Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Όλα αυτά μαζί μου είπαν. .... την Έχεις  Κάνει ;;;;;προχθές έκανα και ωοκηψια μακάρι να πάει καλά και να φτάσει βΛαστοκυστη .... τα με έμβρυα είναι μια χαρά όποτε από την ζημιά είναι το θέμα και παλεύουμε μήπως το διορθώσουμε .... θα κάνει και αυτήν την έκταση για να πω ότι τα έκανα όλα .... δεν με μένει κάτι άλλο ...

θα κάνω και άλλη μια υστεροσκοπηση για να με δει ο μαντουδης το Σάββατο και είδωμεν ...
καλη επιτυχία να είναι η τυχερή σου αγάπη μου γλυκιά 

Εχω κάνει το era test που παίρνουν ιστό ενδομητρίου και το στέλνουν Ισπανία για να δουν το παραθυρο εμφύτευσης.

Ελπίζω να βρεις μια ακρη με αυτη την εξέταση..τι ταλαιπωρία εχεις περάσει.. Σε σκέφτομαι και σε θαυμάζω..

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου.. μακαρι σε όλες εδω να έρθει επιτελους η επιτυχία!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Εγώ μίλησα σήμερα με την κυρία που έλεγα ότι θα μου κλείσει ραντεβού με την επιτροπή. 

Μου απομένει μόνο να παραλάβω τις αιματολογικές και να πάω στο γιατρό για το παραπεμπτικό προς την εξωσωματικης. Επειδή εχω την υστεροσκοπηση την Παρασκευή θα έχω τελειώσει λογικά μεχρι την Τρίτη με όλα.

Μου έκλεισε ραντεβού για την άλλη Παρασκευή, πολύ άμεσα. Θα τσεκαρουμε βεβαια την Τεταρτη και ολα τα χαρτια αν και λογικα θα ειναι ΟΚ. 

Οπότε αν όλα πάνε καλά με την υστεροσκόπηση Παναγία μου, ίσως να προλάβω τον επόμενο κύκλο που περιμένω περίπου στις 24/3. 

 

Πας λοιπόν για 13/03;;;

μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Να μας ενημερώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Πας λοιπόν για 13/03;;;

μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Να μας ενημερώσεις...

Ναι πάω 13/3. 

Κοίταξε εκκρεμεί μόνο να πάω από το γιατρό μου να πάρω τις αιματολογικές(ορμονες και ανοσολογικες) γιατι μας πηραν αιμα εκει και βγηκαν τα αποτελεσματα από το διαγνωστικό που τα στελνουν. Οπότε αν πάω Τρίτη και τις εχω και αυτές και μου φτιάξει και το παραπεμπτικο, ειμαστε κομπλε. Ελπιζω να μη λειπει κατι.

Μονο η β χοριακη μενει που θα παω λεω Δευτερα να την κανω. 15 μερες πριν το πολύ θελουν νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω κάνει το era test που παίρνουν ιστό ενδομητρίου και το στέλνουν Ισπανία για να δουν το παραθυρο εμφύτευσης.

Ελπίζω να βρεις μια ακρη με αυτη την εξέταση..τι ταλαιπωρία εχεις περάσει.. Σε σκέφτομαι και σε θαυμάζω..

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου.. μακαρι σε όλες εδω να έρθει επιτελους η επιτυχία!

 

Όλοι το ΕΡΑ κάνουν πως ο μαντουδης κάνει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω !!!! Τι έδειξε το ΕΡΑ αγάπη ;;;; Μόνο παράθυρο ;;;;να σαι καλά για τα καλά σου λόγια ..... αδυνατώ να τα παρατήσω ακόμα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έχεις απόλυτο δίκαιο! Επειδή τα έζησα όλα αυτά. Πριν τρελό άγχος γιατί δεν πιάνω.... μετά σε όλη την εγκυμοσύνη! Ακόμα απορώ πως την έβγαλα καθαρή! Τρομερό άγχος και φόβος μην πάθει κάτι το μωρό. Αλλά το μετά κορίτσια δεν συγκρίνεται με τίποτα. Δεν έχεις πια τον έλεγχο. Υπάρχει ένα ανθρωπάκι που είναι όλος ο κόσμος σου! Κοντεύει τα 4 κι ακόμα ξυπνάω 10 φορές για να δω αν αναπνέει καλά. Μετράω ύψος, κιλά. Παρακολουθώ τον λόγο του! Αφήστε τρελομάνα! Όμως όταν τον κοιτάω νιώθω τόσο ευτυχία! Νομίζω ότι θα εκραγεί η καρδιά μου!

