Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@JoyCat μακάρι να πάνε όλα καλά! Τα φοβάμαι τα δίδυμα λόγω ηλικίας... θα την παλέψω ή θα υπάρχει κίνδυνος κ για αυτά κ για μένα;

Πάντως κορίτσια φανταστείτε ότι είχα άριστες βλαστοκύστες κ η.μια είχε 3 σύνδρομα! Κ το άλλο δεν κατάλαβα τι σημαίνει η διάγνωση αλλά πάντως άριστο κ αυτό... Τελικά άριστα μέτρια κλπ δεν εχει σημασία :-)

Εύχομαι τα καλύτερα σε.ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Αν σε παρακολουθούν και σε προσέχουν οι γιατροί γιατί να έχεις πρόβλημα; Όλα βήμα βήμα θα πάνε και θα έχουν πολύ καλή κατάληξη!!!

Εγώ το μόνο που έκανα για να μη φοβάμαι αργότερα για την εγκυμοσύνη είναι να με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος και αιματολόγος. Κάνουμε τόσο αγώνα, μην πάει τίποτα στραβά από αυτά που είναι στο χέρι μας.

Μια καλή μου φίλη είχε διδυμάκια. Πέρα απ'το ό,τι δεν τα άντεχε τον 9ο μήνα στην κοιλιά της με τίποτα, ήταν και είναι πολύ χαρούμενη με τα παιδάκια της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Αν σε παρακολουθούν και σε προσέχουν οι γιατροί γιατί να έχεις πρόβλημα; Όλα βήμα βήμα θα πάνε και θα έχουν πολύ καλή κατάληξη!!!

Εγώ το μόνο που έκανα για να μη φοβάμαι αργότερα για την εγκυμοσύνη είναι να με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος και αιματολόγος. Κάνουμε τόσο αγώνα, μην πάει τίποτα στραβά από αυτά που είναι στο χέρι μας.

Μια καλή μου φίλη είχε διδυμάκια. Πέρα απ'το ό,τι δεν τα άντεχε τον 9ο μήνα στην κοιλιά της με τίποτα, ήταν και είναι πολύ χαρούμενη με τα παιδάκια της!!

Θα σου πω, απο ότι μου.εχει.πει κ καλός φίλος παιδίατρος, τα διδυμα από φυσική σύλληψη έχουν άλλη δυναμική. Γεννιούνται αργότερα κ μεγαλύτερα. Τα διδυμα απο εξωσωματική οριακά μπαίνουν στον 9ο... Επίσης εχω 2 στο περιβάλλον μου (απο εξωσωματική) που ταλαιπωρήθηκαν παρα παρα πολυ κ για αυτό το έχω απο φόβο...

Τελοσπαντων μακριά το.πηγαμε! Ας πιάσει με το καλό κ ας ειναι όσα θέλουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θα σου πω, απο ότι μου.εχει.πει κ καλός φίλος παιδίατρος, τα διδυμα από φυσική σύλληψη έχουν άλλη δυναμική. Γεννιούνται αργότερα κ μεγαλύτερα. Τα διδυμα απο εξωσωματική οριακά μπαίνουν στον 9ο... Επίσης εχω 2 στο περιβάλλον μου (απο εξωσωματική) που ταλαιπωρήθηκαν παρα παρα πολυ κ για αυτό το έχω απο φόβο...

Τελοσπαντων μακριά το.πηγαμε! Ας πιάσει με το καλό κ ας ειναι όσα θέλουν!

Εγω είχα φυσική σύλληψη πριν τρία χρόνια και ήταν διδυμακια  τι ευτυχία ήταν Αυτή??  Μακάρι να ερθει και ας είναι όσα θελουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Icecream1982 είπε:

Και γω έχω καταψύξει ένα εμβρυακι αλλά αν και αυτή τη φορά δεν έχει επιτυχία η δεύτερη εξωσωματική λέω να κάνω άλλη μια μετά το Πάσχα και να μαζέψω πάλι όσα περισσότερα μπορώ... Βέβαια θα προσπαθήσω να βρω ίσως από κάποια κοπέλα που τα χει καταφέρει φάρμακα διέγερσης που θα μπορούσε να μου τα πουλήσει σε πιο λογική τιμή γιατί από Σεπτέμβρη πάλι δικαιούμαι από το ταμείο. Να σου πω ότι ο γιατρός μου μου έδωσε τις fertilimax οι οποίες έκαναν θαύματα τουλάχιστον σε μένα... Τώρα περιμένω τη Δευτέρα να δούμε τι θα γίνει και μετά βλέπουμε... 

