Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Εγω ειχα πολυ θεμα με το εντερο μεχρι να μπω στην 7η

Κ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 1/8/2019 at 11:21 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

Κ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!

Εγω απο χθες ειμαι χαλια με ποναει πολυ το εντερο... σημερα εχεις γιατρο ετσι? Περιμενω νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Εγω απο χθες ειμαι χαλια με ποναει πολυ το εντερο... σημερα εχεις γιατρο ετσι? Περιμενω νεα...

Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ Κ Μ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΤΟΥΛΚΟΣΟΦΤ ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ Κ ΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ ΣΕ ΝΕΡΟ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ... ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ Κ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΕ 134 ΠΑΛΜΟΥΣ ΕΙΜΑΙ 7W K 2D...Μ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΦΕ Π ΒΓΑΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΑΠ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ Π ΕΧΕΙ ΜΕΙΕΝΙ ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2019 at 12:42 ΜΜ, ο/η Σωτ εφη είπε:

Emena ta igm einai arnhtika eutuxws pou shmainei oti palia kapoia stigmh eixa noshsei entaksei gia thn eruthra to hksera perasa mikrh alla auto me to cvm den to hksera k mexri na dw ti einai polu klama gt an kollhseis sthn egkumosunh einai polu epikinduno 

Δεν ξέρω αν πήγες τελικά στον γιατρό, αλλά μην αγχώνεσαι καθόλου αφού τα igm είναι αρνητικά. Αν είχες θετικά και τα igm θα σου έλεγε να πας να κάνεις μια έξτρα εξέταση την CMV Avidity για να δεις αν το κόλλησες πριν την εγκυμοσύνη. Το ξέρω γιατί την έκανα εγώ στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης. Είχαν βγει και στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου θετικά τα igm αλλά έγινε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα αποτελέσματα τότε και έτρεχα στον 4ο.... Ακόμα και τώρα που είμαι στον 7ο είναι θετικά και τα igm και τα igg.

@xrisanthi καφέ υγρά είχε και η φίλη μου στην αρχή και μιά χαρά πήγαν όλα. Μόνο ξεκούραση θέλει.

Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα μωράκια σας!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Δεν ξέρω αν πήγες τελικά στον γιατρό, αλλά μην αγχώνεσαι καθόλου αφού τα igm είναι αρνητικά. Αν είχες θετικά και τα igm θα σου έλεγε να πας να κάνεις μια έξτρα εξέταση την CMV Avidity για να δεις αν το κόλλησες πριν την εγκυμοσύνη. Το ξέρω γιατί την έκανα εγώ στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης. Είχαν βγει και στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου θετικά τα igm αλλά έγινε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα αποτελέσματα τότε και έτρεχα στον 4ο.... Ακόμα και τώρα που είμαι στον 7ο είναι θετικά και τα igm και τα igg.

@xrisanthi καφέ υγρά είχε και η φίλη μου στην αρχή και μιά χαρά πήγαν όλα. Μόνο ξεκούραση θέλει.

Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα μωράκια σας!!!! ?

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Μ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikoleta...thn tetarth tha paw opote den kserw akoma ola kala.pantws me thetika igm den uparxei kindunos na perasei sto mwro?

@xrisanthi mou mpavo twra prepei na xalarwses ligaki pou einai ola kala... manteuw exeis agoraki xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

@Nikoleta...thn tetarth tha paw opote den kserw akoma ola kala.pantws me thetika igm den uparxei kindunos na perasei sto mwro?

@xrisanthi mou mpavo twra prepei na xalarwses ligaki pou einai ola kala... manteuw exeis agoraki xaxaxa

καλημερα κοριτσι μ... κ εμενα τ ενστικτο μ αυτο λεει αλλα δεν ξερω γερο να ειναι κ οτι θελει ας ειναι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σωτ εφη είπε:

@Nikoleta...thn tetarth tha paw opote den kserw akoma ola kala.pantws me thetika igm den uparxei kindunos na perasei sto mwro?

Εσύ μη φοβάσαι γιατί τα είχες αρνητικά τα igm. Εγώ που είχα και έχω ακόμα θετικά igm έκανα την ειδική εξέταση CMV Avidity και έδειξε ότι το είχα κολλήσει πριν μείνω έγκυος. Αν έδειχνε η εξέταση ότι το κόλλησα έγκυος ναι λογικά θα περνούσε στο μωρό.

Για να είμαι σίγουρη επικοινώνησα και με λοιμωξιολόγο και μου είπε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αφού η εξέταση έδειξε ότι το κόλλησα παλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εσύ μη φοβάσαι γιατί τα είχες αρνητικά τα igm. Εγώ που είχα και έχω ακόμα θετικά igm έκανα την ειδική εξέταση CMV Avidity και έδειξε ότι το είχα κολλήσει πριν μείνω έγκυος. Αν έδειχνε η εξέταση ότι το κόλλησα έγκυος ναι λογικά θα περνούσε στο μωρό.

