Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου ? δεύτερη μέρα καθυστερησης!! Νιώθω όμως θετικά ακόμη κ αν ήταν η χοριακη μου αρνητική γιατί την έκανα 7 μέρες μετά την ωορρηξία..και πιστεύω ο γιατρός δεν θα έβλεπε κάτι! Σήμερα είμαι 12 η μέρα με την ωορρηξία! Το στήθος ακόμη πονάει η μέση το ίδιο και έχω πόνους περιόδου πάρα πολύ έντονους αφού νόμιζα ότι αδιαθετησα.. θέλω να πιστεύω ότι η 7 η μέρα ήταν αρκετά νωρίς για χοριακη τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Μωρέ την 12η είναι πιο έντονο αυτό το βλέπω κι εγώ...αυτό που ρωτάω τις κοπέλες που έχουν εμπειρία με τα τεστάκια είναι όπως τα βλέπουν αν θα ήταν ακόμη πιο έντονο την 11η που δεν έκανα τεστάκι ή τη 13η το πρωί..γιατί αυτό που βλέπεις είναι 12η απόγευμα και το από κάτω 13η απόγευμα...

Και να ήταν 12η απόγευμα. Ωορρηξία μέτρα την 14η μέρα σου, ? ναι σαι πιο σίγουρη. Ελπίζω να χες τις κατάλληλες επαφουλες... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ? δεύτερη μέρα καθυστερησης!! Νιώθω όμως θετικά ακόμη κ αν ήταν η χοριακη μου αρνητική γιατί την έκανα 7 μέρες μετά την ωορρηξία..και πιστεύω ο γιατρός δεν θα έβλεπε κάτι! Σήμερα είμαι 12 η μέρα με την ωορρηξία! Το στήθος ακόμη πονάει η μέση το ίδιο και έχω πόνους περιόδου πάρα πολύ έντονους αφού νόμιζα ότι αδιαθετησα.. θέλω να πιστεύω ότι η 7 η μέρα ήταν αρκετά νωρίς για χοριακη τι λέτε;

Ναι εννοείται πως ήταν.... Αύριο πρωί κάνε ένα τεστακι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι εννοείται πως ήταν.... Αύριο πρωί κάνε ένα τεστακι. ?

Εύχομαι να μην έρθει η χαμένη!!!  Ούτε ο γυναικολόγος θα το έβλεπε έτσι; Γιατί την ίδια μέρα έκανα κ κολπικό υπέρηχο και βρήκε την κύστη γιατί την Κυριακή που μας πέρασε είχα πόνους και κράμπες στην δεξιά σάλπιγγα και λέω ας πάω γιατί πονούσα πολύ...  ισχυριζόταν ότι στην χοριακη μου θα φαινόταν σίγουρα...εγώ το θεωρούσα νωρίς (14/10 ωορρηξία - 21/10 - έκανα την χοριακη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Εύχομαι να μην έρθει η χαμένη!!!  Ούτε ο γυναικολόγος θα το έβλεπε έτσι; Γιατί την ίδια μέρα έκανα κ κολπικό υπέρηχο και βρήκε την κύστη γιατί την Κυριακή ο ου μας πέρασε είχα πόνους και κράμπες στην δεξιά σάλπιγγα και λέω ας πάω γιατί πονούσαν πολύ...  ισχυριζόταν ότι στην χοριακη μου θα φαινόταν σίγουρα...εγώ το θεωρούσα νωρίς 

Ναι βρε.... Αφού δεν θα χε πάει καν στη μήτρα........ Πιο μετά πηγαίνει κ εμφυτεύεται..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι βρε.... Αφού δεν θα χε πάει καν στη μήτρα........ Πιο μετά πηγαίνει κ εμφυτεύεται..... 

Ανακουφιστηκα λίγο αλλά μου έκανε κ λίγο καλό αυτό γιατί πέρασαν γρήγορα οι μέρες τώρα στην καθυστερηση σκεφτόμουν μπας και έκανε λάθος ο γυναικολόγος;;! Και μέτρησα τις μέρες κ έλεγα αδύνατον να φαινόταν τόσο νωρίς..!!! Αλλαγή γυναικολόγου λοιπόν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θετικό φαίνεται.. Αναλόγως τι θα βγει το αυριανό.. Εσύ ξεκινάς δράση ούτως ή άλλως ?

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ξεκίνα ξεκίνα! Κάνε κ αύριο τεστ για να δεις ότι θα είναι πιο αχνη... 

