Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Αργησα παλι να ξυπνησω ... Εκανα μονο το τεστ ... Αρνητικο παλι ?? πηρα τηλ τον γιατρο μου μου ειπε πως ειναι συχνο φαινόμενο σε ηλικίες κατω των 25 επιδη ειναι οι γονιμες ηλικιες να μην ανιχνεύονται οι ορμονες απο τα τεστ π κανπυμε στο σπιτι μεχρι και την 12 η μερα στης καθυστέρησης ... Τι να πω ρε κοριτσια εχω φοβερή απογοήτευση ... Ειπα στην αφεντικινα μ πως πρεπει να φιγω καποια στιγμή Για πρωσοπικους λογους ... Μ ειπε ο γιατρος να παω για χοριακη να δουμε που ειμαστε τι κανουμε ... Μου ειπε κατα την 1 που θα κοψει λιγο η δουλειά θα φύγω ... Δεν ξερω ρε κοριτσια ... Μεσα μ κλαίω !

Πόσες μέρες μετά την επαφή είσαι; Μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη. Μην κλαις ακόμα, όσο δεν βλέπουμε αίμα είναι θετικό. Εξάλλου έχεις καθυστέρηση. Απλά να ξέρεις ότι στις ελεύθερες επαφές επηρεάζεται ο κύκλος από το σπέρμα. 'Εδώ μέσα έχω συναντήσει κοπέλα με πολλά αρνητικά τεστ με καθυστέρηση πολλών ημερών που τελικά ήταν έγκυος και γέννησε κανονικά. Λίγο υπομονή ακόμα και θα μάθεις... Σε φιλώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Αργησα παλι να ξυπνησω ... Εκανα μονο το τεστ ... Αρνητικο παλι ?? πηρα τηλ τον γιατρο μου μου ειπε πως ειναι συχνο φαινόμενο σε ηλικίες κατω των 25 επιδη ειναι οι γονιμες ηλικιες να μην ανιχνεύονται οι ορμονες απο τα τεστ π κανπυμε στο σπιτι μεχρι και την 12 η μερα στης καθυστέρησης ... Τι να πω ρε κοριτσια εχω φοβερή απογοήτευση ... Ειπα στην αφεντικινα μ πως πρεπει να φιγω καποια στιγμή Για πρωσοπικους λογους ... Μ ειπε ο γιατρος να παω για χοριακη να δουμε που ειμαστε τι κανουμε ... Μου ειπε κατα την 1 που θα κοψει λιγο η δουλειά θα φύγω ... Δεν ξερω ρε κοριτσια ... Μεσα μ κλαίω !

Κορίτσι μουυυυ μην ανχωνεσαι ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα!!! Κάνε λίγο υπομονή μέχρι το μεσημέρι και θα μάθουμε από την χοριακη!! Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου ηρέμησε μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι μου αρχικά εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Και δεύτερον δεν θέλω να ανχωνεσαι καθόλου για τις ενέσεις (έκανα και εγώ λόγω σπερματενχυσης κάθε μέρα ,έχω ενδομητριωση και ΣΠΩ) δεν πονάνε καθόλου και δεν καταλαβαίνει ς καμία διαφορά από τις ορμόνες!! Εγώ τις έκανα μόνη Μ στην κοιλιά εσύ θα της κάνεις μόνη σου;

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγω εχω εικονα πολυκυστικών απότι μου εχει πει ο τωρινος γιατρος που πηγαινω και αν και φαινοταν στον υπερηχο οτι εκανα οωρρηξία καθε μηνα δεν εχει γινει. Εχω και μια βουλωμενη σαλπιγγα. Εγω εκανα μια αιματολογικη που μου ειπε οτι αν ειναι ανεβασμενη δειχνει αν εχεις δειγμα για ενδομητριωση αλλα βγηκε καλη. Βεβαια σιγουρα αυτα με μια λαπαροσκοπηση τα βρισκεις σιγουρα πιστευω. 

