Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Όλα καλά πήγαν. Ακούσαμε καρδούλα... Θα πάω ξανά κ το άλλο Σάββατο για επιβεβαίωση. Να μου ανοίξει φάκελο. Κ να μου γράψει τις πρώτες εξετάσεις!!! ?❤️

Συγχαρητήρια !!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

 

383EC29D-3300-4EC5-AAA3-AE5FCB6C6684.png

Συγνώμη αν κάνω λάθος αλλά εγώ μετράω 27 μέρες στο ημερολόγιο μέχρι την επόμενη περίοδο. Αν πάρουμε σαν 1η μέρα την 30η Μαρτίου που σου ήρθε περίοδος.

Άρα αν έχεις κύκλο 26 ημερών καλύτερα ξεκίνα από σήμερα που είναι η 8η μέρα του κύκλου σου μέχρι τη 16η. Εγώ με κύκλο 28 ημερών είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την 11η μέρα του κύκλου. Βέβαια κάθε μήνα δεν κάνουμε τις ίδιες μέρες ωορρηξία. Γι' αυτό πιστεύω ότι ένα τεστ θα σε βοηθούσε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Συγνώμη αν κάνω λάθος αλλά εγώ μετράω 27 μέρες στο ημερολόγιο μέχρι την επόμενη περίοδο. Αν πάρουμε σαν 1η μέρα την 30η Μαρτίου που σου ήρθε περίοδος.

Άρα αν έχεις κύκλο 26 ημερών καλύτερα ξεκίνα από σήμερα που είναι η 8η μέρα του κύκλου σου μέχρι τη 16η. Εγώ με κύκλο 28 ημερών είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την 11η μέρα του κύκλου. Βέβαια κάθε μήνα δεν κάνουμε τις ίδιες μέρες ωορρηξία. Γι' αυτό πιστεύω ότι ένα τεστ θα σε βοηθούσε ?

Γιαυτο λέω πως μπερδεύομαι γιατί αν δεις όλες λέει 26 εκτός από Δεκέμβριο που δικαιολογημένα λόγω στρες κ στεναχωριας είχα καθυστέρηση.. τελικά έχω 26 η 27; Εγώ πάντα 27 ήξερα αυτό το μαραφετι με μπερδεύει ?

CC61EA4A-55CB-4252-9470-1C6D7D0CA090.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Γιαυτο λέω πως μπερδεύομαι γιατί αν δεις όλες λέει 26 εκτός από Δεκέμβριο που δικαιολογημένα λόγω στρες κ στεναχωριας είχα καθυστέρηση.. τελικά έχω 26 η 27; Εγώ πάντα 27 ήξερα αυτό το μαραφετι με μπερδεύει ?

CC61EA4A-55CB-4252-9470-1C6D7D0CA090.png

Χαχα κατάλαβα. Σε όλες τυχαίνει καμιά φορά να έχουν λίγη καθυστέρηση ή να έρθει νωρίτερα. Αλλά γενικά βλέπω στις 26 μέρες είσαι πιο πολύ. Στις ρυθμίσεις στη διάρκεια κύκλου έχεις βάλει 26 μέρες;

Πάντως για να πέσεις μέσα ξεκίνα από σήμερα λέω εγώ που είσαι 8η μέρα. Και μέρα παρά μέρα λένε καλά είναι. Και αν θες ρώτα και τον γιατρό σου που ξέρει καλύτερα αν έχεις κάποια απορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τεστάκι ωορρηξίας από περιέργεια πιο πολύ καθώς έχω κύκλο 31 ήμερων γτ απο προχτές έχω κάποια υγρά κ μου έκανε εντύπωση τόσο νωρίς (10ημερα) καθώς ωορρηξία τους τελευταίους μήνες κάνω 16-17 μερα και σήμερα 12η βγήκε αχνό το τεστ...τωρα ή εγινε η ωορρηξία ή θα γίνει...επαφές έχω 8η κ 11η μέρα.....τι λέτε να κάνουμε κ σήμερα η αύριο καλυτερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Χαχα κατάλαβα. Σε όλες τυχαίνει καμιά φορά να έχουν λίγη καθυστέρηση ή να έρθει νωρίτερα. Αλλά γενικά βλέπω στις 26 μέρες είσαι πιο πολύ. Στις ρυθμίσεις στη διάρκεια κύκλου έχεις βάλει 26 μέρες;

Πάντως για να πέσεις μέσα ξεκίνα από σήμερα λέω εγώ που είσαι 8η μέρα. Και μέρα παρά μέρα λένε καλά είναι. Και αν θες ρώτα και τον γιατρό σου που ξέρει καλύτερα αν έχεις κάποια απορία.

