Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@Antelope το σκεφτόμουν λογω ότι παίρνεις καλύτερης ποιότητας!Εμείς μέσο όρο έχουμε 10.000.000ανα μλ!αλλά χάλια κίνηση και ανώμαλες μορφές κάνανε και κατακερματισμό ο οποίος βγήκε 26% Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο δυστυχώς η αριστερή ωοθήκη δεν τα πήγε πολύ καλά  κοιμάται λίγο εγώ 6 από την δεξιά και τρία από την αριστερή ! Θα δούμε πως θα πάει!

Ε όχι βρε κορίτσι να κάνει και βιοψία! Μια χαρά ειναι το σπέρμα σας. Μην ανησυχείς, τα βλέπουν στο μικροσκόπιο και παίρνουν τα άριστα. Λογικα με μικρογονιμοποίηση θα γίνει. Πότε έχεις ωοληψία; 

Όσο για τα ωάρια, μη σκας. Έτσι ειναι σε καθε κυκλο δίνει περισσότερα η μια ωοθηκη. Εμένα την πρώτη φορά έδινε η δεξιά, τη δεύτερη η αριστερή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2020 at 9:45 ΠΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια!!! Καλή εβδομαδα να έχουμε. Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι?? Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής σε πόσο καιρο μπορεις να ξανα  προσπαθησεις αν έχεις κατεψυγμένα?

 

στις On 3/2/2020 at 10:33 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω.. Αυτή την ΑΜΗ την έχετε κάνει όλες σας; Εμένα δε μου τη ζήτησε ο γιατρός μου..

Εγώ την είχα κάνει ...

στις πριν 11 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια..

Να σας πω και εγώ τα τελευταία μας νέα. Να θυμίσω οτι εμάς το πρώτο μας σπερμοδιάγραμμα έγραψε αζωοσπερμία. Πήγαμε στον ουρολόγο, τον Κο Ασβέστη και μας είπε να κάνουμε τις γενετικές εξετάσεις για να αποκλείσουμε τις γενετικές ανωμαλίες. Όντως λοιπόν κάναμε τις εξετάσεις, Καρυότυπο, Κυστική Ίνωση και Μικροελλείψεις του χρωμοσώματος Ψ και ήταν όλες τέλειες..καθαρότατες ευτυχώς.

Κάναμε λοιπόν άλλο ένα σπερμοδιάγραμμα σε ιδιωτικό κέντρο, στον Κο Βουλγαρίδη για να δούμε μπας και το πρώτο ήταν λάθος επειδή δεν ήταν εξειδικευμένο κέντρο και περιμέναμε τα αποτελέσματα. Η αλήθεια είναι πως αυτό που λέγαμε με τον άντρα μου είναι πως δεν περιμένουμε κάτι χειρότερο. Ή ίδιο θα είναι ή κάτι καλύτερο.

Χτες λοιπόν πληραμε τα αποτελέσματα...ίδια διάγνωση. Αζωοσπερμία. Θα μιλήσουν σήμερα να δούμε τι θα του πει και αύτος γιατί βρήκε λίγο αυξημένο PH και μια μειωμένη χλωρίδα.

Θα κλείσουμε ραντεβού στον ουρολόγο να μας πει τα επόμενα βήματα που θεωρητικά το μόνο επόμενο βήμα είναι η βιοψία. 

Όση ώρα τον περίμενα χτες να γυρίσει από τη δουλειά, έριξα πολύ κλάμα γιατί μάλλον μέσα μου έτρεφα ελπίδες οτι κάτι μπορεί να ήταν λάθος στην πρώτη διάγνωση. Όταν ήρθε σπίτι, ήμουν χαλαρή και του έδινα κουράγιο οτι το ξέραμε και οτι κοιτάμε μόνο μπροστά στο τι θα κάνουμε απο δω και πέρα, δε γυρίζουμε πίσω στην κατάθλιψη. Προχωράμε παρακάτω.

Αυτά τα νέα μου...συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας!! 

Καλή επιτυχία και όλα θα κάνε καλά έχω πολλές περιπτώσεις με δίδυμα και τρίδυμα με βιοψία ....

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Antelope λες να είμαστε πάλι μαζί εγκυούλες;;; Πρώτο μήνας προσπαθειών και από μένα...Σταμάτησα τον θηλασμό για να μου έρθει περίοδος...δε θέλω να περνάει ο καιρός καθώς δεν έχουμε έμβρυα να μας περιμένουν!!Θα προσπαθήσουμε λίγο μόνοι μας και αν δε γίνει κάτι θα μπούμε και πάλι στη διαδικασία!!!