Εγω θα τις κανω σπιτι. Χθες εκανα την πρωτη στο γιατρο και μου εδειξε η μαια του πως γινονται. Με ενοχλουσε λιγο η πλευρα που την εκανα η αληθεια ειναι στην αρχη. Θα παιρνω 150μοναδες για 4 μερες και μετα 75 μοναδες και θα παω Τεταρτη να κανω υπερηχο. Εχω πολυ αγχος.

Εσυ διαβασα οτι σου εχουν πει για εξωσωματικη? Πες μου λιγο για την ενδωμητριωση δεν καθαρίζει με λαπαροσκοπηση ισως?Το εχεις ψαξει?  Ή ειναι μεγαλο το προβλημα. Γιατι με ΣΠΩ  υπαρχουν λυσεις εκτός αν και εκεί είναι τεράστιο το πρόβλημα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσες μέρες μετά την επαφή είσαι; Μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη. Μην κλαις ακόμα, όσο δεν βλέπουμε αίμα είναι θετικό. Εξάλλου έχεις καθυστέρηση. Απλά να ξέρεις ότι στις ελεύθερες επαφές επηρεάζεται ο κύκλος από το σπέρμα. 'Εδώ μέσα έχω συναντήσει κοπέλα με πολλά αρνητικά τεστ με καθυστέρηση πολλών ημερών που τελικά ήταν έγκυος και γέννησε κανονικά. Λίγο υπομονή ακόμα και θα μάθεις... Σε φιλώ! 

Σημερα ειμαι 14 μερες απο την τελευταια επαφη  εχω 4 μερες καθηστεριση το ημερολογιο λεει πως ειχα ωορρηξια πριν 16 μερες αλλα αν εκανα πιο αργα ολωορριξια εχω και παλι πιθανότητες ... Δεν εγω δει ουτε σταγόνα αιμα και εδω κ 15 μερες εχω πολλα κολπικα υγρα σε διαφορες μορφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μουυυυ μην ανχωνεσαι ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα!!! Κάνε λίγο υπομονή μέχρι το μεσημέρι και θα μάθουμε από την χοριακη!! Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου ηρέμησε μονο

Τι θα πρεπει να λεει η χοριακη για να καταλαβω αν εχω μωρακι η οχι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σαμανη είπε:

Τι θα πρεπει να λεει η χοριακη για να καταλαβω αν εχω μωρακι η οχι ?

Θα έχει ένα νούμερο. Αν είναι πάνω από 25mIU/ml είσαι έγκυος.  Από εκεί και πέρα μας ενδιαφέρει να διπλασιάζεται σχεδόν κάθε 48 ώρες. 
Είναι μακρυά το μικροβιολογικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Τι θα πρεπει να λεει η χοριακη για να καταλαβω αν εχω μωρακι η οχι ?

Κορίτσι μου μην απογοητευεσαι ακόμα..κάνε και τη χοριακη σου και μετά βλέπεις..από 25και πάνω είναι θετική κάτω από 5 είναι αρνητική και από 5 μέχρι 25 είναι το φάσμα που μπορεί και ναι μπορεί και όχι και την επαναλαμβάνεις μετά από δύο μέρες να δεις πως εξελίχθηκε..ότι και να γίνει πάντως μην στεναχωριέσαι ξέρουμε όλες πόσο σκληρά είναι τα αρνητικά τεστ αλλά να σκέφτεσαι ότι σύντομα θα κρατήσεις θετικό και δεν θα το πιστεύεις..κουράγιο και πίστη μωρό μου..καλή επιτυχία στην εξέταση σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Τι θα πρεπει να λεει η χοριακη για να καταλαβω αν εχω μωρακι η οχι ?