Οι fertilimax βοήθησαν κ σε μενα παρα πολύ! Έδωσα πολύ καλύτερα κ περισσότερα ωάρια. Απο 2 έμβρυα 3ης μέρας βρέθηκα με 5, άσχετα του ελέγχου στο τέλος..  τεράστια διαφορά! Εμένα ευτυχώς μου είχαν δώσει φάρμακα παραπάνω κ μπόρεσα να κάνω τη δεύτερη διέγερση. Σου ειχε πει ο γιατρός να κάνεις υστεροσκοπηση ή κάτι σχετικό για να δεις αν ενοχλεί κάτι στη μήτρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Παρασκευή σήμερα!!

Λοιπόν εμείς πήγαμε χτες στον ουρολόγο και μας είπε οτι μόνο η βιοψία θα δείξει και οτι δεν υπάρχει λόγος να πάμε σε φαρμακευτική αγωγή καθώς δε θα δούμε κάτι να αλλάζει. Μας είπε πως αν θέλουμε, μπορούμε να κάνουμε και παρακέντηση από μια μικρή κύστη που έχει (που έχουν όλοι οι άντρες). Εκεί αν βρούμε, υπάρχει περίπτωση να είναι ακίνητα και να μην κάνουμε δουλίτσα αλλά θα ξέρουμε πως στη βιοψία θα βρούμε σίγουρα. 

Υπάρχει όμως και η περίπτωση να μη βρούμε εκεί αλλά να βρούμε στη βιοψία!!! Πφφφφφ

Είπαμε λοιπόν να κάνουμε μια προσπάθεια πρώτα με την παρακέντηση που 1ον δεν κοστίζει το ίδιο με τη βιοψία και 2ον μην τυχόν και είναι όλα καλά εκεί και αποφύγει τη βιοψία.

Σκεφτόμαστε να κάνει την παρακέντηση άμεσα για να μη χάσουμε χρόνο και αν δεν...να προχωρήσουμε και στη βιοψία άμεσα. Μας είπε οτι καλό είναι η βιοψία να γίνει την ίδια μέρα με την ωοληψία και να μην τα καταψύξουμε γιατί στην κατάψυξη όλο και κάτι χάνεται και δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάσουμε κάτι.

Εκεί λοιπόν τίθεται το άλλο θέμα...το θέμα της επιτροπής!! Διότι η επιτροπή χρειάζεται τα αποτελέσματα της βιοψίας για να σου εγκρίνει τα φάρμακα και τώρα μιλάμε οτι σε αυτή την περίπτωση, δε θα έχω πάρει τα φάρμακα από την επιτροπή γιατί θα πρέπει να γίνουν ταυτόχρονα και να έχω ξεκινήσει τη διαδικασία πριν γίνει η βιοψία.  Μας είπε βέβαια πως αφού έχω κλείσει ραντεβού στην επιτροπή να μην το αλλάξω και να προσπαθήσω να πάω με το αποτέλεσμα της παρακέντησης...κ εκεί ρισκάρεις τι ανθρώπους θα πετύχεις!!

Αυτά κοριτσάκια μου....τα φώτα σας αν έχετε κάτι να πείτε!!! 

Κορίτσι μου,  εχω διαβασει απο κοριτσια με αντίστοιχο θεμα οτι  στην επιτροπή προσκομίσαν χαρτί (από τραπεζα σπερματος ισως) ότι θα πάνε με δότη, πήραν την έγκριση για τα φάρμακα και τη βιοψία την έκαναν τη μέρα της ωοληψίας για να χρησιμοποιηθεί φρέσκο σπέρμα. Δεν ξερω περισσότερα αλλά ρωτησε το αν θες στο κέντρο ή στον ουρολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Οι fertilimax βοήθησαν κ σε μενα παρα πολύ! Έδωσα πολύ καλύτερα κ περισσότερα ωάρια. Απο 2 έμβρυα 3ης μέρας βρέθηκα με 5, άσχετα του ελέγχου στο τέλος..  τεράστια διαφορά! Εμένα ευτυχώς μου είχαν δώσει φάρμακα παραπάνω κ μπόρεσα να κάνω τη δεύτερη διέγερση. Σου ειχε πει ο γιατρός να κάνεις υστεροσκοπηση ή κάτι σχετικό για να δεις αν ενοχλεί κάτι στη μήτρα;