Κορίτσια καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλες....31/1/18 έκανα την εμβρυομεταφορά που μου χάρισε το αγγελούδι μου...εύχομαι να είναι τυχερός ο μήνας για όλες!!!!

Βουρ μην χάνεις καιρό ....... εγώ αμέσως ξεκίνησα αλλά δυστυχώς έχω κάνει 8 και ακόμα να καταφέρω να κάνω το δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εννοείται θα σας στείλω αύριο να σας πω αρχικά τα γενικά Αποτέλεσματα της αυχενικής αρχικά για τα συνδρομα  (μέχρι να μάθω τα τελικά κ για την κυστική ινωση)!!!! Φιλάκια πολλά κ σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!! 

κορίτσι μην πολυαγχωθείς για την αυχενική... έτσι κ αλλιώς θα ελεγχθούν όλα με την αμνιο, έτσι δεν είναι;

Μια χαρά θα είναι το παιδάκι σου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εννοείται θα σας στείλω αύριο να σας πω αρχικά τα γενικά Αποτέλεσματα της αυχενικής αρχικά για τα συνδρομα  (μέχρι να μάθω τα τελικά κ για την κυστική ινωση)!!!! Φιλάκια πολλά κ σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!! 

Όλα θα πάνε καλά και το μωράκι σου θα είναι υγιές και γλυκούτσικο... Οι προσευχές μας και οι σκέψεις μας είναι μαζί σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μην πολυαγχωθείς για την αυχενική... έτσι κ αλλιώς θα ελεγχθούν όλα με την αμνιο, έτσι δεν είναι;

Μια χαρά θα είναι το παιδάκι σου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Αρχικά στη λήψη τροφοβλαστης θα ελεγχθει για την κυστική ινωση... Πριν από αυτό θα έχουμε κάνει την αυχενική οπότε αν δείξει κάτι περίεργο μόνο απ τον υπερηχο θα ζητήσουμε να ελεγχθεί κ για σύνδρομα ναι!!!!! Έτσι μας καθοδηγήσε η γυναικολογος.... Αν βέβαια μας ρωτήσουν εγώ θα πω έλεγχο για τα πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όλα θα πάνε καλά και το μωράκι σου θα είναι υγιές και γλυκούτσικο... Οι προσευχές μας και οι σκέψεις μας είναι μαζί σου....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 κοριτσι μου είσαι στις προσευχές μου. Ευχομαι καλα νεα, να πάνε ολα καλα. Ποτε θα εχεις αποτελέσματα απο την αμνιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Io1508 είπε:

Καλησπερα αν εχετε την καιγομαι ξεμενω σε 4 μερες. ioanna1508@hotmail.com

Κορίτσι δεν αναφέρεσαι σε μένα! Αν κατάλαβα καλά ψάχνεις φάρμακα! Δες ποια κοπέλα εχει πει για να της στείλεις! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Steli είπε:

@ntinaki88 κοριτσι μου είσαι στις προσευχές μου. Ευχομαι καλα νεα, να πάνε ολα καλα. Ποτε θα εχεις αποτελέσματα απο την αμνιο; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! Λένε σε 2 εβδομάδες αλλά η γιατρος μου είπε ότι θα μιλήσει για πιο γρήγορα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Αρχικά στη λήψη τροφοβλαστης θα ελεγχθει για την κυστική ινωση... Πριν από αυτό θα έχουμε κάνει την αυχενική οπότε αν δείξει κάτι περίεργο μόνο απ τον υπερηχο θα ζητήσουμε να ελεγχθεί κ για σύνδρομα ναι!!!!! Έτσι μας καθοδηγήσε η γυναικολογος.... Αν βέβαια μας ρωτήσουν εγώ θα πω έλεγχο για τα πάντα! 

Όλα καλά θα είναι μην έχεις άγχος και απόλαυσε αυτό το μαγικό ταξίδι .....για μυστική  ίνωση δεν είχατε κάνει πριν εξετάσεις ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Μπράβο. Ετσι μόνο θα τον στηρίξεις. Είναι πολύ σημαντικό ο άνθρωπος σΟυ να σε βλέπει να το αντιμετωπίζεις τόσο ψύχραιμα. Όταν διαγνωστηκα με υδροσαλπιγγες σοκαρίστηκα απίστευτα πολύ. Ευτυχώς έχω έναν απίστευτο αντρα που από την πρώτη στιγμή με στήριξε κ με έπεισε ότι δεν είναι και κάτι, και μαζί θα το περάσουμε. 
πλεον υπάρχουν λύσεις. Το σημαντικό είναι ότι εντοπίστηκε το πρόβλημα για να μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! έτσι πρέπει. να στηρίζει ο ένας τον άλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@ioannastr σε καταλαβαίνω... είναι ένα μικρό χαστούκι αυτά τα αποτελέσματα. Κι εμείς είχαμε ταρακουνηθεί στο πρώτο σπερμοδιαγραμμα που ήταν αστα να πάνε. Μάλιστα ο ουρολόγος μας είχε συστήσει τότε να καταψυξουμε σπερμα γιατι μπορεί την επόμενη φορά να ήταν 0. Αλλά και πάλι μας εξήγησε ότι αν βρίσκαμε με τη βιοψια σπερματιδες θα ηταν ισως πιο υγιείς από ό,τι τα σπερματοζωάρια στο σπερμα.

