Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πωωω ρε αλλος ενας δολοφονος γιατρος ! Θεε μου τι τραβηξες,και τι τραβας ακομα ..μπραβο σου κοπελα μου! ευχομαι τα καλυτερα .ειμαι στο παντο γενεσις αθηνων.δε γινεται εμφυτευση για καποιο λογο.μου τη προτινε μηπως εχω ενδομητριωση τις αλλες για να αποκλεισουμε μικροβια και το ερα τεστ θα βοηθησει σιγουρα ειπε! Θα παω  με φυσικους τωρα  γιατί τελευταια διεγερση με μπενφολα εβγαλα 3 και ηταν κ τα 3 ακαταλληλα αστα .πως λεγεται τελικα αυτη των γαλλων να τη ψαξω θυμασαι; 

Εγώ τη παιδάκι μου το έκανα στον σφακ στο γεννεσις .... Δεν μου έκανε αυτός την ζημιά ...

δεν θυμάμαι αλλαμπορω να βρω το μαιλ που μου έστειλαν για να σου πω .... πόσες ετ έχεις κάνει ;;;;;

Εχεις κάνει καθόλου εγχυσεις και από το στόμα αντιβίωση ,;;;

αυτη την εξέταση που προτείνει ο πάντος για τα μικρόβια που την στέλνει ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ τη παιδάκι μου το έκανα στον σφακ στο γεννεσις .... Δεν μου έκανε αυτός την ζημιά ...

δεν θυμάμαι αλλαμπορω να βρω το μαιλ που μου έστειλαν για να σου πω .... πόσες ετ έχεις κάνει ;;;;;

Εχεις κάνει καθόλου εγχυσεις και από το στόμα αντιβίωση ,;;;

αυτη την εξέταση που προτείνει ο πάντος για τα μικρόβια που την στέλνει ;;;

Καλά σιγουρα δε θα στην εκανε ο Σφ τη ζημια ..αμαν κ εσυ που τον πετυχες; Θελει μηνυση ετσι!αν το βρεις καποια στιγμή & θυμηθεις  μας λες να το μαθουμε και αυτο.ολο νεες  πληροφοριες!δεν εχω κανει εγχυσεις ουτε ξερω τι ειναι...εχω κανει 2 ετ και η τριτη θα γινει οταν μαζεψω ενα ενα δηλαδη ουτε ξερω ποτε..γιατί ειμαι 41 και με υψηλη fsh.για το μοριακο ενδομητριου μου παιρνουν το δειγμα στο γενεσις το στελνουν στο genesis lab κηφισιας 302 χαλανδρι κοστιζει 340€ και πρεπει να γινει 15η με 25η μερα του κυκλου σαν τεστ παπ νομιζω ειναι.το αποτελεσμα σε 3 βδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά σιγουρα δε θα στην εκανε ο Σφ τη ζημια ..αμαν κ εσυ που τον πετυχες; Θελει μηνυση ετσι!αν το βρεις καποια στιγμή & θυμηθεις  μας λες να το μαθουμε και αυτο.ολο νεες  πληροφοριες!δεν εχω κανει εγχυσεις ουτε ξερω τι ειναι...εχω κανει 2 ετ και η τριτη θα γινει οταν μαζεψω ενα ενα δηλαδη ουτε ξερω ποτε..γιατί ειμαι 41 και με υψηλη fsh.για το μοριακο ενδομητριου μου παιρνουν το δειγμα στο γενεσις το στελνουν στο genesis lab κηφισιας 302 χαλανδρι κοστιζει 340€ και πρεπει να γινει 15η με 25η μερα του κυκλου σαν τεστ παπ νομιζω ειναι.το αποτελεσμα σε 3 βδομαδες

Και εγώ με φυσικό πάω άσε ..... μεγάλη ταλαιπωρία !!! Δεν με αναλάμβανε στη γεννά. Διότι ήξερε τον γυναικολόγο μου άσε ...... σκότωμα θέλει αλλα Τέλος πάντων ...

