Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ευχαριστώ και για τις ευχές που μου δίνετε όλες για την Ιωάννα μου!!!

Να σας ζησει κ με το καλό για το επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω η προγεστερόνη βοηθάει στην εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαρίου κ στην ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Είναι η ορμόνη που προετοιμάζει τη μήτρα. Αυτά ξέρω. Όμως Επίσης ξερω οτι ανεβαίνει μετα την ωορρηξία κ φυσικά στην εγκυμοσύνη οπου ένας ρολος της ειναι να αναστείλει την ωορρηξία της εγκύου. Σε μη έγκυες τη δίνουν μετα τη μέρα της ωορρηξίας ωστε να υποστηρίξει την εμφύτευση αν υπάρχει γονιμοποίηση. Όμως πριν την ωορρηξία νομιζω ότι μπορεί να σου κάνει το αντίθετο... να μην κάνεις ωορρηξία δλδ... δεν τον ρωτας γιατί απο τωρα; ή εννοούσε να το πάρεις μετα την ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Να σας ζησει κ με το καλό για το επόμενο!

@Mamaioannas τι πλάσμα είσαι εσύ πραγματικά σε θαυμάζω για ότι λες .. έχεις μεγάλη ψυχή και μπραβο σου σε παρακολουθώ μέρες και αναρωτιέμαι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι?? Είστε καλοί άνθρωποι πιστευω και ό θεος θα σας ανταμείψει με ακόμα ένα παιδακι.. εύχομαι τα καλύτερα για το είδη υπάρχον παιδάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36μαζί δεν ήμαστε εμείς?? Με μια μέρα διάφορα?? Από την οωρηξια και μετά έχω μια  πόνο δεξιά και μια  αριστερά  και μια στη μέση της κοιλιάς χαμηλά.  Έχει καμία κανένα τέτοιο σύμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36μαζί δεν ήμαστε εμείς?? Με μια μέρα διάφορα?? Από την οωρηξια και μετά έχω μια  πόνο δεξιά και μια  αριστερά  και μια στη μέση της κοιλιάς χαμηλά.  Έχει καμία κανένα τέτοιο σύμπτωμα?

Γενικά εγώ μετά την ωορρηξία δεν νιώθω τίποτα... Ούτε καν υγρά πηχτα είχα που έχω συνήθως ούτε τίποτα. Ελάχιστες ενοχλήσεις χαμηλά αλλά όχι κάτι άξιο λόγου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Ναι κοριτσάκι είναι το μωράκι μου είναι 19μηνων και ήρθε μετά πολλών κόπων δακρύων και φυσικά πολλών προσευχών.!!!Η Ιωάννα είναι το παιδί των πολλών προσευχών όπως είπε και ο ιερέας που τη βάπτισε και δεν έχει άδικο ήρθε μετά από 8χρονια και αφού πλέον είχε χαθεί πάσα ελπίδα.

Βλέπω ότι έχετε αρχίσει τα τεστακια ωορρηξίας!!Δεν λέω βοηθάνε απλά προσέξτε πολύ μη το παρακάνετε.Τι εννοώ;Μην χάσετε και την μαγεία της στιγμής από το άγχος που μπορεί να προκαλέσουν τα τεστ.Γιατι το λέω;

Κάποια στιγμή εγώ το είχα παρακάνει ψάχνοντας όχι τη μέρα αλλά την ώρα της ωορρηξίας και τον είχα τρελάνει τον καιμενο τον αντρουλη μου...ε κάποια στιγμή βρήκα ΑΚΡΙΒΏΣ ποτέ έχω αλλά μου τσινησε(φανταστείτε ) πως θα έκανα και μου λέει την επική ατάκα:" με αντιμετωπίζεις ως δότη σπέρματος και εγώ τώρα δεν θέλω να κάνεις τη λήψη".... Έμεινα στήλη άλατος εκείνη τη στιγμή καταλαβαίνοντας πόσο λάθος είχα κάνει....μετα από λίγο "αφέθηκα" και δεν έκανα τίποτα άλλο!!!όλα αυτά με τα τεστ ωο με τα συμπτώματα με τα τεστ εγκυμοσύνης τα έκανα μέχρι τον πρωτο χρόνο προσπαθειών...μετά τα παράτησα κατά κάποιον τρόπο....τι εννοώ;βρήκαμε ακριβώς τα θέματα μας(εγώ μονόκερος μήτρα με μια μη διαβατη σάλπιγγα και ωορρηξία μια στο τόσο) και ο άντρας μου αζωοσπερμια και κιρσοκήλη...