Τι όμορφο.......❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Ναι Αθήνα, με βολεύει δυτικά Περιστέρι Πετρούπολη η κεντρο,αλλά αν δεν βρεθεί κατι πάω και πιο μακρυά

 

@Takiraναι μου τις εγραψαν.Στο Ιασω όμως που ρωτησα δεν δέχονται μέσω εοππυ. Το ίδιο και σε Μητέρα, Λητώ. Μόνο στο Ρέα δεν έχω πάρει. Σε όλα αυτά βγαίνει σε 2 ωρες

 

 

Στο ΡΕΑ δε δέχονται εοπυυ, στο λέω με σιγουριά!!! Τους είχα πάρει,μου είχαν πει ότι δέχονται κ μετά όταν πήγα μου είπαν ΟΧΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όλοι το ΕΡΑ κάνουν πως ο μαντουδης κάνει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω !!!! Τι έδειξε το ΕΡΑ αγάπη ;;;; Μόνο παράθυρο ;;;;να σαι καλά για τα καλά σου λόγια ..... αδυνατώ να τα παρατήσω ακόμα .....

Το era είχε δείξει οτι θέλω 12 ώρες παραπάνω προγεστερόνη από το συνηθισμένο...δε το πολυπίστευα αλλα να σου πω έτσι πετύχαμε εμφύτευση (βεβαια δε προχώρησε πιθανότατα λόγω χρομοσωμικών). Ηταν τσουχτερό το κόστος αλλα τελικά άξιζε, μόνο παράθυρο βλεπουν με το ερα. Για τα nk cells εχω κάνει μόνο αιματολογική.

Η δική σου εξέταση πως λέγεται; Για το παράθυρο εμφύτευσης εξεταζουν και οι Γαλλοι τα γονίδια του ενδομητρίου ή κανουν κατι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

φίλη μου, από φίλες (που έμειναν κ φυσιολογικά) μπορώ να απαντήσω... όχι ποτέ!!! Μετά θα γεννήσεις με το καλό και θα κοιτάς αν τρώει, αν αναπνέει καλά τη νύχτα, αν έβηξε, αν στηρίζει το κεφάλι του, αν μπουσουλάει / περπατάει / μιλάει and the list goes on and on που λένε και στο χωριό μου... 

Άσε.... Έχω πελαγώσει.... Χιχιιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το era είχε δείξει οτι θέλω 12 ώρες παραπάνω προγεστερόνη από το συνηθισμένο...δε το πολυπίστευα αλλα να σου πω έτσι πετύχαμε εμφύτευση (βεβαια δε προχώρησε πιθανότατα λόγω χρομοσωμικών). Ηταν τσουχτερό το κόστος αλλα τελικά άξιζε, μόνο παράθυρο βλεπουν με το ερα. Για τα nk cells εχω κάνει μόνο αιματολογική.

Η δική σου εξέταση πως λέγεται; Για το παράθυρο εμφύτευσης εξεταζουν και οι Γαλλοι τα γονίδια του ενδομητρίου ή κανουν κατι άλλο;

Μπράβο !!!!! Άξιζε τον κόπο ...... δεν έχω καταλάβει τα είπαμε λίγο στ α πεταχτά .... είναι το μόνο που απομένει να κάνω .... και ο καρυοτυπος που έκανα και θα βγει σε ένα μήνα ..... 

νομιζω  όμως ότι τα εξετάζει όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Ήταν η πρώτη σου εξωσωματική;

Αυτή ήταν η 4η εξωσωματική. Οι τρεις πρώτες ήταν με δανεικά ωάρια. Στις δύο πρώτες είχα βιοχημική κύηση. Η επόμενη ήταν ανεπιτυχής. Μετά έφαγε στροφή το μυαλό μου και είπα θα δοκιμάσω με δικά μου ωάρια. Πριν από όλα αυτά όμως έμεινα έγκυος φυσιολογικά πέρσι τα Χριστούγεννα αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε πριν ακούσουμε καρδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αυτή ήταν η 4η εξωσωματική. Οι τρεις πρώτες ήταν με δανεικά ωάρια. Στις δύο πρώτες είχα βιοχημική κύηση. Η επόμενη ήταν ανεπιτυχής. Μετά έφαγε στροφή το μυαλό μου και είπα θα δοκιμάσω με δικά μου ωάρια. Πριν από όλα αυτά όμως έμεινα έγκυος φυσιολογικά πέρσι τα Χριστούγεννα αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε πριν ακούσουμε καρδιά...

Τώρα όμως φίλη μου έχεις καλή χοριακη δείχνει ότι έπιασε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο αισιόδοξα και με ποση κινητικότητα ξεκίνησε αυτός ο μήνας ρε κορίτσια. Άντε να γεμίζει θετικά το πινακακι, Το οποίο παρεπιπτόντως θέλει ενημέρωση 😍😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εάν μένεις βόρεια στείλε μου πμ να σου πω που να πας !!!! Απαράδεκτοι στην βιοτρικη εμένα μου τα έβγαζαν αμέσως ..... πρέπει να βρεις ένα καλό τοπικό για μα σ εξυπηρετούν .... εγώ βρήκα ένα δίπλα από το σπίτι μου ολοκαίνουργιο και με εξυπηρετούν άμεσα ...... 

