Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Όχι δεν την παρακολουθώ. Τώρα τα παρήγγειλα  αλλά δεν ξέρω αν θα τα κάνω γιατί θα αγχωθω παραπάνω. Είναι να πάω στον γυναικολόγος μου για τον ετήσιο έλεγχο τον άλλο μήνα και θα του πω να μου βάλει και ορμονικο έλεγχο.

Γενικά μια στο τόσο ο κύκλος μου κάνει κάτι τέτοιο. 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.. νομίζω μόνο εσείς με καταλαβαίνετε.

Να μην ευχαριστείς, Γι'αυτό είμαστε εδώ η μία για την άλλη, να λέμε τις σκέψεις μας,τα άγχη μας! Πάρε τα τεστακια σου κ αναλόγως βλέπεις, εμένα με βοηθάνε πολύ γιατί λόγω φόρτου εργασίας με τον σύζυγό δεν έχουμε οπότε θέλουμε επαφές οπότε τουλάχιστον έτσι βλέπω αν πέτυχα την ημέρα η όχι! 

Κάνε τις εξετασουλες σου κ όλα καλά θα πάνε!! Εδώ είμαστε εμείς να τα λέμε!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Ξέρεις τι με έχει μπερδέψει;;το τεστ υποτίθεται δείχνει ότι την επόμενη ημέρα θα έχουμε ωορρηξία άρα τις 14 τις μετράμε από το τεστ η από την επόμενη αα;

Εμένα μου βγήκε θετικό στις 6/1 άρα ωορρηξια είχα τις επόμενες 24-36 ώρες άρα στις 7/1 είχα ωορρηξία. 7+14= 21.

21/1 αδιαθετησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Έκανα 🙄🙄🙄🙄. Και τώρα αγχώθηκα παραπάνω

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου !! Συμβαίνει καμιά φορά! Και γω στον προηγούμενο κύκλο είχα πολλές μέρες καθυστέρηση! Βέβαια το καλύτερο είναι να κάνεις χοριακή γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Αλλιώς αν βλέπεις και συνεχίσει να καθυστερεί πήγαινε στο γυναικολογο να σου κάνει κολπικό υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Εμένα μου βγήκε θετικό στις 6/1 άρα ωορρηξια είχα τις επόμενες 24-36 ώρες άρα στις 7/1 είχα ωορρηξία. 7+14= 21.

21/1 αδιαθετησα!

Άρα άμα το πάρω έτσι,εγώ περιμένω 29-30/01 για να δούμεεεε🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Άρα άμα το πάρω έτσι,εγώ περιμένω 29-30/01 για να δούμεεεε🤞

Λογικά ναι!!!!Εύχομαι να μην σου έρθει !!!!!!!!!!!Άντε άντε!! Θετική σκεψηηηηη!!!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα ευτυχώς αδιαθετησα! Και κατάλαβα ότι έκανα ωορρηξία αργότερα απ' όσο νόμιζα, περίμενα να έχω ωορρηξία 5/1. Πριν από δύο εβδομάδες είχα γράψει κ εδώ στο φόρουμ ότι είχα πόνους χαμηλά στην ωοθήκη οι οποίοι προφανώς ήταν ωορρηξία...και έτσι σήμερα, δυο εβδομάδες αργότερα, αδιαθετησα. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν  καλό να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας τελικά. 

Θα ήθελα συμβολές απ' όσες τα κάνουν. Πότε να ξεκινήσω να κάνω? Τι πρέπει ακριβώς δω και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη γιατί είμαι άσχετη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα ευτυχώς αδιαθετησα! Και κατάλαβα ότι έκανα ωορρηξία αργότερα απ' όσο νόμιζα, περίμενα να έχω ωορρηξία 5/1. Πριν από δύο εβδομάδες είχα γράψει κ εδώ στο φόρουμ ότι είχα πόνους χαμηλά στην ωοθήκη οι οποίοι προφανώς ήταν ωορρηξία...και έτσι σήμερα, δυο εβδομάδες αργότερα, αδιαθετησα. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν  καλό να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας τελικά. 

Θα ήθελα συμβολές απ' όσες τα κάνουν. Πότε να ξεκινήσω να κάνω? Τι πρέπει ακριβώς δω και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη γιατί είμαι άσχετη! 

