Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια εγώ 19η κ πάλι... (Πως περνάνε έτσι οι μέρες).. αύριο εξεταση προγεστερόνης.  Κ ωορηξια έκανα την 12η... Σήμερα έχω πόνους περιόδου.κ μάλιστα άμα φουσκώνω την κοιλιά Μ επίτηδες η φτέρνιστω νιώθω τράβηγμα εκεί .. κ μάλιστα πόνο συγκεκριμένα στην πλευρά που έκανα ωορηξια .. όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι πάλι το ίδιο το σενάριο.. προγεστερόνη στα τάρταρα, αίμα στην 23η κ περιοδο μετά... Έχει καταντήσει ταινία κάθε μήνα .. δε ξέρω . 

Ποτέ δε ξέρεις.... Κάνε αύριο πρωί πρωί τη προγεστερόνη κ ενημέρωσε μας. Ελπίζουμε για μια υψηλή προγεστερόνη ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Υποθέτω είναι ορμονικό το θέμα μας .. εμένα Μ πε πιθανόν από την προγεστερόνη.. μήπως όμως κ από την προλακτίνη που ήταν παραπάνω από το όριο?κ γενικότερα απ' τις ορμόνες αυτές??θα δείξει...

Από την προλακτινη μπορεί να σε πονάει η κοιλιά χαμηλά.,, εγώ το είχα αυτό σύμπτωμα.,, μπορεί και όχι βέβαια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ποτέ δε ξέρεις.... Κάνε αύριο πρωί πρωί τη προγεστερόνη κ ενημέρωσε μας. Ελπίζουμε για μια υψηλή προγεστερόνη ????

Για προγεστερονη κάνουμε την 20η μέρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Για προγεστερονη κάνουμε την 20η μέρα;; 

21η απλά έκανα ωορηξια νωρίς 12η μέρα.. εκείνη Μ πε να κάνω σήμερα που είμαι 19η αλλά το θεώρησα νωρίς κ θα πάω αύριο. Η προλακτίνη λογικά θα έχει πέσει μισό χαπάκι Μ έχει μεινει για την άλλη εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Για προγεστερονη κάνουμε την 20η μέρα;; 

Ανάλογα ποτέ έχεις ωορρηξία... Δεν έχει στάνταρ μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα ποτέ έχεις ωορρηξία... Δεν έχει στάνταρ μέρα. 

Κορίτσια γεια σας... 8,9 .. απογοήτευση.. Μ πε η γιατρός δεν είναι απίθανη εγκυμοσύνη Μ χαμηλή τιμή απλά γίνεταιι πιο εύκολα.. τέλος πάντων δεν ελπιζω στον επόμενο κύκλο θα Μ δωσει χάπια είπε... Είμαι πάλι χάλια. Σκέφτηκα μήπως να έκανα λ αύριο 21η η δεν έχει νόημα??δε ξέρω ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... 8,9 .. απογοήτευση.. Μ πε η γιατρός δεν είναι απίθανη εγκυμοσύνη Μ χαμηλή τιμή απλά γίνεταιι πιο εύκολα.. τέλος πάντων δεν ελπιζω στον επόμενο κύκλο θα Μ δωσει χάπια είπε... Είμαι πάλι χάλια. Σκέφτηκα μήπως να έκανα λ αύριο 21η η δεν έχει νόημα??δε ξέρω ... 

 

Αφού η γιατρός σου είπε πως δεν είναι απίθανη γιατί να απογοητευτείς ;;; Σε μια εβδομάδα θα ξέρεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... 8,9 .. απογοήτευση.. Μ πε η γιατρός δεν είναι απίθανη εγκυμοσύνη Μ χαμηλή τιμή απλά γίνεταιι πιο εύκολα.. τέλος πάντων δεν ελπιζω στον επόμενο κύκλο θα Μ δωσει χάπια είπε... Είμαι πάλι χάλια. Σκέφτηκα μήπως να έκανα λ αύριο 21η η δεν έχει νόημα??δε ξέρω ... 

 

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα !!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια μου σήμερα επισκέφτηκα καινουρια γιατρό με την οποία έμεινα ευχαριστημένη.,, μου έβγαλε κάτι να την εμπιστευτώ ..: πολύ χαλαρή και χαμογελαστή.,, τις εξήγησα το ιστορικό και θα τα δούμε όλα είπε.,, μου είπε να πάρω πολυβιταμίνες pregnacare. Τις έχει πάρει καμία; Θα είναι διακοπές μου είπε (όταν δεν θα περιμένω) και σε περίπτωση καθυστέρησης να την πάρω κατευθείαν στο κινητό.,, και γενικά οτιδήποτε και να χρειαστώ οποιαδήποτε ώρα ..,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2019 at 10:43 ΜΜ, ο/η diana8 είπε:

Καλως σας βρηκα ευχαριστω πολυ που με εβαλες μεσα χαρηκα που εγινε μελος !!! 

