Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η anastasia_92 είπε:

Δειτε ρε κοριτσια...Νομιζω οτι παιζουν τα ματια μου..αν υπαρχει κατι ειναι παααααρα πολυ αχνη..τι λετε?

20190422_002043.jpg

Καλημερα!Μοιαζει θετικο!Κανε χοριακούλα.Λογικα θα δείξει.Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Καλημερα!!!! Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!! Γρηγορα τον γιατρο σου τηλ κ με το καλο ολα!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να κρατησεις αγκαλια ενα ζουζουνακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Καλημερα!!!! Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!! Γρηγορα τον γιατρο σου τηλ κ με το καλο ολα!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να κρατησεις αγκαλια ενα ζουζουνακι!

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη χαίρομαι πολύ για σενα ο θεος και η Παναγία  μαζί σου κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Γεια σου @Tokyo!Με την ωχρινικη φάση δεν έβγαλα άκρη όπως κ εσύ!Όντως κάνω ωορρηξία 13-14η μέρα κ αδιαθετω μετά από 11-12 μέρες.Με τις βιταμίνες λίγο καλυτερα,θα φτάσω στις 28 μερες κύκλο.Αλλα δε θέλω να τις παίρνω συνέχεια.Τωρα τις εκοψα αυτό τον μήνα.Νομιζω πως παρατηρώ ότι οι κύκλοι μου είναι πολύ μικροι το καλοκαίρι.Η γυναικολόγος μου γενικα δεν ανησυχεί για αυτο.Προγεστερόνη έχω κάνει μόνο μια φορά κ ήταν πολύ καλή.Την Μ.Τριτη έχω ραντεβού σε κέντρο υπογονιμότητας κ θα το ρωτήσω κ αυτό!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Εγώ με τις βιταμίνες δεν είδα αλλαγή... αλλά επειδή έχω κ θεματάκι με το θυρεοειδή το αποδίδω εν μέρει και εκεί. Σχετίζεται δλδ με μικρούς κύκλους. Τελοσπάντων ίσως επειδή η προγεστερόνη μας είναι καλή να μη θεωρείται θέμα... Αν μάθω κάτι επιπλέον θα σε ενημερώσω! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα στο ραντεβού σου και μακάρι να μη χρειαστεί τελικά!

Σε ενδοκρινολόγο για τυχόν θεματάκια ορμονικά που μπορούν να ρυθμιστούν έχεις πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

κοριτσάκι μου... μπράβο μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Όλα καλά να πάνε και τα Χριστούγεννα  θα έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσάκι μου... μπράβο μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Όλα καλά να πάνε και τα Χριστούγεννα  θα έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! 

Ευχαριστώ κοπελα μου τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε αγκαλιά πρώτα ο Θεός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Που από ότι διαβάζω ήδη την έχουμε!

@Maroulli Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Μας έδωσες μεγάλη χαρά! Σου εύχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

@Jesabell εγώ έκανα την σαλπιγγογραφία την Παρασκευή! Δόξα τω Θεώ όλα μια χαρά, βγήκε πολύ καλή και η εξέταση δεν είναι τόσο τραγική. Για να είμαι ειλικρινής την περίμενα χειρότερη. Ότι θες με ρωτάς.

Άρα κορίτσια σπερμοδιάγραμμα οκ, ορμονολογικές οκ, σαλπιγγογραφία οκ. Να υποθέσω ότι είναι θέμα χρόνου να μας έρθει το σποράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Που από ότι διαβάζω ήδη την έχουμε!

@Maroulli Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Μας έδωσες μεγάλη χαρά! Σου εύχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

@Jesabell εγώ έκανα την σαλπιγγογραφία την Παρασκευή! Δόξα τω Θεώ όλα μια χαρά, βγήκε πολύ καλή και η εξέταση δεν είναι τόσο τραγική. Για να είμαι ειλικρινής την περίμενα χειρότερη. Ότι θες με ρωτάς.

Άρα κορίτσια σπερμοδιάγραμμα οκ, ορμονολογικές οκ, σαλπιγγογραφία οκ. Να υποθέσω ότι είναι θέμα χρόνου να μας έρθει το σποράκι?

Πόσο καιρό προσπαθείς Nancaki; Εγώ περίπου 8 μήνες κ έχω τα ίδια επιτυχημένα τσεκ... Αφού ξεμπέρδεψα κ γω με τα sos πήγα κ σε ενδοκρινολόγο. Βρήκα ότι χρειάζεται ρύθμιση ο θυρεοειδής (πήρα μεγαλύτερη δόση Τ4) κ επίσης η ινσουλίνη η οποία (δεν είχα ιδέα αλλά) επηρεάζει την ποιότητα της ωορρηξίας (πήρα κ για αυτό θεραπεία). Μιας λοιπόν κ από τα δύσκολα είσαι οκ δεν ρίχνεις μια ματιά κ σε ενδοκρινολόγο; καμιά φορά αυτά τα ορμονικά αν δεν ρυθμιστούν παιδεύουν πολύ... Αν σε ενδιαφέρει έχω 2 να προτείνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πόσο καιρό προσπαθείς Nancaki; Εγώ περίπου 8 μήνες κ έχω τα ίδια επιτυχημένα τσεκ... Αφού ξεμπέρδεψα κ γω με τα sos πήγα κ σε ενδοκρινολόγο. Βρήκα ότι χρειάζεται ρύθμιση ο θυρεοειδής (πήρα μεγαλύτερη δόση Τ4) κ επίσης η ινσουλίνη η οποία (δεν είχα ιδέα αλλά) επηρεάζει την ποιότητα της ωορρηξίας (πήρα κ για αυτό θεραπεία). Μιας λοιπόν κ από τα δύσκολα είσαι οκ δεν ρίχνεις μια ματιά κ σε ενδοκρινολόγο; καμιά φορά αυτά τα ορμονικά αν δεν ρυθμιστούν παιδεύουν πολύ... Αν σε ενδιαφέρει έχω 2 να προτείνω...