Να το κανείς ρε κορίτσι !!!! Και τις δυο εκεί τις έχεις κάνει ;;;; Ναι θα ψάξω να βρω το μαιλ και θα σας το πω φυσικά .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά σιγουρα δε θα στην εκανε ο Σφ τη ζημια ..αμαν κ εσυ που τον πετυχες; Θελει μηνυση ετσι!αν το βρεις καποια στιγμή & θυμηθεις  μας λες να το μαθουμε και αυτο.ολο νεες  πληροφοριες!δεν εχω κανει εγχυσεις ουτε ξερω τι ειναι...εχω κανει 2 ετ και η τριτη θα γινει οταν μαζεψω ενα ενα δηλαδη ουτε ξερω ποτε..γιατί ειμαι 41 και με υψηλη fsh.για το μοριακο ενδομητριου μου παιρνουν το δειγμα στο γενεσις το στελνουν στο genesis lab κηφισιας 302 χαλανδρι κοστιζει 340€ και πρεπει να γινει 15η με 25η μερα του κυκλου σαν τεστ παπ νομιζω ειναι.το αποτελεσμα σε 3 βδομαδες

Matrice lab έτσι λέγεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ με φυσικό πάω άσε ..... μεγάλη ταλαιπωρία !!! Δεν με αναλάμβανε στη γεννά. Διότι ήξερε τον γυναικολόγο μου άσε ...... σκότωμα θέλει αλλα Τέλος πάντων ...

Να το κανείς ρε κορίτσι !!!! Και τις δυο εκεί τις έχεις κάνει ;;;; Ναι θα ψάξω να βρω το μαιλ και θα σας το πω φυσικά .... 

Ναι φοβερο αφου μου ειπε τωρα οκ θα παω φυςικο για το ενα να μπει καταψυξη .στον αλλο κυκλο μου ειπε παρω χαπια κλομιφιανη και να δουμε πως θα αντιδρασω ..εδω δεν αντεδρασα στις ενεσεις τι να πω..αλλα θα τα παρω και αυτα να εχω ολες τις εμπειριες ελεος.Ναι στο γενεσις  ολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ με φυσικό πάω άσε ..... μεγάλη ταλαιπωρία !!! Δεν με αναλάμβανε στη γεννά. Διότι ήξερε τον γυναικολόγο μου άσε ...... σκότωμα θέλει αλλα Τέλος πάντων ...

Να το κανείς ρε κορίτσι !!!! Και τις δυο εκεί τις έχεις κάνει ;;;; Ναι θα ψάξω να βρω το μαιλ και θα σας το πω φυσικά .... 

Πες μας ποιος είναι αυτός ο γυναικολόγος να τον αποφύγουμε πάσει θυσία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JoyCat είπε:

Πες μας ποιος είναι αυτός ο γυναικολόγος να τον αποφύγουμε πάσει θυσία!

Δυστυχώς δεν μπορώ γιατί σε παλιότερη δημοσίευση μου που άλλο εννοούσα κιόλας μπυ έγινε σύσταση ..... μην αγχώνεσαι αγάπη Μου δεν θα σου συμβεί τίποτα .... έκατσε σε μένα η μαλακια ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Δυστυχώς δεν μπορώ γιατί σε παλιότερη δημοσίευση μου που άλλο εννοούσα κιόλας μπυ έγινε σύσταση ..... μην αγχώνεσαι αγάπη Μου δεν θα σου συμβεί τίποτα .... έκατσε σε μένα η μαλακια ... 

 

Αχχ λεγονται και γιατροι ολοι οι εκμεταλλευτες και ασχετοι..σε δημοσιο νοσοκομειο φανταζομαι ειχες παει..αλλα μη στα θυμιζουμε κιολας τωρα σορυ!! Σε παρακολουθει ο σφακ ξανα να υποθεσω  ;@Papadakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Δυστυχώς δεν μπορώ γιατί σε παλιότερη δημοσίευση μου που άλλο εννοούσα κιόλας μπυ έγινε σύσταση ..... μην αγχώνεσαι αγάπη Μου δεν θα σου συμβεί τίποτα .... έκατσε σε μένα η μαλακια ... 

 

Μην το λες. Και σ'εμένα έχουν συμβεί άλλα στα καλά καθούμενα. Οι γιατροί-χασάπηδες δεν είναι σπάνιο είδος δυστυχώς.. Πρέπει να προσέχουμε. Όχι ότι και να προσέχουμε την γλιτώνουμε πάντα από τέτοιους, αλλά τουλάχιστον κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Matrice lab έτσι λέγεται 