Καλημερα κορίτσι μου! Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα! 😍Μπορείς να πάρεις τις ταινίες hometest που ειναι και οικονομικά. Εγώ τα παίρνω από το "mother to be". Ανάλογα πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου θα ξεκινήσεις να τα κάνεις λίγο νωρίτερα από τη πιθανή ωορρηξία ώστε να προλάβεις την αύξηση της ορμονης. Τα χρησιμοποιείς όπως ένα τεστ εγκυμοσύνης απλά η γραμμή αποτελέσματος πάντα βγαίνει στα συγκεκριμένα και είναι άχνη. Όταν η γραμμή αποτελέσματος γίνει ίδια με τη γραμμή ελέγχου ή πιο σκούρα τότε είναι θετικό. Όταν δεις λοιπόν θετικό τεστ στις επόμενες 24-36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία οπότε εάν έχεις επαφές σε αυτό το διάστημα αυξανεις τις πιθανότητες . Επίσης στις οδηγίες αναγράφει ότι δεν πρέπει να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Οι οδηγίες που έχει είναι πολύ κατατοπιστικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα ευτυχώς αδιαθετησα! Και κατάλαβα ότι έκανα ωορρηξία αργότερα απ' όσο νόμιζα, περίμενα να έχω ωορρηξία 5/1. Πριν από δύο εβδομάδες είχα γράψει κ εδώ στο φόρουμ ότι είχα πόνους χαμηλά στην ωοθήκη οι οποίοι προφανώς ήταν ωορρηξία...και έτσι σήμερα, δυο εβδομάδες αργότερα, αδιαθετησα. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν  καλό να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας τελικά. 

Θα ήθελα συμβολές απ' όσες τα κάνουν. Πότε να ξεκινήσω να κάνω? Τι πρέπει ακριβώς δω και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη γιατί είμαι άσχετη! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κατάλαβα παμε για τον επόμενο μήνα δυνατα!!!

Είχα κάνει κι εγω τεστ ωορρηξίας τον Νοεμβριο αλλά πραγματικά εμένα ήταν ότι να ναι η ωρρηξια. Θυμάμαι ότι με το που τελειωσε η περίοδος είχα ωορρηξια που δεν είναι φυσιολογικό.... Θα σε ενημερωσουν καλύτερα για το ποτε να τα ξεκινήσεις τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί παραπάνω με το θέμα.! Πάντως σίγουρα έχουν να κάνουν με το τι κύκλο έχεις! Να ξεκινήσεις όμως γιατί βοηθούν πολύ στο να έχεις ενα μπούσουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Καλημεραααααα!!!!

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια εκπληξη!!!!!

Να ησαστε γεροι και αγαπημενοι και με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!!!!

Εγω σημερα 9 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ξυπνησα με πονους περιοδου!!

Τι εινι αυτο παλι δεν ξερω....

Ας ελπισουμε οτι κατι καλο συμβαινει στην κοιλια μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Κορίτσι μου τι γλυκά όλα όσα ετοίμασες!!! Μπράβο!! Θα ήταν πολύ συγκινητική στιγμή!!! Να το γιορτάσετε σήμερα λοιπόν!! 🥰Σας εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό να πάρετε αγκαλίτσα τον καρπό του έρωτα σας!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημεραααααα!!!!

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια εκπληξη!!!!!

Να ησαστε γεροι και αγαπημενοι και με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!!!!

Εγω σημερα 9 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ξυπνησα με πονους περιοδου!!

Τι εινι αυτο παλι δεν ξερω....

Ας ελπισουμε οτι κατι καλο συμβαινει στην κοιλια μου.. 

Στο εύχομαι κορίτσι μου!!! Μακάρι να έγινε το θαυματακι σας!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημεραααααα!!!!

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια εκπληξη!!!!!

Να ησαστε γεροι και αγαπημενοι και με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!!!!

Εγω σημερα 9 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ξυπνησα με πονους περιοδου!!

Τι εινι αυτο παλι δεν ξερω....

Ας ελπισουμε οτι κατι καλο συμβαινει στην κοιλια μου.. 

Ευχαριστούμε πολύ-πολύ!

Να εισαι καλα κο εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Αχ τι ωραιιιιαααα! αντε αντε μακαρι!🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου τι γλυκά όλα όσα ετοίμασες!!! Μπράβο!! Θα ήταν πολύ συγκινητική στιγμή!!! Να το γιορτάσετε σήμερα λοιπόν!! 🥰Σας εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό να πάρετε αγκαλίτσα τον καρπό του έρωτα σας!!❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω Ελενάκι μου! Ναι ήταν 😍😍😍

Με το καλο και στα δικα σας!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Τέλεια κορίτσι μου !!! Φοβερή ιδέα 😊😊😊 μ αρέσουν πολύ αυτά ! Με το καλό να υποδεχτείτε το γλυκό σας μωράκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Κοριτσακι ομορφο!!! Τελεια η εκπληξη!!!

