Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Με συγχωρείτε που χάνομαι, αλλά δουλεύω πάρα πολλές ώρες (ανυπομονώ να έρθει ο Δεκέμβριος να πάρω την άδεια)…..

Χαίρομαι μαθαίνω ότι όλες μας έχουμε υγιέστατα μωράκια ❤️ 

Είμαι λίγο δύσκολα ψυχολογικά (ορμονικά της εγκυμοσύνης και βγαίνει η συσσωρευμένη ένταση του καλοκαιριού)  και πραγματικά χαίρομαι όταν μπαίνω και διαβάζω τις δημοσιεύσεις σας....

Μακάρι να μπορούσαμε να τα λέγαμε και δια ζώσης!!!

Τα δικά μου νέα είναι ότι ξεπετάχτηκε η κοιλίτσα μου, ζυγίστηκα και είμαι +9 κιλά (πήρα 2 κιλά σε 10 ημέρες, θα με ξεμαλλιάσει ο γιατρός)…. το θέμα είναι ότι ακόμα χωράω σε ρούχα μη εγκυμοσύνης που χωρούσα τον περασμένο μήνα.

Κατά τα άλλα ο μπέμπης καλά.... κάνει σε κάθε ευκαιρία αισθητή την παρουσία του..... επιτέλους τον ένοιωσε και ο άντρας μου και σταμάτησε να διαμαρτύρεται!!!

Κορίτσια έκανα μασάζ εγκυμοσύνης... χαλάρωσα τόσο πολύ που ένοιωθα απόλυτα το μωρό μέσα στο σώμα.... βγήκα άλλος άνθρωπο από την καμπίνα....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Με συγχωρείτε που χάνομαι, αλλά δουλεύω πάρα πολλές ώρες (ανυπομονώ να έρθει ο Δεκέμβριος να πάρω την άδεια)…..

Χαίρομαι μαθαίνω ότι όλες μας έχουμε υγιέστατα μωράκια ❤️ 

Είμαι λίγο δύσκολα ψυχολογικά (ορμονικά της εγκυμοσύνης και βγαίνει η συσσωρευμένη ένταση του καλοκαιριού)  και πραγματικά χαίρομαι όταν μπαίνω και διαβάζω τις δημοσιεύσεις σας....

Μακάρι να μπορούσαμε να τα λέγαμε και δια ζώσης!!!

Τα δικά μου νέα είναι ότι ξεπετάχτηκε η κοιλίτσα μου, ζυγίστηκα και είμαι +9 κιλά (πήρα 2 κιλά σε 10 ημέρες, θα με ξεμαλλιάσει ο γιατρός)…. το θέμα είναι ότι ακόμα χωράω σε ρούχα μη εγκυμοσύνης που χωρούσα τον περασμένο μήνα.

Κατά τα άλλα ο μπέμπης καλά.... κάνει σε κάθε ευκαιρία αισθητή την παρουσία του..... επιτέλους τον ένοιωσε και ο άντρας μου και σταμάτησε να διαμαρτύρεται!!!

Κορίτσια έκανα μασάζ εγκυμοσύνης... χαλάρωσα τόσο πολύ που ένοιωθα απόλυτα το μωρό μέσα στο σώμα.... βγήκα άλλος άνθρωπο από την καμπίνα....

 

 

Καλημέρα γλυκια μου! Χαιρομαι πολύ που εισαι κ εσυ καλα! Κ εγω σκεφτηκα το μασαζ εγκυμοσυνης γιατι με τραβαει η μεση μου ωρες ωρες και νομιζω οτι θα βοηθησει πολυ..Πολυ καλη ιδεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Με συγχωρείτε που χάνομαι, αλλά δουλεύω πάρα πολλές ώρες (ανυπομονώ να έρθει ο Δεκέμβριος να πάρω την άδεια)…..

Χαίρομαι μαθαίνω ότι όλες μας έχουμε υγιέστατα μωράκια ❤️ 

Είμαι λίγο δύσκολα ψυχολογικά (ορμονικά της εγκυμοσύνης και βγαίνει η συσσωρευμένη ένταση του καλοκαιριού)  και πραγματικά χαίρομαι όταν μπαίνω και διαβάζω τις δημοσιεύσεις σας....

Μακάρι να μπορούσαμε να τα λέγαμε και δια ζώσης!!!

Τα δικά μου νέα είναι ότι ξεπετάχτηκε η κοιλίτσα μου, ζυγίστηκα και είμαι +9 κιλά (πήρα 2 κιλά σε 10 ημέρες, θα με ξεμαλλιάσει ο γιατρός)…. το θέμα είναι ότι ακόμα χωράω σε ρούχα μη εγκυμοσύνης που χωρούσα τον περασμένο μήνα.