Θα περιμένω μεχρι τη Δευτέρα να δω τι έχει γίνει και μετά θα μιλήσουμε για παρακάτω βήματα... Εμένα μου χει μείνει ένα κουτί pergoveris οπότε θα ψάξω να βρω τα άλλα η ίσως μπορουν να με βοηθήσουν για τα φάρμακα από το κέντρο γιατί είδα ότι το ένα κουτί έχει γύρω στα 500 ευρώ... Οπότε με τίποτα δεν θα μπορώ να τα αγοράσω... :( πφφφ αγχώθηκα και μόνο που το σκέφτομαι.... Πάντως σίγουρα θα ξανά ξεκινήσω fertilimax με το που βγει το αποτέλεσμα... Λες να μου ζητήσει υστεροσκοπηση...? ..πολλα τα έξοδα αλλα τι να κάνουμε.. Μακάρι να τα καταφέρουμε και να ναι όλα για καλό... :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσάκια μου.. εγώ ξεκίνησα χτες cyclapur 2 τη μέρα  και την επόμενη Παρασκευή πάω για υπερυχο μάλλον προς τα τέλη του μήνα  θα κάνω ετ μάλλον αν όλα πάνε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Καλημέρα!! Συγγνώμη, αν επιτρέπεται, τι ηλικία έχεις και τι ΑΜΗ & σου πρότειναν οι πρώτοι τόσο γρήγορα ξένα ωάρια;

Βρε κορίτσια, βλέπω ότι κυκλοφορούν πολλοί εκβιαστές εκεί έξω, μόνο στο όνομα γιατροί. Σε εκφοβίζουν για την ηλικία και διάφορα θέματα των γυναικών &με τους άντρες σπανίως ασχολούνται. Εν τω μεταξύ, αυτό με την ηλικία δεν είναι τόσο σπάνιο αν σκεφτείτε ότι ο μέσος όρος ηλικίας τεκνοποίησης πλέον είναι τα 35 έτη. Οπότε πιάνουν την πλειοψηφία των ζευγαριών και τους φοβίζουν για τα ποσοστά για Down, για τη δεκτικότητα της μήτρας κλπ κλπ... Εμένα σε προηγούμενο ραντεβού και πρώτη φορά που επισκεπτόμουν το γιατρό, μου είπε την 5η μέρα του κύκλου μου: "έχω τις ενέσεις εδώ, ξεκινάμε τώρα;" Λες και θα αγοράσουμε μήλα ή πορτοκάλια...

Μην τους εμπιστεύεστε γρήγορα, να τους τσεκάρετε σε πολλά πρώτα. Γιατί τελικά πάαααρα πολλοί θέλουν να κάνουν εμπόριο και ρίχνουν και τόσο την ψυχολογία της γυναίκας που σιγά μην αποδώσει καλά!

Κι όλος αυτός ο πόλεμος σ'εμένα ενώ μου έλεγαν όλοι ότι έχω τέλειες ορμόνες και μια ΑΜΗ 3,2 που δεν τη λες και άσχημη για την ηλικία μου. Δηλαδή τι θέλουν από μας πια;

Δεν είναι ότι είμαι καθόλου αρνητική στην εξωσωματική. Ίσα ίσα είναι η ελπίδα μας για κάτι τόσο όμορφο!! Αλλά ρε κορίτσια, πρέπει να γίνεται με λίγη προσοχή & σεβασμό &προς τη γυναίκα!! Και φοβάμαι ότι πάρα πολλοί γιατροί δεν σέβονται στο ελάχιστο

έχεις δίκιο σε όλα όσα γράφεις απλά δεν προλαβαίνω αυτή τη στιγμή λόγω δουλειάς να σου απαντήσω σε όλα. Είμαι 44 χρονών και η αμη μου είναι 2,1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris έχεις μια χαρά ΑΜΗ!!! Εγγυήσεις φυσικά δεν υπάρχουν αλλά πραγματικά δεν υπήρχε λόγος να μην σου δώσουν έστω μια ευκαιρία... στο έχω ξαναπεί ότι για μένα δεν αλλάζει κάτι αν ένα παιδί είναι από δικό μας γενετικό υλικό ή δότη ή και από υιοθεσία. Ειδικά το παιδί που θα γεννήσει μια γυναίκα είναι τρελό να θεωρείται ότι δεν είναι δικό της επειδή πήρε ένα κύτταρο κάποτε για να μπορέσει να το δημιουργήσει... ΟΜΩΣ όχι και να είναι αυτή η πρώτη λύση με το καλημέρα σας!!! Ελπίζω ότι έχεις αλλάξει γιατρό γιατί μπορεί ο προηγούμενος ακόμα να εμμένει στην παλιά του ιδέα και να μην είναι όσο υποστηρικτικός πρέπει μαζί σου! 

