Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

@Geo2009 καλημέρα! Πήγες εχθες στον γιατρό; πότε ξαναξεκινάτε προσπάθειες;?

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Πήγα στο γιατρό! Ευτυχώς δεν είχε μείνει κάτι μέσα στη μήτρα μου! Ένα κυστικό μόρφωμα 24 χιλιοστά βρήκαμε μόνο, το οποίο δεν μας ανησυχεί είπε. Θα περιμένω περίοδο σε 2-3 βδομάδες και θα πάω ξανά για να πούμε πως θα προχωρήσουμε με τις προσπάθειες! Μου έφυγε ένα άγχος! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Πήγα στο γιατρό! Ευτυχώς δεν είχε μείνει κάτι μέσα στη μήτρα μου! Ένα κυστικό μόρφωμα 24 χιλιοστά βρήκαμε μόνο, το οποίο δεν μας ανησυχεί είπε. Θα περιμένω περίοδο σε 2-3 βδομάδες και θα πάω ξανά για να πούμε πως θα προχωρήσουμε με τις προσπάθειες! Μου έφυγε ένα άγχος! ?????

Τέλεια μπράβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Πάμε γι άλλα τώρα! Τι κάνεις εσύ? 

Καλά είμαι, εκανα επαναληπτικές Θυροειδή γιατί μετα την απόξεση είχε αποσυντονιστεί και είχε πέσει στο 0.2 και επρεπε να το ανεβάσουμε. Βγήκε μια χαρα 0.87 έτσι οπως το θέλει και η γυναικολόγος. Τελειώνει η περίοδος μου σήμερα - αύριο και θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες. Πήρα και τεστάκια και ό,τι θέλει ο Θεός ας γίνει , εχω κουραστεί λίγο και με πιάνει και το άγχος λόγω ηλικίας.... ? Αλλά νομίζω ότι όλα θα πανε τέλεια και όπως πρέπει... συνεχίζω και τις Fetrilovit και ελπίζω να βοηθήσουν στα ωάρια... Εσύ πως είσαι ψυχολογικά - σωματικά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mummy5 είπε:

Καλά είμαι, εκανα επαναληπτικές Θυροειδή γιατί μετα την απόξεση είχε αποσυντονιστεί και είχε πέσει στο 0.2 και επρεπε να το ανεβάσουμε. Βγήκε μια χαρα 0.87 έτσι οπως το θέλει και η γυναικολόγος. Τελειώνει η περίοδος μου σήμερα - αύριο και θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες. Πήρα και τεστάκια και ό,τι θέλει ο Θεός ας γίνει , εχω κουραστεί λίγο και με πιάνει και το άγχος λόγω ηλικίας.... ? Αλλά νομίζω ότι όλα θα πανε τέλεια και όπως πρέπει... συνεχίζω και τις Fetrilovit και ελπίζω να βοηθήσουν στα ωάρια... Εσύ πως είσαι ψυχολογικά - σωματικά;

 

Άσε, tsh πριν την εξωσωματική το είχαμε φτάσει 0.02! Οι τελευταίες που είχα κάνει αρχές Αυγούστου που ήμουν ακόμα έγκυος είχε πάει 2,κάτι δεν θυμάμαι! 

Πόσο είσαι καλή μου και σε έχει πιάσει άγχος?! Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι.. Έκλεισα τα 38 χτες, αλλά ο γιατρός μου έχει πει ότι έχω πολύ χρόνο ακόμα μπροστά μου και να μην αγχώνομαι! 

Σωματικά όλα καλά! Ψυχολογικά έχω τα πάνω και τα κάτω μου ακόμα... Αλλά πιστεύω όταν έρθει η ακατανόμαστη και δω ότι μπορούμε να προχωρήσουμε παρακάτω νομίζω θα φτιάξει και αυτό εντελώς! 

Τα τεστακια έχουν έρθει κι εδώ, είναι στο ντουλάπι και περιμένουν και βιταμίνες εννοείται συνεχίζουμε! Εμείς πήραμε profertil αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι 42, και εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα και να μην αγχώνομαι! Αλλά τι να κανω δεν είναι ότι το θέλω! Τα τεστάκια και εμένα μου ήρθαν εχθες και εχω μεγάλη χαρά γιατι αυτα του φαρμακείου ήταν πανάκριβα και δεν έπαιρνα!

Νομιζω και εγω ότι μόλις αδιαθετήσεις θα ανακουφιστείς και θα ξανάρθει η Ελπίδα! χαχαχα τι πάνω και κάτω , εγω σαν ασανσερ νοιώθω και ο καημένος ο άντρας μου με ανέχεται τι να κάνει!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mummy5 είπε:

@Geo2009  και Χρόνια σου πολλά και του χρόνου τουλάχιστον ΔΙΠΛΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Μακάρι να γίνει όπως το λες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Ειμαι 42, και εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα και να μην αγχώνομαι! Αλλά τι να κανω δεν είναι ότι το θέλω! Τα τεστάκια και εμένα μου ήρθαν εχθες και εχω μεγάλη χαρά γιατι αυτα του φαρμακείου ήταν πανάκριβα και δεν έπαιρνα!

