Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Μια μερα δεν ήπια καφέ και κόντεψα να κοιμηθώ 9άνω στο πληκτρολόγιο. Έχω πεθυμήσει τοσο πολύ το τσιγάρο που κάπου κάπου σκεφτομαι πως ενα τσιγαρο δεν βλάπτει αλλά κατευθείαν αλλάζω γνώμη, νιώθω ενοχές και ξέρω πως δε μπορω να το κάνω. Το μονο σιγουρο είναι πως θα ξανακαπνίσω όταν με το καλό μπορέσω.

Ναι ένα δν βλάπτει απλά θα εθιστείς ξανά στην νικότινη που πλέον έχει φύγει απο μέσα μου απ τον εγκέφαλο και θα το θες κάθε μέρα!!Ναι πολλές το ξαναρχίζουν μετά!!Εγω λόγω κ αναγούλας πολύ που είχα δν το επιθυμώ αλλά δν πέρνω κ όρκο ότι δν θα το ξαναρχίσω χαχαχαχχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μια μερα δεν ήπια καφέ και κόντεψα να κοιμηθώ 9άνω στο πληκτρολόγιο. Έχω πεθυμήσει τοσο πολύ το τσιγάρο που κάπου κάπου σκεφτομαι πως ενα τσιγαρο δεν βλάπτει αλλά κατευθείαν αλλάζω γνώμη, νιώθω ενοχές και ξέρω πως δε μπορω να το κάνω. Το μονο σιγουρο είναι πως θα ξανακαπνίσω όταν με το καλό μπορέσω.

Εγω εχω να πιω καφε απο 3 Ιουνιου!!! ΧΕΧΕΧΕ..Δεν τον λαχταρουσα ποτε ιδιατερα και τωρα λεω αστον..Επινα ενα lungo την ημερα οταν καθομουν στο γραφειο..Δεν καπνιζα και ποτε για να το συνδιαζω οποτε δε μου λειπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι ένα δν βλάπτει απλά θα εθιστείς ξανά στην νικότινη που πλέον έχει φύγει απο μέσα μου απ τον εγκέφαλο και θα το θες κάθε μέρα!!Ναι πολλές το ξαναρχίζουν μετά!!Εγω λόγω κ αναγούλας πολύ που είχα δν το επιθυμώ αλλά δν πέρνω κ όρκο ότι δν θα το ξαναρχίσω χαχαχαχχαχ!!!

Μακάρι να μη νιώσεις την ανάγκη αφού ως τωρα είσαι κομπλέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγω εχω να πιω καφε απο 3 Ιουνιου!!! ΧΕΧΕΧΕ..Δεν τον λαχταρουσα ποτε ιδιατερα και τωρα λεω αστον..Επινα ενα lungo την ημερα οταν καθομουν στο γραφειο..Δεν καπνιζα και ποτε για να το συνδιαζω οποτε δε μου λειπει.

Εντάξει...πες μου τώρα οτι κι εσύ 3 Ιουνίου έκανες το τεστ να τρελαθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι η μόνη μη-καπνιστρια; Ούτε καφέδες πίνω, ούτε πριν την εγκυμοσύνη έπινα, μάλλον έπεσα από τον Άρη ?

Κι εντωμεταξύ, ποτέ δεν έτρωγα σε γυράδικα, αλλά εδώ και 2 μήνες τρώω τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα έξω και εκεί που έπινα 1 αντε 2 κοκα-κολες τον χρόνο, τώρα τα πίνω τις αβέρτα μετά από κάθε κρεατικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είμαι η μόνη μη-καπνιστρια; Ούτε καφέδες πίνω, ούτε πριν την εγκυμοσύνη έπινα, μάλλον έπεσα από τον Άρη ?

Κι εντωμεταξύ, ποτέ δεν έτρωγα σε γυράδικα, αλλά εδώ και 2 μήνες τρώω τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα έξω και εκεί που έπινα 1 αντε 2 κοκα-κολες τον χρόνο, τώρα τα πίνω τις αβέρτα μετά από κάθε κρεατικό. 