27 έχω βάλει μιας και μια ζωή τόσο θυμόμουν πως είχα.. είμαι σε αναζήτησή Καινούργιου γυναικολόγου βέβαια πρόχειρα πάντα σε ένα χαρτί που έγραψε 9-16 είναι οι γόνιμες χωρίς να εξηγήσει  τπτ άλλο κ να μου λύσει απορίες .. όποτε αν δεν τα καταφέρουμε κ αυτό το μήνα, τον επόμενο ελπίζω να έχω βρει καινούργιο γυναικολόγο κ να με βοηθήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Χαχα κατάλαβα. Σε όλες τυχαίνει καμιά φορά να έχουν λίγη καθυστέρηση ή να έρθει νωρίτερα. Αλλά γενικά βλέπω στις 26 μέρες είσαι πιο πολύ. Στις ρυθμίσεις στη διάρκεια κύκλου έχεις βάλει 26 μέρες;

Πάντως για να πέσεις μέσα ξεκίνα από σήμερα λέω εγώ που είσαι 8η μέρα. Και μέρα παρά μέρα λένε καλά είναι. Και αν θες ρώτα και τον γιατρό σου που ξέρει καλύτερα αν έχεις κάποια απορία.

Τον προηγούμενο μήνα που είχα κάνει κολπικο υπέρηχο την 9η μέρα ήταν μου χε πει ότι είδε δυο μεγάλα ωάρια στη δεξιά. ? ήθελα να ρωτήσω πράγματα αλλά δεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Τον προηγούμενο μήνα που είχα κάνει κολπικο υπέρηχο την 9η μέρα ήταν μου χε πει ότι είδε δυο μεγάλα ωάρια στη δεξιά. ? ήθελα να ρωτήσω πράγματα αλλά δεν..

Άρα και ο γυναικολόγος σου είπε κάπου εκεί για προσπάθειες. Ξεκίνα αυτό το μήνα οπότε έτσι και ψάξε παράλληλα και για άλλο γυναικολόγο.

Έχεις κάνει ποτέ τεστ ωορρηξίας για να δεις περίπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Άρα και ο γυναικολόγος σου είπε κάπου εκεί για προσπάθειες. Ξεκίνα αυτό το μήνα οπότε έτσι και ψάξε παράλληλα και για άλλο γυναικολόγο.

Έχεις κάνει ποτέ τεστ ωορρηξίας για να δεις περίπου;

Όχι δεν έχω πάρει από το καλοκαίρι.. θα δω μήπως πάρω τον άλλο μήνα.. με αγχώναν τα τεστ.. το σκεφτόμουν συνέχεια κ δε με βοηθούσε ψυχολογικά τουλάχιστον ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kokoula86 είπε:

Όχι δεν έχω πάρει από το καλοκαίρι.. θα δω μήπως πάρω τον άλλο μήνα.. με αγχώναν τα τεστ.. το σκεφτόμουν συνέχεια κ δε με βοηθούσε ψυχολογικά τουλάχιστον ..

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο. Κι εμένα με άγχωσαν, αλλά τουλάχιστον ήξερα ακριβώς πότε να προσπαθήσω και να μη χάσω τη μέρα. Εγώ πήρα τα ψηφιακά γιατί δεν είχα ξαναδοκιμάσει και ήταν πιο εύκολα για αρχάρια γιατί με το που έβγαινε το χαμογελάκι (θετικό) ήξερες ότι πρέπει να έρθεις σε επαφή. Αλλά και οι ταινίες λένε ότι είναι καλές.

Και παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο σε γιατρό κι αυτό αγχωτικό είναι για μένα. Οπότε κάνε ότι εσένα θα σε κάνει να νιώσεις καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο. Κι εμένα με άγχωσαν, αλλά τουλάχιστον ήξερα ακριβώς πότε να προσπαθήσω και να μη χάσω τη μέρα. Εγώ πήρα τα ψηφιακά γιατί δεν είχα ξαναδοκιμάσει και ήταν πιο εύκολα για αρχάρια γιατί με το που έβγαινε το χαμογελάκι (θετικό) ήξερες ότι πρέπει να έρθεις σε επαφή. Αλλά και οι ταινίες λένε ότι είναι καλές.

Και παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο σε γιατρό κι αυτό αγχωτικό είναι για μένα. Οπότε κάνε ότι εσένα θα σε κάνει να νιώσεις καλά.