Για δικούς μας προσωπικούς λόγους δεν θέλαμε να παρέμβουμε ιατρικά δηλαδή να κάνουμε εξωσωματική η κάτι άλλο(χωρίς να πιστεύουμε ότι αυτό είναι κακό η λάθος) και κάναμε ότι είναι ανθρώπινως δυνατό.Δηλαδη ελεύθερες επαφές....."στο βροντο"- δεν έβλεπα αν ήταν ημερομηνία ωορρηξίας μιας και είχα απογοητευτεί γιατί στη παρακολούθηση που είχα κάνει τον πρωτο χρόνο προσπαθειων με το γιατρό είχαμε δει πως σπανια συμβαίνει....

Εκεί λοιπόν είπαμε πως τέλος δεν κάνουμε τίποτα και αν θέλει ο Θεός θα μας το δώσει.περασαν αλλά 7χρονια... συνολικά 8...και φτάνει η στιγμή που έχω καθυστέρηση....μόνο ημέρα περιόδου σημείωνα τίποτα άλλο....λέω αποκλείεται να είμαι έγκυος γιατί αυτό το μηνα είχαμε μόνο μια επαφή!!!και αυτή ήταν την 23η Ιανουαρίου τη θυμάμαι γιατί ο άντρας μου όλο το μήνα είχε επαναλαμβανόμενες υπηρεσίες και ήταν λιώμα  και μόνο τότε ήταν μέρα ελεύθερη!! έκτος αυτού είχε και ενοχλήσεις από τη κιρσοκήλη και δεν είχαμε επαφές.αυτες οι ενοχλήσεις μας οδήγησαν στον ουρολόγο ο οποίος μας πέθανε!!!!!!!

Μας λέει με τέτοιο σπέρμα δεν πρόκειται να μείνεις ποτέ έγκυος!! εγχείρηση άμεσα! κανονίζουμε όντως εγχείρηση σε 2εβδομαδες αλλά εδώ ήρθε η παρέμβαση Του Θεού που ακυρώνει όλους τους γιατρούς. Ημέρα Πέμπτη πήγαμε κορίτσια μου στον ουρολόγο και Κυριακή πρωί κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό!!!!!!και με μόνο μια επαφή όλο το μήνα!!Για αυτό και πιστευω ότι η Ιωάννα μου είναι δώρο από το Θεό!!

Συγχωρέστε με για το μεγάλο μήνυμα και σας ευχαριστώ που με διαβάσατε!

Συνεχίστε τις προσπάθειες σας και σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα γερά μωράκια που θα γεμίσουν τις αγκαλιές σας και τις καρδιες σας!!!

Αναμφίβολα είναι δώρο Θεού η κορούλα σας! Θαύμα!!! Σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζω κι εγώ που όλα τα έχω εναποθέσει σε Εκείνον. Ας γίνει το θέλημά Του! Να σας ζήσει και εύχομαι ο καλός Θεός να σας χαρίσει ακόμη ένα παιδάκι για να έχει η Ιωάννα ένα αδελφάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Γενικά εγώ μετά την ωορρηξία δεν νιώθω τίποτα... Ούτε καν υγρά πηχτα είχα που έχω συνήθως ούτε τίποτα. Ελάχιστες ενοχλήσεις χαμηλά αλλά όχι κάτι άξιο λόγου 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αναμφίβολα είναι δώρο Θεού η κορούλα σας! Θαύμα!!! Σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζω κι εγώ που όλα τα έχω εναποθέσει σε Εκείνον. Ας γίνει το θέλημά Του! Να σας ζήσει και εύχομαι ο καλός Θεός να σας χαρίσει ακόμη ένα παιδάκι για να έχει η Ιωάννα ένα αδελφάκι!!!

Κορίτσια μου καλησπέρα έκανα κ το δεύτερο σήμερα αλλά μου φαίνεται ίδιο με το χθεσινό τι γίνετε??? Συμβαίνει αυτό???? Δείτε κ εσείς... Το σημερινό είναι το αριστερο

IMG_20190510_194210.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλησπέρα έκανα κ το δεύτερο σήμερα αλλά μου φαίνεται ίδιο με το χθεσινό τι γίνετε??? Συμβαίνει αυτό???? Δείτε κ εσείς... Το σημερινό είναι το αριστερο

IMG_20190510_194210.jpg

Θα κάνεις κι αύριο κοπέλα μου. Να δεις. Αν είναι το αυριανό λιγότερο ή περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Θα κάνεις κι αύριο κοπέλα μου. Να δεις. Αν είναι το αυριανό λιγότερο ή περισσότερο. 

