Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Εχω κύκλο 25-27 ημερων περίπου παίζουν οι μέρες 

Δέκα μέρες πριν την περιοδο βρίσκομαι!Έχω αρκετά υγρά, τσιμπήματα αριστερά κάτω, μια περίεργη γεύση στο στόμα μου..

Μειωμένη όρεξη, έκανα μια φορά εμετο..ανακατωσουρες. αλλά είναι πολύ νωρίς πιστεύω. 

Είχα ωορρηξία στις 13/10 

Επαφές στις 11/10, 12/10,13/10, 14/10 

Εύχομαι να γίνει το θαύμα!.

ποτέ δεν ξέρεις μέχρι να έρθει η ώρα για το τεστ!

 

Άρα είσαι 2 μέρες μετά την ωοριξία σου; Αν ναι είναι πολύ νωρίς για να έχεις το οποιοδήποτε σύμπτωμα κορίτσι μου! Ακόμη δεν έγινε καν η εμφύτευση για να αρχίσουν τα συμπτώματα! Εγώ είμαι 9 μέρες μετά την ωοριξία και σήμερα που πήγα στο γιατρό μου και του είπα ότι είμαι απογοητευμένη γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης γελούσε! Την εβδομάδα που περιμένουμε περιόδο μου είπε ότι αρχίζουν κάποια συμπτώματα και πάλι όχι σε όλες! Κάποιες έχουν συμπτώματα μετά την καθυστέρηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ψιλοτρομαξα αν και ακόμη είναι νωρίς! :)

Όχι κορίτσι μου μην τρομάζεις!! Οι επαφές σου είναι πολύ καλές λίγες μέρες υπομονη και μακάρι να είναι ο τυχερός σου μήνας!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα Ναι, γι'αυτό προσπαθώ να αποβάλλω την οποιαδήποτε ανησυχία και άγχος και κάνω υπομονή να δούμε αν θα υπάρξει καθυστέρηση!! Θα κάνω ένα τεστ που ανιχνεύει αν έχει γίνει σύλληψη της self clear την επόμενη εβδομάδα... Κατά τα άλλα υπομονή αρκετή χρειάζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Όχι κορίτσι μου μην τρομάζεις!! Οι επαφές σου είναι πολύ καλές λίγες μέρες υπομονη και μακάρι να είναι ο τυχερός σου μήνας!!! ??

Μακάρι το θέλω τόσο πολύ!!! Όπως όλες μας άλλωστε ? μοιραζόμαστε την ίδια επιθυμία κ αγωνία! Ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που βρίσκομαι στην παρέα σας μου δίνει δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinik94 είπε:

Ναι, γι'αυτό προσπαθώ να αποβάλλω την οποιαδήποτε ανησυχία και άγχος και κάνω υπομονή να δούμε αν θα υπάρξει καθυστέρηση!! Θα κάνω ένα τεστ που ανιχνεύει αν έχει γίνει σύλληψη της self clear την επόμενη εβδομάδα... Κατά τα άλλα υπομονή αρκετή χρειάζεται

Μην το κάνεις πολύ νωρίς όμως και απογοητευτεις τζαπα!!! Η εμφύτευση μπορεί να γίνει από 7 έως και 12 μέρες μετά την σύλληψη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Μην το κάνεις πολύ νωρίς όμως και απογοητευτεις τζαπα!!! Η εμφύτευση μπορεί να γίνει από 7 έως και 12 μέρες μετά την σύλληψη!! 

Αν υποθέσω ότι η ωορρηξία εγινε προχθές και αν τελικά έγινε η σύλληψη εχθές πιστεύω στις 22-24/10 είναι καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

@Άντρεα Ναι, γι'αυτό προσπαθώ να αποβάλλω την οποιαδήποτε ανησυχία και άγχος και κάνω υπομονή να δούμε αν θα υπάρξει καθυστέρηση!! Θα κάνω ένα τεστ που ανιχνεύει αν έχει γίνει σύλληψη της self clear την επόμενη εβδομάδα... Κατά τα άλλα υπομονή αρκετή χρειάζεται

Όπως είπε και η @Bebouli όμως μην το κάνεις πολύ γρήγορα και να απογοητευτής! Η εμφύτευση μπορεί να γίνει και σε 12 μέρες από την μέρα της σύλληψης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinik94 είπε:

Αν υποθέσω ότι η ωορρηξία εγινε προχθές και αν τελικά έγινε η σύλληψη εχθές πιστεύω στις 22-24/10 είναι καλά; 