Διαβάζοντας την πρώτη σου παράγραφο ήμουν σίγουρη πως ,αν όχι από τον Άρη, σίγουρα από άλλον πλανήτη ερχεσαι. Η 2η παράγραφος όμως με πείθει πως είσαι άνθρωπος και ζεις κανονικά! Χαχαχααχα. Εγώ κοκα κολα την εκοψα στην εγκυμοσυνη αλλα τελευταια εχω πιει 2 φορες γιατι εχουν αρχισει οι καουρες.

Υ.Γ. Κι εγω τρωω απ'εξω 2 φορες την εβδομαδα απο λιγουρα για fast food.   Απλα παρνω μονο απο συγκεκριμενα μαγαζια συγκεκριμενα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ κάπνιζα ούτε καφέ έπινα οπότε είμαι τυχερή σε αυτό. Εγώ κατάλαβα ότι ειμαι έγκυος επειδή έπινα κόκα κόλα και μόλις ήπια μια γουλια μου ερχόταν να ξερασω. 

Τώρα για φαγητό απ' έξω εντάξει το αποφεύγω αλλά αν τύχει δεν θα πω όχι. Στην αρχή σιχαινομουν τον γυρο. Τώρα θα φάω άμα τυχει. Απλά να ξέρω που πηγαίνω και αν πρόκειται για κιμά να είναι μοσχαρίσιο και πολύ καλά ψημένο. 

Στην ουσία τις διατροφικές αυτές συνήθειες πρέπει να τις ενταξουμε στην καθημερινότητα μας κ όχι απλά στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είμαι η μόνη μη-καπνιστρια; Ούτε καφέδες πίνω, ούτε πριν την εγκυμοσύνη έπινα, μάλλον έπεσα από τον Άρη ?

Κι εντωμεταξύ, ποτέ δεν έτρωγα σε γυράδικα, αλλά εδώ και 2 μήνες τρώω τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα έξω και εκεί που έπινα 1 αντε 2 κοκα-κολες τον χρόνο, τώρα τα πίνω τις αβέρτα μετά από κάθε κρεατικό. 

Το καλύτερο κάνεις που δν καπνίζεις!!Οσο μπορείς μην πίνεις κοκά κολα!!Εχει πόσες κουταλιές ζάχαρη μέσα δν θυμάμαι νούμερο να σου πω χαχαχχχ!!Και πιο πολύ για το σάκχαρο το λέω!!Εμενα με τραβάει να πίνω λεμονάδες αλλά όσο μπορώ πιο λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εντάξει...πες μου τώρα οτι κι εσύ 3 Ιουνίου έκανες το τεστ να τρελαθώ!

XAXAXXAXA NAI!!!!!Κ εσυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

 Ε ναι!!!!!! Χαχαχαχααχαχαχα

ΧΑΧΑΧΑ.Εγω εκανα το τεστ 22:15..Μολις ειχα γυρισει απο το εξωτερικο κ ειχα 6 μερες καθυστερηση κ λεω κατσε να παμε φαρμακειο (να πεταξουμε τα λεφτα μας ελεγα γτ εγω δεν ειμαι εγκυος) κ ειχα ποσες ωρες να παω τουαλετα και τσσσουππ να οι 2 γραμμουλες..ΣΟΚ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

ΧΑΧΑΧΑ.Εγω εκανα το τεστ 22:15..Μολις ειχα γυρισει απο το εξωτερικο κ ειχα 6 μερες καθυστερηση κ λεω κατσε να παμε φαρμακειο (να πεταξουμε τα λεφτα μας ελεγα γτ εγω δεν ειμαι εγκυος) κ ειχα ποσες ωρες να παω τουαλετα και τσσσουππ να οι 2 γραμμουλες..ΣΟΚ!!!

