Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

Κορίτσια μου μακαρι για όλες! Μόνο ευχάριστα να λέμε! Άλλωστε είμαστε ολες υγιείς κ κάθε μήνα έχουμε τις πιθανότητες με το μέρος μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου μακαρι για όλες! Μόνο ευχάριστα να λέμε! Άλλωστε είμαστε ολες υγιείς κ κάθε μήνα έχουμε τις πιθανότητες με το μέρος μας! 

Αυτό ακριβώς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!Δεν έγραψα τόσο καιρό αλλά έμπαινα κ διάβαζα τα νέα σας!Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας πιο 'καρποφορος' απ'τον Μάιο! @Tokyoπολυ ωραίος τίτλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου κάθε φορά που ανοίγει θέμα νιώθω μια αισιοδοξία!!! Μακάρι το καλοκαιράκι να κάνει τα θαυματακια του να μεινουμε εγκυουλες!!! Σας φιλώ όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταγκαρω κ τα κορίτσια μας που μας διαβάζουν είμαι σίγουρη.. @thalaki ,  @LOULOUdaki! @Μαρία Κατούφα Μήλα @Kokoula86 περιμένουμε τα νέα σας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλοτάξιδο το θεματάκι Σας!!  Πιστεύω στην @Tokyo!! θα είναι η γουρλου του μήνα!!  Πίστη και αισιοδοξία στους εαυτούς Σας!! Θα γίνει το θαύμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλό μήνα και μακάρι, μέσα από την καρδιά μου όλες να έχουμε ευχάριστα αυτό κιόλας το μήνα!

Αν έχω ξεχάσει καμιά κοπέλα γιατί είμαστε και πολλές, βάλτε τη στο θεματάκι μας! Φιλιά σε όλες κ τέλειο μήνα εύχομαι!

@Soulful @Jesabell @Niki94 @Σταυρι @billbas @Ginaak @Maroulita? @lactaki @Κύνθια @Γιάννα 36 @Χρυσάφω @Ελενακι12 @Άντρεα

 

Με το καλό να γίνει το θαύμα για όλες μας και να κάνουμε θέμα για μωράκια Φεβρουαρίου 2020???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ταγκαρω κ τα κορίτσια μας που μας διαβάζουν είμαι σίγουρη.. @thalaki ,  @LOULOUdaki! @Μαρία Κατούφα Μήλα @Kokoula86 περιμένουμε τα νέα σας ..

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λακτακι μου ευχαριστώ πάντα με θυμάσαι.. ρεζίλι έγινα σήμερα.. με παίρνει τηλ ο κολλητός του άντρα μου γεννήσαμε μου λέει σας περιμένω. Πάω σε ένα μαγαζί με παιδικά μπαίνω μέσα και εκεί που κοιτούσα πιπίλες, ρούχα σαλιαρες , δε μπορούσα να μαζεψω τα δάκρυα μου.. πήγαμε στο Λητω που γέννησε η κοπέλα τι να δω;; Ένα αγγελουδι κορίτσια.. έναν όμορφο γιο που έκαναν τα παιδιά.. η χαρά μου να μη περιγράφεται με λόγια. Μπήκαμε στο αμάξι φευγοντας φτάσαμε σπίτι και ξάπλωσα. Ο Δημήτρης μου λέει ότι θα αρρωστήσω Ότι έχει αλλάξει η όψη μου τελευταία.Εγώ λέω ότι προσπαθω για πολλά ταυτόχρονα και δεν παίρνω από τπτ χαρά.. σημείωση, χθες πέθανε και το παπαγαλάκι μας το ένα , εκεί που έπαιζαν κ τραγουδούσαν έπεσε ξερό. Τπτ άλλο;; Κάντε κανα σταυρο να πάει καλά αυτός ο μήνας που έρχεται γιατί ο Μάιος δεν!... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λακτακι μου ευχαριστώ πάντα με θυμάσαι.. ρεζίλι έγινα σήμερα.. με παίρνει τηλ ο κολλητός του άντρα μου γεννήσαμε μου λέει σας περιμένω. Πάω σε ένα μαγαζί με παιδικά μπαίνω μέσα και εκεί που κοιτούσα πιπίλες, ρούχα σαλιαρες , δε μπορούσα να μαζεψω τα δάκρυα μου.. πήγαμε στο Λητω που γέννησε η κοπέλα τι να δω;; Ένα αγγελουδι κορίτσια.. έναν όμορφο γιο που έκαναν τα παιδιά.. η χαρά μου να μη περιγράφεται με λόγια. Μπήκαμε στο αμάξι φευγοντας φτάσαμε σπίτι και ξάπλωσα. Ο Δημήτρης μου λέει ότι θα αρρωστήσω Ότι έχει αλλάξει η όψη μου τελευταία.Εγώ λέω ότι προσπαθω για πολλά ταυτόχρονα και δεν παίρνω από τπτ χαρά.. σημείωση, χθες πέθανε και το παπαγαλάκι μας το ένα , εκεί που έπαιζαν κ τραγουδούσαν έπεσε ξερό. Τπτ άλλο;; Κάντε κανα σταυρο να πάει καλά αυτός ο μήνας που έρχεται γιατί ο Μάιος δεν!... 

