Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική γονιμοποιηση


elenla

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

13 μερες μετε την εμβρυομεταφορα θα κανω χοριακη!!!

Α μάλιστα! τέλεια κορίτσι μου με το καλό!!πως νιώθεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Γιατί όταν πήγα για ωοληψια μια κοπέλα της έκαναν έμβρυομεταφορά με νάρκωση!!

Βρε @nikona μου όταν θα βάλουν τον σωλήνα για να βάλει τα εμβρυακια δεν θα πονάει περισσότερο το έντερο?εγώ έτσι που το νιώθω τώρα δεν ξέρω πως θα μπορούσε να μπει οτιδήποτε μέσα

Σπανια περιπτωση. Μπορει να ηταν πολυ αγχωδης η συγκεκριμενη κοπελα. Το εχω ξαναδιαβασει αλλα ειναι σπανιο. 

Σου βαζουν εναν κολποδιαστολεα αρχικα οπως ακριβως οταν κανεις παπ. Μετα τοποθετει τον καθετηρα στο εσωτερικο της μητρας. Ο καθετηρας ειναι ενα λεπτο σωληνακι. Δεν ποναει καθολου. Ουτε επηρεαζει το εντερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Α μάλιστα! τέλεια κορίτσι μου με το καλό!!πως νιώθεις??

Νιωθω πονους περιοδου που κ που!!!Τπτ αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Σπανια περιπτωση. Μπορει να ηταν πολυ αγχωδης η συγκεκριμενη κοπελα. Το εχω ξαναδιαβασει αλλα ειναι σπανιο. 

Σου βαζουν εναν κολποδιαστολεα αρχικα οπως ακριβως οταν κανεις παπ. Μετα τοποθετει τον καθετηρα στο εσωτερικο της μητρας. Ο καθετηρας ειναι ενα λεπτο σωληνακι. Δεν ποναει καθολου. Ουτε επηρεαζει το εντερο. 

Και εγω στην εμβρυομεταφορα δεν καταλαβα τπτ!!!Ολα τελειααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Littleme δεν νομιζω να εχει συμβει κατι κατα την ωοληψια. Καταλαβαινω βεβαια την ανησυχια σου.

Παντως εγω αριστερα οταν εχω ενοχλησεις ειναι απο εντερο. 

Υπομονη. 

Δεν είναι έντερο . Είναι γυναικολογικό όχι εντερικό. Ο γιατρός είπε από τη στιγμή που δεν έχω πυρετό να πάρω ένα αναλγητικό αν δεν αντέχω και να περιμένω ...  όλη η διαδικασία πήγε πολύ καλά από την αρχή και εξελίσσεται σε άβολη κατάσταση .

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μήπως να κάνεις ένα τηλ στον γιατρό σου?πως ξέρεις ότι δεν είναι έντερο?κ εγώ προσέχω αυτά που τρώω όμως από εχτές με έχει πεθάνει...ρώτησε τον όμως

Επειδή έχω θετικά αντισώματα και σε κοιλιοκακη είμαι πολύ προσεκτική στα πάντα . Και στο νερό που πίνω . Τον πήρα είπε βα κάνω υπομονή και να πάρω ένα ανάλγητικο αν δεν αντέχω .

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Γιατί όταν πήγα για ωοληψια μια κοπέλα της έκαναν έμβρυομεταφορά με νάρκωση!!

Βρε @nikona μου όταν θα βάλουν τον σωλήνα για να βάλει τα εμβρυακια δεν θα πονάει περισσότερο το έντερο?εγώ έτσι που το νιώθω τώρα δεν ξέρω πως θα μπορούσε να μπει οτιδήποτε μέσα

Ήμουνα πολύ χαλαρή σε σημείο που δεβ κατάλαβα τίποτα ... μου βάλανε ένα δεξιά και ένα αριστερά . Πολύ χαλαρή και χαμογελαστή !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σπανια περιπτωση. Μπορει να ηταν πολυ αγχωδης η συγκεκριμενη κοπελα. Το εχω ξαναδιαβασει αλλα ειναι σπανιο. 

Σου βαζουν εναν κολποδιαστολεα αρχικα οπως ακριβως οταν κανεις παπ. Μετα τοποθετει τον καθετηρα στο εσωτερικο της μητρας. Ο καθετηρας ειναι ενα λεπτο σωληνακι. Δεν ποναει καθολου. Ουτε επηρεαζει το εντερο. 

Μακάρι ανυπομονώ!!!ας πάνε όλα κατευχην!!είναι φυσιολογικος και ο πόνος κ το "μπούκωμα" που νιώθω και στην ούρηση από την αριστερή μερια του εντέρου?? συγγνώμη αλλά ανησυχώ σαν πρωτάρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Δεν είναι έντερο . Είναι γυναικολογικό όχι εντερικό. Ο γιατρός είπε από τη στιγμή που δεν έχω πυρετό να πάρω ένα αναλγητικό αν δεν αντέχω και να περιμένω ...  όλη η διαδικασία πήγε πολύ καλά από την αρχή και εξελίσσεται σε άβολη κατάσταση .