Ο υπέρηχος έγινε λόγω τσεκ απ να σου πω την αλήθεια δε ξέρω θεωρώ πως θα ναι ακριβό για να καταφέρω να το πραγματοποιήσω στη πράξη.. τα είδα κ γω τα ηλεκτρονικά αλλά έχω μια απορία από το χαμογελακι πχ ξέρεις ότι σήμερα είναι η γόνιμη; Η από σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες μέχρι να κανεις τεστ κ να μην ξαναδώσει ένδειξη; Δεν φαντάζεσαι ποσο σαλάτα τα χω στο κεφάλι μου.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια έκανα τεστάκι ωορρηξίας από περιέργεια πιο πολύ καθώς έχω κύκλο 31 ήμερων γτ απο προχτές έχω κάποια υγρά κ μου έκανε εντύπωση τόσο νωρίς (10ημερα) καθώς ωορρηξία τους τελευταίους μήνες κάνω 16-17 μερα και σήμερα 12η βγήκε αχνό το τεστ...τωρα ή εγινε η ωορρηξία ή θα γίνει...επαφές έχω 8η κ 11η μέρα.....τι λέτε να κάνουμε κ σήμερα η αύριο καλυτερα;;;

όχι δεν έγινε θα γίνει όμως.. εμένα ποτέ δεν έχει βγει αρνητικό τελείως. πάντα βγάζει μια γραμμή κ θα αρχίσει να σκουραίνει.. μεθαύριο πιστέυω θα σκουρύνει παρακολούθα το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Ο υπέρηχος έγινε λόγω τσεκ απ να σου πω την αλήθεια δε ξέρω θεωρώ πως θα ναι ακριβό για να καταφέρω να το πραγματοποιήσω στη πράξη.. τα είδα κ γω τα ηλεκτρονικά αλλά έχω μια απορία από το χαμογελακι πχ ξέρεις ότι σήμερα είναι η γόνιμη; Η από σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες μέχρι να κανεις τεστ κ να μην ξαναδώσει ένδειξη; Δεν φαντάζεσαι ποσο σαλάτα τα χω στο κεφάλι μου.. ?

Η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβά... Ο άντρας μου για 10 τεστ έδωσε 50€ ? γιατί τα πήρε από φαρμακείο. Αλλά στο skroutz έχουν σχεδόν μισή τιμή. Εγώ είπα απλά να τα δοκιμάσω μια φορά έτσι για να δω. Γιατί για να τα παίρνεις κάθε μήνα είναι πανάκριβα.

Ξεκινάς από τις γόνιμες μέχρι να σου βγει το χαμογελάκι. Κάνεις κάθε μέρα από 1. Με το που βγει το χαμογελάκι έρχεσαι σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Έχει αναλυτικές οδηγίες μέσα. Τώρα οι ταινίες δεν ξέρω πως δουλεύουν. Αλλά και αυτές έχουν βοηθήσει αρκετές κοπέλες. Και επειδή είναι πιο οικονομικές μπορείς να κάνεις και από 2 τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Όλα καλά πήγαν. Ακούσαμε καρδούλα... Θα πάω ξανά κ το άλλο Σάββατο για επιβεβαίωση. Να μου ανοίξει φάκελο. Κ να μου γράψει τις πρώτες εξετάσεις!!! ?❤️

Μπράβο! Συγχαρητήρια!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου! 562 κι εγώ χοριακη σήμερα 12η μέρα με 4ης μέρας 3 έμβρυα! Ακόμα να το πιστέψω! ?

Συγχαρητήρια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μπήκα κατά λάθος σε άλλο topic, χάρηκα που με φιλοξενήσατε για λίγο! Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν υπέροχα νεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου μπήκα κατά λάθος σε άλλο topic, χάρηκα που με φιλοξενήσατε για λίγο! Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν υπέροχα νεα! 

Σε όλα τα τοπικ κοινή λαχτάρα έχουμε όλες και χαιρόμαστε εξίσου με ευχάριστα νέα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σε όλα τα τοπικ κοινή λαχτάρα έχουμε όλες και χαιρόμαστε εξίσου με ευχάριστα νέα! ?

Ναι έτσι είναι! ❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Ναι κορίτσια αυτον τον μηνα θα τα καταφέρουμε.... αισιοδοξία είπαμε και θετική ενέργεια... 

Ευτυχώς έχω το τετράποδο παιδάκι μου που αυτη την στιγμή με έχει πάρει αγκαλιά και με κάνει να νιώθω υπέροχα... (γράφω με έχει πάρει γιατί είναι πιο πολλα κιλά απο μένα)Χαχαχ...και ο γλυκός μου έχει καταλάβει ότι είμαι στεναχωρημένη και έρχεται συνέχεια διπλά μου..  τουλάχιστον είμαι σκυλομανα....