Thanks !!θα μελετησω το σαιτ ειναι εργαστηριο στο Παρισι.τωρα θα αργησει να βγει δυστυχως με την ολη κατασταση εκει θα καιγονται... κ το δικο μου αν το κανω βλεπω να παιρνω το αποτελεσμα σε 2 μηνες.ισπανια κ γαλλια ο κακος χαμος :-( πολυ στεναχωρο ολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Μην το λες. Και σ'εμένα έχουν συμβεί άλλα στα καλά καθούμενα. Οι γιατροί-χασάπηδες δεν είναι σπάνιο είδος δυστυχώς.. Πρέπει να προσέχουμε. Όχι ότι και να προσέχουμε την γλιτώνουμε πάντα από τέτοιους, αλλά τουλάχιστον κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς

Ειναι μη σου τυχει τελικα εγω ειχα πολυποδα κ δε μου το λεγε κανενας..ακομα κ ο γυναικολογος μου τοσα χρονια που ειχα ελεγε εχεις κατι δεν ειναι τιποτα ομως..καποια στιγμή θα το βγαλουμε.κ μετα σε αλλον που πηγα τιποτα αυτος χειροτερος ουτε που μου ειπε οτι εχω ! Δεν το εβλεπε;; Τοσο ηλιθιος;;; Κ ο πρωτος καμια ενημερωση οτι παιζει να μη μπορώ να κανω παιδί απο αυτο τιποτα απολυτως..χαλαραααα..δηλαδή επρεπε να παω στο παντο να μου πει οτι πρεπει να κανω υστεροσκοπηση ; Ελεος ! Δε μπορώ να καταλαβω.δεν ειναι ανθρωποι αυτοι... @Marakimpo92

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ειναι μη σου τυχει τελικα εγω ειχα πολυποδα κ δε μου το λεγε κανενας..ακομα κ ο γυναικολογος μου τοσα χρονια που ειχα ελεγε εχεις κατι δεν ειναι τιποτα ομως..καποια στιγμή θα το βγαλουμε.κ μετα σε αλλον που πηγα τιποτα αυτος χειροτερος ουτε που μου ειπε οτι εχω ! Δεν το εβλεπε;; Τοσο ηλιθιος;;; Κ ο πρωτος καμια ενημερωση οτι παιζει να μη μπορώ να κανω παιδί απο αυτο τιποτα απολυτως..χαλαραααα..δηλαδή επρεπε να παω στο παντο να μου πει οτι πρεπει να κανω υστεροσκοπηση ; Ελεος ! Δε μπορώ να καταλαβω.δεν ειναι ανθρωποι αυτοι...

Σορυ με επιασε τρελα σημερα γενικως εχει  ροζ υπερπανσεληνο κ επηρεαζομαι ως διδυμος :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειναι μη σου τυχει τελικα εγω ειχα πολυποδα κ δε μου το λεγε κανενας..ακομα κ ο γυναικολογος μου τοσα χρονια που ειχα ελεγε εχεις κατι δεν ειναι τιποτα ομως..καποια στιγμή θα το βγαλουμε.κ μετα σε αλλον που πηγα τιποτα αυτος χειροτερος ουτε που μου ειπε οτι εχω ! Δεν το εβλεπε;; Τοσο ηλιθιος;;; Κ ο πρωτος καμια ενημερωση οτι παιζει να μη μπορώ να κανω παιδί απο αυτο τιποτα απολυτως..χαλαραααα..δηλαδή επρεπε να παω στο παντο να μου πει οτι πρεπει να κανω υστεροσκοπηση ; Ελεος ! Δε μπορώ να καταλαβω.δεν ειναι ανθρωποι αυτοι...

Παρομοίως.. έχασα πόσο καιρό γιατί είχα καμιά δεκαριά.. πολύποδες και δεν μου τους έβλεπε κανένας. Τους είχα πει μάλιστα ότι πρώτη φορά που προσπαθήσαμε για παιδί, είχα αιμορραγία.. και κανένας δεν σκέφτηκε ποτέ τίποτα.. Έπρεπε να αλλάξω πόσους γιατρούς για να βρω υπεύθυνα άτομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Παρομοίως.. έχασα πόσο καιρό γιατί είχα καμιά δεκαριά.. πολύποδες και δεν μου τους έβλεπε κανένας. Τους είχα πει μάλιστα ότι πρώτη φορά που προσπαθήσαμε για παιδί, είχα αιμορραγία.. και κανένας δεν σκέφτηκε ποτέ τίποτα.. Έπρεπε να αλλάξω πόσους γιατρούς για να βρω υπεύθυνα άτομα..

