Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Διάβασα σε ένα άρθρο ότι μπορεί 2 μηνες συνεχομενα να μην κάνεις ωορρηξία τώρα για το εναλλάξ δεν ακούσει κάτι ελπίζω να βοηθήσα 

λοιπον σημερα ειμαι στην 16η και το τεστ αρνητικο...εχω λιγες ελπιδες μεχρι 18η να δω αν θα γινει... φοβαμαι οτι δεν κανω ωορηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

λοιπον σημερα ειμαι στην 16η και το τεστ αρνητικο...εχω λιγες ελπιδες μεχρι 18η να δω αν θα γινει... φοβαμαι οτι δεν κανω ωορηξια

Κορίτσι μ μην φοβάσαι μάλλον θα αργήσει όλα καλά θα πανε να είσαι χαλαρή κ συνέχισε τα τεστακια κ της επαφές σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσι μ μην φοβάσαι μάλλον θα αργήσει όλα καλά θα πανε να είσαι χαλαρή κ συνέχισε τα τεστακια κ της επαφές σου?

ναι θα τα συνεχισω και τα δυο..απλα τωρα με επιασε οτι δεν θα γινει τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

ναι θα τα συνεχισω και τα δυο..απλα τωρα με επιασε οτι δεν θα γινει τπτ

Μην στεναχωριέσαι περιμένω νέα σου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα!! @Ελενακι12 πιστευα σε σενα!!

Ρε κοριτσια τι παρατηρησα..συνηθως μετα την περιοδο ειχα αυτα τα λευκα υγρα που με προετοιμαζαν για ωορρηξια..Αυτη τη φορα δεν ειδα ακομα τπτ! Ειμαι ηδη στην 11η μερα κ τα τεστ βγαινουν ολα αρνητικα..τις προηγουμενες φορες 11η-12η εβλεπα θετικο..

Η θα περασει αυτος ο μηνας ετσι η θα μας αργησει...?

Εγώ έχω μια απορία εμένα άργησε η ωορρηξία μ σίγουρα μέχρι 15η δεν έκανα κάπου 18η είδα διαφανές υγρα κ πόνο κ μου ήρθε περίοδος 25η πρόλαβε να γίνει γονιμοποίηση??? Είναι λίγο περίεργο δεν είναι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Εγώ έχω μια απορία εμένα άργησε η ωορρηξία μ σίγουρα μέχρι 15η δεν έκανα κάπου 18η είδα διαφανές υγρα κ πόνο κ μου ήρθε περίοδος 25η πρόλαβε να γίνει γονιμοποίηση??? Είναι λίγο περίεργο δεν είναι??? 

Ειναι ναι! Μηπως τα λευκα υγρα ηταν προεορτια της περιοδου κ οχι ωορρηξια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita? είπε:

Ειναι ναι! Μηπως τα λευκα υγρα ηταν προεορτια της περιοδου κ οχι ωορρηξια; 

Σίγουρα αφού με ήρθε αλλά τα διαφανές υγρα στην 18η που είχα??? Μπορεί κ να μην έκανα ωορρηξία λες???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σίγουρα αφού με ήρθε αλλά τα διαφανές υγρα στην 18η που είχα??? Μπορεί κ να μην έκανα ωορρηξία λες???? 

Δε θελω να σε μπερδεψω, δεν ειμαι κ ειδικη, τωρα τα μαθαινω κ γω αλλα πιο πιθανο θα το εβλεπα η εκανες νωρις κ απλα δεν εντοπιστηκε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

κοριτσια μια ερωτηση...παρακαλω αν ξερει καποια κοπελα να μου απαντησει... γινεται να εχουμε σε ενα κυκλο ωορηξια και στον αλλο οχι? και να πηγαινει ενναλαξ? δλδ μια να εχουμε και μια οχι? η δυο να εχουμε και μια η δυο οχι?

