Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πείτε μου τη γνώμη σας


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια εγω εχω κυκλο 29 μερες και εχω καθηστεριση 12 μερες και αυριο θα παω για β χοριακη ..εκανα τεστ στης 6 μερες και βγηκε αρνιτικο μηπως το εκανα νωρις;;;; η μηπως δεν ειμαι εγκυος; Ξεχασα να σας πω μερικες μερες πρην την αναμενομενη ακατανομαστη ειχα ροζ σταμπες στο αισορουχο μου και μια περιεργη ορεξη για φαγιτο εχει πρηστη το στηθος μου και η κοιλια μου και 1 φορα μου ηρθε αναγουλα  τι λεται να ειναι;;;; εχω ανχοθει πολυ γιατι θα ξερω την παρασκευη ποια ποιο θα ειναι το αποτελεσμα και φοβαμε μην απογοητευτω και περιμενω τοσο ενα μωρακι με τον αντρα μου ...πριτε μου τη γνομη σας πληηηζζζζζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι συνήθως τα ροζ υγρά , το πρίξημο του στήθους φανερώνουν πιθανή εγκυμοσύνη 

ετσι είχε γίνει κ με εμένα 

μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη είχα ροζ υγρά.

εγω θα είχα κάνει ήδη χοριακη ?

Τα τεστ εγκυμοσυνησ Πολλές φορές είναι και λάθος γι αυτό, κανε μια χοριακη αύριο και εύχομαι να χαμογελάς από έδω και πέρα !

αναμενουμε νέα σου λοιπόν :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια σηνερα εκανα την β χοριακη και αυριο αναμενω τα αποτελεσματα!!!! Μακαρι να ειναι μωρακι  το θελω παρα πολυ ...αυριο θα σας πω !!!! Να σας ροτησω ετυχε σε καμια σας να σας εδοσε ο γιατρος φυλλικο οξη? Εμας μας εδοσε να πινω και εγω και ο συζιγος μου αλλα δε ξερω για ποιο λογο να πηνη και εκηνος δε μου εξηγησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι με το καλο να εχεισ Μια θετική χοριακη!!!

Το φιλικό είναι πολύ σημαντικό για ένα έμβρυο συγκεκριμένα αναφέρεται ότι:

Η επαρκής πρόσληψη φολικού οξέος πριν τη σύλληψη αλλά και κατά τη διάρκεια της κύησης συμβάλλει στην πρόληψη συγγενών ανωμαλιών του εγκεφάλου και του νωτιαίου μυελού στο παιδί.

αναμενουμε να μας πεις πτι βγήκε θετική!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλημέρα κορίτσι με το καλο να εχεισ Μια θετική χοριακη!!!

Το φιλικό είναι πολύ σημαντικό για ένα έμβρυο συγκεκριμένα αναφέρεται ότι:

Η επαρκής πρόσληψη φολικού οξέος πριν τη σύλληψη αλλά και κατά τη διάρκεια της κύησης συμβάλλει στην πρόληψη συγγενών ανωμαλιών του εγκεφάλου και του νωτιαίου μυελού στο παιδί.

αναμενουμε να μας πεις πτι βγήκε θετική!!!!

Να εισαι καλα κοριτσι !!! Και εγω αναμενω με αγονια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χριαζομαι τη βοηθεια σας εχω εκανα τη χοριακι και εχει περαση 2 βδομαδες και 1 μερα με 13 μερες καθηστερηση και αυριο γηνοντε 14 ...κανονικα δεν επρεπε να κανω μετα απο 4 βδομαδες β χοριακη ;;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

κοριτσια χριαζομαι τη βοηθεια σας εχω εκανα τη χοριακι και εχει περαση 2 βδομαδες και 1 μερα με 13 μερες καθηστερηση και αυριο γηνοντε 14 ...κανονικα δεν επρεπε να κανω μετα απο 4 βδομαδες β χοριακη ;;;;;;; 

κορίτσι δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος αλλά από όσο ξέρω η χοριακή δείχνει από την αρχή! Ακόμα κ πριν την καθυστέρηση! Σε 2 εβδομάδες καθυστέρηση θα πρέπει να δείξει κ μάλιστα πολύ! Πόσο σου βγήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν βγήκανε τα αποτελέσματα της χοριακη σ σου;