Τυχερη! !Περιστέρι είμαι. ...το μικροβιολογικο που πάω συνήθως είναι μικρό, παρόλα αυτά ο άνθρωπος είπε να πάω νωρίς να κάνει ο,τι μπορεί να το έχω ως τις 18.00 αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί. ...δεν θέλω να παίζω με το χρόνο. 

Από το αποτέλεσμα θα μου πει ο γιατρός πόση δόση να πάρω στις 19.00.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες. Τα νέα μου είναι ευχάριστα πήρα θετική χοριακή. Είναι 94,2... Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και να ξαναπάω την Παρασκευή... Είχα τόσο πολύ άγχος σήμερα νόμιζα θα πεθάνω και τώρα κλαίω σαν μικρό παιδί.... Δόξα το Θεό και την Παναγία εύχομαι αυτό να είναι το θαύμα μου και να μείνει εκεί να είναι γερό τίποτα άλλο.....

Τι ευχάριστα νέα!!! Με το καλό!!! Όλα καλά να πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Τι ευχάριστα νέα!!! Με το καλό!!! Όλα καλά να πάνε!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Την Παρασκευή θα ξαναπάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.στην ετ εκτός από τον καφέ τον 1 το πρωί υπάρχει κάτι που μπορούμε να πίνουμε άφοβα?εσείς τι κάνατε?

Εγώ να πώ την αλήθεια δεν πρόσεξα ιδιαίτερα και τον γαλλικό μου τον ήπια και την σοκολάτα μου και τις πρώτες 2 μέρες έφαγα και απο έξω μιας και ήμουν Αθήνα και μακριά απο σπιτικό φαγητό. Τώρα που το λέμε δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα διατροφής😜 Άλλα πίνω και έπινα ένα ποτήρι φυσικό χυμό κάθε πρωί και φρούτα!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μου συγχαρητήρια!!!!!δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!!!με το καλό την Παρασκευή..!!!

 

Σευχαριστω πολύ Σοφάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Την Παρασκευή θα ξαναπάω

Άντε ωραία!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα!!🥰🥰🥰  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Τυχερη! !Περιστέρι είμαι. ...το μικροβιολογικο που πάω συνήθως είναι μικρό, παρόλα αυτά ο άνθρωπος είπε να πάω νωρίς να κάνει ο,τι μπορεί να το έχω ως τις 18.00 αλλά δεν μπορεί να εγγυηθεί. ...δεν θέλω να παίζω με το χρόνο. 

Από το αποτέλεσμα θα μου πει ο γιατρός πόση δόση να πάρω στις 19.00.

Μη φρικάρεις μπορείς να παίρνεις κ 9 το βράδυ, σημασία έχει ίδια ώρα κάθε μέρα. Εγω τη δεύτερη που έγινε ξαφνικά το όλο σκηνικό ξεκίνησα 9+ το βράδυ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakisβόρεια που πας για αναλύσεις; εγώ biomedicin Μαρούσι κ τα βγάζουν αυθημερόν. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Όταν είπα για εξωσωματική μου τα έβγαλαν σε 4 ώρες κ ήταν κ Σάββατο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakisβόρεια που πας για αναλύσεις; εγώ biomedicin Μαρούσι κ τα βγάζουν αυθημερόν. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Όταν είπα για εξωσωματική μου τα έβγαλαν σε 4 ώρες κ ήταν κ Σάββατο! 

Έχεις πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες. Τα νέα μου είναι ευχάριστα πήρα θετική χοριακή. Είναι 94,2... Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και να ξαναπάω την Παρασκευή... Είχα τόσο πολύ άγχος σήμερα νόμιζα θα πεθάνω και τώρα κλαίω σαν μικρό παιδί.... Δόξα το Θεό και την Παναγία εύχομαι αυτό να είναι το θαύμα μου και να μείνει εκεί να είναι γερό τίποτα άλλο.....

Χαιρομαι παρα πολυ συγχαρητήρια!!!! Σου ευχομαι οτι καλυτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Χαιρομαι παρα πολυ συγχαρητήρια!!!! Σου ευχομαι οτι καλυτερο!! 

Να σαι καλά και εσύ ότι επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δεν είδε τίποτα...εχθές ήμουν 23 ημέρα....μου είπε ότι λογικά θα κάνω μεγάλο κύκλο πάλι!! Και πως η θα γίνει αργότερα η μπορεί κ καθόλου η ωορρηξία! 😢😢😢 Δεν έχω κάνει ποτέ τέστ! Και αγχώνομαι λίγο!! Από πότε να ξεκινήσω εφόσον εχθές δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο;;;
    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...