Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ....η οιστραδιόλη μου χτύπησε τη μπάνκα...γτ όμως; Καλό είναι αυτό ή κακό τώρα; Δεν έχω καταλάβει....

Εμένα γιατί μου ακούγονται άψογα όλα? Πάχος ενδομητρίου, ωοθυλάκια σίγουρα υγιή και όχι τζούφια και μια χαρά οιστραδιόλη???? Αν πολλαπλασιάσεις το 11 με το 350 περίπου (αυτό δεν είναι στάνταρ) τόσο δεν βγαίνει η Ε2? 

Καλή ωοληψία και ακόμα καλύτερη έμβρυομεταφορά κοριτσάκι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Κόρες τίναξα τη μπάνκα στον αέρα...η οιστραδιόλη έχει φτάσει στο θεό 9305..... Είναι καλό αυτό τώρα;

Αντί για 11 ωοθηλάκια μήπως έχεις πολύ περισσότερα αλλά πολύ πιο μικρά μη μετρήσιμα ????? 

Είναι αρκετά υψηλή η Ε2 αλλά σίγουρα ο γιατρός σου θα σου εξηγήσει το λόγο και θα πράξετε ανάλογα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

σε καταλαβαίνω όμως είναι πολύ υψηλή η τιμή φίλη μου... είναι σχεδόν τοξικό αυτό το νούμερο. Καλύτερα να αφήσεις ένα κύκλο... κάτσε να δεις βέβαια τι θα πει και ο γιατρός αν κ από ότι βλέπω ως τώρα οι διαγνώσεις μας συμφωνούν χαχαχαχαχα

Προγεστερόνη οκ θα είναι θα είναι χαμηλή. Η οιστραδιόλη σε χαλάει. Από την άλλη η τιμή της δείχνει ακριβώς αυτό τα πολλά ωάρια και αυτό είναι καλό. Μακάρι να τα πάρετε και να γονιμοποιηθούν όλα! Για το ενδομήτριο τι σου είπε;

Καλησπέρα κορίτσια μου.. βλέπω @Taggeris οτι εχεις τις ίδιες τιμές πάνω κάτω με μενα εγώ βεβαια 5 μέρες πριν την οωληψια είχα 3200 και δυο μέρες πριν την οωληψια είχα οιστραδιολη 6300 οπότε ήταν απαγορευτικό για μένα να κάνω ετ όπως και να εχει εύχομαι πολλά και ποιοτικά ωαριακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κόρες τίναξα τη μπάνκα στον αέρα...η οιστραδιόλη έχει φτάσει στο θεό 9305..... Είναι καλό αυτό τώρα;

Ουαου!!!!!Τα ωαριάκια σου απ΄ότι ξερω δεν θα πάθουν κατι από την υψηλή οιστραδιόλη.

Μη σκεφτείς καν εμβρυομεταφορά όπως σου είπαμε και νωρίτερα.

Λογικά δε θα κάνεις ovitrelle αλλά arvekap και μετα την ωοληψία θα σου πουν να πίνεις ηλεκτρολύτες και να τρως ασπράδια αυγού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ουαου!!!!!Τα ωαριάκια σου απ΄ότι ξερω δεν θα πάθουν κατι από την υψηλή οιστραδιόλη.

Μη σκεφτείς καν εμβρυομεταφορά όπως σου είπαμε και νωρίτερα.

Λογικά δε θα κάνεις ovitrelle αλλά arvekap και μετα την ωοληψία θα σου πουν να πίνεις ηλεκτρολύτες και να τρως ασπράδια αυγού

Άκου τι οδηγίες μου έδωσαν. Συνεχίζω και παίρνω και σήμερα κανονικά τη δόση μου. 225 gonal+75 menopur + 1 cetrodite. Στις 10 το βράδυ κάνω ovitrelle ένεση. Πάω Τετάρτη στις 8:30 το πρωί για ωοληψία. 🤔🤔🤔 Αύριο τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. βλέπω @Taggeris οτι εχεις τις ίδιες τιμές πάνω κάτω με μενα εγώ βεβαια 5 μέρες πριν την οωληψια είχα 3200 και δυο μέρες πριν την οωληψια είχα οιστραδιολη 6300 οπότε ήταν απαγορευτικό για μένα να κάνω ετ όπως και να εχει εύχομαι πολλά και ποιοτικά ωαριακια.

Εσύ προχωρησες σε εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άκου τι οδηγίες μου έδωσαν. Συνεχίζω και παίρνω και σήμερα κανονικά τη δόση μου. 225 gonal+75 menopur + 1 cetrodite. Στις 10 το βράδυ κάνω ovitrelle ένεση. Πάω Τετάρτη στις 8:30 το πρωί για ωοληψία. 🤔🤔🤔

Μη σε αγχώνω..ο γιατρός σίγουρα τα εχει όλα υπο έλεγχο.

Μετα την ωοληψία για τις επόμενες μερες να τρως όση περισσότερη πρωτεινη μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άκου τι οδηγίες μου έδωσαν. Συνεχίζω και παίρνω και σήμερα κανονικά τη δόση μου. 225 gonal+75 menopur + 1 cetrodite. Στις 10 το βράδυ κάνω ovitrelle ένεση. Πάω Τετάρτη στις 8:30 το πρωί για ωοληψία. 🤔🤔🤔 Αύριο τίποτα.