Απ' ότι ξέρω από τη γυναικολόγο μου Κύνθια μου ναι υπάρχουν περιπτώσεις όπου η ωοθηκακιορηξία δεν θα γίνει επιτυχημένα και μπορεί να δημιουργηθει κάποιο μικρό αιμάτωμα το οποίο αποχωρεί από μόνο του. Δεν είναι κάτι συνηθισμένο όμως νομίζω.. Συζήτα το με τον γιατρό σου καλύτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

κοριτσια μια ερωτηση...παρακαλω αν ξερει καποια κοπελα να μου απαντησει... γινεται να εχουμε σε ενα κυκλο ωορηξια και στον αλλο οχι? και να πηγαινει ενναλαξ? δλδ μια να εχουμε και μια οχι? η δυο να εχουμε και μια η δυο οχι?

ναι κοριτσι μπορει σε καποιο μηνα να μην γινει ωορρηξια.. αυτό όμως μπορει να συμβει μια με δυο φορες το χρονο. στο λεω γιατι εγω το ειχα παθει κ τον επομενο μηνα ειχα δυο φορες όπως και δυο φορες περιοδο μεσα σε ένα μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σίγουρα αφού με ήρθε αλλά τα διαφανές υγρα στην 18η που είχα??? Μπορεί κ να μην έκανα ωορρηξία λες???? 

Εγώ πιστευω οτι ήταν ωορρηξίας! Και εγω που έκανα τεστ ωορρηξίας 18 + 19 ημέρα μου βγήκε θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου καλημέρα και από μένα!! Σήμερα ξύπνησα πολύ χαρούμενη και με θετικές σκέψεις!! Δεν μου έχει έρθει η περίοδος μου ακόμη, αλλά και να μου έρθει δεν θα αφήσω να με ρίξει, νιώθω ότι το νιννάκι μας θα έρθει σύντομα, αν όχι αυτό τον μήνα μέσα στους υπόλοιπους!
Εντομεταξύ έχω φουσκώσει σε τέτοιο σημείο που σήμερα δεν έβρισκα ρούχα για να φορέσω, όλα ήταν υπερβολικά στενά που δεν τα ανεχόμουν! Το στήθος ακόμη τίποτα και πολύ ελαφριες κράμπες πολύυ αραια και που!! Έχω μια μικρούλα ελπίδα κορίτσια μου δεν θα το κρύψω :) Ισως και για αυτό να νιώθω τόσο χαρούμενη και αισιόδοξη σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα και @billbas ευχαριστω για τις απαντησεις! μου γραψατε και οι δυο οτι δεν ειναι συχνο ... αρα δεν μπορει να συμβει μηνα παρα μηνα σωστα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου καλημέρα και από μένα!! Σήμερα ξύπνησα πολύ χαρούμενη και με θετικές σκέψεις!! Δεν μου έχει έρθει η περίοδος μου ακόμη, αλλά και να μου έρθει δεν θα αφήσω να με ρίξει, νιώθω ότι το νιννάκι μας θα έρθει σύντομα, αν όχι αυτό τον μήνα μέσα στους υπόλοιπους!
Εντομεταξύ έχω φουσκώσει σε τέτοιο σημείο που σήμερα δεν έβρισκα ρούχα για να φορέσω, όλα ήταν υπερβολικά στενά που δεν τα ανεχόμουν! Το στήθος ακόμη τίποτα και πολύ ελαφριες κράμπες πολύυ αραια και που!! Έχω μια μικρούλα ελπίδα κορίτσια μου δεν θα το κρύψω :) Ισως και για αυτό να νιώθω τόσο χαρούμενη και αισιόδοξη σήμερα!

ποσες μερες εχεις καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

@Άντρεα και @billbas ευχαριστω για τις απαντησεις! μου γραψατε και οι δυο οτι δεν ειναι συχνο ... αρα δεν μπορει να συμβει μηνα παρα μηνα σωστα? 

Πιστεύω πως όχι, εκτός αν υπάρχει κάτι ορμονικό. Καλό θα ήταν να το συζητήσεις με τον γιατρό σου όμως, για να σου φύγει εντελώς το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Πιστεύω πως όχι, εκτός αν υπάρχει κάτι ορμονικό. Καλό θα ήταν να το συζητήσεις με τον γιατρό σου όμως, για να σου φύγει εντελώς το άγχος!

