Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Μηπως ειναι τωρα μικρος και τα κανει αυτα;;;; ολα καλα θα πανε

Αμα ειναι μικρος να δεις τι θα γινει....ο πεθερος πια θα φτασει εκει πανω!!!γερα να ειναι παναγια μου κ οτι θελει ας ειναι!!! Ειδα οτι βγηκε αρνητικο ε?? Θετικη σκεψη κοριτσι μου!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια, εγω απο χθες το βραδυ που ειδα βλεννα με λιγο αιμα( συγγνωμη για την αηδια) δεν εχω δει κτ αλλο.. αλλα εχω πονους περιόδου ρε γαμωτο... θεωρητικα περιμενω 18/5 αντε 16/5... τι να πω γαμωτο;;; Πρωτη φορα νοιωθω ετσι.. εχω μονο πυχτα λευκα υγρα.. κ νοιωθω υγρη..( ας συγγνωμη για την περιγραφη).. χιλια συγγνωμη

η αληθεια ειναι οτι ακουγονται καλα αυτα που λες όμως αν περιμενεις 16-18 η ωορηξια σου θα ηταν το σκ (περιπου αν δεν κανω λαθος;;) δεν ειναι λιγο νωρις για αιμα; αλλιως ολα τα αλλα που περιγραφεις ειναι πολυ ελπιδοφορα!!! Εγω πχ δεν μπορω ποτε να καταλαβω γιατι απο τοτε που προσπαθω εχω ξαφνικα πονους περιοδου απο την ωορηξία ενω πάντα είχα μονο τη μερα που αδιαθετουσα! Σημερα το πρωι πχ ξυπνησα επειδη πονουσα αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα οποτε δεν μπορω να το λαβω ως συμπτωμα... αν εσυ ομως εχεις πρωτη φορα μπορει να σημαινει κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

η αληθεια ειναι οτι ακουγονται καλα αυτα που λες όμως αν περιμενεις 16-18 η ωορηξια σου θα ηταν το σκ (περιπου αν δεν κανω λαθος;;) δεν ειναι λιγο νωρις για αιμα; αλλιως ολα τα αλλα που περιγραφεις ειναι πολυ ελπιδοφορα!!! Εγω πχ δεν μπορω ποτε να καταλαβω γιατι απο τοτε που προσπαθω εχω ξαφνικα πονους περιοδου απο την ωορηξία ενω πάντα είχα μονο τη μερα που αδιαθετουσα! Σημερα το πρωι πχ ξυπνησα επειδη πονουσα αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα οποτε δεν μπορω να το λαβω ως συμπτωμα... αν εσυ ομως εχεις πρωτη φορα μπορει να σημαινει κατι!

1/5 ειχα ωορρηξια...5/5 τα συμπτώματα κ λεω μηπως ηταν αμφύτευσης... γι αυτο γτ διαβασα πως 3 μερες κ μετα μπορει να γινει η εμφύτευση!Ειχε καμια κοπελα αντιστοιχα συμπτώματα ρε κοριτσια; Ευχαριστω πολυ για την απαντηση @Tokyo μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

1/5 ειχα ωορρηξια...5/5 τα συμπτώματα κ λεω μηπως ηταν αμφύτευσης... γι αυτο γτ διαβασα πως 3 μερες κ μετα μπορει να γινει η εμφύτευση!Ειχε καμια κοπελα αντιστοιχα συμπτώματα ρε κοριτσια; Ευχαριστω πολυ για την απαντηση @Tokyo μου???

αααα την ίδια μέρα είχαμε! απλά εγώ έχω μικρότερο κύκλο και περιμένω γύρω στις 13-14/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσιαααα.... εγώ  χθες 13η μέρα, το βράδυ είχα τσιμπηματάκια κ την προσπάθειά μου την έκανα κ μαλιστα την ώρα που τα ένιωθα τα τσιμπήματα...σήμερα δε νιώθω κάτι ..να είχα 13η-14η ωορρηξία?πολύ πιθανό..πριν την ενδομητρίωση είχα 30-31 κύκλο.. τον πρώτο μήνα που αδιαθέτησα τώρα ήταν 28άρης.. θα κάνω κ άλλες επαφές τουλάχιστον μέχρι την 16η κ βλέπουμε.. όχι κάθε μέρα όμως.. χαχα...με το μαλακό ξανα να ακολουθήσω..χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki καποια φιλη μου που επιασε παιδι στο πρωτο τριμηνο προσπαθειων μου ειπε κανεις επαφες μερα παρα μερα ανελειπως μεχρι να αδιαθετησεις...και εισαι ησυχος και σιγουρος οτι εχεις κανει σωστη προσπαθεια. Ειχες Ενδομητριώση??? πως το ανακαλυψες?? επισης πως το θεραπευσες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ILIANA86 είπε:

@lactaki καποια φιλη μου που επιασε παιδι στο πρωτο τριμηνο προσπαθειων μου ειπε κανεις επαφες μερα παρα μερα ανελειπως μεχρι να αδιαθετησεις...και εισαι ησυχος και σιγουρος οτι εχεις κανει σωστη προσπαθεια. Ειχες Ενδομητριώση??? πως το ανακαλυψες?? επισης πως το θεραπευσες? 