Εάν δεν είναι μηδενική έστω 75 να είναι έχεις από όσο γνωρίζω μωράκι αλλά είναι πολύ νωρίς εγώ αυτά ξέρω!! Εάν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποια κοπέλα :-) τι ώρα θα κάνεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Θα έχει ένα νούμερο. Αν είναι πάνω από 25mIU/ml είσαι έγκυος.  Από εκεί και πέρα μας ενδιαφέρει να διπλασιάζεται σχεδόν κάθε 48 ώρες. 
Είναι μακρυά το μικροβιολογικο;;;

Οχι δεν ειναι μακρια ... Ευχαριστω πολυ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν το εχει αντιμετωπίσει καποια απο εσας... Ο αρραβωνιαστικος μου τωρα που αρχισαμε ελευθερες επαφες πρεπει να τον κυνηγαω για να γινεται . Δεν ξερω, μαλλον δεν εχει συνηθίσει την διαδικασια γιατι παντα και τα 10 χρόνια χρησιμοποιουσαμε προφυλαξη. Μαλλον θεωρει οτι μια φορα φτανει.Ειναι δυνατον? του εξηγω οτι δεν παει ετσι και δεν καταλαβαινει. Παλι στις γονιμες 1 φορα προλαβαμε και καναμε. Το θεμα ειναι οτι εμενα πεφτει η ψυχολογια μου και με πιανουν τσ νευρα μου και μαλλον θα σταματησω τις προσπαθειες, δεν εχει νοημα ετσι. Επισης, του εχω πει οτι εαν δεν κανουμε παιδί δεν παντρευομαι. Και υποτιθεται θα παντρευομασταν του χρονου. ? 

Αγχωνομαι και στενοχωριεμαι πολυ. δεν ξερω πως να το διαχειριστω.

Κοριτσάρα μου η γνώμη μου είναι να τον καθήσεις κάτω και να κουβεντιασετε ήρεμα και ωραία..πιστεύω ότι κάτι τον κομπλαρει και γι'αυτό αντιδρά έτσι..ίσως έχει κάποιες απορίες που ντρέπεται να τις εκφράσει ή φοβάται για κάποιο λόγο την ιδέα της πατρότητας υποσυνείδητα..μιλά του ήρεμα γιατί κι εμείς καμία φορά πνιγόμαστε στα δικά μας και ξεχνάμε ότι και αυτοί οι ερμοι έχουν τα άγχη τους και όπως είπε και η Αννια μας είναι παιδάκια και αν τους αφήσουμε δεν θα το λύσουν ποτέ μονοι τους..μιλά του ήρεμα και ομορφα να λυθεί να σου μιλήσει για το τι έχει στο κεφάλι του Και εξήγησε του ότι μπορεί να μην καταλαβαίνει..εγώ κάθησα και του έκανα μάθημα του δικού μου..πως γίνεται ωορρηξία τον ρόλο κάθε οργάνου το παράθυρο των γονιών ημερών το ταξίδι του γονιμοποιημένου ωαρίου..άσε μπορώ να διδάξω πλέον χαχαχχαχα..ξέρω ότι είσαι πιεσμένη και θα προτιμούσες να είναι πιο συνεργάσιμος σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω νιώσει κι εγώ αυτή την αδικια αλλά καλώς η κακώς (για μένα πολύ καλώς) σαυτη τη ζωή γεννηθηκαμε γυναίκες και όλα από το χέρι μας πρέπει να περάσουν για να γίνουν σωστά..ότι χρειαστείς πες μας..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εάν δεν είναι μηδενική έστω 75 να είναι έχεις από όσο γνωρίζω μωράκι αλλά είναι πολύ νωρίς εγώ αυτά ξέρω!! Εάν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποια κοπέλα :-) τι ώρα θα κάνεις χοριακη;

Κατα την 1 ελπιζω ... Δεν εχω φαει τιποτα ... Δηλαδη ρε κοριτσια δικαιολογούνται μετα απο 14 μερες μετα την επαφη τα αρνητικα τεστ !!! Εδω αλλες τ βλέπουν 6 μερες πριν την καθηστεριση.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Σημερα ειμαι 14 μερες απο την τελευταια επαφη  εχω 4 μερες καθηστεριση το ημερολογιο λεει πως ειχα ωορρηξια πριν 16 μερες αλλα αν εκανα πιο αργα ολωορριξια εχω και παλι πιθανότητες ... Δεν εγω δει ουτε σταγόνα αιμα και εδω κ 15 μερες εχω πολλα κολπικα υγρα σε διαφορες μορφες

Κορίτσι μου σου εύχομαι να είσαι να χαρούμε όλες εδώ μαζι!!Μην αγχώνεσαι, ότι έχει γίνει έχει γίνει τωρα.Να επιβεβαιώσεις τι συμβαίνει να ηρεμήσεις. Μακάρι να είναι μπεμπακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κατα την 1 ελπιζω ... Δεν εχω φαει τιποτα ... Δηλαδη ρε κοριτσια δικαιολογούνται μετα απο 14 μερες μετα την επαφη τα αρνητικα τεστ !!! Εδω αλλες τ βλέπουν 6 μερες πριν την καθηστεριση.!

