Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ έτσι είμαι κ εγω...Δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες... Βέβαια τώρα το έχω πάρει απόφαση με το θέμα του άντρα μου κ δεν περιμένω τίποτα...

Αργά ή γρήγορα θα γίνει για όλες μας το θαύμα!!πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά όσο δύσκολο και να ειναι!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ σ αυτο το ποστακι κοριτσια!Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης,35 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη κ στην προσπαθεια!Δεν περιμενω κατι αυτον το μηνα γιατι μαλλον τις χασαμε τις γονιμες, αλλα ποτε δεν ξερεις!Αστατο κυκλο ειχα παντα λογω πολυκυστικων οποτε κ τωρα εχω συμπτωματα περιοδου κ τα κλασικα πονακια στην κοιλια.Μαλλον παω για επομενο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Elenikon Κι εγώ σήμερα δεν ξύπνησα και με την καλύτερη διάθεση... Προσπαθώ τωρα να κάνω κάτι παραγωγικό να ξεχαστώ!!

Περιμένω νέα από τη γυναικολόγο μου να μου πει τι θα πρέπει να κάνω.... Για εγκυμοσύνη πάντως η πιθανότητα είναι απειροελάχιστη απ΄οτι καταλαβα οπότε @Αννια27 μου βάλε με για 10.12 και βλέπουμε!!! ίσως να πρέπει να κάνω ορμονικές.... γιατί όμως δεν με έβαλε να κάνω κατευθείαν; ?

@diana8 Μακάρι να  γίνει πραγματικότητα η ευχή σου κορίτσι μου! Εδω θα είμαστε και τότε να μιλάμε για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης μας!! Μας ανοιξες την όρεξη με το γλυκακι ?

@Xrita Μην απογοητεύεσαι!!!! Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να σκέφτεσαι θετικά αλλά νομίζω πως μόνο καλό θα σου κάνει εαν χαλαρώσεις! ?

Με το που ξεκινήσαμε για μωρό ανακάλυψα μια πλευρά του εαυτού μου που δεν μου αρεσει καθόλου και έχει περάσει μόνο ένα μήνας! Δηλαδή αν και σε 3 μήνες δεν έχω μείνει τι θα κάνω; θα τρελαθω; Ποτε δεν ήμουν τόσο ανυπόμονη... πάντα είχα γαϊδουρινή υπομονη που λένε και τον τελευταίο μήνα δεν με αναγνωρίζω. Νομίζω πως θα σταματησω να το σκέφτομαι τόσο και να ασχολούμαι τόσο πολύ με αυτό το κομμάτι. Αν είναι να έρθει θα έρθει....

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.και γω το ίδιο νιώθω...πιστεύω ότι θα ξεχαστούμε σιγά σιγά ....είναι φρέσκο ακόμα...Είναι και η πρώτη προσπάθεια, θα ήμασταν πολύ τυχερές αν μας ερχόταν εμέ την πρώτη ε; Ξέρω βέβαια περιπτώσεις που με την πρώτη επαφή ελεύθερη πιάσανε παιδί! Τι να πω.δεν ξέρω. Είναι όλα σχετικά.Δεν σου είπε η γυναικολογος να κάνεις ορμονολογικες;συνήθως το ζητάνε σε κάθε έλεγχο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ σ αυτο το ποστακι κοριτσια!Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης,35 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη κ στην προσπαθεια!Δεν περιμενω κατι αυτον το μηνα γιατι μαλλον τις χασαμε τις γονιμες, αλλα ποτε δεν ξερεις!Αστατο κυκλο ειχα παντα λογω πολυκυστικων οποτε κ τωρα εχω συμπτωματα περιοδου κ τα κλασικα πονακια στην κοιλια.Μαλλον παω για επομενο μηνα.

Γεια σου κορίτσι μου! Πολλές Κρητικοπούλες μαζευτήκαμε!!!!!☺️ Να ζήσετε!!!

Κι εγω έχω πολυκυστικές αλλά με σταθερο σχετικά κύκλο!

Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Πολλές Κρητικοπούλες μαζευτήκαμε!!!!!☺️ Να ζήσετε!!!

