Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια και καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και αυτο το μηνα για τις προσπαθειες!!!! @Dimitra91 καταπληκτικη η εκπληξη στον αντρουλη σου!!!! Επειδη προσεξα το ερωτηματικο για τη δικη μου περιοδο ετσι για να σας τρελανω λιγο: 12/5!!! Ή το γραφετε ή μου διαγραφετε τελειως το δικο μου γιατι πριν απο τον Απριλη προσπαθειες γιοκ για μενα!!! 😔😅 Θα μπαινω βεβαια να μαθαινω νεα σας και να τα λεμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια και καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και αυτο το μηνα για τις προσπαθειες!!!! @Dimitra91 καταπληκτικη η εκπληξη στον αντρουλη σου!!!! Επειδη προσεξα το ερωτηματικο για τη δικη μου περιοδο ετσι για να σας τρελανω λιγο: 12/5!!! Ή το γραφετε ή μου διαγραφετε τελειως το δικο μου γιατι πριν απο τον Απριλη προσπαθειες γιοκ για μενα!!! 😔😅 Θα μπαινω βεβαια να μαθαινω νεα σας και να τα λεμε!!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ που δεν θα μας αφήσεις!!τι αποφάσισες;;πως θα κινηθείς από εδώ κ έπειτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Αχ αυτο ισχύει, ξαφνικα ολο τραβηγματα και φυσικα ειναι πολυ πολυ νωρις. περιμενω 6/2  και είχαμε επαφες 18/1, 21/, και 23/1 που μαλλον ήταν η γονιμη! Αντε καλη μας επιτυχια και με τη λιγοτερη αναμονη και ταλαιπωρια. 

Με το καλο να σου πανε ολα! Ευχομαι να εισαι απο τις τυχερες κ να γινει με την πρωτη!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ που δεν θα μας αφήσεις!!τι αποφάσισες;;πως θα κινηθείς από εδώ κ έπειτα;;;

Γεια σου κοριτσι μου!!!Εννοειται πως θα μαι εδω!!! Αποφασισαμε με το συντροφο μου να  δοκιμασουμε και εμεις, οπως και εσεις με κανονικες προσπαθειες στοχευμενες πια..Εκανα την επεμβαση αφαιρεσης πολυποδων..και ολα καλα..Ε νομιζω δικαιουμαι να το προσπαθησω κ εγω.Εχει ο Θεος!!! :) Εσυ κοριτσι μου ποτε δεν περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια και καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και αυτο το μηνα για τις προσπαθειες!!!! @Dimitra91 καταπληκτικη η εκπληξη στον αντρουλη σου!!!! Επειδη προσεξα το ερωτηματικο για τη δικη μου περιοδο ετσι για να σας τρελανω λιγο: 12/5!!! Ή το γραφετε ή μου διαγραφετε τελειως το δικο μου γιατι πριν απο τον Απριλη προσπαθειες γιοκ για μενα!!! 😔😅 Θα μπαινω βεβαια να μαθαινω νεα σας και να τα λεμε!!! 

Κορίτσι μου μακάρι να έρθει το θαυματακι εκεί που δεν το περιμένεις και να σου κάνει την εκπληξη!Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξης! Θετική σκέψη και σύμβουλο σου πάντα το γιατρό σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες πρώτος μήνας. Να ρωτήσω κάτι? Εγω από την μέρα που ξεκινήσαμε τα ελευθερα σεξακια έχω κράμπες και τσιμπήματα. συν της ωορηξιας που είναι για μια μέρα? λέτε να φταίει το σπέρμα? Που είναι κατι ξένο και δεν το έχει συνηθίσει ο οργανισμός?

