Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Κουκλίτσες καλημέρα και από εδώ!!! 

Εγώ αδιαθέτησα κανονικά.. Ανακαλυψα δε , προφανώς λανθασμένα πως πρώτη ημέρα περιόδου θεωρείται η ημέρα που λερώνουμε με αίμα τη σερβιέτα μας..Η πλάκα είναι πως όταν ρώτησα το γιατρό μου πριν από πολλά χρόνια μου είπε πως θεωρείται ως πρώτη μερα η εμφανιση των καφε υγρών.. Τουρλουμπούκι!!!

Πάντως παντού στο ιντερνετ λένε ώς πρώτη μέρα το πρώτο που σας είπα..τουτέστιν εγώ υπολόγιζα λάθος τόσα χρονια!!!?

 

@Dimitra91, @Elenikon περιμένω νέα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Κουκλίτσες καλημέρα και από εδώ!!! 

Εγώ αδιαθέτησα κανονικά.. Ανακαλυψα δε , προφανώς λανθασμένα πως πρώτη ημέρα περιόδου θεωρείται η ημέρα που λερώνουμε με αίμα τη σερβιέτα μας..Η πλάκα είναι πως όταν ρώτησα το γιατρό μου πριν από πολλά χρόνια μου είπε πως θεωρείται ως πρώτη μερα η εμφανιση των καφε υγρών.. Τουρλουμπούκι!!!

Πάντως παντού στο ιντερνετ λένε ώς πρώτη μέρα το πρώτο που σας είπα..τουτέστιν εγώ υπολόγιζα λάθος τόσα χρονια!!!?

 

@Dimitra91, @Elenikon περιμένω νέα σας?

Καλημέρα κορίτσι μου!!Σε είχανε μπερδέψει λίγο. Αν έχεις την εφαρμογή περιοδου και την ενημερώνεις σου αναγράφει τον κυκλο.Ειναι βασικό αυτό για να υπολογίζεις τις γόνιμες μέρες σου. Οπότε τώρα ξεκινάς με περισσότερες γνώσεις! Εγώ σήμερα τα ίδια...! Είμαι καθαρή προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 @Elenikon

Καλημερα κοριτσια!

Οντως Τζινα μου σε ειχανε μπερδέψει! Ως 1η μερα θεωρειτε ροη που φαινεται και στη σερβιετα και οχι τα καφε. Τωρα που το ξερεις θαβκανεις σωστες προσπαθειες αν καιβεγω σου προτεινω να πάρεις τεστακια ωορρηξιας! 

Ελενη μου χαιρομαι πολυ καλο αυτο! Εγω χτες μετα τη δουλεια που ετρεχα ειδα και λιγο ελαφρυ ροζ στο χαρτι παντα. Σήμερα κλασσικα ιχνη καφε! Νομιζω φυσικά ότι έρχεται σιγα σιγα αλλα θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@tzina819 @Elenikon

Καλημερα κοριτσια!

Οντως Τζινα μου σε ειχανε μπερδέψει! Ως 1η μερα θεωρειτε ροη που φαινεται και στη σερβιετα και οχι τα καφε. Τωρα που το ξερεις θαβκανεις σωστες προσπαθειες αν καιβεγω σου προτεινω να πάρεις τεστακια ωορρηξιας! 

Ελενη μου χαιρομαι πολυ καλο αυτο! Εγω χτες μετα τη δουλεια που ετρεχα ειδα και λιγο ελαφρυ ροζ στο χαρτι παντα. Σήμερα κλασσικα ιχνη καφε! Νομιζω φυσικά ότι έρχεται σιγα σιγα αλλα θα δουμε!

Τι να πω, μπέρδεμα!! Αυτά τα καφέ που έχεις δει έχουν αυξηθεί;; Ή είναι στην ίδια ποσότητα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Κουκλίτσες καλημέρα και από εδώ!!! 

Εγώ αδιαθέτησα κανονικά.. Ανακαλυψα δε , προφανώς λανθασμένα πως πρώτη ημέρα περιόδου θεωρείται η ημέρα που λερώνουμε με αίμα τη σερβιέτα μας..Η πλάκα είναι πως όταν ρώτησα το γιατρό μου πριν από πολλά χρόνια μου είπε πως θεωρείται ως πρώτη μερα η εμφανιση των καφε υγρών.. Τουρλουμπούκι!!!

Πάντως παντού στο ιντερνετ λένε ώς πρώτη μέρα το πρώτο που σας είπα..τουτέστιν εγώ υπολόγιζα λάθος τόσα χρονια!!!?

 

@Dimitra91, @Elenikon περιμένω νέα σας?