Κι εγω έχω πολυκυστικές αλλά με σταθερο σχετικά κύκλο!

Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!!!

Σ ευχαριστω πολυ Δημητρα!Ναι η Κρητη βλεπω δινει δυναμικα το παρων!Ευχομαι για ολες ενα γερο νινακι συντομα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.και γω το ίδιο νιώθω...πιστεύω ότι θα ξεχαστούμε σιγά σιγά ....είναι φρέσκο ακόμα...Είναι και η πρώτη προσπάθεια, θα ήμασταν πολύ τυχερές αν μας ερχόταν εμέ την πρώτη ε; Ξέρω βέβαια περιπτώσεις που με την πρώτη επαφή ελεύθερη πιάσανε παιδί! Τι να πω.δεν ξέρω. Είναι όλα σχετικά.Δεν σου είπε η γυναικολογος να κάνεις ορμονολογικες;συνήθως το ζητάνε σε κάθε έλεγχο .

Θα ήταν πραγματική ευλογία με την πρώτη, όμως όταν είναι η ώρα να έρθει θα έρθει!!!

Ένα σωρό εξετάσεις έκανα από τεστ παπ, υπέρυχους, κολπικά, μεσογειακη αναιμία, αίματος όλα, μέχρι και τι ομάδα αίματος έχω..... Δεν ξέρω όμως αν πρέπει να κάνω κάποια εξέταση πιο συγκεκριμένη! Γιατί εχω δει ότι λένε για ορμονικές που γίνονται την 3η ημέρα περιόδου! Εγώ δεν το εκανα αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου σημερα ειχα ορεξη για γλυκακι ... σπανια μου συμβαινει αυτο μιας και ειμαι πιο πολυ στα αλμυρα !!!! 
να εχουμε μια υπεροχη μερα !!! 

8AB2F427-5836-42AA-B773-93F1D72518D0.jpeg

Φέρε και από εδώ να μας γλυκανεις και εμάς!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα ήταν πραγματική ευλογία με την πρώτη, όμως όταν είναι η ώρα να έρθει θα έρθει!!!

Ένα σωρό εξετάσεις έκανα από τεστ παπ, υπέρυχους, κολπικά, μεσογειακη αναιμία, αίματος όλα, μέχρι και τι ομάδα αίματος έχω..... Δεν ξέρω όμως αν πρέπει να κάνω κάποια εξέταση πιο συγκεκριμένη! Γιατί εχω δει ότι λένε για ορμονικές που γίνονται την 3η ημέρα περιόδου! Εγώ δεν το εκανα αυτό!

Ναι πες της να σου γράψει να κάνεις...οι περισσότεροι το ζητάνε όταν πας για έλεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ σ αυτο το ποστακι κοριτσια!Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης,35 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη κ στην προσπαθεια!Δεν περιμενω κατι αυτον το μηνα γιατι μαλλον τις χασαμε τις γονιμες, αλλα ποτε δεν ξερεις!Αστατο κυκλο ειχα παντα λογω πολυκυστικων οποτε κ τωρα εχω συμπτωματα περιοδου κ τα κλασικα πονακια στην κοιλια.Μαλλον παω για επομενο μηνα.

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Και εσύ από Κρήτη ε;; Τι ωραία!! Να ζησετε!! Και εμείς το καλοκαίρι παντρευτήκαμε!Ειμαι και γω νέα στη προσπάθεια.Σου εύχομαι να έρθει σύντομα το μωράκι!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αργά ή γρήγορα θα γίνει για όλες μας το θαύμα!!πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά όσο δύσκολο και να ειναι!..

Εσύ σωστά τα λες!Η θετική σκέψη δε με διακρίνει βέβαια...Σε ευχαριστώ πάντως! Καλημερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrita είπε:

Εσύ σωστά τα λες!Η θετική σκέψη δε με διακρίνει βέβαια...Σε ευχαριστώ πάντως! Καλημερα ?

Ούτε και μένα! Τα λέω για να τα ακούω και εγώ!! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Elenikon Κι εγώ σήμερα δεν ξύπνησα και με την καλύτερη διάθεση... Προσπαθώ τωρα να κάνω κάτι παραγωγικό να ξεχαστώ!!