Κορίτσι μου έχεις περάσει πολλά τελευταία κ νομίζω εκεί οφείλεται κ το ξεσπασμα σου... εισαι πολυ νέα κ έχετε ολο τον καιρό μπροστά σας! Κοίτα να χαρείτε το καλοκαιράκι, δωσε κ στον άντρα σου λιγο περιθώριο να συνέλθει κ θα δεις σε λίγο καιρό θα μας λες ευχάριστα! 

Κορίτσια το λεω για όλες μας αν είναι το όνειρο να μας κάνει δυστυχισμένους κάτι κάνουμε λάθος... θέλει ηρεμία κ χαρά, όταν περνάμε καλά θα έρθει κ αυτό! Σας το λεω εγω που κανενα 3μηνο εχασα τον εαυτό μου με το άγχος... το πιστευω ειλικρινά όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι αυτο το μήνα να έχουμε πολλά πολλά ευχάριστα! Νομίζω ο Μάιος μας άφησε λίγο πίσω...πάμε όλες δυναμικά για Ιούνιο!  Συμμετέχω εννοείται με πολλή θετικη ενεργεια! Ηρθε το καλοκαιρακι και θα πιασουμε σπορακι! Χάθηκα λίγο κορίτσια αλλά αυτή η δουλειά θα μας φάει..σας διάβαζα όμως να ξέρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου Ελπίζω να είστε καλά.
Μην Βάζετε το άγχος μπροστά.
Να είστε ήρεμες. 
Και όλα θα έρθουν Όλα θέλουν θετική σκέψη.
Δεν χρειάζεται να το κάνετε αυτό στον εαυτό σας.
Απολαύστε τις στιγμές σας. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλη επιτυχία σε όλες από καρδιάς! Σας ρίχνω μπεμπεδοσκονη να σας πιάσει! Ηρεμία, όχι άγχος και απολαύστε τους άντρες σας, αυτή είναι η συνταγή επιτυχίας!! Και όπως έχω ξαναπεί, εκεί που είστε είμασταν και εδώ που είμαστε θα έρθετε! Απλά είναι θέμα χρονου!! ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλό μήνα και μακάρι, μέσα από την καρδιά μου όλες να έχουμε ευχάριστα αυτό κιόλας το μήνα!

Αν έχω ξεχάσει καμιά κοπέλα γιατί είμαστε και πολλές, βάλτε τη στο θεματάκι μας! Φιλιά σε όλες κ τέλειο μήνα εύχομαι!

@Soulful @Jesabell @Niki94 @Σταυρι @billbas @Ginaak @Maroulita? @lactaki @Κύνθια @Γιάννα 36 @Χρυσάφω @Ελενακι12 @Άντρεα

 

Καλο μας μηνα!!!

Καλη επιτυχια σε ολες!!

Καλοκαιρι ερχεται,χαλαρωστε,απολαυστε τις επαφες!