Θα σου πω και κάτι, γενικά δεν είμαι μοιρολάτρης κλπ όμως έχω δει πολλές φορές στην πράξη αυτό το "κάθε εμπόδιο για καλό". Μπορεί τελικά όλο αυτό με την αποτυχία με τα δανεικά να είναι ο δρόμος που θα σε οδηγήσει  στην επιτυχία με δικά σου! Κ στο εύχομαι πραγματικά ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minnie7 είπε:

Κορίτσι μου,  εχω διαβασει απο κοριτσια με αντίστοιχο θεμα οτι  στην επιτροπή προσκομίσαν χαρτί (από τραπεζα σπερματος ισως) ότι θα πάνε με δότη, πήραν την έγκριση για τα φάρμακα και τη βιοψία την έκαναν τη μέρα της ωοληψίας για να χρησιμοποιηθεί φρέσκο σπέρμα. Δεν ξερω περισσότερα αλλά ρωτησε το αν θες στο κέντρο ή στον ουρολογο. 

Ναι αυτό γίνεται...γιατί έχεις πάρει χαρτι ότι θα προχωρήσεις με δότη!! Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ή αν μπορούν να σου φτιάξουν το χαρτι χωρίς συμβολαιογραφική πραξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια μου.. εγώ ξεκίνησα χτες cyclapur 2 τη μέρα  και την επόμενη Παρασκευή πάω για υπερυχο μάλλον προς τα τέλη του μήνα  θα κάνω ετ μάλλον αν όλα πάνε καλα!!! 

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό ..... όλα καλά θα πάνε και θα την κανείς και θα έχεις μια τεράστια χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι να σε ρωτήσω....αν τα σπερμοδιάγραμματα δεν έχουν παθολογικό πρόβλημα απαιτείται γνωμάτευση ουρολόγου;

Από Ότο θυμάμαι και εγώ όχι ...

στις πριν 19 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Πολύ εύστοχες οι απορίες σου και δεν με κουράζεις καθόλου. Θα απαντήσω μόνο σε όσα γνωρίζω για τα υπόλοιπα καλύτερα είναι να ρωτήσεις την κυρία Τσεκούρα είναι εξαιρετική. Το σπέρμα αρκετές φορές ευθύνεται για βιοχημικές κυήσεις ειδικά αν υπάρχει μεγάλη κατάτμηση η οξειδωτικό στρες. Μοριακό καρυότυπο δεν έχω κάνει καθώς ο κανονικός δεν έδειξε κάτι για να το ψάξω περαιτέρω.... Στη δική μου περίπτωση εγκυμοσύνες έχω πετύχει και με φυσική σύλληψη και με εξωσωματική όμως δεν προχώρησα άρα δεν είναι σίγουρο ότι και στην εξωσωματική θα έχεις μία σίγουρη κύηση ή αν θα είναι βιοχημική η παλίνδρομη.... Εξαρτάται από πάρα πολλά πράγματα και φυσικά θέλει πολλή τύχη.... Επειδή οι δικές μου προηγούμενες προσπάθειες ήταν με δανεικά ωάρια ήταν λίγο κουφές οι βιοχημικές Οπότε οι γιατροί υπέθεσαν ότι μπορεί να συμβαίνει το εξής: το έμβρυο πάει και εμφυτεύεται σε ένα σημείο που δεν είναι και το καλύτερο ή δεν αιματώνεται σωστά οπότε η κύηση είναι βιοχημική και δεν προχωράει. Δεύτερη εξήγηση δεν ήταν καλό το έμβρυο εξαρχής.... Παρόλο που υποτίθεται ότι πας με δότρια για να πάρεις τα καλύτερα έμβρυα... Τουλάχιστον εμένα έτσι το εξήγησαν. 