❤️🥰🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!!!

Σήμερα το είπα στον αρραβωνιαστικό μου και χάρηκε-συγκινήθηκε πολύ! Αν και δεν μπόρεσα τελικά να κάνω όλα όσα ήθελα για την ανακοίνωση παρ όλα αυτά ήταν ωραία :D:D σας στέλνω φώτος!! 

 

20200125_112632.jpg

20200125_113729.jpg

Υπεροχααααααα!💕💕 Τι όμορφη εικόνα!!! Άντε βρε κορίτσια κ στα δικά μας οι υπόλοιπες , μόνο θετικά τεστ κ τέτοιες υπέροχες εικόνες από δω κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon @Dimitra91

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου αν και ουτε πρησμένο στηθος εχω ουτε τιποτα.

Το μονο που εχω ειναι εντονοι πονοι περιοδου απο την 3η μερα μετα την ωορρηξία εως και σημερα .

Σε 8 μερες περιμενω να ΜΗΝ μου ερθει η ακατανομαστη.

Αυτο που μου φαινεται πολύ περιεργο ειναι οτι τουλαχιστον 10 μερες πριν την περιοδο εχω το στηθος τουμπανο....και αυτο τον μηνα δεν μου εχει πρηστει καθολου.

Νιωθω ανα διαστηματα κατι σουβλιες στο στηθος αλλα τίποτα αλλο.

Θα δειξει..      

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

@Elenikon @Dimitra91

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου αν και ουτε πρησμένο στηθος εχω ουτε τιποτα.

Το μονο που εχω ειναι εντονοι πονοι περιοδου απο την 3η μερα μετα την ωορρηξία εως και σημερα .

Σε 8 μερες περιμενω να ΜΗΝ μου ερθει η ακατανομαστη.

Αυτο που μου φαινεται πολύ περιεργο ειναι οτι τουλαχιστον 10 μερες πριν την περιοδο εχω το στηθος τουμπανο....και αυτο τον μηνα δεν μου εχει πρηστει καθολου.

Νιωθω ανα διαστηματα κατι σουβλιες στο στηθος αλλα τίποτα αλλο.

Θα δειξει..      

Κοιτα, εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους περιοδου απο την ωορρηξια και επειτα. Τωρα δεν εχω. Μονο κατι ανεπαισθητα τραβηγματακια που και που. Ή να το πω πιο καλα νιωθω ενα «βαρος» εκει κατω. Απο τοτε που ξεκινησα να προσπαθω για εγκυμοσυνη, προσεχα καθε μικρο συμπτωμα που το εβρισκα διαφορετικο απο το φυσιολογικο. Μπορω να σου πω με σιγουρια οτι τα περισσοτερα συμπτωματα που βιωνουμε εμεις που προσπαθουμε ειναι του μυαλου μας. Δηλαδη τα βιωναμε και πριν αλλα δε διναμε σημασια. Εγω πχ ξερω οτι λιγες μερες πριν την περιοδο το στηθος μου δεν ακουμπιεται και το σουτιεν δε μου κανει απο το πρησιμο. Με το που φευγει ο πονος απο το στηθος ερχεται η περιοδος. Τους τελευταιους 4 μηνες που προσπαθω, σε πληροφορω το βυζι δεν εχει ακολουθησει αυτο το στανταρ προγραμμα που ειχα παντα! Ή το ακολουθει, αλλα εγω επικεντρωνομαι σε νεα συμπτωματα που νομιζω οτι εχω. Μπορω τωρα να σου απαριθμησω πανω απο 10 νεα συμπτωματα που εχω βρει σε αυτον τον κυκλο προσπαθειων. Αποφασισα τουτη τη φορα να μη δωσω σημασια γιατι νομιζω κανω κακο στην ψυχολογια μου και μετα απογοητευομαι πολυ που ερχεται η περιοδος. Οι περισσοτερες γνωστες και φιλες μου ανακαλυψαν οτι ειναι εγκυες κυριως λογω καθυστερησης της περιοδου, χωρις προτερα συμπτωματα αξια αναφορας. Εχω αρχισει να πιστευω πραγματικα οτι η αγωνια επιδρα αρνητικα στο συστημα των ορμονων. Παρεα και με την τυχαιοτητα των πιθανοτητων που υπαρχει σε καθε κυκλο! Ειναι τυχαιο που πολλες γυναικες που ειχαν κανονισει εξωσωματικη, εμειναν εγκυες πριν την κανουν; Ειχαν χαλαρωσει, ηταν σιγουρες οτι δε θα μεινουν εγκυες γιατι ειχαν πειστει οτι εχουν προβλημα και μονο με την εξωσωματικη θα λυνοταν. 
σορρυ για τα τοσα λογια, αλλα και γω τα γραφω για να τα συνειδητοποιω καθε φορα που με πιανει ακατασχετο αγχος και αγωνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σήμερα ευτυχώς αδιαθετησα! Και κατάλαβα ότι έκανα ωορρηξία αργότερα απ' όσο νόμιζα, περίμενα να έχω ωορρηξία 5/1. Πριν από δύο εβδομάδες είχα γράψει κ εδώ στο φόρουμ ότι είχα πόνους χαμηλά στην ωοθήκη οι οποίοι προφανώς ήταν ωορρηξία...και έτσι σήμερα, δυο εβδομάδες αργότερα, αδιαθετησα. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν  καλό να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας τελικά. 