εγω έκανα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε δείξει 168

εσενα σε βγήκε ακομι από χθες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Δεν βγήκανε τα αποτελέσματα της χοριακη σ σου;

εγω έκανα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε δείξει 168

εσενα σε βγήκε ακομι από χθες; 

Εμενα μου βγηκε 0.100 αλλα ειναι η 2 βδομαδες και 1 μερα κανονικα δε πρεπη να το αφησω και αλο; εχω μπερδευτη πραγμματικα ο γιατρος μου τα εκανε σαλατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

Εμενα μου βγηκε 0.100 αλλα ειναι η 2 βδομαδες και 1 μερα κανονικα δε πρεπη να το αφησω και αλο; εχω μπερδευτη πραγμματικα ο γιατρος μου τα εκανε σαλατα

Ας απαντήσουν κ τα κορίτσια με σχετική εμπειρία, αλλά τώρα θα είχε δειξει... η χοριακή δείχνει σχεδόν από την εμφύτευση δλδ καμια 10ρια μέρες από τη σύλληψη. Ενα τεστ μπορεί να κανει κ λάθος οχι όμως η χοριακή... να είχες πχ 30 κ να σου λέει ειναι χαμηλό αλλα κατσε να δουμε αν ανεβαινει το καταλαβαινω αλλα με 2 εβδομάδες καθυστέρηση κ ουσιαστικά 0 χοριακή τι σου είπε που σε μπερδεψε;  Πρέπει νομίζω να του ξαναμιλήσεις κ να πας απο το ιατρειο να δεις τι προκαλεί την καθυστέρηση... Απο οτι εχω διαβάσει απο κορίτσια εδω μεσα κατω απο 5 ειναι αρνητικό κ εσενα ειναι σχεδόν μηδέν... Κορίτσι μου λυπάμαι γιατί είναι λογικό με τοσες  μέρες να ελπίζεις (κ εγω θα ημουν σίγουρη) αλλά η χοριακή ειναι ασφαλής εξέταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ας απαντήσουν κ τα κορίτσια με σχετική εμπειρία, αλλά τώρα θα είχε δειξει... η χοριακή δείχνει σχεδόν από την εμφύτευση δλδ καμια 10ρια μέρες από τη σύλληψη. Ενα τεστ μπορεί να κανει κ λάθος οχι όμως η χοριακή... να είχες πχ 30 κ να σου λέει ειναι χαμηλό αλλα κατσε να δουμε αν ανεβαινει το καταλαβαινω αλλα με 2 εβδομάδες καθυστέρηση κ ουσιαστικά 0 χοριακή τι σου είπε που σε μπερδεψε;  Πρέπει νομίζω να του ξαναμιλήσεις κ να πας απο το ιατρειο να δεις τι προκαλεί την καθυστέρηση... Απο οτι εχω διαβάσει απο κορίτσια εδω μεσα κατω απο 5 ειναι αρνητικό κ εσενα ειναι σχεδόν μηδέν... Κορίτσι μου λυπάμαι γιατί είναι λογικό με τοσες  μέρες να ελπίζεις (κ εγω θα ημουν σίγουρη) αλλά η χοριακή ειναι ασφαλής εξέταση...

Μηπως πεζει και καποιο ρολο πιυ εχω θεροηδη ; σιγγνομη που σας ζαλιζω αλλα ο γιατρος μου δε με θοηθαη καθολου εχω αγονια να δω τι σημβενη και εκηνος απανταη με απεχθια σαν να βαριεται δεν εδοσε τη σημασια που πρεπη να μου λυση της αποριες μου μονο βιαζοταν να με διοξη ....δε ξερω τι κα κανω δεν μου εχει σιμβη κατι τετοιο...ειχα σταθερω κικλο εδω και 3 χρονια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

