Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Αχααα! Να, δεν τα ξέρω αυτά! Καλά ούτε και τα άλλα μπόρεσα να καταλάβω με όλα αυτά τα χάπια, μονίμως μπερδεμένη! Αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ιδιαίτερα...! Στρατιώτης, εκτελώ εντολές! 

Το καλύτερο είναι αυτό γλυκιά μου!!Η προγετσερόνη γενικά την δουλευουν κ σε εξωσωματική φουλ κ σε φυσικη σύληηψη χρειάζεται!!Αυτη μας προκαλεί πονοκεφάλους,δυσκοιλιότητα!!Εγω στην μεταφορά που έπινα φουλ προγεστερόνη είχα πολύ δυσκοιλιότητα!!Για μένα πάντα όταν μια κοπέλα κάνει ορμονολογικές πρέπει να κάνει κ προγεστερόνη κ δυστυχώς αρκετοί γιατροί δν την βάζουν! στη σωστή μέρα!Να την ζητουν όμως τα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Το καλύτερο είναι αυτό γλυκιά μου!!Η προγετσερόνη γενικά την δουλευουν κ σε εξωσωματική φουλ κ σε φυσικη σύληηψη χρειάζεται!!Αυτη μας προκαλεί πονοκεφάλους,δυσκοιλιότητα!!Εγω στην μεταφορά που έπινα φουλ προγεστερόνη είχα πολύ δυσκοιλιότητα!!Για μένα πάντα όταν μια κοπέλα κάνει ορμονολογικές πρέπει να κάνει κ προγεστερόνη κ δυστυχώς αρκετοί γιατροί δν την βάζουν! στη σωστή μέρα!Να την ζητουν όμως τα κορίτσια!!

Καλέ ούτε κι εμένα τη ζητούσαν σε καμία από τις 2 προσπάθειες! Στην πρώτη μόνο οιστραδιόλη έκανα για την ωοληψία και στη δεύτερη με παρακολουθούσαν υπερηχογραφικά για το ενδομητριο, καμία εξέταση... Ο καθένας ότι του κατέβει απ'οτι κατάλαβα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλέ ούτε κι εμένα τη ζητούσαν σε καμία από τις 2 προσπάθειες! Στην πρώτη μόνο οιστραδιόλη έκανα για την ωοληψία και στη δεύτερη με παρακολουθούσαν υπερηχογραφικά για το ενδομητριο, καμία εξέταση... Ο καθένας ότι του κατέβει απ'οτι κατάλαβα... 

Ναι δν το διευκρίνησα εννοούσα να την κάνουν κόριτσια που αρχίζουν να ψάχνουν τι φταίει και δν συλλαμβάνουν!!Συνήθως απο 6-12 μήνες ελευθερων επαφών ξεκινάς με επίσκεψη στον γιατρό ορμονολογικέ κτλπ να ζητουν κ προγεστερόνη την σωστή μέρα!!Στην εξωσωματική ούτε εγώ έκανα προγεστερόνη!!Αλλές κοπ΄λεες κάνουν!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι δν το διευκρίνησα εννοούσα να την κάνουν κόριτσια που αρχίζουν να ψάχνουν τι φταίει και δν συλλαμβάνουν!!Συνήθως απο 6-12 μήνες ελευθερων επαφών ξεκινάς με επίσκεψη στον γιατρό ορμονολογικέ κτλπ να ζητουν κ προγεστερόνη την σωστή μέρα!!Στην εξωσωματική ούτε εγώ έκανα προγεστερόνη!!Αλλές κοπ΄λεες κάνουν!!

 

 

Εμένα 2η μέρα περιόδου μου έδινε να κάνω η ενδοκρινολόγος, μαζί με άλλες ορμονολογικές... ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

21η μέρα την έκανα κ τις δύο φορές... ΕντΞει δεν έκανα 28αρη κύκλο έκανα 30αρη αλλά δε νομίζω να ήταν τόσο χαμηλή αν ήταν λάθος μέρα.. κ μένα η γιατρός Μ πε όχι μια βδομάδα μετά την ωορρηξία μια βδομάδα πριν την περιοδο..

Ωχ, εμένα ήταν 12 και την έκανα και πιο αργά από σένα... Και είναι τόσο απλή η λύση αυτού του "προβλήματος", τελοσπάντων, τσάμπα οι προσπάθειές μας. 

