Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τη πρωτη φορα που περασα μου εκλεισαν ραντεβου μετα απο 2 εβδομαδες.

Τη δευτερη φορα ειχα πεσει σε ογκο και ειχε αναμονη 1 μηνα. 

Γενικα ειναι γρηγοροι. 

Πάλι καλά....ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Πόσο μα πόσο σας ευχαριστώ.......... ?

Μας βλέπω να περνάμε μαζί επιτροπή.... Κάνε βήμα-βήμα και μάζεψε αυτά που ζητάνε.... Έτσι όπως μας κόβω μην περιμένεις πριν το Μάρτη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Και σε μενα ετσι κανουν στην εμβρυομεταφορα και εχω φιλη απο αλλο κεντρο που τηε εκανσν ακριβως τα ιδια...2η μερα εξεταση οιστραδιολης κ αν ειναι καλη ξεκινανε οι ενεσεις και υπερηχος την 8η μερα. 

@Tokyo καθε γιατρος και κεντρο εχουν το δικο τους προγραμμα που θα κινηθουν χωρις να σημαινει πως ο ενας τροπος ειναι σωστος και ο αλλος οχι. 

Καλημέρα! Ναι αυτό άλλωστε έγραψα ότι ο καθένας έχει το πρωτόκολλο που ακολουθεί και σημασία έχει το αποτέλεσμα... πάντως δεν αναφερόμουν σε εμβρυομεταφορά (καθώς δεν έχω κάνει ακόμα) αλλά σε διέγερση. Επειδή η Σταύρι θα είναι επαρχία κ θα έρθει στο γιατρό της την 10η μέρα της διέγερσης, περιέγραφα τι έκανα εγώ (και το τονίζω εγώ, δε λέω ότι κάνουν όλοι) για να έχει μια εικόνα. Ο δικός μου ήθελε να έχει εικόνα της πορείας των ωαρίων κάθε 2 μέρες για να δει πότε θα τα πάρει και τον πρώτο υπέρηχο 2η μέρα για να δει με τι ξεκινάει. Δεν έχει σημασία να δούμε ποιο πρωτόκολλο είναι το καλύτερο, σημασία έχει τι ταιριάζει και πως θα καταφέρει η κάθε μία να πετύχει το σκοπό... όλες αυτό θέλουμε. Απλά είπα την εμπειρία μου για να έχει μια εικόνα...

@kppm ψυχραιμία... για κάποιο λόγο αυτό που περιγράφεις το έχουν ζήσει πολλά κορίτσια στην εξωσωματική... κάτσε να δεις μην το παίρνεις απαραίτητα ότι κάτι κακό έγινε! Ίσως απλά να χρειάζεσαι ξεκούραση! Περιμένουμε νέα και δικά σου και της @Demi** Καλά αποτελέσματα και στις δύο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Niki94 καλή μας επιτυχία για αύριο ..... εύχομαι οκοψυχα να ξεκινήσει η εβδομάδα με τεράστιες χοριακες 

@Papadakis Εύχομαι να έχεις πολύ καλά νέα σήμερα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Ναι αυτό άλλωστε έγραψα ότι ο καθένας έχει το πρωτόκολλο που ακολουθεί και σημασία έχει το αποτέλεσμα... πάντως δεν αναφερόμουν σε εμβρυομεταφορά (καθώς δεν έχω κάνει ακόμα) αλλά σε διέγερση. Επειδή η Σταύρι θα είναι επαρχία κ θα έρθει στο γιατρό της την 10η μέρα της διέγερσης, περιέγραφα τι έκανα εγώ (και το τονίζω εγώ, δε λέω ότι κάνουν όλοι) για να έχει μια εικόνα. Ο δικός μου ήθελε να έχει εικόνα της πορείας των ωαρίων κάθε 2 μέρες για να δει πότε θα τα πάρει και τον πρώτο υπέρηχο 2η μέρα για να δει με τι ξεκινάει. Δεν έχει σημασία να δούμε ποιο πρωτόκολλο είναι το καλύτερο, σημασία έχει τι ταιριάζει και πως θα καταφέρει η κάθε μία να πετύχει το σκοπό... όλες αυτό θέλουμε. Απλά είπα την εμπειρία μου για να έχει μια εικόνα...

@kppm ψυχραιμία... για κάποιο λόγο αυτό που περιγράφεις το έχουν ζήσει πολλά κορίτσια στην εξωσωματική... κάτσε να δεις μην το παίρνεις απαραίτητα ότι κάτι κακό έγινε! Ίσως απλά να χρειάζεσαι ξεκούραση! Περιμένουμε νέα και δικά σου και της @Demi**

 

Ναι εχεις δικιο, μπερδευτηκα ωοληψια ηθελα να γραψω. 