Τί ωραία στιγμή! Εγώ το έκανα γυρνώντας από την αισθητικό μετά απο δουλειά, στις 18.00 το απόγευμα. Είχα σπιτι αυτες τις ταινιες που μου τις ειχαν κανει δωρο μαζι με τα τεστ ωορρηξιας (τα οποια 1 φορα χρησιμοποιησα και τσουπ!) αλλα ποτε δεν ψηνομουν να κανω τετοιο τεστ, μου αρεσαν αυτα με τον σταυρο. Αλλα ηταν Δευτερα και γυρνωντας λεω τι να ψαχνω τωρα εφημερευον φαρμακειο, ας κανω αυτα τωρα ισα να μου φυγει η ιδεα. Ειχα 2 μερες καθυστερηση με επιβεβαιωμενη ωορρηξία, παρ'ολα αυτα πραγματικα δεν το πιστευα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Τί ωραία στιγμή! Εγώ το έκανα γυρνώντας από την αισθητικό μετά απο δουλειά, στις 18.00 το απόγευμα. Είχα σπιτι αυτες τις ταινιες που μου τις ειχαν κανει δωρο μαζι με τα τεστ ωορρηξιας (τα οποια 1 φορα χρησιμοποιησα και τσουπ!) αλλα ποτε δεν ψηνομουν να κανω τετοιο τεστ, μου αρεσαν αυτα με τον σταυρο. Αλλα ηταν Δευτερα και γυρνωντας λεω τι να ψαχνω τωρα εφημερευον φαρμακειο, ας κανω αυτα τωρα ισα να μου φυγει η ιδεα. Ειχα 2 μερες καθυστερηση με επιβεβαιωμενη ωορρηξία, παρ'ολα αυτα πραγματικα δεν το πιστευα!

Εγω επαφη ειχα μια φορα στις αρχες τον γονιμων και μετα αλλες 2 σκορπιες γτ δεν τυχαινε να βρεθουμε..Και ελεγα με την καμια δεν ειμαι εγκυος.Αλλα δες πως ερχονται καμια φορα τα πραγματα...

Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες μας και να εχουμε να λεμε ιστοριες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια έλεγα να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης θα βόλευει αν κάποια χρησιμοποιεί να με βοηθούσε?Γτ αρχίζουν τα βράδια κ δν την παλεύω!!Δν ξέρω που να βάλω την κοιλιά,νομίζω τον πιέζω τον μπέμπη,μετά αν είμαι στο πλάι κ έχω κλειστά τα πόδια με χαζοπονάει η μήτρα!!Ανάσκελα βολεύομαι πολύ αλά λένε δν κάνει κ συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Koρίτσια έλεγα να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης θα βόλευει αν κάποια χρησιμοποιεί να με βοηθούσε?Γτ αρχίζουν τα βράδια κ δν την παλεύω!!Δν ξέρω που να βάλω την κοιλιά,νομίζω τον πιέζω τον μπέμπη,μετά αν είμαι στο πλάι κ έχω κλειστά τα πόδια με χαζοπονάει η μήτρα!!Ανάσκελα βολεύομαι πολύ αλά λένε δν κάνει κ συνέχεια!!

Εγω έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης και με βόλεψε πάρα πολύ ήταν μια από της καλύτερες αγορές που έκανα! Σου γράφω το link να δεις ποιο έχω εγώ το οποία μετά το χρησιμοποιείς και για τον θηλασμο! 

https://www.mothercare.com/pregnancy-care/mothercare-multi-purpose-pillow/845920.html?cgid=new_mum_equipment#start=3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Δύσκολο για τόσους μήνες να καθόμαστε μονόπλευρα. Θα πιαστούμε ?? 

@Marouli_89 κσι @Earpκαλησπέρα! Τα πονακια στη μέση είναι σαν περιόδου?

Εμενα κάποιος φορές είναι έντονα άλλες όχι ανάλογος! Όταν με πονάει προσπαθώ να ξεκουράζομαι και μου περνάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Earp είπε:

Εγω έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης και με βόλεψε πάρα πολύ ήταν μια από της καλύτερες αγορές που έκανα! Σου γράφω το link να δεις ποιο έχω εγώ το οποία μετά το χρησιμοποιείς και για τον θηλασμο! 

https://www.mothercare.com/pregnancy-care/mothercare-multi-purpose-pillow/845920.html?cgid=new_mum_equipment#start=3

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!Να σε ρωτήσω ακουμπάς κ την κοιλιά πάνω στο μαξιλάρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!Να σε ρωτήσω ακουμπάς κ την κοιλιά πάνω στο μαξιλάρι?

