Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Θυμισε μου, ειχες κανει κι εσυ τεστ και ηταν αρνητικο? Ποτε??

Την ιδια μερα καναμε την τεταρτη αν θυμαμαι καλα !! Απλα επειδη εχω κυκλο 28-30 περιπου ... υπολογιζα να αδιαθετησω η στις 16 η σημερα 18 !! Αλλα τπτ !!! Οποτε δε ξερω ισως το εκανα νωρις γιατι εκανα αργα ωορρηξια αλλα θα φανει δεν ξερω !!! Εσυ εχεις καθυστερηση ε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Την ιδια μερα καναμε την τεταρτη αν θυμαμαι καλα !! Απλα επειδη εχω κυκλο 28-30 περιπου ... υπολογιζα να αδιαθετησω η στις 16 η σημερα 18 !! Αλλα τπτ !!! Οποτε δε ξερω ισως το εκανα νωρις γιατι εκανα αργα ωορρηξια αλλα θα φανει δεν ξερω !!! Εσυ εχεις καθυστερηση ε ?

Εγω θα αδιαθετουσα 12/10 (χωρις να ξερω ποτε εκανα ωορρηξια, υπολογιζω βαση του κυκλου μου που ειναι 28 ημερων) αλλα ακομα τιποτα.....εκανα τεστ την 4η μερα καθυστερησης, το εκανα βραδυ, βγηκε αρνητικο! Για αυτο δεν θελω να κανω ακομα αλλο....λεω να περιμενω λιγο ακομα, αλλα το πρωι θα παρω θερμοκρασια (να το κανω κι αυτο το κουλο)!! χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σοβαρά τώρα;;;;;πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!εγώ να σου πω την αλήθεια θα έκανα τεστακι σκέψου το βρε κορίτσι μου με παραξενευει πολύ που έχεις 6 μέρες καθυστέρηση.

κι εμενα με παραξενευει η καθυστερηση, αλλα με αγχωνει και το αρνητικο τεστ που ειχα την τέταρτη μερα....για αυτο λεω.....ας περιμενω λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

κι εμενα με παραξενευει η καθυστερηση, αλλα με αγχωνει και το αρνητικο τεστ που ειχα την τέταρτη μερα....για αυτο λεω.....ας περιμενω λιγακι

Πάντως παρόλο που κ εμένα μου φαίνεται κουλό πολύ θα ήθελα να μάθω αύριο τη αποτέλεσμα είχε το τρικακι !!!ενημέρωσε μας ? (και λέει αύριο το πρωί όλες με ένα θερμόμετρο στον κόλπο χαχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2019 at 9:55 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Οχι,αλλη κοπελα ειναι που ειναι αρρωστουλα!!! Εγω ειμαι μια χαρα με μια καθυστερηση 5 ημερων και ενα αρνητικο τεστ χθες βραδυ!!! Δεν θελω να εχω πολλες ελπιδες, εξαλλου υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που εχουν αρνητικο αποτελεσμα 5η μερα;;;

Η αδελφή μου όταν έμεινε έγκυος στον γιο της με μια βδομάδα καθυστέρηση 3 τεστ φαρμακείου με πρωινά ουρά αρνητικά με την χοριακη το εμαθε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα Νατάσσα μου έχω κάνει κ εγώ αυτή την εξέταση όπως σου είχα πει κ θυμάμαι ότι είχα για κάνα δυο μέρες αίμα και ο γιατρός μου μου είχε πει να μην έχω καθόλου επαφές μέσα σε εκείνον το μήνα γιατί λέει λόγο της ραδιενέργειας δεν θέλουμε σε περίπτωση που μείνεις να περάσει στο παιδί αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που έπιασαν μωράκι εκείνο το μήνα! Οπότε μην φοβάσαι και μην ανχωνεσαι γιατί μπορεί να έχει γίνει ήδη το θαυματακι !!!