Πολλά έχουν ακούσει τα αυτιά μας κοριτσαρα μου..δεν ξέρω τι τεστ έχεις κάνει αλλά τα περισσότερα ανιχνεύουν 25και πάνω μπορεί να είσαι στο φάσμα ακόμα και να ανεβαίνει από δω και πέρα..η χοριακη θα τα ξεδιαλύνει όλα..πρώτος μήνας είναι που προσπαθείτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Frogel είπε:

Πολλά έχουν ακούσει τα αυτιά μας κοριτσαρα μου..δεν ξέρω τι τεστ έχεις κάνει αλλά τα περισσότερα ανιχνεύουν 25και πάνω μπορεί να είσαι στο φάσμα ακόμα και να ανεβαίνει από δω και πέρα..η χοριακη θα τα ξεδιαλύνει όλα..πρώτος μήνας είναι που προσπαθείτε??

Ναι πρωτος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σαμανη είπε:

Ναι πρωτος 

Λογικό να έχεις φρικαρει κι εγώ κάπως έτσι ήμουν..εύχομαι να είσαι τελικά έγκυος και να μην χρειαστεί να το ξαναζήσεις ποτέ αυτό το αγχος του είμαι δεν είμαι..αν όμως φτου φτου δεν είσαι κάτσε να ηρεμήσεις σήμερα και να δεις πως θα το αντιμετωπίζεις αυτό το μηνιατικο άγχος..είναι το πιο δύσκολο πράγμα αλλά πρέπει να βρεις τρόπους να σε ξεγελάς γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο..εμείς εδώ είμαστε για όλα..ελπίζω να είναι τα πιο τέλεια νέα σήμερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να απαντήσω σε πολλά που γράφετε αλλά ο μικρός εδώ κ μια εβδομάδα έμαθε να ανεβαίνει στους καναπέδες κ τρέχω από πίσω του. Μόνο αυτό θα σας πω είναι τρομερά άτσαλος που ενώ ξέρει πως κατεβαίνουμε έκανε χθες βουτιά με το κεφάλι. Για κλάσματα του δευτερόλεπτο δεν τον έπιασα.... 

@Dimitra91 σαν να βλέπω εμένα... Εγώ κοντρόλ φρικ όπως τα λες ο άλλος μη με αγχώνεστε. Τους πρώτους μήνες κ εμείς είχαμε καυγαδισει πάνω σε αυτό. Πότε πρέπει να γίνει πόσο συχνά. Εμενα τον πίεζε που του έλεγα σήμερα πρέπει να γίνει σήμερα. Αυτός ήθελε να κάνουμε ναι μεν πολλές φορές αλλά να μην είμαστε με πρόγραμμα. Κ εγώ μετά τσαντιζομουν γιατί ήταν γόνιμη μέρα πχ κ την χάσαμε. Μετά νεύρα γκρίνια κλπ. Μας πήρε λίγο βάλαμε νερό στο κρασί μας κ οι δύο. Χαλάρωσα αρκετά θα έλεγα κ εγώ δηλαδή αν δεν γίνει την ωορρηξια να μην αντιδραω σαν 5χρονο χάχαχα αλλά συνήθισε κ ο άντρας μου στο σήμερα είναι γόνιμη μέρα... Θα έλεγα κ εγώ για τώρα που είστε στην αρχή μη του λες πολλά πολλά για γόνιμες.