Σίγουρα θα κάνω κ αύριο απλά πιστεύα ότι θα σκουραίνει πιο πολύ σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σίγουρα θα κάνω κ αύριο απλά πιστεύα ότι θα σκουραίνει πιο πολύ σημερα

Και μένα ήταν κάποιες φορές στάσιμο.... ? Έχε υπομονή κ μην αγχώνεσαι. Όταν δεις το πιο σκούρο. Υπολόγισε μέχρι και2 24ωρα μετά επαφή. Κράτα φυσικά κ αυτά κ βάζε τα αν σε βολεύει σε ένα τετράδιο κ γράφε δίπλα ημερομηνίες.. Για να χεις να συγκρίνεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλησπέρα έκανα κ το δεύτερο σήμερα αλλά μου φαίνεται ίδιο με το χθεσινό τι γίνετε??? Συμβαίνει αυτό???? Δείτε κ εσείς... Το σημερινό είναι το αριστερο

IMG_20190510_194210.jpg

Μου φαίνεται ένα τσικ πιο έντονο το σημερινό. Σίγουρα πλησιάζει το θετικό. Κάνε μέχρι να κοκκινίζει κατευθείαν και να γίνεται ίδια με τη γραμμή ελεγχου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω η προγεστερόνη βοηθάει στην εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαρίου κ στην ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Είναι η ορμόνη που προετοιμάζει τη μήτρα. Αυτά ξέρω. Όμως Επίσης ξερω οτι ανεβαίνει μετα την ωορρηξία κ φυσικά στην εγκυμοσύνη οπου ένας ρολος της ειναι να αναστείλει την ωορρηξία της εγκύου. Σε μη έγκυες τη δίνουν μετα τη μέρα της ωορρηξίας ωστε να υποστηρίξει την εμφύτευση αν υπάρχει γονιμοποίηση. Όμως πριν την ωορρηξία νομιζω ότι μπορεί να σου κάνει το αντίθετο... να μην κάνεις ωορρηξία δλδ... δεν τον ρωτας γιατί απο τωρα; ή εννοούσε να το πάρεις μετα την ωορρηξία;

Σ ευχαριστώ πολυ γ την απάντηση.Μ ειπενα τα παρω τωρα γιατι θα παμε για την επέμβαση την Τετάρτη ,οποτε κατι θα χρειάζεται να δει. Προφανώς εχεις δικιο.Μαλλον δεν κυνηγαμε την ωορρηξία στην παρούσα φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και μένα ήταν κάποιες φορές στάσιμο.... ? Έχε υπομονή κ μην αγχώνεσαι. Όταν δεις το πιο σκούρο. Υπολόγισε μέχρι και2 24ωρα μετά επαφή. Κράτα φυσικά κ αυτά κ βάζε τα αν σε βολεύει σε ένα τετράδιο κ γράφε δίπλα ημερομηνίες.. Για να χεις να συγκρίνεις. ?

Ααα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ έτσι κάνω απλά μόνο ημερομηνία δεν γράφω γιατί χθες έκανα το πρώτο οπότε θυμάμαι πάντως σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου φαίνεται ένα τσικ πιο έντονο το σημερινό. Σίγουρα πλησιάζει το θετικό. Κάνε μέχρι να κοκκινίζει κατευθείαν και να γίνεται ίδια με τη γραμμή ελεγχου! 

Ίσως σου φαίνεται γιατί είναι ακόμα βρεγμένο το άλλο έχει στεγνώσει αλλά δεν είμαι κ σίγουρη αν έχει σχέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ελενακι12 είπε:

Ίσως σου φαίνεται γιατί είναι ακόμα βρεγμένο το άλλο έχει στεγνώσει αλλά δεν είμαι κ σίγουρη αν έχει σχέση 

Ναι έχεις δίκαιο τώρα που το βλέπω είναι πιο σκούρο 

IMG_20190510_200751.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Ααα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ έτσι κάνω απλά μόνο ημερομηνία δεν γράφω γιατί χθες έκανα το πρώτο οπότε θυμάμαι πάντως σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου❤️❤️❤️

Ναι γράφε τα.. Για να μη χάνεσαι... Εμένα μπορεί να γινόταν έτσι μετά λευκό. Κ μετά κατακόκκινο. Γενικά αφού είναι η 1η σου φορά. Βλέπεις κ κάνεις. Γενικά τη ημέρα ωορρηξιας έχεις? Κ τι ημέρα είσαι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι γράφε τα.. Για να μη χάνεσαι... Εμένα μπορεί να γινόταν έτσι μετά λευκό. Κ μετά κατακόκκινο. Γενικά αφού είναι η 1η σου φορά. Βλέπεις κ κάνεις. Γενικά τη ημέρα ωορρηξιας έχεις? Κ τι ημέρα είσαι σήμερα? 

