Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Θηλασα...αλλα δεν πιανει ευκολα τη θηλη!!δηλ παιδευεται...και υποθετω ισως επειδη δεν εχω ακομα γαλα!!επισης κανω μαλαξεις με θηλαστρο αλλα δεν.βγαζει τιποτα...και το.στηθος μου δεν.ειναι πρησμενο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Θηλασα...αλλα δεν πιανει ευκολα τη θηλη!!δηλ παιδευεται...και υποθετω ισως επειδη δεν εχω ακομα γαλα!!επισης κανω μαλαξεις με θηλαστρο αλλα δεν.βγαζει τιποτα...και το.στηθος μου δεν.ειναι πρησμενο!!

μήπως να μιλήσεις με σύμβουλο θηλασμού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Θηλασα...αλλα δεν πιανει ευκολα τη θηλη!!δηλ παιδευεται...και υποθετω ισως επειδη δεν εχω ακομα γαλα!!επισης κανω μαλαξεις με θηλαστρο αλλα δεν.βγαζει τιποτα...και το.στηθος μου δεν.ειναι πρησμενο!!

Καλησπέρα και να σου ζήσει! Δίνεις ξένο η μόνο θηλάζεις;.δίνεις πιπίλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2020 at 8:56 ΠΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Ωωω να σου ζήσει!εγώ 37 κ 5 σήμερα,μακάρι να μου σπάσουν κ μένα τα νερά!!ελπίζω να μην είχε θέματα η μικρούλα!! πώς πήγε ο τοκετός;θηλάζετε;πωπω πολλές απορίες!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου με έναν πόνο κ για σένα.. Ο τοκετοοοςςς εε;;; Δεν γέννησα φυσιολογικά γιατί ο γιατρός ήθελε να μπω στον 9ο οπότε νοσηλεύτηκα για 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο και αφού λιγοστεψαν πολύ τα νερά σε σημείο να μην έχω καθόλου έκανα καισαρική και τελικά δεν μπήκα ποτέ στον 9ο μήνα ! Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έκανα επισκληρηδιο και είδα αμέσως το μωράκι μου!! Το μωράκι μου μου το κράτησαν στην θερμοκοιτίδα 1 εβδομάδα προληπτικά! Έβγαζα γάλα με το θηλαστρο κ έπινε η μικρή μου όμως μ κόπηκε παρόλο π είχα πολύ σωστή διατροφή!!! Ελπιζω να σε κάλυψα!!!!! Ότι θέλεις ρώτα με παιδί μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2020 at 5:06 ΜΜ, ο/η ioannapl είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!κι εγω γεννησα με καισαρικη 02/01..ολα μια χαρα!!λογικα αυριο θα βγουμε!!μονο με το θηλασμο εχω θεμα...δεν εχει κατεβει γαλα ακομα...ετυχε σε καμια;

Χρόνια Πολλά καλή χρονιά!!! Να σου ζήσει το αστεράκι σου!!!! Εγώ έβγαλα από την αρχή με το θηλαστρο. Ξεκίνησα τη 2η μέρα και έβγαζα μισο μπουκάλι γάλα και μετά πολύ περισσότερο . Όμως απ ότι κατάλαβα με το θηλαστρο δεν μπορείς να κρατήσεις το γάλα σου. Όσο μπορείς βάζε το μωρό στο στηθος σου!!! Και μια καλή ιδέα θα ήταν η σύμβουλος θηλασμού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου με έναν πόνο κ για σένα.. Ο τοκετοοοςςς εε;;; Δεν γέννησα φυσιολογικά γιατί ο γιατρός ήθελε να μπω στον 9ο οπότε νοσηλεύτηκα για 2 εβδομάδες στο νοσοκομείο και αφού λιγοστεψαν πολύ τα νερά σε σημείο να μην έχω καθόλου έκανα καισαρική και τελικά δεν μπήκα ποτέ στον 9ο μήνα ! Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έκανα επισκληρηδιο και είδα αμέσως το μωράκι μου!! Το μωράκι μου μου το κράτησαν στην θερμοκοιτίδα 1 εβδομάδα προληπτικά! Έβγαζα γάλα με το θηλαστρο κ έπινε η μικρή μου όμως μ κόπηκε παρόλο π είχα πολύ σωστή διατροφή!!! Ελπιζω να σε κάλυψα!!!!! Ότι θέλεις ρώτα με παιδί μου!!! 