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια με υπέρηχο..Αλλα ο γιατρός μου ειπε οτι θέλει πρωτα να παω να μιλήσουμε και θα μου κανει και έναν υπέρηχο γιατι την τριτη λογικα θα εχω ωορρηξία και μιας και θα πάω την δευτερα να δούμε κι αν κανω σωστές ωορρηξιες..Ξςρεις μωρε γιατι φοβαμαι??Μην μου πει πάλι πρεπει να κάνεις αλλη εξέταση κλπ κλπ..Δηλαδή δεν μπορώ αλλο αυτές τις εξετασεις..βαρεθηκα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια με υπέρηχο..Αλλα ο γιατρός μου ειπε οτι θέλει πρωτα να παω να μιλήσουμε και θα μου κανει και έναν υπέρηχο γιατι την τριτη λογικα θα εχω ωορρηξία και μιας και θα πάω την δευτερα να δούμε κι αν κανω σωστές ωορρηξιες..Ξςρεις μωρε γιατι φοβαμαι??Μην μου πει πάλι πρεπει να κάνεις αλλη εξέταση κλπ κλπ..Δηλαδή δεν μπορώ αλλο αυτές τις εξετασεις..βαρεθηκα??

Όχι ότι δεν σε καταλαβαίνω αλλά οι γιατροί πάντα (και καλά κάνουν εδώ που τα λέμε) σε βάζουν να κάνεις συν εξετάσεις για να είναι σίγουροι πως θα προχωρήσουν !!μην σκέφτεσαι της εξέτασης σκέψου το νινι που είναι στο δρόμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια με υπέρηχο..Αλλα ο γιατρός μου ειπε οτι θέλει πρωτα να παω να μιλήσουμε και θα μου κανει και έναν υπέρηχο γιατι την τριτη λογικα θα εχω ωορρηξία και μιας και θα πάω την δευτερα να δούμε κι αν κανω σωστές ωορρηξιες..Ξςρεις μωρε γιατι φοβαμαι??Μην μου πει πάλι πρεπει να κάνεις αλλη εξέταση κλπ κλπ..Δηλαδή δεν μπορώ αλλο αυτές τις εξετασεις..βαρεθηκα??

Αγαπούλα μου, από το να μην ξέρεις τι σου γίνεται, καλύτερα να κάνεις κάποιες παραπάνω εξετάσεις! Τουλάχιστον έτσι δεν κάνεις τυχαίες προσπάθειες! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Πάντως παρόλο που κ εμένα μου φαίνεται κουλό πολύ θα ήθελα να μάθω αύριο τη αποτέλεσμα είχε το τρικακι !!!ενημέρωσε μας ? (και λέει αύριο το πρωί όλες με ένα θερμόμετρο στον κόλπο χαχαχ)

Καλημερα.... 36.6 η θερμοκρασια κολπου!! ??? Πηρα αλλη μια κρυαδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Όχι ότι δεν σε καταλαβαίνω αλλά οι γιατροί πάντα (και καλά κάνουν εδώ που τα λέμε) σε βάζουν να κάνεις συν εξετάσεις για να είναι σίγουροι πως θα προχωρήσουν !!μην σκέφτεσαι της εξέτασης σκέψου το νινι που είναι στο δρόμο ?

@Αννια27 & @Geo2009 κοριτσια εχετε δικιο..!!Μάλλον πρέπει να ηρεμήσω και να περιμενω εως την δευτερα να δω τι θα μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα.... 36.6 η θερμοκρασια κολπου!! ??? Πηρα αλλη μια κρυαδα....

Χαχαχα δεν πειραζει κοριτσι μου 

ας ηρεμησουμε και θα ερθει !!! Εγω εδω και 3 μερες φοραω σερβιετα αλλα τιποτα ακομα ..μονο υγρα εχω οποτε θα ερθει !!!

αλλα με ποναει παω τουαλετα τπτ ... ε ας ερθει τελοσπαντων με βασανιζει?? το στηθος δεν λεει να περασει να με ποναει εκει και αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Χαχαχα δεν πειραζει κοριτσι μου 

ας ηρεμησουμε και θα ερθει !!! Εγω εδω και 3 μερες φοραω σερβιετα αλλα τιποτα ακομα ..μονο υγρα εχω οποτε θα ερθει !!!

αλλα με ποναει παω τουαλετα τπτ ... ε ας ερθει τελοσπαντων με βασανιζει?? το στηθος δεν λεει να περασει να με ποναει εκει και αυτο!!

Καλε εχω τελειωσει ολοκληρο πακετο σερβιετες.....αφου θα επρεπε κανονικα να μου εχει ερθει και να μου εχει τελειωσει κιολας!!!! Τα εχω παρει πολυ ασχημα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα.... 36.6 η θερμοκρασια κολπου!! ??? Πηρα αλλη μια κρυαδα....