Πω πω πρέπει να πω επείγοντος σπίτι ? Λέτε να κάνω ακόμη 1 απόψε ; Μπορεί να είναι πιο θετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Ανακουφιστηκα λίγο αλλά μου έκανε κ λίγο καλό αυτό γιατί πέρασαν γρήγορα οι μέρες τώρα στην καθυστερηση σκεφτόμουν μπας και έκανε λάθος ο γυναικολόγος;;! Και μέτρησα τις μέρες κ έλεγα αδύνατον να φαινόταν τόσο νωρίς..!!! Αλλαγή γυναικολόγου λοιπόν ?

Γιατί σου είχε πει ότι θα φαινόταν?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γιατί σου είχε πει ότι θα φαινόταν?? 

Ναι ο έξυπνος πρώτου κάνει υπέρηχο με εβαλε να κάνω χοριακη και εγώ είπα ότι είναι νωρίς λέει θα φανεί αν είσαι γιατί πίστευα ότι ίσως να είναι από αυτό οι κράμπες. Και όταν βγήκε 0 μου είπε δεν είσαι θα σου έρθει περίοδος. περίμενα στις 24/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα δυστυχώς αδιαθετησα τώρα το πρωί ? τα μούτρα μου είναι πιο κάτω και από το πάτωμα...

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Μην στεναχωριέσαι. Να έχεις πίστη και δεν θα αργήσει να έρθει το θαυματακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Ναι ο έξυπνος πρώτου κάνει υπέρηχο με εβαλε να κάνω χοριακη και εγώ είπα ότι είναι νωρίς λέει θα φανεί αν είσαι γιατί πίστευα ότι ίσως να είναι από αυτό οι κράμπες. Και όταν βγήκε 0 μου είπε δεν είσαι θα σου έρθει περίοδος. περίμενα στις 24/10

Σε έβαλε να κάνεις χοριακη επτά μέρες μετά την ωορρηξία?????????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Εύχομαι να μην έρθει η χαμένη!!!  Ούτε ο γυναικολόγος θα το έβλεπε έτσι; Γιατί την ίδια μέρα έκανα κ κολπικό υπέρηχο και βρήκε την κύστη γιατί την Κυριακή που μας πέρασε είχα πόνους και κράμπες στην δεξιά σάλπιγγα και λέω ας πάω γιατί πονούσα πολύ...  ισχυριζόταν ότι στην χοριακη μου θα φαινόταν σίγουρα...εγώ το θεωρούσα νωρίς (14/10 ωορρηξία - 21/10 - έκανα την χοριακη)

Έχω διαβάσει ότι μετά την επαφή η εμφύτευση μπορεί να κάνει εως και 12 ημέρες. Μετά αρχίζει κι ανεβαίνει η χοριακη. Αυτός πως το απέκλεισε τόσο εύκολα; Πάντως δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να δει κάτι τόσο νωρίς.Μακάρι να μην σου έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Σε έβαλε να κάνεις χοριακη επτά μέρες μετά την ωορρηξία?????????? 

Ω Ναι...και ξέρεις το πήρα απόφαση λέω οκ δεν είμαι απογοητεύτηκα λίγο αλλά το είχα πάρει απόφαση! Τώρα που το ξανά σκέφτομαι λέω αν τελικά είμαι!? Μακάρι...και τον ρώτησα και ξανά σίγουρα δεν είμαι; Να μην ξανά κάνω; Μου είπε όχι θα σου έρθει περίοδος κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έχω διαβάσει ότι μετά την επαφή η εμφύτευση μπορεί να κάνει εως και 12 ημέρες. Μετά αρχίζει κι ανεβαίνει η χοριακη. Αυτός πως το απέκλεισε τόσο εύκολα; Πάντως δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να δει κάτι τόσο νωρίς.Μακάρι να μην σου έρθει! 

Μακάρι!! Εγώ θα κάνω την τρίτη χοριακη αν μέχρι τότε δεν εμφανιστεί!! Και αν μέχρι την Τρίτη έχω καθυστέρηση θα είναι καλό σημάδι..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Μακάρι!! Εγώ θα κάνω την τρίτη χοριακη αν μέχρι τότε δεν εμφανιστεί!! Και αν μέχρι την Τρίτη έχω καθυστέρηση θα είναι καλό σημάδι..!

Φυσικά και κυρίως αν έχεις σταθερό κύκλο. Ελπίζουμε να ακούσουμε ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinik94 είπε:

Ω Ναι...και ξέρεις το πήρα απόφαση λέω οκ δεν είμαι απογοητεύτηκα λίγο αλλά το είχα πάρει απόφαση! Τώρα που το ξανά σκέφτομαι λέω αν τελικά είμαι!? Μακάρι...και τον ρώτησα και ξανά σίγουρα δεν είμαι; Να μην ξανά κάνω; Μου είπε όχι θα σου έρθει περίοδος κανονικά. 

