Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Ναι μετράμε και μέρες χαχα δεν πειράζει θα τα μάθεις όλα!! πόσο καιρό προσπαθείτε; τώρα ξεκινήσατε;

Καλύτερα κολπικά θα έλεγα, αλλά ρώτα κ τη γιατρό σου!!

Είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών αυτός!άρα εσύ ειπες είσαι 3 μέρες πάνω από εμένα;σωστά καταλαβα;έχεις κάνει υπέρηχο;

Ήθελα να μου πεις από το στόμα, με βολευε καλύτερα! Χιχι θα το πιω σήμερα από το στόμα κ αύριο θα την πάρω τηλέφωνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι χαλαω την ομορφη διαθεση και συγγνωμη κοριτσακια μου αλλα αν δεν ανεβασω τις φωτο θα σκασω!!!!

Δεν τις ανεβαζω για να αποδειξω οτι ειμαι εγκυος..αλλωστε δεν ειμαι αλλα για να δειτε οτι δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.

Η φωτο ειναι απο σημερα το πρωι στα πρωτα 3 λεπτα!

IMG_20200130_210133_600.jpg

IMG_20200130_210106_591.jpg

IMG_20200130_210010_601.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Ξερω οτι χαλαω την ομορφη διαθεση και συγγνωμη κοριτσακια μου αλλα αν δεν ανεβασω τις φωτο θα σκασω!!!!

Δεν τις ανεβαζω για να αποδειξω οτι ειμαι εγκυος..αλλωστε δεν ειμαι αλλα για να δειτε οτι δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.

Η φωτο ειναι απο σημερα το πρωι στα πρωτα 3 λεπτα!

IMG_20200130_210133_600.jpg

IMG_20200130_210106_591.jpg

IMG_20200130_210010_601.jpg

Home test είναι τα τεστ ; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση , είναι αξιόπιστο το εργαστήριο που έκανες χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenitsa92 είπε:

Home test είναι τα τεστ ; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση , είναι αξιόπιστο το εργαστήριο που έκανες χοριακη;

Ναι...

Τωρα σκεφτομουν...επειδη παιρνω βιταμινες  pregnacare conception να βγαινουν θετικα τα τεστ;;

Αξιόπιστο ειναι απ'οσο ξερω..

Τι να πω. 🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Ναι...

Τωρα σκεφτομουν...επειδη παιρνω βιταμινες  pregnacare conception να βγαινουν θετικα τα τεστ;;

Αξιόπιστο ειναι απ'οσο ξερω..

Τι να πω. 🙄

 

Πραγματικά είναι πολύ περίεργο , κοιτά τι περιέχουν οι βιταμίνες και τι γράφει στο τεστ ότι μπορεί να επηρεάσει , η αυτό συμβαίνει η έχουν κάνει λάθος χοριακη 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenitsa92 είπε:

Πραγματικά είναι πολύ περίεργο , κοιτά τι περιέχουν οι βιταμίνες και τι γράφει στο τεστ ότι μπορεί να επηρεάσει , η αυτό συμβαίνει η έχουν κάνει λάθος χοριακη 🤔

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenitsa92 είπε:

Πραγματικά είναι πολύ περίεργο , κοιτά τι περιέχουν οι βιταμίνες και τι γράφει στο τεστ ότι μπορεί να επηρεάσει , η αυτό συμβαίνει η έχουν κάνει λάθος χοριακη 🤔

Οσα τεστ εκανα βραδυ δεν εβγαλε καμια απολύτως γραμμη.

Μονο οσα εκανα πρωι.

Να εκαναν λαθος μου φαινεται πολυ δυσκολο...

Τι να πω.

Το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να αδιαθετησω και να μην ξανα κανω τεστ πριν απο καθυστέρηση 🙄😏😶   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

 

Οσα τεστ εκανα βραδυ δεν εβγαλε καμια απολύτως γραμμη.

Μονο οσα εκανα πρωι.

Να εκαναν λαθος μου φαινεται πολυ δυσκολο...

Τι να πω.

Το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να αδιαθετησω και να μην ξανα κανω τεστ πριν απο καθυστέρηση 🙄😏😶   

Δεν είσαι η μόνη !!! Και εμενα με πιάνει 1 εβδομάδα πριν τη καθυστέρηση και δε  κρατιέμαι 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Ξερω οτι χαλαω την ομορφη διαθεση και συγγνωμη κοριτσακια μου αλλα αν δεν ανεβασω τις φωτο θα σκασω!!!!

Δεν τις ανεβαζω για να αποδειξω οτι ειμαι εγκυος..αλλωστε δεν ειμαι αλλα για να δειτε οτι δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.

Η φωτο ειναι απο σημερα το πρωι στα πρωτα 3 λεπτα!