Χαχα το έκανα κ γω ..36.7 είμαι πέντε μέρες μετά την ωορρηξία θα το ξανά δοκιμάσω από εβδομάδα πριν κανω Τεστ χαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα.... 36.6 η θερμοκρασια κολπου!! ??? Πηρα αλλη μια κρυαδα....

Πήρες τον γιατρό σου να του το πεις;όχι για το κολπικό θερμόμετρο (χιχι)για την καθυστέρηση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Diana8: 16/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Πήρες τον γιατρό σου να του το πεις;όχι για το κολπικό θερμόμετρο (χιχι)για την καθυστέρηση 

Ειμαι σε αναζητηση γιατρου στην περιοχη που μενω....δεν εχω γιατρο αυτη την στιγμη βασικα! Νομιζω ηρθε η ωρα να επισπευσω τις διαδικασιες....αλλιως θα εψαχνα πιο μετα που εχω να κανω ΠΑΠ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλε εχω τελειωσει ολοκληρο πακετο σερβιετες.....αφου θα επρεπε κανονικα να μου εχει ερθει και να μου εχει τελειωσει κιολας!!!! Τα εχω παρει πολυ ασχημα......

Εγω μετρησα θερμοκρασια 37,2 αλλα πιστευω δεν θα ειναι τπτ .. Στο στομαχι μου γινεται ενας πολεμος?

εαν θελεις και δεν εχουμε αδιαθετησει μεχρι Δευτερα τριτη να κανουμε μαζι ξανα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Εγω μετρησα θερμοκρασια 37,2 αλλα πιστευω δεν θα ειναι τπτ .. Στο στομαχι μου γινεται ενας πολεμος?

εαν θελεις και δεν εχουμε αδιαθετησει μεχρι Δευτερα τριτη να κανουμε μαζι ξανα !!

Μετρηθηκες πρωι ξαπλωμενη πριν κανεις οτιδηποτε και ειχες 37.2????? Να τα καμπανακια....τα ακουω!!! Κοριτσακι μου μακαρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Μετρηθηκες πρωι ξαπλωμενη πριν κανεις οτιδηποτε και ειχες 37.2????? Να τα καμπανακια....τα ακουω!!! Κοριτσακι μου μακαρι!!!!

Απο την μασχαλι ομως χαχαχαχα ?? 

κοιτα εγω ειχα δεκατα πριν 2.3 μερες ομως  απο χθες ειμαι καλα και σημερα νιωθω καλα !!! Μονο που ποναει η κοιλια μου και ολο λεω ερχεται.. ε θα ερθει!! Εσυ πως νιωθεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Απο την μασχαλι ομως χαχαχαχα ?? 

κοιτα εγω ειχε δεκατα πριν 2.3 μερες οπως απο χθες ειμαι καλα και σημερα νιωθω καλα !!! Μονο που ποναει η κοιλια μου και ολο λεω ερχεται.. ε θα ερθει!! Εσυ πως νιωθεις

Εγω ειμαι πολυ καλα, απλα ωρες ωρες εχω αυτα τα πονακια περιοδου και καποιες αλλες στιγμες (πιο σπανια) ποναω πιο πολυ και ειμαι σιγουρη οτι μου ηρθε.......αλλα δεν ερχεται!!!!!!!! Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει! Δεν εχω και γιατρο τωρα (εχω φυγει απο αυτη που με παρακολουθουσε) και ειχα πει θα βρω εδω στη γειτονια οταν θα ειναι να κανω ΤΕΣΤ ΠΑΠ, αλλα νομιζω πρεπει να το επισπευσω...! Αχ τι παιχνιδια μας παιζει ο οργανισμος μας......γιατι δεν ερχεται να τελειωνουμε?? Κανουμε μαζι αν θες την Τριτη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγω ειμαι πολυ καλα, απλα ωρες ωρες εχω αυτα τα πονακια περιοδου και καποιες αλλες στιγμες (πιο σπανια) ποναω πιο πολυ και ειμαι σιγουρη οτι μου ηρθε.......αλλα δεν ερχεται!!!!!!!! Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει! Δεν εχω και γιατρο τωρα (εχω φυγει απο αυτη που με παρακολουθουσε) και ειχα πει θα βρω εδω στη γειτονια οταν θα ειναι να κανω ΤΕΣΤ ΠΑΠ, αλλα νομιζω πρεπει να το επισπευσω...! Αχ τι παιχνιδια μας παιζει ο οργανισμος μας......γιατι δεν ερχεται να τελειωνουμε?? Κανουμε μαζι αν θες την Τριτη.....