Γεια Σου κορίτσι!!! Μια από τα ίδια κι εγώ έτσι Μπερδεύομαι δεν ξέρω ακριβώς πότε αρχίζει την ημέρα που θα δω καφέ ή κόκκινο? Τεσπα ευχομαι κορίτσι μου σύντομα να δεις αυτό που που επιθυμείς!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2019 at 11:00 ΠΜ, ο/η Elenikon είπε:

Εσείς κορίτσια όταν έρθει η ώρα σκέφτεστε να γεννησετε σε ιδιωτικό ή δημόσιο νοσοκομειο;

Εγώ όταν με το καλό έρθει εκείνη ώρα μάλλον σε δημόσιο και επειδή είμαι από το Ηράκλειο σκέφτομαι το ΠΑΓΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τι να πω, μπέρδεμα!! Αυτά τα καφέ που έχεις δει έχουν αυξηθεί;; Ή είναι στην ίδια ποσότητα;; 

Οχι δεν εχουν αυξηθει.... Δεν ειναι καν σαν σταγόνες ειναι απλα ιχνη στο χαρτι. Δε μπορω να στο περιγραψω! 

Εσυ θα κανεις τεστακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θα πάρετε εσείς και τα 2.000 ευρώ της κυβέρνησης!!!!! ? Όπως λένε....... Είπαν θα ισχύσει!! 

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό αλλά δεν το πολύ πιστεύω από το λένε μέχρι το θα γίνει...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Οχι δεν εχουν αυξηθει.... Δεν ειναι καν σαν σταγόνες ειναι απλα ιχνη στο χαρτι. Δε μπορω να στο περιγραψω! 

Εσυ θα κανεις τεστακι?

Καλό αυτό λοιπόν! Αν τα είχα σπίτι μου όπως εσύ  μπορεί και να είχα κάνει..χαχα Λέω όσο μπορώ να το καθυστερήσω λιγο...Έστω μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα μήπως και έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλό αυτό λοιπόν! Αν τα είχα σπίτι μου όπως εσύ  μπορεί και να είχα κάνει..χαχα Λέω όσο μπορώ να το καθυστερήσω λιγο...Έστω μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα μήπως και έρθει.

Καλα κανεις κι εγω δεν θα ξαναπαρω. Χτες εκανα φυσικα γιατι δεν κρατήθηκα και εννοείται πως ηταν αρνητικο! Αν την επομενη εβδομαδα δεν μου εχει ερθει θα ξανακανω! Καλυτερα να περιμενεις κι εσυ για σιγουρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Εγώ όταν με το καλό έρθει εκείνη ώρα μάλλον σε δημόσιο και επειδή είμαι από το Ηράκλειο σκέφτομαι το ΠΑΓΝΗ.

Και γω από Ηράκλειο είμαι.και η  Δήμητρα.Εχεις υπόψιν σου κάποιο γιατρό από εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλα κανεις κι εγω δεν θα ξαναπαρω. Χτες εκανα φυσικα γιατι δεν κρατήθηκα και εννοείται πως ηταν αρνητικο! Αν την επομενη εβδομαδα δεν μου εχει ερθει θα ξανακανω! Καλυτερα να περιμενεις κι εσυ για σιγουρια!

Το τεστ που έκανες από ποια μέρα γράφει ότι μπορείς να το κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Το τεστ που έκανες από ποια μέρα γράφει ότι μπορείς να το κάνεις;

υποτιθεται 5μερες πριν την καθυστερηση... αλλα δεν ειναι ακριβες αυτο. καποιες φορες μπορει να δειξει καποιες οχι! ρωτησα γυναικολογο και μου ειπε καλυτερα μετα την καθυστερηση!

Επισης, πρεπει να γινεται το τεστ με τα πρωτα πρωινα ουρα και δεν το ηξερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

υποτιθεται 5μερες πριν την καθυστερηση... αλλα δεν ειναι ακριβες αυτο. καποιες φορες μπορει να δειξει καποιες οχι! ρωτησα γυναικολογο και μου ειπε καλυτερα μετα την καθυστερηση!

Ναι είναι λίγο ρίσκο αυτό. Επίσης λένε ότι καλύτερα είναι να το κάνεις το τεστ με τα πρωινά ούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι είναι λίγο ρίσκο αυτό. Επίσης λένε ότι καλύτερα είναι να το κάνεις το τεστ με τα πρωινά ούρα 

Ναι αυτο πρόσθεσα ατο μήνυμα ... Οποτε περιμενω μεχρι δευτερα Τριτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι αυτο πρόσθεσα ατο μήνυμα ... Οποτε περιμενω μεχρι δευτερα Τριτη!

Ας περιμένουμε μέχρι τότε λοιπόν και αν δεν μας έχει έρθει κάνουμε τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ας περιμένουμε μέχρι τότε λοιπόν και αν δεν μας έχει έρθει κάνουμε τεστ.