IMG_20200130_210133_600.jpg

IMG_20200130_210106_591.jpg

IMG_20200130_210010_601.jpg

Τι να πω και εγώ μία χαρά τη βλέπω τη γραμμή.... Μήπως να πας σε ένα άλλο εργαστήριο να επαναλάβεις; Μου κάνει πολύ εντύπωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα! !!!

δεν εχω πιστεψει ακομη το γεγονος! Αν δε δω χοριακη δεν μπορω να πιστεψω τιποτα! 
λοιπον θα γραψω τα γενικα, και μετα θα απαντησω σε καθεμια ξεχωριστα! 
Λοιπον, ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων. Σχετικα σταθερος κυκλος 28-31 μερες. Εκανα ωορρηξια στις 16/01 (εντοπισμενη με τεστ ωορρηξιας). Το τεστακι το εκανα σημερα που ειμαι στη 14η μερα μετα την ωορρηξια. Μπορω να πω οτι εχω πονους σα να περιμενω περιοδο. Επισης εχω μεγαλη ποσοτητα υγρων, νομιζω πρεπει να φορεσω σερβιετακι. Το στηθος μου δεν ειχε τον κλασικο πονο περιοδου ομως. Απλα το νιωθω λιγο πιο ευαισθητο. Επισης παρατηρω οτι κουραζομαι λιγακι πιο ευκολα. Αυριο θα παω για χοριακη να επιβεβαιωσω την εγκυμοσυνη γιατι αλλιως δε θα ηρεμησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Ξερω οτι χαλαω την ομορφη διαθεση και συγγνωμη κοριτσακια μου αλλα αν δεν ανεβασω τις φωτο θα σκασω!!!!

Δεν τις ανεβαζω για να αποδειξω οτι ειμαι εγκυος..αλλωστε δεν ειμαι αλλα για να δειτε οτι δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.

Η φωτο ειναι απο σημερα το πρωι στα πρωτα 3 λεπτα!

IMG_20200130_210133_600.jpg

IMG_20200130_210106_591.jpg

IMG_20200130_210010_601.jpg

Καταρχήν κορίτσι μου δεν νομίζω ότι χαλάς κανενός την διάθεση. Για αυτό είμαστε εδώ! Μου φαίνεται πολύ περίεργο! Επειδή λάθη γίνονται μήπως να επαναλάβεις ξανά την χοριακη; Αν μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι να έχεις καθυστέρηση ακόμα καλύτερα. Βασικά σε καταλαβαίνω! Εγώ θα είχα τρελαθεί στην θέση σου! Έχεις απόλυτο δίκαιο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Με το καλό! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Μπήκα λίγο να διαβάσω τα νέα σας και τρελάθηκα! Ο μήνας αυτός ήταν πολύ καλός και για το δικό μας αλλά και για το δικό σας γκρουπακι. Εύχομαι να ακολουθήσουν σύντομα κι άλλα πολλά!

@toulipa8 συγχαρητήρια και σε εσένα κορίτσι μου. Με το καλό να φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!

Ευχαριστω πολυ πολυ!!!!! Ολα τα καλα για ολα τα κοριτσια!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Αααα Εχει  πάρει φωτιά το πινακάκι μας!!! Μα πόσο χαίρομαι!! Συγχαρητήρια!!!! Μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι ! 🥰🤱Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!Και σήμερα μπορείς να κάνεις χοριακή, αν πας τώρα θα βγει σε δύο ωρίτσες λογικά,πάρε τηλ να δεις! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Αγαπημενη μου!!! Θα κανω χοριακη αυριο δεν προλαβα σημερα!ευχαριστω πολυ-πολυ! Ευχομαι τον αλλο μηνα να παρεις σειρα!!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Συγχαρητήρια @toulipa8 & @Sofia33!!!!! 

Να προσέχετε και να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Μόνο θετικά και όμορφα νέα να βλέπουμε!!!!

Να εισαι καλα κοπελα μου!!!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Σοφακι μου εισαι εγκυουλα !!!!!!

Μπραβο κοριτσι μου να έχεις μια υπεροχη εγκυμοσύνη❤❤❤❤   

Καθε φορα που μπαίνω κ βλεπω θετικο τεστακι νιωθω λες κ ειναι δικο μου!!!!

Μπραβο κοριτσια μου!!!

@Dimitra91 εγω λεω να ξεκουραστεις λιγο εε... 😉😉😉  

Θα σε μαλωσω ...😘😘😘😘

Εγω κοριτσια μου θα το παρω χαλαρα πλεον κ οτι γινει..

Αν και σημερα ποναω αρκετα ειδικα απο την δεξια μερια.

Αρα θα μου ερθουν σύντομα🙄 

Κοριτσακι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ! Βεβαια μεχρι να δω χοριακη δεν ηρεμω!!