Κατά τα άλλα ο μπέμπης καλά.... κάνει σε κάθε ευκαιρία αισθητή την παρουσία του..... επιτέλους τον ένοιωσε και ο άντρας μου και σταμάτησε να διαμαρτύρεται!!!

Κορίτσια έκανα μασάζ εγκυμοσύνης... χαλάρωσα τόσο πολύ που ένοιωθα απόλυτα το μωρό μέσα στο σώμα.... βγήκα άλλος άνθρωπο από την καμπίνα....

 

 

Γεια σου κοπελάρα μου! Κι εγω θα ηθελα να τα λεγαμε κι απο κοντα.

Αχ, οντως τοσο καλο το μασαζ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Ευχαριστώ @marillia

Κορίτσια να σας ρωτησω...από φουρνο τρωτε τυροπιτα-σπανακοπιτα;

Καλημέρα αγάπη μου,

Πλέον σπάνια και μόνο με χωριάτικο φύλλο, γιατί τα πολλά άλευρα μου προκαλούν ξινίλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ευχαριστώ @marillia

Κορίτσια να σας ρωτησω...από φουρνο τρωτε τυροπιτα-σπανακοπιτα;

τρωω τυροπιτάκια με μαλακια ζύμη!!γτ με φύλλο που έφαγα μια φορά με έπιασε καούρα!!με σπανάκι κ λουκάνικο δν τρωω σιχαίνομαι χαχαχχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σου κοπελάρα μου! Κι εγω θα ηθελα να τα λεγαμε κι απο κοντα.

Αχ, οντως τοσο καλο το μασαζ;

Να κάνουμε meet up :) 

Ναι, έπαθα πλάκα.... αφού θέλω ξανά χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα αγάπη μου,

Πλέον σπάνια και μόνο με χωριάτικο φύλλο, γιατί τα πολλά άλευρα μου προκαλούν ξινίλες....

Κι εγώ δεν το συνηθιζω αλλα τωρα στη δουλεια με επιασε μεγαλη πεινα, δε μου αρκει το γιαουρτι και το φρουτο και πηγα κ πηρα μια τυροπιτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

τρωω τυροπιτάκια με μαλακια ζύμη!!γτ με φύλλο που έφαγα μια φορά με έπιασε καούρα!!με σπανάκι κ λουκάνικο δν τρωω σιχαίνομαι χαχαχχαχ!!!

Αρα το τυρί δεν το φοβομαστε ε; εχω ξαναφαει αλλα δεν ξερω γτ αγχωθηκα τωρα , χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zen_K είπε:

Να κάνουμε meet up :) 

Ναι, έπαθα πλάκα.... αφού θέλω ξανά χαχαχαχα

Εγω προτεινω οταν γεννησουμε να κανουμε συνομιλια στο βαιμπερ να μιλαμε πιο αμεσα. Γτ απο κοντα ειναι δυσκολο που ζουμε σε αλλες πολεις :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Μπραβο σου πολυ ωραια!! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;; και ποση ωρα διηρκησε η εξεταση;

Καλημέρα κορίτσια!!συγνώμη κ εγώ που Αργώ να απαντήσω αλλά είμαι στη δουλειά και χθες γύρισα πτώμα!!

Κάποια με ρώτησε πόσο ειμαι, είμαι στην 22 εβδομάδα! Βασικά την Πέμπτη μπαίνω στον 6!! Από κιλά μέχρι πριν 3 εβδομάδες είχα πάρει 3! Λογικά όμως τώρα που τρώω θα αρχίζω να παίρνω και άλλα! 

Έπιασαν τα κρύα κορίτσια κ εγώ δεν έχω πάρει ρούχα ακομα..με βόλευαν πολυ τα φορέματα! 

Χαίρομαι που όλα τα μπεμπακια μας κ εμείς είμαστε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2019 at 11:16 ΠΜ, ο/η Annie28 είπε:

Εγω προτεινω οταν γεννησουμε να κανουμε συνομιλια στο βαιμπερ να μιλαμε πιο αμεσα. Γτ απο κοντα ειναι δυσκολο που ζουμε σε αλλες πολεις :-(

Ναι εγώ τρώω που και που! Και τυρόπιτες και λουκανικοπιτες και πεινιρλι. @Zen_K καλημερα κοπελα μου!! Τελεια με την κοιλιτσα!! Αντε εναμισης μηνας εμεινε μεχρι τον Δεκέμβριο. Πώς περναει δεν ξερω βεβαια. 

