Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Επομένως την έχασα την ωορρηξία , γιατί ήρθα σε επαφή την Παρασκευή το βράδυ ....και η περίοδος θα μου έρθει αύριο;Σήμερα πάντως δε το βλέπω , ούτε πόνους έχω ούτε τίποτα....

Καλέ γιατί είσαι απαισιόδοξη αφού είχες επαφή Παρασκευή; η ωορρηξία σου έγινε Παρασκευή και το ωάριο ζει 24 ώρες!!! Άρα είσαι και παραείσαι μέσα!! Θετική σκέψη...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσια!!!! Μην ακούω 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι 19η μίλησα και με την γιατρό μου και μου είπε να κάνω την Παρασκευή αλλά έχω προφανώς θα σκάσω !!

Να κάνεις ένα τεστ ακι κορίτσι μου το συντομότερο ακι εύχομαι να είναι θετικότατο!! Νιώθεις κάτι διαφορετικό!??? Δεν έχει σημασία πρωί η μεσιμερι αρκεί να μην έχεις πιεει πολλά υγρά!!! Εύχομαι το βραδάκι να διαβάσω ευχάριστα νέα κια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Καλέ γιατί είσαι απαισιόδοξη αφού είχες επαφή Παρασκευή; η ωορρηξία σου έγινε Παρασκευή και το ωάριο ζει 24 ώρες!!! Άρα είσαι και παραείσαι μέσα!! Θετική σκέψη...!!! 

Ναι ήρθαμε σε επαφή την Παρασκευή αλλά τα μεσάνυχτα....Τι να πω; Μακάρι η απαισιοδοξία να είναι σύμπτωμα...Σας ευχαριστω όλες για το ενδιαφέρον!Ευχομαι όλες να ζήσουμε την μαγική στιγμή του θετικού τεστ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Συνήθως έχω κύκλο 28 -29 ημερών , σήμερα είναι 29η μέρα κύκλου δε μου έχει έρθει ακόμη , τι να πω; Έχω κουραστεί; Τεστ , γόνιμες , υπολογισμούς ....

Όλες το ίδιο νιώθουμε κορίτσι μου.. θελει επιμονή και υπομονή.. Αν μέχρι αύριο δεν έρθει κάνε ένα τεστάκι.. Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

lactaki :04/11

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Όλες το ίδιο νιώθουμε κορίτσι μου.. θελει επιμονή και υπομονή.. Αν μέχρι αύριο δεν έρθει κάνε ένα τεστάκι.. Πόσο καιρό προσπαθείτε;

9 μήνες , έκανα ορμονολογικες ...είχα λίγο υψηλή προλακτίνη αλλά ο γιατρός μου είπε να αφήσουμε τα χάπια προς το παρόν (είμαι 27 χρόνων) ,να δώσουμε λίγο χρόνο και ύστερα αν δεν έρχεται να προχωρήσουμε περαιτέρω...Αμαρτία που το λέω το ξέρω , γιατί υπάρχουν γυναίκες που προσπαθούν χρόνια αλλά είναι πολύ ψυχοφθόρο....Είναι όλες ηρωίδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

9 μήνες , έκανα ορμονολογικες ...είχα λίγο υψηλή προλακτίνη αλλά ο γιατρός μου είπε να αφήσουμε τα χάπια προς το παρόν (είμαι 27 χρόνων) ,να δώσουμε λίγο χρόνο και ύστερα αν δεν έρχεται να προχωρήσουμε περαιτέρω...Αμαρτία που το λέω το ξέρω , γιατί υπάρχουν γυναίκες που προσπαθούν χρόνια αλλά είναι πολύ ψυχοφθόρο....Είναι όλες ηρωίδες...

