Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστώ, πρεπει να παω με το χαρτι απο την β επιπεδου η και απο τωρα με της αυχενικης που γραφει την πητ? επισης οι μερες μετρανε μαζι με τα σκ η μονο οι εργασιμες?

Σε μια σχετική ερώτηση στη δουλειά μου είπαν ότι λίγο πριν σταματήσω πρέπει να πάω ένα χαρτί από τον γιατρό..Λεπτομέρειες δεν ξέρω..Βέβαια θα πω τον γιατρό να μεταθέσουμε  την ΠΗΤ (καμία βδομάδα όχι κάτι τρελό) για να κάτσω περισσότερο με το παιδί εφόσον είμαι καλά κ μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ωραια καταλαβα!!! γτ δεν θα παρεις το 6μηνο αν επιτρεπεται? εγω θα το παρω σιγα μην το αφησω χαχαχχα

Γιατί είμαι ηλίθια και σκέφτομαι μη τους ταλαιπωρήσω στο γραφείο...Αλλά μπορεί μόλις γεννήσω να καταλάβω το πραγματικό νόημα το κόσμου και να αναθεωρήσω (το εύχομαι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστώ, πρεπει να παω με το χαρτι απο την β επιπεδου η και απο τωρα με της αυχενικης που γραφει την πητ? επισης οι μερες μετρανε μαζι με τα σκ η μονο οι εργασιμες?

Αν δεν κάνω λάθος μετράς ημερολογιακές ημέρες κι όχι εργάσιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Γιατί είμαι ηλίθια και σκέφτομαι μη τους ταλαιπωρήσω στο γραφείο...Αλλά μπορεί μόλις γεννήσω να καταλάβω το πραγματικό νόημα το κόσμου και να αναθεωρήσω (το εύχομαι).

εγω τοσα χρονια στην δουλεια μου ποτε δν ελειψα και πηγαινα ακομα και με πυρετο και ιγμοριτιδες κλπ...τωρα απλα θα κατσω με το μωρο μου οσο μπορω να το ευχαριστηθω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Αν δεν κάνω λάθος μετράς ημερολογιακές ημέρες κι όχι εργάσιμες.

Ναι ημερολογιακές είναι..Εγώ μετρούσα εργάσιμες και είχα βγάλει και αργίες..Λέω κομπλέ..και σαν πήγα στο τμήμα ανθρώπινου δυναμικού να το επιβεβαιώσω .....την έφαγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

εγω τοσα χρονια στην δουλεια μου ποτε δν ελειψα και πηγαινα ακομα και με πυρετο και ιγμοριτιδες κλπ...τωρα απλα θα κατσω με το μωρο μου οσο μπορω να το ευχαριστηθω!!! 

χαχα!!Και εγώ πάντα εδώ!Ακόμα και στο πρώτο 3μηνο που αντικειμενικά δεν ήμουν καλά μου έλεγαν ''εεε και σπίτι να πας καλύτερα θα είσαι;''...ΝΑΑΑΑΙΙΙΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Αν δεν κάνω λάθος μετράς ημερολογιακές ημέρες κι όχι εργάσιμες.

α ωραια σε ευχαριστώ!!! επισης καλο ειναι και οτι δεν χανονται οι μερες αν γεννησεις νωριτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Ναι ημερολογιακές είναι..Εγώ μετρούσα εργάσιμες και είχα βγάλει και αργίες..Λέω κομπλέ..και σαν πήγα στο τμήμα ανθρώπινου δυναμικού να το επιβεβαιώσω .....την έφαγα!!!

Nαι είναι δυστυχώς τα πράγματα είναι δύσκολα στον ιδιωτικό τομέα κι όταν μιλάμε για μικρές επιχειρήσεις. Κι εγώ είμαι από αυτές που θα πρέπει να γυρίσω το πολύ 2 μήνες μετά τη γέννα, ούτε λόγος για 6μηνα και τα σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

χαχα!!Και εγώ πάντα εδώ!Ακόμα και στο πρώτο 3μηνο που αντικειμενικά δεν ήμουν καλά μου έλεγαν ''εεε και σπίτι να πας καλύτερα θα είσαι;''...ΝΑΑΑΑΙΙΙΙ!!!