Νταξει δεν υπαρχει αυτο ,δε μπορώ να το χωνεψω ομως ! ειναι ασυλληπτο..προσπαθουμε να προχωραμε μπροστα αναγκαστικα κ προσεχουμε απο δω και περα..ρωταω συνεχως τα ιδια κ οποιον βρω  για να σιγουρευτω με εχουν περασει για τρελή..εμ ελα που δε φταιω εγώ..τεσπα ολα καλα απο δω και περα κουραγιο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Νταξει δεν υπαρχει αυτο ,δε μπορώ να το χωνεψω ομως ! ειναι ασυλληπτο..προσπαθουμε να προχωραμε μπροστα αναγκαστικα κ προσεχουμε απο δω και περα..ρωταω συνεχως τα ιδια κ οποιον βρω  για να σιγουρευτω με εχουν περασει για τρελή..εμ ελα που δε φταιω εγώ..τεσπα ολα καλα απο δω και περα κουραγιο !!!

Εμένα με κοροϊδεύουν ότι το παίζω γιατρός, αλλά καλύτερα να ενημερώνομαι και να προσέχω όσο περισσότερο μπορώ τον εαυτό μου, γιατί αν χαθεί κι άλλος χρόνος άσκοπα, κανένας δεν θα μου τον γυρίσει πίσω.. Τα χρήματα δεν τα βάζω μέσα, γιατί δεν μετράνε μπροστά στο σκοπό μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας ευχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα μανουλες. Δυστυχώς εγώ πριν από δύο χρόνια έκανα μια προσπάθεια με εξωσωματική στην Αθήνα αλλά δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία δυστυχώς δεν τα καταφέραμε με τον σύζυγό και τότε ότι λεφτά υπήρχαν τα δώσαμε εκεί. Δεν πειράζει πες ότι ήταν και αυτό μια εμπειρία σας εύχομαι ειλικρινά όλες να τα καταφερετε και να αποκτήσετε το παιδακια σας !!!! Καλή επιτυχία αλλά και υπομονή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εμένα με κοροϊδεύουν ότι το παίζω γιατρός, αλλά καλύτερα να ενημερώνομαι και να προσέχω όσο περισσότερο μπορώ τον εαυτό μου, γιατί αν χαθεί κι άλλος χρόνος άσκοπα, κανένας δεν θα μου τον γυρίσει πίσω.. Τα χρήματα δεν τα βάζω μέσα, γιατί δεν μετράνε μπροστά στο σκοπό μας

Νταξει συμφωνώ απολυτως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Thanks !!θα μελετησω το σαιτ ειναι εργαστηριο στο Παρισι.τωρα θα αργησει να βγει δυστυχως με την ολη κατασταση εκει θα καιγονται... κ το δικο μου αν το κανω βλεπω να παιρνω το αποτελεσμα σε 2 μηνες.ισπανια κ γαλλια ο κακος χαμος :-( πολυ στεναχωρο ολο

 Ναι δυστυχώς γίνεται χαμος

..... πολύ άσχημα Πράγματα  βιώνουν 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αχχ λεγονται και γιατροι ολοι οι εκμεταλλευτες και ασχετοι..σε δημοσιο νοσοκομειο φανταζομαι ειχες παει..αλλα μη στα θυμιζουμε κιολας τωρα σορυ!! Σε παρακολουθει ο σφακ ξανα να υποθεσω  ;@Papadakis

Όχι σε ιδιωτικό ....

εκανα στον σφακ 7 ευ για να αποκτήσω δεύτερο και επέλεξα να δοκιμάσω μαι κάπου άλλου για να πω ότι τα έκανα όλα . Τώρα α είμαι στον μαντουδη 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εμένα με κοροϊδεύουν ότι το παίζω γιατρός, αλλά καλύτερα να ενημερώνομαι και να προσέχω όσο περισσότερο μπορώ τον εαυτό μου, γιατί αν χαθεί κι άλλος χρόνος άσκοπα, κανένας δεν θα μου τον γυρίσει πίσω.. Τα χρήματα δεν τα βάζω μέσα, γιατί δεν μετράνε μπροστά στο σκοπό μας

Και εμένα το ίδιο με κοροϊδεύουν αλλά δεν πειράζει .... δυστυχώς ο χώρος αυτός έχει τόσους απατεώνες !! Έχω ακούσει τόσες ιστορίες κοριτσιών που ειλικρινά με θλίβει αυτό που λες για τον χρόνο ..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kaily είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας ευχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα μανουλες. Δυστυχώς εγώ πριν από δύο χρόνια έκανα μια προσπάθεια με εξωσωματική στην Αθήνα αλλά δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία δυστυχώς δεν τα καταφέραμε με τον σύζυγό και τότε ότι λεφτά υπήρχαν τα δώσαμε εκεί. Δεν πειράζει πες ότι ήταν και αυτό μια εμπειρία σας εύχομαι ειλικρινά όλες να τα καταφερετε και να αποκτήσετε το παιδακια σας !!!! Καλή επιτυχία αλλά και υπομονή!!!!