Καποιοι κανουν υπερηχο απο την 8η μερα και μετα ανα 2 μερες υπερηχο για παρακολουθηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Έχω κάνει και διεγέρσεις .... για αυτές μιλούσα !ετσι λειτουργούσε ο σφακ ...

τωρα ο μα... σε βλέπει και την δεύτερη μέρα ... είναι στον γιατρό κοροτσι γλυκό 

Εμένα σε κανονική διέγερση την πρώτη φορά με είδε 2η μέρα και μετά 8η..
Σε φυσικό τροποποιημένο ξεκινούσε να με βλέπει από  την 8η-9η και κάθε δυο μέρες και αποφασίζαμε αναλόγως πότε θα ξεκινήσω φάρμακα, συνήθως 12η-13η μέρα για δυο τρεις μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

ένιωσα μια ανακούφιση διαβάζοντας το μήνυμα! Πραγματικά περίμενα πως κ πως να δω τι έγινε! Αν θυμάμαι καλά σου έχει υπερδιπλασιαστεί μάλιστα, οπότε ξεκούραση και πάλι ξεκούραση! Νομίζω θα είναι από την εμφύτευση ή και από όλη αυτή την ταλαιπωρία του σώματος στο κάτω κάτω... κάτσε εσύ εκεί όσο αντέχεις και όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι την τετάρτη να είναι κ πάνω από διπλή και να δεις σε λίγο το μωράκι σου στον υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

Μπραβο κοπελα μου!!!! Ξαπλα και ηρεμία! Πολυ χαρηκα!! ❤️❤️❤️❤️

Περιμένουμε και αλλα αποτελέσματα σημερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ένιωσα μια ανακούφιση διαβάζοντας το μήνυμα! Πραγματικά περίμενα πως κ πως να δω τι έγινε! Αν θυμάμαι καλά σου έχει υπερδιπλασιαστεί μάλιστα, οπότε ξεκούραση και πάλι ξεκούραση! Νομίζω θα είναι από την εμφύτευση ή και από όλη αυτή την ταλαιπωρία του σώματος στο κάτω κάτω... κάτσε εσύ εκεί όσο αντέχεις και όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι την τετάρτη να είναι κ πάνω από διπλή και να δεις σε λίγο το μωράκι σου στον υπέρηχο!

Σε ευχαριστώ πολυ.....τα χρειάστηκα αυτές τις μέρες!!!!!είπα δεν πρόλαβα να χαρώ κ βλέπω αίμα....Ναι η χοριακη παραπάνω από το διπλάσιο πήγε.....υπομονή μέχρι την Τετάρτη

@Demi** εσύ τι κάνεις??

@Papadakis περιμένουμε κ τα δικα σου νέα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Μπραβο κοπελα μου!!!! Ξαπλα και ηρεμία! Πολυ χαρηκα!! ❤️❤️❤️❤️

Περιμένουμε και αλλα αποτελέσματα σημερα;; 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!Και εσύ διάβασα προχώρησες σιγά σιγά..άντε με το καλό να πάρεις τα αυγουλακια σου!!!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.. Τα νέα μου είναι θετικά σήμερα.. Βοηθησε η Παναγία αλλά συνεχίζω συγκρατημενα.  Είδαμε σακο σήμερα και ο γιατρός μου ήταν ικανοποιημενος. Ήθελε να με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες που λογικά θα δούμε εμβρυακι αλλά επεμενα να πάω την άλλη βδομάδα για να μην αγχωνομαι και να δούμε ότι μεγαλώνει καλά ο σακος.  Αίμα δεν έχω, λίγο στο σκούπισμα αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση του σάκου αλλά στον υπερηχο δε φάνηκε κάτι. Όλα καλά λοιπόν μέχρι στιγμής.  

@kppm μπράβο, πολύ χάρηκα! Αυτό το αίμα τελικά θα μας τρελάνει! Δε μας αφήνει λίγο να χαρούμε και τσουπ να το.. Όλα καλά ομως κοπέλα μου. Η Παναγία δε θα μας αφήσει :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Τα νέα μου είναι θετικά σήμερα.. Βοηθησε η Παναγία αλλά συνεχίζω συγκρατημενα.  Είδαμε σακο σήμερα και ο γιατρός μου ήταν ικανοποιημενος. Ήθελε να με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες που λογικά θα δούμε εμβρυακι αλλά επεμενα να πάω την άλλη βδομάδα για να μην αγχωνομαι και να δούμε ότι μεγαλώνει καλά ο σακος.  Αίμα δεν έχω, λίγο στο σκούπισμα αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση του σάκου αλλά στον υπερηχο δε φάνηκε κάτι. Όλα καλά λοιπόν μέχρι στιγμής.  