χαχαχαχαχ κλαιωωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια πως παίρνετε το σίδηρο και το μαγνήσιο ;;; Συνδυασμοί και ώρες ;

Σίδηρο κ φυλλικό οξύ μόλις ξυπνήσω το πρωί και μαγνήσιο το βράδυ..Μεσημέρι με το φαγητό βιταμίνη D.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Σίδηρο κ φυλλικό οξύ μόλις ξυπνήσω το πρωί και μαγνήσιο το βράδυ..Μεσημέρι με το φαγητό βιταμίνη D.

Ποια βιταμίνη παίρνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Τη Deltius παίρνω 12 σταγόνες την ημέρα...

Αααα πολύ ωραία . Εγώ μια που ψεκάζεις το στόμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια πως παίρνετε το σίδηρο και το μαγνήσιο ;;; Συνδυασμοί και ώρες ;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εγω το σίδηρο το πίνω πρωί βράδυ και για κάποια ώρα πριν κ μετά δν τρωω γαλακτοκομικά για να γίνεται σωστή απορρόφηση όπως δν θέλει κ καφέ ή τσάι!!Και το μαγνήσιο πίνω μια φορά την μέρα απόγευμα όπου κ εκεί κοντά δν καταναλωνω γαλακτοκομικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Eίναι 56 ημερολογιακές μέρες πριν την ΠΗΤ και 63 μέρες αφού γεννήσεις .. Αν όμως γεννήσεις ΠΡΙΝ την ΠΗΤ σου δεν χάνεις τις ημέρες άδειας που έπρεπε να πάρεις αλλά μεταφέρονται για μετά τη γέννα..Αυτά στον όμορφο ιδιωτικό τομέα..Που σημαίνει πως αν δεν πάρεις το 6 μηνο του ΟΑΕΔ (εγώ δεν θα το πάρω,ίσως χρησιμοποιήσω 1 μήνα του) και δεν κολλήσεις τις άδειες του έτους, στη δουλειά γυρνάς με μωρό 2 μηνών!!!Τραγικό..Βέβαια υπάρχουν και οι ελεύθεροι επαγγελματίες που εκεί η κατάσταση είναι ακόμα πιο τραγική αφού είσαι στο έλεος της μοίρας σου..

@Annouli Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου! Κ εμένα με ρωτούσαν από τη δουλειά τι θα κάνω τελικά αλλά θα το πάρω όλο το 6μηνο! Αρκετά πια με τα επαγγελματικά άγχη πρέπει να απολαύσουμε τα παιδάκια μας!

P.s. να ξέρετε σας διαβάζω όλες απλά λόγω περιορισμένου χρόνου δεν προλαβαίνω να γράψω κ εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια πως παίρνετε το σίδηρο και το μαγνήσιο ;;; Συνδυασμοί και ώρες ;

Εγώ παίρνω σίδηρο το πρωί (αναμασωμενο χαπι-αηδια) νηστική και μετά από μισή ώρα τρώω κάτι κ πίνω χυμό. Το μεσημέρι μετά το φαγητό παίρνω το ασβέστιο το απόγευμα το φυλλικό και τώρα θα ξεκινησω και μαγνήσιο. Κανονικά μου είπε να ξεκινήσω και δεύτερο χάπι σιδήρου αλλά δεν μπορώ βρε κορίτσια.. ανακατευομαι πολύ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Εγώ παίρνω σίδηρο το πρωί (αναμασωμενο χαπι-αηδια) νηστική και μετά από μισή ώρα τρώω κάτι κ πίνω χυμό. Το μεσημέρι μετά το φαγητό παίρνω το ασβέστιο το απόγευμα το φυλλικό και τώρα θα ξεκινησω και μαγνήσιο. Κανονικά μου είπε να ξεκινήσω και δεύτερο χάπι σιδήρου αλλά δεν μπορώ βρε κορίτσια.. ανακατευομαι πολύ. ?