Καλωσήρθες @diana8 ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Καλωσήρθες @diana8 ❣️❣️

Καλως σας βρηκα !!! Πιο πανω ειπα μερικα πραγματα για μενα και θα ηθελα να γνωριστω με οσες πιο πολλες μπορω ? ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... 8,9 .. απογοήτευση.. Μ πε η γιατρός δεν είναι απίθανη εγκυμοσύνη Μ χαμηλή τιμή απλά γίνεταιι πιο εύκολα.. τέλος πάντων δεν ελπιζω στον επόμενο κύκλο θα Μ δωσει χάπια είπε... Είμαι πάλι χάλια. Σκέφτηκα μήπως να έκανα λ αύριο 21η η δεν έχει νόημα??δε ξέρω ... 

 

Εγώ θα σου πρότεινα επόμενο μήνα παρακολούθηση χάπια, κ χάπια προγεστερονη μετά από 7 ημέρες... Μέχρι να σου έρθει περίοδος, βλέπουμε... Εγώ δεν είχα κάνει προγεστερόνη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα... Τις ορμόνες τις φτιάχνει ο ενδοκρινολόγος??η να κάνω αυτά που Μ λέει η γυναικολόγος??.. 

Εγώ με το γυναικολόγο τα χα κανονίσει!!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Πως είστε κορίτσια μου σήμερα επισκέφτηκα καινουρια γιατρό με την οποία έμεινα ευχαριστημένη.,, μου έβγαλε κάτι να την εμπιστευτώ ..: πολύ χαλαρή και χαμογελαστή.,, τις εξήγησα το ιστορικό και θα τα δούμε όλα είπε.,, μου είπε να πάρω πολυβιταμίνες pregnacare. Τις έχει πάρει καμία; Θα είναι διακοπές μου είπε (όταν δεν θα περιμένω) και σε περίπτωση καθυστέρησης να την πάρω κατευθείαν στο κινητό.,, και γενικά οτιδήποτε και να χρειαστώ οποιαδήποτε ώρα ..,

Ναι τις είχα πάρει εγώ, από μόνη μου. Είμαι απλές βιταμίνες..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... 8,9 .. απογοήτευση.. Μ πε η γιατρός δεν είναι απίθανη εγκυμοσύνη Μ χαμηλή τιμή απλά γίνεταιι πιο εύκολα.. τέλος πάντων δεν ελπιζω στον επόμενο κύκλο θα Μ δωσει χάπια είπε... Είμαι πάλι χάλια. Σκέφτηκα μήπως να έκανα λ αύριο 21η η δεν έχει νόημα??δε ξέρω ... 

 

Κοριτσάκι όλες από 'δω σε καταλαβαινουμε,όλες απογοητευομαστε μήνα με το μήνα.Δν πειράζει όμως, συνεχίζουμε!Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες της γιατρού σου κ αν δν πέτυχε τώρα,μπορει να πετύχει τον άλλο μήνα,αφού θα σε ενισχύσει με χάπια.Οταν λες χάπια, θα σου δώσει κλομιφαινη ή εννοείς προγεστερόνη;Ή μήπως κ τα δυο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα... Τις ορμόνες τις φτιάχνει ο ενδοκρινολόγος??η να κάνω αυτά που Μ λέει η γυναικολόγος??.. 

Ο ενδοκρινολόγος είναι υπεύθυνος για τις ορμόνες ! Εγώ θα έλεγα και επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο θα σε βοηθούσε περισσότερο.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Ο ενδοκρινολόγος είναι υπεύθυνος για τις ορμόνες ! Εγώ θα έλεγα και επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο θα σε βοηθούσε περισσότερο.,, 

Έχω τον ενδοκρινολόγο μου κ με παρακολουθεί για τον θηροειδη. Δε του έχω ανάφερει προς το παρόν κάτι για προλακτίνη κ προγεστερόνη που είχα θέμα... Θα τον ρώτησω.  Ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κοριτσάκι όλες από 'δω σε καταλαβαινουμε,όλες απογοητευομαστε μήνα με το μήνα.Δν πειράζει όμως, συνεχίζουμε!Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες της γιατρού σου κ αν δν πέτυχε τώρα,μπορει να πετύχει τον άλλο μήνα,αφού θα σε ενισχύσει με χάπια.Οταν λες χάπια, θα σου δώσει κλομιφαινη ή εννοείς προγεστερόνη;Ή μήπως κ τα δυο; 

Κ εκείνη αυτό το αν δε πετύχε τώρα Μ έλεγε .. κ της έλεγα δεν πέτυχε Μ αυτή την προγεστερόνη απλά περιμένω να αδιαθετησω.. κ Μ έλεγε όχι δεν ισχύει αυτό. Τέλος πάντων . Προγεστερόνη θα Μ δώσει σε χάπι είπε γιατί έχει κ κολπικη κρέμα απ' ότι Μ πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ εκείνη αυτό το αν δε πετύχε τώρα Μ έλεγε .. κ της έλεγα δεν πέτυχε Μ αυτή την προγεστερόνη απλά περιμένω να αδιαθετησω.. κ Μ έλεγε όχι δεν ισχύει αυτό. Τέλος πάντων . Προγεστερόνη θα Μ δώσει σε χάπι είπε γιατί έχει κ κολπικη κρέμα απ' ότι Μ πάνε.. 