αν δεν κανω ωορηξια τελικα θα τον παρω τηλ να παω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ποσες μερες εχεις καθυστερηση?

Είμαι στην πρώτη μέρα.. Συνήθως είμαι σταθερή το μέγιστο να έχω 3 μέρες καθυστέρηση.. θα περιμένω μεχρι τη δευτέρα και θα κάνω τεστάκι αν δεν έρθει.. Αν ήμουν όμως, με 1 μέρα καθυστέρηση, δεν έπρεπε να έχω κ άλλα συμπτώματα; αδιαθεσία, κούραση, μειωμένη όρεξη για φαγητό κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Είμαι στην πρώτη μέρα.. Συνήθως είμαι σταθερή το μέγιστο να έχω 3 μέρες καθυστέρηση.. θα περιμένω μεχρι τη δευτέρα και θα κάνω τεστάκι αν δεν έρθει.. Αν ήμουν όμως, με 1 μέρα καθυστέρηση, δεν έπρεπε να έχω κ άλλα συμπτώματα; αδιαθεσία, κούραση, μειωμένη όρεξη για φαγητό κτλ;

οχι απαραιτητα! λιγο υπομονη και κανεις τεστακι η χοριακη! μακαρι να εισαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

οχι απαραιτητα! λιγο υπομονη και κανεις τεστακι η χοριακη! μακαρι να εισαι ?

Μακάριιιι.. Το θέλουμε τόσοοο πολύυυυ.. και προσπαθούμε πολύυυυ καιρόο.. ο Θεούλης να βάλει το χεράκι του!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Άντρεα και @billbas ευχαριστω για τις απαντησεις! μου γραψατε και οι δυο οτι δεν ειναι συχνο ... αρα δεν μπορει να συμβει μηνα παρα μηνα σωστα? 

όχι κοριτσι μην πανικοβάλλεσαι ..εκτός αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ..παρακολουθησε το και εγω θα σε συμβουλευα να πας σε καποιο γυναικολογο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η billbas είπε:

όχι κοριτσι μην πανικοβάλλεσαι ..εκτός αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ..παρακολουθησε το και εγω θα σε συμβουλευα να πας σε καποιο γυναικολογο ..

πηρα πρωτη φορα τεστ και μεχρι τωρα δν την βρηκα και αγχωθηκα μηπως δεν κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Δε θελω να σε μπερδεψω, δεν ειμαι κ ειδικη, τωρα τα μαθαινω κ γω αλλα πιο πιθανο θα το εβλεπα η εκανες νωρις κ απλα δεν εντοπιστηκε! ?

Δεν με μπερδεύεις καθόλου κορίτσι μ εγώ το πήρα απόφαση θα το αφήσω αυτό το μήνα χωρίς τεστ ωορρηξίας κ νσ το βγάλω από το μυαλό μ αν κ είχα παραγγείλει το πρωί αλλά τα ακύρωσα θα το δοκιμάσω έτσι κ βλεπουμε μπορεί από το άγχος μου να μην πιάνω θα το πάω χαλαρά, ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

πηρα πρωτη φορα τεστ και μεχρι τωρα δν την βρηκα και αγχωθηκα μηπως δεν κανω!

μην αγχωνεσαι!! μπορει να μην έκανες  ακόμη  ή να εκανες νωρίτερα και να μην την εντοπισες..μην βαζεις αμεσως στο νου ότι κατι κακο  συμβαινει ..αλλα και κατι να συμβαινει όλα λυνονται ,θα το παρακολουθήσεις  λιγακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nancy είπε:

Εγώ πιστευω οτι ήταν ωορρηξίας! Και εγω που έκανα τεστ ωορρηξίας 18 + 19 ημέρα μου βγήκε θετικό

Μπορει αν κ ήρθα σε επαφή αυτές της μέρες μάλλον δεν ήταν να γίνει δεν πειράζει πάμε για τον άλλο μήνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...