Θα ήθελα συμβολές απ' όσες τα κάνουν. Πότε να ξεκινήσω να κάνω? Τι πρέπει ακριβώς δω και γενικά οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη γιατί είμαι άσχετη! 

Γνωμη μου για τα τεστ, ειναι να ξεκινησεις τη 10η μερα. Καθε μερα την ιδια ωρα, ιδανικα να ειναι μεσημεριανη η ωρα. Να τα κολλας σε ενα χαρτι με ημερομηνιες απο κατω ωστε να βλεπεις την αλλαγη στο χρωμα. Να μη σταματησεις οταν γινει η γραμμη ιδια με την γραμμη ελεγχου. Καλυτερα να κανεις και τις 2-3 επομενες μερες ωστε να εισαι σιγουρη οτι εγινε η ωορρηξια σωστα. Επισης γνωμη μου ειναι να κανεις σεξ μερα παρα μερα μετα το τελος της περιοδου ανεξαρτητως της ωορρηξιας. Επισης, αν εχεις χρονο και διαθεση, πριν σηκωθεις απο το κρεβατι το πρωι μετρα τη θερμοκρασια σου (απο το στομα καλυτερα), καθε μερα την ιδια ωρα και σημειωνε τις θερμοκρασιες. Προσοχη ομως να μην εχεις μιλησει, σηκωθει, φαει, κλπ κλπ. Εγω ακολουθω και θερμοδιαγραμμα παραλληλα με τα τεστακια κυριως για να ελεγξω την καλη λειτουργια των ορμονων μου! Αν κανεις και αυτο με τη θερμοκρασια, πες μου να σου πω πως θα το εξηγεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Κοιτα, εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους περιοδου απο την ωορρηξια και επειτα. Τωρα δεν εχω. Μονο κατι ανεπαισθητα τραβηγματακια που και που. Ή να το πω πιο καλα νιωθω ενα «βαρος» εκει κατω. Απο τοτε που ξεκινησα να προσπαθω για εγκυμοσυνη, προσεχα καθε μικρο συμπτωμα που το εβρισκα διαφορετικο απο το φυσιολογικο. Μπορω να σου πω με σιγουρια οτι τα περισσοτερα συμπτωματα που βιωνουμε εμεις που προσπαθουμε ειναι του μυαλου μας. Δηλαδη τα βιωναμε και πριν αλλα δε διναμε σημασια. Εγω πχ ξερω οτι λιγες μερες πριν την περιοδο το στηθος μου δεν ακουμπιεται και το σουτιεν δε μου κανει απο το πρησιμο. Με το που φευγει ο πονος απο το στηθος ερχεται η περιοδος. Τους τελευταιους 4 μηνες που προσπαθω, σε πληροφορω το βυζι δεν εχει ακολουθησει αυτο το στανταρ προγραμμα που ειχα παντα! Ή το ακολουθει, αλλα εγω επικεντρωνομαι σε νεα συμπτωματα που νομιζω οτι εχω. Μπορω τωρα να σου απαριθμησω πανω απο 10 νεα συμπτωματα που εχω βρει σε αυτον τον κυκλο προσπαθειων. Αποφασισα τουτη τη φορα να μη δωσω σημασια γιατι νομιζω κανω κακο στην ψυχολογια μου και μετα απογοητευομαι πολυ που ερχεται η περιοδος. Οι περισσοτερες γνωστες και φιλες μου ανακαλυψαν οτι ειναι εγκυες κυριως λογω καθυστερησης της περιοδου, χωρις προτερα συμπτωματα αξια αναφορας. Εχω αρχισει να πιστευω πραγματικα οτι η αγωνια επιδρα αρνητικα στο συστημα των ορμονων. Παρεα και με την τυχαιοτητα των πιθανοτητων που υπαρχει σε καθε κυκλο! Ειναι τυχαιο που πολλες γυναικες που ειχαν κανονισει εξωσωματικη, εμειναν εγκυες πριν την κανουν; Ειχαν χαλαρωσει, ηταν σιγουρες οτι δε θα μεινουν εγκυες γιατι ειχαν πειστει οτι εχουν προβλημα και μονο με την εξωσωματικη θα λυνοταν. 
σορρυ για τα τοσα λογια, αλλα και γω τα γραφω για να τα συνειδητοποιω καθε φορα που με πιανει ακατασχετο αγχος και αγωνια! 