6-12 μέρες μετά λένε ότι γίνεται η εμφύτευση.. Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβώς πότε γίνεται! Έτυχε σε κορίτσι εδω στο γκρούπ να έχει 6 μέρες καθυστέρηση και να έχει 3 αρνητικά τεστάκια ενώ ήταν έγκυος, γιατί λογικά καθυστέρησε να γίνει η εμφύτευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Αν υποθέσω ότι η ωορρηξία εγινε προχθές και αν τελικά έγινε η σύλληψη εχθές πιστεύω στις 22-24/10 είναι καλά; 

Η σύλληψη γίνεται την μέρα της ωορρηξίας!! Το πιο ασφαλές είναι να το κάνεις 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος και πάλι μπορεί να μην δείξει Σταντάρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

6-12 μέρες μετά λένε ότι γίνεται η εμφύτευση.. Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβώς πότε γίνεται! Έτυχε σε κορίτσι εδω στο γκρούπ να έχει 6 μέρες καθυστέρηση και να έχει 3 αρνητικά τεστάκια ενώ ήταν έγκυος, γιατί λογικά καθυστέρησε να γίνει η εμφύτευση!

Αμεεε εμένα στη προηγούμενη έγινε η εμφύτευση περίπου την 11η μέρα αν κρίνω ότι την 10η είχα αρνητικο τεστ και είχα το θετικό την 12η μέρα με χαμηλή χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

anna90: 12/10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

lactaki :04/11

PAPA EVA : 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 11 /11

Princess28: 

Titika88: 

liza_pan93 

Μαρία 89:

Mt3508 :

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε!? Τότε καλύτερα να περιμένω να δω αν θα έχω καθυστερηση!! Για να μην απογοητευτω.. Καλύτερα γιατί την προηγούμενη φορα που είχα καθυστερηση έκανα πάρα πολύ πριν και στεναχωριομουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Αμεεε εμένα στη προηγούμενη έγινε η εμφύτευση περίπου την 11η μέρα αν κρίνω ότι την 10η είχα αρνητικο τεστ και είχα το θετικό την 12η μέρα με χαμηλή χοριακη!! 

Ωωω αλήθεια;! Δεν το γνώριζα κορίτσι μου!! Και πότε άρχισες να έχεις συμπτώματα; Σου εύχομαι σύντομα το δεύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Ωωω αλήθεια;! Δεν το γνώριζα κορίτσι μου!! Και πότε άρχισες να έχεις συμπτώματα; Σου εύχομαι σύντομα το δεύτερο!

Κατέληξε σε αποβολη!! Προσπαθώ για το πρώτο!! 

Συμπτώματα είχα ακριβώς όπως της περιόδου!! Είναι ίδια τα συμπτώματα!! Το μόνο διαφορετικο είναι ότι σκουρυναν οι θήλες μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Άντε!? Τότε καλύτερα να περιμένω να δω αν θα έχω καθυστερηση!! Για να μην απογοητευτω.. Καλύτερα γιατί την προηγούμενη φορα που είχα καθυστερηση έκανα πάρα πολύ πριν και στεναχωριομουν

Ναι το καλύτερο κ το πιο σωστο είναι να το κάνεις με καθυστέρηση αλλά αν δεν κρατιέσαι μία με δύο μέρες το πολύ νωρίτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Κατέληξε σε αποβολη!! Προσπαθώ για το πρώτο!! 

Συμπτώματα είχα ακριβώς όπως της περιόδου!! Είναι ίδια τα συμπτώματα!! Το μόνο διαφορετικο είναι ότι σκουρυναν οι θήλες μου!! 

Αχχ λυπάμαι κορίτσι μου δεν το γνώριζα ? Σου εύχομαι να έρθει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Ναι το καλύτερο κ το πιο σωστο είναι να το κάνεις με καθυστέρηση αλλά αν δεν κρατιέσαι μία με δύο μέρες το πολύ νωρίτερα!! 

Αυτό που πήρα λέει ότι εντοπίζει την σύλληψη αν κατάλαβα καλά..

Το τεστ εγκυμοσύνης Self Clear είναι το μοναδικό τεστ εγκυμοσύνης στην Ελληνική αγορά που ανιχνεύει την κύηση από τη 5η μέρα της πιθανής σύλληψης

*(εως και 10 ημέρες νωρίτερα από όλα τα άλλα)

με ευαισθησία 10mlU/ml

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Calpe είπε:

Περίπου στο ίδιο ! Περιμένω 23/10, οπότε λέω να κάνω κι εγώ το early γύρω στις 20 !!!

Κ εγώ το ιδιο!! Περιμένω στις 22/10 κ θα κάνω το early στις 19...χαχαχα 

Άντε να έχουμε όλες θετικά αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου περιμενω η αυριο η στις 18..

