Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια είπα να αρχίσω πιο εντατικά τα τεστάκια.. Πώς τα βλέπετε; Είναι με τη σειρά 9η, 10η και 12η μέρα(σήμερα) ...λέτε να ήταν πιο έντονο την 11η και να το’χασα; ? ή καλό είναι και σήμερα;

2D561A0C-CD58-41D1-BE48-043361D5BA65.jpeg

Κάνε και αύριο τεστακι να δεις αν αυξάνεται η αν μειωνεται? δεν σου απαγορεύεται να έχεις κ επαφή όμως κ σήμερα.... Ούτως ή αλλιώς όταν δεις κατακόκκινο, ωορρηξία μπορείς να χεις κ μετά από 48 ώρες!!!!!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

anna90: 

Εγω δεν ξερω τι ημερομηνια να δωσω για επομενη περιοδο βρε κοριτσια.....η εφαρμογη μου λεει 19/11, ας το κρατησουμε και βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε και αύριο τεστακι να δεις αν αυξάνεται η αν μειωνεται? δεν σου απαγορεύεται να έχεις κ επαφή όμως κ σήμερα.... Ούτως ή αλλιώς όταν δεις κατακόκκινο, ωορρηξία μπορείς να χεις κ μετά από 48 ώρες!!!!!!!! ??

Οκ...οπότε πρέπει να είναι πιο κόκκινο ε;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Οκ...οπότε πρέπει να είναι πιο κόκκινο ε;; ?

Ε ανάλογα. Γενικά τα τεστακια σου δείχνουν ένα δείγμα. Επαφές μέρα παρά μέρα. Κ μην χάνεις τις μέρες με τα τεστακια. Γιατι έτσι δεν θα μπορείς να την βρεις... Κανονικά λένε τεστακια δύο φορές την ημέρα.. Για τις πρώτες φορές... Τι κύκλο κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ανάλογα. Γενικά τα τεστακια σου δείχνουν ένα δείγμα. Επαφές μέρα παρά μέρα. Κ μην χάνεις τις μέρες με τα τεστακια. Γιατι έτσι δεν θα μπορείς να την βρεις... Κανονικά λένε τεστακια δύο φορές την ημέρα.. Για τις πρώτες φορές... Τι κύκλο κάνεις? 

Έχεις δίκιο!!

26 μέρες είναι ο κύκλος μου! Άρα κάπου τώρα δε πρέπει να’ναι η ωορρηξία; Χθες είχα λίγες κράμπες χαμηλά στη κοιλιά κ λίγα υγρά, σήμερα και κράμπες και πόνους στην αριστερή ωοθήκη και λευκά κομμάτια όταν έκανα τσίσα χαχα..αλλά δε ξέρω οι πόνοι στις ωοθήκες είναι πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά την ωορρηξία; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Μπεμπούλιιιιιιι! Τι γίνεται? Είδαμε κάνα φασολάκι ή όχι ακόμα?!! 

Όχι ακόμη!! ραντεβού εχω την άλλη Πέμπτη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Όχι ακόμη!! ραντεβού εχω την άλλη Πέμπτη!! 

Αχ, τι ωραία! Με το καλό κορίτσι μου όλα τέλεια να είναι! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια είπα να αρχίσω πιο εντατικά τα τεστάκια.. Πώς τα βλέπετε; Είναι με τη σειρά 9η, 10η και 12η μέρα(σήμερα) ...λέτε να ήταν πιο έντονο την 11η και να το’χασα; ? ή καλό είναι και σήμερα;

2D561A0C-CD58-41D1-BE48-043361D5BA65.jpeg

Ακριβώς έτσι είμαι και εγωωωω και είχα την ίδια απορία κορίτσια βοηθήστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28  κανε κ αυριο να δεις αν ειναι πιο σκουρα η γραμμη...εχε επαφες αυτες τις μερες γιατι μπορει και πριν την ωορρηξια να γινει η συλληψη. Καλη επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Princess28  κανε κ αυριο να δεις αν ειναι πιο σκουρα η γραμμη...εχε επαφες αυτες τις μερες γιατι μπορει και πριν την ωορρηξια να γινει η συλληψη. Καλη επιτυχία!!!

Ευχαριστώ!! Θα κάνω και αύριο και θα σας στείλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ, τι ωραία! Με το καλό κορίτσι μου όλα τέλεια να είναι! ????

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Έχεις δίκιο!!

26 μέρες είναι ο κύκλος μου! Άρα κάπου τώρα δε πρέπει να’ναι η ωορρηξία; Χθες είχα λίγες κράμπες χαμηλά στη κοιλιά κ λίγα υγρά, σήμερα και κράμπες και πόνους στην αριστερή ωοθήκη και λευκά κομμάτια όταν έκανα τσίσα χαχα..αλλά δε ξέρω οι πόνοι στις ωοθήκες είναι πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά την ωορρηξία; ?