Ναι την ακουμπάω αλλά δεν το κάνω συνέχεια ανολογος πως βολευόμαι! Δεν είναι ούτε πολύ λεπτό ούτε πολύ χοντρό σαν μαξιλάρι! Αν μπορείς να το δεις από κοντά στο mothercare 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Είστε καλά; Σήμερα αν και υποτασικη έχω ταχυπαλμία . Πίεση 6-10 και 99 σφυγμοί . Καταλαβαίνω την καρδιά που κάνει τουκ τουκ από το μεσημέρι . Μέτραω πίεση και είναι 6 9 ή 6 1 Και πολλές καούρες σε σημείο που έχω κάψιμο μέχρι πάνω λαιμό . Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Ναι την ακουμπάω αλλά δεν το κάνω συνέχεια ανολογος πως βολευόμαι! Δεν είναι ούτε πολύ λεπτό ούτε πολύ χοντρό σαν μαξιλάρι! Αν μπορείς να το δεις από κοντά στο mothercare 

Στην πόλη μου δν έχουμε αυτό το μαγάζι αλλά θα ρίξω μια ματιά σε άλλα όπως λες!!Σ ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Είστε καλά; Σήμερα αν και υποτασικη έχω ταχυπαλμία . Πίεση 6-10 και 99 σφυγμοί . Καταλαβαίνω την καρδιά που κάνει τουκ τουκ από το μεσημέρι . Μέτραω πίεση και είναι 6 9 ή 6 1 Και πολλές καούρες σε σημείο που έχω κάψιμο μέχρι πάνω λαιμό . Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς ;

Η πίεση σου είναι φυσιολογική! Κ εγώ την Κυριακή δεν μπορούσα να ηρεμήσω καθόλου επειδή είχα ταχυπαλμια. Για αρκετές ώρες. Ο αιμοτοκριτης σου πως είναι? Οι καούρες είναι και αυτές φυσιολογικές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Η πίεση σου είναι φυσιολογική! Κ εγώ την Κυριακή δεν μπορούσα να ηρεμήσω καθόλου επειδή είχα ταχυπαλμια. Για αρκετές ώρες. Ο αιμοτοκριτης σου πως είναι? Οι καούρες είναι και αυτές φυσιολογικές. 

Από 41 34 παίρνω σίδηρο και φελισιν  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Από 41 34 παίρνω σίδηρο και φελισιν  

Γνωρίζω ότι ένα από τα συμπτώματα του χαμηλού αιματοκρίτη είναι οι ταχυπαλμιες. Εγώ συνήθως είχα λίγο τσιμπημενη πίεση και μόνιμη ταχυπαλμια. Πέρα από το άγχος συντρέχουν και άλλοι παράγοντες όπως είναι κ ο θυρεοειδής η αν υπάρχουν όζοι. 

Τώρα με την εγκυμοσύνη η πίεση μου είναι φυσιολογική 10-6 και που και που έχω ταχυπαλμια. Ο αιμοτοκριτης μου είναι στο 33,5. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Είστε καλά; Σήμερα αν και υποτασικη έχω ταχυπαλμία . Πίεση 6-10 και 99 σφυγμοί . Καταλαβαίνω την καρδιά που κάνει τουκ τουκ από το μεσημέρι . Μέτραω πίεση και είναι 6 9 ή 6 1 Και πολλές καούρες σε σημείο που έχω κάψιμο μέχρι πάνω λαιμό . Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς ;

Γεια σου κοριτσι μου! Ταχυπαλμία μου εχει συμβει κι εμενα κατα καιρους απο αγχος ακομα και υποσυνειδητο αγχος. Καουρες εχω κι εγω φουλ μεχρι τον λαιμο με καιει κι εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Γνωρίζω ότι ένα από τα συμπτώματα του χαμηλού αιματοκρίτη είναι οι ταχυπαλμιες. Εγώ συνήθως είχα λίγο τσιμπημενη πίεση και μόνιμη ταχυπαλμια. Πέρα από το άγχος συντρέχουν και άλλοι παράγοντες όπως είναι κ ο θυρεοειδής η αν υπάρχουν όζοι. 

Τώρα με την εγκυμοσύνη η πίεση μου είναι φυσιολογική 10-6 και που και που έχω ταχυπαλμια. Ο αιμοτοκριτης μου είναι στο 33,5. 

Θυρεοειδής είναι πολύ καλός την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εξετάσεις σε όλα αυτά . Δεν ξέρω τώρα με άφησε λίγο . Μπορεί να είναι και από το στομάχι μου είπε ο γιατρός .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...