένα τα βήματακια! Δεν την πήρα να την ρωτήσω γιατί δεν θέλω να ενοχλώ από τώρα, Δευτερα που θα μιλήσω για την χοριακη θα την ρωτήσω,έτσι κ αλλιώς πριν κοιμηθώ το παίρνω οπότε δεν κατάλαβαινω διαφορά! Ίσως κολπικά είναι για όταν παίρνουμε 3 χαπακια την ημέρα ώστε όπως λες να μην κοιμόμαστε όρθιες!!παίρνεις κάτι άλλο από βιταμίνες ;εγώ μόνο folidex!

Καλά κάνεις! Ένα ένα! 😌☺️

Όχι καλέ δεν έχει σχέση πόσα παίρνεις τη μέρα! Είτε 1 είτε 2 είτε 3, μπορείς να το παίρνεις είτε κολπικά είτε απ’το στόμα! Το γράφει και το κουτί πάνω!! Εμένα η γιατρός απλά με επιβεβαίωσε όταν μου είπε να τα παίρνω ή απ’το στόμα ή κολπικά, αλλά ότι προτιμούν κολπικά. Με επιβεβαίωσε από την άποψη ότι ήδη το ήξερα ότι κολπικά είναι καλύτερα, οπότε όταν μου το είπε κι εκείνη απλά το περίμενα!

Παίρνω αρκετά! Filicine, βιταμίνες και ένα χάπι για το θυροειδή γιατί στις εξετάσεις που έκανα τώρα στην εγκυμοσύνη μου είχε ανέβει πολύ δηλαδή ήταν στο όριο! Εντάξει εσύ είσαι νωρίς ακόμα, καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό οξύ(αυτό δεν είναι το folidex;ή κάνω λάθος;), είναι απαραίτητο!! Εγώ έπαιρνα απ’την αρχή βέβαια και βιταμίνες, δηλαδή μόλις πήρα το πρώτο θετικό τεστ την επόμενη μέρα αγόρασα βιταμίνες(που έχουν και φυλλικό οξύ μέσα όσο χρειαζόμαστε),ήταν Πρωτοχρονιά κι όλας και έψαχνα εφημερεύον😂 απλά ήξερα πόσο σημαντικές είναι οι πρώτες εβδομάδες και πόσο χρειάζεται το φυλλικό οξύ και δεν ήθελα να χάνω χρόνο. Μετά απλά μου έδωσε ο γιατρός και έξτρα φυλλικό οξύ(filicine) , χάπι για το θυροειδή όταν βγήκαν οι εξετάσεις, και πριν 3-4 μέρες επειδή είδα μια σταγόνα αίμα όταν σκουπίστηκα μου είπε να παίρνω το utrogestan! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Κορίτσια γεια σε όλες!!!!

Ειμαι νέα στο φόρουμ αλλά έχω διαβάσει τα σχόλια σας...!!! Χαίρομαι πολύ με όσες τα κατάφεραν και εύχομαι να αποκτήσουν ένα υγιές μωράκι.

Στις υπόλοιπες πάλι εύχομαι σύντομα να έχουν ένα θετικό τεστ...!!

Λοιπον να σας πω λίγα πράγματα για μένα. Είμαι 26 χρόνων και εδώ και 3 μήνες προσπαθώ με το αγόρι μου να αποκτήσουμε παιδάκι!

Μετα από τις 3 αποτυχημένες προσπάθησε να μείνω έγκυος επισκέφτηκα την γυναικολόγο μου για το καθιερωμένο έλεγχο( 15/01) και μου είπε ότι σε λίγες ώρες θα έχω ωορρηξία...Τα τεστακια όμως έδειξαν ότι στις 17/01 θα έχω ο ωορρηξία....με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτεί!!!

Φυσικά εμείς προσπαθούσαμε κάθε μέρα και αύριο 02/02 είναι να αδιαθετήσω!!! Δυστυχώς τα τεστακια εγκυμοσύνης (one step) τα τελείωσα γιατί δεν άντεξα κ τα χρησιμοποίησα πολύ νωρίς 24/01 και 27/01όπου βγήκαν αρνητικά!!

Τα έκανα πολύ νωρίς μήπως και για αυτό δεν έδειξαν θετικό αποτέλεσμα ; Ή απλα δεν είμαι ;

Καλως το νεο μας κοριτσι! 
καταρχας εισαι πολυ μικρη και μην αγχωνεσαι! Μη λες «αποτυχημενες» προσπαθειες. Δεν ειναι θεμα επιτυχιας μια εγκυμοσυνη. Ειναι απλα θεμα τυχης. Εγω εμεινα στον 4ο κυκλο προσπαθειων.