Καλα κανεις Σοφια μου και τα έγραψες ολα αυτα, αλλωστε για αυτο ημαστε σε αυτο το φορουμ.

Για να μιλάμε η μια στην αλλη και να ανταλλάσουμε αποψεις.

Ολο αυτο τον καιρο που προσπαθουμε καθε μηνα ελεγα οκ εχω ενα σωρό συμπτωματα ειμαι 100 τοις 100 έγκυος και παραμελουσα τα χομπυ μου γιατι ελεγα οτι ΑΝ παω γυμναστηριο και κανω γυμναστικη θα το χασω..... ΑΝ καβαλησω  την μηχανη μου και παω και οδηγησω θα το χασω....

Ε αυτο τον μηνα ουτε ασχολουμε ουτε αγχωνομαι ουτε τιποτα.

Το μονο που εκανα ηταν να παω στον γιατρο ο οποιος με εξέτασε και ειπε οτι ολα ειναι αψογα, μάλιστα μου ειπε οτι αυτο τον μηνα εκανα διπλη ωορρηξία.... και τις εξετασης αιματος που εκανα.

Κατα τ αλλα σαν να μην συμβαίνει τιποτα...

Και σημερα μαλιστα εβγαλα την μηχανη μου μια ωραιοτατη ηλιολουστη βολτα και το απολαυσα με ολη μου την καρδια 🤗  

    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλα κανεις Σοφια μου και τα έγραψες ολα αυτα, αλλωστε για αυτο ημαστε σε αυτο το φορουμ.

Για να μιλάμε η μια στην αλλη και να ανταλλάσουμε αποψεις.

Ολο αυτο τον καιρο που προσπαθουμε καθε μηνα ελεγα οκ εχω ενα σωρό συμπτωματα ειμαι 100 τοις 100 έγκυος και παραμελουσα τα χομπυ μου γιατι ελεγα οτι ΑΝ παω γυμναστηριο και κανω γυμναστικη θα το χασω..... ΑΝ καβαλησω  την μηχανη μου και παω και οδηγησω θα το χασω....

Ε αυτο τον μηνα ουτε ασχολουμε ουτε αγχωνομαι ουτε τιποτα.

Το μονο που εκανα ηταν να παω στον γιατρο ο οποιος με εξέτασε και ειπε οτι ολα ειναι αψογα, μάλιστα μου ειπε οτι αυτο τον μηνα εκανα διπλη ωορρηξία.... και τις εξετασης αιματος που εκανα.

Κατα τ αλλα σαν να μην συμβαίνει τιποτα...

Και σημερα μαλιστα εβγαλα την μηχανη μου μια ωραιοτατη ηλιολουστη βολτα και το απολαυσα με ολη μου την καρδια 🤗  

    

Ετσι μπραβο!!!! Ακριβως!!!! Καταλαβες ακριβως τι εννοω και χαιρομαι για αυτο!!!! Ενα παιδι δεν πρεπει να ερθει μεσα απο στερησεις και αγχη! Ενα παιδι πρεπει να ερθει με γαληνια ψυχη, γεματη, ολοκληρωμενη και κυριως ευτυχισμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia33 @Mari84 κοριτσουδια μου είμαι σε δουλειά κ δεν προλαβαίνω να γράψω πολλά, τα είπατε τέλεια!! Κ νομίζω αυτό ακριβώς είναι που πρέπει να συνειδητοποιήσουμε όλες!! Ηρεμία κ αγαπη😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

@Elenikon @Dimitra91

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου αν και ουτε πρησμένο στηθος εχω ουτε τιποτα.