Μηπως πεζει και καποιο ρολο πιυ εχω θεροηδη ; σιγγνομη που σας ζαλιζω αλλα ο γιατρος μου δε με θοηθαη καθολου εχω αγονια να δω τι σημβενη και εκηνος απανταη με απεχθια σαν να βαριεται δεν εδοσε τη σημασια που πρεπη να μου λυση της αποριες μου μονο βιαζοταν να με διοξη ....δε ξερω τι κα κανω δεν μου εχει σιμβη κατι τετοιο...ειχα σταθερω κικλο εδω και 3 χρονια 

Κοιτα ο θυρεοειδής προκαλεί αστάθεια στον κύκλο αλλα υποθέτω θα στο είχε ξανακάνει... Πάντως σίγουρα δεν αποκλείεται! Εχεις κάνει πρόσφατα εξέταση ωστε να δεις αν ειναι ρυθμισμενος;  

Επισης, μήπως να αλλάξεις γιατρό; τι βλακείες σου λεει; δλδ σου έδωσε ελπίδα για εγκυμοσύνη με τετοια χοριακή; αν δεν μπορείς να συννενοηθείς μην τον κρατάς...

Επίσης τι εννοείς σταθερό εδω κ 3 χρόνια; είχες παλιότερα θέμα; Μήπως επέστρεψε το όποιο πρόβλημα μπορεί να είχες;

Πόσο καιρό προσπαθείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοιτα ο θυρεοειδής προκαλεί αστάθεια στον κύκλο αλλα υποθέτω θα στο είχε ξανακάνει... Πάντως σίγουρα δεν αποκλείεται! Εχεις κάνει πρόσφατα εξέταση ωστε να δεις αν ειναι ρυθμισμενος;  

Επισης, μήπως να αλλάξεις γιατρό; τι βλακείες σου λεει; δλδ σου έδωσε ελπίδα για εγκυμοσύνη με τετοια χοριακή; αν δεν μπορείς να συννενοηθείς μην τον κρατάς...

Πόσο καιρό προσπαθείς;

Δεν εχω αστατο κυκλο τα 3 χρονια τελευταια ειναι μια χαρα ο θεροιδης μου ριθμησμενος μια χαρα ποιο καλα απο ποτε εκανα προσφατα εξετασεις ..ο γυναικολογος μου δε σημεριζεται την αγονια μας δε με βοηθαη ..καθολου αντι να μου απαντηση τα ερωτηματα μου βιαζοταν να με ξεφορτοθη θα παω σε αλον δεν εμπιστευομαι του νοσοκομειου ..προτημο να πλεροσο παρα το τοσο πονο που τραβηξα που με εχουν κανει σουροτηρη να με τριπανε και να μου περνουν αιμα και να μου σπανε της φλεβες μου και να ειμαι ολο μελανιες και να ντρεπομε να κικλοφορισω ...και ακομα μια απαντηση δεν εχω ακουση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι καταλαβαίνω προσπαθείς καιρό, όμως δυστυχώς με γιατρό στο νοσοκομείο δε θα βγάλεις άκρη γιατί εχουν πολλά περιστατικά κ δεν υπάρχει η αμεσότητα. Νομίζω καλύτερα να έχεις ένα δικό σου γιατρό. Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια πέρα από αναλύσεις; επισης ειναι σημαντικό να εξεταστεί και ο σύντροφος σου. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Απο ότι καταλαβαίνω προσπαθείς καιρό, όμως δυστυχώς με γιατρό στο νοσοκομείο δε θα βγάλεις άκρη γιατί εχουν πολλά περιστατικά κ δεν υπάρχει η αμεσότητα. Νομίζω καλύτερα να έχεις ένα δικό σου γιατρό. Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια πέρα από αναλύσεις; επισης ειναι σημαντικό να εξεταστεί και ο σύντροφος σου. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Οχι ουτε καν μου ανεφερη αυτην την εξεταση ....τι να πω θα ψαξω να βρω καποιον αλο γιατρο που να ειναι ποιο σηνεργασιμος και το κυριοτερο να κανει σωστα τη δουλεια του !!!  Μας εδοσε να πηνουμε μονο καποιες βιταμηνες εγω και ο σιζηγος μου φιλλικο οξυ για παντα μας ειπε να τα πινουμαι καθε μερα απι 1 χαπι ο καθενας μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα που σας εδωσε ειναι οντως καλα. Δε μου ειπες όμως πόσο καιρό προσπαθείς κ πόσο χρονών εισαι; Μήπως για αυτο δε σε έστειλε για κατι παραπάνω; η σαλπιγγογραφια ειναι μια ακτινογραφία ουσιαστικά που βλέπει αν οι σάλπιγγες ειναι ανοιχτες, καθώς αν δεν ειναι δεν γίνεται σύλληψη. Ειναι πολυ βασική εξέταση στην υπογονιμότητα. Οσο για το σύντροφο είναι ακόμα πιο απλο, δινει δειγμα κ γίνεται μια ανάλυση. Φαντάζομαι οι αναλύσεις σου περιλαμβανουν κ ορμονολογικα, οι απλές εξετάσεις δεν λένε κατι... (οιστραδιολη, προγεστερόνη, προλακτινη, lh, fsh είναι οι βασικές που κάνουμε ολες...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτα που σας εδωσε ειναι οντως καλα. Δε μου ειπες όμως πόσο καιρό προσπαθείς κ πόσο χρονών εισαι; Μήπως για αυτο δε σε έστειλε για κατι παραπάνω; η σαλπιγγογραφια ειναι μια ακτινογραφία ουσιαστικά που βλέπει αν οι σάλπιγγες ειναι ανοιχτες, καθώς αν δεν ειναι δεν γίνεται σύλληψη. Ειναι πολυ βασική εξέταση στην υπογονιμότητα. Οσο για το σύντροφο είναι ακόμα πιο απλο, δινει δειγμα κ γίνεται μια ανάλυση. Φαντάζομαι οι αναλύσεις σου περιλαμβανουν κ ορμονολογικα, οι απλές εξετάσεις δεν λένε κατι... (οιστραδιολη, προγεστερόνη, προλακτινη, lh, fsh είναι οι βασικές που κάνουμε ολες...)

