Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα και η  D3 είναι 9!! ένα σοκ το έπαθα.. 

Ειχες καποιο συμπτωμα? Η προολιπτικα εκανες την εξεταση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα και η  D3 είναι 9!! ένα σοκ το έπαθα.. 

Αχ κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι θα σου δώσει ο γιατρός συμπλήρωμα και θα ανέβει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα πολυ να μπω στην ομορφη παρεα σας! Σας διαβαζω καιρο! Κ αππφασισα να σας γραψω! 

Καλησπέρα!! Καλώς μας ήρθες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ειχες καποιο συμπτωμα? Η προολιπτικα εκανες την εξεταση? 

εγκυουλα είμαι και μου ζήτησε ο ενδοκρινολογος να κάνω εξετάσεις να δούμε σε τι φάση είναι οι τιμές του θυρεοειδή.. Τον παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει.. πππφφφ @ViKcy μου λογικά έτσι θα γίνει... Αλλά λες να επηρεάζει την εγκυμοσύνη τώρα που έχω έλλειψη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εγκυουλα είμαι και μου ζήτησε ο ενδοκρινολογος να κάνω εξετάσεις να δούμε σε τι φάση είναι οι τιμές του θυρεοειδή.. Τον παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει.. πππφφφ @ViKcy μου λογικά έτσι θα γίνει... Αλλά λες να επηρεάζει την εγκυμοσύνη τώρα που έχω έλλειψη;; 

Νομιζω οχι γτ ειιναι νωρις θα σ δωσει συμπλήρωμα μπόλικο κ θα εισαι τέλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εγκυουλα είμαι και μου ζήτησε ο ενδοκρινολογος να κάνω εξετάσεις να δούμε σε τι φάση είναι οι τιμές του θυρεοειδή.. Τον παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει.. πππφφφ @ViKcy μου λογικά έτσι θα γίνει... Αλλά λες να επηρεάζει την εγκυμοσύνη τώρα που έχω έλλειψη;; μ

Με το καλο κοπελα μου! Ολα να πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! σε  ευχαριστώ πολύ!! Καλώς μας ήρθες και στα δικά σου με το καλό!! 

Κορίτσια τον βρήκα τον γιατρό και μου είπε μην αγχώνεσαι.. Στην Ελλάδα όλοι έχουμε έλλειψη βιταμίνης  D  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εγκυουλα είμαι και μου ζήτησε ο ενδοκρινολογος να κάνω εξετάσεις να δούμε σε τι φάση είναι οι τιμές του θυρεοειδή.. Τον παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει.. πππφφφ @ViKcy μου λογικά έτσι θα γίνει... Αλλά λες να επηρεάζει την εγκυμοσύνη τώρα που έχω έλλειψη;; 

Koρίτσι μου μη φοβάσαι καθόλου για το μωράκι!!Δ θα πάθει κάτι!!Το καλό είναι ότι με τις αμπούλες ανεβαίνει γρήγορα η βιταμίνη!!Απλά εκεί που θα ξεκινούσες μετά το πρώτο τρίμηνο την D θα την ξεκινήσεις τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα και η  D3 είναι 9!! ένα σοκ το έπαθα.. 

Κοριτσι καλησπερα!! Εγω ημουν ακομα πιο κατω απο σενα..χωρις να ειμαι εγκυος ομως..παιρνω συμπληρωματα! Ενας γιατρος καποτε μου ειπε οτι το σωμα της γυναικας στην περίπτωση της εγκυμοσυνης βρισκει τα παντα για να αμυνθει κ να προστατεψει το μωρο της!! Ολα καλα θα πανε..με συμπληρωματα  θα ανεβει γρηγορα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Karamela! σε  ευχαριστώ πολύ!! Καλώς μας ήρθες και στα δικά σου με το καλό!! 

Κορίτσια τον βρήκα τον γιατρό και μου είπε μην αγχώνεσαι.. Στην Ελλάδα όλοι έχουμε έλλειψη βιταμίνης  D  ?

Τίποτα δεν θα πάθει το μωράκι!!!μια χαρά θα είστε και οι δύο θα πάρεις τις βιταμίνες και όλα καλά!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια.. και αυτός καθησυχαστικός ήταν.. απλά μου είπε να μην πάρω ακόμα βιταμίνη.. μάλλον λόγω  α τριμήνου υποθέτω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια.. και αυτός καθησυχαστικός ήταν.. απλά μου είπε να μην πάρω ακόμα βιταμίνη.. μάλλον λόγω  α τριμήνου υποθέτω.. 

Η αληθεια ειναι οτι στην Ελλαδα αν και εχουμε πολυ ηλιο δν εχουμε βιταμινη d...παρα πολλοι ανθρωποι!!! Μην το σκεφτεσαι δν ειναι κατι!!! Θα το ρυθμισεις ευκολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Η αληθεια ειναι οτι στην Ελλαδα αν και εχουμε πολυ ηλιο δν εχουμε βιταμινη d...παρα πολλοι ανθρωποι!!! Μην το σκεφτεσαι δν ειναι κατι!!! Θα το ρυθμισεις ευκολα!!

