Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

@ΝΑΚΑ εγώ όταν είχα παει στην 17η βδομάδα είδαμε ότι πήρα 2,5 κιλά αλλά όλοι λένε ότι από δω κ πέρα θα μπαίνουν τα κιλά...Δεν το θεωρώ προσωπικά απόλυτο αυτό αλλά ούτε κι επαναπαυομαι...προσοχή θέλει..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου!!!!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου!!!!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τελος!

Όσο για τα πρησμένα πόδια προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλά η βαφτιστικια της μαμας μου στον 5ο είχε φουλ πρησμένα πόδια..πες το στον γιατρό σου μήπως σου δώσει κάποια βιταμίνη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Είπα να μοιραστώ μαζί σας για μια ακόμη φορά τις ανησυχίες μου!!

Χτες είχα ραντεβού με το γιατρό μου και με ανησύχησε το γεγονός οτι έχω πάρει 3 κιλά μέσα σε έναν μήνα. Ο γιατρός μου είπε να προσέχω να μην πάρω πολλά κιλά χωρίς να με ανησυχήσει ιδιαίτερα.  Είμαι στην 18 εβδομάδα και μέχρι τώρα στο σύνολο είχα πάρει 3 κιλά. Εσείς κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα???

Επειδή η αυχενική μου έχει δείξει ποσοστά προεκλαμψίας και έχω ξεκινήσει εδώ και κάνα μήνα αντιπηκτικές ενέσεις φοβάμαι την απότομη αύξηση βάρους, εντωμεταξύ τις τελευταίες μέρες νιώθω κάποιες στιγμές λίγο πρησμένα τα χέρια και τα πόδια που συνήθως επανέρχονται προς το βράδυ και υπέθεσα ότι είναι απο τη ζέστη. Δεν το ανέφερα καθόλου στο γιατρό αυτό γιατί σήμερα τα σκέφτομαι όλα κι έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε..........

Μην ανησυχεις τόσο για τα κιλά καλή μου. Αν αισθάνεσαι ότι κάνεις πολλές παρασπονδίες και οτι μπορείς κάτι να περιορίσεις καντο αλλά μην τρελάίνεσαι.

Όσο για το πρήξιμο το παρατηρώ και εγώ στα πόδια κάποιες φορές και ο γιατρός μου ήταν πολύ κουλ. Είναι φυσιολογικό, μου ειπε να τα βάζω ψηλά σε ενα μαξιλάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα . Σήμερα έκανα εξετάσεις και ο αιματοκρίτης από 41 στο 34. Έχω τρομερή ζαλάδα και ατονία . Ποτέ δεν είχα τόσο χαμηλό . Είμαι 17 +1. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα . Σήμερα έκανα εξετάσεις και ο αιματοκρίτης από 41 στο 34. Έχω τρομερή ζαλάδα και ατονία . Ποτέ δεν είχα τόσο χαμηλό . Είμαι 17 +1. 

Κορίτσι μου ειναι φυσιολογικό να πέφτει! Εγώ εχω 28!!! Να πινεις χυμο πορτοκαλι και να μην παραλειπεις τον σιδηρο.

Εργαζεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσι μου ειναι φυσιολογικό να πέφτει! Εγώ εχω 28!!! Να πινεις χυμο πορτοκαλι και να μην παραλειπεις τον σιδηρο.

Εργαζεσαι;

Φίλη έχουμε πολλά κοινά... Κ ίδιο όνομα και ίδια ΠΗΤ κ χαμηλό αιματοκρίτη??? Χαχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσι μου ειναι φυσιολογικό να πέφτει! Εγώ εχω 28!!! Να πινεις χυμο πορτοκαλι και να μην παραλειπεις τον σιδηρο.

Εργαζεσαι;

Έχω άδεια αλλά από Δευτέρα θα πάω να κλείσω εκκρεμότητες και μετά γεια σας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Φίλη έχουμε πολλά κοινά... Κ ίδιο όνομα και ίδια ΠΗΤ κ χαμηλό αιματοκρίτη??? Χαχαχχ

Οοοντως; κι εσυ;

Χαχαχα. Κοιτα να δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Έχω άδεια αλλά από Δευτέρα θα πάω να κλείσω εκκρεμότητες και μετά γεια σας .