Κοριτσια ακομη ποναω. Λιγοτερο απο πριν αλλα ακόμη. Τελικα οι γιαγιαδες που λεγανε οχι στραβοποδι και οχι οκλαδον στην εγκυμοσύνη, κατι ξερανε. Με έχει τρελάνει  απο εχθες.

Επεξεργάστηκε από Kit1982
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εγω προτεινω οταν γεννησουμε να κανουμε συνομιλια στο βαιμπερ να μιλαμε πιο αμεσα. Γτ απο κοντα ειναι δυσκολο που ζουμε σε αλλες πολεις :-(

κ εγω το σκεφτηκα..λεω σε κανενα messenger κλπ γτ καποιες φορες με μπερδευει κ αυτη η συνομιλια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι εγώ τρώω που και που! Και τυρόπιτες και λουκανικοπιτες και πεινιρλι. Ναι κορίτσια να κανονίσουμε να συναντηθούμε και να κάνουμε και το viber! @Zen_K καλημερα κοπελα μου!! Τελεια με την κοιλιτσα!! Αντε εναμισης μηνας εμεινε μεχρι τον Δεκέμβριο. Πώς περναει δεν ξερω βεβαια. 

Κοριτσια ακομη ποναω. Λιγοτερο απο πριν αλλα ακόμη. Τελικα οι γιαγιαδες που λεγανε οχι στραβοποδι και οχι οκλαδον στην εγκυμοσύνη, κατι ξερανε. Με έχει τρελάνει  απο εχθες.

Ειναι στον συνδεσμο του ποδιου ή στην κοιλια..Αν ειναι στο ποδι μηπως να εβαζες λιγο λαδακι να μαλακωσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982 να περπατας λιγακι εστω μες στο σπιτι, θα βοηθησει πιστεύω!

Αχ, χαίρομαι που συμφωνείτε με τη συνομιλία. Και συντομα ας την κάνουμε απλά ειπα για οταν γεννησουμε απ την αποψη οτι τοτε θα χρειαζομαστε αμεση επικοινωνια για αλληλουποστηριξη ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Αρα το τυρί δεν το φοβομαστε ε; εχω ξαναφαει αλλα δεν ξερω γτ αγχωθηκα τωρα , χαχα

ναι ψήνεται δν πειράζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2019 at 11:33 ΠΜ, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 να περπατας λιγακι εστω μες στο σπιτι, θα βοηθησει πιστεύω!

Αχ, χαίρομαι που συμφωνείτε με τη συνομιλία. Και συντομα ας την κάνουμε απλά ειπα για οταν γεννησουμε απ την αποψη οτι τοτε θα χρειαζομαστε αμεση επικοινωνια για αλληλουποστηριξη ❤❤❤

Κάτω κάτω δεξιά πολύ χαμηλά. Εκεί που συνδέεται η κοιλιά με το πόδι. Εχθές ποναγα κυρίως στο σημείο της κοιλιάς και στην μέση και σήμερα έχει κατέβει λίγο ο πόνος. Μίλησα με τον γιατρό στην Αθήνα και μου είπε ότι είναι τραβηγματακι του συνδεσμου της μήτρας και όχι τραυματισμός. 

Επεξεργάστηκε από Kit1982
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 να περπατας λιγακι εστω μες στο σπιτι, θα βοηθησει πιστεύω!

Αχ, χαίρομαι που συμφωνείτε με τη συνομιλία. Και συντομα ας την κάνουμε απλά ειπα για οταν γεννησουμε απ την αποψη οτι τοτε θα χρειαζομαστε αμεση επικοινωνια για αλληλουποστηριξη ❤❤❤

Ναι ναι λαδακι έχεις δίκιο. Έβαλα από εχθές και κάπως ηρέμησε. Θα βάλω και σήμερα της Παναγίτσας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι εγώ τρώω που και που! Και τυρόπιτες και λουκανικοπιτες και πεινιρλι. Ναι κορίτσια να κανονίσουμε να συναντηθούμε και να κάνουμε και το viber! @Zen_K καλημερα κοπελα μου!! Τελεια με την κοιλιτσα!! Αντε εναμισης μηνας εμεινε μεχρι τον Δεκέμβριο. Πώς περναει δεν ξερω βεβαια. 

Κοριτσια ακομη ποναω. Λιγοτερο απο πριν αλλα ακόμη. Τελικα οι γιαγιαδες που λεγανε οχι στραβοποδι και οχι οκλαδον στην εγκυμοσύνη, κατι ξερανε. Με έχει τρελάνει  απο εχθες.

