Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκανα κακό στο μωράκι μου;


Recommended Posts

Χθες και σήμερα ήμουν χάλια! Εγινε κάτι χθες που με τάραξε πάρα πολύ έκλαιγα 3 ωρες. Σήμερα έμεινα όλη μέρα στο κρεβάτι από φόβο μήπως πάθει τίποτα το μωράκι μου αλλά άνα διαστήματα με έπιαναν τα κλάματα πάλι από τύψεις! Φοβάμαι μήπως έκανα κακό στο μωρό μου με τόση στεναχωρια-νευρα-κλάμα που χα χθες!

Εχω παρατηρήσει ότι κάθε φορα που στεναχωριέμαι με πονάει η μέση μου σαν να περιμένω περίοδο! Εχω πονάκια στην κοιλιά σαν αυτά που είχα αλλά νομίζω πιο συχνά εκτός αν έιναι η ιδέα μου τι να πω! Παρατήρησα ότι εχω πιο πολυ συχνοουρία .... αυτά! Το στήθος μου είναι ακόμα πρησμένο και πονάει... Δεν έχω δει ιχνος αιματος ευτυχως αλλά παρ'ολ'αυτα φοβάμαι! Είναι ικανό αυτο που περασα να προκαλέσει αποβολή ή παλινδρόμηση; Τρέμω κορίτσια! Σας παρακαλώ πείτε μου αν γνωρίζεται. Με την παλινδρόμηση σταματούν τα συμπτώματα ή όχι; Υπάρχει τρόπος να το καταλάβω αν συμβει; Θα τρελαθώ απο το φοβο μου..... Είμαι στο τέλος της 7ης βδομάδας

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ευουλα τοση στεναχωρια; αξιζει κανεις περισσοτερο απο το μωρακι σου;νομιζω οχι...στην κατασταση που εισαι καλο θα ηταν να σκεφτεσαι πανω απο ολα αυτο...οποτε προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι...δεν λεμε ανθρωπος εισαι και εχεις συναισθηματα αλλα τωρα προσπαθησε να μην εισαι τοσο ευαλωτη...δεν ξερω για τις παλλινδρομες...αλλα πιστευω πως ολα θα πανε καλα..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ !!!!

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ. ΖΗΣΕ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΤΕ ΑΣΧΗΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου κατ'αρχήν ηρέμησε και μην αγχώνεσαι γιατί κάνεις κακό στον εαυτό σου. Φυσικά και δεν πρέπει να στενεχωριέσαι στην κατάσταση σου αλλά το ότι έκλαιγες δε σημαινει πως θα πάθει τίποτα το μωρό σου. Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να στεναχωριέσαι αλλά πολλές γυναίκες πέρασαν μεγάλες στεναχώριες και παρόλα αυτά έφεραν εις πέραν την εγκυμοσύνη τους. Απλά ξέχασε το και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να μην στεναχωριέσαι παραπάνω. Καλή εγκυμοσύνη και όλα θα πάνε καλά θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ' ευχαριστώ Αρετή κ εγώ αυτό εύχομαι και προσεύχομαι από χθες... Μακάρι όλα να πάνε καλά! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι ήρεμη αλλά κάποιες φορές δε μπορείς να ελέγξεις τα συναισθήματά σου! Απο την πρώτη στιγμή τουλάχιστον! Οχι, δε βάζω τίποτα και κανέναν πάνω από αυτό! Είμαι ήρεμη σήμερα αν εξαιρέσεις βεβαια το φοβο που νιωθω. Εύχομαι ο Θεος να το προστατεύει. Σ'ευχαριστώ και πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ..

ΝΑ ΜΗ ΚΡΑΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΥΜΩΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ..

(ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva_25,

μην αναστατωνεσαι...κι εγω τον 2ο και τον 3ο μηνα μη σου πω ...και τον 5ο σχεδον με νευρα ημουν και κλαμματα και οσο δεν φαγωνομουνα με τα ρουχα μου πριν μεινω εγκυος τοσο φαγωθηκα μετα...

ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ μας ειναι σε τρελλο πανηγυρι!