Καλησπέρα κορίτσι !!!! Τι προβλημα έχετε ;;;;; Δεν μπορείς να ξανά προσπαθήσεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσι !!!! Τι προβλημα έχετε ;;;;; Δεν μπορείς να ξανά προσπαθήσεις ;;;;

Δυστυχώς έχω διαγνωστικά να μου λείπει ένα χρωμωσομα και ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια είχε κάνει αφαίρεση ξέρεις που... Και έτσι καναμε όλη την διαδικασία της εξωσωματικής αλλά μέχρι και γενετιστή φτάσαμε. Αλλά γενικα και η εμπειρία με τα φάρμακα ήταν αρκετά επώδυνη αλλά δεν ντρέπομαι να το πω στο παντο που πήγαμε αισθανθηκα σαν πειραματοζωω. Και όταν δεν έμεινα έγκυος και του μίλησα από το τηλέφωνο προσωπικά άστο η απάντηση ήταν .. τέλος πάντων όλα οκ τώρα τρέχω με άλλες καταστάσεις με ένα πολυποδα που έχω και φοβάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kaily είπε:

Δυστυχώς έχω διαγνωστικά να μου λείπει ένα χρωμωσομα και ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια είχε κάνει αφαίρεση ξέρεις που... Και έτσι καναμε όλη την διαδικασία της εξωσωματικής αλλά μέχρι και γενετιστή φτάσαμε. Αλλά γενικα και η εμπειρία με τα φάρμακα ήταν αρκετά επώδυνη αλλά δεν ντρέπομαι να το πω στο παντο που πήγαμε αισθανθηκα σαν πειραματοζωω. Και όταν δεν έμεινα έγκυος και του μίλησα από το τηλέφωνο προσωπικά άστο η απάντηση ήταν .. τέλος πάντων όλα οκ τώρα τρέχω με άλλες καταστάσεις με ένα πολυποδα που έχω και φοβάμαι

Ωχ τι σου ειπε ;;;και εγω στο Παντο ξεκινησα γιατί εχει καλους εμβρυολογους και ειναι κορυφαιος γιατρος μου ειπανε ..δηλαδή δε μπορεις να ξαναπροσπαθησετε με τιποτα ;;;.γιατί φοβασαι ο πολυποδας δεν ειναι κατι θα αφαιρεθει υστεροσκοπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

@Amica silentia Lune Εγω που ειμαι 41 και εχω κανει ηδη 2 φορες   ενεσεις θα παρω και κλομιφαινη σε επομενο κυκλο και καπακι στον επομενο Ενεσεις (πουρεγκον) .κανε το ιδιο δες τι θα βγαλεις απο τα χαπια και μετα κανεις στον επομενο ενεσεις αν χρειαςτει.αλλα μη τις φοβασαι αφου εισαι μικρή και δεν εχεις θεμα θα βγαλεις πολλα ωαρια και θα εισαι μια χαρα.παντως μη  φοβασαι τις ενεσεις δε παθαινεις κατι ισα ισα θα ξεμπερδεψεις σε ενα κυκλο αν αποφασισεις αυτο μονο.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κατ αρχας!!!

Nefeliap, εγω σε ορμονολογικες που εκανα εχω FSH 13,74 και ΑΜΗ 0,10.. τερμα χαμηλη.. η γυναικολόγος που πηγα (πρωτη φορα) μου ειπε ότι τωρα που μπορω αν κανω εξωσωματικη.. που είμαι 39 χρονων,ειδάλλως στα 40 μου, δηλ σε 1 χρονο από τωρα ουτε εξωσωματικη να κανω γιατι ΔΕΝ θα πετυχει.. Οποτε θελησα να σε ρωτησω εσυ οντας 41, ειχες καλυτερες FSH και ΑΜΗ από τις δικες μου τιμες και σου ''επετρεψε'' ο/η γυναικολόγος σου να προχωρήσεις σε εξωσωματικη?