Κοριτσάκι εμείς προσπαθούσαμε 1 χρόνο ελεύθερα χωρίς να κοιτάμε γόνιμες και από τον Οκτώβριο έχουμε στοχευμένες επαφές με τεστάκια ωορρηξίας. Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο και εγώ θέμα με το θυρεοειδή αυτοάνοσο hashimoto και υποθυροειδισμό το οποίο ρυθμίζω και εγώ με χάπι. Αυτό με την ινσουλίνη που μου αναφέρεις απο τι εξέταση το βρήκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!! @Maroulli Συγχαρητήριααααα!!!!!! Κορίτσια τι ομορφα νεα ειναι αυτα;;;; 3 εγκυούλες αυτο το μήνα!!! Μπραβο ρε κορίτσια μαζι με εσας χαιρόμαστε κ εμεις παρααααααα πολυ!!!!!!!?με το καλο σας ευχομαι κ δωστε λιγη μπεμπεδόσκονη και σε εμας!!!!!?Ευχαριστώ πολύ @Nancaki88 εγω τον Ιούνιο θα παω αρχες..! Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομαδα σε ολες σας!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancaki88 είπε:

Κοριτσάκι εμείς προσπαθούσαμε 1 χρόνο ελεύθερα χωρίς να κοιτάμε γόνιμες και από τον Οκτώβριο έχουμε στοχευμένες επαφές με τεστάκια ωορρηξίας. Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο και εγώ θέμα με το θυρεοειδή αυτοάνοσο hashimoto και υποθυροειδισμό το οποίο ρυθμίζω και εγώ με χάπι. Αυτό με την ινσουλίνη που μου αναφέρεις απο τι εξέταση το βρήκες?

η ενδοκρινολόγος μου έγραψε καμπύλη ζαχάρου! βασικά παρακολουθεί και τους γονείς μου κ την αδερφή μου κ ήξερε ότι υπάρχει κληρονομικότητα. Δεν ξέρω βέβαια ίσως να το πρότεινε έτσι κ αλλιώς... απλά τα έχω βρει λίγο σκούρα με τη θεραπεία, είναι αρκετά βαρύ το χάπι κ με έχει πειράξει στο στομάχι...

TSH πόσο έχεις; την είχα πάει στο 1,8 αλλά η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα αρκετά τους προηγούμενους μήνες, κάποιες μέρες δεν ήμουν κ συνεπής με το χάπι κ πήγε 4,9 πάλι... τώρα το ανέβασε απο Τ4 των 50 σε 62 κ βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

η ενδοκρινολόγος μου έγραψε καμπύλη ζαχάρου! βασικά παρακολουθεί και τους γονείς μου κ την αδερφή μου κ ήξερε ότι υπάρχει κληρονομικότητα. Δεν ξέρω βέβαια ίσως να το πρότεινε έτσι κ αλλιώς... απλά τα έχω βρει λίγο σκούρα με τη θεραπεία, είναι αρκετά βαρύ το χάπι κ με έχει πειράξει στο στομάχι...

TSH πόσο έχεις; την είχα πάει στο 1,8 αλλά η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα αρκετά τους προηγούμενους μήνες, κάποιες μέρες δεν ήμουν κ συνεπής με το χάπι κ πήγε 4,9 πάλι... τώρα το ανέβασε απο Τ4 των 50 σε 62 κ βλέπουμε!

Α άμα σε έχει πειράξει η θεραπεία είναι θέμα. Μήπως να πάρεις και κάτι για το στομάχι? Εμένα πάλι κανείς δεν είχε θέμα ποτέ με το θυρεοειδή! Εγώ το κατάλαβα όταν πέρσι το καλοκαίρι πήρα 5-6 κιλάκια! Πριν 3 μήνες ήταν στο 2,5 αλλά έκανα αιματολογικές την προηγούμενη εβδομάδα και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα να δω πόσο έχει πέσει. Τώρα παίρνω χάπι των 75mg τις καθημερινές & 62 τα σ/κ. Τώρα αφού τα έχουμε όλα οκ με τρώει μέσα μου γιατί δεν σκάει μύτη το σποράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλη Μ.Εβδομαδα να εχουμε !!

@Maroulli

Μπραβο κοπελα μου συγχαρητηρια ολα να πανε καλα η Παναγια κοντα σου..!!