Εμεις παντως μετα το πρωτο σοκ κινητοποιηθηκαμε ουσιαστικά γιατι ξεραμε πλέον που είναι το πρόβλημα και δεν χάναμε χρόνο. Μπήκαμε στον αυτόματο και είχαμε θετική έκβαση. Ποια είναι τα επομενα βηματα τωρα για εσας;

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου κορίσι μου!! Τώρα κλείσαμε ραντεβού στον ουρολόγο πάλι για να δει όλες τις εξετάσεις και το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα και να μας πει ποιο είναι το επόμενο βήμα!! δεν ξέρω...αλλά θα σας ενημερώσω!! Μάλλον η βιοψία είναι η μόνη λύση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

αχ κορίτσι μου....έφτασε η μέρα!! όλα καλά να πάνε και να ηρεμήσετε από αυτό το άγχος!! Να μας ενημερώσεις άμεσα!! Η ευχή μου μαζί σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

@ntinaki88 Κοριτσάκι μου σας εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! Να είναι γερό το νινάκι σας, οι σκέψεις μας είναι μαζί σου!! Να σκέφτεσαι θετικά, οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

@ntinaki88 Κοριτσάκι μου σας εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! Να είναι γερό το νινάκι σας, οι σκέψεις μας είναι μαζί σου!! Να σκέφτεσαι θετικά, οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου.

Καλημερα κοριτσάκι μου. @ntinaki88 όλα καλα θα πανε οι σκέψεις όλων των κοριτσιών είναι μαζί σας.. Θα έχετε ένα γερό παιδάκι ειμαι σιγουρη. Περιμενουμε😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κάναμε την αυχενική!!!! Και τη λήψη τροφοβλαστης!!!! Μας είπαν ότι δείχνει μια χαρά το μωράκι όλες οι μετρήσεις ειναι καλές! Πήραν παραπάνω δείγμα τροφοβλαστης ώστε αν το μωρό βγει αρνητικό ή φορέας στην Κυστική ινωση Θα κάνουμε κ καρυοτυπο να αποκλείσουμε κάθε πιθανότητα (να μην υπάρχει καμία αμφιβολία) κ για σύνδρομα! Μας είπε η γιατρός μην το κάνουμε τώρα είναι κρίμα αν κάτι δεν πάει καλά στο θέμα της Κ. Ινωσης ! Πάντως όλα δείχνουν καλά να είναι από άποψη αυχενικής! 5.4cm το μωράκι μας κ πρώτη φορά το είδα να κουνιέται!!!! Αναμονή τωρα! Όσο για τη εξέταση δεν μπορώ να πω ότι πονεσα ίσα ίσα το τρύπημα κ μετά μια πίεση! Πονεσα λίγο μετά σαν πόνους περιόδου! Τώρα όμως σχεδόν μια ώρα μετά νιώθω ελάχιστο πόνο! Πάω σπίτι για ξαπλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε την αυχενική!!!! Και τη λήψη τροφοβλαστης!!!! Μας είπαν ότι δείχνει μια χαρά το μωράκι όλες οι μετρήσεις ειναι καλές! Πήραν παραπάνω δείγμα τροφοβλαστης ώστε αν το μωρό βγει αρνητικό ή φορέας στην Κυστική ινωση Θα κάνουμε κ καρυοτυπο να αποκλείσουμε κάθε πιθανότητα (να μην υπάρχει καμία αμφιβολία) κ για σύνδρομα! Μας είπε η γιατρός μην το κάνουμε τώρα είναι κρίμα αν κάτι δεν πάει καλά στο θέμα της Κ. Ινωσης ! Πάντως όλα δείχνουν καλά να είναι από άποψη αυχενικής! 5.4cm το μωράκι μας κ πρώτη φορά το είδα να κουνιέται!!!! Αναμονή τωρα! Όσο για τη εξέταση δεν μπορώ να πω ότι πονεσα ίσα ίσα το τρύπημα κ μετά μια πίεση! Πονεσα λίγο μετά σαν πόνους περιόδου! Τώρα όμως σχεδόν μια ώρα μετά νιώθω ελάχιστο πόνο! Πάω σπίτι για ξαπλες! 