 

@Σαμανη κοπέλα μου σου εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο. Κάνε την να ησυχάσεις... Περιμένουμε με αγωνία!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Αρχικά ηρέμησε οι άντρες σχεδόν ποτέ δεν καταλαβαίνουν την διαδικασία του παιδιού!!! Άσε που εάν τον κυνηγάει μπορεί και να τον φοβίζει και λίγο..μην σταματήσεις τις προσπάθειες απλά παρακολούθηση μόνη σου τις γόνιμες και όταν είναι οι επικίνδυνες μέρες τσιγκλατον όπως εσύ ξέρεις ? χωρίς να του υπενθυμίσεις ότι αυτό το διάστημα το κάνετε για το παιδί!!! Να θυμάσαι ότι οι άντρες θέλουν ειδικό χειρισμό σε αυτά ....αλλά εμείς ξέρουμε και νιώθουμε περισσότερα πράγματα από αυτούς!!! Μην σταματήσει ς κορίτσακι μου εάν θες να με ακούσεις ? :-)

Πολύ ωραία τα λες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου η γνώμη μου είναι να τον καθήσεις κάτω και να κουβεντιασετε ήρεμα και ωραία..πιστεύω ότι κάτι τον κομπλαρει και γι'αυτό αντιδρά έτσι..ίσως έχει κάποιες απορίες που ντρέπεται να τις εκφράσει ή φοβάται για κάποιο λόγο την ιδέα της πατρότητας υποσυνείδητα..μιλά του ήρεμα γιατί κι εμείς καμία φορά πνιγόμαστε στα δικά μας και ξεχνάμε ότι και αυτοί οι ερμοι έχουν τα άγχη τους και όπως είπε και η Αννια μας είναι παιδάκια και αν τους αφήσουμε δεν θα το λύσουν ποτέ μονοι τους..μιλά του ήρεμα και ομορφα να λυθεί να σου μιλήσει για το τι έχει στο κεφάλι του Και εξήγησε του ότι μπορεί να μην καταλαβαίνει..εγώ κάθησα και του έκανα μάθημα του δικού μου..πως γίνεται ωορρηξία τον ρόλο κάθε οργάνου το παράθυρο των γονιών ημερών το ταξίδι του γονιμοποιημένου ωαρίου..άσε μπορώ να διδάξω πλέον χαχαχχαχα..ξέρω ότι είσαι πιεσμένη και θα προτιμούσες να είναι πιο συνεργάσιμος σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω νιώσει κι εγώ αυτή την αδικια αλλά καλώς η κακώς (για μένα πολύ καλώς) σαυτη τη ζωή γεννηθηκαμε γυναίκες και όλα από το χέρι μας πρέπει να περάσουν για να γίνουν σωστά..ότι χρειαστείς πες μας..<3

Χάχα κ εγώ του είχα κάνει μάθημα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κατα την 1 ελπιζω ... Δεν εχω φαει τιποτα ... Δηλαδη ρε κοριτσια δικαιολογούνται μετα απο 14 μερες μετα την επαφη τα αρνητικα τεστ !!! Εδω αλλες τ βλέπουν 6 μερες πριν την καθηστεριση.!

Δεν έχει σημασία το φαγητό σε αυτή την εξέταση. Να φας να μη μένεις νηστικη. Ότι ώρα θέλεις την κάνεις όσο θέλεις τρως... Πήγαινε να φας πρωινό θα σε μαλωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγω εχω εικονα πολυκυστικών απότι μου εχει πει ο τωρινος γιατρος που πηγαινω και αν και φαινοταν στον υπερηχο οτι εκανα οωρρηξία καθε μηνα δεν εχει γινει. Εχω και μια βουλωμενη σαλπιγγα. Εγω εκανα μια αιματολογικη που μου ειπε οτι αν ειναι ανεβασμενη δειχνει αν εχεις δειγμα για ενδομητριωση αλλα βγηκε καλη. Βεβαια σιγουρα αυτα με μια λαπαροσκοπηση τα βρισκεις σιγουρα πιστευω. 