Ωραιος τιτλος, γουρι σε ολες ελπιζω να φερει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου έχεις περάσει πολλά τελευταία κ νομίζω εκεί οφείλεται κ το ξεσπασμα σου... εισαι πολυ νέα κ έχετε ολο τον καιρό μπροστά σας! Κοίτα να χαρείτε το καλοκαιράκι, δωσε κ στον άντρα σου λιγο περιθώριο να συνέλθει κ θα δεις σε λίγο καιρό θα μας λες ευχάριστα! 

Κορίτσια το λεω για όλες μας αν είναι το όνειρο να μας κάνει δυστυχισμένους κάτι κάνουμε λάθος... θέλει ηρεμία κ χαρά, όταν περνάμε καλά θα έρθει κ αυτό! Σας το λεω εγω που κανενα 3μηνο εχασα τον εαυτό μου με το άγχος... το πιστευω ειλικρινά όλα θα γίνουν! 

Παίζουν πολλά ρόλο κορίτσι μου για να φτάσει ένας άνθρωπος σε τέτοιο σημείο. Απλά ποσά να πω για να δεις ότι τρίτοι άνθρωποι βιάζουν πολλές φορές τη ψυχολογία μας; Κυριακή, έρχεται η γιαγιά του άντρα μου.ξερει τι συμβαίνει δεν ζει στον Καναδά! Ξέρει ότι 6 μήνες πριν ο Δημήτρης ήταν σε κώμα και δεν ήξερε κανεις πως θα βγει από την  εντατική. Δυο χρόνια παντρεμένοι ένα μωρό να δω πριν πεθάνω.και κλαίει. Δε δίνω σημασία της απάντησα όμως ευγενικά ότι όλα θα γίνουν. Έρχεται μετά η θεία του. Βγάλε βρε κορίτσι μου τη ζακέτα μου λέει θα σκάσεις. Της λέω δε ζεσταίνομαι.εκτος αν τη φοράς να κρύψεις κάτι. Και μου κλείνει το μάτι. Ναι της λέω έχω παχύνει. Και μου χαϊδεύει τη κοιλιά. Καιρός ήταν μου λέει.επιτελους! (Άστο ΟΛΓΑ μη μιλήσεις λέω) Φεύγω δεν απαντάω την αφήνω με την απορία καθόμαστε να φάμε τη πετάει τη μαλακια στο τραπέζι.χαλασμενο τηλέφωνο για το τίποτα.παιζουν πολλά ρόλο στη ψυχολογία μας. Οι γύρω μας, τα βιώματα μας, οι προσπάθειες μας, τα όνειρα μας. Είμαι δυστυχισμένη για ένα πράγμα , που απαρτίζομαι από τέτοιους αγενείς και ασεβεις ανθρώπους στο περίγυρο μου. Που σε φέρνουν σε δύσκολη θέση. Που έχω περάσει τόσα είπα τελευταία και δεν έρχεται μια χαρά και για μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Παίζουν πολλά ρόλο κορίτσι μου για να φτάσει ένας άνθρωπος σε τέτοιο σημείο. Απλά ποσά να πω για να δεις ότι τρίτοι άνθρωποι βιάζουν πολλές φορές τη ψυχολογία μας; Κυριακή, έρχεται η γιαγιά του άντρα μου.ξερει τι συμβαίνει δεν ζει στον Καναδά! Ξέρει ότι 6 μήνες πριν ο Δημήτρης ήταν σε κώμα και δεν ήξερε κανεις πως θα βγει από την  εντατική. Δυο χρόνια παντρεμένοι ένα μωρό να δω πριν πεθάνω.και κλαίει. Δε δίνω σημασία της απάντησα όμως ευγενικά ότι όλα θα γίνουν. Έρχεται μετά η θεία του. Βγάλε βρε κορίτσι μου τη ζακέτα μου λέει θα σκάσεις. Της λέω δε ζεσταίνομαι.εκτος αν τη φοράς να κρύψεις κάτι. Και μου κλείνει το μάτι. Ναι της λέω έχω παχύνει. Και μου χαϊδεύει τη κοιλιά. Καιρός ήταν μου λέει.επιτελους! (Άστο ΟΛΓΑ μη μιλήσεις λέω) Φεύγω δεν απαντάω την αφήνω με την απορία καθόμαστε να φάμε τη πετάει τη μαλακια στο τραπέζι.χαλασμενο τηλέφωνο για το τίποτα.παιζουν πολλά ρόλο στη ψυχολογία μας. Οι γύρω μας, τα βιώματα μας, οι προσπάθειες μας, τα όνειρα μας. Είμαι δυστυχισμένη για ένα πράγμα , που απαρτίζομαι από τέτοιους αγενείς και ασεβεις ανθρώπους στο περίγυρο μου. Που σε φέρνουν σε δύσκολη θέση. Που έχω περάσει τόσα είπα τελευταία και δεν έρχεται μια χαρά και για μας..