Το μονο που εχω ειναι εντονοι πονοι περιοδου απο την 3η μερα μετα την ωορρηξία εως και σημερα .

Σε 8 μερες περιμενω να ΜΗΝ μου ερθει η ακατανομαστη.

Αυτο που μου φαινεται πολύ περιεργο ειναι οτι τουλαχιστον 10 μερες πριν την περιοδο εχω το στηθος τουμπανο....και αυτο τον μηνα δεν μου εχει πρηστει καθολου.

Νιωθω ανα διαστηματα κατι σουβλιες στο στηθος αλλα τίποτα αλλο.

Θα δειξει..      

Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις σιγουρα....Δεν πρέπει να ασχολούμαστε με συμπτώματα γιατί είναι πολύ νωρις. Η καθυστέρηση είναι το πρώτο αξιόπιστο σύμπτωμα. Μακάρι να μην σου ξαναέρθει για 9 μήνες και να μας πεις ευχαριστα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Κοιτα, εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους περιοδου απο την ωορρηξια και επειτα. Τωρα δεν εχω. Μονο κατι ανεπαισθητα τραβηγματακια που και που. Ή να το πω πιο καλα νιωθω ενα «βαρος» εκει κατω. Απο τοτε που ξεκινησα να προσπαθω για εγκυμοσυνη, προσεχα καθε μικρο συμπτωμα που το εβρισκα διαφορετικο απο το φυσιολογικο. Μπορω να σου πω με σιγουρια οτι τα περισσοτερα συμπτωματα που βιωνουμε εμεις που προσπαθουμε ειναι του μυαλου μας. Δηλαδη τα βιωναμε και πριν αλλα δε διναμε σημασια. Εγω πχ ξερω οτι λιγες μερες πριν την περιοδο το στηθος μου δεν ακουμπιεται και το σουτιεν δε μου κανει απο το πρησιμο. Με το που φευγει ο πονος απο το στηθος ερχεται η περιοδος. Τους τελευταιους 4 μηνες που προσπαθω, σε πληροφορω το βυζι δεν εχει ακολουθησει αυτο το στανταρ προγραμμα που ειχα παντα! Ή το ακολουθει, αλλα εγω επικεντρωνομαι σε νεα συμπτωματα που νομιζω οτι εχω. Μπορω τωρα να σου απαριθμησω πανω απο 10 νεα συμπτωματα που εχω βρει σε αυτον τον κυκλο προσπαθειων. Αποφασισα τουτη τη φορα να μη δωσω σημασια γιατι νομιζω κανω κακο στην ψυχολογια μου και μετα απογοητευομαι πολυ που ερχεται η περιοδος. Οι περισσοτερες γνωστες και φιλες μου ανακαλυψαν οτι ειναι εγκυες κυριως λογω καθυστερησης της περιοδου, χωρις προτερα συμπτωματα αξια αναφορας. Εχω αρχισει να πιστευω πραγματικα οτι η αγωνια επιδρα αρνητικα στο συστημα των ορμονων. Παρεα και με την τυχαιοτητα των πιθανοτητων που υπαρχει σε καθε κυκλο! Ειναι τυχαιο που πολλες γυναικες που ειχαν κανονισει εξωσωματικη, εμειναν εγκυες πριν την κανουν; Ειχαν χαλαρωσει, ηταν σιγουρες οτι δε θα μεινουν εγκυες γιατι ειχαν πειστει οτι εχουν προβλημα και μονο με την εξωσωματικη θα λυνοταν. 
σορρυ για τα τοσα λογια, αλλα και γω τα γραφω για να τα συνειδητοποιω καθε φορα που με πιανει ακατασχετο αγχος και αγωνια! 

Τα ίδια ακριβώς πιστεύω και εγώ!! Τα λέω και εγώ για να τα πιστέψω !! Όσο πιο πολύ δεν ασχολούμαστε με συμπτώματα κλπ  είμαστε χαλαρές και απολαμβάνουμε τις επαφές μας τόσο πιο πολύ αυξάνουμε τις πιθανότητες που από μόνες τους κάθε μήνα είναι μειωμένες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...