Νομίζω ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο σε ότι αφορά τις εξετάσεις για να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις το οτιδήποτε Αν υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα. Ολοκλήρωσε τις εξετάσεις που περιμένεις επίσκεψου και την κυρία Τσεκούρα για να συζητήσετε μαζί το ιστορικό σας και αν υπάρχει κάτι Να είσαι σίγουρη ότι θα το βρουν....στο τέλος όλα θα πάνε καλά και μπράβο σου που το ψάχνεις από τώρα που είσαι νέα.... Για εξωσωματική μη βιαστείς... Έχεις ακόμα χρόνο δες πρώτα τι θα δείξουν οι εξετάσεις σου...Και φυσικά αν διαβάσεις και ιστορίες πολλών άλλων κοριτσιών εδώ μέσα θα δεις ότι υπάρχουν πάρα πολλές παρόμοιες περιπτώσεις με τις δικές μας Απλά ήταν θέμα τύχης να έρθει η σωστή στιγμή για να έρθει το μωράκι τους... Θα έρθει η στιγμή και για μας και για όσα κορίτσια αγωνίζονται και το επιθυμούν..

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και ενημέρωσε μας..

Έχω μια φίλη που έχει κάνει παρά πολλές αποβολές και με φυσική σύλληψη και με εξωσωματική .... έχουν Πάει με προεμφυτεφτικο και πάλι αποβάλει ... εάν έχει πάει με δότρια δεν το γνωρίζω ...

αυτο όμως που θέλω να γράψω σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποια κοπέλα και είμαι διατεθειμένη να παρέχω όλες τις πληροφορίες είναι ότι πρόσφατα του συνέστησαν μια γιατρό στο Λονδίνο που ειδικεύεται στις αποβολές .... Εάν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται με μεγάλη χαρά μα την βοηθήσω .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Καλημέρα!! Συγγνώμη, αν επιτρέπεται, τι ηλικία έχεις και τι ΑΜΗ & σου πρότειναν οι πρώτοι τόσο γρήγορα ξένα ωάρια;

Βρε κορίτσια, βλέπω ότι κυκλοφορούν πολλοί εκβιαστές εκεί έξω, μόνο στο όνομα γιατροί. Σε εκφοβίζουν για την ηλικία και διάφορα θέματα των γυναικών &με τους άντρες σπανίως ασχολούνται. Εν τω μεταξύ, αυτό με την ηλικία δεν είναι τόσο σπάνιο αν σκεφτείτε ότι ο μέσος όρος ηλικίας τεκνοποίησης πλέον είναι τα 35 έτη. Οπότε πιάνουν την πλειοψηφία των ζευγαριών και τους φοβίζουν για τα ποσοστά για Down, για τη δεκτικότητα της μήτρας κλπ κλπ... Εμένα σε προηγούμενο ραντεβού και πρώτη φορά που επισκεπτόμουν το γιατρό, μου είπε την 5η μέρα του κύκλου μου: "έχω τις ενέσεις εδώ, ξεκινάμε τώρα;" Λες και θα αγοράσουμε μήλα ή πορτοκάλια...

Μην τους εμπιστεύεστε γρήγορα, να τους τσεκάρετε σε πολλά πρώτα. Γιατί τελικά πάαααρα πολλοί θέλουν να κάνουν εμπόριο και ρίχνουν και τόσο την ψυχολογία της γυναίκας που σιγά μην αποδώσει καλά!

Κι όλος αυτός ο πόλεμος σ'εμένα ενώ μου έλεγαν όλοι ότι έχω τέλειες ορμόνες και μια ΑΜΗ 3,2 που δεν τη λες και άσχημη για την ηλικία μου. Δηλαδή τι θέλουν από μας πια;

Δεν είναι ότι είμαι καθόλου αρνητική στην εξωσωματική. Ίσα ίσα είναι η ελπίδα μας για κάτι τόσο όμορφο!! Αλλά ρε κορίτσια, πρέπει να γίνεται με λίγη προσοχή & σεβασμό &προς τη γυναίκα!! Και φοβάμαι ότι πάρα πολλοί γιατροί δεν σέβονται στο ελάχιστο

