Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να ναι και κάτι καλό. Αν δεν κατέβει αίμα κανονικά, ελπίζεις! 

Αχ μακαρι...τι να πω...μεχρι αυριο θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι να καανεις δν χανεις τπτ....κοριτσια βοηθηστε με λιγο γτ αγωθηκα τωρα πολυ...αυριο περιμενω και πριν λιγο ειδα μια πολυ μικρη σταγονα αιμα...υπαρχει εστω και μια μικρη περιπτωση να ειναι εμφυτευση??? Η κατεβαινει??? Ρωταω βλακειες??? Με επιασε αγχος

Ολα ειναι πίθανα.. κ αργοπορημενη εμφυτευση αλλα δυστηχως Που να μη, μη,μη ( ερθει η ακατανόμαστη).. σου ευχομαι να εχεις Μπουμπακι!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????????????✌️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι δεν ξερω τι να σου πω... μηπως σε πείραξε η ενεση; πρέπει να δεις την προγεστερόνη σου σίγουρα κ βασικά να σου πει ο γιατρός τι να κάνεις γιατι αν δεν θυμαμαι καλα ειχες υψηλή τιμή οπότε γιατι να φταίει αυτο; δεν ξερω... εμενα ειναι σταθερά 12 μερες αλλα παντα ηταν τόσο... οταν πήρα τις βιταμίνες μικρυνε 1 μερα για 2 κύκλους κ τωρα τις εκοψα! Θα σου πω... το 9 μερες είναι λιγο, κατι σε ενόχλησε σίγουρα!

Ίσως με ενόχλησε η ένεση,κ εγώ τι σκέφτομαι.Αλλα απ'την αλλάξει σκέφτομαι κ την κύστη που έχω στη δεξιά ωοθήκη.Σημερα αισθάνομαι να με τσιμπάει αυτή η πλευρά,η δεξιά.Δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτω.Κ την προγεστερόνη βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Ολα ειναι πίθανα.. κ αργοπορημενη εμφυτευση αλλα δυστηχως Που να μη, μη,μη ( ερθει η ακατανόμαστη).. σου ευχομαι να εχεις Μπουμπακι!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????????????✌️??

Σε ευχαριστωωωωωω πολυυυυυυ!!!!!  μακαρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

 τιι εκανες με τα καφε υγρα που ειδες;;

Εχω βλεννες (συγγνώμη)ακόμη και 1η φορα 37 θερμοκρασια... δε μ εχει ξανατυχει..  περίοδιο περιμενω 16-18/5...δε ξερω ρε κοριτσια δε θελω να αναθαρρευω για να μην απογοητευτω! Ο,τι γίνει!!!!!!!!!????? Αλλα αν γίνει σας κερνάω!!!!!!!!!!    Οτι θελετε!!!!!!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ναι ναι άμεσα κορίτσι για να μην αναλώνεσαι άδικα στο τί συμβαίνει... αν είναι ενδομητρίωση να το κάνεις να τελειώνει... να προχωρήσεις..

@lactaki σκέφτομαι κατευθείαν εξωσωματική αν γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εχω βλεννες (συγγνώμη)ακόμη και 1η φορα 37 θερμοκρασια... δε μ εχει ξανατυχει..  περίοδιο περιμενω 16-18/5...δε ξερω ρε κοριτσια δε θελω να αναθαρρευω για να μην απογοητευτω! Ο,τι γίνει!!!!!!!!!????? Αλλα αν γίνει σας κερνάω!!!!!!!!!!    Οτι θελετε!!!!!!!????????

Μακαρι να εισαι εγκυουλααααα!!! Εχεις λιγες μερουλες ακομα να δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Μακαρι να εισαι εγκυουλααααα!!! Εχεις λιγες μερουλες ακομα να δεις!!!

Αμην παναγια μου... θα δειξει?????ευχαριστω πολυ και ανταποδίδω γλυκο μου κοριτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εχω βλεννες (συγγνώμη)ακόμη και 1η φορα 37 θερμοκρασια... δε μ εχει ξανατυχει..  περίοδιο περιμενω 16-18/5...δε ξερω ρε κοριτσια δε θελω να αναθαρρευω για να μην απογοητευτω! Ο,τι γίνει!!!!!!!!!????? Αλλα αν γίνει σας κερνάω!!!!!!!!!!    Οτι θελετε!!!!!!!????????

Στο εύχομαι! Έχεις καλά σημάδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εχω βλεννες (συγγνώμη)ακόμη και 1η φορα 37 θερμοκρασια... δε μ εχει ξανατυχει..  περίοδιο περιμενω 16-18/5...δε ξερω ρε κοριτσια δε θελω να αναθαρρευω για να μην απογοητευτω! Ο,τι γίνει!!!!!!!!!????? Αλλα αν γίνει σας κερνάω!!!!!!!!!!    Οτι θελετε!!!!!!!????????

Μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κοριτσια τι να πω;; Δεν χαιρομαι γτ μπορει να ειναι συμπτωσεις κ μετα να ξενερώσω... ωστόσο ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2019 να γινουμε μανουλιτσες, να μεγαλωσουμε γερα μωρα!!!!! Ευχαριστω πολυ πολυ για το support!!!!!! Μακαρι να αποδώσει ο «χαμούλης» σε ολες μας???✌️???????????

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι να καανεις δν χανεις τπτ....κοριτσια βοηθηστε με λιγο γτ αγωθηκα τωρα πολυ...αυριο περιμενω και πριν λιγο ειδα μια πολυ μικρη σταγονα αιμα...υπαρχει εστω και μια μικρη περιπτωση να ειναι εμφυτευση??? Η κατεβαινει??? Ρωταω βλακειες??? Με επιασε αγχος

Μακάρι να είναι εμφύτευση στο εύχομαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι να είναι εμφύτευση στο εύχομαι ??

Σε ευχαριστω πολυ!!! Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου ειχε τυχει στην αναμενομη μερα να εχω λιγο καφε και μετα τπτ...τωρα θα δειξει μεχρι αυριο πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Πολυ σωστα... 10.5 εχω

άρα δεν έχεις ενδομητρίωση σωστά? διότι όπως έχω αναφέρει σε άλλο post γι αυτό το θέμα οι απόψεις διίστανται ο Ψαθάς που τον είχα επισκεφθεί πριν 4 μήνες υποστηρίζει πως για να είναι σίγουρος και να αποκλείσει την ενδομητρίωση θα πρέπει να είναι οι τιμές μεταξύ 1 και 10 από εκεί και πάνω υπάρχουν υποψίες, για αυτό καί με καθοδήγησε να κανω λαπαροσκόπηση Επίσης μου εχε πει πως αν υπάρχει υποψία για ενδομητρίωση υπαρψει μεγαλη πιθανοτητα αποτυχίας της εξωσωματικής. Ο Παράσχος και ο γιατρός που με παρακολουθεί Χρόνια δεν πιστεύουν σεβαστή τη θεωρία...τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ILIANA86 είπε:

άρα δεν έχεις ενδομητρίωση σωστά? διότι όπως έχω αναφέρει σε άλλο post γι αυτό το θέμα οι απόψεις διίστανται ο Ψαθάς που τον είχα επισκεφθεί πριν 4 μήνες υποστηρίζει πως για να είναι σίγουρος και να αποκλείσει την ενδομητρίωση θα πρέπει να είναι οι τιμές μεταξύ 1 και 10 από εκεί και πάνω υπάρχουν υποψίες, για αυτό καί με καθοδήγησε να κανω λαπαροσκόπηση Επίσης μου εχε πει πως αν υπάρχει υποψία για ενδομητρίωση υπαρψει μεγαλη πιθανοτητα αποτυχίας της εξωσωματικής. Ο Παράσχος και ο γιατρός που με παρακολουθεί Χρόνια δεν πιστεύουν σεβαστή τη θεωρία...τι να πω

Θα σου πω, επειδη ψαχνω και διαβάζω πολυ γενικα και με τους γιατρούς μου ειμαι πολυ κοντα( ολους) οι τιμες ειναι ενδεικτικες κ πολλες φορες εχουν καποια απόκλιση.. οχι δεν ειχα ουτε εχω ενδομητριωση.. νομιζω το 12 ειναι ενα καλο νούμερο απο τα λιγα που ξερω.. επισης με υπερηχο αυτο δεν φαινεται; Η ενδωμητριωση εννοω.. κ απο οσο ξετω εχει πονους πολλους κ πολλες φορες ανυπόφορους.. οποτε μαλλον οι 2γιατροι εχουν δικιο και οχι ο πρωτος...στη περιπτωσή σου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια...μου ξαναμπαινοντας στη διαδικασία να μπω ξανά στο φόρουμ....συνειδητοποιώ διαβάζοντας τις ιστορίες μας....πως ένα κοινό πρόβλημα υπάρχει που θα πρέπει να το αντιμετωπίσουμε και να το μιλήσουμε πρώτα από όλα.... και αυτό δεν είναι άλλο από το άγχος...η ψυχολογία είναι το number 1 γιατί όλες μας έχουμε ακούσει και έχουμε δει περιπτώσεις πολύ πιο δύσκολες από εμάς και να έχουν κάνει παιδί. Για αυτό να βρούμε τρόπους να χαλαρώσουμε να ηρεμήσουμε να πιστέψουμε ότι θα γίνει τώρα ένα μήνα μετά ένα μήνα πριν αυτό κάνεις δε το ξέρει (και το λέω εγώ που πέρασαν ήδη 18 μήνες) πολλές φορές σκέφτομαι ότι θα μπορούσα να έχω ήδη ένα μωρό 5 ή 8 ή 9 μηνων αλλα ολο αυτο δε βγαζει πουθενα τα λεω για να τα ακουω και εγω ....ας χαλαρωσουμε ας ηρεμησουμε και ας πιστέψουμε ότι απλά θα έρθει όταν πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, αυτό δε λεω κι εγω!!!!!!!! Με επιβεβαιώνεις φίλη μου!!!!!!! Οπως τα λες ειναι!!!!!!?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????☑️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εμ, αυτό δε λεω κι εγω!!!!!!!! Με επιβεβαιώνεις φίλη μου!!!!!!! Οπως τα λες ειναι!!!!!!?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????☑️