Μα καλά γιατί δεν τους απαντάς αναλόγως; και οκ ασε τη γιαγιά που θα είναι και μιας ηλικίας, η θεία; Δεν ξέρουν σε τι κατάσταση ήταν ο άντρας σου πριν λίγο καιρό; Μην τους ακούς... κ κάτι ακόμα, μην βάζεις τη ζωή σας στον πάγο περιμένοντας τη χαρά όπως τη λες. Η χαρά είναι ήδη εδώ, είμαστε νέοι, υγιείς, έχουμε το σύντροφο μας κ τη ζωή μας... το παιδί θα συμπληρώσει κάποια πράγματα (κ πίστεψε με θα αφαιρέσει άλλα τόσα) αλλά δε χρειάζεται να το περιμένεις για να ζήσεις, η ζωή είναι εδώ και δεν περιμένει ? 

Σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα και από μένα κοπέλες μου!! Εγώ ακόμη ψάχνω την περίοδο μου!

@Kokoula86 μου, δεν γνωρίζω ακριβώς κοπέλα μου τι έχεις περάσει γιατί είναι καινούρια στη παρέα. Θα σου πω απλά ότι η πίστη στο Θεό φέρνει τα πάντα, αυτό έχω μάθει μέσα από τη ζωή μου. Μην χάνεις τη πίστη σου! Πίστεψε στα όνειρα σου και όσο και αν είναι δύσκολο προσπάθησε να βγεις από τις αρνητικές σκέψεις που όπως φαίνεται σε έχουν κυριεύσει. Όσο κάνουμε αρνητικές σκέψεις τόσο προσεγγίζουμε αρνητικές καταστάσεις στη ζωή μας και χανόμαστε μέσα στο χάος των αρνητικών μας σκέψεων. Το έχω πέρασει και ξέρω πόσο δύσκολο είναι να καταφέρεις να δεις τη θετική πλευρά πίσω από ένα μάτσο αρνητικές καταστάσεις. ΠΡΕΠΕΙ όμως! Θετική σκέψη!! Ευχάριστες σκέψεις! ακόμη και τις κακίες των άλλων να προσπαθήσεις να τις ερμηνεύεις θετικά για σένα (π.χ.: η θεία και γιαγιά στα περισστατικά που ανέφερες, σκέψουν ότι ίσως προσεύχονται και αυτές για να σου έρθει το νιννάκι σου!) προσπάθησε από το κάθε τι να κρατάς κάτι θετικό! Τη ζωή μας την φτιάχνουμε εμείς με τις σκέψεις και τις πράξεις μας! χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μα καλά γιατί δεν τους απαντάς αναλόγως; και οκ ασε τη γιαγιά που θα είναι και μιας ηλικίας, η θεία; Δεν ξέρουν σε τι κατάσταση ήταν ο άντρας σου πριν λίγο καιρό; Μην τους ακούς... κ κάτι ακόμα, μην βάζεις τη ζωή σας στον πάγο περιμένοντας τη χαρά όπως τη λες. Η χαρά είναι ήδη εδώ, είμαστε νέοι, υγιείς, έχουμε το σύντροφο μας κ τη ζωή μας... το παιδί θα συμπληρώσει κάποια πράγματα (κ πίστεψε με θα αφαιρέσει άλλα τόσα) αλλά δε χρειάζεται να το περιμένεις για να ζήσεις, η ζωή είναι εδώ και δεν περιμένει ? 

Σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο

Νέοι ναι υγιείς όχι. Απλά παλεύουμε για αυτό.15 χρόνια είμαστε μαζί.λογικο δεν είναι μετά από 15 χρόνια να περιμένεις μια εξέλιξη;το βήμα το παρακάτω; Έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες αλλά κάποια στιγμή λες ρε πούστη μου ας γίνει αυτό έστω πιο εύκολα. Γιατί για τα πάντα πρέπει να πονέσω τόσο πολύ; Είπα να έρθει μια χαρά. Οποία κ αν είναι αυτή.να χαμογελασουμε να μας δοθεί μια ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά. Είναι σε πάγο η ζωή μας δεν την έβαλα εγώ. Μην βγει στον ήλιο μην περπατήσει μην ακούει ήχους δυνατά μην κουράζεται στο αμάξι μην σηκώνει βάρος. Ερωτα κάνουμε για να κάνουμε; Γιατί θέλει; Γιατί θέλω; Γιατί θελουμε παιδί; Εγώ πρέπει να τα κάνω όλα. Κ εκεί για να μην κουραστεί να μην ανεβεί η αρτηριακή πίεση μάντεψε πως νιώθω ακόμα κ εκείνη τη στιγμή.ελα πες μου μετά για πάγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!! Ευχομαι σε ολες να συμβει σύντομα αυτο που  τοσο επιθυμείτε! Θέλει ηρεμία και να το βγαλετε απο το μυαλό σας. Ξερω, στα λογια ειναι εύκολο αλλα προσπαθειστε να ειστε πνευματικα ήρεμες...εμένα μου συνέβη απο το πουθενά. Όταν λόγω άλλων συγκυριών δεν το σκέφτηκα ουτε ενα λεπτo. @Kokoula86 κορίτσι μου αυτοι ειναι οι λεγόμενοι τοξικοι άνθρωποι. Εσυ κοιταξες να εισαι ευγενική στην αντιδραση σου και στην απάντηση σου όταν εκεινες εθιξαν ενα τοσο λεπτό κ προσωπικο ζήτημα. Φροντιζω παντα να απανταω σε αυτους τους ανθρωπους ειτε αφορά εμενα ειτε αν το αναφερουν σε εμενα για καποιον αλλον ως "σχολιο". Δεν με απασχολει αν ακουγομαι αγενής η αν προκειται για γιαγια θεία πεθερά. Ξεκιναω λέγοντας οτι ειναι οτι πιο ακομψο εχω ακούσει ποτέ το να θιγονται τοσο λεπτα κ προσωπικα ζητήματα. Ειδικα στην περιτπωση σου που υπηρξε ιστορικο με θεμα υγείας. Σε μια θεία μου που πραγματικά κανει κουμαντο σε ολους κ όλα...οταν μου έκανε για τριτη φορα αυτη την ερώτηση ( με το ιδιο συνομοσιακο ύφος που λες κ εσυ...κλείνοντας το ματι μπροστά σε οοοοολη την οικογενεια ) η απάντηση ηταν οπως της άρμοζε. Μηπως να σε φερω και στην κρεβατοκαμαρα μου να μας πεις αν κανουμε σωστα σεξ? Φυσικά κ υπήρξε σιωπη απο ολους οσους βρισκοταν εκεί... ( κ ο παππους μαζι-ντροπη μου ) αλλα έπρεπε με την απαντηση μου να καταλαβει ποσο ενοχλητική γίνεται οχι μονο αυτή αλλα κ ολοι οι αλλοι που ειχαν κανει την ιδια Ερώτηση λιγο πριν. Αφου εσυ δεν κοιτάς να εισαι διακριτική και μου κανεις 3 φορες την ιδια Ερώτηση μπροστα σε ολους εγω γιατι να ειμαι διακριτική...Έκτοτε κανεις δεν ξαναρώτησε...Παιζει σημαντικο ρολο η ψυχολογία - αν πιεζεσαι στην καθημερινοτητα σου - στην δουλεια σου και ο περιγυρος με τις αμηχανες αυτες ερωτήσεις. Οτι σας χαλαει κοιταξτε να το φτιάχνετε στα μετρα σας. Αυτό βεβαια δεν ισχυει μονο για  την εγκυμοσύνη  αλλα γενικα πρεπει να το εχουμε ως αρχη στην ζωη μας... 

