Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΠΑΦΩΝ


PAPA EVA

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τις γόνιμες μέρες κάθε πότε έχετε επαφή? Ο γιατρός μου μου έχει πει να ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα, αλλά έχω ακούσει και για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα ότι θέλει κάθε 2 μέρες. Τι γνώμη έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τις γόνιμες μέρες κάθε πότε έχετε επαφή? Ο γιατρός μου μου έχει πει να ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα, αλλά έχω ακούσει και για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα ότι θέλει κάθε 2 μέρες. Τι γνώμη έχετε?

Kαλημέρα!!Εμάς μας είχε πει μέρα παρά μέρα.Εγώ βέβαια όταν ξεκίνησα τα τεστ ωορηξίας φρόντιζα η επαφή να γίνεται εκείνη τη μέρα που γινόταν θετικό και την επόμενη.Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και εμάς, είπε ξεκινώντας από τη 12η μέρα (ο κύκλος μου είναι 29 ημέρες) μέχρι και να έρθει η περίοδος μέρα παρά μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τις γόνιμες μέρες κάθε πότε έχετε επαφή? Ο γιατρός μου μου έχει πει να ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα, αλλά έχω ακούσει και για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα ότι θέλει κάθε 2 μέρες. Τι γνώμη έχετε?

Καλημερα κοριτσι! Τον πρωτο μηνα π προσπαθουσαμε ειχαμε επαφη καθε μερα δεν το πιασαμε το σπορακι τον δευτερο μηνα προσπαθειων στις γονιμες ειχαμε ερθει σε επαφη ολες κ ολες 2φορες κ εμεινα εγκυος! Νομιζω πως μερα παρα μερα ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τις γόνιμες μέρες κάθε πότε έχετε επαφή? Ο γιατρός μου μου έχει πει να ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα, αλλά έχω ακούσει και για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα ότι θέλει κάθε 2 μέρες. Τι γνώμη έχετε?

Ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και μόνο!! Αυτό με το μερα παρά μέρα το προτείνουν σε άτομα που έχουν πρόβλημα με το σπέρμα αλλιώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να έχεις επαφές καθημερινά!! Εγώ και της δύο φορές έπιασα με καθημερινή επαφή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και μόνο!! Αυτό με το μερα παρά μέρα το προτείνουν σε άτομα που έχουν πρόβλημα με το σπέρμα αλλιώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να έχεις επαφές καθημερινά!! Εγώ και της δύο φορές έπιασα με καθημερινή επαφή!!! 

Bebouli εμείς δεν γνωρίζουμε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Δεν έχουμε κάνει σχετικές εξετάσεις καθώς είμαστε μόλις στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών. Το είπε ίσως για σιγουριά γιατί ποτέ δεν ξέρεις..τι να πω.. πάντως ειναι καλός γιατρός και τυχαίνει να είναι και ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας

Όπως και να έχει θα σας πω και απο προσωπική εμπειρία όταν έρθει η ώρα γιατί δεν τηρούμε το μέρα παρά μέρα καθώς μας φαίνεται πιεστικό να έχουμε διάθεση κάθε μέρα και να κρατιόμαστε!☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Adrian1 είπε:

Bebouli εμείς δεν γνωρίζουμε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Δεν έχουμε κάνει σχετικές εξετάσεις καθώς είμαστε μόλις στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών. Το είπε ίσως για σιγουριά γιατί ποτέ δεν ξέρεις..τι να πω.. πάντως ειναι καλός γιατρός και τυχαίνει να είναι και ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας

Όπως και να έχει θα σας πω και απο προσωπική εμπειρία όταν έρθει η ώρα γιατί δεν τηρούμε το μέρα παρά μέρα καθώς μας φαίνεται πιεστικό να έχουμε διάθεση κάθε μέρα και να κρατιόμαστε!☺️☺️☺️

ναι καλέ εννουσα ότι όταν κάποιο ζευγάρι ξέρει ότι έχει προβλήματα με το σπέρμα τους δίνουν την οδηγία αυτή σίγουρα!! Είναι αρκετοί οι γιατροί που δίνουν γενικά αυτή την οδηγία ίσως για να είναι πιο χαλαρό το ζευγάρι ποιος ξέρει!! Ναιιι καλά κάνεις χαχαχα!! Κάνεις και τεστ ωορρηξίας η πιο ελεύθερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

ναι καλέ εννουσα ότι όταν κάποιο ζευγάρι ξέρει ότι έχει προβλήματα με το σπέρμα τους δίνουν την οδηγία αυτή σίγουρα!! Είναι αρκετοί οι γιατροί που δίνουν γενικά αυτή την οδηγία ίσως για να είναι πιο χαλαρό το ζευγάρι ποιος ξέρει!! Ναιιι καλά κάνεις χαχαχα!! Κάνεις και τεστ ωορρηξίας η πιο ελεύθερα?

Όχι δεν κάνω, προς το παρόν εντελώς ελεύθερα! Βέβαια την αισθάνομαι την ωορρηξία (πονάω πάντα 14η 15η μέρα) και από 10η μέχρι 20η μέρα έχουμε επαφή κάθε μέρα, οπότε νομίζω είμαστε σε καλό δρόμο..Αν δούμε οτι περνάει αρκετός καιρός και δεν έρχεται θα δω και για τεστ ωορρηξίας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Adrian1 είπε:

Όχι δεν κάνω, προς το παρόν εντελώς ελεύθερα! Βέβαια την αισθάνομαι την ωορρηξία (πονάω πάντα 14η 15η μέρα) και από 10η μέχρι 20η μέρα έχουμε επαφή κάθε μέρα, οπότε νομίζω είμαστε σε καλό δρόμο..Αν δούμε οτι περνάει αρκετός καιρός και δεν έρχεται θα δω και για τεστ ωορρηξίας! ?

Άμα την νιώθεις εντάξει....ναιιιι είσαι σε πολύ καλό δρόμο!! Εγώ σε 10 μέρες περίπου θα ξέρω αν πιάστηκε το σπορακι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Άμα την νιώθεις εντάξει....ναιιιι είσαι σε πολύ καλό δρόμο!! Εγώ σε 10 μέρες περίπου θα ξέρω αν πιάστηκε το σπορακι μου!! 

Στο εύχομαι ολόψυχα!! ??? Και εγώ ακριβώς το ίδιο, σε 10 μέρες θα ξέρω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Adrian1 είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα!! ??? Και εγώ ακριβώς το ίδιο, σε 10 μέρες θα ξέρω! ?

Αχ μαζί στην αναμονή λοιπόν!!! ❤️ Μακάρι και οι δύο να έχουμε θετικά αποτελέσματα! Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2019 at 11:12 ΠΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τις γόνιμες μέρες κάθε πότε έχετε επαφή? Ο γιατρός μου μου έχει πει να ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα, αλλά έχω ακούσει και για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα ότι θέλει κάθε 2 μέρες. Τι γνώμη έχετε?

Καλημέρα και απο μένα σε όλες:) εμάς ο γιατρός μας είπε μέρα παρα μέρα να έχουμε επαφές απο την δέκατη εως την 22 μερα. Ο κύκλος μου είναι απο 30-36 γενικά. Μας είπε ότι οι καθημερινές επαφές αποδυναμώνουν το σπέρμα. Βέβαια έχω ακούσει από άλλους να προτείνουν καθημερινές επαφές οπότε μάλλον είναι στον κάθε γιατρό.

Όπως και να έχει καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...