Για να είμαι σίγουρη επικοινώνησα και με λοιμωξιολόγο και μου είπε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αφού η εξέταση έδειξε ότι το κόλλησα παλιά. 

κ εμενα θετικα βγηκαν τα igm αλλα ειχα κολλησει πριν την εγκυμοσυνη κ το ξερουμε γιατι στην προηγουμενη κυηση π εληξε τ απριλιο λγο εξωμητριου ειχαν βγει παλι θετικα οποτε μ ειπε ο γιατρος να μν ανυσηχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κ εμενα θετικα βγηκαν τα igm αλλα ειχα κολλησει πριν την εγκυμοσυνη κ το ξερουμε γιατι στην προηγουμενη κυηση π εληξε τ απριλιο λγο εξωμητριου ειχαν βγει παλι θετικα οποτε μ ειπε ο γιατρος να μν ανυσηχω..

Εγώ στην προηγούμενη κύηση που ήταν κι εμένα εξωμήτρια δε μου είχε πει ο γιατρός να κάνω εξέταση και δεν ξέρω αν ήταν θετικά τότε.

Ακόμα και τώρα θετικά σου τα δείχνει τα igm; Γιατί εγώ είμαι 29εβδ + 0ημ σήμερα και συνεχίζουν να είναι θετικά και τα igm και τα igg από την αρχή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εγώ στην προηγούμενη κύηση που ήταν κι εμένα εξωμήτρια δε μου είχε πει ο γιατρός να κάνω εξέταση και δεν ξέρω αν ήταν θετικά τότε.

Ακόμα και τώρα θετικά σου τα δείχνει τα igm; Γιατί εγώ είμαι 29εβδ + 0ημ σήμερα και συνεχίζουν να είναι θετικά και τα igm και τα igg από την αρχή.... 

ναι εκανα την εξεταση πριν 2 εβδομαδες π ημουν 5εβδ κ 3 ημ κ βγηκαν θετικα κ την προηγουμενη εξεταση την ειχα κανει 20 μαρτιου κ ηταν παλι θετικα μ ειπε ο γιατρος πως παραμενουν για αρκετο καιρο θετικα μετα απο την φαση π νοσεις... τι νουμερο ειχες στα θετικα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ναι εκανα την εξεταση πριν 2 εβδομαδες π ημουν 5εβδ κ 3 ημ κ βγηκαν θετικα κ την προηγουμενη εξεταση την ειχα κανει 20 μαρτιου κ ηταν παλι θετικα μ ειπε ο γιατρος πως παραμενουν για αρκετο καιρο θετικα μετα απο την φαση π νοσεις... τι νουμερο ειχες στα θετικα?

 

Εμένα τον Φεβρουάριο που έκανα τις πρώτες εξετάσεις βγήκαν θετικά το igm: 1,65 και το igg: 9,94. Αλλά τότε έκανε λάθος το νοσοκομείο και δε μου έδωσε τα αποτελέσματα για igm, δεν το πρόσεξε και ο γιατρός μου και το ανακάλυψα μόνη μου.

Μετά από 2 μήνες τον Απρίλιο μου τα δώσανε που ξανακάνω εξετάσεις αίματος και βγαίνει πάλι θετικό το igm: 1,35.

Και την τελευταία φορά τον Ιούλιο βγήκαν θετικά το igm: 1,80 και το igg: 14,4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εμένα τον Φεβρουάριο που έκανα τις πρώτες εξετάσεις βγήκαν θετικά το igm: 1,65 και το igg: 9,94. Αλλά τότε έκανε λάθος το νοσοκομείο και δε μου έδωσε τα αποτελέσματα για igm, δεν το πρόσεξε και ο γιατρός μου και το ανακάλυψα μόνη μου.

Μετά από 2 μήνες τον Απρίλιο μου τα δώσανε που ξανακάνω εξετάσεις αίματος και βγαίνει πάλι θετικό το igm: 1,35.

Και την τελευταία φορά τον Ιούλιο βγήκαν θετικά το igm: 1,80 και το igg: 14,4.

εμενα στην πρωτη εξεταση ειχαν βγει το igg 15,5 κ το igm 47,5 κ τωρα βγηκαν το igg 19,8 κ το igm 47,3....στις ενδειξεις των οριων θετικου τι μοναδες σ εχει στην εξεταση στο igm?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Εμένα τον Φεβρουάριο που έκανα τις πρώτες εξετάσεις βγήκαν θετικά το igm: 1,65 και το igg: 9,94. Αλλά τότε έκανε λάθος το νοσοκομείο και δε μου έδωσε τα αποτελέσματα για igm, δεν το πρόσεξε και ο γιατρός μου και το ανακάλυψα μόνη μου.

Μετά από 2 μήνες τον Απρίλιο μου τα δώσανε που ξανακάνω εξετάσεις αίματος και βγαίνει πάλι θετικό το igm: 1,35.

Και την τελευταία φορά τον Ιούλιο βγήκαν θετικά το igm: 1,80 και το igg: 14,4.