οσον αφορα τα τεστ ωορρηξιας τωρα. Κανεις, μα απολυτως κανεις δεν μπορει να σου πει ακριβως την ωρα που θα κανεις ωορρηξια! Ουτε ο ιδιος ο γιατρος. Η καλυτερη συμβουλη ειναι να κανεις καθε μερα σεξ οσο σκουραινουν τα τεστακια ωορρηξιας, την ημερα του θετικου τεστ και την αμεσως επομενη. Δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις την ωορρηξια! Κ αν δεν κατσει τον ενα μηνα, θα κατσει τον αλλο! Γιατι ειπαμε μπορει να πετυχεις ωορρηξια αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα γινει γονιμοποιηση. Η μπορει ακομη να πετυχεις γονιμοποιηση αλλα να μη γινει εμφυτευση. Ειναι ολα φυσιολογικα κ ολα μεσα στο προγραμμα. 
γνωμη μου ειναι να μην κανεις τεστ εγκυμοσυνης αν δεν εχεις καθυστερηση, γιατι αδικα φορτωνεσαι με αγχος και σκεψεις και αν βγαινουν αρνητικα μετα απογοητευεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Το ξεεερω ότι είμαι πολύ πολύ πολύ αρχή γι'αυτό βάζω μικρούς στόχους, να μην τρελαθώ από το άγχος! Τώρα στόχος μια καλή χοριακη την Δευτέρα ,μετά να δούμε σάκο στο ραντεβού με την γιατρό, ένα ένα τα βήματακια! Δεν την πήρα να την ρωτήσω γιατί δεν θέλω να ενοχλώ από τώρα, Δευτερα που θα μιλήσω για την χοριακη θα την ρωτήσω,έτσι κ αλλιώς πριν κοιμηθώ το παίρνω οπότε δεν κατάλαβαινω διαφορά! Ίσως κολπικά είναι για όταν παίρνουμε 3 χαπακια την ημέρα ώστε όπως λες να μην κοιμόμαστε όρθιες!!παίρνεις κάτι άλλο από βιταμίνες ;εγώ μόνο folidex!

Ρε κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε να κανω αλλη χοριακη. Ουτε να παιρνω φαρμακα. Μου ειπε απλα να παω την αλλη παρασκευη να με δει(που θα ειμαι 5η βδομαδα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Κορίτσια γεια σε όλες!!!!

Ειμαι νέα στο φόρουμ αλλά έχω διαβάσει τα σχόλια σας...!!! Χαίρομαι πολύ με όσες τα κατάφεραν και εύχομαι να αποκτήσουν ένα υγιές μωράκι.

Στις υπόλοιπες πάλι εύχομαι σύντομα να έχουν ένα θετικό τεστ...!!

Λοιπον να σας πω λίγα πράγματα για μένα. Είμαι 26 χρόνων και εδώ και 3 μήνες προσπαθώ με το αγόρι μου να αποκτήσουμε παιδάκι!

Μετα από τις 3 αποτυχημένες προσπάθησε να μείνω έγκυος επισκέφτηκα την γυναικολόγο μου για το καθιερωμένο έλεγχο( 15/01) και μου είπε ότι σε λίγες ώρες θα έχω ωορρηξία...Τα τεστακια όμως έδειξαν ότι στις 17/01 θα έχω ο ωορρηξία....με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτεί!!!

Φυσικά εμείς προσπαθούσαμε κάθε μέρα και αύριο 02/02 είναι να αδιαθετήσω!!! Δυστυχώς τα τεστακια εγκυμοσύνης (one step) τα τελείωσα γιατί δεν άντεξα κ τα χρησιμοποίησα πολύ νωρίς 24/01 και 27/01όπου βγήκαν αρνητικά!!

Τα έκανα πολύ νωρίς μήπως και για αυτό δεν έδειξαν θετικό αποτέλεσμα ; Ή απλα δεν είμαι ;

Κορίτσι μου καλώς ήρθες! Μην απογοητεύεσαι! Όλες που είναι τωρα εγκυούλες έχουν περάσει από αυτό το στάδιο. Εγώ είμαι στην ίδια φάση με εσένα !!

Λογικά αφού έκανες τεστακια ωορρηξιας όντως θα έκανες στις 17/01 ωορρηξία. Άλλωστε όταν λέει η γιατρός ότι σε λίγες ώρες θα έχεις ωορρηξια δεν εννοούσε  σε 2-3 ώρες. Δεν μπορεί να ξερει απόλυτα ποτέ θα κάνεις. Όντως μπορεί να εκανες μετά από 48 ώρες μετά την επίσκεψη στο γιατρό στις 17/01. Επομένως, αν όλα τα δεδομένα είναι σωστά, περίμενες εχθές να σου έρθει.... (14 μέρες μετά την ωορρηξία σου που ήταν στις 17-01 ήταν 31-01).

Μου φαίνεται θα έχουμε και άλλη εγκυούλα στην παρέα μας!!Στο εύχομαι!! Γιατί δεν κάνεις ένα τεστακι από το φαρμακειο; Αλλιώς αν έχεις υπομονή περίμενε την Δευτέρα να κανεις χοριακή κατευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ρε κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε να κανω αλλη χοριακη. Ουτε να παιρνω φαρμακα. Μου ειπε απλα να παω την αλλη παρασκευη να με δει(που θα ειμαι 5η βδομαδα)

Στο είπε γιατί είναι θετικός γιατρός και με βάση την πρώτη τιμή υπολογίζει ότι την Παρασκευή θα είσαι 5 εβδομάδων. Άρα, ότι πρέπει να φανεί στον υπέρηχο θα του δείξει αν όλα πάνε καλά. Αν εσύ αγχώνεσαι αν όλα πάνε καλά μπορείς να ξανακάνεις να δεις αν σε δύο μέρες διπλασιάζεται.

Ο κάθε γιατρός έχει τη δικιά του διαδικασία που χρησιμοποιεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...