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις ευχάριστα και σε λίγο καιρό να κρατάς το παιδάκι σου!!! Με τον καρυότυπο εν τω μεταξύ θα μάθεις κ πέρα αμφιβολίας και το φύλο! 

Σου είπαν πότε θα έχουν αποτέλεσμα; σου εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!!απλά ακούω που δίνουν 20 ωάρια και εμένα τα δικά μου μου φαίνονται λίγα αλλά θα δούμε!!! @ntinaki88 Καλημέρα κορίτσι μου είδες προς το παρόν όλα πήγαν καλά και το μωρό μου είναι μια χαρά!Είναι σίγουρη ότι θα βγει καλή η εξέταση το πολύ πολύ να είναι φορέας!!!κάτσε τώρα να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικά!!💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις ευχάριστα και σε λίγο καιρό να κρατάς το παιδάκι σου!!! Με τον καρυότυπο εν τω μεταξύ θα μάθεις κ πέρα αμφιβολίας και το φύλο! 

Σου είπαν πότε θα έχουν αποτέλεσμα; σου εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα!

Κ με το αποτέλεσμα της κυστικης Ινώσης θα το μάθουμε το φύλο! Καλά να ναι κι ότι θέλει ας είναι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Antelope Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!!απλά ακούω που δίνουν 20 ωάρια και εμένα τα δικά μου μου φαίνονται λίγα αλλά θα δούμε!!! @ntinaki88 Καλημέρα κορίτσι μου είδες προς το παρόν όλα πήγαν καλά και το μωρό μου είναι μια χαρά!Είναι σίγουρη ότι θα βγει καλή η εξέταση το πολύ πολύ να είναι φορέας!!!κάτσε τώρα να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικά!!💖💖

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ τι ωραία!! Μακάρι να μείνεις εύκολα τώρα και να μη χρειαστει πάλι εξωσωματική. Για ποιο λόγο είχατε κάνει την προηγούμενη φορά; δεν θυμάμαι. Εγώ δεν το σκέφτομαι καν το φυσιολογικά γιατί είχαμε χάλια σπέρμα. Βεβαια ελεύθερες επαφές Εχουμε κανονικά... όσο μπορούμε με τον μικρό χιχι. Θα κάνεις καθόλου εξετάσεις τώρα μετά τον αποθηλασμο να δεις αν έχεις επανέλθει;

Προσπαθούσαμε πολύ καιρό...είχα μια βιοχημική και μια παλλίνδρομη οπότε μετά με πήρε από κάτω και δεν ερχόταν με τπτ..είμαστε στην ανεξήγητη (χωρίς καμια εξήγηση μέχρι τώρα)!! Μακάρι τώρα να είναι πιο εύκολα τα πράγματα...Σκέφτομαι να κάνουμε ένα μικρό τσεκ απ και οι δύο..θα πάω να κάνω παπ, οπότε θα ρωτήσω τον γιατρό μου τι χρειάζεται να κάνω..

Κάνε κανονικά τις επαφές σου εσύ...ποτέ δε ξέρεις!!! Σταμάτησες τον θηλασμό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Antelope Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!!απλά ακούω που δίνουν 20 ωάρια και εμένα τα δικά μου μου φαίνονται λίγα αλλά θα δούμε!!! @ntinaki88 Καλημέρα κορίτσι μου είδες προς το παρόν όλα πήγαν καλά και το μωρό μου είναι μια χαρά!Είναι σίγουρη ότι θα βγει καλή η εξέταση το πολύ πολύ να είναι φορέας!!!κάτσε τώρα να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικά!!💖💖