Καλώς ήρθε κοπέλα μου!Καλή αρχή να εχετε και να έρθει γρήγορα το μπεμπακι σας!😍Νομίζω ότι όλες όταν ξεκινάμε προσπαθειες αρχίσουμε και νιώθουμε το παραμικρό σύμπτωμα που άλλες φορές δεν δίναμε καμιά σημασία κ ας υπήρχε... Τώρα για το σπέρμα που λες δεν ξέρω αν δικαιολογείται ιατρικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Με το καλο να σου πανε ολα! Ευχομαι να εισαι απο τις τυχερες κ να γινει με την πρωτη!!!😘

Και σε εσένα κορίτσι! Δνε ξέρω σε τι κατάσταση είσαι αλλά εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Καλώς ήρθε κοπέλα μου!Καλή αρχή να εχετε και να έρθει γρήγορα το μπεμπακι σας!😍Νομίζω ότι όλες όταν ξεκινάμε προσπαθειες αρχίσουμε και νιώθουμε το παραμικρό σύμπτωμα που άλλες φορές δεν δίναμε καμιά σημασία κ ας υπήρχε... Τώρα για το σπέρμα που λες δεν ξέρω αν δικαιολογείται ιατρικά.

Για τρελοκομείο όλες μας δηλαδή! Χαχα ! Ευχαριστώ για την ευχή και ανταποδίδω κορίτσι, αν δεν έχει έρθει ήδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!!Εννοειται πως θα μαι εδω!!! Αποφασισαμε με το συντροφο μου να  δοκιμασουμε και εμεις, οπως και εσεις με κανονικες προσπαθειες στοχευμενες πια..Εκανα την επεμβαση αφαιρεσης πολυποδων..και ολα καλα..Ε νομιζω δικαιουμαι να το προσπαθησω κ εγω.Εχει ο Θεος!!! :) Εσυ κοριτσι μου ποτε δεν περιμενεις?

Την έκανες κιόλας;;;καλέ ποτέ πρόλαβες??άντε τέλεια!! Όλα άψογα να πάνε από εδώ κ πέρα, εννοείται να προσπαθήσεις κ εσύ γιατί να μην προσπαθήσεις??εγώ βάσει ωορρηξίας ΔΕΝ περιμένω Πέμπτη αλλά τα νιώθω όλα κανονικά οπότε με βλέπω για τον επόμενο μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Εγω ειμαι δουλεια και σκυλοβαριεμαι!!!!

Αυριο το πρωι λεω να κανω τεστ ☺☺

Εχω τα one step απο την hometest και δεν κρατιεμαι αλλο.....😁😁

Οποτε αν εχω καλα νεα θα ησαστε οι πρωτες που θα το μαθετε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Εγω ειμαι δουλεια και σκυλοβαριεμαι!!!!

Αυριο το πρωι λεω να κανω τεστ ☺☺

Εχω τα one step απο την hometest και δεν κρατιεμαι αλλο.....😁😁

Οποτε αν εχω καλα νεα θα ησαστε οι πρωτες που θα το μαθετε!!!

 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά να έχεις ένα θετικότατο τέστ, παρόλα αυτά επειδή αν δεν κάνω λάθος ειναι να αδιαθετησεις Παρασκευή άρα είναι νωρίς , μην απογοητευτεις αν δεις αρνητικό γιατι μπορει να μην την πιάσει την ορμόνη από τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά να έχεις ένα θετικότατο τέστ, παρόλα αυτά επειδή αν δεν κάνω λάθος ειναι να αδιαθετησεις Παρασκευή άρα είναι νωρίς , μην απογοητευτεις αν δεις αρνητικό γιατι μπορει να μην την πιάσει την ορμόνη από τώρα!

Σάββατο/κυριακη περιμενω κοριτσακι μου.

Ειναι νωρίς το ξερω αλλα και εγω ειμαι ανυπόμονη πολυ 😊  

Περα απο αυτο εχουμε θεμα στην δουλειά... ημασταν στο ποστο μου 3 κοπελες και τωρα εφυγε η μια και μείναμε 2.

Επειδη λοιπον περιμένουμε να ερθει αλλο ατομο στην θεση της αλλα τους βλεπω το θέμα της αντικαταστασης να το κανουνε γαργαρα , θελω  να ξερω αν ειμαι εγκυος για να κανουνε οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια να εισαι καλα κοπελα μου 😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Μπράβο κορίτσι μου, συγχαρητήρια και πάλι! 

Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα;; 

Λογικά όταν ξαναπάς θα ακούσετε καρδιά, θα ξετρελαθείς! 

Εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη και μια ακόμα καλύτερη γέννα με ένα γερό μωρό! 