Οι εγκυουλες να στειλουν μπεμπεδοσκονη...!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η anastasia_92 είπε:

Δειτε ρε κοριτσια...Νομιζω οτι παιζουν τα ματια μου..αν υπαρχει κατι ειναι παααααρα πολυ αχνη..τι λετε?

20190422_002043.jpg

Καλημέρα κοπελα μου!

Επειδή δεν το ξέρω αυτο το τεστ πρέπει να βγει γραμμή ή σταυρός? 

Αν είναι γραμμή είναι καραμπαμ θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Με το καλό κοριτσάκι μ όλα θα πάνε σ εύχομαι να απολαύσεις αυτό το ομορφο ταξίδι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Α άμα σε έχει πειράξει η θεραπεία είναι θέμα. Μήπως να πάρεις και κάτι για το στομάχι? Εμένα πάλι κανείς δεν είχε θέμα ποτέ με το θυρεοειδή! Εγώ το κατάλαβα όταν πέρσι το καλοκαίρι πήρα 5-6 κιλάκια! Πριν 3 μήνες ήταν στο 2,5 αλλά έκανα αιματολογικές την προηγούμενη εβδομάδα και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα να δω πόσο έχει πέσει. Τώρα παίρνω χάπι των 75mg τις καθημερινές & 62 τα σ/κ. Τώρα αφού τα έχουμε όλα οκ με τρώει μέσα μου γιατί δεν σκάει μύτη το σποράκι...

το 2,5 είναι σαν να μην έχεις... κ γω στο 1,8 ήμουν πολύ καλά δεν ξέρω πως τα κατάφερα έτσι... για το στομάχι πήρα προβιοτικά κ κάπως βελτιώθηκε. Μου είπε ότι θα πάρει λίγες μέρες οπότε ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα κοπελα μου!

Επειδή δεν το ξέρω αυτο το τεστ πρέπει να βγει γραμμή ή σταυρός? 

Αν είναι γραμμή είναι καραμπαμ θετικό! 

Καλημέρα κορίτσι μ τι έγινε έκανες άλλο τεστ??????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα κοπελα μου!

Επειδή δεν το ξέρω αυτο το τεστ πρέπει να βγει γραμμή ή σταυρός? 

Αν είναι γραμμή είναι καραμπαμ θετικό! 

Υπαρχει κ με σταυρο κ με γραμμη γι αυτό μπερδευονται πολλες κοπελες.Οι οδηγιες τι λενε?Εγω ειχα κανει αυτό  με τον σταυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Τέλεια συγχαρητήρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

το 2,5 είναι σαν να μην έχεις... κ γω στο 1,8 ήμουν πολύ καλά δεν ξέρω πως τα κατάφερα έτσι... για το στομάχι πήρα προβιοτικά κ κάπως βελτιώθηκε. Μου είπε ότι θα πάρει λίγες μέρες οπότε ελπίζω!

Άρα κάνε λίγες μέρες υπομονή και θα το συνηθίσεις! Οπότε εμείς κάνουμε όλα αυτά που πρέπει! Καταλήγω στο ότι είναι θέμα χρόνου! Θετική σκέψη και να είμαστε αισιόδοξες! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!αυτο που εβαλα ειναι με σταυρο. Εκανα αλλο ενα σημερα αλλα δεν ηταν η ιδια μαρκα κ βγηκε αρνητικο.. ☹☹πηρα τον γιατρο μου κ του το ειπα κ μου ειπε τεταρτη που περιμενω αν δεν εχω περιοδο να παω για χοριακη κ να παρω κ φιλικο για καλο κακο..εγω απογοητευτηκα ομως οποτε θα το αφησω οπως ερθει μεχει την Τεταρτη κ οτι βρεξει ας κατεβασει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Κοριτσια καλημερα!αυτο που εβαλα ειναι με σταυρο. Εκανα αλλο ενα σημερα αλλα δεν ηταν η ιδια μαρκα κ βγηκε αρνητικο.. ☹☹πηρα τον γιατρο μου κ του το ειπα κ μου ειπε τεταρτη που περιμενω αν δεν εχω περιοδο να παω για χοριακη κ να παρω κ φιλικο για καλο κακο..εγω απογοητευτηκα ομως οποτε θα το αφησω οπως ερθει μεχει την Τεταρτη κ οτι βρεξει ας κατεβασει. 

Κανε λιγο υπομονή κορίτσι μου... Ο γιατρός σου κτ ξερει! Σου ευχομαι ολοοοψυχα να εισαι εγκυούλα!!!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Κανε λιγο υπομονή κορίτσι μου... Ο γιατρός σου κτ ξερει! Σου ευχομαι ολοοοψυχα να εισαι εγκυούλα!!!!!!???????

Σ ευχαριστω παρα πολυ!! Τι να πω..μακαρι μερες που ειναι να μας χαρισει σε ολες ενα θαυμα η Ανασταση του Κυριου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας κορίτσια...εύχομαι και εσάς σύντομα τα ευχάριστα!!!!!!?????????

Μπραβο βρε κορίτσι!! Να πανε ολα καλα ευχομαι καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...