Δε με βλεπω κοριτσι μου εμενα! Θα αδιαθετησω μαλλον. τωρα ειδα περισσοτερο ροζ και ποαναει καιβη κοιλια μου οποτε θα σας ενημερώσω αλλα περιμένω τα δικα σου νεα και μακαρι να ειναι ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δε με βλεπω κοριτσι μου εμενα! Θα αδιαθετησω μαλλον. τωρα ειδα περισσοτερο ροζ και ποαναει καιβη κοιλια μου οποτε θα σας ενημερώσω αλλα περιμένω τα δικα σου νεα και μαξαρι να ειναι ευχαριστα!

Περίμενε να δεις αν αυξηθεί το αίμα ή σου έρθει μέχρι αύριο. Όλα είναι πιθανά.θα δούμε, όπως και να έχει δεν απογοητευομαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Περίμενε να δεις αν αυξηθεί το αίμα ή σου έρθει μέχρι αύριο. Όλα είναι πιθανά.θα δούμε, όπως και να έχει δεν απογοητευομαστε!!!

Οχι καθολου! Αισιοδοξια! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Και γω από Ηράκλειο είμαι.και η  Δήμητρα.Εχεις υπόψιν σου κάποιο γιατρό από εκεί;

Όχι δεν έχω κάποιον γιατρό υπόψιν συγκεκριμένο απλά είχε τύχει πριν καιρό και με πονούσε η κοιλιά μου και είχα πάει στο ΠΑΓΝΗ και με ξεψαχνυσαν κανονικά και με έστειλαν και στον γυναικολογικο του ΠΑΓΝΗ και με εξέτασαν και πραγματικά ήταν πολύ καλοί γυναικολόγοι μου έβγαζαν εμπιστοσύνη όποτε σκέφτηκα όταν έρθει η ώρα να πάω εκεί γιατί για το Βενιζέλειο δεν έχω ακούσει καλά λόγια και από μια γνωστή μου που γέννησε εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια  και εγώ νέα στην προσπάθειά περιμένω περίοδο το Σάββατο στις 17 θα δείξει αν έρθει είχα επαφή όλη τη γόνιμη περίοδο αυτού του μήνα βλέπουμε θα σε πω νέα....εγω σε ιδιωτικό θα γεννησω όταν έρθει η ώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η olgakou21 είπε:

Γεια σας κορίτσια  και εγώ νέα στην προσπάθειά περιμένω περίοδο το Σάββατο στις 17 θα δείξει αν έρθει είχα επαφή όλη τη γόνιμη περίοδο αυτού του μήνα βλέπουμε θα σε πω νέα....εγω σε ιδιωτικό θα γεννησω όταν έρθει η ώρα!!!!

Καλως ορισες στην παρεα μας και ευχομαι να εισαι εγκυος!! Να μας ενημερώνεις εννοειται! Εχεις σταθερο κυκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα @Elenikon @tzina819

Σημερα (οπως ειπα κ στο χουχουλι) δυστυχως ειδα λιγη περισσοτερη ροη και στο σερβιετακι. Εκανα τεστ και ηταν αρνητικο. Αλλαζει ο κυκλος μου μαλλον αν και είναι στην ωρα του. Ομως η ροη μου ειναι πολυ παραξενη.... δεν ξερω που μπορεί να οφειλετε!

Τωρα που πηγα τουαλέτα στο σκούπισμα είχα ελαχιστο καφε παλι. Πρεπει να ανησυχήσω? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσιαααα @Elenikon @tzina819

Σημερα (οπως ειπα κ στο χουχουλι) δυστυχως ειδα λιγη περισσοτερη ροη και στο σερβιετακι. Εκανα τεστ και ηταν αρνητικο. Αλλαζει ο κυκλος μου μαλλον αν και είναι στην ωρα του. Ομως η ροη μου ειναι πολυ παραξενη.... δεν ξερω που μπορεί να οφειλετε!

Τωρα που πηγα τουαλέτα στο σκούπισμα είχα ελαχιστο καφε παλι. Πρεπει να ανησυχήσω? ??

Αν δεν σου έρθει μέχρι αύριο και συνεχιστεί μιλά με τη γυναικολόγο σου. Αυτο το τεστ που έχεις είναι αξιόπιστο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η olgakou21 είπε:

Γεια σας κορίτσια  και εγώ νέα στην προσπάθειά περιμένω περίοδο το Σάββατο στις 17 θα δείξει αν έρθει είχα επαφή όλη τη γόνιμη περίοδο αυτού του μήνα βλέπουμε θα σε πω νέα....εγω σε ιδιωτικό θα γεννησω όταν έρθει η ώρα!!!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Μακάρι να μάθουμε τα ευχάριστα σύντομα!!Από που είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...