Όταν εννοείς προγεννητικες; τι δεν σου έγραψε τώρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Σε ευχαριστω Δημητρουλα!!!!

Κατι μου λεει οτι εσυ εισαι γουρλου και θα μου φέρεις τυχει❤❤❤ 

Χαιρομαι πολυ που ειδατε σακο και ολα ειναι καλα!!!!!

Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σουυυυυυυ!!!!!!!!!!!

Ολα τέλεια θα πανε θα δεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, συγχαρητήρια και πάλι! 

Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα;; 

Λογικά όταν ξαναπάς θα ακούσετε καρδιά, θα ξετρελαθείς! 

Εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη και μια ακόμα καλύτερη γέννα με ένα γερό μωρό! 

Όταν εννοείς προγεννητικες; τι δεν σου έγραψε τώρα;; 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Δεν μου προσδιόρισε ακριβώς απλά μου είπε ότι είμαι γύρω στην 4η-5η εβδομάδα!

Είχα κάνει τα πάντα όλα τότε, από γενικές αίματος, ούρων, ασθένειες (ερυθρα κτλπ) μέχρι ομάδα αίματος, μεσογειακή αναιμία, κυστική ίνωση, χρόνος, όλα! Τώρα απλά μου ξαναέγραψε για τοξόπλασμα , κυτταρομεγαλοϊό, ούρων και σάχαρο αν θυμάμαι καλα! Επίσης επειδή ο θυροειδής μου ήταν στο όριο για εγκυμοσύνη θα πάω και στον ενδοκρινολόγο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Σάββατο/κυριακη περιμενω κοριτσακι μου.

Ειναι νωρίς το ξερω αλλα και εγω ειμαι ανυπόμονη πολυ 😊  

Περα απο αυτο εχουμε θεμα στην δουλειά... ημασταν στο ποστο μου 3 κοπελες και τωρα εφυγε η μια και μείναμε 2.

Επειδη λοιπον περιμένουμε να ερθει αλλο ατομο στην θεση της αλλα τους βλεπω το θέμα της αντικαταστασης να το κανουνε γαργαρα , θελω  να ξερω αν ειμαι εγκυος για να κανουνε οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια να εισαι καλα κοπελα μου 😘😘😘😘😘

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ μετράω τις μέρες να περάσουν, άλλα κρατιέμσι γιατί θα απογοητευτω το ξέρω!! Εύχομαι λοιπόν αύριο πρωί πρωί να μπω και να δω τα καλά σου νέα!!!😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου τώρα!!! Θετική σκέψη και να προσέχεις τον εαυτό σου  γιατί δεν είσαι μόνη σου τώρα...😽

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σας....!! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Εγω ειμαι δουλεια και σκυλοβαριεμαι!!!!

Αυριο το πρωι λεω να κανω τεστ ☺☺

Εχω τα one step απο την hometest και δεν κρατιεμαι αλλο.....😁😁

Οποτε αν εχω καλα νεα θα ησαστε οι πρωτες που θα το μαθετε!!!

 

Κορίτσι μου και γω τα ίδια έχω και κάθε φορά δελεαζομαι να τα κάνω νωρίτερα .!! Τι θέλουν και αυτοι και γράφουν ότι μπορεί να δείξουν κ 7 μέρες μετά τη σύλληψη;;Εμάς τις ανυπομονες δεν μας σκέφτονται ότι μπορεί να απογοητευτουμε; 😂

Αν τελικά το κάνεις σου εύχομαι να είναι θετικό πραγματικά!Να ξέρεις βέβαια ότι αν δείξει αρνητικό μπορεί να είναι και νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου και γω τα ίδια έχω και κάθε φορά δελεαζομαι να τα κάνω νωρίτερα .!! Τι θέλουν και αυτοι και γράφουν ότι μπορεί να δείξουν κ 7 μέρες μετά τη σύλληψη;;Εμάς τις ανυπομονες δεν μας σκέφτονται ότι μπορεί να απογοητευτουμε; 😂

Αν τελικά το κάνεις σου εύχομαι να είναι θετικό πραγματικά!Να ξέρεις βέβαια ότι αν δείξει αρνητικό μπορεί να είναι και νωρίς!

Eλενάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ και εύχομαι σύντομα και στα δικά σου!!!! 

Κορίτσια γενικά προσπαθήστε να κάνετε όση περισσότερη υπομονή μπορείτε!!!! Μη ξεχνάτε ότι εγώ είχα κάνει στις 7/1 τεστ και ηταν αρνητικό ενώ στις 18/1 ήταν θετικό!!!!! 

Εύχομαι να δοούμε απο όλες σας θετικά τεστακιαααα :wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon @toulipa8 κοριτσουδια μου ευχαριστω παρα παρα πολυ !!!!

Να ξερετε πως αν δω αυτη την πολυπόθητη δευτερη γραμμη θα μπω αμεσως να γραψωωω!!

Στειλτε μου ολη την θετική σας ενέργεια 🤞🤞🤞🤞   

Ευχομαι και σε ολες μας θετικα τεστακια και γεμάτες κοιλιτσες (οχι απο φαί☺☺☺ )!!!!!

Ξερω οτι ειναι τρελα αυτο που παω να κανω αυριο αλλά είμαι σε αναμμένα καρβουνα 😏   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

Σήμερα πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

@tzina819 Πολύ χαίρομαι που έκανες την επέμβαση και είναι όλα καλά! Θέλω να είσαι χαλαρή κι ήρεμη και να κάνεις τις προσπάθειές σου κανονικά και θα έλεγα να κάνεις γενικά προσπάθειες όχι μόνο στις γόνιμες!!! Ότι θέλεις εσύ για το πινακάκι! Θέλεις να σε βάλουμε αργότερα μήπως και το βλέπεις εκεί και αγχώνεσαι;;; ότι μου πεις!

@LadyP Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή στην προσπάθειά σου! Όντως με το που ξεκινάει κάποιο κορίτσι ελεύθερη επαφή παρατηρεί και το παραμικρό πονάκι που ίσως πριν δεν είχε παρατηρήσεις ή όντως δεν είχε! Όλες μας νομίζω το έχουμε περάσει αυτό!!! Καλή επιτυχία!!!!

@Mari84 Γεια σου κορίτσι μου!! Κι εγώ το ίδιο, χαχαχα .Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα περάσει η ώρα να πάει 8 να σχολάσω να πάω σινεμά!! :lol: Μακάρι να έχουμε ευχάριστα!!!! Ανυπομονώ!!!!!! 

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου δόξα το Θεό είδαμε ενδομήτρια κυηση[smilie=love9.gif] Εσύ πως πάς;;;;;

Μπραβο κοριτσακι μουυυυυ!!! Πολυ χαιρομαι για την πορεια σου!!!!!😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Εγω ειμαι δουλεια και σκυλοβαριεμαι!!!!

Αυριο το πρωι λεω να κανω τεστ ☺☺

Εχω τα one step απο την hometest και δεν κρατιεμαι αλλο.....😁😁

Οποτε αν εχω καλα νεα θα ησαστε οι πρωτες που θα το μαθετε!!!

 

Αχχχ ποσο σε καταλαβαινω. Εγω σημερα ειμαι στην 27η μερα του κυκλου και με το ζορι κρατιεμαι. Περιμενω περιοδο απο 28-31/01 οποτε σκεφτομαι να το κανω το σαββατο 01/02 αν δεν εχει ερθει η περιοδος μεχρι τοτε. Φοβαμαι πολυ την απογοητευση για αυτο δεν το κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Αχχχ ποσο σε καταλαβαινω. Εγω σημερα ειμαι στην 27η μερα του κυκλου και με το ζορι κρατιεμαι. Περιμενω περιοδο απο 28-31/01 οποτε σκεφτομαι να το κανω το σαββατο 01/02 αν δεν εχει ερθει η περιοδος μεχρι τοτε. Φοβαμαι πολυ την απογοητευση για αυτο δεν το κανω 

Σοφακι σου ευχομαι ολόψυχα να μην ερθει η καταραμενη κοκκινομουρα  🤬🤬 και το σαββατο ενα θετικο τεστ και μια τεραστια χοριακη 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...