με την καθημερινότητα βρε κοριτσάκι δύσκολο όλο το μήνα μερα παρα μέρα...χαχαχα...είχα ενδομητρίωση το ανακαλυψα σε έναν από υπέρηχο (κύστη 9,4εκ δεξιά ωοθήκη) τον Ιανουάριο.. κ έγινε λαμπαροσκοπική επέμβαση τον Μάρτιο. άφησα έναν κύκλο να περάσει κ τώρα ξανα μπαίνω στις προσπάθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

με την καθημερινότητα βρε κοριτσάκι δύσκολο όλο το μήνα μερα παρα μέρα...χαχαχα...είχα ενδομητρίωση το ανακαλυψα σε έναν από υπέρηχο (κύστη 9,4εκ δεξιά ωοθήκη) τον Ιανουάριο.. κ έγινε λαμπαροσκοπική επέμβαση τον Μάρτιο. άφησα έναν κύκλο να περάσει κ τώρα ξανα μπαίνω στις προσπάθειες

αυτο λεω και εγω συμφωνω και ολο αυτο μετα γινεται αναγκαστικο ψυχοφθορο και κουραστικο αλλα θεωρω πως αν δεν εισαι σιγουρη με καποιο τροπο (παρακολούθηση ή στικακια) αυτος ειναι ισως ο πιο ασφαλες. Εμενα μου ειπε ενας γιατρος οτι αυτο φαινεται απο την cea 125 και γενικα κανεις δεν ειναι σιγουρος 100% αν εχεις ή οχι αν δεν παει λαπαροσκοπικα

Να σε ρωτησω @lactaki μετα απο ποσο καιρο απο το χειρουργειο μπορεις να ξεκινησεις ξανα προσπάθειες??

Εμεις σημερα θα παμε για την πρωτη συζητηση για εξωσωματικη στον γιατρο μου που συνεργαζεται με τον Πάντο. Δεν περιμενω αλλο...παω στοχευμενα πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ακουστε με λιγο...μετα το αρνητικο τεστ πηγα στον γιατρο για να μου δωσει την συνταγη για την βιταμη D που μου ειχε γραψει πριν το Πασχα και την χρωσταγα στον φαρμακοποιο...με την ευκαιρια του ειπα οτι ειμαι στην 30η μερα εκανα τεστ ειναι αρνητικο αλλα περιοδος δν..μου λεει επειδη εχω πολυκ ωοθηκες να μετραω απο τον πιο μεγαλο μου κυκλο...τωρα να περιμενω λεει και αν δν ερθει εως Δευτερα να τον παρω τηλ για να δουμε για χοριακη...αλλο παλι αυτο...εγω νομιζα οτι εχει φτιαξει ο κυκλος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anastasia_92 είπε:

Αμα ειναι μικρος να δεις τι θα γινει....ο πεθερος πια θα φτασει εκει πανω!!!γερα να ειναι παναγια μου κ οτι θελει ας ειναι!!! Ειδα οτι βγηκε αρνητικο ε?? Θετικη σκεψη κοριτσι μου!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!

Σου ευχομαι εναν μπεμπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ILIANA86 είπε:

αυτο λεω και εγω συμφωνω και ολο αυτο μετα γινεται αναγκαστικο ψυχοφθορο και κουραστικο αλλα θεωρω πως αν δεν εισαι σιγουρη με καποιο τροπο (παρακολούθηση ή στικακια) αυτος ειναι ισως ο πιο ασφαλες. Εμενα μου ειπε ενας γιατρος οτι αυτο φαινεται απο την cea 125 και γενικα κανεις δεν ειναι σιγουρος 100% αν εχεις ή οχι αν δεν παει λαπαροσκοπικα

Να σε ρωτησω @lactaki μετα απο ποσο καιρο απο το χειρουργειο μπορεις να ξεκινησεις ξανα προσπάθειες??

