Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλίνδρομη κύηση


Scorpio

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Εκοψα τα φάρμακα και μέτρησα χοριακη σήμερα και έχει πέσει στο 4,2. Υπολογίζω σε 4-5 μέρες το πολύ θα Έχω αδιαθετήσει αν όχι νωρίτερα

Πολύ γρήγορα... Πώς τα καταφέραμε όμως ε? Η απογοήτευση της μίας να είναι η χαρά της άλλης!!! Από τη μια στιγμή στην άλλη... ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Πολύ γρήγορα... Πώς τα καταφέραμε όμως ε? Η απογοήτευση της μίας να είναι η χαρά της άλλης!!! Από τη μια στιγμή στην άλλη... ?????

Αστα καλύτερα να μη ζήσουμε πάλι άλλες τέτοιες στιγμές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα βρε κορίτσια... Τι μου κάνετε?!! 

42 μέρες και ακόμα να φανεί η άτιμη... ????Κάθε μεσημέρι εδώ και μία βδομάδα περίπου ως το βραδάκι έχω πόνους περιόδου, λέω να, έρχεται κι αυτή άφαντη.... Ο γιατρος με είχε δει στις 26/9 και μου είπε σε 2-3 βδομάδες θα έρθει... Την Πέμπτη που μας έρχεται κλείνω 3 εβδομάδες ακριβώς... Τι να κάνω? Να τον πάρω τηλέφωνο? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου... ??????

Καλησπέρα!

Ακόμα να έρθει; Μην το σκέφτεσαι συνέχεια και αγχώνεσαι.Εγώ στον μήνα ακριβώς από την απόξεση είχα αιμοραγία μικρή σε ποσότητα αλλά μακρά σε διάρκεια για τα δεδομένα μου. Έχω ραντεβού την Πέμπτη με τον γιατρό και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Paulina είπε:

Καλησπέρα!

Ακόμα να έρθει; Μην το σκέφτεσαι συνέχεια και αγχώνεσαι.Εγώ στον μήνα ακριβώς από την απόξεση είχα αιμοραγία μικρή σε ποσότητα αλλά μακρά σε διάρκεια για τα δεδομένα μου. Έχω ραντεβού την Πέμπτη με τον γιατρό και βλέπουμε...

Ακόμα η άτιμη... Δεν αγχώνομαι, απλά βαρέθηκα να είμαι τούμπανο! Επίσης δεν καταλάβαμε ποτέ αν εκείνο το αιματακι στις 19 μέρες ήταν περίοδος ή όχι και υποθεσαμε ότι ήταν καθαρισματάκι...! Θα περιμένω, έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο! ???

Να μας πεις τα νέα σου την Πέμπτη!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ακόμα η άτιμη... Δεν αγχώνομαι, απλά βαρέθηκα να είμαι τούμπανο! Επίσης δεν καταλάβαμε ποτέ αν εκείνο το αιματακι στις 19 μέρες ήταν περίοδος ή όχι και υποθεσαμε ότι ήταν καθαρισματάκι...! Θα περιμένω, έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο! ???

Να μας πεις τα νέα σου την Πέμπτη!!! ????

Ανυπομονώ να πάω. Όχι ότι δεν φοβάμαι για το τι μπορεί να ακούσω πάλι...Αναρωτιέμαι αν θα μου προτείνει να ξαναπροσπαθήσουμε για φυσιολογική σύλληψη ή να πάμε πάλι για εξωσωματική. 

Συνεχίζεται...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Ανυπομονώ να πάω. Όχι ότι δεν φοβάμαι για το τι μπορεί να ακούσω πάλι...Αναρωτιέμαι αν θα μου προτείνει να ξαναπροσπαθήσουμε για φυσιολογική σύλληψη ή να πάμε πάλι για εξωσωματική. 

Συνεχίζεται...???

Να μη χρειαστεί εξωσωματική!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Επιστρέφω στο θέμα...Την Πέμπτη πήγα στο γιατρό. Είναι όλα καλά μου είπε και ότι θα φτιάξει η περίοδος(επειδή η πρώτη μου μετά την απόξεση ήταν περίεργη). Περιμένω την επόμενη τώρα μέχρι το τέλος του μήνα. Να ξαναπροσπαθήσουμε είπε για φυσιολογική σύλληψη αλλά να μην αποπροσανατολιζόμαστε...

Πολλές διακυμάνσεις η ψυχολογία. Από την υπέρμετρη αισιοδοξία ότι θα τα καταφέρουμε μόνοι μας στην απαισιοδοξία ότι και η εξωσωματική αν γίνει δεν θα πετύχει πάλι. Και λύπη και θυμό και δεν θέλω να μου λέει κανείς ότι αυτά συμβαίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Paulina είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Επιστρέφω στο θέμα...Την Πέμπτη πήγα στο γιατρό. Είναι όλα καλά μου είπε και ότι θα φτιάξει η περίοδος(επειδή η πρώτη μου μετά την απόξεση ήταν περίεργη). Περιμένω την επόμενη τώρα μέχρι το τέλος του μήνα. Να ξαναπροσπαθήσουμε είπε για φυσιολογική σύλληψη αλλά να μην αποπροσανατολιζόμαστε...

Πολλές διακυμάνσεις η ψυχολογία. Από την υπέρμετρη αισιοδοξία ότι θα τα καταφέρουμε μόνοι μας στην απαισιοδοξία ότι και η εξωσωματική αν γίνει δεν θα πετύχει πάλι. Και λύπη και θυμό και δεν θέλω να μου λέει κανείς ότι αυτά συμβαίνουν. 

Αχ, κοριτσάκι μου... Από διακυμάνσεις άλλο τίποτα! Αφού πήρες το πράσινο φως, ξέχνα την εξωσωματική και όλα θα γίνουν! 

Εγώ ακόμα την περιμένω την κοκκινομούρα... Επίτηδες το κάνει για να με παιδεύει μου φαίνεται.... 49 μέρες από την απόξεση και 31 από εκείνο το περίεργο αίμα, αν ήταν περίοδος.... 

Όλα όμως θα φτιάξουν, το πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...