Λοιπόν είμαι στην 10η μέρα του κυκλου κ το ημερολογιο λέει ότι ωορρηξία θα κάνω στης 13 του μηνός έχω κύκλο 27 είμαι σταθερή οπότε ελπίζω να κάνω ωορρηξία Κυριακή Δευτέρα ίσως κ Τρίτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Αναμφίβολα είναι δώρο Θεού η κορούλα σας! Θαύμα!!! Σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζω κι εγώ που όλα τα έχω εναποθέσει σε Εκείνον. Ας γίνει το θέλημά Του! Να σας ζήσει και εύχομαι ο καλός Θεός να σας χαρίσει ακόμη ένα παιδάκι για να έχει η Ιωάννα ένα αδελφάκι!!!

Αμήν!σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Mamaioannas τι πλάσμα είσαι εσύ πραγματικά σε θαυμάζω για ότι λες .. έχεις μεγάλη ψυχή και μπραβο σου σε παρακολουθώ μέρες και αναρωτιέμαι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι?? Είστε καλοί άνθρωποι πιστευω και ό θεος θα σας ανταμείψει με ακόμα ένα παιδακι.. εύχομαι τα καλύτερα για το είδη υπάρχον παιδάκι σου!!!

Αααα εσυυυ είσαι που με παρακολουθείς και σε έψαχνα χαχαχα!!δεν είμαι τίποτα κορίτσι μου ένα απλό πλάσμα του Θεού τίποτα άλλο.σε ευχαριστώ και ευχομαι ότι λαχτάρα η ψυχούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Είναι πιο σκούρο το τεστακι!!!Εσω έτοιμη!!!!!

Στο ευχομαι μέσα από τη ψυχή μου οπως και σε όλες σας!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μ να είσαι καλά κ εσύ να χαίρεσαι την κορούλα σου κ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με ένα δεύτερο μωράκι ❤️❤️❤️❤️❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου μέρες έχω να σας γράψω ελπίζω να σας βρίσκω καλά!! Εγώ σήμερα είμαι στην 31 μέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου και άφαντη η ακατανομαστη!

Ποιες είσαστε σε αναμονή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου μέρες έχω να σας γράψω ελπίζω να σας βρίσκω καλά!! Εγώ σήμερα είμαι στην 31 μέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου και άφαντη η ακατανομαστη!

Ποιες είσαστε σε αναμονή??

Καλησπερα!! Να μην ερθει, να μην ερθει!!!

Περιμενω Τριτη-Τεταρτη κ δυστυχως νιωθω οτι ερχεται..☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα!! Να μην ερθει, να μην ερθει!!!

Περιμενω Τριτη-Τεταρτη κ δυστυχως νιωθω οτι ερχεται..☹️

Πράγματι να μην έρθει! εγω δεν ξέρω πώς κρατήθηκα δεν πήγα να πάρω τεστάκι γιατι φοβάμαι την απογοήτευση και αυτό το μήνα απλα περιμένω να έρθει..

Από συμπτώματα δεν ξέρω τι να σκεφτώ για τι πιστεύω ότι θα είναι τα ίδια με την περίοδο και τα έχω όλα! Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Πράγματι να μην έρθει! εγω δεν ξέρω πώς κρατήθηκα δεν πήγα να πάρω τεστάκι γιατι φοβάμαι την απογοήτευση και αυτό το μήνα απλα περιμένω να έρθει..

Από συμπτώματα δεν ξέρω τι να σκεφτώ για τι πιστεύω ότι θα είναι τα ίδια με την περίοδο και τα έχω όλα! Εσύ πως είσαι?

Κ γω καπως ετσι..εχω κατι τσιμπηματακια καπου καπου αλλα προσπαθω να μην δινω σημασια γιατι θα τρελαθω..καποια ειχα κ προηγουμενες φορες. Οποτε εχω το μυαλο μου εκει φτιαχνω συμπτωματα μονη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...