Καλά, προφανώς το ξέρεις, αλλά μήπως να παίρνεις την προγεστερόνη κολπικά για να μην έχεις παρενέργειες; Είναι λίγο γιαξ, αλλά από το να μη μπορείς να σταθείς, μάλλον καλύτερο το γιαουρτόβρακο. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Εμένα 2η μέρα περιόδου μου έδινε να κάνω η ενδοκρινολόγος, μαζί με άλλες ορμονολογικές... ?????

Φυσιολογικά όταν προσπαυθούσες?Εγω όταν προσπαθούσα φυσιολογικά 14 μήνες έκανα όλες τις ορμονολογικές 3 μέρα του κύκλου κ προγετσρεόνη βάση του κύκλου μου 23 μέρα!!Και είχα νούμερο 23 όπου ήταν πολύ καλά!!Τώρα στην εξωσωματική αλλάζουν!!Αν πας με φρέσκα με κατεψυγμένα!!Ουτως ή άλλως εμεις στην εξωσωματική πίνουμε προγεστερόνη!!Τα ουτρο!!Κολπικά βασικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλέ ούτε κι εμένα τη ζητούσαν σε καμία από τις 2 προσπάθειες! Στην πρώτη μόνο οιστραδιόλη έκανα για την ωοληψία και στη δεύτερη με παρακολουθούσαν υπερηχογραφικά για το ενδομητριο, καμία εξέταση... Ο καθένας ότι του κατέβει απ'οτι κατάλαβα... 

Καλά, αυτό που είπες είναι για να το χτυπήσω τατουάζ στο μέτωπό μου! Έλεος, όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχααα !!!! Θα λαλησουμε στο τέλος... @Σταυρι έχεις εσύ τεστ μπόλικα??? Να έρθω να κάνουμε μαζί άμα είναι.. ? 

Εντωμεταξυ , @Starrr τα φώτα σου. Ξεκίνησα να παίρνω την προγεστερόνη 15η μέρα του κύκλου πριν κοιμηθώ όλα καλά όλα ωραία... Εδώ κ δύο μέρες όμως ξυπνάω το πρωί κ δε μπορώ να σταθώ .σήμερα όλη μέρα στη δουλειά ζαλιζομουνα κ είχα το στομάχι μου  χάλια .. Τώρα είμαι καλά όμως.  Δεν έχω κατι. Τι στο καλό ολόκληρο βράδυ δε περνάει η δράση της?? 

Είναι όπου χτυπήσει τον καθένα. Εμένα μου μιλούσε ο άντρας μου κ εγώ την επόμενη δε θυμόμουν ότι τα χαμε πει..... Κ οταν δούλευα έπαιρνα καφέ οπωσδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Φυσιολογικά όταν προσπαυθούσες?Εγω όταν προσπαθούσα φυσιολογικά 14 μήνες έκανα όλες τις ορμονολογικές 3 μέρα του κύκλου κ προγετσρεόνη βάση του κύκλου μου 23 μέρα!!Και είχα νούμερο 23 όπου ήταν πολύ καλά!!Τώρα στην εξωσωματική αλλάζουν!!Αν πας με φρέσκα με κατεψυγμένα!!Ουτως ή άλλως εμεις στην εξωσωματική πίνουμε προγεστερόνη!!Τα ουτρο!!Κολπικά βασικά!! 

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

23;; Καλά μωρό όχι με τα κυάλια της @Titika88, ούτε με τηλεσκόπιο της NASA. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ωχ, εμένα ήταν 12 και την έκανα και πιο αργά από σένα... Και είναι τόσο απλή η λύση αυτού του "προβλήματος", τελοσπάντων, τσάμπα οι προσπάθειές μας. 

Καλά, προφανώς το ξέρεις, αλλά μήπως να παίρνεις την προγεστερόνη κολπικά για να μην έχεις παρενέργειες; Είναι λίγο γιαξ, αλλά από το να μη μπορείς να σταθείς, μάλλον καλύτερο το γιαουρτόβρακο. ?

Χαχαχαχχαχ! Γιαουρτοβρακο?!?!!! ??????????????

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Φυσιολογικά όταν προσπαυθούσες?Εγω όταν προσπαθούσα φυσιολογικά 14 μήνες έκανα όλες τις ορμονολογικές 3 μέρα του κύκλου κ προγετσρεόνη βάση του κύκλου μου 23 μέρα!!Και είχα νούμερο 23 όπου ήταν πολύ καλά!!Τώρα στην εξωσωματική αλλάζουν!!Αν πας με φρέσκα με κατεψυγμένα!!Ουτως ή άλλως εμεις στην εξωσωματική πίνουμε προγεστερόνη!!Τα ουτρο!!Κολπικά βασικά!! 