Κορίτσι μου σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα και να είναι ο τυχερός σου μήνας! Αν δεν είναι όμως καλό είναι να κάνεται περεταίρω διερεύνηση. Εγώ είμαι 28 προσπαθούμε εδω και 3 χρόνια και τον ίουνη ανακάλυψαμε τα θεματα που μας εμπόδιζα τόσα χρόνια. Είναι κρίμα να αναλώνεσαι ψυχολογικά στις προσπάθειες ενώ κάτι σε περιορίζει. Επίσης είναι σημαντικό ο γιατρός σου να είναι εξιδεικευμένος σε θέματα υπογονημότητας για να σε κατευθύνει σωστά. Δεν στα λέω για να σε αγχώσω αλλά και γιατί και εγώ θα ήθελα να μου μιλούσε κάποιος πιο νωρίς και να γνώριζα τι με εμποδίζει χρόνια πριν και όχι μετά από 3 χρόνια ταλαιπωρίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα και να είναι ο τυχερός σου μήνας! Αν δεν είναι όμως καλό είναι να κάνεται περεταίρω διερεύνηση. Εγώ είμαι 28 προσπαθούμε εδω και 3 χρόνια και τον ίουνη ανακάλυψαμε τα θεματα που μας εμπόδιζα τόσα χρόνια. Είναι κρίμα να αναλώνεσαι ψυχολογικά στις προσπάθειες ενώ κάτι σε περιορίζει. Επίσης είναι σημαντικό ο γιατρός σου να είναι εξιδεικευμένος σε θέματα υπογονημότητας για να σε κατευθύνει σωστά. Δεν στα λέω για να σε αγχώσω αλλά και γιατί και εγώ θα ήθελα να μου μιλούσε κάποιος πιο νωρίς και να γνώριζα τι με εμποδίζει χρόνια πριν και όχι μετά από 3 χρόνια ταλαιπωρίας.

Δε με στεναχωρείς, ούτε με αγχωνεις ....έχεις δίκιο σε όλα ....μάλλον δε θέλω να δω ότι υπάρχει πρόβλημα ...η έστω να ψάξω να δω αν υπάρχει....Σ ευχαριστώ για τη δύναμη που μου δίνεις όμως....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Δε με στεναχωρείς, ούτε με αγχωνεις ....έχεις δίκιο σε όλα ....μάλλον δε θέλω να δω ότι υπάρχει πρόβλημα ...η έστω να ψάξω να δω αν υπάρχει....Σ ευχαριστώ για τη δύναμη που μου δίνεις όμως....!!!

Κορίτσι μου δεν σημαίνει πως έχει κάποιο πρόβλημα, μπορεί ήδη να είσαι εγκυούλα και η συζήτηση μας αυτή να είναι εντελώς άκυρη! Κάνε το τεστάκι σου με το καλό και μετά σκέφτεσαι τη συνέχεια! Σου έυχομαι ολόψυχα ενα θετηκότατο τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Δε με στεναχωρείς, ούτε με αγχωνεις ....έχεις δίκιο σε όλα ....μάλλον δε θέλω να δω ότι υπάρχει πρόβλημα ...η έστω να ψάξω να δω αν υπάρχει....Σ ευχαριστώ για τη δύναμη που μου δίνεις όμως....!!!

Μπορείς να ξανά κάνεις εξετάσεις - ορμονολογικες κ θυροειδη - να δες αν έχει αλλάξει κάτι. Ήταν ο πρώτος μήνας που έκανες τα τεστ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

9 μήνες , έκανα ορμονολογικες ...είχα λίγο υψηλή προλακτίνη αλλά ο γιατρός μου είπε να αφήσουμε τα χάπια προς το παρόν (είμαι 27 χρόνων) ,να δώσουμε λίγο χρόνο και ύστερα αν δεν έρχεται να προχωρήσουμε περαιτέρω...Αμαρτία που το λέω το ξέρω , γιατί υπάρχουν γυναίκες που προσπαθούν χρόνια αλλά είναι πολύ ψυχοφθόρο....Είναι όλες ηρωίδες...