Εμεις σημερα θα παμε για την πρωτη συζητηση για εξωσωματικη στον γιατρο μου που συνεργαζεται με τον Πάντο. Δεν περιμενω αλλο...παω στοχευμενα πλεον

ναι είχα κάνει αυτή την εξέταση μαζί με μαγνητική κ το επιβεβαίωσε ο γιατρος μου. ήταν ανεβασμένη η cea125..εγώ αν κ είχα διαβάσει κ προετοιμαστεί ότι θα ακολουθήσει θεραπεία με διακοπή περιόδου 6 μήνες περίπου δεν μ έδωσε κάτι τέτοιο. μ πε να μείνω έγγυος.. απλά ο γιατρός μ είπε να αφήσω έναν κύκλο να περάσει κ μετά να προσπαθήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Το έχω ξαναπει και δεν το θυμάστε! Και εγώ με μία επαφή μόνο την ημέρα του θετικού τεστ έμεινα έγκυος! Αρκεί αυτή και μόνο για να γίνει το καλό! Μην απελπίζεστε! Σου εύχομαι να είναι η τυχερη σου αλλά μην σε παίρνει απο κάτω! Σε νιωθω πως μπορει να εχεις κουραστει αλλα έτσι δεν βοηθας καλή μου το σωματάκι σου να κάνει τη δουλεια του. 

Κουράστηκα αγχώθηκα στεναχωρήθηκα  ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια μου ακουστε με λιγο...μετα το αρνητικο τεστ πηγα στον γιατρο για να μου δωσει την συνταγη για την βιταμη D που μου ειχε γραψει πριν το Πασχα και την χρωσταγα στον φαρμακοποιο...με την ευκαιρια του ειπα οτι ειμαι στην 30η μερα εκανα τεστ ειναι αρνητικο αλλα περιοδος δν..μου λεει επειδη εχω πολυκ ωοθηκες να μετραω απο τον πιο μεγαλο μου κυκλο...τωρα να περιμενω λεει και αν δν ερθει εως Δευτερα να τον παρω τηλ για να δουμε για χοριακη...αλλο παλι αυτο...εγω νομιζα  οτι εχει φτιαξει ο κυκλος μου!! @Tokyo

@lactaki

@Σταυρι

@Γιάννα 36

Και τα αλλα κοριτσια μηπως ειδατε το μνμ μου???? @Jesabell

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@lactaki

@Σταυρι

@Γιάννα 36

Και τα αλλα κοριτσια μηπως ειδατε το μνμ μου???? @Jesabell

Αρα,δεν τελείωσε τιποτα! Υπάρχει ελπίδα αν δεν αδιαθετίσεις ε;; Μακαρι ρε κορίτσι μου! Μακάρι! Ευχομαι να ειναι μωράκι& οχι ανωμαλία του κυκλου!!!!! Να ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ!!!!!??????

Ημουν δουλεια κ δε το ειχα δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου.. έγραφα μήνυμα και κόλλησε το κινητό και έστειλε αλλά ντι άλλων.. τεσπα πως είστε κορίτσια;; @Κύνθια μου εύχομαι το τεστακι να ήταν λάθος.. Και να μην έρθει ποτέ η ακατονομαστη!!!  Για τα υπόλοιπα κορίτσια μην χάνεται την πίστη σας και την αισιοδοξία σας και όλα καλά θα πάνε!!  Εγώ στο τελευταίο υπέρηχο που πήγα ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει οπίσθια κλίση κάτι που το ήξερε από πιο παλιά αλλά δεν είχα δώσει σημασια τότε..  Τον ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα τώρα στην εγκυμοσύνη και μου είπε κανένα πρόβλημα..  υπό "κανονικές" συνθήκες  θα έπρεπε να δυσκολευτω στην σύλληψη κάτι που ευτυχως δεν συνέβη.. Όλα είναι σχετικά κορίτσια μου.. έχετε τις επαφουλες σας και όλα καλά θα πάνε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@lactaki

@Σταυρι

@Γιάννα 36

Και τα αλλα κοριτσια μηπως ειδατε το μνμ μου???? @Jesabell

Ναι υπαρχει!!! Σε ευχαριστω...θα δειξει τις επομενες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου.. έγραφα μήνυμα και κόλλησε το κινητό και έστειλε αλλά ντι άλλων.. τεσπα πως είστε κορίτσια;; @Κύνθια μου εύχομαι το τεστακι να ήταν λάθος.. Και να μην έρθει ποτέ η ακατονομαστη!!!  Για τα υπόλοιπα κορίτσια μην χάνεται την πίστη σας και την αισιοδοξία σας και όλα καλά θα πάνε!!  Εγώ στο τελευταίο υπέρηχο που πήγα ο γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει οπίσθια κλίση κάτι που το ήξερε από πιο παλιά αλλά δεν είχα δώσει σημασια τότε..  Τον ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα τώρα στην εγκυμοσύνη και μου είπε κανένα πρόβλημα..  υπό "κανονικές" συνθήκες  θα έπρεπε να δυσκολευτω στην σύλληψη κάτι που ευτυχως δεν συνέβη.. Όλα είναι σχετικά κορίτσια μου.. έχετε τις επαφουλες σας και όλα καλά θα πάνε..  