στα δικα σου τωρα, ειδα τα τεστακια. Λοιπον και μενα τον προηγουμενο μηνα ετσι ηταν. Και μετα απο 2 μερες ηρθε η περιοδος. Το περιμενα κιολας γιατι ειχε πεσει και θερμοκρασια μου! Συμβουλη, καλυτερα να τα τεστ να γινονται σε καθυστερηση. Επισης η χοριακη δειχνει παντα πολυ νωριτερα απο το τεστ. Οπως και να χει, αν δε σου ερθει, πηγαινε κανε παλι χοριακη. Οχι τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

@Sofia33 κορίτσι μουουουουουου συγχαρητήρια!!Στο είπα εγώ οτι πάμε παρέα, έχουμε συγχρονιστεί!!Να πάνε όλα τέλεια , ρόδινα και τελειόμηνα  σε όλες μας!

@ioannastrσε ευχαριστώ πολυυυυυ !!!

Τουλιπιτσα μου γλυκιααααααααααα μαζι θα γεννησουμεεεεε χαχαχα. Υγεια να εχουμε κ μεις κ τα σπορακια μας!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenitsa92 είπε:

@Sofia33 τι τέλεια νέα είναι αυτά ;;;; Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!! Με το καλό να πάρεις μια μεγάλη χοριακη!!! Εννοείται περιμένουμε και από σένα συμβουλές σύλληψης 😋 πολύ χάρηκα !!! 
Και στις υπόλοιπες κορίτσια μου ! 

Κοριτσακι μου γλυκο ευχαριστω πολυ-πολυ!!! Καλη τυχη σε ολες μας!!!! 
και απο συλληψη.... χμμμ δεν εκανα και τιποτα σπουδαιο! Το μονο που εκανα ηταν να μενω για λιγο ξαπλωμενη-δεν πηγαινα κατευθειαν τουαλετα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλα ε? ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Τι γουρλιδικο που ειναο το πινακακι μας! Μα ρι υπέροχα! Η χαρα μου δεν περιγραφεται! Μπραβο ρε κοριτσι μου μπραβο! Αντε να μαζευομαστε πολλές!  Να ειναι και τα νινακια μας κοντά  🤗🤗🤗🤗🤗

Περιμενουμε  υπςροχα νεα απο τη χοριακη και τον γιατρο σου!

@Elenikon Ναι πρεπει να ξεκουραζομαι το εμπεδωσα σημερα αυτο!😅😅

Εσυ εισαι ΓΟΥΡΛΟΥ κυρια μου!!! Εκανες την αρχη και μας «παρεσυρες» ολες! Κοιτα να μαζευτεις τωρα ομως!!! Οχι πολλα σουρτα-φερτα!!! Το πρωτο τριμηνο ειναι κρισιμο!!! Πρωτα εσυ κ μετα ολοι οι υπολοιποι! Ακους;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Εσυ εισαι ΓΟΥΡΛΟΥ κυρια μου!!! Εκανες την αρχη και μας «παρεσυρες» ολες! Κοιτα να μαζευτεις τωρα ομως!!! Οχι πολλα σουρτα-φερτα!!! Το πρωτο τριμηνο ειναι κρισιμο!!! Πρωτα εσυ κ μετα ολοι οι υπολοιποι! Ακους;;;;; 

Πολυ χαιρομαι μα παρα πολυυυυ 🤗🤗🤗🤗 Ναι πρεπει να μαζευτω 😅😅 Αλλα δεν ειναι ευκολο στην αρχη! Ολες μας θα το συνηθισουμε για χαρη των σπορακίων μας 😊😊😊😊

@Mari84 Πιστευω οτι εισαι εγκυος! Δεν θέλω  να σου δωσω ελπιδες και να απογοητευτεις αλλα εγω αυτο πιστεύω!Δεν γινεται οσα τεστ κανεις να βγαινουν με αχνη γραμμη! Δεν νομιζω να ειναι απο αυτα που παιρνεις γτ κι εγω επαιρνα αντίστοιχα και δεν ειδα ποτε αχνη γραμμη σε τεστ!Απλα μαλλον ειναι πολυ πολυ νωρις!  Περιμενε μέχρι την Κυριακή  και βλέπουμε!  🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

 

Οσα τεστ εκανα βραδυ δεν εβγαλε καμια απολύτως γραμμη.

Μονο οσα εκανα πρωι.

Να εκαναν λαθος μου φαινεται πολυ δυσκολο...

Τι να πω.

Το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να αδιαθετησω και να μην ξανα κανω τεστ πριν απο καθυστέρηση 🙄😏😶   

Καλημέρα κοριτσάκι μου, αν τα τεστ είναι home test, επειδή αυτά είχα κ εγώ πρώτον λένε με πρωινά ούρα γιατί τότε εντοπιζεται η ορμόνη πιο εύκολα οπότε λογικό να μην το βλέπεις το βράδυ.