Πω πω...συγχιστηκα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Νέοι ναι υγιείς όχι. Απλά παλεύουμε για αυτό.15 χρόνια είμαστε μαζί.λογικο δεν είναι μετά από 15 χρόνια να περιμένεις μια εξέλιξη;το βήμα το παρακάτω; Έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες αλλά κάποια στιγμή λες ρε πούστη μου ας γίνει αυτό έστω πιο εύκολα. Γιατί για τα πάντα πρέπει να πονέσω τόσο πολύ; Είπα να έρθει μια χαρά. Οποία κ αν είναι αυτή.να χαμογελασουμε να μας δοθεί μια ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά. Είναι σε πάγο η ζωή μας δεν την έβαλα εγώ. Μην βγει στον ήλιο μην περπατήσει μην ακούει ήχους δυνατά μην κουράζεται στο αμάξι μην σηκώνει βάρος. Ερωτα κάνουμε για να κάνουμε; Γιατί θέλει; Γιατί θέλω; Γιατί θελουμε παιδί; Εγώ πρέπει να τα κάνω όλα. Κ εκεί για να μην κουραστεί να μην ανεβεί η αρτηριακή πίεση μάντεψε πως νιώθω ακόμα κ εκείνη τη στιγμή.ελα πες μου μετά για πάγο.. 

Κορίτσι μου καλό, βασανίζεσαι και είναι κρίμα.. Με πολλή αγάπη θα σου προτίνω να σκεφτείς το ενδεχόμενο να δεις κάποιο ψυχολόγο.. Θα σε βοηθήσει πολύ. Έχω περάσει από παρόμοια ψυχολογική φάση με εσένα, ήμουν στα πρόθυρα κατάθληψης και πραγματικά το να επισκεπτώ ψυχολόγο ήταν η καλύτερη απόφαση που πήρα.. Με βοήθησε πάρα πολύ. Σκέψου το απλά κοπέλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Παίζουν πολλά ρόλο κορίτσι μου για να φτάσει ένας άνθρωπος σε τέτοιο σημείο. Απλά ποσά να πω για να δεις ότι τρίτοι άνθρωποι βιάζουν πολλές φορές τη ψυχολογία μας; Κυριακή, έρχεται η γιαγιά του άντρα μου.ξερει τι συμβαίνει δεν ζει στον Καναδά! Ξέρει ότι 6 μήνες πριν ο Δημήτρης ήταν σε κώμα και δεν ήξερε κανεις πως θα βγει από την  εντατική. Δυο χρόνια παντρεμένοι ένα μωρό να δω πριν πεθάνω.και κλαίει. Δε δίνω σημασία της απάντησα όμως ευγενικά ότι όλα θα γίνουν. Έρχεται μετά η θεία του. Βγάλε βρε κορίτσι μου τη ζακέτα μου λέει θα σκάσεις. Της λέω δε ζεσταίνομαι.εκτος αν τη φοράς να κρύψεις κάτι. Και μου κλείνει το μάτι. Ναι της λέω έχω παχύνει. Και μου χαϊδεύει τη κοιλιά. Καιρός ήταν μου λέει.επιτελους! (Άστο ΟΛΓΑ μη μιλήσεις λέω) Φεύγω δεν απαντάω την αφήνω με την απορία καθόμαστε να φάμε τη πετάει τη μαλακια στο τραπέζι.χαλασμενο τηλέφωνο για το τίποτα.παιζουν πολλά ρόλο στη ψυχολογία μας. Οι γύρω μας, τα βιώματα μας, οι προσπάθειες μας, τα όνειρα μας. Είμαι δυστυχισμένη για ένα πράγμα , που απαρτίζομαι από τέτοιους αγενείς και ασεβεις ανθρώπους στο περίγυρο μου. Που σε φέρνουν σε δύσκολη θέση. Που έχω περάσει τόσα είπα τελευταία και δεν έρχεται μια χαρά και για μας..