Προφανώς προσπαθεί να σε εμψυχώσει η γιατρός σου.Παντως το σίγουρο είναι ότι με το χάπι θα λυθεί το προβληματάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Προφανώς προσπαθεί να σε εμψυχώσει η γιατρός σου.Παντως το σίγουρο είναι ότι με το χάπι θα λυθεί το προβληματάκι σου!

Να δω με το σύζυγό τι θα κάνω .. νευριάζω που εγώ τρέχω όλη την ώρα κ εκείνος μια εξεταση που ναι μεν δεν είναι αρνητικός αλλά δε πάει κιόλας...σήμερα έτοιμη να εκραγω είμαι. Εντωμεταξυ είχαμε επαφή την κυρίακη.. Πέμπτη θα μπορούσε να πάει σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να δω με το σύζυγό τι θα κάνω .. νευριάζω που εγώ τρέχω όλη την ώρα κ εκείνος μια εξεταση που ναι μεν δεν είναι αρνητικός αλλά δε πάει κιόλας...σήμερα έτοιμη να εκραγω είμαι. Εντωμεταξυ είχαμε επαφή την κυρίακη.. Πέμπτη θα μπορούσε να πάει σωστά??

Κ εγώ τα ίδια από 'δω!Είχαμε Κυριακή τελευταία επαφή κ ιδανικά ήταν να πάει αύριο.Μου είπε θα πάει την Δευτέρα αλλά το μικροβιολογικό που θα πάει κλείνει για μια εβδομάδα, επομένως πάμε για Δευτέρα 18 του μηνος!Βγήκε να πιει τις ποταρες του τώρα κ μου λέει θα αργήσει..εν τω μεταξύ εγώ έκανα τεστ ωορρηξίας το πρωί κ βγήκε καραθετικό..όπως καταλαβαίνεις κ εγώ να σκάσω είμαι!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κ εγώ τα ίδια από 'δω!Είχαμε Κυριακή τελευταία επαφή κ ιδανικά ήταν να πάει αύριο.Μου είπε θα πάει την Δευτέρα αλλά το μικροβιολογικό που θα πάει κλείνει για μια εβδομάδα, επομένως πάμε για Δευτέρα 18 του μηνος!Βγήκε να πιει τις ποταρες του τώρα κ μου λέει θα αργήσει..εν τω μεταξύ εγώ έκανα τεστ ωορρηξίας το πρωί κ βγήκε καραθετικό..όπως καταλαβαίνεις κ εγώ να σκάσω είμαι!???

Πολύ μου τη δίνει άστο δε του μιλάω επίτηδες... Κ εμείς επαφή Κυριακή τον ρώτησα πριν λίγο θα πας?κ Μ λέει πρέπει ε πως να το πάω τι να κάνω. Ε λέω τώρα θα σου λέγα...του είπα να κάνει ότι είναι να κάνει κ να φύγει αμέσως μη κάθεται κ κάνει μπάνιο κ βγουν τα αποτελέσματα ότι να ναι... επίσης τι άλλη οδηγία να του δώσω??πρέπει να πάει τουαλέτα πριν η όχι?? Καλά δε το έχω κ σίγουρο ότι θα πάει αύριο αλλά ελπίζω γιατί με βλέπει ότι ολη την ώρα τρέχω κ είμαι κ χάλια σήμερα μετά την εξέταση... ελπίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πολύ μου τη δίνει άστο δε του μιλάω επίτηδες... Κ εμείς επαφή Κυριακή τον ρώτησα πριν λίγο θα πας?κ Μ λέει πρέπει ε πως να το πάω τι να κάνω. Ε λέω τώρα θα σου λέγα...του είπα να κάνει ότι είναι να κάνει κ να φύγει αμέσως μη κάθεται κ κάνει μπάνιο κ βγουν τα αποτελέσματα ότι να ναι... επίσης τι άλλη οδηγία να του δώσω??πρέπει να πάει τουαλέτα πριν η όχι?? Καλά δε το έχω κ σίγουρο ότι θα πάει αύριο αλλά ελπίζω γιατί με βλέπει ότι ολη την ώρα τρέχω κ είμαι κ χάλια σήμερα μετά την εξέταση... ελπίζω

Εντάξει,δν είναι αρνητικός ο δικός σου,μπορεί κ να πάει.Θυμαμαι όταν είχε πάει ο αντρας μου πρώτη φορά,ο ουρολόγος του είχε πει να το κάνει πρωί, με καθαρά χερια κ να πάει στο μικροβιολογικό εντός μισής ώρας το αργότερο.Για τουαλέτα δν του είχε πει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...