Αστα μην τα σκαλιζεις...Το μωρακι σου δεν θα παθει τιποτα αλλα μην το παρατραβας. Εγω το ειχα αναφερει στην γιατρο και μου ειπε να μην κραταω το κλαμα οταν μου ερχεται αλλα να ξεσπαω γιατι αλλιως ειναι χειροτερα...Ειχα να ετοιμασω και τον γαμο μου και πραγματικα τα ειχα παιξει.

Κοιταξε να απολαμβανεις ΟΛΑ σου τα συναισθηματα. ΧΑΡΑ και ΛΥΠΗ...(με μετρο)...Να μην κρατας μεσα σου αυτο που σε πειραζει (ωωωχχω εγω ξεσπαθωνα- εγινα πολυ γλωσσου με ολους απο την οικογενεια μου)!

ΚΑΛΗ εγκυμοσυνη και ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΕΡΝΕΓΕ Η.."ΚΡΙΣΗ" ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΑΡΑΖΟΥΜΕ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις, παρόλο το κλάμα και τη λύσσα που είχα εγώ στην αρχή μια χαρά είναι η μπέμπα. Καλύτερο πάντως είναι να εκτονώνεσαι παρά να το κρατάς μέσα σου. Απλώς προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται. Μετά τον 4ο μήνα θα ηρεμίσεις! Καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva mou min fobasai katholou...den nomizw pws iparxei egkios pou na min exei neyra pou na min klaiei....min stenaxwriesai tipota den epathe to mwraki sou....alla prospathise ne eisai iremi giati tha einai iremo kai auto otan bgei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali mou mi stenaxoriesai ... einai fisiologiko ton proto kairo tis egimosinis outos i allos na exeis entones psixologikes diakimanseis.

mi to kaneis xeirotero na prostheteis mia enia kai mia piesi parapano ... pos kaneis kako sto moraki sou...

skepsou pos idi exeis mia megali piesi pou se kanei na klais ... mi vazeis alli mia piesi ston eauto sou gia na ton anagaseis na mi klais... amesos amesos oi pieseis ginontai dio...

prospathise na eisai iremi ... auti ti stigmi proteraiotita exei mono to moraki sou kai tipota allo ... na eisai mia iremi folitsa gia auto...

den ginetai etsi eukola mia palindromi ...

mporei na iparxoun alloi logoi i kai kanenas logos ... alla sigoura i kastasi sou auti de mporei na tin prokalesei...

filakia polla kai na prosexeis to moraki sou kai esena pano apo ola...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εύα και στα υπόλοιπα κορίτσια!

Σίγουρα το καλύτερο είναι να προσπαθούμε να μην εκνευριζόμαστε και να είμαστε ήρεμες και χαλαρές! Ποια όμως το έχει καταφέρει;;; Εγώ όχι μόνο ήρεμη δεν είμαι, το αντίθετο! Τρελά νεύρα και κλάματα κατά διαστήματα, όλους αυτούς τους μήνες (είμαι στην 26η εβδομάδα).

Το παιδάκι μου που κάνει κωλοτούμπες όλη μέρα, εκείνη την ώρα νιώθω ότι κουρνιάζει και δεν κουνιέται καθόλου και νιώθω τόσο άσχημα. Τελευταία φορά ήταν προχθές την Κυριακή, όπου και ορκίστηκα ότι δε θα ξανα υψώσω τον τόνο της φωνής μου καθόλου! Μετά του έβαλα μουσικούλα για να του ζητήσω συγνώμη... Και μετά από λίγο άρχισε πάλι τις κωλοτούμπες! Είναι απίστευτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου, μην ανυσηχείς! Δεν είσαι η μόνη! Και εγώ στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου, ήμουν μες στα νεύρα και στα κλάμματα! Εκεί που έλεγα ότι θα γινόμουν αναίσθητη, εκεί με έπιαναν τα κλάματα!!!!!!! Το μωρό μου μια χαρά γεννήθηκε και μες στο γέλιο είναι! (Μου έλεγαν ότι θα γεννούσα κλαψιάρικο μωρό, επειδή ...έκλαιγα ...!!) Είναι 7 μηνών και μέχρι σήμερα δεν το έχω ακούσει να κλαίει!!!!