 

Επειδή έχω θετικά αντισώματα και σε κοιλιοκακη είμαι πολύ προσεκτική στα πάντα . Και στο νερό που πίνω . Τον πήρα είπε βα κάνω υπομονή και να πάρω ένα ανάλγητικο αν δεν αντέχω .

 

Ήμουνα πολύ χαλαρή σε σημείο που δεβ κατάλαβα τίποτα ... μου βάλανε ένα δεξιά και ένα αριστερά . Πολύ χαλαρή και χαμογελαστή !!

Αχ κορίτσι μου όλα καλά θα σου πάνε μέχρι το τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Αχ κορίτσι μου όλα καλά θα σου πάνε μέχρι το τέλος!!

Όλες ταλαιπωρημένα παιδιά είμαστε . Για όλες μας να πάνε όλα καλά! Σορρυ που σας ζαλίζω αλλά ξάπλα όλη μέρα μόνο εδώ βρίσκω ενδιαφέρον και ανταπόκριση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μακάρι ανυπομονώ!!!ας πάνε όλα κατευχην!!είναι φυσιολογικος και ο πόνος κ το "μπούκωμα" που νιώθω και στην ούρηση από την αριστερή μερια του εντέρου?? συγγνώμη αλλά ανησυχώ σαν πρωτάρα!!

Δεν το ξερω αυτο κατρινικι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

@Μπεμπελουκα τι κανεις?Πως εισαι?Ολα καλα?

@γιωτα22 καλά μπουχτησα λίγο από κλεισουρα από το να μην μπορώ να κάνω τπτ ωστόσο κάτι έκανα και από κάτι πονάκια εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν το ξερω αυτο κατρινικι

Θα δω πως θα είμαι και αύριο που θ πάω στη δουλειά και θα πάρω τον γιατρό αν συνεχιστεί! Φοβάμαι μην έχω κάποιο θέμα για την έμβρυομεταφορά την Τρίτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου μακάρι!!την Τρίτη πάω για έμβρυομεταφορά όμως αυτό έλεγα με πονάει το έντερο μου και στο περπάτημα,ακόμα και κατά την ούρηση.. χωρια την δυσκοιλιότητα...είναι φυσιολογικα όλα αυτά?να ανησυχήσω?όπως επίσης η έμβρυομεταφορα γίνεται και αυτή με μέθη?

Δέ γίνεται με μέθη. Είναι πολύ όμορφη διαδικασία και κρατάει ούτε 5 λεπτά! Πάντως για το έντερο άστα να πάνε... όλες τις φορές πέθαινα από τον πόνο και πολύ ζόρι στην τουαλέτα... αφού λέω και να ειμαι έγκυος, δεν υπάρχει περίπτωση, θα φύγει στη λεκάνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Όλες ταλαιπωρημένα παιδιά είμαστε . Για όλες μας να πάνε όλα καλά! Σορρυ που σας ζαλίζω αλλά ξάπλα όλη μέρα μόνο εδώ βρίσκω ενδιαφέρον και ανταπόκριση ! 

Εννοείται όλα καλά θα πάνε για όλες μας!! θετική σκέψη!!

Δεν μας ζαλίζεις γι'αυτό είμαστε εδώ για να τα λέμε η μία στην άλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 καλά μπουχτησα λίγο από κλεισουρα από το να μην μπορώ να κάνω τπτ ωστόσο κάτι έκανα και από κάτι πονάκια εσυ?

Κ εγω πονακια κ πονο σρην μεση.Τπτ αλλο.Κ εγω μπουχτησα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Θα δω πως θα είμαι και αύριο που θ πάω στη δουλειά και θα πάρω τον γιατρό αν συνεχιστεί! Φοβάμαι μην έχω κάποιο θέμα για την έμβρυομεταφορά την Τρίτη

Φάε ασπράδια από αυγά και καθόλου Αλάτι. 3 τη μέρα . Θα δεις είναι από τα πολλά τσιμπηματάκια που σου πήρανε πολλά αυγά . Μην πιεις γάλα μπορεί να σε φοθσξωσωει . Πολλά νερά πιες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Όλες ταλαιπωρημένα παιδιά είμαστε . Για όλες μας να πάνε όλα καλά! Σορρυ που σας ζαλίζω αλλά ξάπλα όλη μέρα μόνο εδώ βρίσκω ενδιαφέρον και ανταπόκριση ! 

Κ εγω μονο εδω ωρισκω αμταπολριση κ τα λεμε κ μεταξυ μας κ μου φετγει κ το αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bellaki είπε:

Δέ γίνεται με μέθη. Είναι πολύ όμορφη διαδικασία και κρατάει ούτε 5 λεπτά! Πάντως για το έντερο άστα να πάνε... όλες τις φορές πέθαινα από τον πόνο και πολύ ζόρι στην τουαλέτα... αφού λέω και να ειμαι έγκυος, δεν υπάρχει περίπτωση, θα φύγει στη λεκάνη??