Χαίρομαι που το ακούω αυτό δείχνει ότι έχεις συναίσθηση το τι γίνετε γύρω σου..  υπάρχουμε και έμεινε που προσπαθούμε χρόνια υπάρχουν κι αλλες που προσπαθούν και πιο πολλά χρόνια από μας αλλά πάλι δεν το βάζουν κάτω..  εύχομαι να γινει οτι ποθεις(ειμαι και σαββατογεννημενη εγω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Συνέχισε δυνατά κορίτσι μου.. Δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γίνουμε μάνες αλλά ότι θα γίνουμε! Θύμησε με σε παρακαλώ τι ΑΜΗ έχεις και πόσο χρονό είσαι αν επιτρέπεται; Δοκίμασες κλομιφαίνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Κοπέλα μου ότι καλύτερο σου εύχομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Πάμε δυνατά!!!Πιστεύω αξίζει άλλη μια προσπάθεια!Εγώ αυτό θα έκανα!!!Και εγώ θα αρχίσω σε λίγο καιρό την πρώτη μου εξωσωματική!Θα τα καταφέρουμε!!!  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Συνέχισε δυνατά κορίτσι μου.. Δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γίνουμε μάνες αλλά ότι θα γίνουμε! Θύμησε με σε παρακαλώ τι ΑΜΗ έχεις και πόσο χρονό είσαι αν επιτρέπεται; Δοκίμασες κλομιφαίνη;

Σε ευχαριστω πολυ κοπέλα μου!Στην ηλικια μου δεν προτείνεται η κλομιφαίνη. Μετά τα 40 κρίνεται απαγορευτικη..  Στα 43 ..Η αμι ...0,03....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Πάμε δυνατά!!!Πιστεύω αξίζει άλλη μια προσπάθεια!Εγώ αυτό θα έκανα!!!Και εγώ θα αρχίσω σε λίγο καιρό την πρώτη μου εξωσωματική!Θα τα καταφέρουμε!!!  ???

Ναι!Θα τα καταφερουμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να μας πεις ευχάριστα σύντομα ❤️❤️❤️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.Να είσαι αισιόδοξη και σύντομα θα κρατάς το μωράκι που τόσο θέλεις, θα δεις!!!! ❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να μας πεις ευχάριστα σύντομα ❤️❤️❤️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.Να είσαι αισιόδοξη και σύντομα θα κρατάς το μωράκι που τόσο θέλεις, θα δεις!!!! ❤️❤️?

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μίλησα με γιατρό και τα νέα δεν είναι ευχάριστα.Η φυσική εξέλιξη του οργανισμού..προ -εμμηνόπαυση.Το ήξερα βεβαια απο τα συμπτώματα.Την Δευτέρα θα πάω να δούμε για τα περαιτέρω της εξωσωματικής!Αρχίζουμε ξανα!Μακαρι να πάνε ολα καλα!!ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ,με όποιο τρόπο!

Να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Να είσαι αισιόδοξη και δυνατή και θα τα καταφέρεις! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

lactaki :04/11

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

@Mt3508 τι έγινε κορίτσι έκανες τεστακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μπορείς να ξανά κάνεις εξετάσεις - ορμονολογικες κ θυροειδη - να δες αν έχει αλλάξει κάτι. Ήταν ο πρώτος μήνας που έκανες τα τεστ?? 

Έκανα αυτά με τις γραμμές.Αυτη τη φορά έκανα το χαμόγελο...Μ έναν πόνο κοριτσάκι μου....!!!!σε διαβάζω ανυπομονώ να μας πεις ότι γεννησες....!!!Να περιγράψεις την εμπειρία σου!!!Όλα καλά να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Έκανα αυτά με τις γραμμές.Αυτη τη φορά έκανα το χαμόγελο...Μ έναν πόνο κοριτσάκι μου....!!!!σε διαβάζω ανυπομονώ να μας πεις ότι γεννησες....!!!Να περιγράψεις την εμπειρία σου!!!Όλα καλά να πάνε

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.... Αν δε βγάζεις άκρη κάνε παρακολούθηση με υπέρηχο. Εγώ είχα πάρει του κόσμου τα τεστακια, άκρη δε έβγαζα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mummy5 είπε:

Ξερω γω.. ειμαι κάπως... δεν περνάνε και οι μέρες.. πραγματικά δεν ξέρω, ό,τι και να γινει παταω τα κλάματα, ρεζίλι  ?

Καλησπέρα!Σε καταλαβαίνω απόλυτα όπως κ οι περισσότερες  από εμάς! Υπομονή κ θετική σκέψη(το λέω για να το πιστέψω κ εγώ).Ο θεός βλεπει πόσο το θες!Μην απογοητεύεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...