Τυχερή! Εγώ έχω μέλλον ακόμα...11/12 σταματαω κ ίσως κ πιο μετά για να την πάρω αφού γεννήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Έχω άδεια αλλά από Δευτέρα θα πάω να κλείσω εκκρεμότητες και μετά γεια σας .

Ωραία...να ξεκουράζεσαι! Ο χαμηλός αιματοκρίτης επηρεάζει την καθημερινότητα γιατι κουραζομαστε ευκολα, δεν εχουμε ενεργεια κλπ.

Εγώ μια ζωή έτσι ζω! Και τωρα έπεσε κι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ωραία...να ξεκουράζεσαι! Ο χαμηλός αιματοκρίτης επηρεάζει την καθημερινότητα γιατι κουραζομαστε ευκολα, δεν εχουμε ενεργεια κλπ.

Εγώ μια ζωή έτσι ζω! Και τωρα έπεσε κι άλλο.

Δεν το είχα ποτέ ... σε συνδυασμό με υπόταση σέρνομαι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα!!! πηγα σημερα σε αλλον γιατρο ( γτ ο δικος μου μου ζητησε πολλα χρηματα για την γεννα.)..ειμαι ευχαριστημενη και απο αυτον τον γιατρο και ειναι και υπερ του φυσιολογικου τοκετου... με εξετασε ο τραχηλος μου ειναι πολυ καλος, μια χαρα το αμνιακο και γενικα εχω καλη εγκυμοσυνη ειπε... ο μπεμπης ειναι 176 γραμμαρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Τυχερή! Εγώ έχω μέλλον ακόμα...11/12 σταματαω κ ίσως κ πιο μετά για να την πάρω αφού γεννήσω...

@Annouli πως μαθαινουμε την ημερονηνια που σταματαμε την δουλεια?? πηγες στο ικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zen_K     02/02  αγορι ?

@Annouli  05/02 κοριτσι ?

@Annie28  05/02 αγορι  ?

@ΝΑΚΑ   08/02  κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι  ?

@Earp      09/02 αγορι  ?

@sofiefin1982  10/02 αγορι-κοριτσι ??

@Marouli_89   10/02 αγορι ?

@Κύνθια  13/02 αγορι ?

@Kit1982  14/02 κοριτσι ?

@Littleme  14/02 κοριτσι  ?

@aurora    15/02  κοριτσι  ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

@Skiouros83        26/02  αγορι  ?

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Είπα να μοιραστώ μαζί σας για μια ακόμη φορά τις ανησυχίες μου!!

Χτες είχα ραντεβού με το γιατρό μου και με ανησύχησε το γεγονός οτι έχω πάρει 3 κιλά μέσα σε έναν μήνα. Ο γιατρός μου είπε να προσέχω να μην πάρω πολλά κιλά χωρίς να με ανησυχήσει ιδιαίτερα.  Είμαι στην 18 εβδομάδα και μέχρι τώρα στο σύνολο είχα πάρει 3 κιλά. Εσείς κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα???

Επειδή η αυχενική μου έχει δείξει ποσοστά προεκλαμψίας και έχω ξεκινήσει εδώ και κάνα μήνα αντιπηκτικές ενέσεις φοβάμαι την απότομη αύξηση βάρους, εντωμεταξύ τις τελευταίες μέρες νιώθω κάποιες στιγμές λίγο πρησμένα τα χέρια και τα πόδια που συνήθως επανέρχονται προς το βράδυ και υπέθεσα ότι είναι απο τη ζέστη. Δεν το ανέφερα καθόλου στο γιατρό αυτό γιατί σήμερα τα σκέφτομαι όλα κι έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε..........