Τι να πω.. ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

 

Πω πω πρέπει να πω επείγοντος σπίτι ? Λέτε να κάνω ακόμη 1 απόψε ; Μπορεί να είναι πιο θετικό;

Ναι φυσικά μπορεί να ναι πιο θετικό. Ακόμη κι αύριο μπορεί να ναι πιο κόκκινο. Αν έχεις τεστ κάνε αργότερα και σίγουρα κι αύριο να δεις ποιο θα κρατήσεις ως θετικό. Πάντως σε γενικές γραμμές έχεις ένα γόνιμο τριήμερο μπροστά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ? δεύτερη μέρα καθυστερησης!! Νιώθω όμως θετικά ακόμη κ αν ήταν η χοριακη μου αρνητική γιατί την έκανα 7 μέρες μετά την ωορρηξία..και πιστεύω ο γιατρός δεν θα έβλεπε κάτι! Σήμερα είμαι 12 η μέρα με την ωορρηξία! Το στήθος ακόμη πονάει η μέση το ίδιο και έχω πόνους περιόδου πάρα πολύ έντονους αφού νόμιζα ότι αδιαθετησα.. θέλω να πιστεύω ότι η 7 η μέρα ήταν αρκετά νωρίς για χοριακη τι λέτε;

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Άσε να περάσουν 16 μέρες μετά την ωορρηξία, γιατί μέχρι τότε είναι φυσιολογικό να έρθει...επίσης μπορεί να έχεις καθυστέρηση περιόδου και λόγω της κύστης! Νομίζω ότι συμβαίνει πολύ συχνά. Παρ’ολ’αυτά ισχύει ότι η εμφύτευση μπορεί να γίνει και 12 μέρες μετά τη σύλληψη. Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Στον προηγούμενο κύκλο που την έκανα, είχα κάνει και την σαλπιγγογραφια... Μπορεί να επηρεασε, να ερέθισε το σύστημα... Τι να πω... Και η ορμόνη αυτή φτιάχνει σύντομα με το χαπακι?

κ εγώ είχα κάνει σαλπιγγογραφία αλλά δε μ πε κάτι δε νομίζω να επηρέασε.. όπως το είπες είναι ορμόνη κ φτιάχνει σύντομα. βασικά εγώ την παίρνω σε κάθε κύκλο δε την έχω σταματήσει... από τον πρώτο κύκλο κιόλας νομίζω πως ανεβαίνει γιατί παίρνεις το χάπι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Από το στόμα σου..... ♥️ Σ ευχαριστώ πολύ!!! 

Είμαι σίγουρη και να ξέρεις μετά από υστεροσκόπηση πιάνεις πιο εύκολα.... Έτσι έμεινα και εγώ έγκυος τα Χριστούγεννα χωρίς να το περιμένω.... Απόλαυσε το και θα γίνει στο λέω και να με θυμηθείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ? δεύτερη μέρα καθυστερησης!! Νιώθω όμως θετικά ακόμη κ αν ήταν η χοριακη μου αρνητική γιατί την έκανα 7 μέρες μετά την ωορρηξία..και πιστεύω ο γιατρός δεν θα έβλεπε κάτι! Σήμερα είμαι 12 η μέρα με την ωορρηξία! Το στήθος ακόμη πονάει η μέση το ίδιο και έχω πόνους περιόδου πάρα πολύ έντονους αφού νόμιζα ότι αδιαθετησα.. θέλω να πιστεύω ότι η 7 η μέρα ήταν αρκετά νωρίς για χοριακη τι λέτε;

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Κάπου διάβασα ότι έκανες ωορρηξία στις 14/10. Είναι επιβεβαιωμένη; Γιατί αν είναι θα υπολογίσεις από τότε τουλάχιστον 12 μέρες (η ελάχιστη διάρκεια της ωχρινικης φάσης για έχει γίνει σωστά η ωορρηξία) οπότε απο σήμερα περιμένεις κανονικά περίοδο. Γενικώς υπολογίζουμε ότι 14 μέρες μετά την ωορρηξία θα έρθει περίοδος αλλά είναι επίσης φυσιολογικό να έρθει από 12 έως 16 μέρες μετά την ωορρηξία