Αυτό με το γάλα κ μένα να αγχωνει,θα έχω δεν θα χω,για να δούμε...38 κ 1 σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλή χρονιά! Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και με το καλό στις υπόλοιπες! Ο θηλασμός δεν είναι εύκολος για όλες μας δυστυχώς. Για εμένα ήταν εφιάλτης οι πρώτες 2-3 εβδομάδες. Στην κλινική μου έφερναν κι αυτό το θηλαστρο με το οποίο δεν μπορούσα να βγάλω γάλα. Πονούσα υπερβολικά! Έκλαιγα.Ο μικρός δεν έπιανε με τίποτα. Του έδινα αναγκαστικά και ξένο. Τις πρώτες ημέρες έκανε περίπου ένα δίωρο  για να πιάσει. Κόντεψα να πάθω κατάθλιψη. Ήθελα πολύ όμως να θηλάσω. Είχα τρομερό πείσμα. Είχα φυσικά δίπλα μου πάντα και τον παιδιάτρου μου που είναι σύμβουλος θηλασμού. Τελικά τα κατάφερα! Το παρακανα μάλιστα! Τον θήλασα 3 χρόνια😁. Κορίτσια αξίζει να προσπαθήσετε με όλες τις δυνάμεις σας και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρετε. Μην στερείτε από σας και πάνω από όλα από τα παιδάκια σας όλα αυτά τα οφέλη που προσφέρει ο θηλασμός😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Αυτό με το γάλα κ μένα να αγχωνει,θα έχω δεν θα χω,για να δούμε...38 κ 1 σήμερα!

Ναι βρε θα έχεις! Όλες οι μανούλες έχουν!!!!!!! Αντε έρχεται το μωράκι σου!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κοριτσια τι κανετε;;πως τα πατε;;εμεις σαραντισαμε και αρχισαμε σιγα σιγα να βγαινουμε....κοντευει το πρωτο εμβολιο να δουμε!!!

Για το επιδομα γεννας μαθατε τι θα κανουμε τελικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;πως τα πατε;;εμεις σαραντισαμε και αρχισαμε σιγα σιγα να βγαινουμε....κοντευει το πρωτο εμβολιο να δουμε!!!

Για το επιδομα γεννας μαθατε τι θα κανουμε τελικα;;

Εμείς την Κυριακή σαραντιζουμε!!Για το επίδομα έμαθα τέλη Φλεβάρη θα ανοίξει η ηλεκτρονική πλατφόρμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;;διαβαζω τα νεα σας...κι εγω γεννησα 02/01 οποτε κι εγω ειμαι στο.τρεξιμο...

Θελω τη γνωμη σας...εχω τη μικρη που εχει θεμα με τη μυτουλα της...ρουθουνιζει συνεχεια και ειδικα στον υπνο παρα πολυ...η παιδιατρος μας ειπε πριν απο καθε γευμα ορο και να την κραταω μπρουμυτα με τα χερια ψηλα απο το πατωμα για να τις βγαινουν οι βλεννες...το καναμε 20 μερες δεν ειδα βελτιωση..δοκιμασαμε και το physiomer baby τα ιδια..

 

Η παιδιατρος συνεχιζει να μου λεει για ορο και θα περασει...οτι ειναι συνηθισμενο να τραβαει πολυ..

 

Εσεις εχετε παρομοιο θεμα;;τι κανετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,κ εμείς γέννησα με 15/1 κ έκτοτε παλεύουμε τον αποκλειστικό θηλασμό,πολύ δύσκολο τελικά για τη μαμά αλλά χαλάλι.Τωρα προστέθηκε κ η φάση των κολικών,να ναι καλά το ριγκ σλιγκ κ αποκοιμιεται εκεί η μικρή όταν την πιάνουν, ευτυχώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2020 at 10:35 ΠΜ, ο/η ioannapl είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;;διαβαζω τα νεα σας...κι εγω γεννησα 02/01 οποτε κι εγω ειμαι στο.τρεξιμο...

Θελω τη γνωμη σας...εχω τη μικρη που εχει θεμα με τη μυτουλα της...ρουθουνιζει συνεχεια και ειδικα στον υπνο παρα πολυ...η παιδιατρος μας ειπε πριν απο καθε γευμα ορο και να την κραταω μπρουμυτα με τα χερια ψηλα απο το πατωμα για να τις βγαινουν οι βλεννες...το καναμε 20 μερες δεν ειδα βελτιωση..δοκιμασαμε και το physiomer baby τα ιδια..

 

Η παιδιατρος συνεχιζει να μου λεει για ορο και θα περασει...οτι ειναι συνηθισμενο να τραβαει πολυ..

 

Εσεις εχετε παρομοιο θεμα;;τι κανετε

Καλησπέρα! Εγώ έρχομαι από τα μωράκια Φεβρουαρίου αλλά γέννησα νωρίτερα στις 14/01 οπότε ανήκω και εδώ.. 😀 και εμένα ο μπέμπης έχει πολλές μυξες και κάνω ακριβώς το ιδιο.. να φανταστείς ότι δυσκολεύεται στο να φάει και μερικές φορές προς το τέλος μου κάνει σαν να πνίγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...