Περιμένω νέα από τη γυναικολόγο μου να μου πει τι θα πρέπει να κάνω.... Για εγκυμοσύνη πάντως η πιθανότητα είναι απειροελάχιστη απ΄οτι καταλαβα οπότε @Αννια27 μου βάλε με για 10.12 και βλέπουμε!!! ίσως να πρέπει να κάνω ορμονικές.... γιατί όμως δεν με έβαλε να κάνω κατευθείαν; ?

@diana8 Μακάρι να  γίνει πραγματικότητα η ευχή σου κορίτσι μου! Εδω θα είμαστε και τότε να μιλάμε για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης μας!! Μας ανοιξες την όρεξη με το γλυκακι ?

@Xrita Μην απογοητεύεσαι!!!! Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να σκέφτεσαι θετικά αλλά νομίζω πως μόνο καλό θα σου κάνει εαν χαλαρώσεις! ?

Με το που ξεκινήσαμε για μωρό ανακάλυψα μια πλευρά του εαυτού μου που δεν μου αρεσει καθόλου και έχει περάσει μόνο ένα μήνας! Δηλαδή αν και σε 3 μήνες δεν έχω μείνει τι θα κάνω; θα τρελαθω; Ποτε δεν ήμουν τόσο ανυπόμονη... πάντα είχα γαϊδουρινή υπομονη που λένε και τον τελευταίο μήνα δεν με αναγνωρίζω. Νομίζω πως θα σταματησω να το σκέφτομαι τόσο και να ασχολούμαι τόσο πολύ με αυτό το κομμάτι. Αν είναι να έρθει θα έρθει....

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Ετσι ήμουν τον πρώτο μήνα και το δεύτερο και τον τρίτο κλπ....  Πρέπει απλά να μην το σκεφτόμαστε.Δεν έχω βρει ακόμα πως...Καλημέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και από μένα!!!

 

Τι ωραίο γλυκό @Elenikon...μμμ με βάζεις σε πειρασμό και ξεκίνησα διατροφή σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Ούτε και μένα! Τα λέω για να τα ακούω και εγώ!! Χαχα!

Αχ το φαντάζομαι.Καλα κάνεις και τα λες!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για το πότε πρέπει να γίνονται οι επαφές.Κάθε μέρα; ανά ημέρα ανά δύο ημέρες ; Γιατί οι απόψεις διίστανται ...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για το πότε πρέπει να γίνονται οι επαφές.Κάθε μέρα; ανά ημέρα ανά δύο ημέρες ; Γιατί οι απόψεις διίστανται ...!!

Η γυναικολόγος μου είχε πει απο την 8η μέρα του κύκλου και έως την 16η επαφές κάθε 2η μέρα.... Αυτό βέβαια εξαρτάται από τον κύκλο της κάθε κοπέλας! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι στις γόνιμες πρέπει κάθε 2η μέρα και απο εκεί και μετα όποτε θελει κανείς. Το κάθε μέρα ή το πολλές φορές την ίδια ημέρα αδυνατεί το σπέρμα. Έτσι μου είπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για το πότε πρέπει να γίνονται οι επαφές.Κάθε μέρα; ανά ημέρα ανά δύο ημέρες ; Γιατί οι απόψεις διίστανται ...!!

Γεια σου κοριτσάκι μ τι νόστιμο γλυκό μου άνοιξες την όρεξη ??? πιστεύω πως δεν εχ ει σχέση  έκανα μέρα παρά μέρα κάθε μέρα κ τελικά έπιασα σστης γόνιμες που έκανα 2 φορές μόνο κ είχαν κενό μεταξύ τους 5 μέρες κ βουαλα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ σ αυτο το ποστακι κοριτσια!Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης,35 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη κ στην προσπαθεια!Δεν περιμενω κατι αυτον το μηνα γιατι μαλλον τις χασαμε τις γονιμες, αλλα ποτε δεν ξερεις!Αστατο κυκλο ειχα παντα λογω πολυκυστικων οποτε κ τωρα εχω συμπτωματα περιοδου κ τα κλασικα πονακια στην κοιλια.Μαλλον παω για επομενο μηνα.