Τον ρώτησα κ γω χτες τον ντοκ!!μια φορα την μερα με πιανει πονος στην κοιλια σαν μάγκωμα κ μετα απο 2-3 λεπτα περνάει!!μου είπε δν είναι σύσπαση αλλά βοηθά το μαγνήσιο σε αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ από εμένα κορίτσια. Κ γω είχα από πολύ νωρίς θέμα με τους συνδέσμους κ τη πυελο. Πλέον νιώθω μουδιασμένη παντού από κάτω. Κ οταν περπατάω μουδιαζουν τα πόδια μου. Καλό είναι να κάνετε λίγο γιόγκα εάν γνωρίζετε κ το περπάτημα που βοηθάει να μεγαλώσει λίγο η λεκάνη για να προετοιμάσει για τον τοκετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κ από εμένα κορίτσια. Κ γω είχα από πολύ νωρίς θέμα με τους συνδέσμους κ τη πυελο. Πλέον νιώθω μουδιασμένη παντού από κάτω. Κ οταν περπατάω μουδιαζουν τα πόδια μου. Καλό είναι να κάνετε λίγο γιόγκα εάν γνωρίζετε κ το περπάτημα που βοηθάει να μεγαλώσει λίγο η λεκάνη για να προετοιμάσει για τον τοκετό. 

Καλημέρα γλυκουλα μου; Πώς είσαι; Τι κάνεις;

Είχες θέμα και εσύ με τους συνδέσμους της μήτρας; και σε πιάνει πόνος σαν περίοδο ή τοπικό καψιμο; Πώς το νιωθεις; Έχεις απόλυτο δίκιο με την γιόγκα. Εχθές διάβαζα ότι είναι η θεραπεία στο εν λόγω θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι εγώ τρώω που και που! Και τυρόπιτες και λουκανικοπιτες και πεινιρλι. Ναι κορίτσια να κανονίσουμε να συναντηθούμε και να κάνουμε και το viber! @Zen_K καλημερα κοπελα μου!! Τελεια με την κοιλιτσα!! Αντε εναμισης μηνας εμεινε μεχρι τον Δεκέμβριο. Πώς περναει δεν ξερω βεβαια. 

Κοριτσια ακομη ποναω. Λιγοτερο απο πριν αλλα ακόμη. Τελικα οι γιαγιαδες που λεγανε οχι στραβοποδι και οχι οκλαδον στην εγκυμοσύνη, κατι ξερανε. Με έχει τρελάνει  απο εχθες.

Περιμένω πως και πως να έρθει ο Δεκέμβριος, θα είναι και η άδεια του άντρα μου και επιτέλους θα περάσουμε ένα μήνα μαζί (δυστυχώς είναι τέτοια η φύση της δουλειάς μας που το καλοκαίρι αυτός τρέχει και εγώ είμαι χαλαρά, και το χειμώνα το αντίστροφο)

Διάβασα και τα μεταγενέστερα μηνύματα για τον πόνο σου.... τελικά στην πιο ανύποπτη κίνηση μπορεί να έχουμε τέτοιες επιπτώσεις (ευτυχώς τίποτα σοβαρό)….. Βοηθάει πολύ η γυμναστική και το περπάτημα είναι η αλήθεια.... 

Ναι, να κάνουμε μια ομαδική συνομιλία να τα λέμε και εκεί ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν θελετε κανουμε μια συνομιλια στο messenger που ειναι πιο ''ακίνδυνο'' να δωσουμε εδω το προφιλ μας στο φβ παρα το κινητο μας γτ ειναι νομιζω δημοσια η συνομιλια και μη μαθει ολος ο ντουνιας το τηλεφωνο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα γλυκουλα μου; Πώς είσαι; Τι κάνεις;

Είχες θέμα και εσύ με τους συνδέσμους της μήτρας; και σε πιάνει πόνος σαν περίοδο ή τοπικό καψιμο; Πώς το νιωθεις; Έχεις απόλυτο δίκιο με την γιόγκα. Εχθές διάβαζα ότι είναι η θεραπεία στο εν λόγω θέμα.

Εγώ είμαι κ 34 εβδομάδων. Έχει χειροτέρεψει. Ελπίζω να μην φτάσετε σε αυτό το σημείο. Κουτσαινω, μουδιαζω, έχω πόνους περιόδου, σαν ένα μούδιασμα στο κολπο. Έχει σημασία που είναι κ πολύ μεγάλος ο μπέμπης. Οπότε κάνω υπομονή. Προσπαθεί να μπει στη λεκάνη, έχει μεγάλο κεφάλι κ μου μουδιαζει τα πάντα για να μπορέσει να μπει. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα. Αλλά έχω συνηθίσει τον πόνο από την 30η εβδομάδα που έχω περισσότερους πόνους... Χθες με είχαν πιάσει κ τα χέρια μου κ δεν μπορούσα να πιάσω οτιδήποτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...