@kppm μπράβο, πολύ χάρηκα! Αυτό το αίμα τελικά θα μας τρελάνει! Δε μας αφήνει λίγο να χαρούμε και τσουπ να το.. Όλα καλά ομως κοπέλα μου. Η Παναγία δε θα μας αφήσει :-)

 

Μπράβο βρε κορίτσι! Άντε μια μια να παίρνουμε σειρά ?

Χάρηκα πολύ και με τα δικά σου νέα κ πραγματικά νιώθω σαν να πήρα καλά νέα και για μένα την ίδια! Εύχομαι από εδώ κ πέρα μόνο καλά νέα να έχετε! Κ ξεκούραση κορίτσια... καλώς ή κακώς μας κλήρωσε κ οι εγκυμοσύνες μας δεν έρχονται με το φυσικό τρόπο οπότε αυτό κάνει τα πράγματα λίγο πιο επίφοβα νομίζω. Οπότε υπομονή να περάσει ο πρώτος καιρός και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

Μπράβο!!!!!!!!! όλα καλά!!!!!!! Ξάπλα και μόνο ξάπλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

Μπράβο χάρηκα πάρα πολύ!!!αφού ανέβηκε όλα πάνε καλά!!πολλές κοπέλες στην αρχή έχουν αιματακι δεν είναι πάντα επικυνδινο!!κάτσε σπιτάκι σου χαλαρά και όλα θα πάνε καλά!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Τα νέα μου είναι θετικά σήμερα.. Βοηθησε η Παναγία αλλά συνεχίζω συγκρατημενα.  Είδαμε σακο σήμερα και ο γιατρός μου ήταν ικανοποιημενος. Ήθελε να με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες που λογικά θα δούμε εμβρυακι αλλά επεμενα να πάω την άλλη βδομάδα για να μην αγχωνομαι και να δούμε ότι μεγαλώνει καλά ο σακος.  Αίμα δεν έχω, λίγο στο σκούπισμα αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση του σάκου αλλά στον υπερηχο δε φάνηκε κάτι. Όλα καλά λοιπόν μέχρι στιγμής.  

@kppm μπράβο, πολύ χάρηκα! Αυτό το αίμα τελικά θα μας τρελάνει! Δε μας αφήνει λίγο να χαρούμε και τσουπ να το.. Όλα καλά ομως κοπέλα μου. Η Παναγία δε θα μας αφήσει :-)

 

πολύ ευχάριστα νέα....έχεις δίκιο να είσαι συγκρατημένη, αλλά όλα καλά πάνε και θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια τελικά η χοριακη μου ανέβηκε 359...μου είπε ότι αφού ανεβαίνει είναι καλό σημάδι κ μπορεί να είναι από την εμφύτευση....ξεκίνησα και prolutex...μου είπε ξάπλα  κ Τετάρτη ξαναπάω για χοριακή πάλι....

Prolutex παίρνω κι εγώ από την αρχή.. Κι εγώ ξάπλα και ξεκούραση τίποτα άλλο. Μου έγραψε 1μηνα άδεια για αρχή και βλέπουμε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kppmόλα καλά θα πάνε κοπέλα μου το καλό είναι ότι ανεβαίνει..!!! 
@Demi** Κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε και θα δεις πολύ σύντομα θα ακούσεις και καρδούλα..!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

πολύ ευχάριστα νέα....έχεις δίκιο να είσαι συγκετημένη, αλλά όλα καλά πάνε και θα πάνε!!

Ευχαριστω πολύ κοριτσάκι.. Πόσο όμορφα νοιώθω όταν προσπαθεί να σήκωσει η μία την άλλη ψυχολογικά. Για ΟΛΕΣ μας θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@kppmόλα καλά θα πάνε κοπέλα μου το καλό είναι ότι ανεβαίνει..!!! 
@Demi** Κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε και θα δεις πολύ σύντομα θα ακούσεις και καρδούλα..!!!!! 

Για αυτή τη στιγμή ζω Νίκη μου . Να ακούσω την καρδούλα και να είναι καλά.  Σου εύχομαι αύριο να δεις τον πιο όμορφο αριθμό της ζωής σου! Σου άξιζει λίγη χαρά κι εσένα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Demi** είπε:

Για αυτή τη στιγμή ζω Νίκη μου . Να ακούσω την καρδούλα και να είναι καλά.  Σου εύχομαι αύριο να δεις τον πιο όμορφο αριθμό της ζωής σου! Σου άξιζει λίγη χαρά κι εσένα. :-)

Σε ευχαριστώ παρά πολύ κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...