ξεκινησαν τα πονακια χαμηλα... και το στηθος εδω και μερες πολυ πρησμενο.. οπου να ναι θα ερθει εκανα χθες  ..προχθες τεστ αρνητικο.. εχω αλλο ενα δε το κανω στεναχωρηθηκα ? θετικο ωορρηξιας 17η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Άρα είσαι 2 μέρες μετά την ωοριξία σου; Αν ναι είναι πολύ νωρίς για να έχεις το οποιοδήποτε σύμπτωμα κορίτσι μου! Ακόμη δεν έγινε καν η εμφύτευση για να αρχίσουν τα συμπτώματα! Εγώ είμαι 9 μέρες μετά την ωοριξία και σήμερα που πήγα στο γιατρό μου και του είπα ότι είμαι απογοητευμένη γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης γελούσε! Την εβδομάδα που περιμένουμε περιόδο μου είπε ότι αρχίζουν κάποια συμπτώματα και πάλι όχι σε όλες! Κάποιες έχουν συμπτώματα μετά την καθυστέρηση!

Άρα δεν είναι απαραίτητο ας πούμε να έχεις συμπτώματα..μπορεί απλά να νιώθεις ότι περιμένεις περίοδο γιατί ακόμα ο οργανισμός δεν έχει προλάβει να καταλάβει τις αλλαγές που γίνονται. Άρα ο γιατρός σου είπε ότι κάποιες δεν αισθάνονται κ τπτ από πριν κ μετά την καθυστέρηση τους εμφανίζονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Αυτό που πήρα λέει ότι εντοπίζει την σύλληψη αν κατάλαβα καλά..

Το τεστ εγκυμοσύνης Self Clear είναι το μοναδικό τεστ εγκυμοσύνης στην Ελληνική αγορά που ανιχνεύει την κύηση από τη 5η μέρα της πιθανής σύλληψης

*(εως και 10 ημέρες νωρίτερα από όλα τα άλλα)

με ευαισθησία 10mlU/ml

 

Όλα τα τεστ εγκυμοσύνης το ίδιο κάνουν!!! Την μέρα της ωορρηξίας σου γίνεται η σύλληψη μετά πρέπει να γίνει η εμφύτευση!! Το 10 μέρες νωρίτερα είναι σχετικό δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ έχει γίνει η εμφύτευση!! Σε κάποια κοπέλα μπορεί να γίνει την 6η μέρα και να κάνει αυτό το τεστ και να δείξει θετικό σε κάποια άλλη κοπελα η εμφύτευση μπορεί να γίνει την 10η μέρα και να κάνει αυτό το τεστ πολύ νωρίς και να δείξει αρνητικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πεταχτώ πάλι εγώ να πω ότι τα συμπτώματα πριν την περίοδο ναι μεν υπάρχουν άλλα καμία φορά μας παίζει ο οργανισμός παιχνίδια και μας ξεγελάει.....

Εγώ για παράδειγμα 2 εγκυμοσύνες. Στη πρώτη 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο είχα πρήξιμο αισθανόμουν κουρασμένη και είδα 3 μέρες πριν 2 σταγόνες σκούρο αίμα... Αυτή η δεν προχωρησε

Στη δεύτερη ούτε πρήξιμο ούτε κηλίδες καφέ τίποτα κανένα σύμπτωμα απλά την ημέρα που ήξερα ότι πρέπει να μου έρθει (γιατί μ έρχεται ακριβώς 14 ημέρες από την ωορρηξια) ξύπνησα το πρωί κ το στήθος μου ήταν ελάχιστα πρησμένο που δεν πρηζομαι ποτέ.... Έκανα τεστακι κ μου βγήκε αχνοοοο κ τελικά ήρθε ο δεύτερος άντρας της ζωής μου.... 

Σας ζάλισα πάλι χα χα

Α και χωρίς εμφύτευση δεν έχουμε β χοριακη άρα και συμπτώματα.... 

Θυμάμαι μια φορά που ζαλιζόμουν νόμιζα ότι είμαι έγκυος και εγώ η χαζή μου είχε έρθει να κόψω το αλάτι ενώ έχω υπόσταση..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ λυπάμαι κορίτσι μου δεν το γνώριζα ? Σου εύχομαι να έρθει σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ελπίζω σύντομα όλες μανούλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Παλιοκοκκινομουρα ?? ??  

Ασε με να σκάσω είμαι!!!! Εσύ τι κάνεις τελικά; κατέβηκε η σιχαμένη ή πάμε για τεστάκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια αδιαθετησα! ??

Ηρθε παλι μην χασει...?

☹️☹️ η άτιμη!!! Μη στεναχωριέσαι όμως (μια λέξη είναι το ξέρω,αλλά...) 

πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...