Ποτέ δεν μου είπε κανείς να κάνω προγεστερόνη συγκεκριμένη μέρα του κύκλου... Ούτε φυσικά ούτε στην εξωσωματική! Μου τις έγραφε η ενδοκρινολόγος μαζί με ένα κατεβατό άλλες και μου έλεγε 2η ή 3η μέρα περιόδου... Ας μη σχολιάσω περαιτέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η wild lavender είπε:

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

23;; Καλά μωρό όχι με τα κυάλια της @Titika88, ούτε με τηλεσκόπιο της NASA. 

Μετα απο αυτο το 23 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρόμησε!!Προσπάθησα αλλα 2 χρόνια με κλομιφαίνη,1 σπερματέγχυση τζίφος!!Και τώρα είμαι έγκυος με την 1 εξωσωματική!!Σας στέλνω την θετική ενέργεια να τα καταφέρετε όλα τα κορίτσια!!Οτι δν σας αρέσει να τα λέτε στον ντοκ σας κ σε ανάγκη να αλλάζετε κι όλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μετα απο αυτο το 23 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρόμησε!!Προσπάθησα αλλα 2 χρόνια με κλομιφαίνη,1 σπερματέγχυση τζίφος!!Και τώρα είμαι έγκυος με την 1 εξωσωματική!!Σας στέλνω την θετική ενέργεια να τα καταφέρετε όλα τα κορίτσια!!Οτι δν σας αρέσει να τα λέτε στον ντοκ σας κ σε ανάγκη να αλλάζετε κι όλας!!

Πωπω, ταλαιπωρήθηκες πάρα πολύ δηλαδή...

?Όλα τέλεια να πηγαίνουν από δω και πέρα! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχααα !!!! Θα λαλησουμε στο τέλος... @Σταυρι έχεις εσύ τεστ μπόλικα??? Να έρθω να κάνουμε μαζί άμα είναι.. ? 

Εντωμεταξυ , @Starrr τα φώτα σου. Ξεκίνησα να παίρνω την προγεστερόνη 15η μέρα του κύκλου πριν κοιμηθώ όλα καλά όλα ωραία... Εδώ κ δύο μέρες όμως ξυπνάω το πρωί κ δε μπορώ να σταθώ .σήμερα όλη μέρα στη δουλειά ζαλιζομουνα κ είχα το στομάχι μου  χάλια .. Τώρα είμαι καλά όμως.  Δεν έχω κατι. Τι στο καλό ολόκληρο βράδυ δε περνάει η δράση της?? 

Ουτε ενα ομως??? Εγω ομως δεν περιμενω και πολλα αυτο το μηνα καθως εκανα μιση προσπαθεια οκ δεν πειραζει συνιθισμενα τα βουνα απ τα χιονια ετσι κι αλλιως η ρημαδα ουτε τη χαρα της καθυστερησεις δεν μου δινει τσουπ ερχετε κατευθειαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ουτε ενα ομως??? Εγω ομως δεν περιμενω και πολλα αυτο το μηνα καθως εκανα μιση προσπαθεια οκ δεν πειραζει συνιθισμενα τα βουνα απ τα χιονια ετσι κι αλλιως η ρημαδα ουτε τη χαρα της καθυστερησεις δεν μου δινει τσουπ ερχετε κατευθειαν

Γιατιιιι αφού μια χαρά ήταν οι επαφές σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Είναι όπου χτυπήσει τον καθένα. Εμένα μου μιλούσε ο άντρας μου κ εγώ την επόμενη δε θυμόμουν ότι τα χαμε πει..... Κ οταν δούλευα έπαιρνα καφέ οπωσδήποτε. 

Κ τις έπαιρνες βράδυ μόνο κ εσύ?? Μα στην αρχή ήμουν μια χαρά εδώ κ δύο τρεις μέρες Μ το κάνει αυτό κ ζαλίζομαι. Εγώ πάλι ξεραινομαι όλο το βράδυ χωρίς να ξυπνάω χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφιερωμενο στα μωρα μας.....που μας παιδευουν...

Για το @Bebouli μπορουμε να κανουμε μια παραλλαγη και να πουμε

Τε - τε - τε- τεστ εγκυμοσυυυυυνης εχω κανει για σενα χιλιαδες φορεςςςς....