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτα που σας εδωσε ειναι οντως καλα. Δε μου ειπες όμως πόσο καιρό προσπαθείς κ πόσο χρονών εισαι; Μήπως για αυτο δε σε έστειλε για κατι παραπάνω; η σαλπιγγογραφια ειναι μια ακτινογραφία ουσιαστικά που βλέπει αν οι σάλπιγγες ειναι ανοιχτες, καθώς αν δεν ειναι δεν γίνεται σύλληψη. Ειναι πολυ βασική εξέταση στην υπογονιμότητα. Οσο για το σύντροφο είναι ακόμα πιο απλο, δινει δειγμα κ γίνεται μια ανάλυση. Φαντάζομαι οι αναλύσεις σου περιλαμβανουν κ ορμονολογικα, οι απλές εξετάσεις δεν λένε κατι... (οιστραδιολη, προγεστερόνη, προλακτινη, lh, fsh είναι οι βασικές που κάνουμε ολες...)

Ειμαι 25 χρονον και προσπαθουμαι απο το μαιο με τον συζηγο μου..εννοειται εκανα και ορμονικες εξετασεις και τα παντα ολα και εχω και ενδοκρινολογο που με παρακολουθει πολυ καλος και εξερετος γιατρος ...δηλαδη με αυτο που δεν ειναι ανηχτες το καταλαβενουν απο την ακτινα; καλα δε καταλαβα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

 

Ειμαι 25 χρονον και προσπαθουμαι απο το μαιο με τον συζηγο μου..εννοειται εκανα και ορμονικες εξετασεις και τα παντα ολα και εχω και ενδοκρινολογο που με παρακολουθει πολυ καλος και εξερετος γιατρος ...δηλαδη με αυτο που δεν ειναι ανηχτες το καταλαβενουν απο την ακτινα; καλα δε καταλαβα; 

Ναι. Ομως ρε συ εισαι πολυυυ μικρη κ προσπαθείς πολύ λιγο καιρό! Μόλις 2 μήνες! Αυτές τις εξετάσεις τις κανουν μετά το χρόνο προσπάθειας! Για αυτο δε σου είπε κάτι ο γιατρός. Οπότε ηρέμησε κ σύντομα θα έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι. Ομως ρε συ εισαι πολυυυ μικρη κ προσπαθείς πολύ λιγο καιρό! Μόλις 2 μήνες! Αυτές τις εξετάσεις τις κανουν μετά το χρόνο προσπάθειας! Για αυτο δε σου είπε κάτι ο γιατρός. Οπότε ηρέμησε κ σύντομα θα έχεις ευχάριστα!