Εμείς έχουμε δυο παπαγαλάκια budgie, ένα αρσενικό και ένα θηλυκό, τον Όσκαρ και τη Ρίκα. Τώρα που είναι άνοιξη τα βλέπω συνεχώς να φιλιούνται και να ταΐζει το ένα το άλλο στο στόμα. Και να σου οι τρυφερότητες. Ίσως τους πάρουμε το καλοκαιράκι μια φωλίτσα. Για να δούμε τι θα δούμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Εμείς έχουμε δυο παπαγαλάκια budgie, ένα αρσενικό και ένα θηλυκό, τον Όσκαρ και τη Ρίκα. Τώρα που είναι άνοιξη τα βλέπω συνεχώς να φιλιούνται και να ταΐζει το ένα το άλλο στο στόμα. Και να σου οι τρυφερότητες. Ίσως τους πάρουμε το καλοκαιράκι μια φωλίτσα. Για να δούμε τι θα δούμε.... 

Και γω έχω δυο μπαντζυ!!???? ο τσιτσος κ η μαιρη!!λες να δούμε μωρά πρώτα από τα μπαντζι!!;; Θα τρελαθώ από χαρά!! 

223FB29A-BDA3-4AE6-846A-D978A36101A3.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια έκανα τεστάκι ωορρηξίας από περιέργεια πιο πολύ καθώς έχω κύκλο 31 ήμερων γτ απο προχτές έχω κάποια υγρά κ μου έκανε εντύπωση τόσο νωρίς (10ημερα) καθώς ωορρηξία τους τελευταίους μήνες κάνω 16-17 μερα και σήμερα 12η βγήκε αχνό το τεστ...τωρα ή εγινε η ωορρηξία ή θα γίνει...επαφές έχω 8η κ 11η μέρα.....τι λέτε να κάνουμε κ σήμερα η αύριο καλυτερα;;;

Καλημερα @marouli το αχνο τεστ δεν ειναι θετικο.

Αν κανεις τα στικακια πρεπει να σου βγει πολυ σκουρα η δευτερη γραμμη.

Την ορμονη lh την εχουμε παντα στον οργανισμο μας,πρεπει να κορυφωθει για να πουμε οτι θα γινει ωορρηξια.Συνεχισε να κανεις τεστακια μεχρι να βρεις το πολυ σκουρο.

Επειδη κ μενα καμμια φορα με μπερδευει οταν αρχισουν να σκουραινουν κανω ανα 7-8 ωρες για να πετυχω το πιο εντονο.

Η πρωτη φωτο αυτο που εκανα Παρασκευη βραδυ, ειναι αρνητικο.

Η δευτερη Σαββατο πρωι κι ειναι το θετικο.

Σορρυ τωρα που ανεβαζω κατι που κατουρησα πανω του :P

 

@ Γιαννα36 αν με παει αυτο το μηνα 33-34 μερες θα τις σταματησω,δεν μου κολλαει οτι ειναι καλο.Θα παρω φολλικο και πολυβιταμινες ξεχωριστα.

 

 

IMG_20190405_220109.jpg

IMG_20190406_105936.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα @marouli το αχνο τεστ δεν ειναι θετικο.

Αν κανεις τα στικακια πρεπει να σου βγει πολυ σκουρα η δευτερη γραμμη.

Την ορμονη lh την εχουμε παντα στον οργανισμο μας,πρεπει να κορυφωθει για να πουμε οτι θα γινει ωορρηξια.Συνεχισε να κανεις τεστακια μεχρι να βρεις το πολυ σκουρο.

Επειδη κ μενα καμμια φορα με μπερδευει οταν αρχισουν να σκουραινουν κανω ανα 7-8 ωρες για να πετυχω το πιο εντονο.

Η πρωτη φωτο αυτο που εκανα Παρασκευη βραδυ, ειναι αρνητικο.

Η δευτερη Σαββατο πρωι κι ειναι το θετικο.

Σορρυ τωρα που ανεβαζω κατι που κατουρησα πανω του :P

 

@ Γιαννα36 αν με παει αυτο το μηνα 33-34 μερες θα τις σταματησω,δεν μου κολλαει οτι ειναι καλο.Θα παρω φολλικο και πολυβιταμινες ξεχωριστα.

 

 

IMG_20190405_220109.jpg

IMG_20190406_105936.jpg

Καλημέρα.. πράγματι το Παρασκευή βράδυ μπορεί να μπερδέψει κάποια άνετα κ να το πάρει ως θετικό.. για αυτό μετά να ξανά κάνουμε για να τσεκαρουμε αν έπεσε κ είναι πιο αχνό...άρα σήμερα κ αύριο βουρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου μπήκα κατά λάθος σε άλλο topic, χάρηκα που με φιλοξενήσατε για λίγο! Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν υπέροχα νεα!

Ισα ισα μας χαροποιησες! Μας αρεσει να ακουμε μεγαλες χωριακουλες και σε καποιες επιτυχημενες εμβρυομεταφορες,τουλαχιστον σε μενα γιατι προς τα κει οδευω.

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...