Πόσο σε νιώθω μετά από 5 χρόνια που είμαι με τον άντρα μου έχω ακούσει τα πάντα και έχω ζήσει ναι με έχει πιάσει πολλές φορές το παράπονο γιατί σε εμένα γιατί μόνο εγώ πόσες εγκυμοσύνες μου έχουν κρύψει πόσες πόσες βαφτίσεις δεν με έχουν καλέσει γιατί με λειπουντε που δεν έχω παιδιά σε ένα χωριό 100 κατοίκων αν δεν κάνεις το πρώτο χρόνο γάμου παιδί η έστω να είσαι έγκυος έχεις πρόβλημα και δεν μπορείς να κάνεις παιδιά εκεί προσφέρονται όλοι να σου δώσουν λευτα για υιοθεσία σε κοιτάνε με λύπηση και ακούς διάφορα πολλά δεν θα κάτσω να πω τι έχω ακούσει τι μου έχουν πει πόσες φορές μου έχουν χαϊδέψει την κοιλιά (Είναι χοντρή και ειμαι σαν έγκυος 8 μηνών) και όταν την χαϊδεύουν λέω φαι έχει.. Και απαντάνε άντε τη κάθεστε... εδώ σε γάμο πηγα καινεφυγα νωρίς γιατί για δικούς μου λόγους δεν ένιωθα καλά και όταν χερετισα μου λέει μια έχουμε τίποτα στην κοιλιά εγώ έκανα ότι δεν το άκουσα και λέω μα καλά δεν έχει να ασχοληθεί και ασχολιτε με εμένα;; και όμως τα καταπίνω κάνω πως δεν με νοιάζει πόσες φορές θα με ρίξουν ψυχολογικά; και πόσες φορές έκλαψα κρυφά από τον άντρα μου πόσες  φορές ήθελα να πω στον άντρα μου όλα αυτά και δεν είπα τίποτα μόνο κακο έκανα σε εμένα και πλέων είμαι αναίσθητη σε όλα.. όποιος με ρωτάει με χαμογελώ απαντάω εσείς ποτέ θα γίνετε γονείς η κάπου γιαγιά; απαντάω όπως αρμόζει στο καθένα.. Και ας μην μου ξανά μιλήσουν δεν θα σκάσω.. Αυτό που με κρατάει δίνατη είναι ότι κι εγώ θα γίνω μαμά και ας τριπιθω χίλιες φορές μέχρι να τα καταφέρω και ας πονέσω μέχρι να έρθει και ας πάω με δότη μου αρκεί ότι σε όλα αυτά θα ειμαι με τον άνθρωπο που αγαπάω και θα είναι δίπλα μου.. μπορεί να φαίνεται σε εμάς δύσκολο όλο αυτό αλλά να δείτε για τους άντρες πόσο τους πονάει που δεν έχουν καταφέρει ως τώρα να κάνουν παιδάκι...!!!!  ξέρω ότι σας κούρασα αλλά σας στα λέω να καταλάβετε κάτι ότι: ότι ακούσετε και ότι σας λένε να μην δίνεται καμία σημασία να είστε εσείς καλά και ο άντρα σας αφορά καθαρά εσάς τους 2 και κανέναν άλλο και επίσης ο ιατρός μου μου είπε κάτι ότι με κάνει να στεναχωριέμαι όπως μιευτιρια βαφτίσεις να τα αποφεύγω  και ας είναι και πολύ κοντινή ανθρωποι μας δεν θα το παρεξηγήσει κάνει  γιατί θα έχουν  καταλάβει ότι απλά δεν μπορείτε να πάτε για Χ λογο...

Αποτέλεσμα από όλο αυτο:

Με έκανε να γίνω αναίσθητη σε όλα να απαντάω όπως πρέπει στον κάθε ένα αδιακριτο και να είμαι αυτή που είμαι...!!!! Οπότε κορίτσια μην σκατε Αφήστετα όλα πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Νέοι ναι υγιείς όχι. Απλά παλεύουμε για αυτό.15 χρόνια είμαστε μαζί.λογικο δεν είναι μετά από 15 χρόνια να περιμένεις μια εξέλιξη;το βήμα το παρακάτω; Έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες αλλά κάποια στιγμή λες ρε πούστη μου ας γίνει αυτό έστω πιο εύκολα. Γιατί για τα πάντα πρέπει να πονέσω τόσο πολύ; Είπα να έρθει μια χαρά. Οποία κ αν είναι αυτή.να χαμογελασουμε να μας δοθεί μια ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά. Είναι σε πάγο η ζωή μας δεν την έβαλα εγώ. Μην βγει στον ήλιο μην περπατήσει μην ακούει ήχους δυνατά μην κουράζεται στο αμάξι μην σηκώνει βάρος. Ερωτα κάνουμε για να κάνουμε; Γιατί θέλει; Γιατί θέλω; Γιατί θελουμε παιδί; Εγώ πρέπει να τα κάνω όλα. Κ εκεί για να μην κουραστεί να μην ανεβεί η αρτηριακή πίεση μάντεψε πως νιώθω ακόμα κ εκείνη τη στιγμή.ελα πες μου μετά για πάγο.. 