Βεβαίως το ζητούμενο είναι να είμαστε ήρεμες, χαρούμενες και χαλαρές αλλά ποια το καταφέρνει;;;;;;;;; Μην κρατάς τίποτε αρνητικό μέσα σου! Ξέσπασε ακόμα και όταν νομίζουν όλοι οι άλλοι ότι έχεις άδικο! Δεν φταίς εσύ....... οι τρελαμμένες ορμόνες της εγκυμοσύνης ευθύνονται...

Φιλιά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Πραγματικά νιώθω πολύ καλύτερα και πολύ πιο αισιόδοξη! Να στε καλά! κ εσείς και τα νινάκια σας! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evaki mou min stenaxwriesai...

Aman tha eisai stenaxwrimenei na milas tou mwraki sou gia na sou pernaei...

Apla eisai kai evesthiti tora epidi eisai stin arxi tis egkumwsinis sou...

Min marazwneis agapi mou kai eisai egkuws...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μου όλοι το περάσαμε αυτό! Και εγώ τους 3 πρώτους μήνες είχα νεύρα και αρκετά πράγματα με ενοχλούσαν άνευ λόγου και αιτίας! Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ έπειτα από ένα ξέσπασμα! Ηρέμησε και χαλάρωσε, δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μωρό σου και μην αφήνεις κανέναν να σου χαλά τη διάθεση! Είχα κάνει αυτό το λάθος και τώρα το μετανιώνιω αφάνταστα! Ξύπνησα ένα πρωί και επιτέλους είδα καθαρά (αν και οι ορμόνες πάλι ήταν σε έξαρση) όταν έπεσα από μία καρέκλα! Τότε πράγματι συνήλθα... Καλή εγκυμοσύνη γλυκειά μου! Όλα θα σου πάνε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μην εχεις τυψεις .ανθρωπος εισαι και ξξεσπασες δεν ξερω τι ειναι αυτο που σου προκαλεσε τετοιο κλαμα παντως για να σκεφτεσε τωρα αν εκανες κατι καο στο μωρο σου σιγουρο δεν ηταν σοβαρο αφου τωρα το μυαλο σου ειναι αλλου.Λοιπον το μωρο ειναι μια χαρα και απο δω και περα οτι και να σου συμβαινει θα μπαινεις μεσα στο mammyland και θα το λες να βγαινει απο μεσα σου.Ξερεις τωρα οι ορμονες σου ειναι αστα να πανε χαμος και οπως καταλαβαινεις κατι που παλιοτερα θα σε στεναχωρουσε τωρα σε κανει να βαλεντωνεις .Ακου τι επαθα εγω οταν ημουν εγκυος στο γιο μου (ειναι 5 ετων τωρα) ειχαμε παει να κανουμε το doopler κοντευα να γεννησω λοιπον ολα μια χαρα και στη επισστοφη πηρα με τον αντρα μου να δουμε ενα dvd με το ριτσαρντ γκιρ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΜΕΝΤΙ και τελικα αυτο ητανψυχολογικο θριλερ (το χρησμα της πεταλουδας )εκει λοιπον που εβλεπα την ταινια ξαφνικα ενα πουλι πεφτει πανω σε ενατζαμι(στη ταινια )παιταγωμαι απο το φοβο μου και τρελλαθηκα και να λεω στον αντρα μου αν τωρα που τρομαξα επαθε κατι το μωρο και δεν το ακουγα το αποτελεσμα ηταν να τσακωθω με τον αντρα μου (αυτος προσπαθουσε να με συναιφερεικαι εγω τον αποκαλουσα αναισθητο) μεχρι που πηρε ο γυναικολογος μου να μαθει για το ντοπλερ και του λεει ο αντρα μου τα καθεκαστα και μου λεει στο τλ.ο γιατρος μου:ντυσου βαψου και βγες μια βολτα ολα ειναι καλα στο λεω εγω και κανε κατι που σε ευχαριστει .Το ιδιο λοιπον σου λεω και εγω μην στεναχωριεσε οα ειναι μια χαρα απλα νιωθεοις ηδη την ευθυνη για το μωρο σου χαλαρωσε ακου λιγο μουσικη βγες μια βολτα και να σου πω πηγαινε και στο γιατρο σου νακανεις ενα υπερηχο απλα και μονο να βεβαιωθεις οτι ολα ειναι καλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου καλησπέρα!Μην στεναχωριέσαι το μωράκι μια χαρά ειναι!!!Δυστηχώς μερικές φορές συμβαινει και να στεναχωρεθούμε και να νευριάσουμε και να κλάψουμε-φαινόμενα πολύ συνηθισμένα στην εγκυμοσύνη λόγω των ορμονών..Τιποτα δεν έχεις!!!ουτε εσύ ουτε το μωράκι!!!φιλάκια και ηρέμησε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλή μου, τις ανυσηχίες σου να θυμάσαι τις έχουμε όλες οι έγκυες και διαρκούν από τον 1ο μήνα μέχρι και τον 9ο.