Η χοριακη που έκανες ήταν πολυυυυυυυυυ νωρίς.... Ενδεχομένως ούτε η εμφύτευση να μην είχε γίνει καν ακόμη. Ο γιατρός στο ζήτησε; Ξέρεις σε ρωτάω γιατί αν υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να το μάθεις νωρίς το καταλαβαίνω, αν και παραηταν νωρίς.... Από την άλλη αν ήταν από δική σου ανυπομονησία μην το κάνεις γιατί δεν μας κάνει καλό.... Ίσως και να το έχεις αναφέρει αλλά κάπου στα μηνύματα μου έχει ξεφύγει

Δεν στα γράφω όλα αυτά για να σου κόψω τα φτερά, εννοείται ότι από τη στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές υπάρχει πιθανότητα να τα καταφέρατε τώρα που μιλάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Κάπου διάβασα ότι έκανες ωορρηξία στις 14/10. Είναι επιβεβαιωμένη; Γιατί αν είναι θα υπολογίσεις από τότε τουλάχιστον 12 μέρες (η ελάχιστη διάρκεια της ωχρινικης φάσης για έχει γίνει σωστά η ωορρηξία) οπότε απο σήμερα περιμένεις κανονικά περίοδο. Γενικώς υπολογίζουμε ότι 14 μέρες μετά την ωορρηξία θα έρθει περίοδος αλλά είναι επίσης φυσιολογικό να έρθει από 12 έως 16 μέρες μετά την ωορρηξία

Η χοριακη που έκανες ήταν πολυυυυυυυυυ νωρίς.... Ενδεχομένως ούτε η εμφύτευση να μην είχε γίνει καν ακόμη. Ο γιατρός στο ζήτησε; Ξέρεις σε ρωτάω γιατί αν υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να το μάθεις νωρίς το καταλαβαίνω, αν και παραηταν νωρίς.... Από την άλλη αν ήταν από δική σου ανυπομονησία μην το κάνεις γιατί δεν μας κάνει καλό.... Ίσως και να το έχεις αναφέρει αλλά κάπου στα μηνύματα μου έχει ξεφύγει

Δεν στα γράφω όλα αυτά για να σου κόψω τα φτερά, εννοείται ότι από τη στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές υπάρχει πιθανότητα να τα καταφέρατε τώρα που μιλάμε!

Εκείνος μου την ζήτησε! Εγώ το θεώρησα πολύ νωρίς αλλά δεν είχα υπολογίσει τις μέρες τις είδα εχθές που είδα καθυστερηση η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν είχα καθυστερηση, έχω 25-26 μέρες κύκλο! Είχα ένα πόνο πολύ δυνατό Πριν λίγο και μετά είδα κάτι ροζ σταγονιτσες. μετά ήταν καθαρά! Επίσης 37.5 το θερμόμετρο! Αν αύριο δεν δω περίοδο θα πιστεύω ότι έγινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Άσε να περάσουν 16 μέρες μετά την ωορρηξία, γιατί μέχρι τότε είναι φυσιολογικό να έρθει...επίσης μπορεί να έχεις καθυστέρηση περιόδου και λόγω της κύστης! Νομίζω ότι συμβαίνει πολύ συχνά. Παρ’ολ’αυτά ισχύει ότι η εμφύτευση μπορεί να γίνει και 12 μέρες μετά τη σύλληψη. Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις!

Ναι! Και εγώ αυτό πιστεύω, θα περιμένω! Αν έρθει δεν πειράζει συνεχίζουμε παρακάτω...αλλά αν δεν την τρίτη θα κάνω χοριακη, ίσως να είναι η κ κύστη αλλά ριν λίγο είδα λίγες ροζ σταγόνες και τίποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Εκείνος μου την ζήτησε! Εγώ το θεώρησα πολύ νωρίς αλλά δεν είχα υπολογίσει τις μέρες τις είδα εχθές που είδα καθυστερηση η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν είχα καθυστερηση, έχω 25-26 μέρες κύκλο! Είχα ένα πόνο πολύ δυνατό Πριν λίγο και μετά είδα κάτι ροζ σταγονιτσες. μετά ήταν καθαρά! Επίσης 37.5 το θερμόμετρο! Αν αύριο δεν δω περίοδο θα πιστεύω ότι έγινε!!!

Αν κάνεις την Τρίτη μια χοριακη θα ξέρεις σίγουρα! Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinik94 είπε:

Ναι! Και εγώ αυτό πιστεύω, θα περιμένω! Αν έρθει δεν πειράζει συνεχίζουμε παρακάτω...αλλά αν δεν την τρίτη θα κάνω χοριακη, ίσως να είναι η κ κύστη αλλά ριν λίγο είδα λίγες ροζ σταγόνες και τίποτα αλλο

Μακάρι να’χεις ευχάριστα περιμένουμε νέα σου!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...