Εγω θα τις κανω σπιτι. Χθες εκανα την πρωτη στο γιατρο και μου εδειξε η μαια του πως γινονται. Με ενοχλουσε λιγο η πλευρα που την εκανα η αληθεια ειναι στην αρχη. Θα παιρνω 150μοναδες για 4 μερες και μετα 75 μοναδες και θα παω Τεταρτη να κανω υπερηχο. Εχω πολυ αγχος.

Εσυ διαβασα οτι σου εχουν πει για εξωσωματικη? Πες μου λιγο για την ενδωμητριωση δεν καθαρίζει με λαπαροσκοπηση ισως?Το εχεις ψαξει?  Ή ειναι μεγαλο το προβλημα. Γιατι με ΣΠΩ  υπαρχουν λυσεις εκτός αν και εκεί είναι τεράστιο το πρόβλημα.   

Κοίτα να δεις ενώ εμένα η εξέταση αίματος έδειξε αρνητικό για ενδομητριωση ο υπέριχος έδειχνε ότι έχω και μάλιστα έχω κ κύστη .μου είπαν και οι δύο εξωσωματική τελικά και εάν δεν μετά χειρο !! Τώρα τι να πω δεν ξέρω ειδωμεν!!! Εσύ να μην ανχωνεσαι καθόλου δεν είναι τίποτα θα δεις :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Χάχα κ εγώ του είχα κάνει μάθημα!!! 

Εμεις το ειδαμε σε ντοκιμαντέρ .. Ειναι πιο εντυπωσιακό το πράγμα ... Ο αντρας μ ενθουσιάστηκε με το θαυμα τις ζωης ... ! Εμπνεύστηκε !μετα ειδαμε και ολους τους μηνες της κυησης τι γίνεται στο μωρο και στην γυναικα ανα μηνα ... !!! Στο τελος χειροκροτησε κιολας ... Μου ειπε πως μαγευτικε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εμεις το ειδαμε σε ντοκιμαντέρ .. Ειναι πιο εντυπωσιακό το πράγμα ... Ο αντρας μ ενθουσιάστηκε με το θαυμα τις ζωης ... ! Εμπνεύστηκε !μετα ειδαμε και ολους τους μηνες της κυησης τι γίνεται στο μωρο και στην γυναικα ανα μηνα ... !!! Στο τελος χειροκροτησε κιολας ... Μου ειπε πως μαγευτικε ! 

Στο YouTube? Κάτι βιντεακια εκεί του είχα βάλει να δει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοίτα να δεις ενώ εμένα η εξέταση αίματος έδειξε αρνητικό για ενδομητριωση ο υπέριχος έδειχνε ότι έχω και μάλιστα έχω κ κύστη .μου είπαν και οι δύο εξωσωματική τελικά και εάν δεν μετά χειρο !! Τώρα τι να πω δεν ξέρω ειδωμεν!!! Εσύ να μην ανχωνεσαι καθόλου δεν είναι τίποτα θα δεις :-)

Κοριτσι μου για μενα ψαξτο ακομα. Θα σου πω οτι κι εγω τωρα πηγαινω σε γιατρο  οποιος ειναι ειδικ.υπογονιμοτητα. Αλλαξα γτ ο απλος γυναικολογος που πηγαινα μου ειπε με μια σαλπιγγα πως δεν κανω παιδι φυσιολογικα, οτι να ναι και εκλαιγα. Αυτος τωρα μου εχει πει οτι κανονικά καλό θα ήταν ανα ειμαστε σιγουροι αν υπαρχει καποιο θεμα πχ ενδομητριωση ή οτιδηποτε θα εμποδιζε τη συλληψη και να το λυσουμε πριν προχωρήσουμε σε οποιαδήποτε μεθοδο υποβοηθούμενης γιατί πολλές αποτυχίες γινονται επειδη πχ παει μια κοπελα κανει μια σπερματεγχυση και εχει καποιο θεμα που εμποδιζεο την εμφυτευση. Παραδειγμα λεω τωρα.

Για αυτο ψαχτο κι αλλο κατα τη γνώμη μου. Νομιζω πως αν λυσεις το θεμα της ενδομητριωσης ισως να τα καταφερεις χωρις εξωσωματικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...