Πιστεύω ότι λόγω ορμονών μεγαλοποιούμε τα πράγματα στο μυαλό μας, γιαυτό πρέπει να είμαστε ήρεμες και χαλαρές και να βλέπουμε τα πράγματα λίγο πιο αποστασιοποιημένα και με περισσότερο χιουμορ.

Αλλάζει η ζωή μας σίγουρα και σίγουρα με μεγαλύτερες απαιτήσεις και με στερήσεις αλλά πιστεύω ότι αν μας δίνει μεγάλη χαρά μια φωτογραφία του μωρού μας στον υπέρηχο, πόση χαρά θα μας δώσει να το κρατάμε αγκαλιά και να το βλέπουμε να μεγαλώνει όπως ακριβώς θέλουμε εμείς!

Κι εγώ κλαίω, κι εγώ στεναχωριέμαι και μετά πονάει κι εμένα η κοιλιά μου και η μέση μου σαν να συμπασχει και αυτό το καημένο μαζί μου, σαν να μου λέει "μαμά είμαι κι εγώ εδώ".

Παρόλα αυτά, το κλάμα είναι και λίγο λυτρωτικό...και για να πω την αλήθεια "ραγίζει" την καρδιά των υπολοίπων που σε βλέπουνε...

Επομένως κλάψε καλή μου αν κατι σε βασανίζει ή σε απασχολεί κλάψε να ξεσπάσεις και μετά υποβάθμισέ το στο μυαλό σου σκεπτόμενη ότι όλα ειναι υποδεέστερα της ζωούλας που είναι μέσα σου.

Και να θυμάσαι: Όλες οι έγκυες τα ίδια είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑ ΜΟΥ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΟ.ΟΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΜΑΛΛΟΝ Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ.ΒΑΣΙΚΑ 100% ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΩ ΓΙΟΚΑ ΑΛΛΑ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ .ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΛΥΠΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ.ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΜΕΛΛΗΜΕΝΗ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΦΕΡΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ.ΔΕ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ .ΜΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να σε καθυησυχασω αν και δεν ειναι οτι καλυτερο το κλαμμα.περασα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη με πολυ κλαμμα και νευρα γιατι υπηρχαν οι στνθηκες που δεν μπορουσα να αποφυγω.σε 4 μερες γενναω και πριν ειχα και μια παλινδρομη αλλα κανεναςεκτος απο τον αντρα μου δε φροντισε για την ηρεμια μου δυστυχως.ευτυχως το μωρακι μας ειναι μια χαρα.ωστοσο αν μπορεις να αποφυγεις την ενταση και το κλαμμα καλυτερα καντο βγες μια βολτα.εγω οταν εκλαιγα σταματουσε να κουνιεται και λουφαζε σα να φοβοταν .ξερω οτι οταν ειμαστε νευριασμενες εκρινουμε τοξινες και σιγουρα εχει επιδραση επεναντι τους φυσικα αναρωτιεμαι αν θα εχει ασχημη επιδραση σε ψυχολογικο επιπεδο απεναντι του αργοτερα αλλα θα προσπαθησω να ειμαι καλη μανουλα γιατι μεχρι σημερα ημουν απλα μια στεναχωρημενη εγκυος.ξερεις τι μπορει να γινει οταν επενβαινουν σε ολα οι γονεις και ξεχναν την εγκυμοσυνη σου.φιλακια απεφυγε τη στεναχωρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...