Εγω είμαι στην 17 βδομάδα και 5 μέρες κ έχω πάρει 5 κιλά!!Λίγα έχεις πάρει μην φοβάσαι!!Επίσης την προεκλαψία την ελέγχουν απ τα ούρα την γενική που κάνουμε!!Το  πολύ αλάτι να αποφεύγεις να μην ανεβαίνει η πίεση!!Τα ποδιά σου μπορεί να πρήστηκαν κ απ την ζέστη όσο έχει ακόμα!!Να πάρεις κ τηλ τον ντοκ σου να του πεις να μην στεναχωριέσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!! πηγα σημερα σε αλλον γιατρο ( γτ ο δικος μου μου ζητησε πολλα χρηματα για την γεννα.)..ειμαι ευχαριστημενη και απο αυτον τον γιατρο και ειναι και υπερ του φυσιολογικου τοκετου... με εξετασε ο τραχηλος μου ειναι πολυ καλος, μια χαρα το αμνιακο και γενικα εχω καλη εγκυμοσυνη ειπε... ο μπεμπης ειναι 176 γραμμαρια!!!!

Το γλυκούληηηη!!Σε ποιά βδομάδα είσαι γλυκιά μου?Και ο δικός μου ήταν 188 γραμμάρια κ τον λέω χοντρο μπιζελάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Το γλυκούληηηη!!Σε ποιά βδομάδα είσαι γλυκιά μου?Και ο δικός μου ήταν 188 γραμμάρια κ τον λέω χοντρο μπιζελάκι!!

ειμαι σημερα ακριβως 17 εβδομαδων!!!! α και μου ειπε οτι σε μια εβδομαδα θα τον ακουσω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ειμαι σημερα ακριβως 17 εβδομαδων!!!! α και μου ειπε οτι σε μια εβδομαδα θα τον ακουσω!!!!!!!

Εγω χτες κάτι κατάλαβα το πρωί σαν χτυπήματα ελαφρυά!!Σήμερα τίποτα!!Ναι απο δω κ πέρα κ μέχρι την 20 βδομάδα θα τα καταλαβουμε!!Υπέρηχο πότε ξαναέχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Εγω χτες κάτι κατάλαβα το πρωί σαν χτυπήματα ελαφρυά!!Σήμερα τίποτα!!Ναι απο δω κ πέρα κ μέχρι την 20 βδομάδα θα τα καταλαβουμε!!Υπέρηχο πότε ξαναέχεις?

μου ειπε σε 3 εβδομαδες  υπερυχο και οταν παω μετα απο 2 εβδομαδες θα κανω την β! εσυ ποτε εχεις παλι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα . Σήμερα έκανα εξετάσεις και ο αιματοκρίτης από 41 στο 34. Έχω τρομερή ζαλάδα και ατονία . Ποτέ δεν είχα τόσο χαμηλό . Είμαι 17 +1. 

Και μενα απο 37,5 σε ένα μην απήγε 33,,4 και ξεκίνησα σίδηρο!!Σου φαίνεται έτσι κ απο συμπτωματα γτ απο 41 που είχες πήγε τόσο!!Να τρως μοσχάρι αν μπορείς κ χυμό πορτοκάλι που είπε η αννούλα αν θυμάμαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

μου ειπε σε 3 εβδομαδες  υπερυχο και οταν παω μετα απο 2 εβδομαδες θα κανω την β! εσυ ποτε εχεις παλι? 

Και γω ανα 3 βδομάδες!!Εχω σε 10 μέρες υπέρηχο κ μετά β επιπέδου κ γω!!Με το καλόοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και γω ανα 3 βδομάδες!!Εχω σε 10 μέρες υπέρηχο κ μετά β επιπέδου κ γω!!Με το καλόοο!!

με το καλο να παμε καλα!!! Αθηνα μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Αθηνα , εκει θα γεννησεις?

Ο γιατρός είμαι είναι εδώ αλλά θα γεννήσω στο Ιασώ που είναι έξω απο Λάρισα!!Εμας εδώ το δημόσιο νοσοκομείο είναι λίγο περίεργα τα πράγματα!!Ενα έχουμε κ μερικές φορές είναι ότι να ναι άλλες φορές σε βοηθουν όντως!!Εσύ με το καλό που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...