μας βλέπω όλες να κάνουμε σποράκια και να λέμε...καλα ήμουν και πριν πλάκα κάνω... αλλά και πάλι ας απολαύσουμε την ζωή μας όπως είναι αυτή τη στιγμή δεν έχει νόημα να περνάνε οι μέρες και οι μήνες και να ζούμε με αυτή την εμμονή. Εγώ έπαθα πιστεύω και μινι κατάθλιψη! το έριξα στο φαγητό παραμέλησα τον εαυτό μου..πήρα δεκα κιλά μέσα σε ένα χρόνο και τη κατάλαβα ? τι έκανα? ασυνείδητα πήρα τα κιλά μιας εγκυμοσύνης? φανταστείτε τι ακούω λοιπόν για τα κιλά που πήρα όλοι νομίζουν που έχουν να με δουν καιρό ότι εκανα παιδί. Το ξανά λέω τα λέω για να τα ακούσω και να τα ακούσουν όσες ξεκινάνε τώρα ν μη κάνουν τα ίδια λάθη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τα ίδια ακριβώς έκανα κι εγώ. Μόλις είδα θετικό είχα επαφή το ίδιο βράδυ, και την επόμενη που παρέμενε θετικό είχα το βράδυ αλλά αργά, ξημερώματα Σαββάτου δηλαδή ?χθες βράδυ δεν έκανα κάτι, ίσως σήμερα βράδυ. Εσύ δοκίμασε αύριο πρωί αν βολεύει! 

Αύριο πρωί Όχι δεν βολεύει αλλά σήμερα βραδυ λέω και ίσως και αύριο βράδυ..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αύριο πρωί Όχι δεν βολεύει αλλά σήμερα βραδυ λέω και ίσως και αύριο βράδυ..  

Καλύτερα είναι να μεσολαβεί ένα 24ωρο από την προηγούμενη επαφή, από όσο γνωρίζω... Καλή διασκέδαση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σημερα έκανα κι άλλο τεστακι και βγήκε καραθετικο... εχτες ήρθα σ επαφή και σήμερα το πρωί αύριο είναι άλλη μέρα δεν ξέρω εσείς τι λέτε να κάνω  @Γιάννα 36 @ILIANA86 @Jesabell @lactaki ;;; α να σημειώσω οτιβαπο εχτες έχω πονακια δεξιά 

κάτι νιώθω βρε @Σταυρι μου για σένα αυτό το μήνα... συνέχισε τις επαφές γιατί θετικό τεστ σημαίνει έρχεται όχι ότι έχεις ωορρηξία.. οπότε σίγουρα σήμερα κ αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κάτι νιώθω βρε @Σταυρι μου για σένα αυτό το μήνα... συνέχισε τις επαφές γιατί θετικό τεστ σημαίνει έρχεται όχι ότι έχεις ωορρηξία.. οπότε σίγουρα σήμερα κέ

Εγώ πάλι τιποτα δεν νιώθω.  Εσύ νιώθεις γιατί με νοιάζεσαι και μ αγαπάς.. Ο Θεός ξέρει πότε  παντως εγώ για καλο και για κακο την είχα την επαφουλα μου σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πάλι τιποτα δεν νιώθω.  Εσύ νιώθεις γιατί με νοιάζεσαι και μ αγαπάς.. Ο Θεός ξέρει πότε  παντως εγώ για καλο και για κακο την είχα την επαφουλα μου σημερα..

καλά έκανες συνέχισε.. το πρωί είναι πιο ωραία χαχαα... εγώ θα τον περιλάβω το βράδυ... 13η είμαι πιστεύω πως δεν εχω κάνει ακόμη ωορρηξία δε ξέρω το έχω αφήσει στον αυτόματο αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μακάρι κ αυτο το μήνα να έχουμε ευχάριστα! Ο Απρίλης αποδείχτηκε πολύ καλός! @Σταυριι μου θα ερθει θα δεις! Είσαι ακόμα μικρή, εμενα φίλη μου εμεινε μετα απο επέμβαση που αφαίρεσε μια ωοθηκη! (Φυσιολογικα εννοω). @lactaki εφόσον τοτο διορθώσες το πρόβλημα, θα ερθει, δωσε λιγο χρόνο στο σωμα σου! @Κύνθια @Jesabell εύχομαι καλά αποτελέσματα!

@Γιάννα 36 μακάρι αυτό το μήνα να έρθει επιτέλους κ η σειρά μας!

@Soulful ολα θα βρουν το δρομο τους... το να πάρουμε αν χρειαστει προγεστερόνη ειναι κάτι απλο (νομιζω!)

Κορίτσια γενικα ψυχολογία χρειάζεται πανω απο ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...