με τετοια ωάρια θα πάρεις κ άλλη δόση διέγερσης;;; εμένα τη μέρα της οβιτρελ μου έδωσαν μόνο cetrotide για να μην ξεφύγουν σε μέγεθος (ήταν από 18 ως 20). Επίσης την οβιτρελ την εκανα 36 ωρες πριν δλδ θα την ειχα κανει 8,30 βραδυ οχι 10... Κάθε γιατρος έχει το δικό του τρόπο... όλα καλά να σου πάνε κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

με τετοια ωάρια θα πάρεις κ άλλη δόση διέγερσης;;; εμένα τη μέρα της οβιτρελ μου έδωσαν μόνο cetrotide για να μην ξεφύγουν σε μέγεθος (ήταν από 18 ως 20). Επίσης την οβιτρελ την εκανα 36 ωρες πριν δλδ θα την ειχα κανει 8,30 βραδυ οχι 10... Κάθε γιατρος έχει το δικό του τρόπο... όλα καλά να σου πάνε κορίτσι!

Κι εμένα εντύπωση μου κάνει...τι να σου πώ!!! Περίμενα πως σήμερα θα έκανα μόνο ανταγωνιστή και οβιτρελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Κι εμένα εντύπωση μου κάνει...τι να σου πώ!!! Περίμενα πως σήμερα θα έκανα μόνο ανταγωνιστή και οβιτρελ

Έχεις πολύ καλό γιατρό. Προχώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ntona είπε:

Έχεις πολύ καλό γιατρό. Προχώρα! 

Καλησπέρα κορίτσια μου.. να ρωτήσω κατι και Εγώ?? Με πήραν τηλ και με ρώτησαν πόσα έμβρυα θέλω να μου βάλουν ένα η δύο και εγώ είπα δύο αλλά περίμενα να μου βάλουν τρία για πιο πολλές πιθανότητες ξέρετε.. εκείνη ξέρουν καλύτερα αλλά απογοητεύτηκα λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εσύ προχωρησες σε εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;

Όχι κορίτσι μου εγώ άφησα ένα κυκλο και πάω τώρα στις 24 /2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. να ρωτήσω κατι και Εγώ?? Με πήραν τηλ και με ρώτησαν πόσα έμβρυα θέλω να μου βάλουν ένα η δύο και εγώ είπα δύο αλλά περίμενα να μου βάλουν τρία για πιο πολλές πιθανότητες ξέρετε.. εκείνη ξέρουν καλύτερα αλλά απογοητεύτηκα λιγακι

Βλαστοκύστες έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι 2 και 4 κατεψυγμενα 3ης μερας

Δύο είναι καλά γιατί οι πολύδυμες κυήσεις είναι πολύ υψηλού κινδύνου..... Σωστά έπραξες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Δύο είναι καλά γιατί οι πολύδυμες κυήσεις είναι πολύ υψηλού κινδύνου..... Σωστά έπραξες...

Εγω έλεγα 3 για να πιάσω έστω ένα . Το θελω πολύ μακαρι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω έλεγα 3 για να πιάσω έστω ένα . Το θελω πολύ μακαρι .. 

Θα πιάσουν και τα δύο γιατί όχι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Θα πιάσουν και τα δύο γιατί όχι; 

Το ελπίζω και το θέλω πάρα πολύ ο δε άντρας μου μου λέει βρε αγάπη βάλε ένα δυο μωρα μαζεμένα θα τρελαθούμε... του λεω μωρέ μπραβο αισιοδοξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Το ελπίζω και το θέλω πάρα πολύ ο δε άντρας μου μου λέει βρε αγάπη βάλε ένα δυο μωρα μαζεμένα θα τρελαθούμε... του λεω μωρέ μπραβο αισιοδοξια.

Καλά σου τα λέει και εσύ έτσι πρέπει να σκέφτεσαι.... Πες του άντε βρε παιδεύομαι που παιδεύομαι μία και καλή δύο μωρά... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλά σου τα λέει και εσύ έτσι πρέπει να σκέφτεσαι.... Πες του άντε βρε παιδεύομαι που παιδεύομαι μία και καλή δύο μωρά... χαχαχαχα

Εγω ειμαι πολυ αισιοδοκη αληθεια στο λεω . Πιστευω θα πιασω με τη πρωτη χαχ αφού λέω στον άντρα μου είμαι τόσο σίγουρη που άμα τύχει καμία στραβή(δλδ δεν πιασω) θα λέω στην μικροβιολόγο "μα σίγουρα είδατε τη δική μου χοριακη" χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω ειμαι πολυ αισιοδοκη αληθεια στο λεω . Πιστευω θα πιασω με τη πρωτη χαχ αφού λέω στον άντρα μου είμαι τόσο σίγουρη που άμα τύχει καμία στραβή(δλδ δεν πιασω) θα λέω στην μικροβιολόγο "μα σίγουρα είδατε τη δική μου χοριακη" χαχαχαχα

Έτσι σε θέλω μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κι εμένα εντύπωση μου κάνει...τι να σου πώ!!! Περίμενα πως σήμερα θα έκανα μόνο ανταγωνιστή και οβιτρελ

Κοπέλα μου θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια και θα συμπληρώσω εκτός από αυτά που σου είπαν να τρως τα κορίτσια πίνε λίτρα νερό μην το παραβλέψεις.!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια και θα συμπληρώσω εκτός από αυτά που σου είπαν να τρως τα κορίτσια πίνε λίτρα νερό μην το παραβλέψεις.!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά  

Καλά από νερό πίνω πάρα πολύ... Σε σημείο να τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα. Τι φαγητά πρέπει να τρώω για πες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι μου αν θυμάμαι καλά 2 βλαστοκυστες δεν είχες πει ότι έχεις; Οπότε πως να βάλουν 3; Εκτός κ αν εννοείς να έβαζες 3ης μέρας... Γενικά σε νέες γυναίκες τα πολλά έμβρυα δεν προβλέπονται γιατί είναι επικίνδυνο να πιάσουν κ να μπλέξεις μετά σε άλλα... Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...