κοριτσι μου διαβασα τα ποστ σου και ειδα την απογοητευση σου και καταλαβαίνω ποσο πολύ το θελεις...καταρχήν θα στο πω απλα ...οι τριτοι να είναι εξω απ το σπιτι ..εσυ και ο αντρας σου ειστε σ αυτή την υποθεση και δεν θα κανετε παιδι για να ευχαριστηθουν οι αλλοι ,θα το κανετε για σας..μην χανεις το κουραγιο σου ,νέο ζευγαρι ειστε.παρε τον αντρουλη σου να πατε  καπου  τωρα το καλοκαιρακι να ξεχασετε,να ξεφυγετε ..σε νιώθω γιατι και εγω ωρες ωρες βλεπω μωρο και μου ερχεται να παω σε γκρεμο να πεσω αλλα αμα ηταν ετσι ολες μας από καπου θα χαμε πεσει...ξεχνα το και απολαυσε το αντρα σου ,θα ερθει και το μωρακι ..το καλο πραγμα αργει να γινει ..θα δεις που θα ερθει και όταν θα το κοιτας ουτε που θα τα θυμασαι όλα αυτά που εχεις περασει.. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Νέοι ναι υγιείς όχι. Απλά παλεύουμε για αυτό.15 χρόνια είμαστε μαζί.λογικο δεν είναι μετά από 15 χρόνια να περιμένεις μια εξέλιξη;το βήμα το παρακάτω; Έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες αλλά κάποια στιγμή λες ρε πούστη μου ας γίνει αυτό έστω πιο εύκολα. Γιατί για τα πάντα πρέπει να πονέσω τόσο πολύ; Είπα να έρθει μια χαρά. Οποία κ αν είναι αυτή.να χαμογελασουμε να μας δοθεί μια ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά. Είναι σε πάγο η ζωή μας δεν την έβαλα εγώ. Μην βγει στον ήλιο μην περπατήσει μην ακούει ήχους δυνατά μην κουράζεται στο αμάξι μην σηκώνει βάρος. Ερωτα κάνουμε για να κάνουμε; Γιατί θέλει; Γιατί θέλω; Γιατί θελουμε παιδί; Εγώ πρέπει να τα κάνω όλα. Κ εκεί για να μην κουραστεί να μην ανεβεί η αρτηριακή πίεση μάντεψε πως νιώθω ακόμα κ εκείνη τη στιγμή.ελα πες μου μετά για πάγο.. 

Μακάρι να είχα κάτι να σου πω... έχεις τόοοοσο δίκιο... αυτό που εννοούσα (και μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά) είναι να προσπαθήσεις -για σένα από όλα- να βρεις χαρά στην καθημερινότητα σου, από όπου μπορείς, γιατί αν περιμένεις το παιδί (και συ κ όλες μας) επιβαρύνεις πολύ την ψυχολογία σου μέχρι να έρθει. Δεν εννοώ ότι σκόπιμα βάζεις σε πάγο τη ζωή σου... μη με παρεξηγείς, απλά ακούγεσαι φοβερά πιεσμένη κ λυπημένη με όλα αυτά... Σκέψου τη συμβουλή της @Άντρεα παραπάνω, στο παρελθόν είχα χρησιμοποιήσει και γω τη βοήθεια ψυχολόγου για πολύ λιγότερα κ όντως με βοήθησε πολύ. Σου εύχομαι να μπουν όλα σε σειρά, πρώτα από όλα με τον άντρα σου κ να έρθει σύντομα το μωρό που επιθυμείτε τόσο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...