Καλόσωρισες κουκλίτσα μ... Να ζήσετε κ να είστε πάντα ευτυχισμένοι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Η γυναικολόγος μου είχε πει απο την 8η μέρα του κύκλου και έως την 16η επαφές κάθε 2η μέρα.... Αυτό βέβαια εξαρτάται από τον κύκλο της κάθε κοπέλας! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι στις γόνιμες πρέπει κάθε 2η μέρα και απο εκεί και μετα όποτε θελει κανείς. Το κάθε μέρα ή το πολλές φορές την ίδια ημέρα αδυνατεί το σπέρμα. Έτσι μου είπε!

Ναι άμα έχεις σταθερό κύκλο είναι πιο εύκολο να το υπολογίσεις..και γω το έχω ακούσει ότι αδυνατεί το σπέρμα με το συχνά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι άμα έχεις σταθερό κύκλο είναι πιο εύκολο να το υπολογίσεις..και γω το έχω ακούσει ότι αδυνατεί το σπέρμα με το συχνά....

Τελικά βέβαια εγώ θεωρώ πως το παν είναι να ευχαριστηθείς το όλο σκηνικό να το κάνεις όποτε θέλεις και όχι εξαναγκαστικά μερες και ώρες (που είναι αγχωτικό) και ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έχεις το σποράκι στην κοιλίτσα σου! (τα λεω για να τα ακούω κι εγω χαχαχαχα)

@Ελενακι12 μου τι κάνεις σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μ τι νόστιμο γλυκό μου άνοιξες την όρεξη ??? πιστεύω πως δεν εχ ει σχέση  έκανα μέρα παρά μέρα κάθε μέρα κ τελικά έπιασα σστης γόνιμες που έκανα 2 φορές μόνο κ είχαν κενό μεταξύ τους 5 μέρες κ βουαλα ?????

Χαχα! Ποτέ δεν ξέρεις λοιπόν αλλά γενικά καταλαβαίνω ότι το κάθε μέρα δεν είναι καλο...εσύ πως είσαι;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Τελικά βέβαια εγώ θεωρώ πως το παν είναι να ευχαριστηθείς το όλο σκηνικό να το κάνεις όποτε θέλεις και όχι εξαναγκαστικά μερες και ώρες (που είναι αγχωτικό) και ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έχεις το σποράκι στην κοιλίτσα σου! (τα λεω για να τα ακούω κι εγω χαχαχαχα)

Ναι έχεις δίκιο!! Χαχα!!αυτό είναι το παν να γίνεται με ευχαρίστηση και όχι αναγκαστικά.Γιαυτο πρέπει να το βγάλουμε από το μυαλό μας όσο γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω στο πρώτο μηνα προσπάθειας ειμαι κ εχω ακομα μια βδομάδα για να δω τι εχει γινει ... Δεν περιμενα να εχω τοσο ανχος κ ανυπομονησία . . . ευτυχώς η δυστυχώς δουλευω πολλες ωρες και προσπαθω να το ξεχναω αλλα απο την αλλη λεω πως κ η κουραση δεν βοηθαει κ πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για το πότε πρέπει να γίνονται οι επαφές.Κάθε μέρα; ανά ημέρα ανά δύο ημέρες ; Γιατί οι απόψεις διίστανται ...!!

Οι γιατροί λένε μέρα παρα μέρα,για να προλαβαίνει να δημιουργειται το σπέρμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Και εγω στο πρώτο μηνα προσπάθειας ειμαι κ εχω ακομα μια βδομάδα για να δω τι εχει γινει ... Δεν περιμενα να εχω τοσο ανχος κ ανυπομονησία . . . ευτυχώς η δυστυχώς δουλευω πολλες ωρες και προσπαθω να το ξεχναω αλλα απο την αλλη λεω πως κ η κουραση δεν βοηθαει κ πολυ.

Και εγώ αγχώνομαι λίγο με το θέμα κούρασης και άσκησης αν επηρεάζει....Γενικά λένε ότι μια ήπια άσκηση βοηθάει. Αλλά πόσο ήπια; Κούραση εννοείται αν δουλεύουμε και έχουμε και το σπίτι θα υπάρχει. Δεν γίνεται και αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...