Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιδεση και ουτροτζεσταν!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου, είμαι στην 15 εβδομάδα και πριν από 1 εβδομάδα έκανΛ περίδεση....Είμαι ξάπλα μόνο τουαλέτα και όταν τρώω.....πίνω τις βιταμίνες μου αλλά όπως και στην αρχή που είχα λίγο αίμα και τωρα πάλι πινω τρεις φορές τα ουτροτζεσταν.....Δεν τα θέλω καθόλου όμως, καταρχήν βάζω πολλά κιλά χωρίς να τρώω, εχω ταχυκαρδίες νευρικότητα και ζαλάδες....επιχείρησα δύο φορές να τα κόψω από μόνη μου. Αλλά είχα φοβερούς πόνους χαμηλά στην κοιλιά κάτι σαν συσπάσεις. Είχε κάποια από σας τέτοια εμπειρία; Πρέπει να τα παίρνω τα ουτροτζεσταν οπωσδήποτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είμαι στην 15 εβδομάδα και πριν από 1 εβδομάδα έκανΛ περίδεση....Είμαι ξάπλα μόνο τουαλέτα και όταν τρώω.....πίνω τις βιταμίνες μου αλλά όπως και στην αρχή που είχα λίγο αίμα και τωρα πάλι πινω τρεις φορές τα ουτροτζεσταν.....Δεν τα θέλω καθόλου όμως, καταρχήν βάζω πολλά κιλά χωρίς να τρώω, εχω ταχυκαρδίες νευρικότητα και ζαλάδες....επιχείρησα δύο φορές να τα κόψω από μόνη μου. Αλλά είχα φοβερούς πόνους χαμηλά στην κοιλιά κάτι σαν συσπάσεις. Είχε κάποια από σας τέτοια εμπειρία; Πρέπει να τα παίρνω τα ουτροτζεσταν οπωσδήποτε; 

Μη σταματήσεις τα utrogestan από μόνη σου αν δε σου πει ο γιατρός. Πάρ' τον πρώτα τηλέφωνο. Εγώ έπαιρνα πρωί βράδυ και εδώ και δύο μέρες μόνο βράδυ. Και έκανα και 3 ενέσεις προγεστερόνης. Και δεν είχα κάποιο πρόβλημα ή αίμα απλά προληπτικά μου τα έδωσε. 

Το ξέρω ότι προκαλούν φοβερή υπνηλία και ζάλη. Και ίσως κατακράτηση υγρών. Έχω που και που και ταχυκαρδίες.

Κι εγώ τρώω το ίδιο με πριν και πήρα σχεδόν 4 κιλά. Είμαι 10εβδ + 6ημ. Η κοιλιά μου φαίνεται από τώρα.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Και υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ουτροτζεσταν ειναι προγεστερονη. Υπαρχει και η ενεσιμη μορφη που συνηθως δεν προκαλει παρενεργειες. Ειναι ενεσεις που μπορεις να κανεις και μονη σου. Συζητησε το με τον γιατρο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν αλήθεια;  Δεν το ήξερα....μηπως Όμως επειδή τρυπιεμαι μια φορά για θρομβοφιλια δεν θέλει να με επιβαρύνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...