κορίτσι μην κάθεσαι και σκας με τους αριθμούς. Αυτό που έχει σημασία είναι να είναι καλά!!! Καταρχήν 20 ωάρια δίνουν σε αρκετά μικρές ηλικίες ή με πολυκυστικές. Στην ηλικία μας αυτά τα νούμερα δεν παίζουν. Αν τώρα εσύ δώσεις 8-9 ωάρια (τόσα δεν ανέφερες;) και είναι καλά, θα τα πας τέλεια! Θα σου πω ότι πολλές κοπέλες εδώ έδωσαν 4-5-6 ωάρια που προχώρησαν όλα! αυτό μετράει... εγώ έδωσα πχ 14 κ λες σουπερ (11 ώριμα εν τω μεταξύ - πάρα πολλά!) όμως τελικά γονιμοποιήθηκαν μόνο 5 γιατί φάνηκε στο μικροσκόπιο ότι είχα ένα θέμα που εμποδίζει τη γονιμοποίηση. Μου έλεγε ο γιατρός στα 10 ώριμα (τόσα υπολόγιζε κ έπεσε σχεδόν μέσα) θα έχουμε 8 γονιμοποίηση-5 την 3η μερα - 3 βλαστοκύστες. Όταν είδε 5 γονιμοποιηση ειπε οχ... κ τελικά πήγαν κ τα 5 3η μερα κ τα 5 βλαστοκυστες! Θελω να πω μην κολλάς στους αριθμούς είναι μόνο στατιστικές. Άρχισα τέλεια μετά χάλια κ τελικά καλύτερα από το αναμενόμενο! Το πως αντιδρά το κάθε σώμα είναι καθαρά ατομικό ζήτημα. Να θες καλά ωάρια αυτό έχει σημασία! Καλά αποτελέσματα!!!

@peacock που χάθηκες; τι κάνεις κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Antelope Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο!!απλά ακούω που δίνουν 20 ωάρια και εμένα τα δικά μου μου φαίνονται λίγα αλλά θα δούμε!!! @ntinaki88 Καλημέρα κορίτσι μου είδες προς το παρόν όλα πήγαν καλά και το μωρό μου είναι μια χαρά!Είναι σίγουρη ότι θα βγει καλή η εξέταση το πολύ πολύ να είναι φορέας!!!κάτσε τώρα να ξεκουραστείς και να σκέφτεσαι θετικά!!💖💖

Ποσο χρονών εισαι κοπελα μου; επειδή εκανα τις ανώτερες δόσεις ορμονών και οι ωοθήκες μου εκαναν 4 και 4 με καλη ΑΜΗ και καλα ωαρια, μη στενοχωριεσαι. Μου είπε ο γιατρός μου οτι ειμαι ανθεκτική στις ορμονες αλλα εχω πολυ καλης ποιότητας ωαρια. Στον επόμενο κύκλο μπορεί να εχω παραπάνω. Δεν ειναι στανταρ. Εμεινα εγκυος με τη πρώτη αλλα κατέληξε σε βιοχημικη. Το θεμα ειναι να έχουν καλο γενετικό υλικό. Μη σε αγχώνουν τοσο οι αριθμοί. Για παραδειγμα μια φιλη με την οποία υποβληθηκαμε μαζι σε εμβρυομεταφορα, ειχε 20 ωαρια και προέκυψαν 12 εμβρυα. Η κοπελα ακομα δεν ειναι εγκυος και εχει κανει την 4η προσπάθειά της. Θέλω να πω οτι και με ενα, αρκει να ειναι καλο μπορεί άνετα να πιάσει. Μη τρελαίνεσαι. Η ποιότητα μας νοιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ποσο χρονών εισαι κοπελα μου; επειδή εκανα τις ανώτερες δόσεις ορμονών και οι ωοθήκες μου εκαναν 4 και 4 με καλη ΑΜΗ και καλα ωαρια, μη στενοχωριεσαι. Μου είπε ο γιατρός μου οτι ειμαι ανθεκτική στις ορμονες αλλα εχω πολυ καλης ποιότητας ωαρια. Στον επόμενο κύκλο μπορεί να εχω παραπάνω. Δεν ειναι στανταρ. Εμεινα εγκυος με τη πρώτη αλλα κατέληξε σε βιοχημικη. Το θεμα ειναι να έχουν καλο γενετικό υλικό. Μη σε αγχώνουν τοσο οι αριθμοί. Για παραδειγμα μια φιλη με την οποία υποβληθηκαμε μαζι σε εμβρυομεταφορα, ειχε 20 ωαρια και προέκυψαν 12 εμβρυα. Η κοπελα ακομα δεν ειναι εγκυος και εχει κανει την 4η προσπάθειά της. Θέλω να πω οτι και με ενα, αρκει να ειναι καλο μπορεί άνετα να πιάσει. Μη τρελαίνεσαι. Η ποιότητα μας νοιάζει 

κορίτσι με 8 ωάρια και μάλιστα τόσο καλά δεν σου άφησε κάτι κατάψυξη ώστε να μην τα ξανακάνεις όλα από την αρχή; πάντως συμφωνώ, η ποιότητα των εμβρύων μετράει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...