Ε ανάλογα. Έχε εσύ την επαφή σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Σήμερα είναι να μου έρθει κανονικά δεν έχω κανένα πονο αντιθέτως με τις προηγούμενες μέρες...η θερμοκρασία 37,2 ΑΚΌΜΗ. Μετά από την χοριακη στις 21/10 και τον γυναικολόγο είχα πιστέψει ότι δεν είμαι με τίποτα έγκυος..το στήθος ακόμη πονάει και η μέση μου..!!! Τι λέτε;; Εγώ ακόμη θεωρώ ότι θα μου έρθει αλλά πώς δικαιολογείται η θερμοκρασία;;

Η θερμοκρασία υποτίθεται ότι πέφτει μόλις έρθει η περίοδος!  Αφού δεις αίμα δηλ! Δεν είναι στάνταρ η θερμοκρασία πάντως!! Κάνε ένα τεστ για σιγουρια! Επειδή όμως είδε κύστη ίσως αργήσει λίγο από την κύστη!! Εμενα όταν είχα κύστη ήρθε μετά από 10 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια είπα να αρχίσω πιο εντατικά τα τεστάκια.. Πώς τα βλέπετε; Είναι με τη σειρά 9η, 10η και 12η μέρα(σήμερα) ...λέτε να ήταν πιο έντονο την 11η και να το’χασα; ? ή καλό είναι και σήμερα;

2D561A0C-CD58-41D1-BE48-043361D5BA65.jpeg

Αν έχεις πολλά κάνε αύριο δύο!! Η αύριο η μεθαύριο θα το δεις πολύ κόκκινο!! Έχε επαφές βεβαια εσύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια χαρείτε το σεξ και μην ταλαιπωρείτε το μυαλουδακι σας. Ηρεμια και το νινακι θα έρθει για όλες... Χαρείτε το σεξ τώρα που προλαβαίνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια είπα να αρχίσω πιο εντατικά τα τεστάκια.. Πώς τα βλέπετε; Είναι με τη σειρά 9η, 10η και 12η μέρα(σήμερα) ...λέτε να ήταν πιο έντονο την 11η και να το’χασα; ? ή καλό είναι και σήμερα;

2D561A0C-CD58-41D1-BE48-043361D5BA65.jpeg

μια χαρα τα τεστακια εισαι σς γονιμες μερες! λογικα αυριο θα σου κοκκινησει κ αλλο! και αν εχουμε επαφη σημερα καλη ειναι μας κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά ! έχω μέρες να μπω ας πούμε ότι έκανα μια γενική αποτοξίνωση! 13η μέρα του κύκλου μου σήμερα και αποφάσισα να αρχίσω τεστακια ωορρηξιας.. βέβαια λόγο του ότι έκανα 38κυκλο τον προηγούμενο μήνα δεν ξέρω τώρα ποτέ να την περιμένω! Δεν το έψαξα όμως το γιατί! Είπα θα το αφήσω μέχρι τα Χριστούγεννα! Μετά όμως σίγουρα θα το ψάξω εντατικά! Εύχομαι σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που θα περάσουμε «μόνες». ♥️

Καλησπέρα κορίτσι!Την καλύτερη ευχή μας έδωσες για αυτά τα Χριστούγεννα!Είμαι καινούργια εδω...Προσπαθείς καιρό για μπεμπακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

anna90: 19/11

Diana8: 20/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Οποια θέλει ας αντιγράψει το πινακακι να το κοινοποιεί γιατί λόγω φόρτου εργασίας δεν μπαίνω πολύ συχνά και το χάνω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Οποια θέλει ας αντιγράψει το πινακακι να το κοινοποιεί γιατί λόγω φόρτου εργασίας δεν μπαίνω πολύ συχνά και το χάνω!! 

Ωχ κατάλαβα σε χάνουμε...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, παίρνει καμία από όσες προγεστερόνη; Και αν ναι, τι τιμή είχε και της είπε ο γιατρός της να πάρει;

εγώ παίρνω προγεστερόνη μόλις γίνει ωορηξία έως ότου αδιαθετήσω.. 14 μέρες δλδ.. είχα κάνει 2 μήνες συνεχόμενους η μια ηταν 10 την άλλη 8,5. ενώ κανονικά το φυσιολογικό ήτανε 15 με 20.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !εύχομαι να είστε όλες καλά ?

Σε σταθερό κύκλο  ποτέ πιστεύετε πρέπει να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης .περίοδο περίμενα χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

Γεια σας κορίτσια !εύχομαι να είστε όλες καλά ?

Σε σταθερό κύκλο  ποτέ πιστεύετε πρέπει να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης .περίοδο περίμενα χθες

Σημερααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...