Συμφωνώ απόλυτα σε οσα είπες. Όπως είπε και ενας γιατρός γνωστός μου, τα μεγαλα lobby της Αθήνας τα γνωρίζουμε ολοι... Απλα κοριτσια ειναι που δε θέλουμε να περιμένουμε και μας ποναει που δεν έρχεται. Εγω ένιωθα να με αντιμετωπίζουν σαν δοχείο που του βαζεις και του βγάζεις. Ενιωσα πολύ άσχημα. Σε πάνε γρήγορα γι αυτό την επόμενη μετα την ωοληψια θα κανω ενα μηνα διακοπή και μετα εμβρυομεταφορα. Το πήρα πολυ βαριά προσωπικά γιατί δεν έχουν χρόνο να σε δουν σαν άνθρωπο.. Αλλα και παλι μολις ακούν 35 πάνε βουρ για εξωσωματική. Και σε πιο μικρές ηλικίες που ενω δεν εχει πρόβλημα το ζευγάρι του δείχνουν οτι ειναι η μονη λύση. Εχω ακουσει πολλα.. Αλλα ειναι στο χερι μας τελικά. Γι αυτό παμε πλήρως συνειδητοποιημενες σε εξωσωματική. Καλο ειναι να ξέρουμε τι εχουμε να περιμένουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Ναι αυτό γίνεται...γιατί έχεις πάρει χαρτι ότι θα προχωρήσεις με δότη!! Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ή αν μπορούν να σου φτιάξουν το χαρτι χωρίς συμβολαιογραφική πραξη..

Αυτό πως γίνεται.; Πρέπει κα έχεις βρει το δότη και να έχεις και συμβολαιογραφική πράξη μόνο έτσι περνάς επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris έχεις μια χαρά ΑΜΗ!!! Εγγυήσεις φυσικά δεν υπάρχουν αλλά πραγματικά δεν υπήρχε λόγος να μην σου δώσουν έστω μια ευκαιρία... στο έχω ξαναπεί ότι για μένα δεν αλλάζει κάτι αν ένα παιδί είναι από δικό μας γενετικό υλικό ή δότη ή και από υιοθεσία. Ειδικά το παιδί που θα γεννήσει μια γυναίκα είναι τρελό να θεωρείται ότι δεν είναι δικό της επειδή πήρε ένα κύτταρο κάποτε για να μπορέσει να το δημιουργήσει... ΟΜΩΣ όχι και να είναι αυτή η πρώτη λύση με το καλημέρα σας!!! Ελπίζω ότι έχεις αλλάξει γιατρό γιατί μπορεί ο προηγούμενος ακόμα να εμμένει στην παλιά του ιδέα και να μην είναι όσο υποστηρικτικός πρέπει μαζί σου! 

Θα σου πω και κάτι, γενικά δεν είμαι μοιρολάτρης κλπ όμως έχω δει πολλές φορές στην πράξη αυτό το "κάθε εμπόδιο για καλό". Μπορεί τελικά όλο αυτό με την αποτυχία με τα δανεικά να είναι ο δρόμος που θα σε οδηγήσει  στην επιτυχία με δικά σου! Κ στο εύχομαι πραγματικά ολόψυχα!

πολύ όμορφα τα λόγια σου και εύχομαι πραγματικά να ισχύει αυτό που λες κάθε εμπόδιο για καλό και εγώ το σκέφτηκα... Ίσως ο Θεός έχει διαφορετικά σχέδια για μένα και μου δείχνει το δρόμο και αξίζει να πιστέψω στον εαυτό μου και να προσπαθήσω. Άλλαξα γιατρό καθαρά για λόγους ψυχολογικούς... Αφού πήρα μία νέα απόφαση θα το κάνω με νέα δεδομένα...

Ευχαριστώ για την υποστήριξη σου όλο αυτό τον καιρό και εύχομαι και εγώ τα καλύτερα για σένα σε παρακολουθώ με αγωνία και πίστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Θα περιμένω μεχρι τη Δευτέρα να δω τι έχει γίνει και μετά θα μιλήσουμε για παρακάτω βήματα... Εμένα μου χει μείνει ένα κουτί pergoveris οπότε θα ψάξω να βρω τα άλλα η ίσως μπορουν να με βοηθήσουν για τα φάρμακα από το κέντρο γιατί είδα ότι το ένα κουτί έχει γύρω στα 500 ευρώ... Οπότε με τίποτα δεν θα μπορώ να τα αγοράσω... :( πφφφ αγχώθηκα και μόνο που το σκέφτομαι.... Πάντως σίγουρα θα ξανά ξεκινήσω fertilimax με το που βγει το αποτέλεσμα... Λες να μου ζητήσει υστεροσκοπηση...? ..πολλα τα έξοδα αλλα τι να κάνουμε.. Μακάρι να τα καταφέρουμε και να ναι όλα για καλό... :)

 

Εχω ενα κουτι pergoveris αν το χρειαζεσαι με χαρα να στο δωσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Εχω ενα κουτι pergoveris αν το χρειαζεσαι με χαρα να στο δωσω! 