Εγώ πίνω ένα που το καταπίνεις.γιατι δεν λες του γιατρού να στο αλλάξει??. Κ εγώ παίρνω πρωί βράδυ σιδηρο.... Μεσημέρι φυλλικο κ ασβέστιο με βιτ d.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2019 at 10:18 ΠΜ, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια πως παίρνετε το σίδηρο και το μαγνήσιο ;;; Συνδυασμοί και ώρες ;

Εγώ πάίρνω σιδηρο 2 το πρωι με χυμο πορτοκαλι και χωρις γαλακτοκομικά για κάποια ώρα. Μαγνήσιο 1 το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Εγώ παίρνω σίδηρο το πρωί (αναμασωμενο χαπι-αηδια) νηστική και μετά από μισή ώρα τρώω κάτι κ πίνω χυμό. Το μεσημέρι μετά το φαγητό παίρνω το ασβέστιο το απόγευμα το φυλλικό και τώρα θα ξεκινησω και μαγνήσιο. Κανονικά μου είπε να ξεκινήσω και δεύτερο χάπι σιδήρου αλλά δεν μπορώ βρε κορίτσια.. ανακατευομαι πολύ. ?

Καλησπέρα.. Εγω πίνω σίδηρο σε αμπούλα και είναι τελειειο, στην αρχη μου είχε δώσει και εμένα χάπι αλλά δεν το άντεχα, μου είπε να το πίνω μεσημέρι μετά φαγητό και όχι με χυμό γιατί δεν κάνει απορρόφηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εμένα ούτε σίδηρο, ούτε ασβέστιο μου σύστησε ο γιατρός. Πότε ξεκινήσατε να τα παίρνετε; 

Προς το παρόν πίνω μόνο φολικό οξύ και βιταμίνη D.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, εμένα ούτε σίδηρο, ούτε ασβέστιο μου σύστησε ο γιατρός. Πότε ξεκινήσατε να τα παίρνετε; 

Προς το παρόν πίνω μόνο φολικό οξύ και βιταμίνη D.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Σίδηρο ξεκίνησα όταν πήγε ο αιματοκρίτης μου 33,5 και ασβέστιο  ακόμα δν πίνω!!Είναι κ θέμα γιατρού,αν καταλώνει μια έγκυος αρκετα γαλακτομικά ίσως να μην χρειάζεται!!Εγω τώρα τελευταία δν τρωω τόσο κ θα ρωτήσω αν είναι να το ξεκινήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα πήγα σήμερα δουλειά μετά από καιρό . Αίσχος . Ντροπή . Τόσο κακούς ανθρώπους δεν έχω ξαναδεί . Πραγματικά είναι για τα μπάζα όλοι τους σχεδόν. Γυναίκες που έχουν παιδιά και τα εχουν βρει και όλα έτοιμα στη ζωή τους και εύκολα . Τεπσα δε συγχύστηκα εντύπωση μου έκανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα πήγα σήμερα δουλειά μετά από καιρό . Αίσχος . Ντροπή . Τόσο κακούς ανθρώπους δεν έχω ξαναδεί . Πραγματικά είναι για τα μπάζα όλοι τους σχεδόν. Γυναίκες που έχουν παιδιά και τα εχουν βρει και όλα έτοιμα στη ζωή τους και εύκολα . Τεπσα δε συγχύστηκα εντύπωση μου έκανε 

Το μεγαλύτερο ποσοστό, για να μην είμαι απόλυτη κ πω 100%, αυτής της συμπεριφοράς την έχουν γυναίκες είτε επειδή δεν ένιωσαν πως είναι να ζοριζεσαι είτε επειδή ζοριστηκαν κ θέλουν να πάθεις τα ίδια!!!Δεν βγάζεις άκρη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Το μεγαλύτερο ποσοστό, για να μην είμαι απόλυτη κ πω 100%, αυτής της συμπεριφοράς την έχουν γυναίκες είτε επειδή δεν ένιωσαν πως είναι να ζοριζεσαι είτε επειδή ζοριστηκαν κ θέλουν να πάθεις τα ίδια!!!Δεν βγάζεις άκρη!!! 

Βγάζεις άκρη ! Είναι ανισόρροπες και ζηλιάρες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...