Επίσης στο site της home test έχει τηλέφωνο η email που μπορείς να μιλήσεις μαζί τους κ να σε καθοδηγήσουν . Επικοινώνησε μαζί τους να μην έχεις αυτό το βασανιστηρίο!!!

Και τέλος θα σου τραβήξω το τσουλουφακι σαν μεγαλύτερη , εάν ξαναπείς ότι μας χαλάς την διάθεση, γι'αυτό είμαστε εδώ καλέ η μία για την άλλη να τα μοιραζόμαστε ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Τουλιπιτσα μου γλυκιααααααααααα μαζι θα γεννησουμεεεεε χαχαχα. Υγεια να εχουμε κ μεις κ τα σπορακια μας!!!❤️❤️❤️

Γλυκούλα μου , να πάνε όλα καλά να υποδεχτούμε παρέα τα μπιζελακια μας!💕

Έχουμε τα ίδια συμπτώματα , αυτό με τα υγρά πραγματικά αλλάζω εσώρουχο 2 φορές την ημέρα , απλά εμένα με έχει ταράξει κ το στήθος ,πολύ πόνο!

Περιμένω πως κ πως την χοριακη σου να είναι ναααααααα με το συμπάθιο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Ναι...

Τωρα σκεφτομουν...επειδη παιρνω βιταμινες  pregnacare conception να βγαινουν θετικα τα τεστ;;

Αξιόπιστο ειναι απ'οσο ξερω..

Τι να πω. 🙄

 

Κορίτσι μου καλημέρα! Πραγματικά έχω την αγωνια μαζί σου!!

Δεν μπορεί να είναι θετικό το τεστ και αρνητική η χοριακη! Αυτά τα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη από τα 10mlu/ml στα ούρα άρα η χοριακη που ανιχνεύει στο αίμα και σε πολύ μικρότερες συγκεντρώσεις θα έπρεπε να δειξει. 

Έχεις ξανακάνει άλλες φορές τα συγκεκριμένα τεστ και ήταν αρνητικά;

Το καλύτερο είναι να περιμένεις έστω τη μέρα που περιμένεις να αδιαθετησεις για να ξανακάνεις χοριακη για να είσαι 100% σιγουρη. Εύχομαι να είσαι πραγματικά!Δεν γίνεται να ανιχνεύει την ορμόνη αλλά να μην είσαι! Θα τρελαθώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@toulipa8 @Sofia33 καλέ τι ευχάριστα είναι αυτα που διαβαζωωω !!! Συγχαρητήρια κοριτσιααα μουυυ με το καλό να σας πάνε ολααα !!! 

Τελικά όντως αυτό το πινακακι είναι πολύ γουρλιδικο !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenitsa92 είπε:

Δεν είσαι η μόνη !!! Και εμενα με πιάνει 1 εβδομάδα πριν τη καθυστέρηση και δε  κρατιέμαι 😜

😂Μόλις πριν λίγο έκανα και εγώ 6 μέρες πριν τη περίοδο και φυσικά αρνητικό. Αχ ασυγκράτητες είμαστε. Λοιπό κορίτσια εγώ χτες 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία έχω τραβήγματα αριστερά και σήμερα νιώθω πρησμένο το σύστημα σαν να αδιαθετησω. Πάντα έχω κύκλο 26 πολύ σταθερό. Θα δούμε... Έχω και κάποια υγρά (σόρρυ) πηχτα λευκά δεν θυμάμαι αν τα είχα γενικά.επισης νιώθω λίγο πρησμένη χαμηλά όπως πριν τη περίοδο και είναι λίγο νωρίς αλλά νομίζω καμιά φορά το παθαίνω και αυτό. 6 μέρες έμειναν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

@toulipa8 @Sofia33 καλέ τι ευχάριστα είναι αυτα που διαβαζωωω !!! Συγχαρητήρια κοριτσιααα μουυυ με το καλό να σας πάνε ολααα !!! 

Τελικά όντως αυτό το πινακακι είναι πολύ γουρλιδικο !!!! 

Eίναι είναι το άτιμο!!κοριτσάκια μου μακάρι το πινακάκι να γεμίσει κοιλίτσες!!!

@LadyP αχ αχ αυτή η ανυπομονησία, είναι πολύ νωρίς κοριτσάκι μου για να δείξει ,νομίζω 6-7 μέρες μετά την ωορρηξία γίνεται η εμφύτευση οπότε τι να προλάβει να δείξει??Τα λευκά υγρά είναι καλό σημαδάκι , !Κάνε υπομονή 6 μερούλες , άντε να πάρει φωτιά το πινακάκι να μην προλαβαίνουμε τα συγχαρήκια!!!![smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...