Νομιζω και εγω ότι μόλις αδιαθετήσεις θα ανακουφιστείς και θα ξανάρθει η Ελπίδα! χαχαχα τι πάνω και κάτω , εγω σαν ασανσερ νοιώθω και ο καημένος ο άντρας μου με ανέχεται τι να κάνει!?

 

Ο δικός μου μες την τρελή χαρά! Από τη στιγμή που είπε ο γιατρός ότι μπορεί να έρθει και μόνο του μόνο κωλοτούμπες που δεν έκανε! Λες και τις έκανε εκείνος τις ενέσεις ένα πράγμα! ????Αντε να σταματήσει το ασανσέρ στο ρετιρέ όμως!!! 

Ποια τεστ πήρες εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Μακάρι να γίνει όπως το λες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

Ο δικός μου μες την τρελή χαρά! Από τη στιγμή που είπε ο γιατρός ότι μπορεί να έρθει και μόνο του μόνο κωλοτούμπες που δεν έκανε! Λες και τις έκανε εκείνος τις ενέσεις ένα πράγμα! ????Αντε να σταματήσει το ασανσέρ στο ρετιρέ όμως!!! 

Ποια τεστ πήρες εσύ? 

Πήρα της hometest τα βρηκα εδω στο forum , πήρα 20 ωορηξιας και 5 εγκυμοσύνης νομίζω... χαχαχα δεν θυμάμαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Πήρα της hometest τα βρηκα εδω στο forum , πήρα 20 ωορηξιας και 5 εγκυμοσύνης νομίζω... χαχαχα δεν θυμάμαι! ?

Αααααα! Κι εγώ πήρα τα ψηφιακά της όμως... Εγκυμοσύνης δεν πήρα... Μη με ρωτήσεις γιατί... Όταν έρθει η ώρα θα κάνω κατευθείαν χοριακή! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αααααα! Κι εγώ πήρα τα ψηφιακά της όμως... Εγκυμοσύνης δεν πήρα... Μη με ρωτήσεις γιατί... Όταν έρθει η ώρα θα κάνω κατευθείαν χοριακή! ?????

Καλά έκανες! Ξερεις τι έχω καταλάβει ; Πρέπει μετά την πρώτη χοριακή σε δύο μέρες να ξαναπάς για χοριακή και να έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί! όλες τις φορές που παλινδρομούσαν, στην αρχή δεν μου ανέβαινε όπως θα έπρεπε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Καλά έκανες! Ξερεις τι έχω καταλάβει ; Πρέπει μετά την πρώτη χοριακή σε δύο μέρες να ξαναπάς για χοριακή και να έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί! όλες τις φορές που παλινδρομούσαν, στην αρχή δεν μου ανέβαινε όπως θα έπρεπε....

Ισχύει! Εμένα μια χαρά είχε διπλασιαστεί η άτιμη... Τέλος πάντων, μην τα θυμάσαι τώρα αυτά! Κοίτα μπροστά και τα καλύτερα έρχονται κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Ισχύει! Εμένα μια χαρά είχε διπλασιαστεί η άτιμη... Τέλος πάντων, μην τα θυμάσαι τώρα αυτά! Κοίτα μπροστά και τα καλύτερα έρχονται κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Ναι ναι μόνο μπροστά! Πάμε όλες για αυτα που έρχονται

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: 

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

Καλημερα κορίτσια μουυυυυ! 

@Mamounitsa οχι δεν μου ηρθε ακομα... Στην αναμονη!

Πως νιωθεις!????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bebouli καλημέρα! πως εισαι εσύ; please βαλε κ μενα στην ομορφη λίστα μας μπας και γινει τιποτα αυτο το μήνα! περιμενω πάλι να αδιαθετησω?20/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Δεν νιωθω τιποτα! Για αυτο δεν ελπιζω! Ουτε πονο, ουτε τσιμπηματα, ουτε πονο στο στηθος, ουτε τιποτα! ???

Καλέ μην απελπίζεσαι! Δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις όλα αυτά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: 

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

@Bebouli καλημέρα! πως εισαι εσύ; please βαλε κ μενα στην ομορφη λίστα μας μπας και γινει τιποτα αυτο το μήνα! περιμενω πάλι να αδιαθετησω?20/10

Σε εβαααλαααα!!! Καλά είμαι εγω στα ίδια !!χαχααχ!! Μακάρι να ΜΗΗΗΗΝ αδιαθετησεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: 

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

vikujustme: /10

Geo2009 :

Χρυσάφω:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Σε εβαααλαααα!!! Καλά είμαι εγω στα ίδια !!χαχααχ!! Μακάρι να ΜΗΗΗΗΝ αδιαθετησεις 

αΧ και εσυ καλό μου και όλες μας δηλαδή να μετονομάσουμε τη συζήτηση μας σε ''εγκυούλες'''  χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...