Μανταρινακι μου καλα τα λες πρεπει να εχουμε πιστη....ολα θα γινουν που θα παει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κύνθια μακάρι! Άντε να δούμε κ κανένα θετικό το Μάη!!! Οι πολυκυστικες ειναι περιεργο πράγμα... φιλη με πολυ μεγαλο θεμα προσπαθούσε χρόνο και βαλε κ οταν πια έχασε καθε ελπιδα έμεινε... κ μαλιστα ηταν τοσο σίγουρη οτι εχει ανωμαλια κυκλου κ όχι εγκυμοσύνη που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος οταν επρεπε πια να κανει αυχενική!!! Οπότε κατσε κ θα δεις :-)

@Soulful μίλησες με το γιατρό σου όλα οκ;;;

@Niki94 τι κάνεις κοριτσάκι;;; ξεκινησες ή ακόμα; πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία; ευχομαι συντομα να δεις επιτέλους το θετικό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Κύνθια μακάρι! Άντε να δούμε κ κανένα θετικό το Μάη!!! Οι πολυκυστικες ειναι περιεργο πράγμα... φιλη με πολυ μεγαλο θεμα προσπαθούσε χρόνο και βαλε κ οταν πια έχασε καθε ελπιδα έμεινε... κ μαλιστα ηταν τοσο σίγουρη οτι εχει ανωμαλια κυκλου κ όχι εγκυμοσύνη που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος οταν επρεπε πια να κανει αυχενική!!! Οπότε κατσε κ θα δεις :-)

@Soulful μίλησες με το γιατρό σου όλα οκ;;;

@Niki94 τι κάνεις κοριτσάκι;;; ξεκινησες ή ακόμα; πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία; ευχομαι συντομα να δεις επιτέλους το θετικό!!!

 

Και εγω την πρωτη φορα που εμεινα νομιζα οτι ηταν ανωμαλια και ειχα αρνηση για τεστ και με παροτρυνε ο γιατρος για χοριακη και τελικα ημουν τοτε 5 εβδομαδων ασχετο τι εγινε μετα...απλα τωρα νομιζα οτι ειχε φτιαξει ο κυκλος μου στις 29 μερες...για να δουμε που θα καταληξει η ιστορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Και εγω την πρωτη φορα που εμεινα νομιζα οτι ηταν ανωμαλια και ειχα αρνηση για τεστ και με παροτρυνε ο γιατρος για χοριακη και τελικα ημουν τοτε 5 εβδομαδων ασχετο τι εγινε μετα...απλα τωρα νομιζα οτι ειχε φτιαξει ο κυκλος μου στις 29 μερες...για να δουμε που θα καταληξει η ιστορια

Πήρες κάτι για τον κυκλο σου; καποια θεραπεία;  πάντως οντως αν αργησει κ αλλο κανε αυτό που λέει ο γιατρός :-)

Τι να πω καμια φορά σκέφτομαι πως δεν θα συμβεί ποτέ :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Και εγω την πρωτη φορα που εμεινα νομιζα οτι ηταν ανωμαλια και ειχα αρνηση για τεστ και με παροτρυνε ο γιατρος για χοριακη και τελικα ημουν τοτε 5 εβδομαδων ασχετο τι εγινε μετα...απλα τωρα νομιζα οτι ειχε φτιαξει ο κυκλος μου στις 29 μερες...για να δουμε που θα καταληξει η ιστορια

Μακαρι να είναι απλά νωρίς για να δείξει! Και μία άλλη κοπέλα έκανε τεστ ήταν αρνητικό κι η χοριακη έδειξε 300 κάτι! Ποτέ δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πήρες κάτι για τον κυκλο σου; καποια θεραπεία;  πάντως οντως αν αργησει κ αλλο κανε αυτό που λέει ο γιατρός :-)

Τι να πω καμια φορά σκέφτομαι πως δεν θα συμβεί ποτέ :-(

Επαιρνα χρονια αντισσυλιπτικα και οταν αππφασισα για μωρακι τα εκοψα...παντα βεβαια με γνωση του γιατρου και μετα ορμονολογικες και υπερηχο πολυ καλα!! Να μν σκεφτεσαι ετσι θα γινει θελει δν θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μακαρι να είναι απλά νωρίς για να δείξει! Και μία άλλη κοπέλα έκανε τεστ ήταν αρνητικό κι η χοριακη έδειξε 300 κάτι! Ποτέ δεν ξέρεις! 

Σε ευχαριστω...μακαρι να ειναι ετσι και οχι κατι αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...