Ναι αμε αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε !!! 
?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ειμαι σε αναζητηση γιατρου στην περιοχη που μενω....δεν εχω γιατρο αυτη την στιγμη βασικα! Νομιζω ηρθε η ωρα να επισπευσω τις διαδικασιες....αλλιως θα εψαχνα πιο μετα που εχω να κανω ΠΑΠ

Κάνε το τεστακι την Τρίτη με το άλλο μας κορίτσι και βλέπεις μήπως να το τρέξεις το θέμα γυναικολόγου. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Diana8: 16/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω με εχει πιασει μια στεναχωρια....ενα "γιατι" που προσπαθω ενα χρονο και δεν εχει ερθει ακομα το νινι...!! Με τις 7 μερες καθυστερηση που εχω, εαν πραγματικα δεν ειμαι εγκυος (οπως εδειξε το τεστ κυησης της 4ης μερας και η κολπικη σημερινη θερμομετρηση χαχαχχαχαχα) θα απογοητευτω παρα πολυ!!! Μιλαμε οτι ηδη κλαιω απο τα νευρα μου.....! Βλεπω και τον αντρουλη μου ο οποιος θελει να δειχνει ψυχραιμος, αλλα καθε φορα που βγαινω απο το μπανιο με ρωταει "σου ηρθε;;;"!! Ο γλυκουλης μου...ηθελε παιδακι ηδη πριν απο τον γαμο και εγω τον κρατουσα! Νομιζα θα ηταν ευκολο....νομιζα θα γινει σαν τα εργα! Μια φορα και τσουπ...θα το πιαναμε το σπορακι και μετα θα σχεδιαζα πως να του το πω...πως να το πω στη μαμα μου, στα πεθερικα μου! Και ακομα τιποτα....ενα χρονο μετα ειμαστε στο μηδεν! Αν ειναι να ερθει, γιατι δεν ερχεται η ρουφι@ν@ να τελειωνουμε...;;;; Ψυχολογικο πολεμο μου κανει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Πω με εχει πιασει μια στεναχωρια....ενα "γιατι" που προσπαθω ενα χρονο και δεν εχει ερθει ακομα το νινι...!! Με τις 7 μερες καθυστερηση που εχω, εαν πραγματικα δεν ειμαι εγκυος (οπως εδειξε το τεστ κυησης της 4ης μερας και η κολπικη σημερινη θερμομετρηση χαχαχχαχαχα) θα απογοητευτω παρα πολυ!!! Μιλαμε οτι ηδη κλαιω απο τα νευρα μου.....! Βλεπω και τον αντρουλη μου ο οποιος θελει να δειχνει ψυχραιμος, αλλα καθε φορα που βγαινω απο το μπανιο με ρωταει "σου ηρθε;;;"!! Ο γλυκουλης μου...ηθελε παιδακι ηδη πριν απο τον γαμο και εγω τον κρατουσα! Νομιζα θα ηταν ευκολο....νομιζα θα γινει σαν τα εργα! Μια φορα και τσουπ...θα το πιαναμε το σπορακι και μετα θα σχεδιαζα πως να του το πω...πως να το πω στη μαμα μου, στα πεθερικα μου! Και ακομα τιποτα....ενα χρονο μετα ειμαστε στο μηδεν! Αν ειναι να ερθει, γιατι δεν ερχεται η ρουφι@ν@ να τελειωνουμε...;;;; Ψυχολογικο πολεμο μου κανει......

Ξέρεις πόσο σε νιώθω κοριτσι μου??πόσα τεστ εχω πάρει από το φαρμακείο κ καθε φορα να περιμενω Να δω το ίδιο αποτέλεσμα..!!Πιστεύω ότι όταν καθυστερεί η περιοδος παιζει πολυ το θέμα ψυχολογία.. αν κρίνω από τον εαυτό μου οπότε έτρεχα να δω αν θα έρθει ποτέ δεν ερχότανε.. και οταν απλα το ξέχναγα ερχόταν..!!Μάλλον γενικα πρεπει να χαλαρώσουμε.. Όσο αυτο για τον σύζυγό και εγω το ίδιο εχω..και πραγματικά στεναχωριεμαι αλλα τι να κάνουμε Δεν είναι στο χέρι μας..☹

Μακάρι να πάνε όλα όπως τα θέλουμε και συντομα να φουσκώσουν οι κοιλιτσες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...