Αχαχαχαχ Κορίτσι μου και εγώ αυτές τις μέρες τις διέγερσης ένιωθα λίγο κάπως με το έντερο αλλά πήγαινα τουαλέτα!τώρα από εχτές που έγινε η ωοληψια με έχει τρελάνει το έντερο μου ακόμα και κατά την ούρηση!!είναι φυσιολογικό??

Δεν τα ξέρω και φοβάμαι κιόλας μην έγινε και τίποτα και με επειρεασει στην έμβρυομεταφορά!

Εσένα αυτός ο καθετήρας που έβαλε στην έμβρυομεταφορά δεν σε ενόχλησε στο έντερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katriniki είπε:

Αχαχαχαχ Κορίτσι μου και εγώ αυτές τις μέρες τις διέγερσης ένιωθα λίγο κάπως με το έντερο αλλά πήγαινα τουαλέτα!τώρα από εχτές που έγινε η ωοληψια με έχει τρελάνει το έντερο μου ακόμα και κατά την ούρηση!!είναι φυσιολογικό??

Δεν τα ξέρω και φοβάμαι κιόλας μην έγινε και τίποτα και με επειρεασει στην έμβρυομεταφορά!

Εσένα αυτός ο καθετήρας που έβαλε στην έμβρυομεταφορά δεν σε ενόχλησε στο έντερο?

Μην αγχωνεσαι για τπτ.Εγω μετα την ωοληψια πηγαινα τουαλετα να ουρησω κ ποναγα αριστερα κ δεξια.Το ανεφερα στον γιατρο μου την ημερα της εμβρυομεταφορας κ μου αυξησε την δοση του cyclacur.Ποιον γιατρο εχεις αν επιτρεπετε?Και ακομα κ τωρα εχω πονους περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Φάε ασπράδια από αυγά και καθόλου Αλάτι. 3 τη μέρα . Θα δεις είναι από τα πολλά τσιμπηματάκια που σου πήρανε πολλά αυγά . Μην πιεις γάλα μπορεί να σε φοθσξωσωει . Πολλά νερά πιες !

Πίνω νερά φουλ και πάω και για κατούρημα και ακόμα και εκεί με ενοχλεί!!εφαγα 4  ασπράδια το πρωί και θα φάω και τώρα το βράδυ!!

Λες ε?μακάρι και να μην είναι τπτ άλλο και έχω και την έμβρυομεταφορά την Τρίτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Αχαχαχαχ Κορίτσι μου και εγώ αυτές τις μέρες τις διέγερσης ένιωθα λίγο κάπως με το έντερο αλλά πήγαινα τουαλέτα!τώρα από εχτές που έγινε η ωοληψια με έχει τρελάνει το έντερο μου ακόμα και κατά την ούρηση!!είναι φυσιολογικό??

Δεν τα ξέρω και φοβάμαι κιόλας μην έγινε και τίποτα και με επειρεασει στην έμβρυομεταφορά!

Εσένα αυτός ο καθετήρας που έβαλε στην έμβρυομεταφορά δεν σε ενόχλησε στο έντερο?

Τίποτα δε θα έχει γίνει. Κι εγώ πονούσα παντού μετά την ωοληψία. Τον καθετήρα δεν τον καταλαβαίνεις καθόλου, λίγο ενοχλητκος ο κολποδιαστολέας γιατι δεν είχα πάει τουαλέτα. Είναι όμως τόσο γρήγορο που δεν προλαβαίνεις να πονέσεις.. και να θέλεις δηλαδη... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κ εγω πονακια κ πονο σρην μεση.Τπτ αλλο.Κ εγω μπουχτησα!!!!!!

Δε μ πειραζει τόσο η αναμονή όσο η γυάλα που πρέπει να είμαστε !!!!έλεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δε μ πειραζει τόσο η αναμονή όσο η γυάλα που πρέπει να είμαστε !!!!έλεος....

Εννοειται αυτο!!!Εγω ολο το ΣΚ δεν αντεχα κ βγηκα για καφε κ για φαγητο αλλα εχω τον αντρα μου που γκρινιαζει κ μου λεει ολο ξαπλωσε να ξεκουραστεις,μην κανεις το ενα,μην κανεις το αλλο κ με νευριαζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εννοειται αυτο!!!Εγω ολο το ΣΚ δεν αντεχα κ βγηκα για καφε κ για φαγητο αλλα εχω τον αντρα μου που γκρινιαζει κ μου λεει ολο ξαπλωσε να ξεκουραστεις,μην κανεις το ενα,μην κανεις το αλλο κ με νευριαζει!!!

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ότι και αν κάνουμε εμείς αν είναι γραφτό θα δέσει αν όχι θα φύγει ..Τεσπα !!υπομονή !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ότι και αν κάνουμε εμείς αν είναι γραφτό θα δέσει αν όχι θα φύγει ..Τεσπα !!υπομονή !!

Εγώ έκατσα 4 μέρες και τώρα δουλεύω, οδηγώ και κάνω γενικώς ό,τι μπορώ. Μόνο βάρος δέ σηκώνω.. αυτό μου είπε ο γιατρός δηλαδή να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...