Αχχχχχχ Αλήθεια ααααααα???? ότι και να πω θα ναι λιγο. Χιλια ευχαριστω...ολα τα καλά εύχομαι... :))) επειδή είμαι καινούρια στο φόρουμ δεν με αφήνει να στείλω μνμ προσωπικό ακόμα ούτε να γράψω πάνω από 6 post.... Που βρίσκεστε? Αν μπορείς στείλε μου εσύ μνμ προσωπικό οπότε μπορέσεις για να συνεννοηθούμε.... Χίλια ευχαριστώ και πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Θα περιμένω μεχρι τη Δευτέρα να δω τι έχει γίνει και μετά θα μιλήσουμε για παρακάτω βήματα... Εμένα μου χει μείνει ένα κουτί pergoveris οπότε θα ψάξω να βρω τα άλλα η ίσως μπορουν να με βοηθήσουν για τα φάρμακα από το κέντρο γιατί είδα ότι το ένα κουτί έχει γύρω στα 500 ευρώ... Οπότε με τίποτα δεν θα μπορώ να τα αγοράσω... :( πφφφ αγχώθηκα και μόνο που το σκέφτομαι.... Πάντως σίγουρα θα ξανά ξεκινήσω fertilimax με το που βγει το αποτέλεσμα... Λες να μου ζητήσει υστεροσκοπηση...? ..πολλα τα έξοδα αλλα τι να κάνουμε.. Μακάρι να τα καταφέρουμε και να ναι όλα για καλό... :)

 

@Icecream1982 πότε θα ξεκινήσεις διέγερση; Διάβασα ότι ψάχνεις pergoveris...μου έχει μείνει ένα κουτί από προηγούμενη διέγερση που λήγει τον Μάρτιο...αν τη χρειάζεσαι ευχαρίστως να σου τη δώσω! Στείλε μου προσωπικό μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

@Icecream1982 πότε θα ξεκινήσεις διέγερση; Διάβασα ότι ψάχνεις pergoveris...μου έχει μείνει ένα κουτί από προηγούμενη διέγερση που λήγει τον Μάρτιο...αν τη χρειάζεσαι ευχαρίστως να σου τη δώσω! Στείλε μου προσωπικό μήνυμα!

θα πεταχτώ τώρα αλλά επειδή η @Icecream1982 είναι νέο μέλος έχει γράψει ότι δυσκολεύεται να στείλει μνμ λόγω του γνωστού περιορισμού στα νέα μέλη! Οπότε προσπάθησε να της στείλεις εσύ ένα μνμ μήπως την αφήσει να σου απαντήσει! σίγουρα θα τη θέλει νομίζω αν κρίνω από αυτά που γράφει παραπάνω! Κ τώρα αφού φύτρωσα μέσα στη μέση, σας αφήνω στη ησυχία σας 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αυτό πως γίνεται.; Πρέπει κα έχεις βρει το δότη και να έχεις και συμβολαιογραφική πράξη μόνο έτσι περνάς επιτροπή 

Ναι αυτό λέω ότι δεν ξέρω αν χωρίς την συμβολαιογραφική πράξη περνάς!! Νίκη μου ποσο σας κόστισε αυτή η συμβολαιογραφική πράξη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

θα πεταχτώ τώρα αλλά επειδή η @Icecream1982 είναι νέο μέλος έχει γράψει ότι δυσκολεύεται να στείλει μνμ λόγω του γνωστού περιορισμού στα νέα μέλη! Οπότε προσπάθησε να της στείλεις εσύ ένα μνμ μήπως την αφήσει να σου απαντήσει! σίγουρα θα τη θέλει νομίζω αν κρίνω από αυτά που γράφει παραπάνω! Κ τώρα αφού φύτρωσα μέσα στη μέση, σας αφήνω στη ησυχία σας 😂 

Καλά έκανες κορίτσι μου, δεν το είδα αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια μου.. εγώ ξεκίνησα χτες cyclapur 2 τη μέρα  και την επόμενη Παρασκευή πάω για υπερυχο μάλλον προς τα τέλη του μήνα  θα κάνω ετ μάλλον αν όλα πάνε καλα!!! 

Εγω τα ξεκίνησα την δευτερα....Καλή μας επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...