Κοριτσια ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα βαφω νυχι ακουω παολα και δεν κρατηθηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ τις έπαιρνες βράδυ μόνο κ εσύ?? Μα στην αρχή ήμουν μια χαρά εδώ κ δύο τρεις μέρες Μ το κάνει αυτό κ ζαλίζομαι. Εγώ πάλι ξεραινομαι όλο το βράδυ χωρίς να ξυπνάω χαχαα

Και πρωί κ βράδυ..... Βασικά 12ωρο.....κ επειδή φοβόμουν στην δουλειά... Το έπαιρνα 4 τα μεσάνυχτα έβαζα ξυπνητήρι... Κ ξανά κοιμόμουν κατευθείαν..... Κ μετά ξυπνούσα 7 για δουλειά.... Κ το απόγευμα ξανά 4.οπου κοιμόμουν 6 με 11 ξυπνούσα έπινα νερό κ ξανά κοιμόμουν σερί έως της 4οπου ξανά ξυπνούσα έπινα το χάπι... Κοκ.... Στην ουσία κοιμόμουν 6 απόγευμα με 7 το πρωί!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Αφιερωμενο στα μωρα μας.....που μας παιδευουν...

Για το @Bebouli μπορουμε να κανουμε μια παραλλαγη και να πουμε

Τε - τε - τε- τεστ εγκυμοσυυυυυνης εχω κανει για σενα χιλιαδες φορεςςςς....

Κοριτσια ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα βαφω νυχι ακουω παολα και δεν κρατηθηκα... 

Εσύ νύχι, εγώ μαλλί... Αντε να δούμε τι θα κάνουμε σήμερα! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εσύ νύχι, εγώ μαλλί... Αντε να δούμε τι θα κάνουμε σήμερα! ?????

Εεεε τι θα κανουμε..θα παμε για ποτο.τοσες ωρες αυτα δεν λεμε? Να το ριξουμε εξω και να περναμε καλα για να ερθει ο απογονος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Titika88 είπε:

Εεεε τι θα κανουμε..θα παμε για ποτο.τοσες ωρες αυτα δεν λεμε? Να το ριξουμε εξω και να περναμε καλα για να ερθει ο απογονος....

Πιες ένα και για μένα!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Πιες ένα και για μένα!!! ?????

Για ολες θα πιω!!!!!και αυριο που θα παω εκκλησια θα μας αναψω και κερακι με ευχη! Να μας πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Αφιερωμενο στα μωρα μας.....που μας παιδευουν...

Για το @Bebouli μπορουμε να κανουμε μια παραλλαγη και να πουμε

Τε - τε - τε- τεστ εγκυμοσυυυυυνης εχω κανει για σενα χιλιαδες φορεςςςς....

Κοριτσια ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα βαφω νυχι ακουω παολα και δεν κρατηθηκα... 

Έλα κοπελιά δίδυμες ξεκάθαρα!!! Φτιάχνω νύχι εγώ άκου Τερζή όμως χαχχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marillia είπε:

Μετα απο αυτο το 23 έμεινα έγκυος φυσιολογικά αλλά παλινδρόμησε!!Προσπάθησα αλλα 2 χρόνια με κλομιφαίνη,1 σπερματέγχυση τζίφος!!Και τώρα είμαι έγκυος με την 1 εξωσωματική!!Σας στέλνω την θετική ενέργεια να τα καταφέρετε όλα τα κορίτσια!!Οτι δν σας αρέσει να τα λέτε στον ντοκ σας κ σε ανάγκη να αλλάζετε κι όλας!!

Συγχαρητήρια... εξωσωματική σε ποιόν γιατρό εκανες; Υ.Γ συγγνώμη για την αδιακρισία! Με το καλό σου εύχομαι?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Συγχαρητήρια... εξωσωματική σε ποιόν γιατρό εκανες; Υ.Γ συγγνώμη για την αδιακρισία! Με το καλό σου εύχομαι?????????

Την εκανα στο Ιασώ με τον Παναγιώτη πολυζο!Σ ευχαριστώ πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!! Μαλλιά ακούω νύχια ακούω και στο τέλος ακούω και τα ποτάκια χα χα! Ελπίζω να περάστε πολύ καλά! Επίσης @Titika88 δεν ξέρω πως συνδιαζεις ποτό και εκκλησία χάχα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...