Nai kai o giatros mou eipe na mhn anushxw k mallon ap to noumero oti prepei na eixa noshsei kapoia xronia prin entaksei twra pou tha paw tha mou ta pei k analutika apo konta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα κοριτσι μ... κ εμενα τ ενστικτο μ αυτο λεει αλλα δεν ξερω γερο να ειναι κ οτι θελει ας ειναι...!!!

Lene kai kala oti an exei katw apo 140 einai agori k panw apo 140 koritsi  twra vevaia auto exei diapseuthei polles fores opote mallon den isxuei emena eixe 155 gia na doume... pote exeis pali giatro sou eipe tpt gia auxenikh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

εμενα στην πρωτη εξεταση ειχαν βγει το igg 15,5 κ το igm 47,5 κ τωρα βγηκαν το igg 19,8 κ το igm 47,3....στις ενδειξεις των οριων θετικου τι μοναδες σ εχει στην εξεταση στο igm?

Μου έχει κάτω από 0,9 Αρνητικό. Εγώ δεν καταλαβαίνω εντάξει η ειδική εξέταση που έκανα έδειξε ότι το κόλλησα πιο παλιά. Γιατί συνεχίζει και είναι θετικό το igm;

Θα ρωτήσω και τον γιατρό στις επαναληπτικές αιματολογικές εξετάσεις που θα κάνω την Τετάρτη να δω αν θα βγει πάλι θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Lene kai kala oti an exei katw apo 140 einai agori k panw apo 140 koritsi  twra vevaia auto exei diapseuthei polles fores opote mallon den isxuei emena eixe 155 gia na doume... pote exeis pali giatro sou eipe tpt gia auxenikh

εχω 22/8 στις 10 εβδομαδες κ μετα θ μ πει για την αυχενικη..εσυ ποτε θα την κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Μου έχει κάτω από 0,9 Αρνητικό. Εγώ δεν καταλαβαίνω εντάξει η ειδική εξέταση που έκανα έδειξε ότι το κόλλησα πιο παλιά. Γιατί συνεχίζει και είναι θετικό το igm;

Θα ρωτήσω και τον γιατρό στις επαναληπτικές αιματολογικές εξετάσεις που θα κάνω την Τετάρτη να δω αν θα βγει πάλι θετικό.

ΔΕΝ ΧΩ ΙΔςΕΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ Ν ΜΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Re koritsia omws na rwthsw kati se sas to igg einai mikro emena sugkritika einai terastio paizei rolo poso palia noshses?

Για να δεις αν νόσησες παλιά κάνεις την εξέταση CMV Avidity όπως έκανα κι εγώ, αλλά είχα θετικά igm. Εσύ έχεις αρνητικά οπότε είσαι μιά χαρά. Δεν πειράζει που το igg σου είναι πιο ανεβασμένο από το δικό μας. Έχεις πιο πολλά αντισώματα. Ίσως το κόλλησες ακόμα πιο παλιά από μας. Δεν ξέρω πάντως σίγουρα δε έχεις πρόβλημα. Θα δεις θα στο πει και ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ΔΕΝ ΧΩ ΙΔςΕΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ Ν ΜΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ!!!

Απλά μου έκανε εντύπωση που ακόμα είναι θετικά τα igm μετά από τόσο καιρό.

Κι εμένα και ο γιατρός και η λοιμωξιολόγος μου είπαν να μην το ψάξω άλλο. Απλά είπα να απαντήσω στην Σωτ εφη, γιατί αγχωνόταν για τα igg για να της πω ότι δε χρειάζεται να ανησυχεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

εχω 22/8 στις 10 εβδομαδες κ μετα θ μ πει για την αυχενικη..εσυ ποτε θα την κανεις?

Den kserw twra pou tha paw tha eimai 9w 2d ara tha prepei na mou dwsei hmeromhnies gt meta apo mia vdomada tha mpw sthn 11 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai entaksei twra den anhsuxw toso alla otan phra tis eksetaseis k den eixa idea ti einai ta igg k igm kai eida thetiko epatha krish 

Λογικό να πάθεις κρίση αφού δεν ήξερες. Κι εγώ όταν έμαθα ότι κάνανε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα σωστά αποτελέσματα έπαθα σοκ. Και ενώ θα το ήξερα από τον 2ο μήνα το έμαθα στο 4ο και έτρεχα τότε. Και ώσπου να βγει 5 μέρες η εξέταση η CMV Avidity έκλαιγα συνέχεια. Αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Λογικό να πάθεις κρίση αφού δεν ήξερες. Κι εγώ όταν έμαθα ότι κάνανε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα σωστά αποτελέσματα έπαθα σοκ. Και ενώ θα το ήξερα από τον 2ο μήνα το έμαθα στο 4ο και έτρεχα τότε. Και ώσπου να βγει 5 μέρες η εξέταση η CMV Avidity έκλαιγα συνέχεια. Αλλά ευτυχώς όλα καλά.

H egkumosunh exei pragmatika para polla agxh kai eidika m auta pou diavazw trelainomai... twra exw kai to agxos ths auxenikhs den kserw kai pou tha thn kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...