 

Κορίτσια...οποια ειχε/εχει αντιστοιχη εμπειρια με τη δικη μου θα εκτιμουσα να με βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

@tzina819 εγώ έκανα αφαίρεση γιατί ήταν υδροσαλπιγγες. Δεν λειτουργούσαν (δε θα μπορούσα να συλλάβω Φυσικα) κ αν έκανα εξωσωματική το πιο πιθανό ήταν να μη γινόταν εμφύτευση λόγω της τοξικότητας του υγρού που έβγαζαν οι σάλπιγγες. Εσυ όμως δεν χρειαζεται να τις αφαιρέσεις. Δεν έχεις θέμα με τις σάλπιγγες.

Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση.. Αρα δεν παιζει ρολο η υπαρξη σαλπίγγων στην εξωσωματικη.. Δεν εκανα ακομη σαλπιγγογραφια.. δε ξερω αν εχω και εκει πρόβλημα, ακομη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κατ αρχας!!!

Nefeliap, εγω σε ορμονολογικες που εκανα εχω FSH 13,74 και ΑΜΗ 0,10.. τερμα χαμηλη.. η γυναικολόγος που πηγα (πρωτη φορα) μου ειπε ότι τωρα που μπορω αν κανω εξωσωματικη.. που είμαι 39 χρονων,ειδάλλως στα 40 μου, δηλ σε 1 χρονο από τωρα ουτε εξωσωματικη να κανω γιατι ΔΕΝ θα πετυχει.. Οποτε θελησα να σε ρωτησω εσυ οντας 41, ειχες καλυτερες FSH και ΑΜΗ από τις δικες μου τιμες και σου ''επετρεψε'' ο/η γυναικολόγος σου να προχωρήσεις σε εξωσωματικη?

 

Κορίτσια...οποια ειχε/εχει αντιστοιχη εμπειρια με τη δικη μου θα εκτιμουσα να με βοηθησει...

Καλημερα εννοειται θα κανεις εξωσωματικήκ γρηγορα προσεξε τη το γιατρο.fsh εχω υψηλη μου ειπε ο γιατρος κ για αυτο δε κανω πολλα ωαρια κ ουτε ποιοτητικά εχω περιπου 17 και αμη 5. Ειμαι 42 βασικα.κ παω με φυσικους καθε μηνα να μαζευω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Νταξει δεν υπαρχει αυτο ,δε μπορώ να το χωνεψω ομως ! ειναι ασυλληπτο..προσπαθουμε να προχωραμε μπροστα αναγκαστικα κ προσεχουμε απο δω και περα..ρωταω συνεχως τα ιδια κ οποιον βρω  για να σιγουρευτω με εχουν περασει για τρελή..εμ ελα που δε φταιω εγώ..τεσπα ολα καλα απο δω και περα κουραγιο !!!

Και μένα μια από τα ίδια μου λένε. Εν τω μεταξύ, εγώ λόγω του αυτοάνοσου έχω κι ένα σωρό άλλα, οπότε αναγκαστικά διαβάζω πολύ και ρωτάω για να καταλαβαίνω τι μου γίνεται.

Το χειρότερο είναι πως τόσο καιρό που δε μπορούμε να πιάσουμε μωράκι, οι γιατροί μου έλεγαν "έλα μικρή είσαι, έχεις χρόνο, δεν είναι τίποτα, πρέπει να χαλαρώσετε, μη διαβάζεις ιατρικά είναι δική μας δουλειά" και κάτι τέτοια. Και στην αρχή τους άκουγα, αλλά κάποια που προσπαθεί 4 χρόνια τι σημασία έχει αν είναι 29 ή 35 ή 39; 

Θέλω να πω ότι η διαφορά είναι στο πόσο πρέπει να βιαστεί, όχι στο ότι υπάρχει πρόβλημα. Δηλαδή πρέπει να να φτάσω σε μεγαλύτερη ηλικία για να αρχίσουμε να τρέχουμε παρόλο που εγώ θέλω να κάνω παιδί πιο νωρίς; 

Και να που μετά από 4 χρόνια προσπαθειών, στα 29 μου έχω ΑΜΗ 1,86 και FSH 12,4 και δυσκολευόμαστε τρομερά. Αν στον 1-1.5 χρόνο προσπαθειών με είχαν πάρει σοβαρά, που είχα κ καλύτερες ορμονικές, ίσως να τα είχαμε καταφέρει με λίγη βοήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...