Τι να πω μακαρι στεναχοριεμαι παρα πολυ γιατι ο σιζηγος μου ηταν μες τη χαρα περημενε πως και πως να ειναι μωρακι και τωρα παλη στο τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

Τι να πω μακαρι στεναχοριεμαι παρα πολυ γιατι ο σιζηγος μου ηταν μες τη χαρα περημενε πως και πως να ειναι μωρακι και τωρα παλη στο τιποτα...

Ναι το καταλαβαινω αλλα ηρεμια γιατί πραγματικά δυο μηνες  δεν είναι τιποτα, το συνηθισμένο ειναι έξι μήνες. Νομίζω οτι ο γιατρός γι'αυτό δε δινει κάποια παραπάνω σημασία γιατί το θεωρεί πολυ νωρίς :-)

Απολαυστε τη διαδικασία κ σίγουρα θα έχετε νέα σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Ναι το καταλαβαινω αλλα ηρεμια γιατί πραγματικά δυο μηνες  δεν είναι τιποτα, το συνηθισμένο ειναι έξι μήνες. Νομίζω οτι ο γιατρός γι'αυτό δε δινει κάποια παραπάνω σημασία γιατί το θεωρεί πολυ νωρίς :-)

Απολαυστε τη διαδικασία κ σίγουρα θα έχετε νέα σύντομα!

Ας το ελπισω!!! Ολα καλα θα πανε το ξερω αλλα τα σκεφτεσε ολα οταν ο γιατρος σε απογοητευη.. μου ειπε οτι οταν βγει αρνητικο θα μπουμε σε αλο γκρουπακι εξετασεων να δουμε για ποιο λογο δεν εχω περιοδο τοσες μερες ...σε λιγες μερες ειναι ποια 20 μερες παρα πολες μερες...και εχω ανχος και γι αυτο γιατι δε ξερω τι να περημενω τι φτεη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

Ας το ελπισω!!! Ολα καλα θα πανε το ξερω αλλα τα σκεφτεσε ολα οταν ο γιατρος σε απογοητευη.. μου ειπε οτι οταν βγει αρνητικο θα μπουμε σε αλο γκρουπακι εξετασεων να δουμε για ποιο λογο δεν εχω περιοδο τοσες μερες ...σε λιγες μερες ειναι ποια 20 μερες παρα πολες μερες...και εχω ανχος και γι αυτο γιατι δε ξερω τι να περημενω τι φτεη

Ναι οκ για την καθυστέρηση όντως πρέπει να το δεις. Μην εκπλαγείς αν είναι όλα από το άγχος σου...

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι οκ για την καθυστέρηση όντως πρέπει να το δεις. Μην εκπλαγείς αν είναι όλα από το άγχος σου...

Καλά αποτελέσματα!

Θα το δω !!! Και βλεπουμαι στην πορια το τη θα φτεη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου ,

οντως είναι λίγο το διάστημα που προσπαθείς, αλλά και μεγάλη η καθυστέρηση.

αφου η χοριακη σου ήταν αρνητική σημαίνει πτι δεν είσαι εγκυος.

πρωτα απ όλα χαλάρωσε, αν δεν είσαι ικανοποιημένη με το γιατρό σου, άλλαξε τον! Το παν είναι να εμπιστευόμαστε το γιατρό μας.

του δημοσίου ή όχι να είσαι σίγουρη από προσωπική εμπειρία δεν παίζει ρόλο το θέμα είναι ο γιατρός κ εστ να έχετε τη σωστή χημεία.

εισαι πολύ νέα ακομι και πιστεύω ότι το άγχος σου τα προκαλεί ολα.

ηρεμησε, χαλάρωσε, μάζεψε όλες τις εξετασεις που πιθανών έχεις κάνει κ αφού ο γιατρός σου δεν σε βοηθάει πήγαινε σε έναν άλλο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...