Κι εγώ όταν είχα κάνει πέρσι βιταμίνη d μου λέει η μικροβιολόγος η βιταμίνη d σου είναι καλή! Λέω ωραία!! Δεν θα έπρεπε να ήταν καλή;; Όχι λέει, απλά όλη η Ελλάδα έχει έλλειψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Μην προτρεχεις ποτέ δεν ξέρεις!!εφόσον δεν είδες αίμα η καφέ δεν σημαίνει ότι θα αδιαθετησεις αύριο!!!!!κατσε να δούμε!!!!

Καλημέρα!

Καλή μου @ViKcy αμέσως να με καθυσηχασεις. Πήρα κ θερμοκρασία πρωί πρωί 36.9 οπότε μάλλον την γλίτωσα για σήμερα. Παρόλα αυτά κάτω γίνεται καταρράκτης.

Ήδη καλού κακού φόρεσα "περιοδοβρακο" ...είναι ένας αστείος τρόπος να λέω τα εσώρουχα που φοράω στην περίοδο....σιγά μη βάλω τα καλά μου : P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα!

Καλή μου @ViKcy αμέσως να με καθυσηχασεις. Πήρα κ θερμοκρασία πρωί πρωί 36.9 οπότε μάλλον την γλίτωσα για σήμερα. Παρόλα αυτά κάτω γίνεται καταρράκτης.

Ήδη καλού κακού φόρεσα "περιοδοβρακο" ...είναι ένας αστείος τρόπος να λέω τα εσώρουχα που φοράω στην περίοδο....σιγά μη βάλω τα καλά μου : P

xaxaxa κ γω έτσι τα λέω! Μπήκα να δω σήμερα τα νέα της @Thunder :-) 

Πάντως για τα υγρά δε σημαίνει ότι θα σου έρθει σήμερα. Εμένα σε κάποιους κύκλους μου έρχονται υγρά σαν νερό (όχι σε όλους όμως) 4 κ 5 μέρες νωρίτερα από την περίοδο! Άλλες φορές δεν έχω τίποτα... όπως πχ στους 2 τελευταίους κύκλους. Κ τώρα (που περιμένω Σάββατο) δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, μόνο αρκετούς πόνους ήδη από την προηγούμενη Παρακευή όμως που είναι αρκετά νωρίς. Κοινώς τα συμπτώματα μπορεί να ποικίλλουν...

Επίσης συνειδητοποίησα ότι το ηλεκτρονικό θερμόμετρο μετράει ό,τι νά'ναι, έβαλα κ έδειξε 35,9 λέω δε γίνεται ε κ με το συμβατικό 36,8 οπότε για αυτό δεν έβγαζα κ άκρη. Όπως κ να έχει το βρίσκω κουραστικό αυτό με τη θερμοκρασία οπότε μάλλον δεν θα το ξανακάνω....

Σήμερα θα πάω ενδοκρινολόγο να δω τι θα κάνουμε με το θυρεοειδή, αυτό κ D αλλά οκ D έχω ξαναπάρει για αυτό έχω 20 (κανονικά θέλει >30) παλιά είχα 8! Όλη η χώρα έχει έλλειψη παρά τον ήλιο κ κυρίως έχουν κατηγορηθεί ο τρόπος ζωής που πλέον είναι κυρίως εντός σπιτιού / γραφείου κλπ και τα αντιηλιακά, καθώς όλοι στην Ελλάδα επειδή υπάρχει ενημέρωση για τους κινδύνους τα φοράμε ακόμη κ χειμώνα! Οπότε μας λείπει η D μετά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναι ποιες είναι στην αναμονή;; 

Εγώ το Σάββατο! Δεν περιμένω κάτι όμως, με TSH 5 είναι πολύυυ δύσκολο! Αλλά δε με νοιάζει, τουλάχιστον αυτό είναι κάτι που ρυθμίζεται... επιτέλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναι ποιες είναι στην αναμονή;; 

Καλημέρα κοπέλα μου εγώ με βάση το τεστ ωορρηξίας περιμένω  Τρίτη με Τετάρτη...ελπίζω να μην ερθειιιιιιι!!!!Εσυ πως εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναι ποιες είναι στην αναμονή;; 

Καλημερα!!

Περιμενω την Δευτερα αλλα ειχα θετικο τεστακι ωορρηξιας την 11η μερα οποτε ισως ερθει κ νωριτερα...?

Σκεφτομαι αν δεν ερθει μεχρι το Σαββατο να κανω τεστακι..ναι το ξερω ειναι νωρις..θα φυγουμε για πασχα ομως κ θελω να φαω τη σφαλιαρα μου, να ξεμπλοκαρω και να κατεβει..Μακαρι βεβαια να μην κατεβει η ατιμη αλλα το νιωθω ερχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Απ'οτι βλέπω πάμε καλά,δεν έχουμε καμία άλλη να αδιαθετησε μετά από μένα!Εγώ σήμερα το πρωί πήγα για ορμονολογικες.Η κοπέλα που μου πήρε αίμα,με πιλατευε πόση ώρα κ αγχώθηκα λίγο.Νομιζω η προλακτίνη θα έχει ανέβει στον Θεό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Απ'οτι βλέπω πάμε καλά,δεν έχουμε καμία άλλη να αδιαθετησε μετά από μένα!Εγώ σήμερα το πρωί πήγα για ορμονολογικες.Η κοπέλα που μου πήρε αίμα,με πιλατευε πόση ώρα κ αγχώθηκα λίγο.Νομιζω η προλακτίνη θα έχει ανέβει στον Θεό!

Καλημέρα σε σένα και σε όλα τα κορίτσια!!!  καλά αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...